Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon dub 4, 2022 21:28

Vexo píše:Tady mate v cele bunde 280g goldu, neni to active
Neni Active, je to Gold Luxe. U nejz me trochu desi, ze je to "100% recycled content" oproti pouchych u obycejneho Goldu (prip. 90% u prosivane verze, kterou neni treba prosivat primo na bunde). Viz srovnani tady. (Vim, ze link je hrozny, ale nechce se mi s tim hrat... - a funguje.)

Netvrdim, ze to musi byt nutne na skodu, ale nejake pochybnosti tam jsou...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon dub 4, 2022 21:45

Vexo píše:Srovnavas podobne objemy izolace?

Tezko rict. Srovnavam novy Climashield 68 g/m^2 s 15 let starym a hodne pouzivanym P1 100 g/m^2 (nebo 115, zdroje se lisi).

Vexo píše:Neprekvapilo by me, ze mensi izolace drive vychladne nebo tak nevysusi vnitrek.

Tohle ale jde proti sobe. Beru, ze v min izolace rychleji vychladnu. Jenze pri pohybu se zahrivam vic a tedy bych cekal vysusenejsi vnitrek. Tohle prikladam min prodysnym latkam (proti stare primaloftce). Vnejsi 10D ma mit 10 CFM, coz bych rekl, ze odpovida. Vnitrni 7D ma mit 35 CFM, coz nema ani nahodou. Muj odhad je 10 - 15 a to asi vevnitr nestaci. Jako neni to vylozene pruser, ale mohlo by to byt lepsi.

Kdybych kupoval novou, tak vezmu 7D/7D. Neudelal jsem to, protoze 35 CFM vnejsi mi prislo moc, ale realita je jinde, tohle by proti vetru stacilo. Aspon myslim :)

Vexo píše:Otazka je, co prispiva k drivejsimu prehrivani, jestli absence casteho prosivani, prodysnost latek, typ izolace nebo vsechno dohromady?

Osobne si myslim, ze nejvic izolace. Funguje jinak, ma pri stejne gramazi podstatne vyssi loft a tedy asi zpomaluje odvod rychle generovaneho tepla. Prodysnost latek asi trochu taky, ale tam mam srovnani s druhou primaloftkou, ktera ma minimalne vnejsi latku podstatne min prodysnou (odhad pod 3 CFM) a pri stejnem pouziti tohle nedela.


Ferrino... s tema mam uz zkusenosti dost a dalsi nechci ;-)


Tahle uz se tu diskutovala driv a mozna ji nakonec zkusim. Neni jasna prodysnost, ale treba pro Etherica by to mohla byt dobra volba, jelikoz on ji tolik resit nepotrebuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon dub 4, 2022 22:05

Etheric píše:Tak až objevíš podobnou bundu s PL Gold /ne gold active, ne silver, ne eco black/, dej vědět.

Rab Xenair Alpine Insulated. Ma sice stupidni body mapping, ale 80/100, coz neni zas tak velky rozdil. Ma PL Gold Active a je to otazka, jak moc to bude spatne. Apuka se sice tvaril, ze dost, ale sam vis, jak strasne prehani.

No a pak ta Sigma od PHD vyse. Ta ma vsechno, co chces, akorat nema stahovani dole. Ma tam Lycru jako byva na koncich rukavu a treba by to mohlo stacit. Jestli ne, tak by se s tim asi dalo neco udelat. Nevim, jak ty, ale ja stahovani nastavim jednou a pak uz na nej nesaham, takze v principu funguje stejne. Myslim, ze nic blizsiho tvym pozadavkum asi nenajdes a je potreba, aby to nekdo zkusil ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon dub 4, 2022 22:46

