Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Divizna » čtv led 15, 2015 16:43

mike píše:Mne by v tom byla zima na ruce a horko na telo, ale kazdy to ma jinak. Ovsem ty rozdily mi prijdou moc velke. Jestli nosis vestu a vyhovuje ti, mohlo by to fungovat.

Vestu nenosím a asi bych ani nemohla, musím mít všude stejně "teplo". Ten článek, co jsi dával v odkazu níž je super, přečetla jsem i hodnocení ženských bund, dobře vyšla Arc´teryx Atom AR, ale zas to stejné jako LaS, tenčí rukávy...
A ať se dívám, jak se dívám, na našem trhu všude samý Primaloft Sport a Eco, na One jsem snad u žádné bundy nenarazila. Bo špatně hledám :roll:
Divizna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon led 12, 2015 13:48
Bydliště: Zlín

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 15, 2015 17:01

Jj, ja taky, docela mne tyhle nesmysly s tencimi rukavy stvou... Aspon mas kriterium, diky kteremu vyradis polovinu kandidatu ;-) Zase kdyz je rozdil 100 na tele a 80 na rukach, tak by to snad jeste jit mohlo, 200 a 80 ne.

Njn, One je drazsi, driv byval a pak zacali vyrobci v ramci snizovani nakladu nenapadne prechazet na Sport a Eco. Sport myslim jeste jde, ale Eco bych nebral uz jenom kvuli podprahovemu hrani na eko-strunu, na coz jsem alergicky.

P.S. Zkracuj prosim citace, jen relevantni cast, pokud vubec. V tvem prispevku jsem citaci upravil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod budo » pát led 16, 2015 9:30

/viewtopic.php?p=409105#p409105

Pro pořádek. Už před časem mi odpověděl dodavatel té vesty. Tak jsem se dokopal to sem dát.
Dobrý den,
Posílám popis bundy od výrobce:
0252 VESTA PÁNSKÁ - zimní, lehká
Materiál:
140 g/m², 100% nylon, 100% polyester
Barvy:
13/02, 23/13
Velikosti:
S, M, L, XL, XXL
Podrobnosti:
Materiál - vrchní a spodní: 100% nylon, výplň: 100% polyester
· Vesta se dá lehce sbalit do přiložené látkové kapsy, po rozbalení je opět nadýchaná
· Prošívaná, příjemná, lehká, prodyšná a hřejivá
· Dvě boční kapsy na zip, pružný spodní lem vesty
· Hmotnost: 343 g


Včera jsem si vzal syna do Deuter Kid III a coural jsem se u přehrady.
Měl jsem triko Jitex Moira LS, tuhle fleesku, tu vestu a nějakých 15kg+ rodinnýho štěstí v báglu na zádech.

Chodil jsem tam hoďku a půl středně těžkým terénem. Byl jsem příjemně překvapen, že odvod tělesné vlhkosti probíhal naprosto dostatečně, tak příště ji vezmu (zítra na 20km se stejnou zátěží po Vysočině) znovu, už na delší test. Zatím jsem ji nosil jako lehký výborný zeteplení jaro - podzim.

Možná, že nebude až takový extra rozdíl mezi funkčností zateplovací vrstvy od jiných, speciálních materiálů. PES jako PES. Jiná úprava rouna jistě hraje roli, ale šíleně výrazný rozdíl třeba být nemusí a pro méně náročné použití (CZ lesy a podobně) může s ohledem na cenu být vesta zajímavá. Uvidíme.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pát led 16, 2015 10:20

.
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 18:13, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát led 16, 2015 17:03

Mala poznamka k MontBellu. Muze tam byt problem s prodysnosti. Mam od nich UL perovku, ktera je naprosto skvela, ale jen na nepotive aktivity (na to ji taky mam). Je totiz ze 7D nylonu, ktery je sice velmi lehky, pevny a prijemny, ale tak husty, ze uz je malo prodysny. Nejakych 15D nebo 20D uz by mohlo byt prodysnejsi, ale asi by to bylo lepsi predem zkusit. Ale to plati obecne u vsech bund, vyrobci bohuzel meni material bez upozorneni a bunda, ktera je jeden rok skvela, uz muze byt dalsi nepouzitelna...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod matobng » pát led 16, 2015 22:09

Divizna píše:A ať se dívám, jak se dívám, na našem trhu všude samý Primaloft Sport a Eco, na One jsem snad u žádné bundy nenarazila. Bo špatně hledám :roll:

...nechcem sa opakovat, ale ja som si adoptoval teraz maleho primalofta od Rab a ta ma vypln P One / Gold
matobng
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: úte lis 18, 2014 19:21

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pát led 16, 2015 22:21

.
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 18:13, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod matobng » sob led 17, 2015 19:33

booze píše:Nejaka recenze? :D


...zatial sa len zlahka zoznamujeme, som plachy typ
matobng
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: úte lis 18, 2014 19:21

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Divizna » ned led 18, 2015 11:12

Booze díky, Sella se mi pocitově líbila od začátku nejvíc, přiznám se že jako marnivá ženská dám hodně na vzhled, funkci řeším následně :oops: S Montane jsi mi nasadil brouka do hlavy, ale teda pro chlopiska mají mnohem větší výběr :((

Rab je k dostání pouze v zahraničí, ne? Dá se srovnat, jak si teplotně stojí 60g Primaloftu Gold oproti např. 120 g Coreloftu v Arc´teryx?

P.S. omlouvám se za předchozí citace, špatný zvyk z jiného fóra...
Divizna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon led 12, 2015 13:48
Bydliště: Zlín

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mitau » ned led 18, 2015 11:59

Rab mají na climbing.cz.

Coreloft a Primaloft budou mít dost podobné vlastnosti, takže 120g/m^2 Coreloftu v Arc´teryx bude skoro dvakrát teplejší než 60g/m^2 Primaloftu Gold. U syntetických náplní se kvalita udává v clo: čím vyšší, tím lepší. Hodnotu clo Arcteryx neudává, ale třeba podle této diskuze BPL bude Coreloft někde mezi Primaloftem Gold a Silver (One = Gold; Sport = Silver; jen nové značení na matení uživatelů).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » pon led 19, 2015 10:02

Quido píše:mne to leze jak pres svy, tak pres material, proste uplne vsude, ne najednou moc, ale postupne, kdyz jsem v relativnim klidu - treba v aute - tak to tak strasne neni, ale pri chuzii a pohybu jsem po hodine, dvou jak kdybych se nekde vyvalel
zprvu jsem si rikal, ze je vesta nova a ze si to sedne, ale nesedlo, spise se to zhorsuje;
zitra jdu do prodejny a uvidime...

vesta WP_DWR.jpg


reklamace proběhla tak, že nechali uběhnout dobu na vyřízení reklamace, aniž by mi cokoli oznámili, až jsem se den po termínu znovu ozval, vrátili mi peníze s tím, že si prodejce vyřídí vše ostatní s výrobcem - z toho usuzuji, že výrobce si je vědom své vady, ale o zákazníka mu až tolik nejde...
:((
přístup prodejce byl sice "účastný", ale to mi nepomůže, vesta byla měsíc u ledu, komunikace žádná - no prostě, je to pro mne zklamání u této značky...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod budo » pon led 19, 2015 10:22

budo píše:http://www.outdoorforum.cz//viewtopic.php?p=409105#p409105

.....Byl jsem příjemně překvapen, že odvod tělesné vlhkosti probíhal naprosto dostatečně, tak příště ji vezmu (zítra na 20km se stejnou zátěží po Vysočině) znovu, už na delší test. Zatím jsem ji nosil jako lehký výborný zeteplení jaro - podzim.

Možná, že nebude až takový extra rozdíl mezi funkčností zateplovací vrstvy od jiných, speciálních materiálů. PES jako PES. Jiná úprava rouna jistě hraje roli, ale šíleně výrazný rozdíl třeba být nemusí a pro méně náročné použití (CZ lesy a podobně) může s ohledem na cenu být vesta zajímavá. Uvidíme.


Nikdo sice nekomentoval a mozna to tedy ani nikoho moc nezajima, ale zkusenost presto uvedu.
https://www.runtastic.com/en/users/jaro ... /381727193

Naslapli jsme 16km. Vetsinu cesty bud padaly obrovske mokre snehove vlocky a rychle na nas taly anebo proste prselo. Na sobe jsem mel funkcni slabe LS triko Jitex, slabou fleesku Progress Torez II a tu vestu. Az pozdeji odpoledne, kdy uz bylo opravdu hodne hnusne, oblikl jsem si pertexku. Nebylo mi zima, ale uz pro pocit, ze jsem si neco oblikl, kdyz uz je tak hnusne. Ta samozrejme rychle promokla. Na zadech jsem celou dobu nesl Deuter Kid Komfort III a asi 300-400m před hospodou (vrele doporucuji, pokazde stoji za to) jsem si nalozil cca 22kg synka. Presto mi zima nebyla, nemel jsem ani pocit mokrych zad. Asi nelze moc posoudit prodysnost, kdyz jsme mokli, ale jak jsem prisel do hospody / vlaku / domu, vesta byla vzdy behem nekolika minut sucha. Myslim, ze kdo neleze na ledovec, ale chodi po CZ, za tu cenu ji jiste oceni. Pripominam, ze nijak nepropaguju jejiho prodejce, vestu jsem pred rokem dostal jako firemni prezent spolecne se softshelkou, ktera stoji zaprd a je jak igelit, ale vesta mne nadchla a tak se chci podelit o laciny tip.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » pon led 19, 2015 10:43

Quido: No tak to je blbé, ale zas na druhou stranu, svým způsobem ti byla reklamace uznána a nedělali alespoň žádné obstrukce, což také někdy nebývá pravidlem (osobní zkušenost se společenskou obuví z CCC).
Já jsem si koupil Ascenta bundu, což by měla být de facto tvá vesta s rukávy a kapucí. Měl jsem po tvých zkušenostech trochu obavy, ale po měsíci zatím dobré. Střih sice dle mě není na normálního chlapa, ale jinak kvalit zpracování a hlavně cena (2500,-) super. Občas nějaké peříčko vyleze z vnější strany přes šev, ale jestli je to jedno denně?
Já musel reklamovat primaloftku z klimatexu. Během týdne nošení se mi urvalo poutko na kapuci a na dolním stahování. Vrátily peníze. Docela mě to mrzelo, bunda byla jináč fajn...
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod axi12 » pon led 19, 2015 11:04

Jojo, s tímhle mají v Klimatexu očividně problém. Obojí jsem vyřešil tím, že jsem to přišil a od té doby drží. U bundy za 750kč z Primaloftu jsem ochoten to zkousnout, protože jinak je ta bunda super. V poslední době docela překvapuje.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » pon led 19, 2015 11:08

no kdybych za ni dal 750 tak to neřeším (zajimalo by mě kde jsi ji za takové peníze koupil :-O ), ale já ji bral za 1500
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod axi12 » pon led 19, 2015 11:09

Jo, sorry. Teď jsem to hledal v mailu, za 750 byla SS bunda pro kámoše, tahle byla za těch 1500. I tak, většinou tyhle bundy stojí kolem 3k a víc, takže tato cena je pro mě adekvátní.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » pon led 26, 2015 8:49

takže, vzhledem k tomu, že mi, kromě toho lítajícího peří, provedením, střihem a výbavou vesta Ascent od Warmpeace vyhovovala, objednal jsem za vrácené peníze z reklamace na NETu skoro tutéž (model Ascent v mé velikosti a barvě už nebyl) - je to její nástupce pod označením Jason - je to prakticky totéž, střih stejný, materiály stejné, má jen malé a nepodstatné dizajnové úpravy; mám ji od minulého týdne, tak uvidíme, trocha peří sice už vylezla, ale to se u nové péřovky, myslím, dá tolerovat, jen pokud to bude přetrvávat a dopadne to jako s tou první, začnu se asi péřovým věcem od této značky vyhýbat - ovšem, byla by to škoda, jelikož jsou to věci po ostatních stránkách vychytané a za slušné peníze...
...takže budu doufat
[-o<
Naposledy upravil Quido dne čtv led 29, 2015 11:07, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mvaldo » stř led 28, 2015 13:25

booze píše:jak se ti to zahojilo? To musi krasne bolet :(

takto cca. 2 hod. v -1 bez rukavic :(
Přílohy
ImageUploadedByTapatalkHD1422447884.543122.jpg
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » čtv led 29, 2015 19:38

.
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 18:13, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod axi12 » sob úno 7, 2015 23:34

Chci se zeptat na tepelné porovnání Marmot Ama Dablan (váha: 550g, 125g 800cuin peří) a Rab Microlite Alpine Jacket (váha: 445g, 140g 750cuin peří). Ama Dablan je z Ripstopu a Rab je z pertexu microlite. Tam bude asi hlavní rozdíl v té váze v materiálu, že? Teplotně by na tom měli být asi stejně, předpokládám.

Má tu někdo tu Rabku? Scinkk, booze, grco?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » ned úno 8, 2015 16:34

..
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 18:14, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » ned úno 8, 2015 16:37

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:14, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » ned úno 8, 2015 17:04

booze píše:
axi12 píše:Rab Microlite Alpine Jacket (váha: 445g, 140g 750cuin peří).

Mike mel nejake pripominky ohledne rukavu.

já taky, a ještě mi vadil kšilt viewtopic.php?p=406972#p406972
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod axi12 » úte úno 10, 2015 20:14

tak jsem dnes byl kouknout na ty Rabky. Teda nevím, nějak mi to přijde divné. Koukal jsem na dvě Rab Microlight Alpine a Rab Continuum. Ta první má 125g 750cuinového peří, druhá 110g 850cuinového peří. A přišly mi obě jako že mají strašně málo loftu. Přeci 15g peří nemůže dělat takový rozdíl. Protože moje Ama Dablan (140g 8000 cuinového peří) je daleko nafouklejší. Nějak mi přijde, že to musí izolovat o dost hůř....

@fps: viděl jsem, na kšilt jsem dnes koukal a je takový divný, jak je pevný..
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte úno 10, 2015 21:37

axi12 píše:Protože moje Ama Dablan (140g 8000 cuinového peří) je daleko nafouklejší.

Se nedivim, ve 140 gramech 8000 cuinoveho peri musis byt jako balon :twisted:

Dost zalezi na konstrukci, kdyz bude bunda vic na telo, bude loft vetsi. Mne ale Rab Microlight prisla z hlediska loftu v pohode, ale srovnavat nemam srovnani s tou tvou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » úte úno 10, 2015 21:56

.
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 18:14, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod axi12 » úte úno 10, 2015 22:06

No tak sory! To je zas toho, nula sem nula tam... :roll:

Mi přijde ta moje divná, jako že moc objemná... a nevím proč teda... :-k
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » stř úno 11, 2015 0:07

.
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 18:15, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Aillas » stř bře 4, 2015 11:59

Ahoj,
zimní výprodeje jsou v plném proudu a tak mě napadlo, že by se dala výhodně pořídit nějaká lehká zateplená bundička, která mi momentálně chybí (celou zimu jsem odchodil v softshellce, pod kterou nosím svetr nebo flísku a není to úplně to pravé). Používat ji budu především na běžné nošení do města a turistiku (ČR, Malá Fatra). Zaujal mě např. Tilak Ketil, ale někde jsem tu četl, že je absolutně neprodyšný a to je bohužel problém, protože se dost potím. Z tohoto důvodu bych asi vypustil i peří, protože se bojím, že by navlhlo a bunda by nebyla k ničemu. Máte nějaký tip na podobnou bundu, která by ale byla dobře prodyšná? Díky za veškeré postřehy.
Aillas
účastník
účastník
 
Příspěvky: 208
Registrován: stř lis 18, 2009 16:48
Bydliště: Vsetín

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » stř bře 4, 2015 14:06

Taky jsem uvažoval o koupi zateplené bundy z umělých vláken. Načetl jsem myslím dost recenzí a hodnocení a mě se třeba líbí Westcomb Tango a Patagonia Nano Air.
Patagonia má obchod na náměstí Republiky, bundu tam měli vystavenou. Westcomb lze koupit na outdoorline.sk. Prodyšné by bundy být měli, používají obě nové materiály na zateplení, Westcomb používá Polartec Alpha a vnější látka je Pertex equilibrium. Dá se říct, že prakticky vše co má v sobě primaloft bude podstatně méně prodyšné. Na druhou stranu primaloft bude zase asi teplejší.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení