Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Stani » čtv zář 28, 2017 17:31

Na hokeji niektorí spoluhráči používajú elastické bezprstové návleky (to ani nie je bandáž) s gélovými vankúšikmi. Napríklad v oblasti členkov, ak ich tam tlačí korčula. Viem, že sú aj s ochranou priehlavku a aj achilovky, kde ten gel ide až na pätu. Myslím, že sa to volalo BENGA, alebo BUNGA(?) heel. To by mohlo pohyb v päte pekne zafixovať.

Ale je to drahšie, no...
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » čtv zář 28, 2017 19:11

na to mrknu a uvidim... dik za tip. na neco sem vcera koukala ale prislo mi to na muj ucel bud jak tenka fuska - k nicemu, nebo zas ty "ortezy" takovy... nenadchlo me to. ty keeny ale potrebuju resit nejak pouzitelne...

jinak lone peak dneska cca 17km. Sou asi trochu
tvrdsi nez olympusy, jakoze rovinka a slunicko nemam k nim co rict ale ve stredne tlustejch merino fuskach kotnik drzi v poho a mam trochu "otapanej" palec z boku, takze su zvedava co ten neoshell udela po delsim noseni, ale pohodli olympusu to pro me neni. navic vel. 42 v kombinaci tvrdsiho matrose - ohyba se mi to tesne nad palcem, takze to pri vetsim ohybu a tlaku do prstu je citit - pri chuzi ok ale pri rizeni sem myslela, ze mi palec upadne :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 2, 2017 18:26

Stani - nasliiiii bazmek ale je to teda pekelne drahy... no zas dobry, ze to je v brne tak asi nekdy vyrazim s keenama experimentovat. Na me budou asi pekne cucet :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Stani » pon říj 2, 2017 19:48

No vidíš, o týchto som nevedel. Výborne. Inak to, čo som spomínal u spoluhráčov je tento podobný model
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » pon říj 2, 2017 19:57

V Rychlebkach jsem dal ochutnat wildhorse 4 prvnich 30 km. Pohodlnost botky na sirokou hnatu ve spicce se zatim potvrdila, dobre se v nich zatim chodi, zadna vytka hned od prvnich metru. Na botku z kategorie bezecke je celkem robustni, krapet nezvyk a na korenech a sutrech je trosku min obratna Kazdopadne ji asi zaradim jako botku pri chozeni na tezko, jednodenni dam v tech salomonech, aspon bude vyuziti pro obe kecky :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 2, 2017 20:19

scinkk a je obecne siroka nebo na palec sirsi? me z fotek prislo, ze u malicku je hodne zkosena...

Stani bych brala idealne neco z CZ abych nedala za postovny to samy co ta tu ponozku a pak za drahy prachy pak posilala zase zpatky...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Stani » pon říj 2, 2017 20:23

Mawenzi - jasné, v pohode, mne šlo len o to ako vyzerajú. Tie v tvojom odkaze sa mi aj viac páčia.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » pon říj 2, 2017 20:33

Podle me siroka obecne, ja poznam uzkou botu tak, ze se mi drti malicek o ukazovak, s palcem nemam problem snad nikdy.
Ono i na to obrazku kdyz si predstavis ze nemas tu nohu az uplne ve spicce boty, ja mam pred prsty najky 1-2 cm volneho mista aniz by to melo vliv.

air-zoom-wildhorse-4-womens-running-shoe.jpg
air-zoom-wildhorse-4-womens-running-shoe.jpg (39.59 KiB) Zobrazeno 12532 krát


Kazdopadne do hleda kecky na sirsi nohu urcite stoji aspon za vyzkouseni.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » úte říj 3, 2017 11:56

Nike Wildhorse jsou fakt hodně široký, jsem si asi koupil moc velké číslo a trochu mi v nich vpředu v technickém terénu lítala noha a vzadu na patě mě to zas po delší době dřelo.
Obojí jsem pořešil tak, že jsem zevnitř na patu přišil pásek karimatky z decathlonu. Funguje to skvěle, pata se změkčí a nedře a zaroveň teď noha v botě mnohem lépe drží.
fotka
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 3, 2017 12:33

hm ze bych zkusila prilepit do tech keenu kus karimatky?

jinak taky dycky kutim ze ty pansky mi sou v pate volny a velky ale u tech nizkejch to vzdy bejak resim - naplastma a ponozkana
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » ned říj 8, 2017 19:11

Jak píšu vedle, tak neska byl výlet skoro tři hodiny (700 výškových nahoru a pak zase dolů) v trvalém dešti - v raptorech GTX a přes ně GTX kaťata a.... nečvachtaly, ani omylem - úplně sucho v nich ale taky nebylo, prostě sou to nízké tenisky... a taky sem se snažil vyhýbat brodění se po kolena v bovdelu (tráva, hafery a tak)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » sob lis 25, 2017 12:54

Neska z Muchowitz přes Lysou do Muchowitz v Raptorech, cuby zůstaly v báglu.... nahoře to ale klouzalo jaxfiň, bylo to na nesmeky.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » čtv led 11, 2018 21:45

Narazil jsem na dobrou radu, jak zvysit odolnost vnitrku paty bot na behani. Dovnitr vlepit Kinezio pasku nevim jestli to tady bylo, ale u me to funguje. I v mokrych botach paska drzi a pata se neodira.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » čtv kvě 24, 2018 19:52

Ma nekdo boty ALTRA Lone Peak 3.0? Oodoow? Scinkk?
Jak sedi velikosti? Chci je hlavne na chozeni, tak nevim jestli o cislo vetsi nebo brat boty presne na nohu. Diky
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 25, 2018 6:46

cislo je stejne centak, to ani nepoznas, ne? ja mam vysoky lone peak 3.0 42,5 a nizky ty starsi 42 a nepoznam rozdil pocitove... (riskla sem.to ze byli v akci a 42 nemeli), tak mozna bys to taky nepoznal?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát čer 1, 2018 22:00

Zkusil jsem si LaS Helios 2, co vedle doporucoval lukasj. Zase hodne uzke uprostred nohy, mel jsem problem je vubec obout. A zase pri doslapu pocit, ze jsem slapl do kravince :D Ne tak hrozny, jako predtim u jinych (to asi byly LaS Lycan), ale furt tam byl. Tohle je jako spravne? Tlumeni se tak nejak rozjede do stran. Jinak jsou velmi lehke a kdyby nebyly tak uzke, tak bych je mozna i zkusil. Kolik takova bota vydrzi? Vypadaji dost forove a to tlumeni se prece musi vyslapat, ne?

Pak jsem zkusil LaS Ultra Raptor. Ty uz tak uzke nebyly, to uz bych mozna i prezil, ale ... v tom se jako da chodit? Jednak tlumeni, jeste vetsi kravinec pod spickou a pod patou pro zmenu nic moc. Ale hlavne mi to vyvracelo prsty nahoru. Vzdyt to ma silene zvednutou spicku, tohle snad musi odnest pricna klenba, ne?

Muzete mi nekdo doporucit neco, co je nejak normalne siroke a normalne odtlumene? Urceni denni vychazky po cestach i stezkach do 12 (mozna 15) km a mozna pokusne delsi pochod pres 50 km. Si rikam, ze kdyz ujdu 70 km v pohorkach po hodne kopeckach, tak bych v lehkych botach po mensich kopeckach 100 km ujit mohl 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » pát čer 1, 2018 22:21

Kdyz jsou pro tebe LaS moc mekke, muzes zkusit Inov-8, ty urcite jako kravinec neoznacis. Konkretne treba Inov-8 Trailroc 285. Pokud jsou pro tebe obecne boty moc uzke uprostred chodila, mohl bys zkusit Dynafit Vertical , i kdyz ty na tebe mozna budou moc minimlaisticke, nevim co presne preferujes.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát čer 1, 2018 22:26

Jj, ty mam v planu zkusit, jen je nekde potkat v krame.

Co preferuju prave nevim... Ted chodim v Meindl Laredo, ktere jsou na zminene pouziti asi zbytecne tuhe, aspon fyzioterapeutka to rikala (chytala se za hlavu ;-)). Jeden par jsem za dva roky uz skoro ochodil, a tak chci zkusit neco jineho.

Jde mi o boty do relativne lehkeho terenu i na asfalt bez zateze nebo s malou zatezi. Na rychlou chuzi, pripadne obcas i mensi beh. Chci, abych si zas nejak nerozhasil chodidla.

Boty pro mne obecne uzke nejsou, behaci LaS jsou jedine z tech, co jsem kdy mel na noze. LaS pohorky jsou ale v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod zonn » pát čer 1, 2018 23:04

A uz jsi zkusil Salomony? XA Pro 3D, eventuelne Sense Ride? XA jsou urcite hodne siroky.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát čer 1, 2018 23:11

Nezkusil. fps tvrdi, ze Salomon je sunt ;-) Tady pisou The heel part provided minimal shock absorption for testers. To se mi nelibi, jsem zvykly prave na vic odpruzenou patu z pohorek.

Nepotrebuju hodne siroke boty. Potrebuju normalne siroke boty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Stani » pát čer 1, 2018 23:29

Salomon X - ak ich fps dlhodobo nosil, vie o čom hovorí. Inak sú to len povídačky. Táto rada nie je teda žiaden šunt.

Mike, na tvoj účel predsa musia stačiť klasika bežecké topánky.

New Balance vyrába modely v šírkach A, B, D a E. Teda aspoň tak 4 roky naspäť to tak bolo. Oni to teda robia každé známe značky, ale k nám sa dováža len najbežnejší rozmer B, maximálne D. Napr. model 1063, mi vydržal dlho, má veľmi príjemné tlmenie, ale to sa ťažko takto popisuje.

Nike Air Pegasus 26, nie úplne hovínko tlmenie, sú širšie ako iný ich model LunarGlide, či Model AirZoom. Ten mal výborné tlmenie a perfekto koppyto, na dlhé behy super, ale to už nie pre každého a hlavne nie pre pronačný našľap. V LunarGlide a Air Pegasus, keď už som ich bežecky "vybúchal", chodím v nich doteraz na menej náročné terény po kopcoch, na rýchlu chôdzu a bežná prevádzka. Ako som Nike kedysi zaznával, tak ich mám rád.

Nepoznám sice tvoje proporcie a štýl toho ľahkého behu, ale podľa mňa na to stačia fakt tieto bežecké modely.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob čer 2, 2018 0:45

Asi jo, ale nevim jake, a tak jsem zacal zkouset a ty LaS mne dost prekvapily. Mam ted asi tak 87/180 a me nohy jsou zvykle na 8 hodin chuze v pohorkach za den tj. tak 35 - 40 km. Takze potrebuju nejaky kompromis, rozhodne ne zadne barefooty ani nic podobneho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » sob čer 2, 2018 11:12

mike píše:A zase pri doslapu pocit, ze jsem slapl do kravince

To je vysledek dlouhodobeho pouzivani tvrdych bot. Doyebe ti to rovnovazne ustroji, slachy, klouby, svaly.... :twisted: jsem ti to rikal Vaclave.
Vyzkousej Altry jsou sirsi.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » sob čer 2, 2018 17:23

Taxem objednal další LaS Ultra Raptory GTX (tentokráte slate-lake, aby se mi nepletly).... stávající zdrproprochové už sou na odpis (kdesyk kdysik sem tu spal, že už sem je lepil, tak už sem je lepil asi 3x, navíd GTX už funguje jako cedník - dovnitř jo, ven ne.....) .... a ty GTX, co v nich chodím do práce, už taky negoretexujou, takže budou posuny (na funkci rostlináře při obdělávání zahrady :mrgreen: )

A vlastně šetřím, bo dva páry odepisuju, ale pořizuju nový enem jeden..... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob čer 2, 2018 23:08

@booze: no nevim... v tvrdych botach chodim asi tak poslednich 14 let. Predtim jsem chodil v nizkych, ruznych, a nic podobneho jako ty LaS jsem nikdy nepotkal. Ten kravincovity pocit je z toho, ze je to odtlumene moc a pri doslapu mi prijde, ze se to rozjizdi (skoro az rozteka) do stran. Rekl bych, ze z toho musi svaly v chodidle uplne zdegenerovat. Navic jsou aktualne v mode barefooty, kde se tvrdi, ze je to dobre prave na svaly v chodidle, a tohle je pravy opak.

@pp: opakuju otazku: v tom se da chodit? Kdyz pominu ty silene mekke podrazky, tak co ta zvednuta spicka? To mi prislo, ze by mi odesly nohy do 5 km... bych se nedivil, kdybys mel problemy s koleny z toho :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Trnky » ned čer 3, 2018 20:06

chodit sa v tom da a celkom lahko :)

tlmenie mi nepride nejake extremne a ani nemam pocit, ze by sa to roztieklo do stran pri doslape
chodim v tom najma jednodnove vylety (Slovensky Raj, Vysoke Tatry), tento rok Magnezitarsku 60tku a sem tam daky vybeh v terene

hmotnost mam momentalne okolo 94 kg a predtym bolo aj viac
Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod lukasj » ned čer 3, 2018 20:19

Mne tie Heliosy už take mäkké neprídu. Zo začiatku boli, vybral som vložku. Majú nabehane cez 600 km za každého počasia a sú v pohode. Behával som v nich aj asfalt, zimný maratón v snehu, skoro jarnú stovku. Dve výhrady: sú užšie, ale je to preto, že si to rýchle boty skôr na skyrun a druha: ako sa namocia tak strašne dlho schnu, pokojne viac ako 24 hod. Ale išiel som do nich, lebo Inovy ma už sklamali svojou výdržou. Ultra Raptor sú širšie, lebo sú určené na ultra behy. Sú dosť mäkké, zatiaľ som v nich nebehal, len chodil a prídu mi na toto v pohode. Viem si v nich predstaviť take dvojdňovky za sucha. Chcem v nich začať behat v auguste asi mesiac pred Ponitrianskou 100 a tam ich vyskúšať aj takto.

Ak chceš vyskúšať širšie tvrdšie tak by som odporučil klasiku Inov-8 Terraclaw 250 alebo Inov-8 Trailtalon 290, nie však 250 kvôli chýbajúcej obsadzke, kvôli ktorej sa mi rozpadli po nejakých 300 km. Inovy mali kedysi slušný vyber z Fit S, čo je najširšie kopyto, prešli však na M, čo bol krok spat a mne už nesadli. Alebo počkaj a tento mesiac ma vyjsť uplna novinka Fit S, 0 drop, grafenova podrážka a nejaký nový odolný zvršok. A to by mohla byt bomba, lebo určite budú menej tlmené ako napr Altry.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pon čer 4, 2018 7:36

Taky to mám stejně - v Raptorech chodím naprosto normálně (i celý den) a vše OK.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon čer 4, 2018 16:24

A co ty zvednute spicky? To mi prislo uplne silene. Mozna se to casem nejak rozslapne, ale v krame mi to vylozene zvedalo prsty nahoru do neprirozene polohy.

lukasj píše:Mne tie Heliosy už take mäkké neprídu. Zo začiatku boli, vybral som vložku.

Z tech LaS, co jsem zkousel, byly mekke nejmin a jedine bych asi snesl. Kdyby nebyly tak uzke, to proste neslo, odkrvily by se mi prsty. Nechapu to, zrovna v tech mistech se sirsi boty daji v pohode utahnout, ale uzke neroztahnes. Pritom spicka uplne v pohode, jen ten stred boty.

lukasj píše:Ak chceš vyskúšať širšie tvrdšie tak by som odporučil klasiku Inov-8 Terraclaw 250 alebo Inov-8 Trailtalon 290, nie však 250 kvôli chýbajúcej obsadzke, kvôli ktorej sa mi rozpadli po nejakých 300 km.

OK, vyzkousim. Jen ta vydrz mne desi. Aktualni boty maji asi tak 3000 km a jeste nejsou uplne kaput.

Mate nekdo tip na kram v Praze, idealne na severu nebo ve stredu mesta, kde maji vyber Inov-8 a dalsich podobnych bot? Taky kde nedelaji problemy s reklamacema, kdyby se mi boty rozpadly po 300 km (coz ted dam za mesic), tak udelam apuku a pujdu je vratit na (byvaly) rozpor s kupni smlouvou.

Jaka je vlastne predpokladana zivotnost tohodle typu bot? Jsem zvykly na pohorky asi tak 6000 km a nizke trekovky 3000.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Miras » pon čer 4, 2018 18:27

mike píše:Mate nekdo tip na kram v Praze, idealne na severu nebo ve stredu mesta, kde maji vyber Inov-8 a dalsich podobnych bot?

https://www.trailpoint.cz/kontakty/
https://www.triexpert.cz/kontakt/
Ale jak jsou na tom s reklamacema zkušenost nemám.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

PředchozíDalší

Zpět na Běhání