Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát úno 10, 2017 10:51

Miku, Ty si fakt naproste jelito, ktere fakt vidi jen to, co chce a prekrucuje vety, jak se mu to hodi.

Tak si shrnme, o cem byla rec.
1) Ja jsem rekl, ze pomoci DWR udelas 10000 vodni sloupec a jako priklad jsem dal G1000 a voskovani jejich voskem.
2) Tys tvrdil, ze voskovani neni DWR, ze u DWR "kazdi vi, o cem je rec", ze "DWR jsou jednotliva vlakna obalena necim trvalym/odolnym (durable) vodoodpudivym (water repelent), mezery mezi nima zustanou zachovany a tedy i prodysnost". A ze to rikas Ty. Tecka.
3) Ja jsem uvedl, ze Tvuj popis DWR je vymysl, DWR znamena pouze trvalou vodeodpudivost, nic neresi o zpusobu, jak se toho dosahuje. (A ted jeste k tomu pridam, ze uz vubec neresi prodysnost.) A taky jsem napsal, ze voskovani i jinak dela presne to, co popisujes.
4) Tys zase uvedl, ze kdo rika, ze u DWR jsou jednotliva vlakna obalena, jsi Ty. Tecka. A taky, ze "se u ni /DWR/ teplem spoji dlouhe polymerove retezce a obali vlakna. No a taky jsem videl fotky"; tj. jsi z jednoho (nebo par?) prikladu DWR udelal vseobecne platne kriteria.
5) v rekaci na toto (4)) jsem se Te ptal, jestli Ti neco rikaji v oblasti DWR (mimo vosk) silikon a nepolymerove nanotechnologie), ktere funguji jinak, nez popisujes a uvedl jsem link, kde Patagonia primo a jednoznacne doslovne pise, ze jako DWR zkouseli "mnoho konecnich uprav /latek/, vcetne vosku a silikonu":
Many finishes—including waxes and silicones—will lower the surface tension of a fabric enough to cause water to bead up and disperse rather than saturate.
a naznacil, ze asi Patagonie je uplne vedle ohledne DWR, kdyz vosk a silikon povazuje za DWR, pricemz Ty ses rozhodl, ze vosk tam nepatri.
6) Podle Tveho prekladu z uvedeneho textu vyplyva, ze zkouseli "DWR na bazi vosku a dalsich" a dale tvrdis, ze "pokusy s DWR na bazi vosku nejsou to same, jako voskovani" a ze "domaci napatlani a zaplacani latky voskem je neco jineho /nez DWR ve Tvem ponimani/" ... Kde jsem jen slyses neco v tom smyslu, ze "nic o tom nevis, jen placas sve nesmysly" :((.

Jeste zjednoduseno, cely OT je o tom, ze Ty nepripoustis, ze voskovani za tepla je taky DWR, i kdyz mnohem vetsi odbornici rikaji neco jineho. Proste Tys to rekl, ze neni a basta. (nepripomina Ti to rceni "Vsichni jsou blazni, jen ja jsem letadlo...."? Zes mezitim nekolikrat obratil smer nekam jinam, je Tva vec.
Ja nehodnotim trvanlivost DWR upravy voskovanim - i kdyz si myslim, ze kdyz si bundu z G1000 poradne osetris jejich specialnim voskem, rozhodne vydrzi vodeodolna dele nez kdyz si nastrikas vetsinou fluorkarbonovych spreju.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » pát úno 10, 2017 10:52

booze píše:Nema nekdo tip na zateplenou vestu

High Point Flow
High Point Barier
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pát úno 10, 2017 11:13

@ fps diky ta flow vypada zajimave musim si vyzkouset, jak mi sednou ty pws panely.
Celkem me pobavilo u vesty uvadet
Izolace rukávy: CLIMASHIELD® Apex 67 g/m2
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát úno 10, 2017 16:42

@apuka: :D kazda sranda jednou konci a fakt uz v tom nehodlam pokracovat. Sorry jako :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » ned úno 12, 2017 15:14

JJ, kdyz tvrdis blbosti, tak skonci sranda a dal v tom nehodlas pokracovat. Sorry jako, pripomina mi to presne toho pana, koho citujes :wink:.

Co tak nekdy v podobnych pripadech rict, aha, byl jsem trochu mimo, sorry. Neni to totiz jen tento pripad a netyka se to jenom diskuzi se mnou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod martin725 » pon úno 13, 2017 21:53

Pr3d1t0r píše:Máte někdo zkušenosti s péřovou bundou od kostnatýho ptáka? Konkrétně cerium lt.

Ještě mým pádem se mi podařilo roztrhnout atom sv( primaloftku). Nevíte o někom, kdo by mi to byl schopný nějak opravit ( jinak než mickemausem přes tu díru :roll: )?

Cerium ma slabou svrchni tkaninu ktera myslim si vic profoukne a neni tak oteruvzdorna. Je vhodne spis jako stredni vrstva pod skorapku. A je trochu kratka v pase. Kdyz uz peri, tak Thorium AR bude vsetranejsi. Ja jsem ale dal prednost Atomu AR. Po revizi ma vic izolace a nahradil Atom SV... Na tom Thoriu i Ceriu mi take vadi stahovani v pase jen na jedne strane a hodne nalekho jdouci zipy bez locku. Atom uz take nema Lock, ale chod je preci jen rozumne tuzsi. Jinak si na toto reseni ale nestezuji. Bunda se nerozepina. Prave ale u toho Thoria si na to v jedne zahranicni recenzi stezoval. Jinak ted je na ty bundy v Hudaci vyprodej :)
martin725
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte dub 7, 2015 8:36

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » úte úno 14, 2017 9:44

Tak nevím jestli to přímo profoukne, je to přeci taky nylon. Nicméně tam bude asi značný rozdíl odolnosti. Třeba cerium sl už má látku trochu průhlednou. Já po těhlech péřovkách koukám taky, cena myslím by mohla jít ještě značně dolu, aspoň loni tedy šla. To stahování a délka zamrzí, holt se musí vyzkoušet.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte úno 14, 2017 10:16

Pierre111 píše:nevím jestli to přímo profoukne, je to přeci taky nylon
Jen mala technicka. (Ne)profouknuti nezavisi od toho, z ceho to vlakno je udelane ale na hustote tkani, pripadne jeste (v souvislosti s prvni casti vety) na tloustce vlakna.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » úte úno 14, 2017 13:29

Jasně ale nylon se právě hojně používá na neprofoukavé věci, protože může mít velmi tenká vlákna. To, že je tkanina tenká nemusí mít na odolnost proti větru negativní vliv. Možná, že to ve finále bude naopak. Tenká látka bude tkaná z tenkého vlákna. Nebo se pletu ? :)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Příspěvekod Kjuba » úte úno 14, 2017 16:09

Jsem na tom naprosto stejně jako Martin725.

Atom AR je super a teplý až dost. Mám i Atom LT a ten považuji za vůbec nejlepší kus oblečení co mám. Je to parádní všestranný a univerzální kus hadru.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 816
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » úte úno 14, 2017 16:46

Dík za postřehy. Mě se právě dost líbí Atom lt. Taky mě zaujal lehčí Atom sl a Proton AR. S těmi ale asi zatím žádná zkušenost není že ? Co kapuca, jaká je a používáte jí nebo by jste raději brali bez kapuce. Díky.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Příspěvekod Kjuba » úte úno 14, 2017 17:55

Atom SL je dle mě už moc tenký a pro mě zbytečný. Proton jsem nezkoušel.

Kapuce je výborná. Používám běžně. Rozhodně bez kapuce by to nebylo ono.

Já mám navíc tu výhodu, že ač nemám úplně typický rozměry (200cm/108kg), tak ty jejich věci mě perfektně sedí. Mám vše XL a vše padne jako ulité. Což moc nechápu, protože ač jsou to bobři/žabožrouti, tak šijou dle mě na typického amerického vidláka, který se cpe hamburgrama a nemá tudíž úplně konfekční postavu. Já mám postavu jinou a přesto mi to padne....

A další důležitá věc je to, jak k sobě sedí a pasují jejich různé kusy oblečení. Mám toho od nich celkem dost a je vidět, že někdo přemýšlí, jak to zákazník bude kombinovat a podle toho to navrhuje. Třeba právě ten Atom LT s Gammou MX, nebo s Alphou AR. Nikde nic netáhne, nepřekáží​.

Jen ty kalhoty by mohli trochu střihově vylepšit. A to kompletně napříč vším, co šíjí.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 816
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » úte úno 14, 2017 18:04

Dík, taky bych chtěl s kapucou. Já mám velikost M a taky bych řekl, že mi sedí dobře. Mě teda přijde, že mají dost prostoru přes ramena a ne tolik přes břicho, což mi vyhovuje. Problém je v tom, že v ČR se jejich věci shání dost špatně.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Příspěvekod Kjuba » úte úno 14, 2017 18:16

No to je pravda. Ale můžeš zkusit bergfreunde.de, alpinetrek.co.uk apod. Tam to je většinou s malým poštovným nebo zadara.

Já si to nechám vozit od bratrance, co hodně litá do Vancouveru. Jezdí pro to do nějakého jejich megastoru/outletu. Takže klika.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 816
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte úno 14, 2017 18:28

Pierre111 píše:Jasně ale nylon se právě hojně používá na neprofoukavé věci, protože může mít velmi tenká vlákna. To, že je tkanina tenká nemusí mít na odolnost proti větru negativní vliv. Možná, že to ve finále bude naopak. Tenká látka bude tkaná z tenkého vlákna. Nebo se pletu ? :)

Nooo... castecne to tak je, ale dost zalezi i na tkani. Nylon se pouziva temer na vsechno, tam souvislost s ne/profoukavosti neni. Treba Pertex Quantum i Microlight je oboji nylon a rozdil v profoukavosti je radovy. Viz vlakno o vetrovkach. Je ale pravda, ze treba supertenky a superlehky 7D nylon (od Montbellu) je vetruodolny a neprofoukavy az tak, ze vetrovka z nej je spis plastenka a hodi se jen na perovky nebo spacaky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » úte úno 14, 2017 18:35

Mike: máš pravdu, ale myslím, že většina už to tu zná. Já jen chtěl napsat, že silnější látka ze silnějšího vlákna nemusí znamenat větší odolnost proti větru.

Kjuba: Tak to máš kliku, já tam bohužel nikoho nemám. Nenabízí ty dvě stránky náhodou stejné zboží ? Jsou si velmi podobné.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pr3d1t0r » úte úno 14, 2017 21:18

martin725 píše:Cerium ma slabou svrchni tkaninu ktera myslim si vic profoukne a neni tak oteruvzdorna. Je vhodne spis jako stredni vrstva pod skorapku. A je trochu kratka v pase. Kdyz uz peri, tak Thorium AR bude vsetranejsi. Ja jsem ale dal prednost Atomu AR. Po revizi ma vic izolace a nahradil Atom SV... Na tom Thoriu i Ceriu mi take vadi stahovani v pase jen na jedne strane a hodne nalekho jdouci zipy bez locku. Atom uz take nema Lock, ale chod je preci jen rozumne tuzsi. Jinak si na toto reseni ale nestezuji. Bunda se nerozepina. Prave ale u toho Thoria si na to v jedne zahranicni recenzi stezoval. Jinak ted je na ty bundy v Hudaci vyprodej :)

Díky za info. Zítra se dojdu podívat na cerium. Atom ar jsem původně chtěl koupit, ale bohužel moji velikost prodali. Jsem prebornik pro pro boj ve vysoké trávě 174/72) a tak mi sedí jenom S. Ještě chci vyzkoušet Millet belay, která je taky v pěkne akci.
Naposledy upravil mike dne úte úno 14, 2017 21:29, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna vnorena citace
Pr3d1t0r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pon kvě 11, 2009 17:09

Příspěvekod Kjuba » úte úno 14, 2017 21:27

Pierre111: Ano, nejenže nabízí stejné zboží, ale je to dle mě tatáž firma, jen v jiné zemi. Uvádím oboje, protože občas mají v DE jiné velikosti než v UK. Jistě mají vlastní sklady.

Poslat z DE do CZ není problém. Z UK to oficiálně nejde, ale když si tam napíšeš, tak Ti to pošlou na sklad v DE a odtud pak do CZ.

Občas tam mají pěkné věci za pěkné ceny a jsou fakt velmi vstřícní.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 816
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Příspěvekod martin725 » stř úno 15, 2017 10:16

Take je zajimava Nuclei FL, AR jacket. Je to obdobna bunda s mensim zateplenim, ale s windstopperem na vrchu. Funguje lepe jako samostatna bunda v horsim pocasi a ma prilehavejsi FIT. Atom je zase prodysnejsi a lepsi jako stredni vrstva.
martin725
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte dub 7, 2015 8:36

Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod martin725 » stř úno 15, 2017 10:35

Pr3d1t0r píše:Díky za info. Zítra se dojdu podívat na cerium. Atom ar jsem původně chtěl koupit, ale bohužel moji velikost prodali. Jsem prebornik pro pro boj ve vysoké trávě 174/72) a tak mi sedí jenom S. Ještě chci vyzkoušet Millet belay, která je taky v pěkne akci.

Ja jsem kupoval Atoma v prodejne v Praze na Perstyne. V barve, kterou na jinych pobockach ani na webu nemaji.. Rekl bych, ze ty vetsi prodejny (Praha, Brno? ) si tak zajistuji urcitou exkluzivitu. Takze treba ta velikost bude... Jinak se jeste da zeptat, zda tu velikost nema na sklade jejich dodavatel (da se takto sehnat i zbozi, ktere se v CR vubec neprodava). A jeste detail, ten Atom je o neco teplejsi nez Thorium i Cerium. To by pri tech rozdilech v cenach asi nenapadlo
Naposledy upravil mike dne stř úno 15, 2017 18:28, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna vnorena citace
martin725
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte dub 7, 2015 8:36

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » stř úno 15, 2017 12:33

martin725 píše:s windstopperem na vrchu. Funguje lepe jako samostatna bunda v horsim pocasi

Nebrat slepa vyvojova vetev.
Pri zatezi v jakemkoliv pocasi se v tom brutalne zaparis. A neni WS jako WS
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » stř úno 15, 2017 12:53

Aktuální Nuclei FL je samotný nylon, žádná membrána. Tu má až verze AR, která je částečně z WS a částečně z Gore Thermium. Pokud píšeš, že je Atom teplejší než Cerium nebo Thorium, tak by bylo dobré napsat jaký Atom. Stejně tak Cerium a Thorium má několik verzí s různým množstvím náplně. Pochybuji, že Atom FL bude teplejší než peří.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Příspěvekod martin725 » čtv úno 16, 2017 9:46

V te puvodni zprave jsem psal, ze jsem kupoval Atom AR. Mimo tu Nuclei, jsme se bavili o bundach, ktere jsou u nas na krame, proto jsem to nevypisoval detailne. Prodavaji se u nas jen verze: Cerium LT, Thorium AR. Atom FL jinak neexistuje. Alespon v soucasnosti. Jestli ho delali nekdy drive to uz nevim
martin725
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte dub 7, 2015 8:36

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pr3d1t0r » čtv úno 16, 2017 13:58

Tak jsem zjistil,že kostnatý ptak změnil velikosti od minule, co jsem ho kupoval :-k Nevíte, kdy bude startovat druhá vlna slev u hudy? Vcelku se mi líbila modra koteka od sj.
Pr3d1t0r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pon kvě 11, 2009 17:09

Příspěvekod martin725 » čtv úno 16, 2017 15:44

A jaky problem si mel s tou velikosti?
martin725
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte dub 7, 2015 8:36

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » čtv úno 16, 2017 15:50

Pr3d1t0r píše:Nevíte, kdy bude startovat druhá vlna slev u hudy?
máš odsledováno, že nastane? Jsem zjistila, že novou péřovku asi nutně potřebuju a Aprona s kapucí tam neměli. Bych možná už vzala zavděk i tou Kotekou, chjo, kdo zaváhá ... #-o
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re:

Příspěvekod Pr3d1t0r » čtv úno 16, 2017 19:28

martin725 píše:A jaky problem si mel s tou velikosti?

No z mého s se stalo m a větší velikost na perstyne neměli. Celý to tam bylo takový divný. Bundy který měli být v akci v akci nebyli.
Pr3d1t0r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pon kvě 11, 2009 17:09

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pr3d1t0r » čtv úno 16, 2017 19:30

sobb píše:máš odsledováno, že nastane? Jsem zjistila, že novou péřovku asi nutně potřebuju a Aprona s kapucí tam neměli. Bych možná už vzala zavděk i tou Kotekou, chjo, kdo zaváhá ... #-o

Poslední dva roky to tak bylo, ale třeba minulý rok byli v akce od sj je prinaloftky. alespoň co jsem viděl na eshopu.
Naposledy upravil mike dne čtv úno 16, 2017 20:43, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna vnorena citace
Pr3d1t0r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pon kvě 11, 2009 17:09

Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod martin725 » čtv úno 16, 2017 22:46

Pr3d1t0r píše:No z mého s se stalo m a větší velikost na perstyne neměli. Celý to tam bylo takový divný. Bundy který měli být v akci v akci nebyli.

To Cerium je takhle vypasovane schvalne. U izolacnich bund plati, ze aby dobre hrali, meli by prilehat na telo. A ja si myslim, ze u takto minimalisticke bundy je ten vliv daleko patrnejsi. Urcite by se to dalo resit jinak. Ale ta bunda by pak nezapadala do jejich designu. Rekl bych, ze si v tomto pocinaji trochu jako Apple. Delaji produkty ktere skvele vypadaji a prijemne se pouzivaji. Ale ten design obcas dostane trochu prednost. Jinak jsem koukal na web a ve velikosti M by tam jedna bunda byt mela. Zkousel si se ptat prodavace? A take by meli mit jedno Thorium ve velikosti S. Myslim, ze tohle S by sedelo...
Naposledy upravil mike dne čtv úno 16, 2017 22:54, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna vnorena citace
martin725
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte dub 7, 2015 8:36

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pr3d1t0r » pát úno 17, 2017 10:55

to martin: To vím, že má být na tělo, Jenže když jsem upažil tak mi ta bunda hrozně lezla nahoru a rukávy mám radši taky trošku delší. Zatím váhám zda počkat nebo zkusit objedna m.
Pr3d1t0r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pon kvě 11, 2009 17:09

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení