Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv pro 12, 2019 9:19

Nebo totok http://www.directalpine.cz/izolacni-bunda-alpamayo-5
Primaloft®Thermo Plume 250g všude, vršek Pertex s PU zátěrem. Jen bych se obával konstrukce, moc prošívaná, nebude v těch prošitejch místech mezi "buřtíkama" málo izolovat? Obávám se, že bude....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » čtv pro 12, 2019 9:45

Alpamayo používá H konstrukci ne X, takže studený místa by tam moc být neměla.

Skisky mě nepřijde jako špatná bunda. Měl jsme jí v ruce, mě by na ní vadilo, že ten horní materiál býval takový šustivý. Já bych jí bral ale tak spíš na lyžování a i tak by na mě mohla být až dost teplá. Pokud nezměnili konstrukci, tak ramena a vrchní část rukávů bývalo Pro meteo 2,5, což je nějaká membrána 15000/15000 a v podpaží. boky a spodek rukávů byl myslím Pertex Clasic, prostě bez membrány. Výplň je Primaloft Golg 130/100 což by mělo být dost teplé.

Jinak kalhoty dělá Montura myslím ve třech délkách, krátké, normální a prodloužené.

Mám od nich kalhoty a mikinu a kamarád má SS.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv pro 12, 2019 10:26

Jenže pokud je na bocích/rukávech primaloft 100g a jen pertex bez membrány/zátěru, je to průser, tam tudy potáhne, bude mi zima... Záleží, jak je ten slabší pruh širokej. Bejt všude PL 130g, neni co řešit
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv pro 12, 2019 10:41

Etheric píše:Primaloft®Thermo Plume 250g všude
Bacha na to, ze to neni jako PL Gold 133g/m2, ale 250g te izolace DOKOPY v te bunde.
To je izolace typu "umele peri", i se to plni do komor jako peri. A pry ma vyhrevnost jako peri 550 cuin.

Mozna je to trochu kacirska myslenka, ale nemel bys rozumnejsi reseni si koupit beznou zateplenou bundu (tj. kolem 100g PL) a k tomu rel. prodysnou bud svetr nebo vestu z Primaloftu? Anebo pokud se TI libi neco jak ten DA, tak doporucuji si objednat za vice nez slusnou cenu Rab Nimbus s podobnou "umeloperni" izolaci jako ta DA, jen s kousek vyssi vyhrevnosti a na telo ten svetr nebo vestu.
Podle mne bys mel vetsi prostor na vyber a pozdeji i v kombinaci podle pocasi. A i financne bys mohl vyjit lip.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv pro 12, 2019 10:43

Etheric píše:pokud je na bocích/rukávech primaloft 100g a jen pertex bez membrány/zátěru, je to průser, tam tudy potáhne, bude mi zima...
Jen technicka: ta membrana/zater bude pouze nepatrne (spise nebadane) lepsi nez dobry Pertex. A kvuli pripadne mozne kondenzaci by za jistych podminek mohla/-o fungovat ve skutecnosti hur.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv pro 12, 2019 10:51

apuka píše:250g te izolace DOKOPY v te bunde.

Tvl.. to bych zjistil až doma a nasraně to nesl zpět na poštu.
apuka píše:by za jistych podminek mohla/-o fungovat ve skutecnosti hur.

Bezpochyby. Prostě opět nezbyde než metoda pokus/omyl ](*,) Kupovat bundu je ještě horší, než boty gatě a batoh dokupy :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv pro 12, 2019 10:57

ad Alpamayo: na jejich fotkách vypadá tak naducaně, že bysem opravdu řekl PL 250g všude...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv pro 12, 2019 11:23

To prave proto, ze je to izolace imitujici peri - vcetne te naducanosti "nafouknutim" vzduchem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » čtv pro 12, 2019 12:16

Já si myslím, že ten Pertex opravdu neprofoukne. Ta menší izolace může být cítit.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv pro 12, 2019 12:25

Jo, (s mirnym prehnanim) pokud to bude P Classic a jeste v podsivce taky nejaky Pertex, mezi nima 100g PL, tak to by musel byt nejaky hurikan alespon 3. stupne, aby to profouklo.
Obycejna vetrovka z P Classic docela postacuje proti profouknuti v lete i tak do 90 km/h (co vim, ze bylo, pocitove jsem byl i v o hodne silnejsim vetru). Pokud tam bude Quantum nebo Quantum Pro, bude to jeste vice odolne proti profouknuti.
Takze spise salavy chlad muze byt problem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv pro 12, 2019 13:12

Sálavej chlad bude určitě problém. Bude ale nejspíš znát až ve chvíli, kdy zastavim. Za pohybu by to snad neměl bejt vůbec problém, přece jen PL 100g neni zrovna málo.
Jenže při zastavení na delší chvíli bude znat, že kousek bundy je slabší
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv pro 12, 2019 13:34

Hele, ja jsem parkrat tady psal (a nekteryma jsem byl spraskan, ze pisu bludy) sve zkusenosti s lehkymi (tj. lehka vnejsi latka) primaloftkami - kdyz se zastavis (napr. cekas na bus), nedrzi Tvoje teplo moc dlouho a zacne Ti byt zima. Z tohoto duvodu, kdybys potreboval bundu do mesta, ve ktere zustanes v teplu i pri stani, tak by se Ti mnohem vice hodila bunda z kozesiny, nejlepe z ovci. To je o necem uplne jinem. Avsak nepocitej moc s lehkou bundickou. Bohuzel, nevim, jak je na tom nejaky "merinoloft" nebo vyplne z vlny (to je ted v mode) - syn ma Mammuta s tim a chvali si, ale vlastni zkusenost (s na chlad citlivym telem) nemam. Ale tyto bundy jsou jen trochu min sbalitelne a tezsi nez s PL.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 12, 2019 13:50

co presne je salavej chlad?

a je min matrose v boku fakt problem? jakoze me prijdou nejchoulostivejsi mista zada (ledviny), hrudnik, ruce - paze.

co mam veci s bocnima panelama.min zateplenejma (treba i tu HH bundu ted) tak fakt problem nevidim na bocich zrovna...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv pro 12, 2019 15:07

apuka píše:kdyz se zastavis (napr. cekas na bus), nedrzi Tvoje teplo moc dlouho a zacne Ti byt zima.

Tak to mám. Proto když stavim na dýl jak 10minut, obleču ještě mikinu, nebo druhou primaloftku, nebo péřovou vestu a vklidu. Aspoň na 30 minut to stačí, delší pauzy nedělám

Ohledně těch slabších boků - teorie je taková, že při pohybu to vadit nebude, 100g PL na boku je furt dost, a při zastavení když na bundu obleču ještě péřovou vestu, mělo by vše být ok, pocitově i váhově. Teď už zbývá jen teorii vyzkoušet v praxi
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv pro 12, 2019 16:05

Mawenzi píše:je min matrose v boku fakt problem? jakoze me prijdou nejchoulostivejsi mista zada (ledviny), hrudnik, ruce - paze.
Ano, takova je teorie. V praxi nekteri maji citlivejsi i jine oblasti tela.
Ja napr. velice rychle pocitim, ze je nekde pobliz trochu chladneji - i pres primaloftku - krome oblasti ledvin i v takove trapezovite oblasti mezi kopatkami od sije kolem patere az do cca pulky zad. Je to asi nasledek jisteho poskozeni nervovych ukonceni (nebo svalu???) v teto oblasti po infekcich a hlavne silnych ucincich klimatizace denno-denne po delsi dobu.

Ve skutecnosti je zdrave telo cca stejne citlive v oblasti trupu vsude - i na bocich a rukou i na spodni strane a od i loktu dolu.
Proto se mi silne nelibi, jak vyrobci v cim dal vetsi mire prechazeji na bundy osizene prave v oblastech rukou a boku, ale nekteri (viz Tvoje nova bunda) maji teorii, ze jedine misto, kde je treba dobre zateplit je cca v oblasti zeber a jinde staci prodysnejsi a mene teply material. Se uci z vyrobcu pro tzv. "aktivni pohyb". Jen se prave zapomina na to, ze bezci a pod vetsinou vubec nedelaji delsi prestavky a po skonceni zalezou do auta nebo jinde, prevleknou se a hotovo. Takze co s tim ma delat clovek, ktery slape, slape, nekam dojde, tam si sedne a hodinu ji, foti, pozoruje prirodu, atd.? Jedine si vzit jeste perovku nebo deku. Takze dalsi vaha navic - kdyby byla ta jedna bunda "normalne" zateplena, mozna by stacila skoro pulka vahy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv pro 12, 2019 17:16

Existuje vůbec nějaká primaloftka s min 130g PL po celym těle? Nemůžu na celým netu najít.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mitau » čtv pro 12, 2019 17:23

Tak treba i u te DA Alpamayo to podle me vyjde na vic nez 130g izolace na m2, jen nevim jestli se to vyrovna izolacnimi schopnostmi 130g PL Gold.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv pro 12, 2019 17:32

Nevěřím, že na tý bundě od DA bude minimum studenejch míst, jak píšou. Studený místo /nebo aspoň chladnější oproti zbytku/ bude mezi každým buřtíkem a že jich je. Studený místa by nebyly, když by byla lichoběžníková konstrukce komor jak u spacáků. Jenže to tady nebude. Radši bych něco "z méně kusů", bez deseti milionů švů...
Nejvíc se mi líbí ta ME Citadel, 200g PL na celým těle včetně boků a 170g rukávy. To už by šlo. Jenže neni skladem ani u výrobce a bůhví jestli ji budou vůbec ještě dělat...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 12, 2019 18:13

apuka
jenze ja to stejne vnimam tak, ze kdyz slapu, tak mi to zatepleni staci tam kde je a kdyz se zastavim, tak prihodim vrstvu... me rozhodne dost nevyhovuje model jedna zateplena bunda a kdyz lezu do kopce nebo 30 minut stojim na zastavce, tak je to stejny. Neni. ja se zastavim a prestanu topit. Co je na me mokry a studeny, to na me po zastaveni zustane mokry i studeny...

jinak tezko rict, proc to vyrobci delaji, zda kvuli prodysnosti nebo strecovitosti... me s timhle ale mikiny hodne vyhovuji... takze pro me osobne by treba toto problem vubec nebyl, ale je otazka, jak to sedne ethericovi, kdyz by to zkusil...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv pro 12, 2019 18:59

Z těch slabších boků mám obavy, však trup je stejně citlivej zepředu jako z boku... Nejdřív začne bejt zima na ruce kvůli slabšímu PL, hned na to začnou studit boky a je to v pytli, už je zima na celý tělo... Asi jako když se ve spacáku s rozdílným plněním blbě otočíš, hned cítíš, že je v tom či onom místě míň izolace.
Já si fakt asi počkám na tu bundu od ME, jestli se teda dočkám :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 12, 2019 19:42

jak rikam, mam mikin s timhle resenim nekolik a nikdy sem s tim problem nemela a pokud mi nekdy byla zima, vzivote ne z boku tela z te tenci latky... takze me fakt zajima, jestli to je jen teorie nebo opravdu osobni zkusenost, ze to tak fakt je a fakt to plneni na boku ma takovej vliv (nerikam nic na mensi plneni na rukavy, to by se mi treba nelibilo)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv pro 12, 2019 19:52

Měl jsem mikinu se slabšíma bokama. Z boků táhlo, profukovalo, byl to až bolestivej chlad. Přitom stejná celistvá mikina, kterou jsem na vejlet přibalil, páč jsem tušil problémy, byla naprosto ok. Bunda je sice něco jinýho, ale princip je stejnej. Tam, kde je míň izolace, prostě logicky musím dřív začít cítit chlad. Takže z toho mám obavy... Bejt ta Skisky ze 130g PL všude, už je doma...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv pro 12, 2019 20:53

@Etheric, já to teda moc nechápu. Uvažujes nad ME Citadel, což je skoro kilová expediční štandovací bunda. OK, v té ti asi teplo fakt bude, lidi takové nosí na dost vysokých horách, na zimní expediční lezení, na zimní (m/n)ordwandy v Alpách, Aljašku ...
Mezitím se bojíš, že ti Pertex Classic či co u jiné bundy bude profukovat (zrovna Pertex, který je v téhle verzi nejmíň prodyšný a nejvíc odolný větru, na rozdíl od nových prodyšných Quantum Air a pod.). Pak zas mluvíš o bundách s 2/3 až 1/2 náplní, 100g/m2 ti přijde málo, 250g celkově ti přijde málo (uff, nejteplejší belay jackets typu Citadel mají 370g izolace celkem...).

Se v tom teda DOST ztrácím :D

Jestli jsi fakt zimomřivej (a nic proti, spousta lidí je fakt hodně, ať už ze zdravotních důvodů, naturelem nebo jsou po pěkných omrzlinkách což ti zhorší citlivost na zimu fakt hodně - viz jedna zde na fóru), tak si kup tu štandovačku, dělá je pořád ještě pár výrobců (200/170g izolace, cca 3/4-1kg celkem váha). Třeba Montane, ME, Black Diamond, dokonce před pár lety myslím i Decathlon (akorát tu už u nás asi nikdy neměli, možná ve Skotsku). Vyhledej si Belay Jacket / Belay Parka a koukej po gramáži (700g+). Najdeš toho pořád ještě dost.

Případně úplnou expediční klasiku typu Buffalo (trochu předchůdce Alphy ale s dost větší gramáží a teplejší). Pořád je nosí lidi na zimní lezení ve Skotstku a jinde. Nebo Montane Extreme, což je podobné.

Nebo peří... Stejně si někde psal, že v zimě tolik nechodíš, tak se tak nezpotíš... výdrž bude určitě delší jak primaloftka (či jakákoliv izolace z krátkého nasekaného vlákna, které se prostě víc slehává, na rozdíl od peří nebo "nekonečného" syntetického vlákna). Nebo jinou z HF peří. Sakra, mám obyč. péřovku s 250g 650cuin peří a do -20C je to skoro na tričko...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » čtv pro 12, 2019 21:20

@etheric celkom som nepochytil čo má tá bunda spĺňať, základ teda má byť umelá výplň, najlepšie primaloft? Nesmie byť prefúknutelná, rád by si v 133g gold chodil pri 8 stupnoch, také niečo som vyčítal?

Ja napr. mám zdravotný problém s lavým uchom a eustachovou trubicou a tak v zime neznesiem na hlavu a krk čo i len slabý studený vánok z lavej strany, mám primaloftku čo má výpln 40g silver a pertex microlight a ked si dám kapucu, tak vietor necítim, no aj tak sa dostane dnu z bokov kapuce, ak bude bunda z pertexu, bude mať prípadne primaloft a ešte bude nejaká nepredyšná vnútroná pošívka, tak to nemôže nič prefúknuť, to skôr sa ti dnu dostane vietor, ak budeš mať nesprávnu velkosť.

Min, rok som zvažoval škótsku Keelu, výpln má požadovaných 133g gold a je to všade. No nebral som ju z dôvodu, že asi nebude dýchať slúži viac menej ako zateplovačka, a je trochu takého ehm. nie atletického strihu a farbami tiež 2x nesrší, kedze vyrábajú hlavne pre vojakov a polovníkov, plus nemá kapucu.
https://www.keela.co.uk/belay-pro-jacket.html

ak by 133g gold bolo málo, tak montane má bundu s 200g telo a 170g ruky
https://www.montane.co.uk/mens-c1/spitfire-jacket-p564
no tá už jedine ako zateplovačka v zime a má skoro kilo
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv pro 12, 2019 21:22

mitau píše:Tak treba i u te DA Alpamayo to podle me vyjde na vic nez 130g izolace na m2, jen nevim jestli se to vyrovna izolacnimi schopnostmi 130g PL Gold.

Presne tak. Neprepocitava se to snadno, ale kdyz odhadnu, ze v bunde muze byt tak ten metr ctverecni izolace, tak v normalni teple primaloftce bude 100 - 130 g Primaloftu. Tady je dvojnasobek. Plnivost ma odpovidat peri 550 cuin, tedy 210 g 650 cuin nebo 170 g 800 cuin peri. To uz je sakra tepla bunda, pro mne tak od -15 dolu.

Etheric píše:Nevěřím, že na tý bundě od DA bude minimum studenejch míst, jak píšou. Studený místo /nebo aspoň chladnější oproti zbytku/ bude mezi každým buřtíkem a že jich je. Studený místa by nebyly, když by byla lichoběžníková konstrukce komor jak u spacáků. Jenže to tady nebude. Radši bych něco "z méně kusů", bez deseti milionů švů...

Pisou, ze komory maji H konstrukci, coz by melo byt uplne v pohode. Miliony svu jsou tam proto, ze izolace imituje peri, tak aby se nesesypala, proste stejna konstrukce, jako perovka. Navic to vypada, ze ji v DA designeri ani moc nezmrsili, jak je jejich spatnym zvykem (asi az v dalsi verzi). Jedine, ceho jsem si vsiml je ... na ramenou doplněn panely z Pertex® Quantum Pro, který bundu chrání před poškozením ramenními popruhy batohu #-o Je to pitomost a pro normalne poticiho se cloveka bude znamenat mokra ramena (je tam mizerna mebrana), ale tobe by to vadit nemelo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv pro 12, 2019 21:37

FrantaKrajta píše:Mezitím se bojíš, že ti Pertex Classic či co u jiné bundy bude profukovat (zrovna Pertex, který je v téhle verzi nejmíň prodyšný a nejvíc odolný větru, na rozdíl od nových prodyšných Quantum Air a pod.).

Jo, dve vrstvy Pertexu Classic a mezi nima jedna Primaloftu budou vetruodolne dostatecne. Ale Classic neni nejmin prodysny, to je puvodni Quantum (0.5 - 3 CFM, Classic 10 CFM). Pertex bohuzel zmenou nazvu udelal zmatek, Quantum Air byl driv Microlight a ten ma asi 30 CFM a v nem uz vitr citit je. Ve vetrovce, na primaloftku by naopak mohl byt idealni.

Kazdopadne, vetrovka z klasickeho Pertexu mi slouzila hodne dlouho a byla dostatecne vetruodolna i v silnem vetru na horach. A to byla jedna vrstva, kterou jsem casto mival na hole ruce. Takze tady bych se vetru fakt nebal.

ret255 píše:Min, rok som zvažoval škótsku Keelu, výpln má požadovaných 133g gold a je to všade.

Ta nevypada spatne, prodysnosti bych se taky bal, ale kdyz ji neresi, tak slusny pomer cena/vykon.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv pro 12, 2019 21:53

FrantaKrajta píše:Se v tom teda DOST ztrácím :D

Prostě jen hledám možnosti, co by mohlo fungovat a co ne..
Nebojím se "mezitím" profukování pertexu jako takovýho, ale pocitu chladu právě v tom místě na boku, kde je slabší PL a ještě k tomu jen pertex bez membrány, bojím se toho nepoměru. Ptž tělo je 130g PL s membránou a boky 100g bez membrány a já su na chlad fakt citlivej, trochu foukne a boky hned budou studit. Že zbytek bundy izoluje dobře, je mi pak na prd, že...

@ret255: musí to bejt primaloft, min těch 130g po celým těle. Nesmí profouknout.
Profouknutím jsem nemyslel vyloženě to, že vítr projde skrz naskrz, ale to, že když je látka tenká a zafouká, okamžitě cítím chlad.
Jinak to, co bude pro většinu lidí ok do -20ti, bude pro mě ok okolo nuly ;) Však třeba bunda Zajo Narvik je pro mě fajn při 15st, pod 10st už musím pod ní oblíct mikinu a od 5st níž je absolutně nepoužitelná. Zatímco kdekdo jinej ju má jen na funkčním triku v 5st a skoro se vaří...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » čtv pro 12, 2019 21:55

@frantakrajta mordwand pobavil :smt023 dlouho jsem se tak dobre nepobavim to se ti povedlo.

@etheric proc si nedas perovou vestu a na to nejakou umelou bundu. Pokud budes chtit hodne boozi bundu s max moznym umelakem, tak to nevyhrejes.
Pokud mohu, tak bych rad uvedl zkusenost s teplotami kolem -30° a kombinace umelina spodni obleceni, umelina zatepleni a umelina svrchni izolace byly uplne na hov.o. Ale pokud se do toho komba dalo peri, tak to funguje.
Jednou jsem mel na sobe 3 tydny v kuse perovou vestu GoLite z duvodu perfektni izolace a regulace teploty a vlhkosti. Takze umela btutalni izolace neni spasa.
Nepsal to uz apuka? :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv pro 12, 2019 22:01

Mawenzi píše:me fakt zajima, jestli to je jen teorie nebo opravdu osobni zkusenost, ze to tak fakt je a fakt to plneni na boku ma takovej vliv
Neprima zkusenost, sice ne uplne presne, protoze ta "studensi" bunda je i dost prosita:
Manzelka, ktera rozhodne neni zimomriva, spise naopak jako prvni primaloftku ma (a stale ji pouziva) od Klimatexu - 100g/m2 PL Sport, svrchni latka nejaka klimatexi tenka, se zaterem (ten uz davno nefunguje). Byla ohromena, kdyz ji mela prvnikrat a od te doby ji nosi celou zimu pri vsech teplotach, i ve fujavici a zima ji v ni byla jedinykrat - kdyz (v casne jare) v brechtesgadenskych alpach na ne se synem zacalo silne mrholit (spise uz prset) a foukalo a mysleli si, ze za chvili prestane, tak si nedavali membranovku. Neprestalo a membranovku dali, az byla bunda durch promocena (zater uz nefunkcni). V zime nikdy, ani pod -15.
Potom si koupila DA Block - 100g/m2 PL Sport, na bocich Technostretch, svrchni latka asi nejaky Pertex nebo neco podobneho, dobre odolne vetru. Tato bunda je pro ni rozumne pouzitelna tak do +5, i kdyz je pod ni oblecena stejne jako pod Klimatexku a i pri beznem pohybu. Potom ji v ni zacne byt od tech boku zima; kdyz prece jen ji ma kolem nuly nebo tesne pod, zacina byt citit chlad i pres prositi. Kdyz pofukuje vitr, tak je ji zima klidne uz i pri +10. Takze ji pouziva ted uz jen do mesta. Do prirody nema smysl ji brat. Klimatexku zacina brat az pri teplotach pod nulou a to jeste ji ma cca do -5 bez vetru skoro celou rozepnutou (nosi salu - tu ale i v te DA).
Nevim, staci takova "osobni" zkusenost? Presne stejny izolacni material, svrchni latky cca stejna (po zniceni zateru proti vetru spise lepsi ta DA), stejna osoba.
Naposledy upravil apuka dne čtv pro 12, 2019 22:08, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » čtv pro 12, 2019 22:05

@mawenzi ma u Arcteryxu me to stvalo, ze pri bezkovani na planine foukalo pod bundu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení