Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř led 25, 2023 0:25

Diky za nazornou ukazku demagogie :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » stř led 25, 2023 0:29

Takové výkřiky si už dovolím ponechat bez komentáře :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř led 25, 2023 0:34

Ja jsem s tim nezacal :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř led 25, 2023 2:09

Torrid je suchy a vypada to, ze odstredovani mu neublizilo. Izolace se spis nafoukla. Akorat mi prijde, ze vnejsi 10D latka nejak vic susti. Ta se moc nepovedla. Vnitrni 7D se zda byt v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř led 25, 2023 5:22

Vnější látka Torridu šustí a lupe, taky jsem si toho všiml, jako nové to nedělalo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » stř led 25, 2023 6:10

mike
na kolik jsi odstredoval?

1000 ot coz mam bezne je asi moc ale 400/600 by asi nemuselo vadit (na rucni prani se muzu)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Lipon » stř led 25, 2023 8:17

Sobb - nepřijde ti, že mike to občas nechápe obvyklou češtinu, nebo nechce chápat, aby dál mohl vést ty svoje řeči? A někdy to vypadá až na záměrnou ignoraci obvyklého významu slov, jen aby udržel svou převahu a poslední slovo.
Jak tam nejsou procenta/ stupně/ gramy, tak to není argument.

Ač se otírá každou chvíli o pp kvůli jeho zvykům, sám se mu dost podobá, akorát u toho víc dupe a mlátí do báboviček :-D

Občas mi to připomíná argumentaci Sheldona z Big Bang Theory.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř led 25, 2023 14:43

@Lipon: Jsem rad, ze konecne nejsem jediny, kdo to tak vidi :wink:

...az na jednu malickost...
Lipon píše:Jak tam nejsou procenta/ stupně/ gramy, tak to není argument.
Kdyz tam jsou, tak to je argument jenom tehdy, kdyz to potvrzuje jeho tvrzeni - jinak je to nerelevantni, i kdyz je to presne vyslovne o tom. A naopak - pokud nejaka cisla podel nej (a podle nejakych vymyslenych souvislosti) to potvrzuje, jsou to ty nejrelevantnejsi, i kdyz jsou o necem jinem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16578
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř led 25, 2023 16:12

mike píše:Jedna ze zasadnich vyhod zateplenych bund pro mne je, ze se nemusim prevlekat. Rano si oblecu bundu a vecer ji sundam.
Ja jsem TI uz psal - pokud u vrstveni mas spatny tepelny komfort, tak mas spatne vrstveni. No a ja bych rekl, ze u mne - a jak koukam kolem, tak u mnoha jinych - funguje dobre vrstveni bez prevlekani v citelne vetsim teplotnim rozsahu nez triko+zateplena bunda.

Ano, i u toho vtstveni muzes regulovat "vnitrni" (tj. co mas u tela) teplotu zipama. Na rozdil od Tveho zpusobu ja si rozepnu zip, klidne az po pas nebo i uplne - ale na stredni vrstve, svrchni bundu mohu mit zaplou, max. male rozevreni aby teply vzduch mohl odchazet u krku ven muze jeste poslouzit. Ale nemusim to delat zpusobem, ktery ve vetsi zime opravdu neni zdravy - tj. hlubokym rozepinanim zipu a nechanim ucinkovat chladny vzduch primo na mokre/vlhke triko na prsou nebo hloubeji na krk.

Popravde receno, ja si dalsi vrstvu pri ture oblekam opravdu vyjimecne (krome parkrat spomenute potreby se zahrat zateplenou bundou po ukonceni tury, kdy mi totalne dojde energie), max na vrchole na delsi zastavce si prihodim teplou bundu. Spise se obcas stane, ze nekde je o tolik tepleji, ze si jednu vrstvu dam dole. To je ale v pripadech, ze je teplotni rozdil nad 15 stupnu.
Napr. (Otztal) uprostred leta rano vyrazim z busu v 2000 m pri +5, cele dopoledne slapu ve stinu v udoli az do sedla 3100m pres snehove pole, kolem ples, tam je kolem nuly, nekdy pod. V sedle, ktere je tesne nad velkym ledovcem je taky cca stejne, ale uz sviti slunce - a fouka poradny vitr. Pujdu kolem chaty pres zbytky ledu a snehu a dalsiho sedla druhym udolim pujdu dolu. Do toho udoli uz sviti slunce cely den, takze teplota ve stinu se vysplha az na cca 15 a posledni hodinu slapu (zase do 2000m) pres vyprahle suche uzemi, kde slunce vyslovene pali a je tam klidne i +25 (ve stinu), stromu skoro nic, takze od prehrate zeme sala jeste teplejsi vduch. Tak tam, v tom poslednim useku uz si dam neco dole, protoze na tom slunci se fakt neda v tom samem jako kolem nuly.

Podobne v zime (V. Tatry), kdyz vyrazim rano pri -20 a silnem vetru, dojdu na chatu topici se na prazicim slunci pri nule nebo nad a bezvetri a kdyz sejdu, je tam i nad nulou. Tam nahore na slunci si uz rozepnu i zip na bunde - ale nemusim si nic nutne prevlekat, jedine kdybych se chtel pridat k opalujicim se lidem, coz neni muj styl. Toto bych byl zvedavy, jestli bys zvladnul bez prevlekani se zateplenou bundou a trikem - ale o tom jsem uz psal.

Tech cca 15 stupnu, nekdy i mirne vice dokazu bez problemu v tom vrstveni ukocirovat bez prevlekani a bez ohrozovani sveho zdravi hlubokym rozepinanim zipu.

Takze ani z tohoto hlediska nevidim - pro sebe - zadnou vyhodu Tveho zpusobu obleceni. Nevyvracim, ze Tobe a nekterim s podobnou termoregulaci, resp. presneji zpusobem termickeho fungovani organizmu to muze fungovat dobre. Ale neni to pro kazdeho a pro cloveka s normalni nebo spatnou termoregulaci tam nevidim zadnou vyhodu, zato nevyhod par tam je.

Na druhou stranu se opakuji, neni jedno, co s cim vrstvis. Taky neni o nic jednodussi najit spravne dokopy fungujici "kombo" pro ruzne situace nez dobrou zateplenou bundu.


Ale toto je presne stejne jak to psal Quido - za dlouha leta si clovek nauci, co s cim a kdy muze dobre kombinovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16578
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř led 25, 2023 17:14

Mawenzi píše:na kolik jsi odstredoval?

Na 600, vzdyt jsem to psal vyse.

Etheric píše:Vnější látka Torridu šustí a lupe, taky jsem si toho všiml, jako nové to nedělalo

Mne uz pred vypranim tuhla latka na spodni casti zad, kde byva propocena pod batohem. To se spravilo, zmekla, ale susteni se nezlepsilo, spis mozna naopak. Mne to teda delalo i na nove, ale ne moc, asi se to zhorsuje. Jen vnejsi 10D, 7D vevnitr je lepsi, aspon z tohodle hlediska. Prijde mi, ze ty latky moc povedene nejsou, 7D od Montbellu, co mam na perovce, je lepsi, ale ta je zas malo prodysna.

Njn, vsude je neco. Mam dost dobrou predstavu, jak by mela vypadat idealni bunda a z ceho by mela byt, ale sezen takovou...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř led 25, 2023 17:23

@Lipon: Sheldon je ma oblibena postava :twisted: Tady bych ovsem rad vedel, ktere slovo a vyznam konkretne myslis. Obcas si se slovy hraju, ale tady si nejsem niceho vedom. Celkem vecne jsme se bavili s Quidem o prevlekani a do toho prisla sobb s necim jinym a jeste se tvarila, ze to tak neni, pricemz si to kazdy muze precist. Navic psala to, co uz nekolikrat driv a bylo to uplne zbytecne. Chapu, ze nekdo o zateplene bundy nestoji, ale tohle vlakno je prave o nich. To je jako kdybych ja psal opakovane do cyklovlakna, ze kolo je na houby, protoze mne z nej boli prdel :twisted:

Co se pp tyce, tak ho beru jako etalon zatvrzelosti a zabednenosti. Neni tu nikdo jiny, kdo by si tak rychle udelal radikalni nazor na cokoliv, casto nesmyslny, a pak se ho zuby nehty drzel. I ke skode na vlastnim zdravi.

apuka píše:Jsem rad, ze konecne nejsem jediny, kdo to tak vidi

Z cehoz ma Lipon jiste velkou radost :twisted: Osobne beru shodu s tebou jako red flag :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř led 25, 2023 17:35

apuka píše:Ano, i u toho vtstveni muzes regulovat "vnitrni" (tj. co mas u tela) teplotu zipama. Na rozdil od Tveho zpusobu ja si rozepnu zip, klidne az po pas nebo i uplne - ale na stredni vrstve, svrchni bundu mohu mit zaplou,

Houdini :D (Harryho myslim)

apuka píše:Ale nemusim to delat zpusobem, ktery ve vetsi zime opravdu neni zdravy - tj. hlubokym rozepinanim zipu a nechanim ucinkovat chladny vzduch primo na mokre/vlhke triko na prsou nebo hloubeji na krk.

Jj, ja uz jsem z toho nekolikrat umrel :twisted: A co teprve ma pritelkyne, ktera si bundu obcas rozepina uplne a nekdy si ji i sunda a jde jen v tricku, pricemz ja bych asi zmrznul :twisted:

apuka píše:Popravde receno, ja si dalsi vrstvu pri ture oblekam opravdu vyjimecne

Jenze rec byla o lidech, co se prevlekaji bezne. Quido i sobb psali, ze to delaji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » stř led 25, 2023 18:36

mike píše:Jenze rec byla o lidech, co se prevlekaji bezne. Quido i sobb psali, ze to delaji.

Spise se priobliknu, kdyz se predpoklada, ze klesne vykon...
Ono vetsinou se jde nejprve nahoru, pak rovne nebo dolu, a v techn ekolika malo pripadech, kdy se jde hned rovne, nebo dolu, si beru vsechny potrebne vrstvy hned...
Proste jeste jsem nenasel bundu, ktera by zcela a plne nahradila 2. a 3. vrstvu tak, ze by to bylo vyrazne lepsi, nez 2 vrstvy, ktrtere mohu v pripade potreby (nahla a vyrazna zmena podminek / pocasi - ne bezne) vymenit ci prostridat :t:t
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv led 26, 2023 10:42

Ještě jeden fakt: novej Primaloft gold už není nutno prošívat, jako ten původní. Čili je to úplně jiná izolace, zůstal jenom ten název.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv led 26, 2023 12:11

Proc si to myslis? PL Gold se dodava v roli mezi dvema vrstvami pomocne netkane latky, nekteri vyrobci i tu davaji do izolace, nekdo jen jednu, nekdo obe - a nekdo ji pouziva k tomu, ze prosiva PL Gold k nim, tj. uz neni treba prosivat vnejsi a vnitrni latku napr. bundy. Dokonce pokud jsem dobre pochopil na strankach jednoho obchodu typu discoveryfabric, tak PL dodava(la?) i uz z vyroby takto prositou izolaci.

Edit: Na druhe strane bych se tomu az tak nedivil. Ty nejnovejsi, co testovali na BPL uz meli v sobe pomerne velke mnozstvi tlustsich i delsich vlaken, ktere drzi ty tenke na miste, podobne jako napr. v PL Silver i jinych izolacich. Tak mohli prijit na to, ze uz opravdu nepotrebuji prositi nebo alespon ne co 6 palcu jako predtim. V tomto pripade by me docela zajimalo nejake nove testovani clo...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16578
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv led 26, 2023 12:37

Houdini nemá prošívání, který primaloftky mívaly. Ta izolace je taky úplně jiná, přičemž výrobce potvrdil, že je to na 100% Gold, že to rozhodně není active /z něj mají bundu taky/. Hádám, že výrobce dostane nějaký specifikace, jak s tím materiálem pracovat. Tady to prošívání už není.
Oficiálně však nejde najít, že by se Gold změnil. Jenže změnil. Jestli k lepšímu nebo horšímu, případně to zůstalo plus mínus nastejno, těžko říct
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Lipon » čtv led 26, 2023 12:54

mike: tady to třeba byla "většina", to je takový evergreen diskuse mezi tebou a apukou, vydrží vám to kolikrát i na několik stránek
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv led 26, 2023 16:14

mike píše:Mam dost dobrou predstavu, jak by mela vypadat idealni bunda a z ceho by mela byt, ale sezen takovou...

Tak ju vyrob. Zainvestuj a udělej bundu, kterou bude chtít každej. Budu tvůj první zákazník a hlásím se i na testování prototypu :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 26, 2023 17:26

Na to uz jsem moc starej a linej ;-) Vazne, tohle by byla hlavne zasadni casova investice, zivim se uplne necim jinym a prepocitano na finance bych pak mel bundu za miliony. To uz spis kdyby se nasel nekdo, kdo by ji dokazal usit na miru, i kdyby to vyslo na 10 - 20 kKc, furt by se to vyplatilo.

Etheric píše:Houdini nemá prošívání, který primaloftky mívaly.

Ne vsechny to mely. Zalezi, jak si s tim designer pohraje. Nekteri to flakali a delali burty jako u klasicke perovky, to bylo k nicemu. Ti lepsi stridali svy na obou stranach a pak jich bylo celkem malo. Koukam na fotky a u te tve jsou zvenku asi jako u Torridu. Nejsou nejake zevnitr?

Ono i kdyby to zmenili, tak to nemusi byt zmena k horsimu, naopak. Jestli je izolace tenka a porad dostatecne tepla, tak je to jedine plus. Coz je na tobe, abys to vyzkousel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 26, 2023 17:35

Lipon píše:mike: tady to třeba byla "většina"

Myslis tohle? Nakonec, vetsina diskuse v tomhle vlakne je o tom, kde sehnat dobrou zateplenou bundu. Tak to jsem cekal neco vic, tohle mi prijde nepodstatne a rozhodne na tom slovu netrvam. Mohl jsem napsat "znacna cast diskuse" nebo "ne nepodstatna cast diskuse", proste jsem chtel vyjadrit, ze je to vec, ktera se tu resi casto. A ano, kdyz to ted vidim, tak jsem to mohl napsat lip, ale v tu chvili jsem nad tim moc nepremyslel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 26, 2023 17:40

Vyprali jsme HP Epic. Stejna pracka, stejny program, akorat 30 C a 500 otacek, majitelka se o bundu vic boji :D Po vytazeni z pracky byla tezsi, nez Torrid (ale nezvazil jsem ji...) a vypadala o dost lip. Uschla pres noc a vypada uplne v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv led 26, 2023 17:48

mike píše:Nejsou nejake zevnitr?

Ono i kdyby to zmenili, tak to nemusi byt zmena k horsimu, naopak. Jestli je izolace tenka a porad dostatecne tepla, tak je to jedine plus. Coz je na tobe, abys to vyzkousel.

Nejsou. Jen sešitý díly bez prošívání.
Právě, nemusí to být k horšímu. Jde taky o to, jak dlouho to vydrží.
Máme teď na téma materiály Primaloft zajímavou debatu s Houdini, třeba se dobereme i nějakýho infa, jak to tedy s tím Goldem je.
Si koupím schválně PL gold, že nechcu zajíce v pytli a stejně ho dostanu.. Ale zas je fajn, že někdo udělal normální bundu s izolací všude stejnou, bez milionu zbytečných švů.

Jo a ta kapuce je na Dunfri debilní úplně stejným způsobem jako na bundě, za kterou jsem hledal náhradu - nejde prostě stáhnout, aby dovnitř nefoukalo, když fakt duje. Řešil jsem to malým kolíčkem, tak budu i tady..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Lipon » čtv led 26, 2023 22:49

tohle jsem měl na mysli

mike píše:
sobb píše:Pro většinu lidí to zcela jistě to nejlepší není, naopak pro většinu je to jen móda a opravdu úspěšně to využije jen malá část.

Na coz mas jiste nejakou statistiku :twisted: Ja jo, vsichni lidi, co znam a vyzkouseli to (cast na muj popud), jsou s tim spokojeni. Az na tebe, samozrejme, ale ty delas pavprocha :twisted:

sobb píše:Zkoušela jsem dříve, nevyhovovalo (nenávidím ten pocit přehřívání) a už se k tomu vracet nehodlám.

Zkouselas to spatne a/nebo spatnou bundu, pocit prehrivani neni spravne a da se mu vyhnout. Aspon teda lidi s normalni termoregulaci, pricemz normalni znamena vetsinovou, coz popira tve tvrzeni ;-)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 26, 2023 22:54

Hmm? To prece psala sobb, ne ja. Nema to nijak podlozene, zato ja jo. Zkusenosti s lidma, co to zkusili. Jsem presvedcen, ze je to lepsi aspon pro 9 lidi z 10, mozna spis pro 99 ze 100 ;-) Tj. ja tady pouzivam slovo vetsina spravne. Diskutovat se da o tom, jestli me presvedceni odpovida realite, ale ne o spravnem pouziti slova.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » čtv led 26, 2023 23:33

mike: nevímproč mi připomínáš sousedovic malýho škvora ... :-k :mrgreen:

V původní diskuzi jsem reagovala na celou tuto větu:
mike píše: Vrstveni a prevlekani je z nouze ctnost, ja radej komfort.
Přičemž za z nouzi ctnost považuji právě Tvůj styl.
A zbytečnost nebo nezbytečnost svých příspěvků si dovedu posoudit sama :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát led 27, 2023 1:26

sobb píše:nevímproč mi připomínáš sousedovic malýho škvora

Hele, ja to umim taky: Takové výkřiky si už dovolím ponechat bez komentáře ;-)

sobb píše:V původní diskuzi jsem reagovala na celou tuto větu

No vsak jsem ji citoval.

sobb píše:Přičemž za z nouzi ctnost považuji právě Tvůj styl.

No tak se proste neshodneme. Jsem maximalista a znouzectnosti nedelam.

sobb píše:A zbytečnost nebo nezbytečnost svých příspěvků si dovedu posoudit sama

Mozna ne spravne, ber to jako zpetnou vazbu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát led 27, 2023 9:20

mike píše:Nema to nijak podlozene, zato ja jo. Zkusenosti s lidma, co to zkusili. Jsem presvedcen, ze je to lepsi aspon pro 9 lidi z 10, mozna spis pro 99 ze 100 ;-) Tj. ja tady pouzivam slovo vetsina spravne. Diskutovat se da o tom, jestli me presvedceni odpovida realite, ale ne o spravnem pouziti slova.
:smt044
Miku, fakt Ti tento prispevek (v kontextu s ostatnymi souvisejicimi) nepripomina ani trochu zadny argumentacni faul? (Presneji podle nazvoslovi Schoppenhauera "unahlene zobecneni" a "nereprezentativni vzorek" - urcite jejich definici znas moc dobre, kdyz na OF z generalizace s radosti obvinujes jine jedna radost :wink:)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16578
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát led 27, 2023 14:28

Etheric píše:Máme teď na téma materiály Primaloft zajímavou debatu s Houdini, třeba se dobereme i nějakýho infa, jak to tedy s tím Goldem je.
Doufam, ze potom sem das nejake zajimave informace, pokud je ziskas.

Obcas docela silne premyslim nad tim, jestli maji manazeri Polartecu, Primaloftu, ale i Pertexu (a i mimo outdoor nekterych firem) stejnou skolu... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16578
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát led 27, 2023 14:41

Já bych řekl, že Houdini to taky zajímá. Na můj email Primaloft neodpověděl, asi spam filtr, ale dotaz od Houdini by projít mohl. Uvidíme, jestli se k něčemu doberem, nebo se PL bude tvářit, jakože je všechno stejný..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát led 27, 2023 15:36

Mohl bys je pozadat, jestli by nemohli vyzadat od PL "Technical sheet" na to izolaci, kterou tam maji. PL ji ma na kazdy primaloft, ale verejne jsou dostupne jen nektere a cim dal, tim min. Bo se stare stranky "ztraceji".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16578
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení