Kalhoty Direct Alpine Patrol, Mountainer, Kaiser, Cascade...

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod danis » pon úno 22, 2010 18:09

danis píše:jakou velikost byste doporučili (chci koupit z netu)?
výška 184, pas 88, rozkrok - zem 85cm


tak dneska jsem koupil šedé Patroly v Hudy v akci za 1253kč a velikost mi padla L, vypadají supr
danis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte úno 16, 2010 11:04

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod Hurvajz » stř bře 17, 2010 12:34

Nečetl jsem celé vlákno, jen nadpis, rozhodně můžu říct, že patroly jsou kalhoty na věčné časy. Nevím jestli to platí pořád, protože ty moje mám už snad 5 let, kdoví jestli ne dýl a jsou prostě nerozbitné. Na to co jsem s nima všechno dělal (všechno:)) tak jsou stále skoro jako nové (až na to, že jsou trochu vybledlé:). Nosím je stále velmi rád, přestože už jsem z nich trochu vyrostl. Rozhodně doporučuju 8)
Co doma, tam to znáš...http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Hurvajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob úno 16, 2008 16:52
Bydliště: Rožnov p.R./Olomouc

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod uplne jinej martin » stř bře 17, 2010 13:52

Stejně, dloouho, nevyrostl, akorát se urvaly dva jezdce - kapsa a rozkrok tento rok.
Naposledy upravil mike dne čtv bře 18, 2010 2:12, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod krejzaa » stř bře 17, 2010 20:47

ja mam patroly už 4 roky a jsou to prostě nesmrtelné kalhoty protože co už zažily.. hledim že ještě drži při sobě.. jedina jejich nevýhoda je že nejsou nepromokavé.. janak maximalní spokojenost bez jediné vítky:-) všem doporučuju:-)
krejzaa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon led 25, 2010 22:37
Bydliště: Zlin

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod kendy » pon bře 22, 2010 8:56

Patroly myslím kalhoty s nejlepším poměrem "cena/výkon" na našem trhu a musím říct že ani jinde jsem takový neviděl - buď bývají levnější robustní bavlněný kalhoty,ale čistá bavlna není takovej držák,ať je sebelepší. Nebo až zase o dost dražší techničtější.
Patroly jsou fakt na všechno,od lezení, po turistiku, vht a ve finále v těch šedejch zajdeš do putyky a nevypadáš jako nějakej šerpa v záplatovanejch kostkáčích co zrovna sešel z tůry.. je to i relativně civilní kalhota,přitom super pohodlná.
na lezení Jizerky, na kolo heavytools, na silnici Fort, na oblečení Direct, na železo Simond, na pivo Konrad, na večer Terezka : )
Uživatelský avatar
kendy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 253
Registrován: pon čer 29, 2009 6:47
Bydliště: Proseč

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod deckardph » pon bře 22, 2010 15:11

Přesně tak já mam šedý asi rok a supr ! Je to kalhota do města, která zvládne ale i cokoli ostatního venku. Používat se daj celoročně a nevadí mě v nich ani zmoknout protože stejně hřejou a rychle schnou (40 min v autobuse a byl sem suchej)
Jinak bych se z patrolama vůbec nebál vydat někam vejš do alp klidně i nad 4000m
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod uplne jinej martin » pon bře 22, 2010 17:41

deckardph píše:Je to kalhota do města, která zvládne ale i cokoli ostatního venku.

To je asi jako tvrdit, že horský kolo je kolo do města, ale zvládne i nějakou tu vyjížďku do terénu...
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod outdoor » pon bře 22, 2010 18:08

ja mam dvoje, jedny z roku 2005 (tj. uz pet let) a stale zijou..i kdyz zipy a celkove kapsy jsou mrtve, prose kapsy se postupne roztrhaly a byly tak derave, ze jsem je rovnou uskubnul, ale hlavni zip stale zije!

ted mam z lonska (po faceliftu) sede a jsou taky super...prijdou mi delsi nez ty minule...a to mam velikos "M" (coz uz me neni normalni), ale sedi pekne!
cena byla do 1300,- (sleva v hudy)

jen jedna problem mam a to suchace (kapsy) nejak moc nedrzi a maji snahu se skubat...
ja mel puvodne radost, ze jiz nedavaji na kapsy klasicke zipy, ze to nebude tlacit s baglem a vic to vydzi...ale moc to nedrzi...
ma to nekdo taky?
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod deckardph » pon bře 22, 2010 18:16

uplne jinej martin píše:
deckardph píše:Je to kalhota do města, která zvládne ale i cokoli ostatního venku.

To je asi jako tvrdit, že horský kolo je kolo do města, ale zvládne i nějakou tu vyjížďku do terénu...


Ne ! Je to asi jako tvdit že z tím kolem můžeš jet v klidu po městě, ale taky si s nim můžeš dát ten nejprudší sjezd protože vono to vydrží ! Prostě na downhill speciálu jezdit po městě je blbost a s normálním horákem si ten sjezd prostě nedáš, protože by si to kolo mohl potom vyhodit tak . :axe:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod Zdéňa » pon bře 22, 2010 18:43

outdoor píše:jen jedna problem mam a to suchace (kapsy) nejak moc nedrzi a maji snahu se skubat...
ja mel puvodne radost, ze jiz nedavaji na kapsy klasicke zipy, ze to nebude tlacit s baglem a vic to vydzi...ale moc to nedrzi...
ma to nekdo taky?

Myslis kapsu na zadku? Tam mi ten suchac taky moc nedrzi a trosku se mi zda, ze ted i mene drzi suchace dole na stahovani.
Jinak mam ale taky ty celosede, ted uz z predlonska a nemuzu si je vynachvalit :lol:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod outdoor » pon bře 22, 2010 19:03

Zdéňa píše:Myslis ... ...vynachvalit :lol:



tak ja kecam, nejsou to Patroly, jsou to Mountainery, Patroly jsou zkusel, ale nejak mi nesedly strihove...
a tyto jsou trosku jine, nemaji kapsu vzadu, ale normal dve z boku (jako na ruce) a ty maji suche zipy...zipy drzi spolu tak dobre, ze maji snahu se trhat od hadru.. #-o

a ted taky koukam, ze jsou Made in Vietnam... ten DA me uz taky s**e [-X , priste jdu do Tilaku! :lol:
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod Zdéňa » pon bře 22, 2010 19:10

No tak to jsem rád za zipy :mrgreen: Přemýšlel jsem ještě koupit ty mountaniery, ale stejně třeba na běžky a v zimě si vystačím s patrolama, nejsem žádný zmrzlík :mrgreen:
Ha, já mám u svých patrolů (koupeno řijen 08) made in CZ.. a jsou to ty poslední, ten novej model :wink: Tak ti nevim..schválně se někam mrknu do hudy, kde to vyrábí teď..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod outdoor » pon bře 22, 2010 19:32

ja tam mam "Made by DA CZ" a pod tou velkou cedulkou je vsita jeste jedna mala a tam pisou "Made in Vietman" :axe:
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod Filltos » pon bře 22, 2010 22:10

outdoor píše:
jen jedna problem mam a to suchace (kapsy) nejak moc nedrzi a maji snahu se skubat...
ja mel puvodne radost, ze jiz nedavaji na kapsy klasicke zipy, ze to nebude tlacit s baglem a vic to vydzi...ale moc to nedrzi...
ma to nekdo taky?


Já mám ty sucháče v kapsách taky unavený a navíc už docela odpáraný.
Uživatelský avatar
Filltos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon pro 26, 2005 11:26

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod Zdéňa » stř bře 24, 2010 6:07

outdoor píše:ja tam mam "Made by DA CZ" a pod tou velkou cedulkou je vsita jeste jedna mala a tam pisou "Made in Vietman" :axe:

Tak tu jsem prehlid, je fakt sikovne schovana ](*,) Take Made in Vietman
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Patrol / Mountainer

Příspěvekod kendy » pát kvě 14, 2010 8:40

Mě osobně střihově sedí líp spíš Mountainery, ale na nich mě bohužel štvou kapsy - ty sucháče fakt nedrží,když je kapsa narvaná, navíc se o ně různě zachytávám-takže jsem to vyřešil tak,že jsem ty sucháče na kapsách prostě odpáral a hotovo. Kapse to nevadí,věci z nich stejně nepadají a tak jsem odstranil problém a kalhoty super.

Patroly asi univerzálnější,hlavně kvůli jednolitý šedý barvě, jak píšu výš, kalhota skoro na všechno, a za ty prachy... pche...zlatý!

Jo,a příspěvek do série "made in"... na předloňských Patrolech (oranžový se šedou) mám Made in Czech, na loňských (šedé) Vietnam a na hnědých Mountainerech Made in Czech.
na lezení Jizerky, na kolo heavytools, na silnici Fort, na oblečení Direct, na železo Simond, na pivo Konrad, na večer Terezka : )
Uživatelský avatar
kendy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 253
Registrován: pon čer 29, 2009 6:47
Bydliště: Proseč

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod MichalF » ned kvě 23, 2010 10:19

Jak je to u tech Patrolu s vodeodolnosti >? Chci si poridit nejake uni kalhoty a podle toho co pisete, tak by toto mohla byt spravan volba, zaroven sem je bohuzel nevidel na zivo, sou pouzitelne na noseni do mesta/prace apod ?
MichalF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř zář 16, 2009 13:42

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod uplne jinej martin » ned kvě 23, 2010 11:15

Protečou,

do města/do práce pokud ti nevadí že vypadáš, jako kdybys právě přijel z vejletu, tak proč ne...
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod MichalF » ned kvě 23, 2010 11:49

Hmmm :( Chtel sem prave neco co by mohlo vypadat nejak civilne, kdyz vim ze sem na firme a nejedu k zadnemu zakaznikovi.
MichalF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř zář 16, 2009 13:42

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod TimTaylor » ned kvě 23, 2010 17:51

jestli hledas civilne vypadající kalhoty, tak se mrkni na Warmpeace - treba kalhoty Pilot vypadaji velmi slusne, moje lepsi polovicka ma jejich dámskou verzi (Verena) a super, daji se nosit i do prace a kvalita vyborna (mame oba i DA Patroly a ty do mesta vypadaji dost divne, do prace uz tuplem - zkousel jsem to a nee...)

Mrkni sem na recenzi: http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?1080 ... eace-pilot

jo a nejlepsi cenu na veci od Warmpeace jsem nasel na (doufal ze neporusuji nejako pravidlo WF?) www.vodahory.cz (odtud beru docela casto veci na sebe a ceny super, lepsi jsem nikde nenasel)
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod uplne jinej martin » ned kvě 23, 2010 22:01

TimTaylor píše:jestli hledas civilne vypadající kalhoty, tak se mrkni na Warmpeace

Jestli hledáš civilně vypadající kalhoty, pak bych je nehledal u výrobců oblečení pro horolezce a turisty.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod MichalF » pon kvě 24, 2010 7:14

TimTaylor píše:jestli hledas civilne vypadající kalhoty, tak se mrkni na Warmpeace - treba kalhoty Pilot vypadaji velmi slusne, moje lepsi polovicka ma jejich dámskou verzi (Verena)
Podobne sem mel najite od HP : http://www.highpoint.cz/obleceni-panske ... cushy.html
MichalF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř zář 16, 2009 13:42

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod vojtarek » čtv čer 24, 2010 23:08

Jak je to s číslováním patrolek? Direct Alpine Patrol 3.0 je aktuální model a 2.0 starší? Někde v shopech vidím DA Patrol bez čísla, někde 2.0 a někde 3.0. Jsou to tytéž kalhoty? Na webu DA žádné info nevidím...
Uživatelský avatar
vojtarek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon čer 21, 2010 13:16

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod zonn » pát čer 25, 2010 10:42

Ano, přesně tak, 2 je starší verze, 3 je nová.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod fps » pát zář 17, 2010 11:03

jak to tedy je, dají se nosit Direct Alpine Patrol i v zimně, někteří tu píší, že v nich je zima a někteř,í že v nich je teplo, nejsem žádná zmrzlina, ale aby přeci jenom trochu zahřáli.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod deckardph » pát zář 17, 2010 12:09

Hele já je nosim i v zimě, ostatně stejně jako borneo ( vyloženě letní kalhoty od DA ) a to jsem zmrzlina, ve městě v pohodě, venku kratší akce taky, a když hory, nebo delší akce, tak beru spodky a to je hnedko pohodlíčko (zvlášť pod těma patrolama) *
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod amigo » pát zář 17, 2010 12:12

fps píše:…někteří tu píší, že v nich je zima a někteří, že v nich je teplo…

to záleží do které skupiny patříš. pokud do skupiny, které je v patrolech v zimě zima, pak ti bude také zima, ale jestli patříš do druhé, kterým je v nich v zimě teplo, pak ti bude teplo.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod zbuddy » pát zář 17, 2010 12:13

anebo táák :wink: Nebo se přihlaš do určitého amerického outdoorfora a bude Ti hned teplo :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod tuso » pon zář 27, 2010 6:59

fps píše:jak to tedy je, dají se nosit Direct Alpine Patrol i v zimně, někteří tu píší, že v nich je zima a někteř,í že v nich je teplo, nejsem žádná zmrzlina, ale aby přeci jenom trochu zahřáli.


Nic ve zlém, ale to je jako bys dal otázku: "Dá se skočit 2m do výšky? Protože někteří píší, že skočí a jiní, že ne. Tak jak to tedy je? "

Je to tak jak píše amigo: dokuď nezkusíš, nebudeš vědět vocogou. Takže když chceš kupovat na jistotu, tak si najdi hadry, na které nejsou tak rozdílné názory.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod Jenda.Unc » pon zář 27, 2010 7:23

Vlastnim patroly už asi 5 roků a jsou jak nové pořád a to je nešetřim.
Záleží na jaké použítí v zimě je chceš?
Na dlouhé zimní treky to není.
Já v nich osobně chodim i bez spodku do těch -6 stupňů.Potom se spodkama a nikdy mě v nich zima nebyla.Nejsem teda žádnej zmrzlík
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení