Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát kvě 6, 2022 8:55

Ja se dost obavam, ze takova bunda, o jake mluvite Vy dva uplne nezapadava do koncepce DA. Stale maji Yungay v nabidce, napr. na stani na standu.
Jinak oni jsou (v bundach, ale nejenom) spise zamereni na Speed Hiking, tj. absolutni prednost ma prodysnost a "body heat mapping", teple to byt moc nemusi, staci, kdyz to mirne zahreje za pomerne intenzivniho pohybu, jinak Te ma hrat ten pohyb. No a s tim moc nejde dokopy pozadavek na vetsi tepelnou izolaci, navic se stejnou vrstvou vsude.

Oni k tomuto smeru postupne iterovali a kdyz se clovek podiva na jejich nabidku obleceni ted, tak je jasne, ze si sve misto nasli tam. Coz je pro lidi jako ja nebo Vy dost skoda. A jeste vetsi skoda je, ze podobnym smerem se ubiraji skoro vsichni vyrobci. Dokonce i vyrobci izolaci - viz napr. Primaloft, taky misto vylepseni trvanlivosti Goldu (jo, slo by to mirne na ukor clo) se tlaci do smeru "Active", kde vyhrevnost jde dolu vyrazneji. A smerem do "Eco", coz je z tohoto hlediska jeste horsi - vzdyt jejich asi nejvyhodnejsi izolace (Silver - pomer cena/clo/trvanlivost) je kvuli tomu ted vyrazne mene tepla. No a Gold pouzivat uz nikdo ani nechce, bo vydrzi malo (pritom je zajimave, ze One, hlavne zpocatku pry vydrzel mnohem dele). Ze by taky dusledek "Eco"-izace?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát kvě 6, 2022 11:55

apuka píše: Gold pouzivat uz nikdo ani nechce, bo vydrzi malo

:(( není to spíše kvůli nesmyslným požadavkům výrobce na minimální odběr nebo tak něco? Že by vydržel málo, to je blbost.
Důsledek ekoizace? Spíš marketing, prodávám to, co je in a co táhne.
Info od DA: Yungay dostane nový materiál, nějaký Pertex, jinak vše zůstane. A ještě chystají hybrid /sendvič/ syntetická izolace dvě vrstvy, mezi nimi kachní peří. Jinak nic novýho pro následující sezónu nebude.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát kvě 6, 2022 13:33

Etheric píše:není to spíše kvůli nesmyslným požadavkům výrobce na minimální odběr nebo tak něco? Že by vydržel málo, to je blbost.
Hm..., vzhledem k tomu, ze asi se nebudou moc lisit pozadavky na odber Goldu a Silveru a ze Silveru se veci docela delaji (jen uz to neni ten Silver, ktery nahradil Sport :twisted:), v tom to asi nebude.

Zato jsem uz u nekolika vyrobcich narazil na "neoficialni" zpravy, ze od Goldu ustoupili kvuli tomu, ze se lidi stezovali, jak malo udrzi svuj loft a jak rychle odchazi izolacni schopnosti. Staci se obcas kouoknout napr. na BPL forum. Asi nejpresvedcivejsi byl Richard Niesley se svymi tremi Rab bundami, stejny model ze stejneho roku (myslim, ze dokonce kupovane vice-mene spolu, ale to jsem si ne jisty), jen ruzne barvy a kazda se pouzivala jinym zpusobem a jinak casto - ztrata loftu a izolace se pekne dala vysledovat v zavislosti od toho. Kdyz to skladal do ruksaku a nosil "furt", tak ta degradace byla fakt neskutecne rychla a silna. Ta, kterou mel jen povesenou ve skrini, nikdy neslozena a nosil ji jen vzdy kratce "kolem baraku", toho moc neztratila.
Psal jsem tady o tom a daval jsem na to i link. Ten clovek vi, o cem pise a ma to podlozene i cisly z mereni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon kvě 30, 2022 16:34

Jsem měl v Torrid takovou malou nehodu a ať se snažím jak chci, nejde to /viditelně/ dolu. Nemůžu z tý bundy dostat fleky od slz, furt je to vidět. Asi už to bude navždy součástí bundy společně s jinými nezdolnými skvrnami a šrámy. Nebo máte někdo tip, jak to dostat dolů a bundu nezničit? Po vyprání to vidět není, ale jak bunda uschne, pod určitým světlem je to vidět dost
Buď je to látkou, nebo mám nějaký nesmyvatelný slzy, nevim...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte kvě 31, 2022 9:02

Zkus ocet. Ve vlazne vode to trochu nechat vymachat, resp. zvlhcit a rozpustit, idealne par desitek minut a potom to rucne vyprat v octove vode, aby ta ocet hola par minut pusobit. Tady by melo stacit tak pul salku na litr vody. Samozrejme, potom to muzes hodit do pracky na cely program machani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř srp 17, 2022 19:05

Su zvědav, zda někdo letos vyleze s novou bundou. Potřebuju na podzim a zimu něco teplejšího, než Climashield 102g/m.. Nemáte někdo info o chystaných novinkách?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 17, 2022 19:43

Tak jsem si konecne mela moznost vyzkouset torrid apex vel S.

Bunda je mi akorat, tzn. na tricko lehce volnejsi, pres boky natesno, par cm tam je ale je to proste chlapskej strih. Velikost M je o 10 cm sirsi nez zkouseny S, nevim, zda by 10 cm proste nebylo moc, hlavne v podpazi/ramenou. Na druhou stranu myslim, ze treba rab nexus je dost tenka mikina, aby se pod to v pohode vesla.

Fakt mam pnuti prodat perovku cummulus incredible, a misto toho si koupit ten torrid, i proto, ze narozdil od peri nebude problem s propocenim i na pohyb.

takze co, je lepsi S nebo M?

+ mike
ty bys teda sel do 7D/7D, nezmenilo se nic? :D

+ pak jeste otazka na kalhoty. Na ty by bylo lepsi taky 7D/7D ? jenze ty nikdo nema a tezko rict, jestli to maj na stehnaty zeny nebo na hubenonohy zeny... ale zda se ze jsou volnejsi aby sli pres jiny kalhoty tak bych se tam treba v leginach nacpala.

+ se mi taky libi ta torrid hood, kdybych uz mela nacpat celou vyplatu do toho :D :D

ted jen zbyva vyresit otazku... jit do toho hned, a mit na zimu vyreseno anebo cekat na ty slevy kolem vanoc? a otazka cislo dve, potrebovala bych asi nekoho, kdo by to objednal, zaplatil a preposlal treba i s nejakou kackou navic za ochotu (platit kartou uplne nechci, a hlavne to posilaj vzdy tak obskurne, ze kdyz nejsu doma, zasilkvona sluzba je to schopna hodit do popelnice, takze bych byla rada, kdyby nekdo ochotnej to poresit a dostal za to nejakou odmenu?

no a posledni dulezita otazka, fakt za to chci vysolit vyplatu? nemam radsi setrit na plyn? ale zas v tomhle muzu sedet doma u pc, az na plyn nebude :D:D

hodne me navnadilo, ze by to byla proste univerzalni bunda i na noseni, lehka, skladna, narozdil od perovky proste by mela i vic vyuziti. Jak by torrid mohla byt "tepla" v porovnani s cumulus incredible, ktera ma 115g peri? je to skoro 2x tolik...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » stř srp 17, 2022 20:29

No za mna, ked bude vecsia, tak bude viac hriat, co je skor plus. A mozno za par rokov dorasties :)

K tomu materialu nech sa vyjadri mike, no co ja som pred rokom o nej studoval, tak ten 7D ma tendenciu toho vela nevydrzat, teda nie je to na predieranie hustim.
No zasa hikeri pretlacali hlavne tu verziu 7D/7D, ze bola dobre priedusna, no uz nikto sa moc nevyjadril, ci to bolo az moc, ale preferovali tu verziu, ale boli aj taky ktorym stacila ta vrch 10D a vnutro 7D.

Ja by som tiez uvital keby sa objavila nejaka slubna tepla bunda na horizonte.

Ta yungay co mam mi staci na taku beznu zimu, okolo nuly, -2-3 je idealna, no kedze ju mam trosku menej volnu, tak zasa ak je chladnejsie, tak az taka tepla nie je ako keby bola volnejsia, vid. torrid.
Ked som yungay skusal v L a XL, tak vecsia(volnejsia) mi prisla o dost teplejsia.

No a k tej torrid, teraz ked som si pozeral ich stranky, tak na mna vyskocila 10% zlava pri odbere newslettera, tak ze by bola zlava aj na to?
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř srp 17, 2022 20:57

Mawenzi píše:+ mike
ty bys teda sel do 7D/7D, nezmenilo se nic? :D

Nezmenilo.

Mawenzi píše:+ pak jeste otazka na kalhoty. Na ty by bylo lepsi taky 7D/7D ? jenze ty nikdo nema a tezko rict, jestli to maj na stehnaty zeny nebo na hubenonohy zeny... ale zda se ze jsou volnejsi aby sli pres jiny kalhoty tak bych se tam treba v leginach nacpala.

Kalhoty podle pouziti. Ciste zateplovaci 7D/7D, na noseni po venku ale spis 10D/7D nebo mozna i 20D/7D. Kalhoty dostavaji zabrat podstatne vic, nez bunda.

O rozmery si jim napis, bude to zajimave i pro ostatni.

Mawenzi píše:jit do toho hned, a mit na zimu vyreseno anebo cekat na ty slevy kolem vanoc?

Slevy jsme vyuzili loni a dodani tak trvalo dva mesice tj. prislo to az nekdy v pulce zimy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 18, 2022 5:24

tak sleva na me vyskocila taky - v jinym browseru, takze jsem si ji zaklikla.

kalhoty:
spis prevlecny na vecer/noc. ted mam takovou dost znouzectnost od alpine pro, hlavne na bivak a do spacaku, nosit je nepotrebuju, na druhou stranu jeden nikdy nevi.

tam by mozna 10D/7D byla univerzalnejsi varianta, ale na druhou stranu kdyz mi doted na noseni nechybely...

+ bunda - s kapuci nebo bez? na kapucu si stezujete ze susti, do spacaku je ale zas kapuce sikovna

ret255
to je slozity, protoze me je volnejsi to S v ramenou a moc obri bunda v ramenou (10cm taky neni malo) mi taky moc nevyhovuje, ty chlapsky bundy maji jiny strihy a v ramenou mi bude vzdycky velka... takze velka a vetsi a na bocich tesna nebo min tesna:D

zustanu u S, s tim, ze mam BY a pokud by to muselo byt na mikinu tak proste budu nosit BY. na druhou stranu se mi jak su bez pohyhu zmrzla overilo klidne perovka a na to BY.

pod BY perovku cumulus v pohode nacpu a to ma podle tabulky chest 100 a waist 88 v M, torrid 99/84... loni mi ji nekdo srovnal a vysla BY v M podobne jako torrid v S tak pujdu na jistotu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 18, 2022 5:30

splacala sem dotaz moji neanglictinou na sirku pres stehna u damskyho i panskyho M, tak snad se ozvou a pochopi muj dotaz:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » čtv srp 18, 2022 7:12

Za opytanie nic nedas, najlepsie ak by si mohla tie bundy v tych velkostiach pred tym odskusat.
Ty si skusala aj muzske aj zenske velksti? Mozno by sa dali vsetky vyskusat aj v Cechach, na Slovensku?

Ja by som pri americkych mierach zostal u toho, ze su o jednu velkost posunute, su vecsie, takze uz si nechaj asi iba potvrdit tie miery, pripadne ak je tam moznost tej custom, ci by ti podla tvojich mier neusili bundu, viem ze sa tym mysli iba zmena latky, ale taky poziadavok by stal aspon za opytanie, len potom by nesmeli doprasit tie miery.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 18, 2022 8:40

bunda - zkousela jsem pansky S, damsky nemam kde, podle tabulek a fotek by mi z te damske navic lezla pulka zad a u damske z nejakyho duvodu nejde udelat custom delka navic.

nez riskovat total pruser, zustanu u ozkousenyho S. Natesno pres boky nema na izolaci zadnej vliv a navic je tam bederak casto, takze to stejne macka izolaci, tak je to fuk.

optala sem se jen na sirku stehen u panskych/damskych kalhot.

az odpovi, tak udelam objednavku podle toho jen na bundu nebo na oboji.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv srp 18, 2022 8:56

Mawenzi píše:Natesno pres boky nema na izolaci zadnej vliv
:(( Bude Ti zima na pr...zadek :-D. Hlavne kdyz neponeses ruksak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 18, 2022 10:39

apuka
na vylete vzdy ponesu ruksak, na bivaku pripadne budu mit i zatepleny kalhoty. jinak me na zadek zima nebyva, nejdriv citim kolena takze pri zateplenych kalhotech je zateplen i zadek a bunda pak nema vliv.

ale to se spis bavim o tom kdybych prave pod bundou mela uz tlusty vrstvy, ted tam rezervu asi 2cm mam ale vic ne.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv srp 18, 2022 10:50

Prave, ty 2 cm v podstate neni zadna rezerva, i kdyz si pod to das jen tenkou flisku - uz Nexus muze byt prilis moc. To ale zjistis, az to budes mit. Na druhe strane tech +8 cm u dalsiho cisla zase muze byt hodne - ale taky nemusi, zase bohuzel to zjisitis akurat, kdybys to mela.
Proste ty skryte radosti shaneni neceho, co sedi a co vyhovuje okorenen tim, ze je to k dostani vice-mene v USA, kam se ponekud hur "skace zkouset" :twisted:. Vlastne teoreticky by to mohlo byt i na vychode SK, ale to taky nemas hned za rohem.

Srovnavat cisla Torridu a BY neda moc smysl, kdyz jsou kazda bunda jineho strihu, ty cisla moc nereknou. V tomto pripade max to, ze bys v bocich mela mit BY volnejsi. Ale jak to budes mit v ramenou a pod. je otaka.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 18, 2022 11:20

uz ta BY je mi velka ale na hrane a myslim ze torrid M hy sedela li na bocich ale byla pro me pekelna v hrdnuki a ramenou.

proste na mikinu muzu mit BY a na triko torrid, zas 2 cm sou celkem dost na mikinu, nejhur bych ji proste nastrihla na zadku, by se toho taky tolik nestalo
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv srp 18, 2022 16:11

ret255 píše:ci by ti podla tvojich mier neusili bundu, viem ze sa tym mysli iba zmena latky, ale taky poziadavok by stal aspon za opytanie

Na to uz jsem se ptal vloni a odpoved byla, ze to nejde. Custom zmeny jen ty, ktere jsou na webu.

Mawenzi píše:az odpovi, tak udelam objednavku podle toho jen na bundu nebo na oboji.

Bacha na clo, s jednim se do 150 Euro mozna vejdes, se dvema ne. I kdyz... dolar je ted skoro nastejno s Eurem, takze se asi nevejdes ani s jednim, vloni jsem se tesne vesel. Pak se zas vyplati objednat oboje kvuli postovnemu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 22, 2022 5:15

napsala jsem dotaz ve ctvrtek v 6:06. automatucka odpoved ze pry odpovi do 24h. no do 48h to nestihli, pak vikend... su zvedava, jak dlouho jim to bude trvat.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon srp 22, 2022 15:49

Mam pocit, ze vloni mi odpovedeli za 2 - 3 dny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 22, 2022 19:40

akorat se mraci na horsi casy, ted nevim, jestli vic potrebuju zatepleny kalhoty nebo novej disk :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » sob srp 27, 2022 4:51

7 pracovnich dni /celkem 9/sem jim nestala za odpoved, takze beru jen bundu a moozna kuklu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 29, 2022 14:40

objednana torrid 7d/7d
- shipping 70 dolacu je narez, prekonal moje predstavy

- su zvedava, jak problematicka bude 7D latka pod krosnou
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon srp 29, 2022 15:18

Taky mě zajímá, jak obstojí pod těžkým batohem. Čistě ze zvědavosti, krosnu nosit nehodlám :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon srp 29, 2022 15:30

Chjo, ja furt nechapu, co vsichni mate s tim tezkym batohem... On snad latku nejak vic namaha neco co? Vzdyt je to prave naopak. Lehky batoh se vic hybe, zaroven s nim jde clovek rychleji, takze se jeste vic hybe a tim latku vic osoupava. Latku poskozuje pohyb a treni, ne vaha. IMO zalezi nejvic na materialu popruhu. Jestli je teda potreba neco takoveho vubec resit.

Vaha se mozna projevi na izolaci, ale i tam mam sve pochybnosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon srp 29, 2022 15:54

Pravda, lehkej batoh se víc hýbe, za 5 let intenzivního nošení už bude prošoupaná Zajo primaloftka. No, materiál tak o půlku tenčí než Tilak, kterej jsem prošoupal durch za sezónu a půl.. Nemusí tedy nutně znamenat, že tenká látka = málo odolná látka
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon srp 29, 2022 16:06

Ne ze nemusi, ale neznamena. Zalezi na materialu, treba PAD versus PES je zasadni rozdil, jelikoz PES se snadno prosoupe. Pak na typu vlakna, 7D ballistic nylon muze byt odolnejsi, nez 20D normalni. A taky na zpusobu tkani, jestli je latka hladka nebo naopak na omak drsna, protoze ta druha se bude soupat vic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pon srp 29, 2022 16:10

Mawenzi píše:objednana torrid 7d/7d
- shipping 70 dolacu je narez, prekonal moje predstavy
To si si robila 2 objednavky? :shock:
Min rok, som si robil virtualne objednavku, ze na kolko by ma vyslo postovne a bolo tam 34 nieco dolacov, to je trochu moc, nie?
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » pon srp 29, 2022 17:58

ret255 píše:objednana torrid 7d/7d

odkud to objednáváš? to to nešlo sehnat někde v EU?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3098
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon srp 29, 2022 18:11

@mike: Rozdíly konstrukcí vláken znám moc dobře, však jsem to 4 roky vyráběl, mj i pro DuPont, při tý práci bylo potřeba znát konkrétní technický specifikace. Bylo nám vysvětleno, proč se to tak dělá, jakej to má vliv na vlastnosti budoucího produktu, protože když to vlákno bude špatně zpracovaný, bude i výsledek na prd. A z praxe vím, že to jde posrat velice snadno.

Poskytne mi vůbec nějakej výrobce detaily konstrukce od vlákna až po tkaninu? Např 7D balistický nylon. Mě by však zajímala síla vlákna, z kolika je filamentů a jaká byla jeho prvotní konstrukce. Pak hned budu vědět, co od toho očekávat. Ale pochybuju, že mi někdo dá takový detaily, už jsem to párkrát zkoušel a byl odmítnut. Se ptali, k čemu mi to bude, tak jsem odpověděl, že chcu jen vědět, co přesně kupuju. Smolík. Hádám, že těch výrobců, kteří tyto detaily vůbec znají, bude poskrovnu..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení