Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pát říj 28, 2016 16:55

Mně se talony 212 moc neosvědčily, bo málo pěny pod patou...... :cry:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod mitau » pát říj 28, 2016 19:05

Pavproch mluví o X-Talonech 212 - ty na chůzi jsou dost málo odpružené (a bál bych se životnosti vzorku), s Trail Talonama ta bota ale kromě výrobce a druhé půlky jména nemá nic společného.

Mám Trailroc 255 a velká spokojenost (i když mi ze začátku přišly moc těžké) - od běhání po ferraty, pomalu ale už odcházejí (a mají na to právo), na vlhké skále (Slovenský Ráj apod.) nedrží tak dobře, jak bych doufal, ale nevím, jestli jiné boty by si vedly lépe

TerraClaw 250 - hodně jsem se na ně těšil (hlavně na lehčí 220 verzi), ale pro moje užší a nižší chodidlo jsou moc široké a nejdou dostatečně stáhnout.

TrailTalon 275 - kdybych si dnes vybíral, tak jeden z papírových favoritů, ale ještě jsem je nezkoušel. Pro turistiku by mi oproti Trailrocům snad vadila jen absence zpevnění po stranách na špičce, kde obecně svršek nejvíc trpí. Trvanlivost je ale u každé novinky vždy záhadou. Obsádka na Trailroc 255 je zkrátka pro turistické použití super (a i tak na ferratách trochu utrpěla síťovina nad obsádkou).
mitau
účastník
účastník

Příspěvekod scinkk » pát říj 28, 2016 19:34

jj taky jsme se chtel zeptat, zda nemysli x-talon.

Trailroc - mokre sutry - souhlas, velka, ale skoro jedina, slabina teto botky. Sitovina nad obsazkou mi zacala praskat az po vice nez 2000 km.

TerraClaw jsme mel ejn na noze v obchode, spis pro zajimavost, sel jsem si tam pro ultra race. Trochu bych se o u nich bal, ze se ty spunty rychle sjedou.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
scinkk
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Will » sob říj 29, 2016 18:23

Tak nakonec uvažuji mezi těmito
TRAIL TALON 275
X-CLAW 275

X-CLAW 275 mají drsnější špunty, ale nejsem si jist, zdali vydrží více na kamenech,
vypadají pevnější, alespon konstrukčně. Takže je jdu vyzkoušet, a nejspíše podle toho, které lépe sednou, ty vyberu. Do kterých byjste případně šli?
Carpe diem!
Will
nováček
nováček

Příspěvekod pavproch » čtv bře 16, 2017 20:59

pavproch píše:@katrops: pokud si nechceš ničit zdraví /klouby v nějakých "minimalistických" trailovkách s těnkou podrážkou (což je dne silně "in"), ale věříš poctivým 3cm pěny pod patou, doporučuju se podívat na LaSportiva Ultra Raptor (v základní verzi BEZ GTX), které jsou prodyšné snad až moc.... mám dvoje a nemůžu si je vynachválit (pro nástupy do hor i takové to "domácí" poskakování po Beskydoch)

Update: troje + jedny s goratexem

:mrgreen:

PS @vK: dík
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod tata_FIDO » pát bře 17, 2017 9:04

Will píše:Tak nakonec uvažuji mezi těmito
TRAIL TALON 275
X-CLAW 275

Ahoj já mám Trail Talon 275 Chill https://www.inov-8.com/row/trailtalon-275-chill-mens-trail-running-shoes-silver, primárně určeno pro běh 80 % ter0n, zbytek silnice nebo zpevněné cesty, zatím mám v nich uběhno asi 100 km jak se terém stane více bahnitý, tak už mají malý záběr, jinak lehké, pevné, dobře držící pro můj účel vhodné. Podrželi mne i na sněhu, nesmí to být led
Co tě nazabije, to tě posílí.
horezdar.webnode.cz
tata_FIDO
účastník
účastník

Předchozí

Zpět na Běhání