Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Michal82 » pon říj 22, 2018 21:59

Mike - tady na Skye.
No místní tu v tom nechodí. Takže turistu rozeznáš okamžitě.

Já bych se ještě nedivil v zimně když je tu cca 10-0°C, ale v 15°C mít péřovku no nevím - já nosím tričko s krátkým a přes to jen větrovku/anorak když fouká a prší - na svetr je ještě moc teplo.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Miuan » úte říj 23, 2018 21:07

Ano panove, kachni 800 cuin peri existuje, vy to vidite poprve?
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vojta41 » pát říj 26, 2018 16:46

ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s péřovkou Ocun Tsunami (https://www.hanibal.cz/ocun-bunda-tsuna ... -black_red#345840152)
Sháním nějakou univerzální bundu do přírody i do města (žádné extrémní podmínky), ale protože nemám s podobným typem bundy žádné zkušenosti, radši se zeptám tady.
Ocun Tsunami jsem si vyhlédl hlavně proto, že mně dobře sedí. Jsem vysoký a hubený (190 cm, 80 kg) a tahle bunda je užší a delší než ostatní co jsem zkoušel, takže pro mě ideál.
Co ale nedokážu posoudit je vhodnost bundy pro zamýšlené použití.
Můžete mně někdo poradit, co si o ní myslíte, případně doporučit něco jiného s podobnou cenou 3000 - 3500,- Kč?
Díky moc, hezký den
Vojta41
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte kvě 29, 2018 16:05

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 13, 2018 22:06

Tak jsem si dneska vyzkousel bundy od Arcteryxe. Proton a Atom, oba AR s kapuci. A muzu akorat bezradne krcit rameny :?

Proton je z prijemne latky, ale je moc uzky. Kdyz XL zapnu, tak mne i pri lehkem pohybu taha pres hrudnik a ramena. Porovnaval jsem s vetrovkou, co je mi akorat, a Proton je zvejsku v podpazi o nekolik cm uzsi a to je navic zatepleny. Ke vsemu ma neprijemne uzke rukavy, tam je potreba trochu prostor a ony jsou primo na telo a trochu i tahnou.

Atom je sirsi, ten uz by se dal. Pres hrudnik a ramena celkem OK, rukavy by mohly byt sirsi, ale asi bych to prezil. Jenze bohuzel zmenili svrchni latku. Ze je o neco tuzsi by snad tolik nevadilo, ale je celkem hlucna a to uz jo. Taky by mohl byt problem s prodysnosti, ale zapomnel jsem to zkusit.

Ach jo. Bral bych Proton o sirce Atomu nebo Atom z latky Protonu. Oba bez kapuce, ta vylozene prekazi a kazi obe bundy. Takhle bohuzel zas nemam co koupit :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » stř lis 14, 2018 8:59

Hmm tak to máš smůlu. Musím teda uznat, že Proton je užší, taky mě to překvapilo. Ve velikosti M mě taky tahal přes hrudník, ale jen lehce. Lko už mi bylo ale vyloženě velký. Ta vnější látka je super, se mi na ní líbí ta odolnost ( kterou předpokládám teda :). Proton je dělá i bez kapuce, ale v ČR ho asi nikde nemají. Atom bez kapuce měli v Hudy. Střih je ale důležitá věc, pokud nesedí nedá se nic dělat, možná jedině vyzkoušet víc kusů, někdy se velikost liší nebo větší velikost, ale to už bude třeba zase plandat přes břicho. Já si v Chamonix zkoušel Atom SL a ten byl teda super, padl mi jako by ho šili přímo na mě. Taky mám bohužel někdy u Arcteryx problém s velikostmi a střihem, například u kalhot. M je mi velké v pase až moc, S je tip top, nějaký cm navíc by neškodil, ale S mi je zase trochu víc úzké přes stehna než by mělo být. Materiálově jsou ale špička.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř lis 14, 2018 17:26

Njn, holt je Proton sity na vychrtliky :) Mozna bych se vesel do XXL (jestli delaji), ale tam uz by asi byly dlouhe rukavy a navic jako nejvetsi problem mi prislo, ze ty rukavy jsou uzke. Bunda neni tricko aby byla natazena na tele, musi tam byt trochu prostor. U zateplene je naopak vic prostoru lepsi, lip to funguje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » stř lis 14, 2018 20:39

Tak on ten proton je myslen jako bunda tak i jako strdni vrstva pod memranovku nebo dalsi bundu.Proto mozna ten uzsi strih. Xxl delaji, ale rukavy budou asi dlouhe, jelikoz Arcteryx dela delsi rukavy.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř lis 14, 2018 21:55

Prave, mne prisly rukavy celkem dlouhe i v XL. U Atomu tolik ne. Celkem mne to mrzi, Proton se mi jinak docela libil a asi bych ho vzal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod FrantaKrajta » ned lis 18, 2018 17:47

Par postrehu o zateplenych bundach odjinud, z trochu jineho prostredi nez vetsinou mame, pro anglictinare. Urcite nadchne @Mike :)

Andy Kirkpatrick (zimni expedice a prvovystupy) k belay jackets (syntetika, 700-800g).

Pekne k vrstveni primaloftovych svetru (60g/m2, plus 100g/m2 a podobne) pri lezeni od Dane Burns zde a starsi ale zajimavy zde. Nebo k Atom LT.

No a pak je tu samozrejme Buffalo Systems DP (hmm, kdepak se asi inspiroval Polartec s tou jejich Alphou ;) )

Disclaimer - vetsina toho je samozrejme v aktivnim pohybu, kdy clovek generuje dost tepla na vyhrati nebo i ususeni te izolace. Ale to je asi jasne :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mitau » čtv lis 22, 2018 18:49

Nahodou jsem na BPL narazil na tenhle dokument se shrnutim spousty veci o zateplenych bundach: https://onedrive.live.com/?authkey=%21AObhQKF8pR7iK3E&cid=99D830397376F22D&id=99D830397376F22D%212831&parId=root&o=OneUp
Jestli to tu uz nekdy bylo, tak se omlouvam za spamovani
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod budo » pát lis 23, 2018 22:53

Dámy a pánové. Ve spojení s touto bundou jeden nejmenovaný prodejce použil ve svém videu slova ”extrém” a ”vlajková loď”.
Cena cca 5500,-

Vaše názory?

http://pentagon.com.gr/index.php?route= ... ct_id=2865
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob lis 24, 2018 1:32

Water-proof membrane that offers WP 5000mm/24H and MPV 5000gr²/24h breathability. To je fakt extrem ;-)

Mel jsem kdysi davno, jeste nez jsem o membranach neco vedel, zimni bundu se stejnymi parametry membrany. Nebo spis igelitu. Po prvni vychazce na kopec uz jsem ji nosil akorat do mesta a ani to se moc nedalo. Na tu vychazku nezapomenu, ac je to pres 20 - 25 let. Na to, jak mi po zadech tekl potok uplne ledoveho potu, jak mi bylo zaroven vedro a strasna kosa. Proto si ty skvele parametry pamatuju dodnes, ale kde skoncila ta bunda nastesti ne.

Membrana na zimni zateplene bunde nema co delat. Ani ta nejlepsi neni dost dobra a ty horsi se chovaji jako igelit. Kdyz si pres normalni primaloftku pretahnes igelitovy pytel, budes na tom o kousek lip. Protoze ten se da sundat a voda z nej vylit.

Tahle bunda se bude hodit akorat na postavani nekde venku, kdyz bude hodne kosa.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod darenus » pát pro 7, 2018 9:26

Ahoj, koukám po nějaké lehké péřovce bez kapuce a jako první mě napadla od SJ
https://www.hanibal.cz/sir-joseph-bunda ... an-id20888
nicméně jsem na Hanibalovi našel i tuto, v podstatě identickou, ale taky podstatně levnější
https://www.hanibal.cz/warmpeace-bunda-drago-id21900

je v těch značkách až takový kvalitativní rozdíl, případně v materiálech?
darenus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 3, 2017 12:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » pát pro 7, 2018 9:54

Ten SJ má husí peří 650cuin, warmpeace má kachní 600cuin, papírově má tedy SJ lepší peří. Dost taky bude záležet na tom kolik tam toho peří je, SJ udává 125g, Warmpeace neudává množství. To by chtělo zjistit. Potom je dobrý si bundu prohlédnout jaký z ní budeš mít pocit jaký má zip a zda z í neleze moc peří a samozřejmě jak ti sedí střih. Jinak jsou si ty bundy asi docela podobné. Hlavní problém bych tedy ted viděl v množství toho peří.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod darenus » pát pro 7, 2018 10:27

na warmpeace jsem četl jednu recenzi (svět outdooru), kde v diskusi píše autor, že si vyžádal od firmy info a hmotnost peří by měla být 120g, teď je tedy otázka v rozdílu husí/kachní peří (650 vs 600) a rozdíl těch pár gramů (který je zanedbatelný a bude se lišit dle velikosti) SJ není problém v Ově vyzkoušet, ale s tím warmpeace problém je... (jedině objednat a když tak vrátit)
darenus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 3, 2017 12:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát pro 7, 2018 14:33

Tu Warmpeace si objednej pres eshop Alpsportu a nech jej dodat do prodejny v OV. Tam si to vyzkousis, asi tam budou mit i toho SJ (a pri trose stesti ve vyprodeji jeste i neco jineho, nejspise od Marmota). Za dva-tri dny to tam mas.

Edit: uplne stejne si to muzes objednat do 4campingu v Mariankach, taky zaplatis az zkusis, myslim, ze nebudou mit nic ani kdyz reknes, ze jeste neberes, ze si do druheho dne rozmyslis.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod FrantaKrajta » sob pro 8, 2018 16:48

Dotaz na dlouhodobou výdrž umělé izolace - kontinuální vlákno (Climashield Apex, Coreloft Continuum, Primaloft Infinity) vs nasekané vlákno (Primaloft, Coreloft (?),... )

Dotaz do placu. Jaké máte zkušenosti s jejich výdrží? Kontinuální vlákno by mělo vydržet déle, ale možná méně izolovat? Asi každé umělé vlákno bude slehávat rychleji než peří, ale na věci, kde peří nechci (ani HF peří), vydrží kontinuální déle (zvlášť u bund a "svetrů", které člověk dost mačká v baťohu)? Hledám teď buď klasickou belay jacket (dlouhá, přes sedák pod zadek, s 160+ g/m2 izolace), nebo lehčí syntetický svetr (60-100) s kapucí, který by se případně v pořádné zimě nastavil ještě třeba ~100g bundou. Primaloft by byl fajn, ale dumám, zda tam nebude lepší kontinuální izolace, přeci jen, jsou to dost drahé bundy. Péřovky mi drží už dlouho, u té syntetiky nevím...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob pro 8, 2018 20:03

Mam zkusenost s Primaloftem One. Dve stejne bundy, 11 a 10 let stare. Jedna prodysna, dale outdoorova, druha malo prodysna, dale do mesta. Outdoorova ma za sebou aspon 180 celodennich tur (jak jsem nedavno jinde spocital), behem kterych byla obvykle vice ci mene propocena, spis vice, nez mene, a zvalena pod batohem. Nekdy i do batohu nacpana, zadne setrne zachazeni. Bunda do mesta nosena v zime skoro denne do prace, po meste nebo na prochazky bez zateze, propocena nebyla skoro nikdy.

Puvodne byly obe bundy az na prodysnost stejne. Outdoorova ztratila asi po 7 letech vetruodolnost, coz bylo castecne ztratou DWR kvuli prani, ale myslim si, ze ji ztratil i sam Primaloft. Ztratila taky trochu loft a hrejivost, aktualni stav odhaduju na 2/3 puvodni. Bunda do mesta loft neztratila nebo min a aktualne je teplejsi. Vetruodolna je taky, ale tam to dela svrchni latka, jak je ted vetruodolny Primaloft nemam jak poznat.

Takze zalezi na pouziti. Jestli ji chces jen jako zalozni pri pauzach nebo na jisteni, tak bych se Primaloftu nebal. Jestli ji budes pouzivat jako ja pri zatezi, tak pocitej, ze bude dobre fungovat tak 5 - 6 let. Myslim, ze zasadni faktor je propoceni, ale nemam to jak overit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod VAT887 » úte pro 11, 2018 8:02

Ahoj,

Vybírám pro manželku nějakou teplejší bundu jako dárek k vánocům (v nějakým extrémním dešti se asi pohybovat nebude), spíš něco teplejšího, hodně času tráví s malým na hřišti kde se člověk zase tolik nehýbe... Teplotně řekněme -10 až 5 st. °C

Celkem se mi líbí tohle:

https://norskamoda.cz/damska-perova-vol ... -bodo.html

Bylo by to pro zamýšlenej účel OK, případně je ta značka nějak v rámci možností kvalitní ? Jendotl. velikosti jsou spíš větší nebo spíš menší ?

Díky
VAT887
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pát čer 8, 2018 8:29

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod VAT887 » stř pro 12, 2018 10:56

Objednáno, tak uvidím, no :-)
VAT887
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pát čer 8, 2018 8:29

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pr3d1t0r » pát úno 22, 2019 20:35

Tak mám doma šedý proton ar. Musím říct že mi střih sedí perfektně (170/75). Můžu porovnat s atom ar a střih se mi zdá lépe padnoucí, ale materiál trošku plechovatejsi. Zatím mám pár krátkých vycházek, ale příjemná změna proti už slehlymu careloftu u atomu.
Pr3d1t0r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pon kvě 11, 2009 17:09

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod grco » pát úno 22, 2019 20:40

Tiez mam pocit, ze uz mam ten Atom nejaky menej teply jak byval.

A tak som dnes tiez kupil novu bundu, Ortovox Piz Bianco so Swisswool. Buduci vikend ju planujem otestovat, tak som zvedavy.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod paldo » sob bře 23, 2019 9:59

Arcteryx Atom AR so syntetickým Coreloftom. Ako to prať a sušiť, prosím vás?
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod grco » sob bře 23, 2019 20:30

Prat vo vode, susit na vzduchu :mrgreen:

Periem v pracke a susim na susiaku :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Kjuba » sob bře 23, 2019 21:19

Přesně tak. Peru to normálně, jen nedávám žádnou aviváž. Jinak normálně v pracím gelu. Suším v sušičce na nějaký šetrný program. Žádná věda.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob bře 23, 2019 22:14

Jj, zadna veda.

@paldo: jestli se o to fakt bojis, tak pouzij SportWash nebo neco podobneho a per na podprsenky na 30 a zdimani na nizsi otazky (do 600 - 800). No a pak to normalne hod na susak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » sob bře 23, 2019 23:12

Miku, chapu dobre, ze Ty mas pracku s programem "Na podprsenky"? :shock: :lol: Na vetsine pracek je to "Jemne pradlo".
Ted uz pracky maji castobi pro sportovni pradlo, ten je presne na podobne funknci obleceni. Tam stejne byva max otacekm600 nebo 800. A uplne nejsetrnejsi moznost je pouzit program Vlna nebo Rucne prani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob bře 23, 2019 23:48

pracka.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Zajo Lofer Jkt

Příspěvekod doki » úte črc 30, 2019 14:52

Ahoj, máte niekto praktické skúsenosti s bundou Zajo Lofer Jkt? Pomer ceny k kvalite spracovania a ponúkaným vlastnostiam?
doki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte črc 30, 2019 5:30

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 2, 2019 11:02

doki
https://www.zajo.net/cz/zateplene-bundy ... 18-10.html tuhle mam.ja. pripada mi ten lofer to samy jen panska verze z popisu, ale.muzu se mylit.

jak mam obecne zajo veci rada, nemyslim, ze tohle je dobra volba na aktivity a pro potivy jedince, protoze ten vrchni matros mi teda prijde nedostatecne prodysnej a ta latka se fakt nechutne lepi na zpoceny ruce. jako nosim ji vyjimecne i na vylety ale nesplnila koje ocekavani vubec a priorita - vylety - se neosvedcila.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení