Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Janeček » čtv led 14, 2010 9:54

Tak teď jste mi to pěkně zamotali :rolleyes: Už jsem byla téměř rozhodnutá pro PWS; Bianca od Humi je celorozepínací, proto se mi líbila :wink: Já to pořád nechápu, PWS vypadá mnohem tenší, má myslím i menší gramáž než klasický Polartec, tak čím to, že je v něm podle vás tepleji? Vysvětlí mi ti prosím někdo jako totál jelenovi 8-[
A v zime by som tiež nemal strach, pod zimnou bundou s dobrým základom je v pohode.

Tohle myslíš jak?
Jsem říkala, že to se mnou bude na dýl, na mě se musí polopatě :lol:

EDIT: Ještě by mě zajímalo srovnání obou materiálů co se týče odolnosti proti otěru či jak se tomu nadává :roll: Přece jen uvázat piškota do šátku je jiné, než když nahodím batoh a idu.
Naposledy upravil Janeček dne čtv led 14, 2010 10:16, celkově upraveno 1
Janeček
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř led 13, 2010 16:43
Bydliště: Zlín

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod ONDRA » čtv led 14, 2010 9:58

Já za sebe doporučím polartec wind pro. Kdysi před mnoha lety jsem pořídil z tohohle materiálu bundu od Alpsportu (nevím jestli jí pořád vyrábí) a mám ji dodnes. Je hustě tkaná takže zvládne i trochu větru, je bez membrány takže super prodyšná. Jediné mínus oproti pws je skladnost, s tou je na tom jako polartec 200. Super bunda, super materiál.
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod air2 » čtv led 14, 2010 10:32

Ja si nemyslim, ze PWS je teplejsi nez Polartec 200. Bunda z Polartecu bude hrat treba o 50% vice, ale vazit bude o 100% vice a v batohu zabere taky o podstatne vice mista. Proste PWS na tak malou bundicku je fakt "hi-tech". Hodi se vsude tam, kde je dulezity vykon (objem po sbaleni, co nejnizsi hmotnost, vysoka hrejivost, odolnost proti oderu, rychlost schnuti). Polartec 200 je ve srovnani s PWS spise na bezne outdoorove pouziti, kde nepozadujes treba zas tak vysoky vykon a do mesta, neni tak prilehavy, zabere vic mista.
Pomoct by ti mohla i druha vrstva z vlny (viz clanek zde). Pisou tam, ze kombinace vlny a 2. vrstvy umeliny neni dobra, ale moc tomu neverim.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod zbuddy » čtv led 14, 2010 10:35

ONDRA píše:Já za sebe doporučím polartec wind pro. Kdysi před mnoha lety jsem pořídil z tohohle materiálu bundu od Alpsportu

asi jsi myslel Alpisport
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod mesicek » čtv led 14, 2010 10:45

Janeček píše:Tak teď jste mi to pěkně zamotali :rolleyes: Už jsem byla téměř rozhodnutá pro PWS; Bianca od Humi je celorozepínací, proto se mi líbila :wink: Já to pořád nechápu, PWS vypadá mnohem tenší, má myslím i menší gramáž než klasický Polartec, tak čím to, že je v něm podle vás tepleji? Vysvětlí mi ti prosím někdo jako totál jelenovi 8-[


Pozri, chybu neurobíš podľa mňa ani s jedným. Pre PWS hovorí lepší tepelný komfort v zime (pri prerátaní na hmotnosť), menšia gramáž a skladnosť, hreje lepšie aj vlhký. Klasický Polartec je výhodný pri vyšších teplotách, cenovo dostupnejší.

A v zime by som tiež nemal strach, pod zimnou bundou s dobrým základom je v pohode.
Tohle myslíš jak?
Jsem říkala, že to se mnou bude na dýl, na mě se musí polopatě :lol:


To myslím tak, že keď máš dobrú zimnú bundu, nebude ti v zime chladno či už použiješ ako druhú vrstvu Polartec alebo PWS a v prípade výletov alebo trekov aj nejaké termoprádlo (samozrejme teraz nemyslím nejaké extrémy, -25 stupňov cez deň a podobne).
mesicek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte lis 18, 2008 15:31
Bydliště: Bratislava

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Ryba » čtv led 14, 2010 10:57

Já to pořád nechápu, PWS vypadá mnohem tenší, má myslím i menší gramáž než klasický Polartec, tak čím to, že je v něm podle vás tepleji?

K žádosti o vysvětlení se přidávám. Vzhledem k tomu, že izoluje ne tkanina, ale luft v ní obsažený, nemůže tenčí matroš izolovat líp než tlustší. To je z fyzikálního hlediska pi....na.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod tesil » čtv led 14, 2010 11:02

že by hustší tkaní? ;-)
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Ryba » čtv led 14, 2010 11:08

Díky hustšímu tkaní to max. neprofoukne ale u druhé vrstvy mě to neinteresuje.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod tesil » čtv led 14, 2010 11:14

tak potom jedině zázrak :ú [-o< :rolleyes:
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Ryba » čtv led 14, 2010 11:28

Osobně to vidím na autosugesci přímo úměrnou pořizovací ceně dotyčného hadříku. :twisted:
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod zbuddy » čtv led 14, 2010 11:29

Já si také v létě říkám, že mi není teplo a dost to funguje. Ale v případě zimy vyžaduje tato autosugesce duševní síly hodné Buddhy :lol:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod amigo » čtv led 14, 2010 11:30

ano, majiteli, za ty peníze, teplo prostě musí být :D

edit: a jak vidno, ještě rozvíjí své duševní schopnosti :)
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Indy » čtv led 14, 2010 11:40

prave ze je to uplne opacne...

polartec izoluje lip a lip odvadi vlhkost od tela nez PWS, a mokry taky slusne izoluje. to ze je mokry se na nem ale neda tak jednoduse poznat dotykem. samostatne se temer nosit neda - zafuci a pokud je pod nim termopradlo (a nic jinyho by tam ani mit nemel) tak to jde az na telo. je taky trochu elasticky.

PWS se da tak nejak nosit samostatne kdyz poradne zafuci tak to ale neni nic moc, pocit vyssiho poceni pod nim je dany tim ze je mnohem vice elasticky a tim padem je obleceni vic v kontaktu s telem, a taky proto ze tu vlhkost nedokaze tak dobre davat pryc jak polartec a navic jeho vcelku hladka vrchni strana dotykove budi dojem mokra. izoluje o neco hur, a hur odvadi vlhkost. ale diky vsestrannosti je mozna lepsi volba.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod ONDRA » čtv led 14, 2010 12:02

zbuddy píše: asi jsi myslel Alpisport

jj, přesně tak. Kupoval jsem bundu od Alpisportu v Alpsportu tak se mi to plete :roll:
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Schnappi » čtv led 14, 2010 13:15

Indy píše:PWS se da tak nejak nosit samostatne kdyz poradne zafuci tak to ale neni nic moc, pocit vyssiho poceni pod nim je dany tim ze je mnohem vice elasticky a tim padem je obleceni vic v kontaktu s telem, a taky proto ze tu vlhkost nedokaze tak dobre davat pryc jak polartec a navic jeho vcelku hladka vrchni strana dotykove budi dojem mokra. izoluje o neco hur, a hur odvadi vlhkost. ale diky vsestrannosti je mozna lepsi volba.
Myslím, že upnuté oblečení má vyšší šanci odvést vlhko od těla než takové, které je ti volné.
U mých mikin je vlhčí ta vnitřní, chlupatá strana.
Jo, ale v jakých teplotách... :|


Škoda Octavia 1,9 TDi
Škoda Fabia 1,2 HTP
Polartec Classic 100/200/300
Polartec Powerstretch
Tilak Raptor... :mrgreen:
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Martineček » čtv led 14, 2010 16:48

Řekl bych, že nejvíc záleží na střihu. Samozřejmě, že P200 je těžší a určitě i teplejší matroš, ale když máš dobrý střih s PWS tak hřeje a tepelný komfort je naprosto dostačující. :D Proto jsem si ten Serak koupil střihově "na tělo" a tím pádem mi vyhovuje - hřeje a když je tepleji, nezabírá tolik místa a váhy v batohu.
Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně, že je silný! http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Martineček
účastník
účastník
 
Příspěvky: 302
Registrován: sob črc 25, 2009 13:25
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Doktor_z_hor » čtv led 14, 2010 19:20

Taky zastávám názor, že rozhodně víc hřeje Polartec 200, než PS, ale protože nepřiléhá, tak je pocit tepla subjektivně menší. Mám obojí a do práce nosím pod HS jen Polartec 200, protože je to pohodlnější, v PS jsem často klepal zimu...
Uživatelský avatar
Doktor_z_hor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned bře 16, 2008 13:59
Bydliště: Brno

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod michail » čtv led 14, 2010 19:35

Nosiť P200 do mesta je pohodlné, pod membránku sa to ešte dá, ale pod softshell to poriadne nedostaneš a naviac je dosť hrubý a nepohodlný na náročnejší pohyb. Keď do hôr a na aktívnejší pohyb jednoznačne PWS a do mesta na normálne nosenie a občas na prechádzku alebo túru do lesa vpohode P200. Záleží ako to človek využije.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod mike » čtv led 14, 2010 21:44

Ryba píše:K žádosti o vysvětlení se přidávám. Vzhledem k tomu, že izoluje ne tkanina, ale luft v ní obsažený, nemůže tenčí matroš izolovat líp než tlustší. To je z fyzikálního hlediska pi....na.

Samozrejme muze. Z fyzikalniho hlediska zalezi na tepelnem odporu materialu (ktery s obsazenym luftem muze souviset). To uz jsme kdysi probirali u spacaku, Primaloft se ctvrtinovym loftem izoluje stejne nebo lip, nez Polarguard 3D pri stejne vaze izolace.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod mesicek » pát led 15, 2010 14:18

michail píše:Nosiť P200 do mesta je pohodlné, pod membránku sa to ešte dá, ale pod softshell to poriadne nedostaneš a naviac je dosť hrubý a nepohodlný na náročnejší pohyb. Keď do hôr a na aktívnejší pohyb jednoznačne PWS a do mesta na normálne nosenie a občas na prechádzku alebo túru do lesa vpohode P200. Záleží ako to človek využije.


Hmm, toto je podľa mňa ako keby si povedal, že na bežnom Renaulte strednej triedy si nemôžeš vychutnať športovú jazdu. Jasné, že na Porsche alebo Audi je to lepšie, ale to neznamená, že na Renaulte to nejde. Nosievam prevažne flísku z Tecnopile, ktorá je hrúbkou a hmotnosťou veľmi podobná Polartecu a nikdy som nemal problém pri aktívnom pohybe, že by to bolo nepohodlné. Súhlasím, že v PWS by to bolo asi lepšie, ale to neznamená, že Polartec je len na mestské použitie a na prechádzky [-X
mesicek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte lis 18, 2008 15:31
Bydliště: Bratislava

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Janeček » pát led 15, 2010 15:37

Jak vás tady tak pročítám, tak mě napadla hříšná myšlenka, že si pořídím oba :oops: Postupně. Teď na zimu na zahřátí, páč jsem opravdový zmrzlík klasický PT a do jara že uškudlím na PWS. Nebo je to zbytečné, je to blbina?
A ještě mi prozraďte, čím se řídit při výběru, teď mi jde o klasický PT - pokud teda licenci prodává jediná firma, tak to znamená, že kvalita materiálu je u všech výrobců stejná? Nejde mi o vychytávky jako jsou kapsičky, gripy a tak, fakt jen o materiál, esivá je u všech stejně kvalitní :wink:
Janeček
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř led 13, 2010 16:43
Bydliště: Zlín

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Vladan » pát led 15, 2010 15:49

Janeček píše:Jak vás tady tak pročítám, tak mě napadla hříšná myšlenka, že si pořídím oba


No to bude ze vseho nejlepci, protoze tyhle matrose se navzajem nahradit daji tezko. Kazdy vynika v necem jinem.
Janeček píše:- pokud teda licenci prodává jediná firma, tak to znamená, že kvalita materiálu je u všech výrobců stejná? Nejde mi o vychytávky jako jsou kapsičky, gripy a tak, fakt jen o materiál, esivá je u všech stejně kvalitní :wink:
Matros dela jedna firma- Malden Mills a vyrobci obleceni ten jeji material pouze zpracovavaji, takze kvalita materialu je stejna. Muzou se lisit jen kvalitou siti a strihem!!! ten je pomerne dulezity. Napr. nekdo sije flisky hodne na telo, jiny zas volnejsi. Problem muze byt taky se limcem.
Napr. preferuji limec, ktery je vyssi a lip prileha ke krku. Chce to par kousku zkusit a podle toho v cem se budes citit lip se rozhodnout.
Jinac za slusnou cenu nabizi mikinu z Polartec Thermal Pro zde na foru velmi oblibena marka Alpine Pro cena 799.-
navic v jejich kramech maji kazdou chvili jakesi akce -30% sleva, 2+1 zdarma atd. tak se da jeste neco usetrit.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Martineček » pát led 15, 2010 16:24

Přesně jak sem psal.... Jde o střih, takže proto nepotřebuju dvě mikiny, ale jedinou! :wink:
Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně, že je silný! http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Martineček
účastník
účastník
 
Příspěvky: 302
Registrován: sob črc 25, 2009 13:25
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Schnappi » pát led 15, 2010 18:21

Vladan to napsal moc pěkně. Jen se nám tu objevil nový typ (Polartec Thermal pro), což má být dle tvrzení obchodníků (možná i výrobce) materiál silný asi jako P. Classic 200 a hřejivý jako P. Classic 300; přesně na tu mikinu jsem nedávno koukal a moc se mi líbila (aby ne - za tu cenu, navíc v oranžové *), je to takový trošku "plstnatější" materiál než Classic (ten mi přijde o něco vzdušnější), ale konkrétní zkušenosti s Thermal pro jsem na OF nečetl (hledal jsem jen tak narychlo).
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Janeček » pát led 15, 2010 18:52

Vladane a mohl bys mi prosím hodit odkaz, já než to najdu, s uřvaným děckem za krkem se špatně hledá :roll: Díky
Janeček
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř led 13, 2010 16:43
Bydliště: Zlín

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Cvrk » pát led 15, 2010 19:03

No z toho PTP je třeba tahle bunda. Nosím ju teďkoum v zimě pod šustkou, takže z toho mám zimní bundu. V pohodě i kolem -20. Výborně vede pot, není tlustá, je lehká.Pohyb v žádném směru neomezuje. Jenom je určena opravdu jako druhá vrstva, protože lehce profoukne. Ty vlastnosti, že je to 200 s vlastnostmi 300 jsou opravdu pravda. Bohužel se už nedělá a jak je to s nástupcem to nevím. Každopádně cena nové se pohybovala kolem 1450,- a ne jak na sunsportu 1870,-. Na barevnou variantu malt je tu dokonce speciální sekta, která se podle té divné barvy jmenuje Kobercová.
Naposledy upravil Cvrk dne pát led 15, 2010 19:15, celkově upraveno 1
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Cvrk » pát led 15, 2010 19:14

Takže nástupce Uralu se jmenuje Commodor, ale cenově je trošku někde jinde....nejlevněji od 1800,- :roll:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Schnappi » pát led 15, 2010 19:14

Já bych ještě doplnil odkaz na internetový obchod Alpine pro - skladová dostupnost bohužel moc nadějně nevypadá. Spíš zkusit oběhnout prodejny...
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Janeček » pát led 15, 2010 20:56

No právě, ať koukám kde koukám, dámskou mikinu od Alpine Pro nikde nevidět, asi opravdu v pondělí oběhnu všecky místní sportovní kvelby :t:t
Janeček
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř led 13, 2010 16:43
Bydliště: Zlín

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Semo » sob led 16, 2010 9:27

Ryba píše:Vzhledem k tomu, že izoluje ne tkanina, ale luft v ní obsažený, nemůže tenčí matroš izolovat líp než tlustší. To je z fyzikálního hlediska pi....na.
Centimetrovy hlinikovy plech izoluje urcite horsie ako milimetrove bavlnene tricko. Ak je hrubsi matros vyrazne hustejsi (=je v nom malo luftu), tak bude horsi ako tenky matros s luftom.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení