Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod šíp » sob pro 4, 2010 21:34

Určo není, alespoň u čepic ne, máme doma asi 4 /jelikož si vždy myslíme, že jsme ji ztratili, pořídili si novou, a ona se původní našla zapomenutá v kapse apod/ a každá má jinou hustotu tkaniny.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod zdenki » ned pro 5, 2010 18:44

Navíc jsem si všimnul,že např. DA nebo Warmpeace uvádí materiál PWS zhruba 50% PES a 38% nylon. Ale Tilak má na visačce 100% PES. Při používání ani na omak mezi něma žádný rozdíl nepoznám.
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod mike » pon pro 6, 2010 17:26

PWS i PowerDry maji ruzne gramaze, ktere se dost zasadne lisi tepelnym komfortem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod wysoky » čtv pro 16, 2010 8:10

Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať skúsenejších jednu otázku a zároveň by som ich poprosil o radu. Mám SS bundu Treksport OM JACKET a chcel by som si kúpiť feece-ovú mikinu. Uvažujem nad týmito:

http://treksport.eu/sk/produkty.php?sku ... produkt=52

http://treksport.eu/sk/produkty.php?sku ... produkt=53

http://treksport.eu/sk/produkty.php?sku ... produkt=54

potrebujem ju na bežné každodenné nosenie spolu so SS v zime a aj na ľahšiu turistiku na jar+leto+jeseň. Rozmýšlal som nad ASCENT WIND, vedel by som túto nosiť aj samotnú povedzme na jeseň? V zime spolu so SS bude stačiť?
Ktorú z nich mi odporúčate?
Ďakujem
wysoky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 2, 2010 8:33

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod teoretic » čtv pro 16, 2010 8:18

Ačkoliv ta tvá TrekSport Óm Jacket sice není membránová, tak bych jako prostřední vrstvu nevolil membránovku, nýbrž něco maximálně prodyšnýho.

Jestli bude stačit společně se SS v zimě? To je dost individuální, můžu a nemusí - jinak se na to bohužel odpovědět nedá...

t.

Edit: Když už se bavíme o Treksportu pak bych jako prostřední volil spíš tuhle
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod wysoky » čtv pro 16, 2010 9:16

No, chcel som niečo civilnejšie, aj do mesta, takže Ascent Wind asi nie, kôli tej CrossWind podšívke že? A ďakujem za odpoveď a očakávam ďalšie :)
wysoky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 2, 2010 8:33

Jakou flee-sku ?

Příspěvekod suchi » pon úno 21, 2011 17:58

Ahoj všem :)

měl bych pro Vás zkušené outdooráky celkem jednoduchý dotaz. Mám novou bundu High Point Mania PRO. Používal jsem jí od podzimu a mužu výrobcum jen zatleskat. Zatim jsem nepřišel na chybu. Rád bych však prodloužil užitkovou dobu pro nošení, neb ted v zimě je v ní prostě zzzzzzzzzima. Je v ní zip pro připnutí vnitřní bundy. Napadá mě tedy nějaká teplá fleeska, ale rád bych se nejdřív zeptal tady u Vás u tzv.n "nezávislých" . Když přijdu do obchodu, tak mě přijde, že mi každý chce za každou cenu vnutit právě jeho zboží, o kterém tvrdí, je ze vsech to nejlepší a nejlevnější. Co si budem povídat přátelé. Už z principu dnešní doby tomu nevěřím.
Takže poradil by mi někdo z vás nezaujatě, jak takovou "flísku" do zimního období pod bundu vybrat ? Podle čeho seřídit, na co hledět, rozdíly v materiálech atd .... atd ..... ?

Asi toho nechci zrovna málo že, ale nezeptat se je hloupost ..... třeba se zrovna fleecem někdo z Vás zabývá a nechce si to vzít do hrobu :)
Předem dík - SUCHI
suchi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 9, 2011 12:34

Re: Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod vonkreuz » pon úno 21, 2011 18:04

Sloučeno.

Poznámka: píše se případně flísku, když chceš dělit, tak potom flís-ku. Flís je hovorový výraz od anglického fleece, tedy střiž, chlup...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Jakou flísku ???

Příspěvekod suchi » pon úno 21, 2011 22:27

Ahoj všem :)

měl bych pro Vás zkušené outdooráky celkem jednoduchý dotaz. Mám novou bundu High Point Mania PRO. Používal jsem jí od podzimu a mužu výrobcum jen zatleskat. Zatim jsem nepřišel na chybu. Rád bych však prodloužil užitkovou dobu pro nošení, neb ted v zimě je v ní prostě zzzzzzzzzima. Je v ní zip pro připnutí vnitřní bundy. Napadá mě tedy nějaká teplá fleeska, ale rád bych se nejdřív zeptal tady u Vás u tzv.n "nezávislých" . Když přijdu do obchodu, tak mě přijde, že mi každý chce za každou cenu vnutit právě jeho zboží, o kterém tvrdí, je ze vsech to nejlepší a nejlevnější. Co si budem povídat přátelé. Už z principu dnešní doby tomu nevěřím.
Takže poradil by mi někdo z vás nezaujatě, jak takovou "flísku" do zimního období pod bundu vybrat ? Podle čeho seřídit, na co hledět, rozdíly v materiálech atd .... atd ..... ?

Asi toho nechci zrovna málo že, ale nezeptat se je hloupost ..... třeba se zrovna fleecem někdo z Vás zabývá a nechce si to vzít do hrobu :)
Předem dík - SUCHI
suchi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 9, 2011 12:34

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod vonkreuz » pon úno 21, 2011 23:24

suchi, v ´Oznámení´ píše:Jde nejspíš o omyl při přiřazování k tématu

Omyl možná, ale ne z naší strany :wink:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod svetlovdusi » pon úno 21, 2011 23:44

teplé a dražší řešení v antismradové variantě by byl realfleece od Icebreakeru. Ty jejich mikiny jsou opravdu hodně teplé. Realfleece 320 a klasické merino 320 se nedá srovnávat.

Jinak pokud máš HP bundu, tak flísky pro vepnutí bude nejlepší hledat v nabídce HP
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod mvaldo » úte úno 14, 2012 17:41

ake su velkostami vyrobky Icebreaker, napr. ako Devold? v Hudy maju za dobru cenu Icebreaker Sierra Half Zip Men, no iba XL :(
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod zonn » úte úno 14, 2012 20:25

Nemůžu porovnat IB x Devold, mám pouze IB. 2 trika s krátkým, 2s dlouhým rukávem, všechno velikost L. Mám 180/85, jestli Ti to pomůže...
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod mvaldo » úte úno 14, 2012 21:32

ups, ja o 8 cm viac, takze XL zeby bolo velke? :roll:
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod zonn » úte úno 14, 2012 22:00

8 cm rozdílu ve výšce, to už by mohly být krátké rukávy i celkově triko do pasu :(( Nemám možnost porovnat L x XL, na mojí neštíhlou postavu je elko přesně jak na délku, tak na šířku. Ale podle mojí zkušenosti, když zkusíš jeden výrobek IB, budou Ti sedět ostatní modely ve stejné velikosti, jak civilnější, tak sportovnější modely.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » ned kvě 22, 2016 20:24

jak je na tom vetruodolnost pws oproti 200ce?
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod scinkk » ned kvě 22, 2016 20:32

urcite lepsi na strane pws, o kolik, netusim. Z 200 mam tusim ale jen rukavice. z pws mikinu
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » ned kvě 22, 2016 20:39

No ja mam jeden starsi p200 na posed a uz pri lehkem vetru profukuje. Proto uvazuji o jeho nahrazenim pws. Co jsem se tu docetl tak by mel byt vetruodolny, kdyz jsem se ale dival na stranky polartecu, tak tam zadna membrana a vlastne ani zminka o neprofuku neni.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod scinkk » ned kvě 22, 2016 20:48

Membrana ne, to uz by bylo jako flis nepouzitelny, respektive by to znicilo jednu zasadni dobrou vec na flisce. Proste to ma povrch asi hodne huste tkany a hladky, takze ta vyssi vetruodolnost tam je, vetrovku to nenahradi, ale studeny mirny vetrik v pws narozdil od 200 zrejme neucitis.
Ale zas na posed, tedy na fyzicky malo namahovou aktivitu by ti asi stacila i lacina vetrovka na tu soucasnou flisku. Nebo koukni na polartec windpro, ktera bude jeste vetruodolnejsi a pry to zvladne i slabsi destik, takova fliskobunda. PWS je dobry, ze pri nejaky vetruodolnosti si zachovava dobrou prodysnost a navic je strecovy, takze opet dobry k pohybu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » ned kvě 22, 2016 20:56

Ta vetrovka odpada protoze susti
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod scinkk » ned kvě 22, 2016 21:03

aha jasny. WindPro jsem tusim nemel ani v ruce, ale zkus na to nekde mrknout. Pokud nesusti, mozna by i vyhovovala vice. Ono zas pws bude asi mene teple nez p200.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Příspěvekod zonn » ned kvě 22, 2016 21:24

Na sezeni na posed a aby to neprofouklo a nesustilo budes mit lepsi nejakou bavlnu ne? Pws i polartec proste hodne profukuje.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Kiszoun » ned kvě 22, 2016 21:51

WindPro jsem měl v ruce. Jeto hodně hustě tkaný fleece, který by sice měl bránit profukování ale stejně to nebude 100% neprofuk. Za celkem slušné ceny z něj vyrábí mikiny NorthFinder... Případně si ho můžeš omacat v různých sportisimech (pokud teda už NorthFinderu nevzali licenci na Polartec materiály, protože jejich kvalita nikdy nijak nevynikala :D )

Total neprofuk je Polartec WindBloc, ale ten zase není tak teplý a měkký, protože to jsou prakticky 2 mikroflísové vrsty s nízkým vlasem nalaminované na perforovanou membránu. Mám z něj rukavice, ale není to nic moc.
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod apuka » pon kvě 23, 2016 7:16

Classic200 je total prefuk, PWS zadrzi hodne vetru, na posedu bys problem mit nemel, pokud nebude vitr, ktera Te z posedu shodi, WindPro je jeste vetsi neprofuk nez PWS, ma perfektni DWR upravu - zustal jsem pod ni suchy i pri pulhodinovem prutrzi mracen v bource, tj. se silnym vetrem, chytlo nas to na poli bez moznosti se schovat.
PWS je teply, C200 znatelne teplejsi, WindPro jeste teplejsi.
C200 je nejprodysnejsi, PSW min, ale v pohode, WindPro je nejmin prodysne, ale jeste dostatecne, na posedu urcite nebude zadny problem, ale na strmy dlouhy vyslad do kopce bych si vzal radej C200.

Jeste moje obvykla pripominka - ja popisuji vlastnei zkusenosti s konkretnimi vyrobky. Polartec je prosluly tym, ze podle pozadavku vyrobcu odevu hodne meni stejne nazvane materialy. Takze se Ti muze stat, ze zkusis tri mikiny ze stejne oznaceneho materialu od tri ruznych vyrobcu a budes mit tri hodne odlisne bundy - mohou mit ruznou hustotu tkani, ruznou vnitrni upravu, ruznou vnejsi upravu, dokonce i ruznou vyhrevnost a prodysnost, mozna i vetruodolnost. S tim musis pocitat. Ale principialne by vyse uvedene "stupnice" mely sedet.

Jeste k te poznamce k NorthFinderu: oni licenci neztrati, Polartec proda svuj material prakticky komukoliv. Ale posledni dobou se jejich materialy vytraci u mensich vyrobcu - je to z duvodu, ze Polartec se zacina spravat jako Gore, pozaduje nejake, docela velke a pravidelne minimalne odbery. Proto se nahrazuje vetsinou vyrobky Pontetorto. Ty vsak maji ponekud jine vlastnosti a moje zkusenosti jsou, ze zrovna jejich materialy nemaji rovnocennou nahradu na C200, PWS ani WindPro. Nekomu vsak mohou vice vyhovovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » pon kvě 23, 2016 8:06

Nechci byt uplne ot ale kdyz uz se to tady nacalo...
Na windpro jsem se dival a pro me ucely-staticke pozorovani bez pohybu by byl tento material nejlepsi. Ma to ale jednu velkou nevyhodu. At hledam na netu jak hledam tak je minimum kousku z tohoto materialu na trhu. A kdyz uz neco je, tak ne v decentnich barvach.Jestli je to firemni politikou Polartecu jako nastinil Apuka nebo necim jinym nevim.
Dival jsem se i na jine varianty a od teconopile jsem nasel windshield, coz by mela byt asi alternativa k windpro. Cena je tam ale pradoxne vyssi nez u Polartecu.

A k tomu northfinderu. Po shlednuti jejich dtranek moc veci z Polartechu nedelaji.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Příspěvekod scinkk » pon kvě 23, 2016 8:09

Jo taky bych řekl že bund z windpro moc neni. Pokud si už tak neudělal, zkus juknout na Zajo.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod apuka » pon kvě 23, 2016 9:30

@Rainer...: ZKus se skontaktovat s Alpisportem v Pribore (http://www.alpisport.cz - je tam kontakt), zkus se je zeptat, jestli jim nezustal nejaky material nebo nejaky vzorek ve Tve velikosti. Pokud maji, oni usijou za ne moc velky plus k cene. Ted pres vikend meli vystavu, kde nabizeli v doprodeji asi za pekne ceny. Ja jsem s kolegou byl o par dnu driv na dilne, ale na Windpro jsme se neptali.

Edit: ja jsem nasel hned jeden eshop, kde maji, dokonce skladem. Pokud maji i modrou, ta je tmave modra, opravdu decentni, ve tme se ztratis - mam ji, i kdyz uz 10+ let starou.
Ma to i primo Alpisport.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod fps » pon kvě 23, 2016 13:44

Rainier Wolfcastle píše:jak je na tom vetruodolnost pws oproti 200ce?

Polartec Power Stretch je o něco odolnější proti větru a mrholení než Polartec Classic 200, Polartec Classic 200 ale je zase znatelně teplejší než Polartec Power Stretch
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod apuka » pon kvě 23, 2016 14:03

PWS neni "o neco" odolnejsi vetru od C200. Ten rozdil je na urovni jako rozdil mezi hrejivosti...
Ale muze to taky zalezet na uprave C200, jak jsem psal - uz jsem ji videl s pevneji "tkanou" vrchni stranou, pripominalo mi to skoro jemnejsi PWS. Takovy "hybrid" by mohl byt i relativne vetruodolny. Ale toto nikdy nezjistis pouze z nazvu latky. Bohuzel ](*,).
Jete tam mas ThermalPro - a to ma snad nejvice modifikaci vnejsku :((, to jsou potom dve bundy fakt naprosto odlisnych vlastnosti ve vsem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Kiszoun » pon kvě 23, 2016 16:06

Myslím, že tohle by mohlo být zajímavé http://www.directalpine.cz/bunda-lyskam-15-1-1 (jen ta cena :-/ )
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení