Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte led 21, 2014 22:08

Ztrati kazda umelina. Na me primaloftce je taky vek poznat, ale furt je dobre pouzitelna. Subjektivne neztratila ani tak izolacni vlastnosti, jako spis odolnost proti (silnemu) vetru. Coz ovsem resi spis svrchni latka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Skipp » úte led 21, 2014 22:13

O víkendu jdu na čumendu, takže pokud se tu do té doby neobjeví nějaká zásadní špatná zkušenost, dám na subjektivní pocit při zkoušení.

Zatím tedy díky pánové.

zzzz
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » stř led 22, 2014 12:47

Skipp píše:O primaloftu mi známý říkal (má Sir Joseph Ark), že docela ztrácí na vlastnostech. Bude na tom climashield stejně?

mam předchůdce Sir Joseph Tumi, dneska Sir Joseph Ark, a po těch letech mi ani nepřipadá že by ňák ztrácel teplotní komfort, ale jak píše mike, každá umělotina stárci teplotní komfort, a více než peří, mam Tilak Ketil od loňské zimy, a že by ztrácel teplotní komfort jsem si taky nevšiml
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Zimní bunda

Příspěvekod vis » stř led 22, 2014 14:52

Zdravím všechny pozůstalé. Potřeboval bych poradit při výběru zimní bundy čistě pro pochody, do města mám jinou, "mastňáckou". Předpokládané využívání je následující: 20 kilometrů tuzemského pochodu, -10 °C (pocitovka -15 °C), lehké sněžení. Aby v ní nebyla kosa, ale zároveň bych se nerad uvařil během půl hodiny. Trošku nepromokavosti by nebylo od věci. Peněz nelituji, ale rád bych, aby při tomto slabším využívání vydržela mnoho let. Zpočátku se mně líbila tato bunda, ale při bližším zkoumání se ukázala jako předimenzovaná. Co říkají ti chytřejší? Věcně a konstruktivně, prosím. Protikorupčně zatím nemusíte. Děkuji.
vis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 22, 2014 14:22

Re: Zimní bunda

Příspěvekod axi12 » stř led 22, 2014 16:55

Tady nejspíš najdeš odpověď. Je tam jak o syntetických náplních, tak i o peří.
Naposledy upravil mike dne stř led 22, 2014 17:57, celkově upraveno 1
Důvod: jj, diky, slouceno
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Skipp » stř led 22, 2014 19:03

Skipp píše:Ahoj, chtěl bych vás poprosit o pomoc s rozlousknutím tohodle drobného problému s výběrem zimní bundy.....


"Neplánovaně" (už jsem to nevydržel :twisted: ) jsem to byl očíhnout už dneska a odvezl jsem si nakonec Tilak Ketil v modré.

LA Pegasus byla moc tenká, byl jsem překvapený jak moc. DA foraker zas moc tlustá, taly jsem byl překvapený jak moc :D už se blížila mojí Telurce a to já nechtěl. Naštěstí Ketil je tak něco mezi, sedl mi nejvíc a cenově byl podobně a tak je doma. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Zimní bunda

Příspěvekod zoul » čtv led 23, 2014 15:14

vis píše:20 kilometrů tuzemského pochodu, -10 °C (pocitovka -15 °C), lehké sněžení. Aby v ní nebyla kosa, ale zároveň bych se nerad uvařil během půl hodiny.


To je myslím akorát na ten Tilak Ketil. Pod něj během pohybu nosím vlněné triko 150g + Power Stretch mikinu, teplota se dá docela slušně regulovat rozepnutím a zapnutím bundy. Nepromokavý Ketil není ani trochu, ale sníh odpruží dobře. Když zvlhne, hřeje dál. Gramáž a cena nesrovnatelně lepší než ten odkazovaný Mamut. Jediné, co se mně po zhruba ročním provozu nelíbí docela, je svrchní materiál. Je to holt ultralajt, takže se snadno špiní a není mně úplně příjemný na dotek, působí jaksi mastně. Ale to je naprostá podružnost.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod budo » čtv led 23, 2014 22:28

Vcera jsem na tip uzivatele deu vyrazil do Decathlonu omrknout lehke perovky.
Koupil jsem si 16 stovek panskou verzi tehle http://www.decathlon.cz/perova-bunda-wa ... 83693.html

Bunda je v podstate identicka s Warmpeace Nordvick, ktera stoji 2700.

Ta Wedze ma ale (dle zahranicnich webu decathlonu) 660 CUIN oproti 600 CUIN u WP.
Neni to jiste zadnej trhak, ale na druhou stranu kde sezenete UL perovku za 1600 ....
Zpracovani je slusne, zipy YKK. Dnes jsem v ni sel asi na hodku ven s prckem, takze couracka postavacka (cca -1°C) a mel jsem pod ni merino Devold (260g/m). Bylo mi fajn.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mitau » čtv led 23, 2014 23:06

Tou pánskou verzí myslíš tuto http://www.decathlon.cz/bunda-hoodie-inuitdownxlight-id_8284706.html?
O lehké péřovce jsem uvažoval, ale když je teď Warmpeace Nordvick za nějakých 2200,- tak si říkám, že to možná bude lepší volba (je trochu těžší, tak by tam mohlo být i víc peří). Těch cca. 80 gramu peří mi nepřijde moc. Uměl bys teplost bundy přirovnat třeba k nějaké gramáži primaloftu (např. 60g/m2)?
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod budo » čtv led 23, 2014 23:54

Nene, tvuj link je Quechua a ma ctvercove siti.
Ja jsem koupil Wed'ze a ma burtiky, stejne jako ta na mem linku nebo ten Nordvick.

Prirovnat to neumim. S PL nemam zkusenost.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Miras » pát led 24, 2014 8:09

@budo: Na tuhle lehkou péřovku od Wedze jsem taky koukal, ale mám Decathlon krapet z ruky, nechtělo se mi tam jet naslepo a po telefonu mi tvrdili, že velikosti M/L jsou snad v celý republice už vyprodaný. Ve kterým Decathlonu si byl a nevšimnul sis, kolik jich tam ještě měli, případně v jakých velikostech/barvách? Dík!
Naposledy upravil Miras dne pát led 24, 2014 8:12, celkově upraveno 1
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Skipp » pát led 24, 2014 8:09

mitau píše:Tou pánskou verzí myslíš tuto http://www.decathlon.cz/bunda-hoodie-inuitdownxlight-id_8284706.html?
O lehké péřovce jsem uvažoval, ale když je teď Warmpeace Nordvick za nějakých 2200,- tak si říkám, že to možná bude lepší volba (je trochu těžší, tak by tam mohlo být i víc peří). Těch cca. 80 gramu peří mi nepřijde moc. Uměl bys teplost bundy přirovnat třeba k nějaké gramáži primaloftu (např. 60g/m2)?


Tuto mám já jako civilní. Do práce, do města a UL péřovku. Co mě na ní štve je límec kolem krku, který je moc volný a nízký a taky docela pelichá. Mikinu mám po sundání vždycky od pírek. Ale za ty peníze to ujde.
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod budo » pát led 24, 2014 17:00

Miras: byl jsem na Čerňáku, meli S, L, M v cerne
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » pát led 24, 2014 17:32

Mam tu Quechua jako vestu, mam ji normalne na treking, chtel jsem predevsim vyzkouset, zda bude pro me vesta prakticky kus obleceni, ale potvrzuji, ze z ni dost leze peri.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dratenik » sob led 25, 2014 20:57

Od včerejška mám Warmpeace Drake http://www.eliass.net/bunda-warmpeace-drake. Zatím vyzkoušená na cca hodinové vycházce. Teplota -2°C a celkem foukalo, pod bundou tenké triko s dlouhým rukávem Klimatex a bylo mě tak akorát.
dratenik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob led 11, 2014 17:58

Příspěvekod komin » sob led 25, 2014 21:53

Dnes bola celkom dobra skuska cumulusu vonku -11 vietor do 30kmh pod nim len tricko z dlhym rukavom a bolo mi ok.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod budo » sob led 25, 2014 23:09

komin: mas endurance nebo ne?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Příspěvekod komin » ned led 26, 2014 7:14

Nie mam klasiku.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod budo » ned led 26, 2014 10:56

uz 3 mesice cekame az bude Endurance. Pro manzelku. Dochazi mi trpelivost a rikal jsem si, ze bych ji koupil tu, co mys ty... Mas nejake zkusenosti s vlhkym pocasim nebo, mlhou, mrholenim? Diky
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Příspěvekod komin » ned led 26, 2014 11:54

No to mam bohate nakolko mimo poslednych asi 4 dni takto bolo 2 mesiace vkuse. Nepostrehol som zeby jej to nejak vadilo zazil som aj jeden miernejsi dazd a nebol problem kvapky pekne stekali. Nevidim dovod kupovat endurence koli ykk zipsom.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

perova bunda

Příspěvekod miso1099 » stř led 29, 2014 18:06

Caute, kto ma skusenosti s bundou plnenou perim? Velmi uvazujem nad kupou, chcel by som ju vyuzivat aj na lyzovanie, ale akosi som nenasiel ziadnu s membranou. Vlastne iba jednu... Tie bezmembranove vydrzia mokry sneh a vietor? A docital som sa ,ze mokre perie nehreje skoro vobec tak mam z toho obavy. A zrovna tento rok mi raz na lyzovacke aj prsalo, takze... :-)
Naposledy upravil mike dne stř led 29, 2014 18:12, celkově upraveno 1
Důvod: Slouceno. Nejdriv hledej a cti a teprve pak zakladej nova vlakna :-/
miso1099
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř led 29, 2014 17:51

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod cortez » úte úno 4, 2014 11:28

Zkusím takový hodně subjektivní dotaz.. předem podotýkám, že mi trocha chybí zkušenosti, takže i když sem tady i v obchodech prolézal všechno možné, tak váhám, co zvolit. Nerad bych utratil peníze za něco, co mi pak po "poznání pravdy" nebude k ničemu. Když si teda najdete chvilku na odpověď, budu vděčný. Taky doufám, že tématicky to moc nevybočuje a že to do tématu sedí..

Už mám: nějaké spodní merino (200g), tenčí a trochu tlustší Polartec mikiny, GTX Stormku, starou větrovku. Taky mám vysokou a tenkou postavu, takže střihy na tlustý kanaďany (jak mi včera povídal prodavač v hudy skrz slevněnýho Arcteryxe) nemůžu vzít. Rád bych se vyhnul doplikování oblečení, co už mám a dá se nějak nakombinovat.
Situace: v zimě mi je zima, nebo prostě nechci si dávat 4 vrstvy.. bral bych ideálně zateplenou bundu na trekování v horách i do města, ale můžu koupit jen jednu bundu (když se vyčasí jako v minulých týdnech, tak do max -20 stupňů.. ale to by bylo asi okrajový.. ale zase fajn mít jistotu, že mi nebude kosa). Zároveň bych využil toho, že bundu na sebe dám pro navýšení komfortu spacáku Vikinga 600 v zimě, nebo s nějakým tenkým letňákem na jaro-podzim, když bych experimentoval a nevěděl co s prachama (koukal sem, že práve VonKreuz měl spokojeně nějakýho deutera 300 + SJ Apron)

Co bych asi měl sehnat:
- tenkou péřovku (něco styl SJ Apron http://www.sirjoseph.cz/cz/produkty/obleceni/i46-bunda-apron-man-843.htm, ale nechybí dost ta kapuce?) - dá se v ní ale normálně chodit, nebo to je jen tak na přestávky, ráno a večer, aby se nevymrzlo ale aby to člověk nepropotil s velkým batohem na zádech? specifikace má být prý -5, postačí to ale bez kapuce jako víceméně univerzální bunda s případným vrstvením pod to? brousil jsem si zuby na ten od VonKreuze, ale uváhal jsem se skrz tu absenci kapuce a nad tím, jestli se v tom dá běžně chodit (bojím se o tu vlhkost na peří..)
- tlustou péřovku (něco jako SJ Telur http://www.sirjoseph.cz/cz/produkty/obleceni/i33-bunda-telur-843.htm - naživo měli lidi třeba na Klajdě u brněnské Olympie teď v zimě i tuhle bundu, případně podobnou tlustou péřovku, pod tím triko, a vypadali nanejvýš spokojeně. Počítám ale, že v tomhle se člověk zapochodu upeče, a je to naopak super o přestávkách a teoreticky na zateplení spacáku.. složená ale asi bude o dost větší než třeba Apron, a jestli to není na naše podmínky zbytečně tlustý..
- tenkou umělotinu (např. Tilak Ketil http://www.tilak.cz/cs/product/KETIL, nebo včera jsem zkoušel LaS Pegasus http://www.hudy.cz/bundy_panske/la-sportiva-pegasus-primaloft-jacket-men,24412-Seda.html zrovna ten Pegasus seděl výborně, ale překvapilo mě, jak je tenká, což s tím, že jde o umělá vlákna a s předpokladem častýho skládání ve mě budí dojem, že hodně rychle ztratí zateplenost = pro závodníky doprí, ale dlouhodobě asi ne.. Tilak zase nesedí plně ideál.. potřeboval bych asi rukávy XL, tělo M (pokud se u zateplených bund nedělaj schválně kratší rukávy kvůli rukavicím.. což mi moc nesedí.
- tlustou umělotinu (např. DA Foraker http://www.directalpine.cz/bunda-foraker-10-5) - ve srovnání s dalšíma, co sem zkoušel, působila tahle mnohem tepleji.. i seděla dobře. Nevím právě ale, když bych ji táhl na hory, jestli to nebude tak, že na chození moc teplý, a na přestávky radši teplejší peří v podobné ceně..

Díky předem za názory. Vím, že by bylo lepší, řešit tohle pokecem s někým zkušeným naživo, ale v obchodech každý tvrdí něco jiného.. většinou se to motá okolo toho, co je ve slevě..
cortez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 105
Registrován: čtv led 17, 2013 13:36
Bydliště: Brno

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Skipp » úte úno 4, 2014 12:43

Nosím teď Ketila do práce, pod ním polartec mikinu, ráno kolem 0 až -5°C a je mi hej. Ale na větší mráz už bych asi kosnul a to si nepřipadám jako nějaká zmrzlina.

Telurku jsem měl na sobě v -12°C, postávání a bylo mi teplo. Zase chodit v ní s batohem na zádech bude dobrá sauna.

Sám sis ty bundy zhodnotil dobře, bohužel ale asi nenajdeš bundu, která v zimě zahřeje bez dalších vrstev a zároveň v ní půjde chodit. Nikdy jsem si nemyslel, že budu mít ve skříni víc bund jak moje drahá polovička, dokud jsem nezačal chodit/šplhat po horách. V zimě sebou tahám dvě, na chození neprofuk a na postávání telurku.
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod zoul » úte úno 4, 2014 12:59

Už ten Ketil coby „tenká syntetika“ je na chození teplý až až, v čemkoliv teplejším by ses podle mě uvařil. Dobrý je, že díky gramáži a sbalitelnosti jsem si zvykl ho tahat klidně aj na jaro/podzim nebo dokonce přes léto jako zateplení do zálohy, třeba na večerní postávání. Aj ve spacáku jsem ho měl, když mně byla zima na nohy, a fungovalo to dobře.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mvaldo » úte úno 4, 2014 13:09

Skipp píše:Nosím teď Ketila do práce, pod ním polartec mikinu, ráno kolem 0 až -5°C a je mi hej. Ale na větší mráz už bych asi kosnul a to si nepřipadám jako nějaká zmrzlina...

-16C, triko Tilak Ultralight, Tilak Serak a "najvacsi" omyl Tilak Ketil! ;)
uvaril som sa teplom!
doma mam este bundu Cumulus Incredilite Endurance, diky Petrovi z Kosic ako jeden z prvych v SR, a stale ma na sebe vysacky, lebo nemam kde vyuzit ... ;)
Ketilka hreje neskutocne, presvedcilo sa o tom aj par mojich znamych, aj ked ti su "zmrzliaci" a nosia ju stale :D
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Skipp » úte úno 4, 2014 13:17

Tak to se omlouvám za mojí nezkušenost. Ketila jsem ještě v mrazu pořádně neotestoval a beru zpět ten tlach o mrznutí.

:oops:
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod wawrik » úte úno 4, 2014 13:27

cortez: Trochu mi chýba popis, kade chodíš. Iná bude kombinácia do Krkonoš a iná do Himalájí.

Mne sa dosť neosvedčila kombinácia tenkej (ultralight - 180 g) páperovky bez kapucne a hrubej (400 g) s kapucňou, oboje sú skôr svetre ako bundy. Tá "hrubá" mi krásne obopne telo a nenechá žiaden vzduch medzi spodným prádlom a páperovým svetrom (to považujem za zásadnú vec). Takže keď si dám pod neho ešte jeden, nemá to žiadny efekt.

Vo finále teda nosím spodné prádlo (merinový alebo powerstretchý rolák) a na tom páperový sveter. To funguje asi od -20 °C až do +10 °C. V silnom vetre alebo vlhkej kose na to dávam membránovku, do ktorej sa v pohode vojdem bez toho, aby stlačila páperie. Trochu viac to popisujem na blogu.

Ale nemám odvahu to nosiť v chladných daždivých oblastiach, napríklad na Islande. Tam beriem namiesto páperovky primaloftovú bundu (Lowe Alpine Magma Hoody, 600 g) trochu voľnejšieho strihu, takže mi v nej nie je tak teplo.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod cortez » úte úno 4, 2014 13:47

Děkuju za reakce.

Ad Ketil - podle té všeobecné spokojenosti začíná být jasnější, proč je všude vykoupenej a v bazarech nikde není (krom Trafikantova dávnýho inzerátu..). Otázkou je, jak teda dlouho vydrží tepelný vlastnosti, a jak by na tom byl (bude) Apron s kapucí..

Jinak v návaznosti na "Slevy, slevičky" jsem narazil např. i na toto.. http://www.climbing.cz/produkty/bundy/microlight-alpine-jacket-men.htm 140g peří, to je včetně kapuce asi podobně jako Apron, za tu cenu to je hezký. Nevýhodou, že to bude střelba od boku, což k mojí vychrtlé postavě bude velká loterie..

Ale furt nevím, jestli se spolíhat, že v tenké péřovce půjde jít stejně jako v Ketilu (kterej mi možná nesedí.. myslím měl krátké rukávy a širší tělo), aniž bych se bál toho, že při pohybu navlhne..

Ad Wawrik: díky za odkaz na článek, mrknu. Blog jsem už sledoval, výborný mimochodem.

Určení by mělo být: aktuálně do města, abych pod nulou v Brně na ven i do práce netahal dvě mikiny a GTX a přitom mi nebylo extra teplo. Hlavně by to ale měl být univerzál do přírody, kdykoli když je zima. V zimně nižší hory (bohatě mi zatím stačí ČR a SR, než třeba "dorostu výš") na sněžnicích, snad někdy skialp, od jara do podzimu v horách po Evropě (max zářiový Vysoký Atlas) jako teplou jistotu na ráno a večer třebas.. Do Himalájí se zatím nechystám, snad někdy.
cortez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 105
Registrován: čtv led 17, 2013 13:36
Bydliště: Brno

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod zoul » úte úno 4, 2014 14:45

Podle mě se v ČR a blízkém okolí nedá počítat s tím, že by na tobě bunda při aktivním pohybu v zimě nenavlhla. Proto si myslím, že se peří v tomhle kontextu moc nehodí, aspoň pokud se bavíme o univerzální bundě.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod grco » úte úno 4, 2014 15:21

Zas niekto hlada 1 bundu na vsetko? :roll:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení