Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Abcdefghch » pon led 7, 2019 10:20

oodoow píše:Mně teda přišlo, že ty Trail talony 235 kloužou šíleně, teď jsem měl starý roclite 295 a bylo to o dost lepší, jenže ty maj mnohem větší vzorek.

Trail talony vycházejí ze skvělých Race ultra, které byly na Innovejt celkem tužší boty s tvrdší podrážkou. Směs použitá v podrážce celkem klouzala, ale zase vydžela hodně kilometrů na asfaltu nebo kameni. Oproti tomu roclity, zvlášť původní 295, měly hodně měkou a přilnavou podrážku, která skvěle zabírala nejenom v bahně, ale perfektně držela i na skále a obstojně si poradila i namrzlým povrchem. Bohužel na tvrdším povrchu odešla klidně po 300 km, zde se projevilo určení bot. Současné roclite 290 mají pořád celkem přilnavou podrážku, která ale přece jen vydží víc než původní - na loňské P100 nebo v současném počasí je to ideální bota na namrznuté pěšiny, ale klidně i asfalt.
Abcdefghch
nováček
nováček

Příspěvekod oodoow » pon led 7, 2019 10:44

Mně ty trailtalony přijdou dobrý na takový jednoduchý trail. Pokud je to už moc technické, jsou nestabilní, noha mi v nich lítá. Jinak podrážka mi většinou vydržela, zvlášť u inov8 se mi vždy mnohem dříve roztrhal vršek boty.
Teď jsem neodolal a objednal Roclite 290 ze sportsshoes za 67€, tak uvidím. Nejradši bych X-Talon 200, ale ty tam ve slevě nemají.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
oodoow
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod pavproch » pon led 7, 2019 18:40

pavproch píše:Neska (před chvílí) do práce: -12 a na prstíky zima nebyla, bo to byla taková fuška (20-40cm hutného sypkého podvrchem s krustou po sobotním ranním zachcání), že sem ešče fčíl spocený až na prteli.

Tím, že sem to ráno prošláp a nekipalo byla cesta domů z práce "oddychovka" :mrgreen: Sem byl zpocený enem na půlprteli. :mrgreen:

A musím se opakovat - nevím, jak je to možné, ale dokad se člověk v těch uragánech hýbe (a nevleze do nich se "studenýma" nohama), tak je v nich těplo. Neska sem v nich jel autem do města a zpět (max 25 minut celkem) a protože bez pohybu, začala mi v nich i v autě být zima.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Abcdefghch » úte led 8, 2019 17:25

oodoow: x-talony 212 jsou skvělý boty, zvlášť v tomhle počasí. Roclite 290 snad budou vyhovovat. Moje mají tak 900-1000 km naběháno a krom drobné trhliny ve svršku v ohybu a ošoupanější podrážce ve špičce, jsou stále v pohodě. Rozhodně univerzálnější boty než x-talony a krom offroadu v lese zvládnou v ČR celkem všechno. Chce to si trošku zvyknout na teniskovitý vzhled a střih boty, ale díky dropu 4mm a celkem nízkému tlumení se v nich loudat moc nedá.
Abcdefghch
nováček
nováček

Příspěvekod oodoow » úte led 8, 2019 17:52

@Abcdefghch: Jsem psal X-Talon 200 :wink:
X-Talon 212 určitě nechci, ty tam jsou sice za babku ve slevě, ale jsou vpředu šíleně úzký, mají ten jejich "precision fit", který znamená namačkané prsty.
oodoow
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod mike » úte led 8, 2019 19:21

Abcdefghch píše:ale díky dropu 4mm a celkem nízkému tlumení se v nich loudat moc nedá.

Nerozumim, jak to myslis. Muzes to nejak rozvest?
mike
Moderátor
Moderátor

User is Online!

Příspěvekod pavproch » pon led 14, 2019 8:14

pavproch píše:A musím se opakovat - nevím, jak je to možné, ale dokad se člověk v těch uragánech hýbe (a nevleze do nich se "studenýma" nohama), tak je v nich těplo.

A ještě jedna věc k Uraganom - nešní ranní cesta do práce = 2,5km polem lesem loukou ve 20-30cm úplně promočeného sněhu, pod tím voda a bláto, Uragány mají nachozeno do práce řádově už 300km (60x sem v nich už za poslední 2 zimy do práce určitě šel) a prozatím nepouštějí dovnitř (GTX drží). Dolní konce nohávů sem měl úplně durch, fusekle nad Uragánama taky, ale dovnitř neproniklo ani ň. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod mike » sob led 19, 2019 16:26

Tak jsem dneska zjistil, ze me Inov-8 jsou derave :? V ohybu ve spicce na obou stranach v nejvic namahanych mistech, celkem 4 diry. Zatim male, ale budou se zvetsovat. Maji nachozeno 880 km za necelych 6 mesicu. Podrazky jsou v pohode, ty vydrzi minimalne jednou tolik, mozna i dvakrat. Pekny sunt, skoro mam chut to reklamovat :evil: Ze jsou osoupane zevnitr od ponozek beru, ale tohle?

@oodoow: tys myslim psal, ze mas to same a zes to nejak lepil?
mike
Moderátor
Moderátor

User is Online!

Příspěvekod oodoow » sob led 19, 2019 17:07

Jo, reklamuj to.. jsem zvědav, co ti na řeknou. :twisted: Slyšel jsem, že praxe řešení reklamací je, že ti to zalátují zadarmo a vrátí.
Jinak nelepil, ale mám to v plánu. Ještě nemám to lepidlo, nějaké mcnett z hudy mi bylo doporučeno, že to drží jak židovská víra :D, ale moc na to nespěchám. Teď mám nový roclite, co maj lepší vzorek do bahna a sněhu a stejně jsem teď skoro pořád na lyžích.
oodoow
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod mike » sob led 19, 2019 17:12

Co mi reknou je jasne (bezne opotrebeni), ale ja na ne vypustim apuku :twisted:
mike
Moderátor
Moderátor

User is Online!

Předchozí