Kalhoty Direct Alpine Patrol, Mountainer, Kaiser, Cascade...

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol, Mountainer, Kaiser, Cascad

Příspěvekod booze » stř úno 22, 2017 21:44

Jo strasne ne zimu jsou OK
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol, Mountainer, Kaiser, Cascad

Příspěvekod mike » stř úno 22, 2017 21:55

Jeste aby kratasy na zimu OK nebyly :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol

Příspěvekod koflík » pát zář 15, 2017 14:12

fps píše:jak jsem už psal, Tilak hodně kvalitní výrobce, kdyby mi byli Tilak Crux na délku, tak si je taky koupím


Tilak dělá (minimálně u černé a karbonové barvy) i prodloužené velikosti, ač o tom v tabulce velikostí není ani zmínka. (Je potřeba vybrat barvu a rozkliknout vyberte velikost.)
koflík
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned úno 13, 2011 19:59

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol, Mountainer, Kaiser, Cascad

Příspěvekod fps » sob zář 16, 2017 10:06

díky za upozornění, mě sedí na šířku XL, ale žádné kalhoty XL prodloužené nevidím, jen zkrácené, jim zkusím napsat co oni na to?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol, Mountainer, Kaiser, Cascad

Příspěvekod fps » pát zář 22, 2017 18:53

tady je odpověď z Tilaku na prodlouženou verzi kalhot Tilak Crux XL

"ano prodloužená délka se u kalhot Crux dělá, nyní však nejsou ve vel. XL žádné skladem. Prodloužená délka se dělá se pouze v barevném provedení karbon.
Další várka těchto kalhot se však dostane z výroby až na jaře příštího roku."
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol, Mountainer, Kaiser, Cascad

Příspěvekod vonkreuz » úte říj 3, 2017 16:55

Direct Alpine rozšířil výrobu mimo ČR:

CascadePlus a Cascade lady vyrobeny ve Vietnamu.
Stejné: střih zachovaný
Drobné rozdíly bez vlivu na funkci rostlináře
- není na nich našita vlajka EvropskéUtopie.
- červená je lehounce světlejší/ružovější.
- materiál na těchto barevných (na tmavých verzích, samozřejmě černých) dílech z tenkého softshellu má trošku jinou strukturu. Starší modely mají více "krepovou" a ne tak pravidelnou strukturu z lícní strany a z rubu je struktura spíše řádková z mikro oček vyčnívajících nad povrch. Novější materiál má z lícní strany poznatelnější pravidelnou mřížkovou strukturu a z rubové
strany je také znatelnější mřížková struktura z mikro koleček.
- na první pohled je rubové šití u sofshellových dílcu lepší u starší verze, protože nové je jiné. Starší nitě byly jakoby silnější (více vzájemně nezapletených vláken) a byl použitý jiný typ švu s volnými oky, která se vy/zatahovala ze švu. To dělá dojem mohutnějšího a lepšího střihu. Nový model má užší nitě, ale více na husto a nitě se nebudou tak vytahovat.
- druky na nastavení obvodu spodní části nohavice mají na novém modelu z rubové strany menší základnu. Celkově mají z rubu menší pruměr. Aktivní části samec/samice jsou ale stejné a dají se zaměnit staré a nové v zájemně do sebe pasují.

Mountainer 4.0 jsou výráběny v Polsku. Materiál, struktura i zpracování bez změn.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol, Mountainer, Kaiser, Cascad

Příspěvekod fps » stř dub 4, 2018 9:33

dle mě se Direct Alpine povedlo Tech vylepšení kalhot, jsem neodolal a zakoupil jsem Cruise Tech
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol, Mountainer, Kaiser, Cascad

Příspěvekod slezacekm » stř dub 4, 2018 14:54

Napis o nich vic. V cem jsou lepsi nez klasicke Cruise. Pokukuji po Patrol Tech
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol, Mountainer, Kaiser, Cascad

Příspěvekod fps » čtv dub 5, 2018 18:08

už jenom to Tech v názvu, a srovnání fotek dost naznačuje, jsou prostě víc techničtější než ty bez toho Tech, víc kopírují tělo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol, Mountainer, Kaiser, Cascad

Příspěvekod slezacekm » čtv dub 5, 2018 18:34

uz samotne Cruise mi pomerne dost telo kopiruji. Jsou tedy vic jako Cascady? co ten material na zadku. drive tam byla jenom cordura, ted tam cordura neni
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol, Mountainer, Kaiser, Cascad

Příspěvekod fps » ned dub 8, 2018 22:36

- Direct Alpine Cruise i mě kopíruji tělo, ale od kolen dolů jsou volnější, Direct Alpine Cruise Tech jsou od kolen dolu užší
- já tedy mám Direct Alpine Cruise verze 1 i verze 2, ale na zadku oboje nemají čistou Corduru, jsou celé z elastické Cordury, u těch Direct Alpine Cruise Tech je na zadku a kolenech ještě o něco elastičtější Cordura než je tomu na zbytku kalhot, a než je na celých Direct Alpine Cruise
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol, Mountainer, Kaiser, Cascad

Příspěvekod Bfinger » čtv úno 18, 2021 12:39

Dámy a pánové, řeším aktuálně dilema.

Mám již od pradávna původní Patroly, Ska, z těch jsem bohužel vyrostl a je to tak na zahradu nebo procházku v Beskydech, při něčem dynamičtějším to už pne. Loni jsem pořídilcascady Pluska na podzim až jaro, Mka a parádní, sice mastné, ale opravdu skvělé.
Nicméně letní sezona je za rohem a já hledám kalhoty na jaro až podzim, prodyšné. Léto trávím hlavně lezením v Tatrách občas nějaký přechod, či Alpy. Vybírám tedy mezi Cascade Light a Cruisama. Někdo nějaké zkušenosti které víc sednou na danou aktivitu ?


Díky
Naposledy upravil Bfinger dne čtv úno 18, 2021 14:10, celkově upraveno 1
Bfinger
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon led 5, 2015 18:54

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol, Mountainer, Kaiser, Cascad

Příspěvekod pavproch » čtv úno 18, 2021 12:57

Na výlety (turistika i lezení) v ta3 v chladnu mám Cascade Plus Hybrid, na výlety za těplejšího pičasí (ale když to není ještě na kraťasy) sem pořídil TNF Impedor, prozatím sem je měl na sobě enem raz, ale tváří se velmi dobře (full stretch, dobrý střih, příjemný materiál, zpocené nijak moc nechladí).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol, Mountainer, Kaiser, Cascad

Příspěvekod mitau » čtv úno 18, 2021 13:31

Mam DA Cruise a jsem s nimi celkem spokojeny. Kdyz je pres leto horko a je to spis na kratasy, tak ti v nich bude horko (treba Salomon Wayfarer muzu v takovem pocasi nosit a je to stejne prijemne jako kratasy, DA jsou na to moc tluste). Odolnost materialu dobra a za me idealni pouziti teplotne je jaro, podzim v CR nebo leto ve vyssich Alpach. Co mi na nich vadi:
1) Strih neni na pomery DA moc technicky - chvilku delali Cruise Tech s klinem v rokroku - to by mobilite urcite pomohlo, s uzkym pasem mi na prodejne Cascade sedeli lepe nez Cruise
2) Neni vyztuzena oblast u kotniku - po par letnich vyletech do Svycarskych Alp mam u kotniku par malych direk od macek. Mozna je to moje nesikovnost, ale nezlobil bych se, kdyby to tam bylo vyztuzene
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Kalhoty Direct Alpine Patrol, Mountainer, Kaiser, Cascad

Příspěvekod Kiszoun » čtv bře 4, 2021 20:36

Mám oboje jak Cascade Light, tak Cruisy a jak píše Mitau výš, Cascade jsou jednoduché kaťata s pevného ale mííííírně stretchového materiálu. Chodil jsem v nich v práci i po horách a je v nich trochu tepleji a nedýchají úplně nejlépe (kor v moji černé variantě v nich bylo na slunku docela horko), ale vydržely fakt jak kůň.
Předloni jsem uvažoval jestli vzít "letní" kaťata buď Cruise tech, nebo Cascade Light, měl jsem na prdeli oboje a díky známému co má krám s hadrama jsem si je fakt plnohodnotně vyzkoušel a fakt vyhrály Cascade light. Je to úplně jiná třída kalhot. Promyšlené detaily, odvětrané části na lýtkách v rozkroku či nad zadkem + vyztužené kotníky. Co je u nich na echt léto trochu nevýhoda je počesaný černý matroš na stehnech a celkově předním dílu. ve více jak ve 20°C se v tom nedá úplně pohodlně existovat (ale já obvykle od 18°C beru 3/4 Cruisy ve kterých jsem schopen vydržet do nějakých 26-28 a pak už chcípam i v nich a musím brát plavkovinu).
Mrkni ještě možná na Kaisery (pokud jdou někde sehnat) dělali je z toho Swing cool matroše, co mi přijde prodyšnější než Cordura WBL (ale méně odolný). Můžu to porovnat ale leda v rámci těch prodyšných panelů bundy Alpha, ne přímo na nohavicích.
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Předchozí

Zpět na Oblečení