Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » pon kvě 23, 2016 16:21

Na ni jsem se dival bohuzel ta barevna kombinace :( podarilo se mi ale nakontaktovat na pangeu vsetin, ktera sije pro armadu a sije i z polartecu. Zjistuji mi dostupnost windpra v khakinebo hnede.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod booze » pon kvě 23, 2016 16:21

A co High Point konkretne ta jejich Magic.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Kiszoun » pon kvě 23, 2016 17:11

booze píše:A co High Point konkretne ta jejich Magic.


Člověče ten no-wind od pontetorta je konkurence právě pro Polartec Windbloc nebo Windstopper Fleece, tzn fleesový laminát a podle technických specifikací má mít paroprodyšnost jen 10k... To by pak už možná byla lepší nějaká lehká softshella třeba z Pertex equilibrium a pod to levnější C200 nebo C100 fleeska
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod booze » pon kvě 23, 2016 17:17

Tak neco primo pro lov TOTO
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » pon kvě 23, 2016 18:36

Jinak ja ty lovecke znacky nerad. Z meho pohledu jsou to predrazene veci casto nevalne kvality. Proto davam prednost outdoor znackam, ktere alespon muzu i seriozne pouzivat pri outdoor aktivitach.

Jak jsem psal vyse, cekam ted co mi napsiou z te Pangei. Majitel rikal, ze cena by mela byt cca stejna jako thermal pro tj. 1600,-

Krom toho se mi jeste libi Sneaker, ten je bozi, presne jak delamy pro me. Zelena barva, kuklokapuce, hlavne odvetravani v podpazi. Akorat tam valcim s cenou. Kdyby to byl polartec tak bych aj mozna zatl zuby, ozelel par patecnich pic a sel do ni ale takto...

Zajimava alternativa by mohla byt femund od tilaku. Delaji i militay pws variantu- khaki a suchace na nasivky. Dokonce je tam i nizsi cena ne u Sneakeru. Skoda ze nema take zipy v podpazi. Pro tak extreme potiveho cloveka jako jsem ja je to super.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Kiszoun » úte kvě 24, 2016 16:15

No u PWS těch zipů opravdu není třeba. V dubnu jsem byl v polských Tatrách, bohužel s nějakou virozou a 2 dny jsme lozili po horách a já se přes paraleny potil jak 3.7 prasat, ale moje PWS mikina ustála a odvětrala absolutně vše (akorát fakt bylo třeba se chvíli zastavit a behem několika minut jsem byl absolutně suchý).

Btw teplota se pohybovala od 5-13°C a bylo mi v ní příjemně celou dobu. Membránovka zůstala z důvodu extrémního pocení připnutá pod víkem batohu :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » úte kvě 24, 2016 17:20

Opravdu? To tak krasne dycha? Jakej ze to mas model? No tak to by byl ten Tilak pro me asi nejlepsi volba- zelena, kuklo-kapuca (ta by pro me nocni sezeni byla idealni), jestli je teda i slusne vetru odolna tak neni co resit. Mam neco podobneho od Zaja, to se ale neda porovnavat protoze jednak co jsem tady cetl, tak je ten pws tensi a druhak pws jsou jen rukavy a cele telo je polartec micro.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Kiszoun » úte kvě 24, 2016 18:29

No já mám od Direct Alpine pulovr Cima plus z Power Strech PRO, s příměsí nylonu na lícové straně. Větruodolné to je fakt jen docela lehce (prodyšnost je více než dostačující a je v tom i dost teplo), ale při pohybových aktivitách je obvykle moc příjemné když to trochu profukuje (obvykle to cítím hlavně na rukách, protože pod tím obvykle nosím jen krátký rukáv). S funkčním trikem s dlouhým rukávem jsem s tím chodil do obchodu až v -3°C v takovém obyčejném zimním vánku. Jestli ti jde fakt o neprofuk, tak bych radši šel do windPro. Ten bude teplý jak C200 (nebo možná ještě teplejší, protože je opravdu dost huňatý) a nebudeš s ním nejspíš potřebovat další vrstvu, pokud se nepřižene nějaký kentus :-)

Kdyžtak mrknu ještě na WolfGang http://wolfgang.cz/?p=shop&cid=9&id=53 Dělají z takových matrošů jako WindPro a Windbloc a nejsou úplně špatní na to, že to jsou Poláci :-)
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » úte kvě 24, 2016 18:35

Na ten wolfgang jsem se uz dival. U teto znacky mam obavu z toho, jake gramaze materialu pouzivaji
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Kiszoun » úte kvě 24, 2016 18:40

+ ještě tady ta Lyskam v méně nápadné barevné kombinaci a za lepší cenu (akorát jen v Mku) http://www.topsport.cz/katalog/zbozi/ob ... black-grey
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » úte kvě 24, 2016 18:45

Tak pro me ucely by byl lepsi te Tilak- je khaki a je levnejsi. Jen takova otazka do pranice, jaky je rozdil mezi obyc pws a verzi pro? Tilak je obyc pws nebo verze pro?
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Kiszoun » úte kvě 24, 2016 18:53

Rozdíl by tam měl být v příměsi Nylonu ve verzi PRO kvůli lepší mechanické odolnosti (jeho podíl re různí vzhledem k použité gramáži výrobku). Pochybuju, že by Tilak používal obyč PWS... To jsem viděl snad jen na nějakých mikinách ze sportisima a na jedněch rukavicích od Lafumy, že měly složení 88% PES, 12% elastan a přesto měly visačku Polartec Power Stretch. Jinak jak se dívám, tak Femund nevyjde cenově o mnoho lépe než ten Lyskam za 3150 kč, který by co se uchování tepla a odrážení větru týče sloužil pravděpodobně lépe (ale zase jestli se nevejdete do Mka, tak to nemá smysl :-) )
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » úte kvě 24, 2016 19:16

Femund, co jsem se dival, se da sehnat od nejakych cca 2,5t. A co se tyce velikosti, jsem regulerni xl zakze mam smolika ve vetsine outletech a pri vetsine vyprodejovych akci.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod apuka » stř kvě 25, 2016 9:26

Rozdil mezi PWS a PWS Pro by mel byt, jak psal Kiszoun, pouze v pevnejsi a odolnejsi svhrchni vrstvy. Jinak receno PWS PRO je vhodnejsi jako svrchni vrstva. Jinak by nejaky citelny rozdil byt nemel. Alespon takto mi to tvrdili ve dvou prodejnach. Ale neverim tomu, ze by to "PRO" tam nepridali, kdyby jej pouzili - spise v tom bude ten rozdil v materialu pro konkretniho vyrobce, co jsem uz psal, ze Polartec dela pod stejnym nazvem spoustu modifikaci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod budo » stř pro 13, 2017 23:50

Můžete mi někdo znalý aktuálně dostupných mikin a materiálů doporučit náhradu za Polartec C200 starou mikinu? Asi by mi nevadil ani jen krátký zip a oblékání přes hlavu. Domnívám se, že PWS bych raději, než C200. Případně jestli je něco jiného. Nízká cena , resp výhodný poměr cena/výkon je pro mne důležitá. Jsem potivý typ, takže žádné větruodolné membrány. Na to mám pertexku. Díky za nápady.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod remy77 » čtv pro 14, 2017 13:09

@budo
A co tecnostretch od DA? http://www.directalpine.cz/lehky-fleecovy-pulovr-tonale da sa zohnat okolo 50 €
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod budo » čtv pro 14, 2017 22:04

Jak by se to dalo porovnat oproti C200? Technostretch bude asi o dost "chladnejsi", ne?
Jinak DA mam rád. Jak kvalita, tak design jsou prima.
Jen mam obavu, aby to nebylo srovnatelné s tímhle viewtopic.php?p=487856#p487856...
V podstatě chci zateplení opravdu spíše srovnatelné s P C200.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod remy77 » čtv pro 14, 2017 23:11

C200 nemam, ale tecnostretch je zhruba ako pws. Akurat jedno je od Polartec, druhe od Pontetorto.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod ret255 » čtv pro 14, 2017 23:18

@budo, skúsim poradiť neporadiť, mám polartec100 a na pocit je teplejší než čo mám pws pro, ani nie tak tým, že si to dáš na seba teplý, ale tým, že keď sa v tom začneš pohybovať je ti v tom hneď teplejšie, pws aspoň u mňa ten efekt ako ten polartec 100 nemá, je taký mierne teplý, no lepšie to dýcha, ten polartec 100 sa dá hneď prepotiť, takže ani ani, ak máš 200, tak skús ostať u tej 200, s konkrétnym typom však neporadím.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod booze » pát pro 15, 2017 10:32

Podobny cvereckovany material jsem mel na lyze od Northlandu. Zacalo se po letech trhat v tech zeslabenych mrizkach.

Jsem ti chtel doporucit Pinguin, ale kdyz jsem hledal nazev modelu a vsiml si ceny, tak jsou uplne mimo. :shock:
Na praci okolo chaty mam prave Pinguina, WP a Rafiky. Nejlepsi pokud mam pod mikinou merino tricko dl rukav 200g, je ta od Pinguina. Moc neprofoukne a i pokud mzi je v ni fajn. Jednou jsem v ni byl na cely den v krkonosich kdy dost foukalo snezilo s destem a mrzlo. Na povrchu se vytvorila krusta, ale porad v ni bylo konfortne. Matros je Polartec 200.

Na druhem miste Rafiky PWS a na posledni misto WP nevim jaky to je matros.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod fps » pát pro 15, 2017 20:32

- tak dle mě má Polartec Classic 200 teplotní komfort o cca 10°C vyšší než Polartec Power Stretch, když tedy nefouká a nebo mám na něm něco co je proti větru, ono se stačí kouknou na váhu, při stejné velikosti má o cca 250 g vyšší váhu
- já mohu doporučit Polartec Classic 200 High Point Interior
- ale spíš než Polartec Classic 200, bych koupil Polartec Wind Pro, třeba od Alpiczech, ale mají tam i kombinaci Polartec Classic 200 a Polartec Wind Pro za dost dobrou cenu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod lojzmen » pát pro 15, 2017 22:01

Budo - Wolfgang

Šité v Polsku, pěkně šité, rozměry normální až širší, mají tam rozměry.

Upozorňuji na Norylsk III, má na ramenou něco méně izolujícího, takže je pěkně na hovno.

Moje dvouletá Baku má i stahování v pase, nyní to na webu neuvádějí.
Naposledy upravil lojzmen dne sob pro 16, 2017 21:03, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod vojcecek » sob pro 16, 2017 18:08

Tu Highpoint Interior 2.0 mám taky a vloni, jelikž jsem si ještě nekoupil zimní bundu, jsem v ní odchodil celou zimu + na ní jsem měl Pinguin Parker. Vím že jsem v tom chodil i kolem - 10 a nebylo to nejhorší. Jinak letos jsem jenom v té mikině chodil kolem těch 10 stupňů když nefoukalo celkem v poho. Na pustevnách mi do kopce kapal pot z rukávů a když se zmírnilo stoupání tak parádně vyschla na těle. Spokojenost.
vojcecek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát kvě 26, 2017 17:11

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod lojzmen » sob pro 16, 2017 21:10

budo píše:... V podstatě chci zateplení opravdu spíše srovnatelné s P C200.


Na podzim koupíš za 259Kč tohle, na jaře to dáš do kontejneru pro charitu.
Ikdyž má v názvu 100, je to 200g/m a dobře funguje.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod budo » ned pro 17, 2017 10:48

Hele to jsem si v DC taky zkoušel. Ale už nějakou zkušenost s podobným úpletem mám a není to nic pro mne. Jde o to, že to na vnitřní straně má úplně jinou strukturu, než polartec. Ten má takovej počes, kterej právě zajišťuje odvod tělesných par rovnou skrze úplet. Ale tyhle levný fleesy jsou zevnitř více hladký a vlákna jsou jakoby zašmodrchaný do sebe - něco jako filc. A právě že v těhle věcech se okamžitě zpotim jako prase a pak mi je zima jako kráva. Jsou to prostě takový chovatelský mikiny... Na 10 minut do chlíva, nasypat zvířatům a pak zase šup do tepla do seknice :D
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod lojzmen » pon pro 18, 2017 0:11

Budo - OK :-)
Aj já mám radši ty polartecy.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod apuka » pon pro 18, 2017 10:22

budo píše:to na vnitřní straně má úplně jinou strukturu, než polartec. Ten má takovej počes, kterej právě zajišťuje odvod tělesných par rovnou skrze úplet. Ale tyhle levný fleesy jsou zevnitř více hladký a vlákna jsou jakoby zašmodrchaný do sebe - něco jako filc.
Nechci Ti brat iluze, ale i PTC Classic existuje ve stejne uprave vnitrni strany, stejne jako se ctverecky... To vsechno i s prislusnou zmenou vlastnosti :twisted:. Na druhe strane je i takova uprava jeste docela dobre prodysn na rozdil od mnoha jinych fleecu.

Edit: Zapomel jsem jeste dodat, ty linkovane polartec bundy od Alpsportu (ted Alpitrek) jsou docela fajn, vydrzi dlouho, ale pokud si koupis z WindPro, pocitej s tim, ze je o neco teplejsi nez Classic, je mnohem prijemnejsi ve vetru ale na druhe strane kvuli hustejsimu pleteni je taky mirne mene prodysna. Vhodnost kombinovane bundy bude zaviset od toho, jak a na kterych castech tela se Ty konkretne potis.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod budo » pon pro 18, 2017 11:00

Díky za info. Jen jsem si všiml, že ty levný fleesy, ve kterých se potim a jsou neprodyšný, že mají vždycky stejný rub, co vypada jako filc. A zaroveň jsem měl Polartec C200 od Humi, od Hannahu, pak Interior od HP a ženě jsem koupil Arcteryx PWS - a ty zase měli všechny stejně rub všechny stejnej. Tak od té doby to beru jako takovej poznávací marker, podle kterýho se dá poznat na první pohled, jestli ta mikina prodyšná bude nebo ne.

Pokud to tak neplatí vždy a existuje Polartec s rubovou stranou stejnou, jako ty "zašmodrchaný filcy", ok a dohadovat se nebudu, je to pro mne novinka. Asi by taky bylo vhodný sem příležitostně dát fotku toho, co mám na mysli. Snad si vzpomenu.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod lojzmen » pon pro 18, 2017 23:45

apuka píše: ale pokud si koupis z WindPro, pocitej s tim, ze je o neco teplejsi nez Classic, ..


Dodám ještě, že je citelně těžší a mírně plechoidní. Ano, je to taky softshel.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Zimní fleece nebo Polartec 200 nebo PowerStretch?

Příspěvekod apuka » úte pro 19, 2017 7:49

@lojzmen: A aby to nebylo tak jednoduche, tak ano, kazda verze WindPro je tezsi nez Calssic, bo (nekdejsi tvrzeni Polartecu) je ctyrikrat husteji tkany material, takze "je tam mene vzduchu a vice matrosu". Ale taky co pises o "plechovosti" a softshellu, plati pro novejsi (a vetsinou tenci) verze/upravy. Puvodni byl na pohled i pocit uplne stejny fleece jako Classic nebo ThermalPro bez nejake zvlastni upravy svrsku, jen mirne pevnejsi a tezsi matros. Pozdeji k tomu pridali nejakou snad pevnejsi vrchni cast, pro mne to nekda v obchode pocitove pripadalo jako pogumovani a pozdeji to, myslim, jeste zmenili smerem k softshellovitemu. Vlastnosti novejsich verzi netusim, mel jsem/mam pouze starou verzi.
Jaka verze je momentalne v tech vyprodejovych bundach AlpiTreku netusim. Pred lety delali kombinaci z CLassicu a toho "puvodniho" WindPro.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení