Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » sob črc 30, 2022 16:56

dej pak vědět, jak jsi spokojený.....vypadají dobře, mám teď do terénu v rotaci VJ Ultra, inovejt Roclite 275 a Trail Talon 235, plus inovejt Rocfly G 390.....no a na zimní běhání po sněhu a ledu VJ Sarva Xante s hřeby
milarepa
účastník
účastník

Příspěvekod pavproch » čtv srp 4, 2022 11:00

Tak. Jaxem tu už spal, fčíl chodím do/z prce v babských LaS UR GTX (od května = max 600 km) a gorateks stále ještě gorateksuje, nicméně..... objevil sem jiný problém (reklamovat to ale samozřejmě nebudu, nejsem apuka) - prošoupal se svršek pod kotníkem, od čeho nevím, není to místo nijak namáhané. Tohle mi doposud žádný z těch 10-ti párů, co sem doposud zničil (vždy začal téct gorateks, jinak ale nejevily známky žádného poškození), neudělal. Žeby babské byly i nějaké míň "vzpurného" matariálu než chlapské?
ur.jpg
ur.jpg (65.34 KiB) Zobrazeno 354 krát
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Etheric » čtv srp 4, 2022 11:07

To mám na všech botech, někde i dřív, než začnou protejkat..
Koupím svítilnu Fenix E16, nabídky prosím do SZ, díky :)
Etheric
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod apuka » čtv srp 4, 2022 11:16

pavproch píše:prošoupal se svršek pod kotníkem, od čeho nevím, není to místo nijak namáhané
Mozna se to Tobe na zadnych jinych nestalo, ale ze by na tom miste ten material nebyl namahany, to bych teda vubec netvrdil, spise naopak... Jen to mozna neni pri noseni tak videt.

Jinak mozna "babske" nemusi mit mene odolny matros, staci kdyz maji nekde trochu jinak tvarovane kopytu, napr. u paty nebo pod kotnikem, nekde o milimetrik posunuty sev, atd. Takove malinke zmeny, ktere pri bezne m porovnani s panskymi ani nevsimnes, ale v konecnim dusledku mohou zpusobit neco - i podobneho jako u Tebe.

Toto bych rozhodne nereklamoval, hlavne ne pri Tvem zpusobu pouzivani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » pon srp 8, 2022 8:53

Jednou je nikdy, dvakrát je zvyk. A mně to potkalo už podruhé, v hlavě mám otázku - proč? ... na kterou nenacházím odpověď...

Sobotní vycházka v dešti bez gorateksu, na nohách LaS UR GTX, nateklo do nich (fest = čvachtačka) vrchem (po lýtkách, jak scalo fest a já neměl na sobě gorateks/nohávy). Nic zvláštního (kromě mokra) sem na nohách resp. nohách v botách nepozoroval / nic nikde netlačilo, nebolelo. No a neska sem na cestu do prce (sucho) obul (už usušené) ty samé Las UR GTX a... myslel sem, že se zjevím, šíleně citlivé/otlačené prsty na obou nohách (krom palce všechny) = bolelo to při každém kroku/došlápnutí. To samé semi už jednou v minulosti stalo taky = vycházka v dešti, čvachtající botky = otlačené prsty. Kura, proč? Zavazuju/dotahuju furt stejně, fusekle taky furt ty samé.... hmmmm? #-o

EDIT: Dyž v těch samých LaS UR GTX pochoduju za sucha, tak mi NIKDY ty prsty neotlačí / následně nebolí.
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod malejjarda » pon srp 8, 2022 10:01

Nemůže to být tím, že sušením se boty trochu srazí a musí se znovu rozchodit?
malejjarda
účastník
účastník

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 8, 2022 10:14

taky bych si to tipla, me se teda uplne nestava ze se srazi, ale ze susenim uschnou v divnym tvaru ale pak staci chvilka (par km) nez se tonzas usadi spravne (kdyz soubto mekky teniskoidni boty)
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » pon srp 8, 2022 10:22

Suším (rosa atd) často a nikdy netlačí.
pavproch
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 8, 2022 10:48

a s rosou je mas taky tolik durch?
za me je rozdil zda rosa nebonteeba 4h chacenc a sodoma gomora ale rychle si zase sednou na nohu...
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » pon srp 8, 2022 11:11

Od rosy/mokré trávy jsou mokré zvenku, ne zevnitř.
pavproch
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Běhání