Kalhoty Direct Alpine Patrol, Mountainer, Kaiser, Cascade...

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod deckardph » úte čer 5, 2012 14:47

Takže DA Patrol po 3 letech HODNĚ intenzivního používání (skoro denně používaný, často lezený na skalách,šoupaný skrz komíny a spáry, hodně prodírání lesem, chozený v horách). Nevím s jistotou jestli obstály nebo ne, ale po těch 3 letech už to do města fakt neni :mrgreen: . Na zadku mam navíc kapsu, protože se mě tam rozpáral šev (prošoupaná niť) Kapsy jsou uplně děravý (špatnej materiál, taková síťka) a materiál je na některejch místech už prodřenej (kapsa na prachy a zadek). Takže rozhodně to nejsou nezničitelný kalhoty, ale když si vezmu co všechno se mnou zažili tak si je asi přecijen koupím znovu . 8)
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod kendy » stř črc 11, 2012 7:34

Myslím že ty Patroly jsou skvělá volba. A Direct obecně považuju na kalhoty za nejdnu z nejlepších firem.

Mám několik let Patroly i Mountainery. Patroly už třetí. A i ty první (cca 10let) pořád drží pohromadě,byť už hodně jetý, dávám jim fakt dost. Na město už to není,mám z nich pracovní kalhoty.
Dávám jim hodně zabrat - chození, lezení na pískách, žule - hodně lezu spáry, komíny, a nosím je prakticky každý den, v zimě pod ně spoďáry a pohoda. Fakt vydrží neuvěřitelně moc, skvělej matroš. A skvělej střih.

Jestli ti nedělá problém připlatit si pár stovek, uvažuj o BADILE, taky Direct, jsou sice o trochu míň robustní, ale zato lehčí a prodyšnější, a moc dobře strečujou.

Loni v létě jsem si ještě rozšířil kalhotovou sbírku o Cruise - a jsem z nich uplně vyplesklej - lehký a prodyšný jak Badile a i když materiál vypadá takovej slaboučkej,tak vydrží jak sviňa. Dal jsem jim už hodně, hodně, pohulit a zatím ani škrábnutí - co do odolnosti se mi zdá že jsou skoro jak Patroly !
na lezení Jizerky, na kolo heavytools, na silnici Fort, na oblečení Direct, na železo Simond, na pivo Konrad, na večer Terezka : )
Uživatelský avatar
kendy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 253
Registrován: pon čer 29, 2009 6:47
Bydliště: Proseč

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod fps » stř črc 11, 2012 12:19

já z osobních zkušeností Direct Alpine Badile nedoporučuji, povrch je neuvěřitelně náchylný k zadrhávání nití, stačí jednou projít křovím, a Direct Alpine Badile vypadají takhle http://www.fofo.cz/s?show=441290-cqqgv
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod kropt » stř črc 11, 2012 12:49

fps píše:já z osobních zkušeností Direct Alpine Badile nedoporučuji


Tak to já zas tvrdím pravý opak - nosím je ven podzim, zima, jaro už 4 roky a kalhoty jsou pořád v hodně dobrém stavu - možná že někde nějaká nit povylezla, ale funkčně to vliv nemá žádný. Až doslouží, nebudu vůbec přemýšlet a koupím hned nové, už dlouho jsem nebyl tak spokojený s kusem oblečení.

DA se stává mojí oblíbenou značkou - vynikající Badilky, Gilderka, Shivling, kalhoty Borneo - co kus, to maximální spokojenost (nejsem prodejce DA a ani s nimi nemám nic společnýho).
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod fps » stř črc 11, 2012 14:24

jestli to nebude verzí těch Direct Alpine Badile? mam 3.0, ty fotky jsou po jednom dni nošení, dneska vypadají o hodně hůř, já bych příště koupil buďto Tilak Crux, High Point Daddy Pro a nebo High Point Gondogoro
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod TimTaylor » stř črc 11, 2012 18:01

ja taky firmu DA jen a jen chválím. Jejich slabé kalhoty Borneo a Joshua nosím přes léto hodně do práce (musím mít kalhoty, nesmím mít jen šortky...), Mounteinery a Eigery mám na podzim až jaro (lyže, tůry atp.) a Patroly jsou univerzálky na tůry a do lesa. Patroly mám 5tým rokem, je na nich pár fleků, ale všechny švy pořád drží, nic se nepáře a to je opravdu nešetřím. Kalhoty zn. Rejoice mi při méně intenzivním používání vydržely max. 1-2 roky a byly prodřené na zadku, kolenou atp., ale ty patroly jsou pořád OK. Třeba vodoodpudivost samozřejmě není taková, jako u nových, ale za ty prachy super kauf!
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod suslos » stř črc 11, 2012 21:51

fps píše:...já bych příště koupil buďto Tilak Crux, High Point Daddy Pro a nebo High Point Gondogoro

Ale to je oproti Badilkám úplně jiná kategorie, jak cenová tak určením, takže je nemontuj dohromady :D

Jinak pod kladné ohlasy výše se můžu jedině podepsat, mám od nich skoro každý kus hadru a až na utržený sucháč na zadní kapse i Patrolů a reklamaci Devilky (skvěle vyřešeno, viz. starší vlákno) naprostá spokojenost :wink:
Naposledy upravil suslos dne čtv črc 12, 2012 8:09, celkově upraveno 1
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod fps » čtv črc 12, 2012 6:45

suslos píše:Ale to je oproti Badilkám úplně jiná kategorie!

tak podle mě jsou Direct Alpine Badile a Tilak Crux (nemyslím Tilak Crux bavlněné nebo PL) stejná kategorie, a to nejenom cenová
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod suslos » čtv črc 12, 2012 8:09

Aj, ty myslíš ten levnější horší model... Já to hned pochopil jako ty z Windstopperu, omlouvám se.. To potom jo, ale jde o to jak ty na tom budou s kvalitou, jak budou prodyšné atd. Máš zkušenosti?
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod fps » čtv črc 12, 2012 15:02

osobní zkušenosti s Tilak Crux nemam, ale co jsem o nich zjistil, tak by neměli mít problém se zadrháváním nití
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod deckardph » čtv črc 12, 2012 18:58

Musim souhlasit s fps, taky mam badilky 3ky a jsou dost náchylný nejen na zadrhávání,ale i na prodření. Stačilo jedno lezení v jizerkách a už jsou na jednom místě prodřený (1cm škuba) na funkci to nemá vliv, ale odolný fakt nejsou a víc jak patroly už vůbec ne ! Jinak cruxi má kámoš a nedávno když je měl na sobě se seknul sekerou a udělal si díru skoro až na kost, ale na kalhotách VUBEC nic nebylo, divný co ? :D
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod dudy » čtv črc 12, 2012 21:10

U těch Cruxů dost záleží na matroši. Původní varianta s Schoeller Dryskin, ta s kapsama na zip, byla bytelnější, materiál byl silnější a odolnější a samozřejmě byly taky těžší. Nová varianta Dryskinu je výrazně tenčí a lehčí při stejných vlastnostech, možná dokonce s výraznější DWR úpravou, ale zároveň jsou náchylnější na to drobné vytahování nitek o křáky. Dělali je ještě z Schoelleru Dynamic, který je ještě tenčí a lehčí, při zachování vlastností, takže spíš letní varianta. Momentálně používanej materiál hodně podobnej, nicméně uváděn jako 100% polyamid, zatímco Schoellery jsou směsné z Lycry, Cordury, Coolmaxu a dalších.
Vlastním obě Schoeller varianty a nemůžu si je vynachválit, k tomu mám vskutku letité a nezničitelné Mammut Champ pants, z původniho tlustého Dryskinu, které vydrží všechno. Mamuty mám 8 let a jsou v mnohem lepším stavu, než stejně vytížené Patroly a navíc jsou pohodlnější, stejně tak Tilaky, díky extrémní pružnosti, oproti DA
Takže za mě jednoznačně výtězí Tilak nad DA.
Jinak ty Windstopperové Cruxy jsou, pokud není +25°C, od podzimu do jara naprosto v pohodě. Mají opravdu fungující ventilační otvory a navíc v podstatě nepromoknou.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod Manyyas » čtv kvě 21, 2015 21:54

Ahoj, dnes jsem si koupil Patroly a všiml sem si jedné blbosti :D na lístku v zadní části je napsané Made in Czech republic 26-06-2015. Co znamená to datum? Jestli výrobu, tak mám nadčasové gatě 8)
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod mike » čtv kvě 21, 2015 21:55

Datum spotreby :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod Manyyas » pát kvě 22, 2015 8:48

mike píše:Datum spotreby :twisted:

To by vyšlo nastejno, kdybych si koupil jogurt :D
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod Yopo » pát kvě 22, 2015 8:49

Manyyas píše:Ahoj, dnes jsem si koupil Patroly a všiml sem si jedné blbosti :D na lístku v zadní části je napsané Made in Czech republic 26-06-2015. Co znamená to datum? Jestli výrobu, tak mám nadčasové gatě 8)


znamená to:
26 = číslo dielne
06 = kolekcia jar/leto
2015 = rok výroby
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod Miras » pát kvě 22, 2015 9:04

Když už tu Patroly vypluly zas po čase na světlo, tak se taky zeptám - starší modely měly přední kapsy taky síťovaný, jako ty aktuální, nebo z nějakýho bytelnějšího materiálu?
Mám je půl roku a v jedný kapse se mi tak síťovina už páře :roll: Docela přemejšlím nad reklamací, ale nějak furt nevím, jestli do toho jít, celkem se bojím, že mě pošlou do háje s odkazem na "mechanické poškození". Nic, čím bych to měl mechanicky poškodit jsem tam nenosil, ale dokazujte to, že jo.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod vonkreuz » pát kvě 22, 2015 9:44

Ano i starší modely měly tento typ futra kapes. Mám tu poslední velikost staršího modelu v XXL.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod Miras » pát kvě 22, 2015 9:51

A kapsy ti drží, nepářou se?
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod axi12 » pát kvě 22, 2015 9:53

Tyjo... přemýšlím nad tím, ale myslím, že já síťované kapsy nemám. Kalhoty jsou v ČB, takže to nemohu ověřit, ale toho bych si asi všiml. Napíšu v pondělí...
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod paldo » pát kvě 22, 2015 10:19

Patroly mám +- 6 rokov a predné vrecká sú asi z 2/3 zo sieťoviny...
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod axi12 » pát kvě 22, 2015 10:21

Tak to je déle nemám, takže to tak asi bude..
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod vonkreuz » pát kvě 22, 2015 11:29

vonkreuz píše:Ano i starší modely měly tento typ futra kapes. Mám tu poslední velikost staršího modelu v XXL.
Miras píše:A kapsy ti drží, nepářou se?

Od doby co jsme se viděli naposled jsem tolik nepřibral. :mrgreen: (Vánoce 2010 nebo 2011 myslím).
Měl jsem na mysli to, že je mám v obchodě na prodej.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod Miras » pát kvě 22, 2015 14:00

Ehm... No dobrá, přiznávám, nečetl jsem dvakrát pozorně :partyman:
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod tozi » ned úno 28, 2016 16:54

Ahojte, existuje nejaká dobrá alternatíva k DA Patrol? Prípadne dajú sa ešte kúpiť? Nemyslím teraz na neskoršie "verzie ako 3.0, 4.0" s elastanom. Mám ešte DA Patrol bez nejakého označenia. Zhruba 5-6r staré. Síce sú plne funkčné ale rád by som si dokúpil dalšie. Diky za rady. *
tozi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned kvě 8, 2011 12:09

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod feci » ned led 8, 2017 10:25

Zdravím,
nechcel som zakládať novú tému tak píšem svoj dotaz sem.
Pokukávam po týchto nohaviciach http://www.zajo.net/sk/nohavice-muzi/magnet-neo-zip-off-pants-blue.p4363-10.html
Nohavice by som chcel využiť na letný trip po bulharských horách Rila a Pirin.
Páči sa mi že sa dajú rozopnúť na kreťasy
Myslite že sú nato vhodné? Dajú sa využiť aj na podzimnú turistiku?
feci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte lis 8, 2016 6:29

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod fps » pon led 9, 2017 13:21

zkušenost s nimi nemám, ale když vidím tu váhu, tak ty budou asi moc robustní na léto, spíš bych koupil High Point Saguaro nebo Direct Alpine Beam
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod feci » pon led 9, 2017 13:48

V tom sa nevyznám.
Takže tie Zajo by si skôr videl na podzim?
Tie DA Beam alebo HP Saguaro, bude v nich v pohode aj pri horšom počasí? Nemyslým nejaky lejak ale skôr večerné ochladene a pod. A dá sa vnich chodiť aj na podzim? Hľadam niečo univerzálnejšie.
feci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte lis 8, 2016 6:29

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod fps » pon led 9, 2017 16:05

- dle váhy spíš na jaro a podzim než na léto
- tak v univerzálnosti ti nepomůžu, tohle je čistě subjektivní věc, já se spíš univerzálním věcem vyhýbám, protože to je skoro vždy ňáký kompromis, a to já ve vybavení nepreferuji, já mám jedny kalhoty na léto, dvoje na podzim a jaro, a dvoje na zimu, High Point Saguaro nebo Direct Alpine Beam jsou na léto, a na jaře nebo na podzim bych tedy v nich nechtěl chodit, oboje jsou slabší, ale v obojích jsem viděl lidi (spíš lední medvědy) chodit i v zimě, ale nevím jestli pod nimi ještě neměli spodky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod feci » pon led 9, 2017 16:35

Jasne to je asi najlepšie.
Ešte by ma zaujímal tvoj názor na kvalitu jednotlivých značiek.
Čo sa týka životnosti.
Díki
feci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte lis 8, 2016 6:29

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení

cron