mike píše:No a pak ta Sigma od PHD vyse. Ta ma vsechno, co chces, akorat nema stahovani dole.
To asi uplne ne, podle mne on bude chtit mit i kapuci. Ale muze se kouknout na Epsilon (ve sleve ze starsiho materialu) nebo standardni drazsi verze (nebo Alpha nebo Zeta - jsou tam linky na zacatku popisu i tabulka se zakladnimi vlastnostmi 100/133/200 g PL Goldu a teplotni urceni -5/-10/-20 stupnu). Tyto maji kapuci, navic je to nejaky vodeodolny vnejsi matros, tj. mozna pro nej dalsi vyhoda. Zase pekna cena ... :evil:
mike píše:Ma PL Gold Active a je to otazka, jak moc to bude spatne. Apuka se sice tvaril, ze dost, ale sam vis, jak strasne prehani.
Ehm, ja jsem v prvni rade psal, ze kombinace Gold Active + Pertex Quantum Air je nevhodna kombinace na to, co od toho cekate Vy. A tato informace u jine bundy, nez o ktere jsem psal ja se tady objevila i od nekoho jineho.
Konec koncu, znovu zopakuji, ze napr. to rychlejsi vychladnuti u "aktivnich" izolaci v mensi mire zazivas i v Torride s Climashield Apexem, ktera ma castecne vlastnosti "aktivnich" izolaci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon dub 4, 2022 22:59

apuka píše:To asi uplne ne, podle mne on bude chtit mit i kapuci.

Uz jsem ti dneska psal, ze to musis cist cele? :twisted:

Options:
...
Stud-on Primaloft Gold® filled-hood


apuka píše:Konec koncu, znovu zopakuji, ze napr. to rychlejsi vychladnuti u "aktivnich" izolaci v mensi mire zazivas i v Torride s Climashield Apexem, ktera ma castecne vlastnosti "aktivnich" izolaci.

Zopakujes? Tenhle nesmysl jsem teda asi prehlidnul :twisted: Jak se vyrovnas s tim, ze se v tom rychleji prehrivam? To by prece mely ty tvoje slavne "aktivni" izolace resit, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » pon dub 4, 2022 23:36

apuka píše:Neni Active, je to Gold Luxe.

Presne. Recycled content napr. v matracich se bere jako podradny material, ktery muze vyniknout tak leda nizsi cenou. Asi na tom neco bude.

mike píše:Tohle ale jde proti sobe. Beru, ze v min izolace rychleji vychladnu. Jenze pri pohybu se zahrivam vic a tedy bych cekal vysusenejsi vnitrek.

Jenze dokud stale generujes teplo a pot, tak ti to schnout nebude. Ve chvili kdy prestanes, tak to rychleji vychladne a uz to nebude tak rychle schnout.

mike píše:Osobne si myslim, ze nejvic izolace. Funguje jinak, ma pri stejne gramazi podstatne vyssi loft a tedy asi zpomaluje odvod rychle generovaneho tepla. Prodysnost latek asi trochu taky, ale tam mam srovnani s druhou primaloftkou, ktera ma minimalne vnejsi latku podstatne min prodysnou (odhad pod 3 CFM) a pri stejnem pouziti tohle nedela.

Zni to logicky, bude to asi tou izolaci. Podobne kdyz treba porovnam stary fleece vs bavlneny svetr, druhe sice nasaje tunu vody, ale nikdy zadny pocit prehrivani. Proto na intenzivnejsi akce radej volim svetr z PA + vetrovku a PL volim na delsi pochod, kdy se muze vyrazneji menit pocasi.

Jeste poznamka k funkci aerogelu v PL Gold crosscore - zda se, ze lepsi izolacni vlastnosti to nebudou (i dle nedavno apukou zminene studie), ostatne kdyz hlavne izoluje vzduch pohlceny mezi vlakny, tak aerogel uvnitr nich na to nemuze mit vyrazny vliv. Leda by merili izolacni schopnost jednoho jedineho vlakna,ta byla o 52% lepsi byt mohla :twisted: (oficialni hodnota udavana PL) nicmene dle dalsiho tvrzeni jeste napomaha k lepsimu "rebound" vlaken, coz bud znamena, ze se da vicekrat stlacit a nebo ze se po stlaceni lepe obnovuje loft (ale nic to nerika o trvanlivosti). Moje bunda uz pri koupi nemela zdaleka takovy loft jako na obrazku, nicmene za dva roky pouzivani vyrazne zmeny nepozoruju (do batohu jsem ji sbalil jen parkrat).
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte dub 5, 2022 0:19

Vexo píše:Jenze dokud stale generujes teplo a pot, tak ti to schnout nebude.

Stara primaloftka schne. Jak jsem tu vickrat psal, vevnitr je naprosto sucho a zvenku je mokra. Navic jsem to prave pozoroval za uplne stejnych okolnosti, jako jsem ted zkousel Torrid. Rychly sestup z Polednich kamenu do Bileho Potoka. To je asi hodina fakt rychle chuze z kopce, 600 m prevyseni, takze teplota postupne vzroste o nejake 2 - 3 stupne. Pocitove jeste vic, nahore je drsna zima a fouka, dole jaro. Vzdycky mi ke konci bylo docela teplo, ted taky. No a primaloftka prave zevnitr pekne uschla a PowerDry tricko pod ni taky. Torrid byl v nekterych mistech zevnitr na omak vlhky. Podpazi, ramena a hlavne konce rukavu. Naopak zvenku byl relativne suchy, proto to prikladam nizsi prodysnosti latek. Primaloftka je prodysna hodne, takze pary volne odchazeji pres vnitrni latku a izolaci a na vnejsi kondenzuji, protoze je studena. U Torridu toho zustalo vic vevnitr.

Zas aby bylo jasno, neni to zadna tragedie. Byl to v podstate zatezovy test, o moc vic se v zime nepotim. I tak byl Torrid pouzitelny a kdybych nemel srovnani, tak reknu, ze dopadnul velmi dobre. Pri nizsi intenzite pohybu bude rozdil jeste mensi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte dub 5, 2022 3:53

Rab Xenair - 80/100 je velkej rozdíl, kterej fakt cítím. Showstopper. Navíc z izolace, který nevěřím.

Trollveggen - Body mapped insulation píšou. Mega kapuce na helmu. Nejsu horolezec, na čepici mi to vadí.

Ferrino - moc švů. A Ferrino :twisted:

Sigma jacket - vypadá, že těch 100g PL má všude a že by mohla sedět, ale objednat ze zahraničí na zkoušku.. Pokud nemá stahování dole, obratem bych vracel, žádná bunda bez stahování nepadne na můj XS spodek.. Pro hubený lidi je stahování dole zásadní.

Jinak kapuce /s možností stáhnout a uzpůsobit/, stahování v pase, málo švů zvenku a izolace všude stejně - moje neřekl bych že přehnaný požadavky...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte dub 5, 2022 4:47

Jak vidis, tak jsou.

Vsiml sis, ze u Sigmy je custom sizing? Muzes si navolit XS sirku a vetsi delku. Ma 71 cm v pase, to by mozna i ta lycra mohla stacit. Pripadne se s nima zkusit domluvit, nechat si zmerit ten spodek apod. Treba by byli ochotni tam to stahovani udelat. Chce to jen trochu snahy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte dub 5, 2022 5:31

Jsou, ale ne takový, aby mi vyhovovaly. Jedna zateplená jen někde. Druhá Ferrino samej šev a nejspíš Ferrino kvalita. Třetí bez stahování v pase. OK, jde customizovat, ale nerad bych si opakoval zakázkovou výrobu, kdy jsem byl přímo změřen a nesedělo to.
Jinak..... 100g PL je málo. Na podzim ok, ale já hledám primárně na zimu. Takže víc, 120g. Ale všude těch 120g. Bunda nesmí být jak řešeto, musí mít stahování dole a kapuci. Prodyšnost neřeším, látku neřeším. Nemám přehnaný požadavky, řekl bych. Mnozí z vás krom toho, co řeším já, řeší ještě prodyšnost, takže ti mají ještě horší výběr..

Ad Sigma: 333 Liber. Takže plus clo a dph? To by byla bunda za celej můj měsíční příjem, možná by mi ani nestačil. Každopádně.... Ty peníze bych za to dal. Ale za 120g PL gold a stahování dole. To mi na tý Sigma dost chybí.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte dub 5, 2022 5:37

mike píše:Ma 71 cm v pase

Hotová bunda, nebo to je pro člověka, kterej má 71cm v pase? Každopádně je to fuk, ta bunda má pro mě málo izolace, takovou cca mám, potřebuju teplejší. I za celej měsíční příjem, jen to musí mít výše zmíněné vlastnosti. Především množství izolace. Min 120g/m PL gold
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte dub 5, 2022 5:52

Do podzimu musím sehnat bundu, páč mám jen Yungay. Počítal jsem s tím, že budu mít i Tilak, jenže ten šunt se za rok nošení vpodstatě rozpadl..

Pokud neseženu PL gold v gramáži 120 a více, budu nucen koupit alespoň 100g. S kapucí, stahováním a rovnoměrnou izolací. Obalový materiál může být libovolný, když nebude červený. To nejsou velký požadavky.
Takových bund je kotel, ale všechny z Climashieldu, který mi do nízkých teplot moc nevyhovuje. Přesněji řečeno je ok, jen nesmíš zastavit.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte dub 5, 2022 5:57

Proc se na ten jejich web nepodivas poradne? Vzdyt uz ti apuka daval odkazy na dalsi bundy vyse. Sice membranove, ale to by to nemelo vadi a maji vsechno, co chces. Alpha ma 133 g/m^2 Primaloftu, Zeta dokonce 200. Custom sizing, ruzne barvy, vlastne uplne vsechno. Ale ty jiste vymyslis nejaky duvod, proc ti nevyhovuji ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte dub 5, 2022 7:09

Jo, to jsem se nepodíval, už to vidim :D
Bunda v Custom verzi by stála 546 liber + poplatky, ani nevím, kolik by to bylo, určitě dost.
A teď - bunda nebude sedět a custom verzi nelze vrátit. Nehledě na to, že ta obrovská kapuce upravit nejde. Možná by po domluvě šla, ale na takový drahý pokusy já nemám peníze. Tudíž objednat jen to, co lze vrátit.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte dub 5, 2022 18:03

Tak nejak jsem to i cekal :D Njn, pak si nestezuj, ze nemuzes nic sehnat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř dub 6, 2022 5:57

Jako promiň, ale experiment za 546 liber + clo + dph je za hranicí mých možností. To bych musel být zdravý a moci pracovat na plný úvazek, pak bych si to dovolit mohl, ale bohužel. Ale jestli roupama nevíš co s penězi, tak mi ju na zkoušku kup :twisted:
Teď vážně. Objednat ze zahraničí klidně, ale jen to, co se dá vrátit..
Ale na tak drahou bundu fakt teď nemám peníze, kupoval jsem kolo za 62k, su zcela vypeněžen..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod milarepa » stř dub 6, 2022 7:17

18 tisíc za bundu? Netrpím nouzí, ale tohle mi přijde jako totální nesmysl, když za méně než třetinu pořídím naprosto vyhovující a víceméně s podobnými parametry.....

osobně bych šel do té RAB Xenair Alpine, vypadá parádně a 100/80 je v pohodě.....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř dub 6, 2022 7:25

100/80 znamená, že začnu cítit chlad na ruce a od nich chlad na celý tělo. Mně to vadí, hlavně v oblasti u ramen je to průser.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř dub 6, 2022 7:40

milarepa píše:100/80 je v pohodě
S takovymi silnymi prohlasenimi bych byl hodne opatrny. Tvoje vnimani pri Tvojich aktivitach bude zajiste jine jako vnimani mnoha jinych lidi pri jejich aktivitach. Navic o te bunde ani o kombinaci pouzitych materialu v ni asi nevis nic, asi jsi to nikdy nezkousel (soudic podle Tvych popisu Tveho vybaveni zde na OF).

Ted nemyslim jen na Etherica, ten je hodne specificky pripad s posunutym teplotnim komfortem, ale co jsem psal o zkusenostech manzelky s kombinaci PL Gold Active a Pertex Quantum Air, coz vice-mene potvrdilo i par prispevku od jinych lidi s jinymi bundami s podobnou kombinaci.

Takze, prosim, az priste neco takoveho napises, nezapomen pridat jeste "pro mne".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod milarepa » stř dub 6, 2022 7:46

Etheric - nedokážu posoudit tvé pocity, bo funguju jinak, ale když vezmu v potaz, že tu bundu bych měl pro aktivní pohyb, tak si myslím, že by mi v ní zima být neměla a naopak bych to body mapping ocenil. Naštěstí to řešit nemusím, protože mám jiný systém oblékání, který mi perfektně vyhovuje, a o tomhle uvažuju jen jako o alternativě. Jako zateplovací bunda na dlouhé stání nebo nějakou statickou aktivitu je stejně nejlepší péřovka, váží málo a místa zabere ještě méně, není problém ji přidat do výbavy, když vím, že ji využiju....

řekl bych, že v tomhle bude příjemně - GRAVEN 2.0 WOOL JACKET od High Pointu, jen škoda, že k tam není kapuce, na druhé straně při zhoršených podmínkách přes to můžeš přetáhnout membránovku a jsi v totálním komfortu, nevím, zkusil bych být tebou uvažovat i tímhle směrem, než se neustále upínat na něco, co na trhu pro tebe není

Apuka - asi jsi v mém příspěvku k té bundě přehlédl slovo "osobně", tudíž tvůj post je jen další zcela zbytečný výkřík do tmy
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř dub 6, 2022 7:58

milarepa píše:asi jsi v mém příspěvku k té bundě přehlédl slovo "osobně"
Neprehledl, ale to slovo, jak si jej pouzil se vztahuje pouze na prvni cast vety, ne k druhe. Toto bys jako absolvent skol v CR mel vedet :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř dub 6, 2022 8:16

Raději Climashield. Ten funguje, jen na delší zastávky rychleji vychladám. Jinak spokojenost.
To od High Pointu je fajn mikina, pro mě to do mrazu není ani omylem. Leda pod Climashieldku..
Třeba letos někdo vyleze s nějakou fajn bundou, nezbývá než doufat.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř dub 6, 2022 14:24

milarepa píše:řekl bych, že v tomhle bude příjemně - GRAVEN 2.0 WOOL JACKET od High Pointu
Ja jsem Ethericovi uz radil bundu od Ortovoxu s vlnenou izolaci, ale to hned spolu s mikem zavrhli kvuli vymyslum, bo si nedovedou predstavit, ze by izolace delana z vlny a PES stejnym zpusobem jako napr. Primaloft by mohl fungovat jinak nez vlnene tricko... :evil: Ale to je jeho (a mikuv) problem.

@Etheric: a co kdyby sis sehnal pod Climashield nejakou jednoduchou bundu z PL Goldu (nebo mozna naopak), napr. tento Adidas (myslim, ze existuje i v jine barve, jen asi vyjde draz)? Vubec, Adidas ma par bund s Primaloftem, nektere s Goldem, bohuzel, tezko se shani nejaka technicka informace, kolik jej tam je a pod...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř dub 6, 2022 16:49

milarepa píše:když za méně než třetinu pořídím naprosto vyhovující a víceméně s podobnými parametry.....

Kdyby to byla pravda, tak to tady neresime.

Etheric píše:100/80 znamená, že začnu cítit chlad na ruce a od nich chlad na celý tělo. Mně to vadí, hlavně v oblasti u ramen je to průser.

Chapu, rozdilne plneni povazuju za pitomost, ale na druhou stranu... Torrid jsem ted nosil hlavne na tenke tricko s kratkym tj. s holyma rukama. Bylo to v pohode i kdyz hodne foukalo. Na sneznice jsem pod nim mel PowerDry s dlouhym a to bych rekl, ze udela minimalne stejny rozdil jako 20 % izolace. Bylo trochu znat, ze rukavy hur vetraji, takze na konci byly vevnitr vlhci. Zvlast jejich konce. Sam bych teda byl 80/100 ochoten zkusit s tim, ze by to bylo jen na to triko s dlouhym.

apuka píše:co kdyby sis sehnal pod Climashield nejakou jednoduchou bundu z PL Goldu

Tim by zabil hlavni vyhody nevrstveni. To uz si pod Torrid muze dat rovnou flisku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř dub 6, 2022 18:00

mike píše:Tim by zabil hlavni vyhody nevrstveni.
Jo, ale mohlo by mu byt alespon teplo - kdyz mu to s fliskou moc dobre nefunguje, mozna s primaloftkou mohlo - Climashield rychle zahreje a Primaloft zase dele udrzi teplo.

Kdyz uz nechce vyzkouset tu polskou bundu se 100g PL ONE (!) od Montano, co jsem mu tady linkoval.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř dub 6, 2022 18:11

Prijde mi, ze by to muselo byt strasne nepohodlne, sam bych si radej vzal tu flisku, jak je nemam rad. Mam vyzkousenu vetrovku na primaloftce (kdyz ztratila vetruodolnost a silene foukalo) a uz to samo o sobe bylo dost nepohodlne. Kdyz uz v nouzi nejvyssi pouziju treti vrstvu, tak je to tenke pruzne merino s dlouhym na PowerDry triko, to prida tepla pomerne dost a jeste to nezpusobi vylozene diskomfort pri noseni. Silnejsi merino uz mi vadilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon kvě 2, 2022 21:33

apuka píše:2) doma pri svlekani bundy jsem si najednou vsiml, ze vzadu uprostred nad zadkem je bunda nejaka tenci. Tak jsem to parkrat zkontroloval a mam tam pomerne velkou oblast (cca 15-20 x 15 cm), kde je izolace hrozne tenka, na omak skoro zadna. Kdyz prehnu bundu, je tam silne videt chybejici "loft" (a) izolace.
Hned me napadlo, ze asi izolace slehla pod spodkem batohu ve vysi bederaku. Jenze jsem to schvalne parkrat zkousel a pouze kousek te oblasti na spodku je pod bederakem, kde se batoh pritlaci k zadum, zbyla cast je nad, kde batoh nijak netlaci. Tak jsem z toho ponekud zmateny. At premyslim jak premyslim, neco neni v poradku:
- pokud to opravdu slehlo za tech celkem cca 12-13 (s prehnanim zaokrohlim na 15) hodin chuze s batohem na bunde, tak by se to stat nemelo. Batoh vazi celkem max. 10 kil, bederak nijak silne nezatahuji - a Climashield Apex se povazuje za izolaci, ktera nejlepe odolava ztrate loftu stlacenim.
- pokud to nebylo batohem, tak je tam kus izolace uz od vyroby vyrazne tenci. To je trochu problem (nejenom) Apexu, tloustka je dost promenliva (je to dano vyrobnou technologii a pry se s tim moc delat neda), ale to by mela byt otazka +- 10% prumerne tloustky a tady je to urcite v nasobcich. Taky jsem u zadne bunde (dokonce ani spacaku) jsem o tak rychlem a vyraznem stlacnei necetl.

Tento problem budu muset zkusit vykonzultovat s Direct Alpinem, co si o tom mysli.
Tak reklamace je u konce. Uznana, vraci penize :evil: (ja bych radeji opravu nebo vymenu).
Zeptal jsem se u DA, v cem byl problem.
Po prozkoumání a rozebrání bundy jsme bohužel zjistili vadu u rouna Climashield Apex – nerovnoměrně rozvrstvený materiál, jednalo se o výrobní vadu Climashieldu. Bundu nešlo opravit, a proto vám jsou vraceny peníze.
Takze potvrzeni "fam", ze Climashield obcas ma problemy s dodrzenim stale stejne kvality izolace (presneji receno s dodrzenim stejne tloustky a struktury), resp. s vystupnou kontrolou.

Skoda, no... Tak na dalsi zimu zustava znovu hledani bundy. V Hudy ji sice maji, ale o pulku draz nez co jsem ji mel a nechce se mi to kupovat ted - nejblize by se to zkusilo za pul roku, spise za 8 mesicu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte kvě 3, 2022 5:54

Aspoň se potvrdilo, že s DA nejsou vůbec problémy při řešení jakýchkoliv vad
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » čtv kvě 5, 2022 22:11

apuka píše:
Tak reklamace je u konce. Uznana, vraci penize :evil: (ja bych radeji opravu nebo vymenu).
To je skoda, bunda celkom solidna, ked si zoberiem ze som ju minule leto kupoval v akcii za 99€, tak dobra kupa, tento rok som zase prezmenu prerobil na tej alphe, tenke stogramove cudo ma stalo vyse 100€ a este som to poriadne ani nenosil, lebo je to velke a stale som sa nevybral za krajcirkou.

Inac este min rok som zachytil, ze by chceli urobit aj hrubsiu verziu tej torrid, no neviem ci to bolo myslene vazne, alebo len nejaky rumor.

Nepytal si sa v DA ci chcu prist do zimy s nejakou dalsou zateplenou bundou?
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát kvě 6, 2022 4:25

Hrubší Torrid beru. Tedy pokud DA nevyleze s něčím fajn. Dneska jim zavolám bo mě to zajímá, zajímavý nápad :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení