Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Lipon » úte led 24, 2023 9:35

Vexo píše:Jeste si se nepochlubil, o jakou bundu jde...

Atom LT Hoody
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte led 24, 2023 11:11

mike píše:Zas kdyz to porovnam s klasickym vrstvenim, neco srovnatelneho jsem zazil v cervenci v Grand Paradisu. Akorat to netrvalo cely den, ale jen pul. To jsem mel na sobe stejne triko v silnejsi verzi a membranovku. Byl jsem uplne durch, byla mi kosa a velmi neprijemne.
Hele, co blabolis o "klasickem vrstveni" ](*,) ? Nemel jsi zadnou stredni (2. vrstvu), pokud za ni nepocitas (mozna pouzitou) vetrovku.
Pokud ale takto funguji Tvoje "fakta" a srovnavani, neni se cemu divit, ze mas tak vyhraneny nazor... Taky tomu, ze
mike píše:Na zbytek nebudu reagovat, nehodlam travit hodiny lustenim toho, cos chtel napsat.
Myslim, ze vis dobre, co jsem napsal (a ne "co jsem chtel napsat"), jen se Ti to nehodi do Tveho obrazu, tak je to lepsi - jako skoro vzdy - ignorovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte led 24, 2023 12:17

Houdini odpověděli, je to 100% Gold, tzn Polartec to opět změnil. Gold is not gold anymore :x
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8086
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » úte led 24, 2023 14:17

Torrid vs Epic - takhle od stolu mi to prijde jako prekvapive zjisteni. Torrid papirove urcite nema mensi prodysnost, zvenku uz muze byt opotrebovane DWR oproti Epic? Nebo je to texturou latky, ze na omak drsnejsi PQA dycha/schne lepe? A nebo proste pritelkyni vic sedi na telo a tim padem ji vic vyhriva zatimco u tebe funguje vic jako izolant?
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte led 24, 2023 15:05

Mám ještě jednu možnost, proč je izolace v mé nové bundě taková, jaká je - někdo to "odborně" vyčistil. Jsem si říkal, že z toho cítím drogérku, bunda ze skladu smrdí jinak. Po důkladný prohlídce jsem našel jeden velkej flek, kterej vypadá, jako by už byl prán a zůstal. Ta látka je taková, že jsem si toho při letmým prohlédnutí /kontrola švů atd/ nevšiml. Ale ten smrad mi přišel divnej.... Psal jsem na 8a, prý mi pošlou novou, upravili objednávku na starou cenu a tuto jim mám vrátit. Tak su zvědav, jestli druhej kus bude nějak jinej. Jak já nesnáším kupování oblečení :-?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8086
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte led 24, 2023 15:15

Etheric píše:Houdini odpověděli, je to 100% Gold, tzn Polartec to opět změnil. Gold is not gold anymore :x
Uz druhykrat za par prispevku se Ti to stalo, ze ses zmylil - Polartec nema s Primaloft Goldem nic spolecneho :wink: Gold meni Primaloft.

(Ne ze bych Polartec chtel branit - to on "razi cestu", ukazuje jinym, jak to delat :axe: :axe: :axe: ](*,).)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte led 24, 2023 15:41

Pardon, ono se mi to plete, oboje dělají úplně to stejný co se týče názvů a konstrukcí svých výrobků...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8086
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte led 24, 2023 16:55

Mawenzi píše:takze stejna izolace, jinej obalovej material a takovyhle rozdil?

Ano. Skoro urcite je to obalovym materialem.

Etheric píše:Ohledně tý "stejný" izolace bych byl trochu skeptický. Co jsem měl 4x Apex, kupovaný pokaždé s odstupem necelých 2 let od předchozího, každý byl jiný, co do loftu, výdrže i senzorického testu.

Mne tyhle dve prijdou stejne nebo aspon velmi podobne. Neda se to uplne dobre porovnat, protoze obalovy material se dost lisi, ale bundy jsou priblizne stejne silne, pocitove hrejou stejne a neni videt zadne slehavani. Torrid mam od minule zimy, Epic je o par mesicu starsi. Nosene v podstate denne celou zimu.

Vexo píše:Torrid vs Epic - takhle od stolu mi to prijde jako prekvapive zjisteni. Torrid papirove urcite nema mensi prodysnost, zvenku uz muze byt opotrebovane DWR oproti Epic? Nebo je to texturou latky, ze na omak drsnejsi PQA dycha/schne lepe?

DWR to neni, ta funguje, ale vnejsi material Torridu ma od zacatku nejvetsi tendenci navlhat resp. pusobit mokre ze vsech zateplenych bund, co jsem mel. Delaji mi to i stare primaloftky, jak se v nich potim, tak ten pot na vnejsi latce kondenzuje a ta zacne pusobit navhle a casem vylozene mokre. Torrid ovsem jeste vypada jako ten latexovy oblecek :) PQA naopak pusobi suse, dokud vylozene nenamokne. Asi to bude strukturou latky, na Torridu je hladka a leskla, PQA je naopak clenity a drsny. Prekvapive to je, ale podobne na tom byly me zateplene kalhoty, co maji na povrchu SS. Ten je na omak jeste drsnejsi, je citit struktura tkaniny. Taky nema tendenci namokat, dokud neni vylozene mokry jako treba spodky nohavic macejici se v mokrem snehu.

Nedelni rozdil byl dam podminkama, ktere uz byly na Torrid moc. V podstate byl po celem dni mokreho snezeni ve stavu jako po hodine v mirnem desti. Coz neni uplne spatne, ale Epic byl lepsi a me stare primaloftky by to taky ustaly lip.

Vexo píše:A nebo proste pritelkyni vic sedi na telo a tim padem ji vic vyhriva zatimco u tebe funguje vic jako izolant?

To spis naopak. Pritelkyne mela mokre fleky tam, kde nejvic hreje tj. zrejme tam tal snih zvenku. Jinde driv odpadnul, nez roztal. A ja mam urcite vetsi tepelny vykon :)

Nevim to jiste, ale rekl bych, ze na vnejsi latce Torridu kondenzuje pot zevnitr podstatne lip, nez na PQA. No a kdyz se k tomu prida mokry snih zvenku, tak se na latce vytvorila vrtsvicka vody, ktera branila prodysnosti a tim se problem dal zhorsoval, az se vlhkost dostala pres izolaci az dovnitr, coz se jinak nedeje. Deje se to prave v desti a bunda pusobila dost podobne. PQA ovsem v desti navlha rychleji, proto si myslim, ze podstatna byla spis kondenzace.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte led 24, 2023 17:02

apuka píše:Hele, co blabolis o "klasickem vrstveni" ](*,) ? Nemel jsi zadnou stredni (2. vrstvu), pokud za ni nepocitas (mozna pouzitou) vetrovku.

Samozrejme, ze jsem nemel druhou vrtsvu, kdyz jsem se do sedla potil tak, ze jsem totalne propotil prvni. Pri sestupu bych druhou pridal, jenze na to nebyl prostor, kdyz clovek sleza ve snehu po retezech (proti kterym je Priecne sedlo prochazka), tak se vazne nemuze dovolit prevlekat. Coz je zasadni nevyhoda vrstveni. U zateplene bundy bych proste pri vystupu rozepnul zip a pri sestupu bych ho zapnul.

Nicmene, v jinych situacich jsem druhou vrstvu mel, a taky to nestalo za nic. V tomhle pripade by mi mozna na sestupu nebyla takova kosa, ale pak bych mel o dalsi mokry hadr na sobe vic a nemel bych ho jak ususit.

apuka píše:Myslim, ze vis dobre, co jsem napsal (a ne "co jsem chtel napsat"), jen se Ti to nehodi do Tveho obrazu, tak je to lepsi - jako skoro vzdy - ignorovat.

Myslis spatne. Neumis se srozumitelne vyjadrovat a mne uz opravdu nebavi ty tve slovni prujmy lustit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte led 24, 2023 18:33

mike píše: U zateplene bundy bych proste pri vystupu rozepnul zip a pri sestupu bych ho zapnul.


Pri vystupu mam vzdycky o vrstvu, az dve mene... podle lokality, pocasi a obdobi
Takze pri sestupu mam vzdy nejmene o jednu vrstvu vice; na hrebenech je to otazka vysky a pocasi
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte led 24, 2023 21:32

Ja ne. Jedna ze zasadnich vyhod zateplenych bund pro mne je, ze se nemusim prevlekat. Rano si oblecu bundu a vecer ji sundam. Celou zimu. Pokud jde o to GP, tak v sedle na hrebeni foukalo a snezilo, to se mi fakt prevlekat nechtelo, a pak uz to proste neslo. Mit s sebou Torrid, tak ho mam na sobe uz pod sedlem a cesta dolu by byla vyrazne prijemnejsi. Pravda, zpocatku jsem diskomfort nevnimal, jelikoz jsem mel jine starosti, ale dole uz jo a prijemne to fakt nebylo. To jsem si rikal, k cemu je sakra ta blba membranovka, kdyz jsem pod ni stejne uplne promoceny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte led 24, 2023 21:37

Vypral jsem Torrid. Atso Sport Wash, jemne pradlo, 40 C a odstredovani jen na 600 otacek. Po vytazeni z pracky nevypada moc zdrave, ale treba se vzpamatuje 8-[

Schvalne jsem ho zvazil mokry, ma 353 g, coz je 112 g vody navic proti suchemu stavu. Bunda vypada jako mokry hadr, kompletne promocena, podstatne vic, nez v nejhorsim stavu v nedeli. To jsem ji samozrejme nevazil, ale v tomhle kontextu vypada Kryshovych 60 g a promoceny Xenair naprosto realne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Lipon » úte led 24, 2023 22:16

600 otáček? :shock: to je fakt zabijácký
šetrný program je většinou bez ždímání
takže sice vytáhneš nacucanou bundu, ale necháš odkapat přes noc nad vanou a pak den dva doschnout při pokojové teplotě
ždímání to podle mě ničí - schválně, co píšou na štítku bundy k údržbě?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte led 24, 2023 22:20

mike píše:Ja ne. Jedna ze zasadnich vyhod zateplenych bund pro mne je, ze se nemusim prevlekat. Rano si oblecu bundu a vecer ji sundam. .


to bych taky rad, ale zadna mi zatim takto nevyhovovala, vetsinou moc teplo nahoru....
takze vrstvim, ale zasadne mi to nevadi, stejne po vystupu byva prestavka, a s tim spojene "prevlekani", a kdyz uz jsem se naucil, co kdy a jak kombinovat, tak v pohode... ale jsou to leta zkouseni ;-)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte led 24, 2023 22:31

Lipon píše:600 otáček? :shock: to je fakt zabijácký

Jak zabijacky? Moje pracka ma na tenhle program standardne 1200 a umi i 1300.

Lipon píše:ždímání to podle mě ničí - schválně, co píšou na štítku bundy k údržbě?

Pisou rucni prani. Na to bych se jim...

Sve primaloftky jsem pral hodnekrat na standardni program bez snizovani otacek tj. na 1200. Zadny problem a to je na jich 30 se tremi carkami pod tim. Vyrobci v tomhle hrozne prehaneji. Alibismus.

Bunda uz je napul sucha a zacina vypadat normalne.

BTW, prisla mi primo od vyrobce slisovana na minimum. To jo IMO nici vic, nez chvile zdimani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte led 24, 2023 22:37

Quido píše:to bych taky rad, ale zadna mi zatim takto nevyhovovala, vetsinou moc teplo nahoru....

Proto je potreba regulovat teplotu zipem. Zvlada to s Epicem i pritelkyne, ktera tvrdi, ze o termoregulaci se u ni vubec neda mluvit a realne je na tom opravdu vyrazne hur, nez ja. Sundava bundu horkem jeste kdyz ji mam teprve napul rozepnutou a pri zastavkach se klepe zimou i kdyz ja jsem uplne v pohode. Proste se rychleji prehriva a rychleji vychlada. I tak ji Epic docela slusne funguje, lip, nez cokoliv jineho.

Quido píše:takze vrstvim, ale zasadne mi to nevadi, stejne po vystupu byva prestavka, a s tim spojene "prevlekani"

Jenze v sedlech obcas byvaji na prevlekani nejhorsi podminky tj. silene tam fouka a chces odtud pryc. Aspon v horach to tak byva.

Quido píše:a kdyz uz jsem se naucil, co kdy a jak kombinovat, tak v pohode... ale jsou to leta zkouseni ;-)

Mne to nikdy nevyhovovalo, a tak jsem si radej nasel zpusob, kdy to neni potreba ;-) Vrstveni a prevlekani je z nouze ctnost, ja radej komfort.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » úte led 24, 2023 22:53

mike píše:Vrstveni a prevlekani je z nouze ctnost, ja radej komfort.
Furt dokola :roll: Až na to, že je to pro normálního člověka přesně naopak. Jen Ty si nedovedeš představit, co to ten komfort vlastně je :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte led 24, 2023 22:53

Komfort je, ze se nemusis prevlekat :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » úte led 24, 2023 23:18

Ne, komfort je to, že se teplotně cítíš opravdu příjemně. Mi osobně nijak nevadí cestou do kopce něco shodit a nahoře se přioblíct. Zateplovací bundy jsou strašně fajn, ale Tvoje použití je pro většinu lidí s normálním fungováním prostě nesmyslný.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte led 24, 2023 23:26

Rec byla o prevlekani a tam to neokecas :P

Naopak, pro vetsinu lidi je to nejlepsi, ale aby ti to doslo, musela by sis to nejdriv poradne vyzkouset a nebyt zatvrzela jako pp :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte led 24, 2023 23:31

mam to podobne, jako sobb... a je to nejen zvyk, ci predsudek, jak to mike nazvya
Je to proste - kdyz mi neco nevadi, ci naopak vyhovuje, pak je to komfortni... :wink:
(podobne jako s poslteli, nekdo rad tvrdou, jiny mekkou.... a odbornici si muzou tvrdit, co chteji)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte led 24, 2023 23:33

mike píše:Rec byla o prevlekani a tam to neokecas :P


jestli trochu nezamenujes komfort s lenosti, ci zhyckanosti...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » úte led 24, 2023 23:38

mike: řeč je o tepelné pohodě, ne o převlékání. Jak píšu výše, to mi nijak nevadí. Pokud máš blok i tam, tak máš holt smůlu.

Pro většinu lidí to zcela jistě to nejlepší není, naopak pro většinu je to jen móda a opravdu úspěšně to využije jen malá část. Zkoušela jsem dříve, nevyhovovalo (nenávidím ten pocit přehřívání) a už se k tomu vracet nehodlám. Zateplovačky využiju jen v opravdu velký zimě.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte led 24, 2023 23:42

https://cs.wikipedia.org/wiki/Komfort píše:Komfort je subjektivně vnímaná pohoda, pohodlí spojené s určitým dostatkem. Komfort vyjadřuje velký dostatek až nadbytek při uspokojování nějaké lidské potřeby – kupříkladu potřeby bydlení, potřeby pohodlí při dopravě apod.

Komfort souvisí s vnímáním kvality okolního světa. Nadměrný komfort může být některými lidmi považován za luxus či přepych a může být vnímán i jako plýtvání.

... a nekdo to muze nazyvat i lenosti a zhyckanosti. Treba masochista :twisted:

Proste subjektivne vnimam nutnost prevlekat se jako nepohodu a opak je tedy komfortni. Navic jsme zacali prikladem, kdy by prevlekani bylo uzitecne, ale podminky byly takove, ze to proste rozumne neslo a to pak vedlo k silnemu diskomfortu. Nedelejte z nouze ctnost, moznost neprevlekani je vzdycky lepsi nez nutnost prevlekani.

Quido píše:Je to proste - kdyz mi neco nevadi, ci naopak vyhovuje, pak je to komfortni...

Mne sedani na rukavice taky vyhovovalo a nevadilo, jenze pak jsem vyzkousel podsedak a zjistil, ze je komfortni vic. Podstatne vic. Chce to nebyt takovy pavproch a mit trochu otevrenou mysl 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte led 24, 2023 23:50

sobb píše:mike: řeč je o tepelné pohodě, ne o převlékání.

Nikoliv, bavili jsme se o prevlekani a teprve ty jsi zacala diskusi zavadet jinam.

sobb píše:Pro většinu lidí to zcela jistě to nejlepší není, naopak pro většinu je to jen móda a opravdu úspěšně to využije jen malá část.

Na coz mas jiste nejakou statistiku :twisted: Ja jo, vsichni lidi, co znam a vyzkouseli to (cast na muj popud), jsou s tim spokojeni. Az na tebe, samozrejme, ale ty delas pavprocha :twisted:

sobb píše:Zkoušela jsem dříve, nevyhovovalo (nenávidím ten pocit přehřívání) a už se k tomu vracet nehodlám.

Zkouselas to spatne a/nebo spatnou bundu, pocit prehrivani neni spravne a da se mu vyhnout. Aspon teda lidi s normalni termoregulaci, pricemz normalni znamena vetsinovou, coz popira tve tvrzeni ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » úte led 24, 2023 23:56

mike píše:Nikoliv, bavili jsme se o prevlekani a teprve ty jsi zacala diskusi zavadet jinam.
Ne, přečti si, na co jsem reagovala.

mike píše:Na coz mas jiste nejakou statistiku :twisted:
Stačí mi číst :wink:

mike píše:Zkouselas to spatne a/nebo spatnou bundu
Jak jinak :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř led 25, 2023 0:01

Ted uz nedelas jen pavprocha, ale i apuku :roll:
sobb píše:Ne, přečti si, na co jsem reagovala.

Na: Vrstveni a prevlekani je z nouze ctnost, ja radej komfort.

sobb píše:Stačí mi číst

Pavprocha a apuku? :twisted:

sobb píše:Jak jinak

Jiste, spatna zateplena bunda se bohuzel sezene podstatne snadneji, nez dobra. Nakonec, vetsina diskuse v tomhle vlakne je o tom, kde sehnat dobrou zateplenou bundu. Ted se da koupit Epic od HP, jenze tam to bohuzel zvorali strihem rukavu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » stř led 25, 2023 0:09

No nic, tuhle diskuzi nemá smysl opakovat. Jen je potřeba občas upozornit na Tvou demagogii. Na to, co je znouzectnost mám přesně opačný názor :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř led 25, 2023 0:18

Bingo, nema :twisted: Demagogii, ze neprevlekani je pohodlnejsi, nez prevlekani? :-k

Akorat mi teda vysvetli, proc bych ja jakozto pohodlny a liny clovek, ktery ma rad komfort, delal nejakou znouzectnost ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » stř led 25, 2023 0:24

Demagogii Svatého Grálu :wink:
Vrstvení vůbec ničemu nevadí, vadí tepelný diskomfort. Alespoň u mě to tak je.

Protože Ti s fungováním Tvýho organismu možná ani nic jiného nezbývá? :-k
Zrovna z Tvých příspěvků k tématu to je jednoznačná znouzectnost :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení