Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod koldas » úte led 29, 2019 17:04

Mám malý dotaz. Power stretch mikina má být uplá na tělo, nebo lehce volná.
Dík za info.
koldas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 1, 2019 17:02

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte led 29, 2019 17:17

Neni to dotaz do spatneho vlakna :-k :((.

Jinak odpoved je, ze ma byt v prvni rade takova, aby si se v nem citil dobre.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod koldas » úte led 29, 2019 17:44

Omlouvám se, ale souvisí to s oblečením pod nepromok....
Děkuji za odpověď.
koldas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 1, 2019 17:02

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kiszoun » úte led 29, 2019 17:56

Tož podle téhle logiky bychom tu mohli probírat i trička atd... Protože pod nepromokavou budou máš obvykle všechno :D (vyjma případů, kdy dáváš zateplovačku NA membránovku :D )
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod koldas » úte led 29, 2019 18:03

Zdravím, mikina z power stretch má být upnutá na tělo, nebo lehce volnější? Jaký na to máte svůj názor nebo zkušenost?
Koupil jsem PWS mikinu od pingui a má složení 88% PES, 12% elastan. Tady na fóru jsem se kdesi dočetl, že to ani PWS není. Jaká je tedy realita? Můžu ji ještě vrátit, tak bych rád věděl.
Potřebuji teplejší mikinu pod bundu na lyže.
Dík
koldas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 1, 2019 17:02

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod mike » úte led 29, 2019 18:41

:roll: uklidil jsem to po tobe. Diskusi ze spatneho vlakna jsem presunul sem, duplicitni dotaz smazal. Priste si prosim nejdriv najdi spravne vlakno, dej do nej dotaz a uz ho nikde neopakuj.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod dudy » úte led 29, 2019 19:18

PWS je prostě Powerstretch od Polartec.
Ale i sám Polartec píše, že Classic (t.j.fleece) nabízí nejlepší poměr váha izolace...
A já to můžu jen potvrdit...
Co vím, tak Pinqui z PWS nešije...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod koldas » úte led 29, 2019 19:29

Objednal jsem tohle: https://www.pinguin.cz/power-men-half
což podle názvu PWS je. Složení, jak jsem psal.
Tudíž mi z toho vychází, že tu PWS mikinu vrátím a obleču si svoji fleecovou vestu.
Dík za info
koldas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 1, 2019 17:02

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod dudy » úte led 29, 2019 19:36

Vypadlo ti "n", takže jsem předpokládal spíš Pinqui.
Ano Polartec píše že Classic je nejvýhodnější varianta, ale PWS výrazně lépe odvádí pot, takže je to i prioritách.
Na aktivní pohyb jednoznačně PWS.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod dudy » úte led 29, 2019 19:40

Zrovna pod bundu na lyže, která je předpokládám zateplená, a lyže předpokládám stání u vleku, pak vlečení či lanovka a pak sjezd, bych klidně doporučil to merino, na které tu jinde flušu...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod koldas » úte led 29, 2019 19:53

Pingui jsem psal od začátku...ale to je jedno.
Bundu mám novou. https://www.2117.cz/panske/1505-bundy/7 ... 0-mm-recco
Je zateplená, ale méně, než předchozí. Chtěl jsem něco, v čem se nebudu pořád potit. Teď jsem byl týden na horách a v mínus 10°C mi bylo trochu kosa. Nemohl jsem se zahřát a na lanovce vždycky vymrzl.
Tak zjišťuji, co by mě mohlo pomoct. V původní bundě jsem jezdil skoro jen v triku, ale už promokala.
Tak asi tak.
Merino mám triko s krátkým...a ty cenovky za mikiny radši nevidět..
koldas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 1, 2019 17:02

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod dudy » úte led 29, 2019 20:06

Dudy má na statické lyže (ale dudy moc nelyžuje) Devold Expedition tenkej primaloft a GTX Soft Shell...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod koldas » úte led 29, 2019 20:20

Já toho právě nalyžuju hodně a tak jsem byl překvapenej, že je mi kosa. Od neděle jedeme do Alp, tak bych nerad mrznul...
Možná jen blbě stresuju....přemýšlím, jestli mi tři vrstvy a fleecová vesta nebudou stačit....
https://www.sportisimo.cz/arcore/abalone/172599/
za to mě ukamenujete tady :axe:
koldas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 1, 2019 17:02

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod sobb » úte led 29, 2019 20:27

koldas píše:Pingui jsem psal od začátku...
... a stále Ti tam chybí to "n" na konci :wink:

Jinak tu odkazovanou mikinu má muž, já mám tu samou v dámské variantě. Jsou dobré.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod koldas » úte led 29, 2019 20:31

JJ chybí, už jsem si taky všimnul. Jedno písmenko a co to nadělá za paseku. :roll:
Dík za typ na bundu...
BTW: myslíš tu ze sportissima nebo pinguiN?
koldas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 1, 2019 17:02

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod sobb » úte led 29, 2019 20:34

Jo, pardon, máme ty Pinguiny, nevšimla jsem si toho dalšího odkazu do Sportissima :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Kiszoun » úte led 29, 2019 20:38

Jo. Pinguin šije z normalního Polartec PowerStretch bez podílu nylonu (teď jsem kupoval jako dárek na vánoce dámskou). I když to není PRO tak furt dobře hřeje a oproti např Technostretch od pontetorta má lepší (flísovitější) strukturu na rubové straně a chytne to více vzduchu. Má to být ideálně na tělo (přiléhavé) ale nesmíš to na sebe moc natahovat :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod mitau » úte led 29, 2019 20:48

PWS Pro by mel byt oproti beznemu PWS malicko vic odolnejsi, ale mikina z PWS je porad spickovy vyrobek. Jestli ti vyhovuje velikost z toho vyprodeje od Piguinu, tak bych nevahal a kupoval. Mikina z PWS za 800 je fakt super cena.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Kiszoun » úte led 29, 2019 21:00

PWS Pro je odolný dost. Mám snad 4 nebo 5 let od Direct Alpine jejich pulovr Cima Plus a na to co všechno se mnou zažil a že jsem ho nosil jako hlavní vrstvu a na tom batoh, tak má jen mírně zežmolkované boky od bederáku a trochu břicho (Technostrečové panely v bocích u DA Lava vypadají stejně po podstatně kratší době a ani zdaleka ne po takovém marastu co si prožila PWS).
Jinak jak nová a furt parádně funguje a nesmrdí... Tady je vidět, že Polartec umí udělat takový materiál, který si dlouhodobě drží své vlastnosti (pravděpodobně to nebude žádný druhořadý polyester/nylon kde ti po první tůře popraskají jeho vlákna a chytaj se ti tam pak bakterie a smrdí to jak bolavá noha :D
Já toho pinguina koupil před Vánoci za cca 900... Tomu jsem nemohl odolat :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod koldas » úte led 29, 2019 21:10

Kiszoun: no právě se mi zdá trochu volnější, tak si nejsem jistý. Uplá na tělo úplně není. Dám pod ni spodní triko a rukávy jsou volnější.

Mitau: já už ji mám právě doma a řeším, jestli si ji nechat nebo ne...

A teď babo raď.... :((
koldas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 1, 2019 17:02

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Lipon » úte led 29, 2019 22:20

na sjezdování nosím funkční triko, PWS mikinu (zmiňovanou DA Cima Plus) a zateplenou bundu a je v tom příjemně teplo, když je mráz
těsně pod a kolem nuly povoluju větrání, ale při postávání je to akorát
na jarní lyžování už PWS neberu, buď tenkou mikinu nebo merino tenký roláček jako druhou vrstvu

zkoušel jsem merino naspod, ale jak víc jezdim, potim se a triko bylo furt mokrý; tak používam buď umělej Craft nebo powerdry
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod FrantaKrajta » úte led 29, 2019 22:57

Lipton, do mensi zimy nebo na potivejsi veci mam docela rad Polartec Power Grid jako prvni vrstvu, klidne i jedinou pod Alphu nebo prilehavejsi syntetickou prodysnejsi izolaci. Jasne, ze na rozdil od Merina smrdi driv, ale uschne hned.

V Alpsportu maj jeste par kusu Montane trika s kapucou (!) v tenke gramazi asi 160g (Allez Micro Hoodie) v dobre sleve. PWS je preci jen vetsinou tak 300g a do vetsi zimy, jinak ho aspon ja propotim moc. Ten Allez jsem mel ted o vikendu v Krkonosich, do kopce ve vetru (takze docela potiva aktivita) s baglem natezko pod softshell vetrovkou (DA Alpha) vetsinu casu akorat (nebyla takova zima, jen dost foukalo, akorat na hrebeni v poryvech jsem prehodil jeste primaloftku). A kapuce je na nem fajn, da se pod helmu, pekne kreje krk. Ma i palcove diry, ktere mi na rozdil od jinych docela sedly. A hlavne je tenky, takze opravdu jako spodni vrstva. Celou cestu mi bylo prijemne, a vecer byl krasne suchy.

Power Grid ponekud zmizel z vetsinu nabidek obchodu (nebo je jen v tluste gramazi), ale ten tenky jako zimni spodni vrstva mi docela vyhovuje. Akorat to bude mene odolne jako PWS. PWS (tlustsi) uz beru spis do vetsi zimy, i kdyz pot odvadi taky dobre, a da se i jako prvni vrstva. Nezkousel jsem jeste tedy Brynje a podobne sitoviny jako spodni vrstvu, i kdyz deset let stare tluste moira triko mi taky vyhovuje (jen je mene prijemne)

Power Dry (nejtenci) uz mi na telo prijde moc tenky na potivejsi aktivity, kdyz byl mokry, nebyl tak prijemny (uschl taky rychle, to zase ano).

Ale samozrejme, jako u vseho, YMMV...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod jankucera » stř bře 20, 2019 23:19

Ahoj,

Snad píšu do správného vlákna. Vybírám druhou vrstvu pod kterou většinou budu nějaké CoolMax triko, případně Merino triko a navrch většinou Softshellku/Goretexovou bundu.

Co se týká materiálu tak mi do oka padnul PowerStretch a rád bych se tu zeptal na konkrétní případě kde trošku tápu a kde by jste mi mohli poradit.

Co se týče využití. Tak především na horách při trecích (Tatry, Alpy) nicméně bude prvně použita i v Andách, kde se bavíme o větších výškách (i více než 4500mnm). A poté i by klidně mohla sloužit jako svrchní vrstva při kratších výletech nebo při zimních sportech.

Co se týká požadavku kapuci tak v tom jsem nerozhodný, takže mi nebude vadit varianta ani s ani bez.

1) Rozdíl mezi Tilak Femund vs Tilak Serak => Ano viditelný rozdíl vidím v ne/přítomnosti kapuce. Ale je ten Serak tak tenký nebo materiálově stejný jak Tilak Femund.

2) Našel jsem v HUDY tento "hybrid": https://www.hudy.cz/bundy_panske/mammut-innominata-ml-hybrid-jacket-men,100077235-black-0001.html
Můj dotaz zní co se týče porovnání s Tilakem a mým použitím nestála by zvážení? případné nedostatky?

3) Další varianta která by stála za zvážení???

Děkuji moc za připomínky a rady.
jankucera
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 20, 2019 22:13

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Pierre111 » čtv bře 21, 2019 9:13

Ahoj já vlastním
Arcteryx fortrez https://arcteryx.com/cz/en/shop/mens/fortrez-hoody
hybridní bundu od Millet s primaloftem https://www.hudy.cz/bundy_panske/millet ... aphir.html
Arcteryx Atom SL https://arcteryx.com/cz/en/shop/mens/atom-sl-hoody

Pokud ti můžu doporučit z vlastních zkušeností, tak bych jako zateplovací vrstvu na pohyb nebral čistý fleece nebo powerstretch. Vzal bych nějakou hybridní mikinu/bundu případně lehkou kvalitní primaloftku. Proč ? Poměr váha/velikost/teplo je ve prospěch hybridní bundy/primaloftky navíc taková vrstva jde nosit v pohodě samostatně jelikož dobře odolává větru, což fleece nebo powerstretch ne. Jak vidíš mám oboje a powerstrecht už tolik nepoužívám. Do tak vysokých hor jak píšeš, bych ti ještě doporučil koupit nějakou péřovku střední gramáže (cca. 140 peří, záleží ale na preferencích) a s kapucí. Vůbec kapuce je podle mě celkem užitečná.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod zdenki » čtv bře 21, 2019 9:17

zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod apuka » čtv bře 21, 2019 10:06

@jankucera: Z toho, cos popsal jako vyuziti se neda moc konkretniho doporucit. Takze napisu jenom vseobecne vlastnosti, jake mam ja z vlastni zkusenosti.

Na rozdil od Pierre111 ja bych rekl, ze pokud chces tu mikinu pouzivat [url]prioritne jako stredni vrstvu[/url], tak radeji zapomen na primaloftku. Nemusi pod dalsi bundou dobre fungovat.

Primaloftka:
+ skvela jako vnejsi zateplovaci vrstva, lepsi pomer izolace/vaha nez flisky
+ dobre skladna, nepouzita zabere mnohem mene mista
+ odolava dobre vetru
- je o dost mene prodysna jako [url]samotna[/url] fliska (ale uz ne ve spojeni s membranovkou)
- ne moc vhodna jako zateplovaci vrstva pod jinou bundu (viz hlavne mikove prispevky u zateplenych bund), takze napriklad v pripade deste a membranovky
- pri delsim stani nedrzi telesne teplo tak dobre jako fliska

Powerstretch (Pro):
+ velice dobra izolace jako stredni vrstva i jako vrchni vrstva v pripade mensiho vetru
+- vylepsena odolnost vuci mensimu vetru ale profoukne uz pri mirne zvysenem (nevhodna jako vrchni vrstva ve vetru)
+ vyborna prodsynost (vetsi nez primaloftka)
+ bezproblemove pouziti pod softshellkou nebo membranovkou
- mensi odolnost (a nachylnost ke zmolkovani) jako vrchni vrstvy pod tezsim batohem, hlavne ne-Pro verze
- mensi sbalitelnost

Polartec Classic 200:
+ jeste lepsi izolace nez Powerstretch (idealne pod jinou bundou)
- profoukne sebemensi vitr, nevhodna jako vrchni vrstva uz i pri malem vetru, dokonce i pri rychlejsi chuzi citit proudeni vzduchu
+- prodysnost nekdy lepsi, nekdy horsi (viz poznamka nize) nez Powerstretch, vzdy ale lepsi nez primaloftka
- jeste mensi sbalitelnost jako Powerstretch
? odolnost pod batohem asi o trochu lepsi nez Powerstretch ne-pro
- nejlepe hreje pod pri delsim stani, obzvlaste v kombinaci s vrchni SS nebo membranovou bundou.

K Polartecum jedna dulezita poznamka: vyrabi se pod stejnym oznacenim ve velice odlisnych provedenich. Takze dva stejne oznacene materialy mohou mit hodne odlisne vlastnosti, napr. povrchovou upravu, prodysnost, odolnost, atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Pierre111 » čtv bře 21, 2019 10:28

Apuka no nevím, psát takhle natvrdo výhody nevýhody, některé věci se docela vylučují. Těžko můžeš mít super prodyšnost a super odolnost proti větru. Když máš na sobě PWS a trochu fouká, musíš hned dát větrovku, softshell nebo membránovku. Potom je prodyšnost už ale dost podobná kvalitní primaloftce a +-stejná jako hybridní bunda. Nevýhoda téhle kombinace je ale váha a velikost. Musíš s sebou mít bud těžký a velký softshell nebo větrovku. Pokud to nemáš, tak budeš mnohem častěji na sobě mít mebránovku a prodyšnost v tom případě jde úplně do háje. Já prostě nasadím tu Milletku na triko s dlouhým rukávem a jdu at je -15°C nebo +5°C at fouká nebo nefouká. Pak už mám jen peří pro případ zastávky a membránovku. Jako každému vyhovuje něco jiného, já jsme k tomuhle ale dospěl testováním a ne analyticky ;). Jinak s tebou nemůžu souhlasit v tom, že primaloftka drží teplo při zastávce hůř než PWS nebo classic 200. Primaloftka více izoluje a tedy drží teplo déle. V PWS bez větrovky je po zastavení za chvilku celkem kosa.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod apuka » čtv bře 21, 2019 12:22

Pierre111, ale ja pisu v souvislosti s tim, co se tazatel ptal v puvodnim postu - zatepleni pri podminkach: tricko pod a vetsinou SS nebo membranovka na tom. Takze vice-mene jako stredni vrstva k uz pouzivane spodni a vrchni.
Jak jsem psal, PL je skvela pri pohybu jako vechni vrstva, ale ne moc vhodna jako stredni vrtsva pod jinou bundu.

Jasne, ze nektere vlastnosti jdou proti sobe, hlavne ta prodysnost a vetruodolnost. Je jsem napsal ty vlastnosti, ktere jsem sam zjistil a zazil a mohu si za nimi stat. Ale nemohu doporucit co bude nejlepsi pro tazatele, protoze o nem nic nevim - jaky pohyb bude delat, jak se pritom bude potit, atd. Proste si muze ty vlastnosti ohodnotit ze sveho hlediska - ale rozhodnout za nej nikdo nerozhodne. Co je nejlepsi pro mne, muze byt spatne pro nej - a to same plati pro nejlepsi pro Tebe nebo kohokoliv jineho tady. To jenom nektery (ano, ten jeden) si mysli, ze pro kazdeho a vsude je nejlepsi reseni triko+PL :wink: (a taky prodejci v obchode vedi, ze nejlepsi pro kazdeho je cibule, idealni z tech nejdrazsich kousku :twisted:). Jak pises - Tys ke svemu reseni dospel testovanim, ja ke svemu take - analyza vlastnosti bez testu moc nepomuze.
Mozna mu nakonec vyjde, ze nejlepe udela kdyz si koupi dobrou primaloftku a necha doma softshellku, mozna mu vyjde nejlepsi PWS, mozna P200. (Trochu mi prijde, ze v nekterych ohledech nema moc jasno, napr. pise o flisce ale s pouzitim i jako vrchni vrstva pri zimnich sportech :-k. Takze mozna nakonec zjisti, ze superuniverzalni reseni stejne neexistuje a bude muset kombinovat.)

Jinak ale (pri stejne vrchni latce) prodysnost PL bundy je stale citelne mensi nez PWS a vetrovky - jednak PL mas mezi dvema vrstvami latky a jednak PWS (alespon vetsina verzi) je prodysnejsi nez samotna izolace PL. S membranovkou je to, samozrejme o necem uplne jinem.
A co se tyce "drzeni telesneho tepla", tak to jsem tady psal vicekrat (a nekteri to taky potvrdili), pri delsi zastavce (to neni 5 minut, ale napriklad pul hodina, hodina) bez pohybu je cloveku v PL bunde zima, kdyz telo prestane generovat teplo z chuze. Tuto zimu jsem si to taky potvrdil, kdyz jsem chodil do prace v Klimatexce (PL Silver 100 g/m2). Uz pri teplotach tesne na nulou mi bylo pri cekani na bus zima, i kdyz jsem byl pod ni jeste slusne obleceny (kosile+tenky svetr), rozhodne jsem nebyl ani naznakem zpoceny. Kdyz jsem si jindy vzal na tricko P100 mikinu a na to tenkou Rab Ventus, tak i pri -5 jsem na stejnych mistech pri stejne dlouhem cekani na stejny bus byl v pohode. A to opakovane. A Rabka rozhodne nebyla vrstva, ktera me udrzovala v teple....
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv bře 21, 2019 13:18

Apuka, je to nejspíš individuální a taky o aktivitě.

Určitě bude fleece prodyšnější, než nafoukaná syntetická izolace (sakra, jak to psát česky? Angličani prostě napíšou puffy, a každý ví, co to je, nechce se mi obecně psát Primaloft, když je to jen jedna značka z mnoha podobných).

Mne ale přijde, že tenký "puffy" svetr mne hřeje víc, i když ho mám propocený (třeba na zádech pod batohem). A rychleji uschne (zvlášť ty s prodyšnejší krycí látkou). Zato tlustší srovnatelně teplý PWS/fleece zůstane déle mokrý, teplo utíká rovnou, a klepu kosu. Podobně to mám s Alphou, rychleji uschne a rychleji odvádí pot. Na delší stání není samozřejmě ani jedno, to prostě přehodím péřovou nebo tlustou puffy štandovací bundu.

Teď jsem v zimě docela dost nosil hodně tenký microfleece (Montane Allez s kapucí, 150g) jako spodní (nebo s lehkým síťovaným tílkem pod tím), a přes to vrchní tenčí puffy (PL) bundu nebo Alphu. A docela spokojenost. Na o fous delší zastávky jsem prostě vytáh štandovací bundu.

Nevýhodou je samozřejmě vyšší cena a menší životnost, každá puffy izolace bude ztrácet loft nejspíš rychleji, než fleece. A taky těžší výběr, od hodně prodyšných puffy svetrů typu Patagonia Nano-Air (prý 70CFM) až po skoro neprodyšné puffy bundy ve stejné gramáži.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Pierre111 » čtv bře 21, 2019 14:18

Fajn, můj názor stejně, že při stání ti je dříve zima v PWS a větrovce než v primaloftce :). A moje rada zní, netahat s sebou na hory zbytečné krámy a nechat PWS a softshell doma a místo toho použít hybridní bundu nebo primaloftku k tomu mít sebou membránovku a péřovku. ;)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení