Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv lis 25, 2021 19:43

Etheric píše:Aby v tom byl Primaloft či Climashield. Noname izolace /zajíc v pytli/ neberu.

Toho bych se tolik nebal. Kdyz to bude klasicka synteticka izolace, tak fungovat bude. Mel jsem takovych bund i kalhot od detstvi hromadu a fungovalo to vsechno. Ted mam kalhoty of TNF a funguji taky. Jde o princip funkce a ne konkretni izolaci.

V tomhle pripade si ale myslim, ze by pro tebe byla nejlepsi perovka. Potrebujes neco hodne tepleho a zaroven se moc nepotis. Pomer vaha/vykon bude nejlepsi a navic se bude lip shanet. Ty by sis mozna mohl poridit i nejakou s membranou, ktera bude jednak fungovat proti vetru a jednak ji budes moct zvenku cistit mokrym hadrem, kdyz ji zaprasis. Fakt se ale nesmis potit ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv lis 25, 2021 20:04

Jde i o konkrétní izolaci, viz PL eco, izolace která téměř neizoluje, v noname levných věcech může být něco podobného.
Peří ne. Už jsem to psal výše, nehodlám 3x za zimu prát péřovku
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv lis 25, 2021 20:09

Neni pravda, ze temer neizoluje, porad lepsi, nez treba PA ;-)

Na to jsem prave myslel membranu. Nemusel bys prat, stacilo by omyt. Nebo muzes zkusit nebyt takove cune ;-) Ja peru primaloftky jednou, maximalne dvakrat za sezonu a to ciste proto, ze smrdi potem. Coz by se tebe tykat nemuselo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod krchma » čtv lis 25, 2021 20:17

zdravím, precital som poslednych 50 stran o kdejakych bundach .... a aj tak som kupil Husky Donnie M a musim povedat, ze celeeeee zle. Na druhy den som ju bol vratit. Kapucna obrovska, tak na dve hlavy. Na hrudi nafuknuta a kratka, takze mi tahalo na krize. Priatelka ma od Husky zimny kabat a ten je vyrieseny super, aj ten 10k membrana sa mi zda dost dobra.

Tato Donnie M mi prisla kompletne cela nahovno :D

Hladam nieco do mesta + vylety, idealne s membranou, aspon 10k, nech sa nemusim bat, ze 2h sneh alebo jemny dazd a zmrznem.

Skusal som YUNGAY a ta mi sedela vyborne, super strih, super pohodlie https://www.hudy.cz/yungay-1-0?variant= ... ize=331520

a este mi padla do oka La Sportiva Deimos https://www.hudy.cz/bunda-la-sportiva-d ... jacket-men ale netusim,aka bude tepla, rad by som bol, aby som pod to nemusel nosit dalsich 5 vrstiev cestou do prace ked bude okolo -10 a fukat. Pacila by sa mi primaloftka s membranou

Nejake Zajo by som tiez bral, ale absolutne ma odradza nemoznost si ich osobne vyskusat.
krchma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 25, 2019 18:14

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv lis 25, 2021 20:23

Mel jsi cist predem, o Husky tu snad nikdo nerekl dobre slovo ;-)

krchma píše:dealne s membranou, aspon 10k, nech sa nemusim bat, ze 2h sneh alebo jemny dazd a zmrznem.

Nemusis se bat ani bez membrany. Tohle zateplene bundy zvladaji s prehledem. Naopak, membrany jejich funkci kazi a to hodne. Membrany jsou zlo.

Jestli ti sedi Yungay, tak si ji kup. Asi nebude skvele prodysna, ale rozhodne mnohem lepsi, nez cokoliv s membranou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv lis 25, 2021 20:27

mike píše:porad lepsi, nez treba PA ;-)

Ja peru primaloftky jednou, maximalne dvakrat za sezonu

PA ani nepovažuji za izolaci do bund. To je prostě mikina, midlayer..

Hm, já primaloftku nosím září - květen každej den a dělám v ní venku všechno, co bych dělal i bez ní. To se pak prostě uprasí s takovou frekvencí používání
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv lis 25, 2021 20:29

Co ta DA Yungay? Ta by ti aspon cast zimy pokryla.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv lis 25, 2021 20:37

Mám, velmi výhodně jsem koupil. Je to jak ten Tilak, akorát podstatně horší, když fouká. Potřebuju něco s víc izolace
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv lis 25, 2021 20:40

Ted jsem se ztratil. Jaky Tilak? Myslel jsem, ze mas akorat tu membranovku, co jsi reklamoval.

Znamena to teda, ze Yungay je celkem prodysna a tudiz min vetruodolna?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv lis 25, 2021 20:46

Ten Tilak co jsem reklamoval, se 102g Climashieldu. Yungay jsem koupil v akci. Prodyšná není, tedy zejména vnitřní látka. Každopádně když srovnám ty dvě bundy se stejnou izolací, ve větru a větším chladu vychází lépe ta s membránou, víc to drží teplo.
102g Climashieldu je pro mě podzimní bunda, na zimu potřebuju víc
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv lis 25, 2021 20:51

Jo tak, zil jsem v domneni, ze to je normalni membranovka, nenapadlo mne, ze je zateplena. A jo, membrana bude vic drzet teplo, ale jen dokud se nezapotis, pak je to pruser (vyzkouseno na vlastni zdravi...). Coz se tebe netyka, pisu spis pro predrecnika.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » čtv lis 25, 2021 22:14

Som netusil, ze tilak robi zateplene membranovky.

Etheric, teda aj ty mas yungay? Ja som v nej zacal chodit poslednych par dni a teplejsia je, ale ako vravis, nie je priedusna, je dost mozne ze ten pertex quantum je ako z vnutra, tak z vonku, ale na vychadzky s pesom zatial staci, nebol som v nej zatial nikde, kde by som sa moc rychlo hybal/kracal prudko do kopca.

Na to ze ju ponukali ako expedicnu bundu by som cakal viac tepla, keby som ju mal volnejsiu, tak by mozno aj bola, ale je pravda, ze ak by bolo pod -10, tak si celkom neviem predstavit, ze mam iba tuto yungay a pod tym tenke triko s dlhym rukavom.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » čtv lis 25, 2021 22:31

krchma píše:rad by som bol, aby som pod to nemusel nosit dalsich 5 vrstiev cestou do prace ked bude okolo -10 a fukat. Pacila by sa mi primaloftka s membranou

Nejake Zajo by som tiez bral, ale absolutne ma odradza nemoznost si ich osobne vyskusat.
Zalezi v co si v zime chodil doteraz, aky si zimomravy a ci sa potis.

Primaloftovu bundu s membranou neporadim, ak to vyrabaju, tak taku bundu predavaju skor na lyzovanie, aj zajo ma nejake v ponuke ale ja som sa tomu vyhybal oblukom a zvlast ich zateplenym bundam. Strih maju dobry, na vysokych ludi.
Ak chces kombo membrana + primaloftka, tak to uz by si mal lepsie kupit zvlast zateplenu a nepremokavu bundu. Tu potom mozes dat ako na primaloftu, tak pod nu na zvysenie tepelneho komfortu.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv lis 25, 2021 23:41

ret255 píše:ze ak by bolo pod -10, tak si celkom neviem predstavit, ze mam iba tuto yungay a pod tym tenke triko s dlhym rukavom.

Pri -10 uz si davam silnejsi triko s dlouhym. Haglofs PowerDry, co ma myslim 196 g/m^2. Zajo maji asi 174.

ret255 píše:Ak chces kombo membrana + primaloftka, tak to uz by si mal lepsie kupit zvlast zateplenu a nepremokavu bundu. Tu potom mozes dat ako na primaloftu, tak pod nu na zvysenie tepelneho komfortu.

Jo, kdyz to pak sundas, tak aspon krasne uvidis, jak ta membrana nefunguje. Bude zevnitr uplne mokra a zateplena bunda zas zvenku. Vyzkouseno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát lis 26, 2021 4:19

ret255 píše:nie je priedusna, je dost mozne ze ten pertex quantum je ako z vnutra, tak z vonku

Myslím, že zevnitř je něco jiný, snad ještě míň prodyšný. Ta vnitřní látka je fakt nesmyslně neprodyšná. Nicméně moje pocení udejchá :)

Zateplená bunda s membránou má o dost menší rozsah použití, než ta bez membrány, ale zas má výhodu v dolní polovině komfortní teploty a v horším počasí, kdy její teplotní komfort je vyšší, než v bundě bez membrány. Nezavrhoval bych to, má to svý využití, sice poměrně úzký, zato to v konkrétních podmínkách funguje skvěle.

Yungay jsem měl možnost mít za 1800, no nekup to, ikdyby to mělo 3 roky ležet ve skříni :) Hlavně mám super zkušenosti se servisem DA, kdy mi vyšli maximálně vstříc, dokonce na otázku, kolik bude oprava /poškození způsobenýho mojí vinou/ stát, odpověděli, že nic, prý mi to rádi opraví, že je to maličkost. Už jen z toho důvodu u nich rád nakoupím znovu. Odpověď zněla:
Děkujeme, že jste si vybral DA. Jsme česká firma a jsme hrdí na svůj zákaznický servis. Poškození v rozsahu, které jste zaslal na fotografiích, vám rádi opravíme zdarma, toto je maličkost.
:smt023
Přesně opačný přístup k zákazníkovi, jaký má Tilak.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát lis 26, 2021 9:03

Etheric píše:PA ani nepovažuji za izolaci do bund.
Za toto ji povazuje tady snad jen mike a nenecha si rict, ze je to na neco uplne jineho nez napr. klasicky Primaloft :wink:.
Etheric píše:/Yungay vs Tilak/ ve větru a větším chladu vychází lépe ta s membránou, víc to drží teplo
V prvni moment jsem si z teto odpovedi myslel, ze Ti Yungay az prilis profukuje. Co by me docela u normalniho Quantum prekvapilo.
Samozrejme, Infinium (membrane) bude vzdy neprofukavejsi, ale vsechny verze bezneho Quantumu jsou silne neprofukave taky. Na druhe strane je jasne, ze takovy Apex (mysleno ta izolace samotna) bude profukavejsi nez napr. PL Gold, je to dano konstrukci.

Popravde receno jsem docela zvedav, jak bude mike hodnotit svoji novou bundu z Apexu ve vetsim a chladnem vetru - prave kvuli vetsi profouknutelnosti (a taky vesti prodysnosti) Apexu nez PL One, co ma ve svych primaloftkach. (A to ted myslim uplne vazne, bez sebemensi stepky vedlejsich myslenek).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát lis 26, 2021 9:17

Quantum je dost neprofoukavej, ale když je -3, všude všechno namrzlý a ledovej vítr, je ten rozdíl vs Pertex Shield dost citelnej ve prospěch membrány. Ale zas naopak, při +10 bych se v tý bundě s membránou uvařil, v tý bez membrány, ačkoliv není moc prodyšná, je to vpoho.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát lis 26, 2021 9:24

apuka píše:jsem docela zvedav, jak bude mike hodnotit svoji novou bundu z Apexu ve vetsim a chladnem vetru

Co jsem tak pochopil a co Mike psal o teplotě, ve který ju chce používat, musí bejt fakt mrož :D Ale pokud opravdu tak topí a potí se, někde v Alpách s plně naloženým batohem, tak věřím, že nějakých -15 bude na Torrid úplně vklidu jen s trikem pod ní a ještě bude muset trochu větrat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát lis 26, 2021 9:43

Etheric píše:...je ten rozdíl vs Pertex Shield...
Pockej, to si asi pamatuji blbe. Jsem myslel, ze mas Svalbard uz s Infiniem... Ale asi mas starsi verzi z P Shieldem. Coz je skoda, Infinium by Ti mohlo citelne lip dychat, precejen je to porezni membrana (a mozna si Gore kvalitu i vnejsiho materialu si hlida lip nez Pertex :-k). Sice Tobe by TI to pridalo mozna 2-3 stupne na horni hranici pouzitelnosti, ale alespon neco. Zase na to mas ted toho Torrida.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát lis 26, 2021 10:20

Tu verzi s Pertex Shield jsem koupil za nějakých 3500. Verze s Infinium stála dvojnásobek.
Do zateplený bundy s Infinium bych šel, ale nesměla by být od Tilaku. Od nich si už nikdy nic nekoupím.
Horní hranici komfortu u tohoto typu bundy moc neřeším, spíše jde o tu spodní
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát lis 26, 2021 10:51

ad kontrola kvality ze strany výrobce: pracoval jsem ve fabrice, kde se mj dělalo pro DuPont. Stroje, na kterých se to dělalo, musel DuPont schválit, dávali se k nim jen zkušení a proškolení zaměstnanci, evidence materiálu - aby byl každý kousek dohledatelný - byla náročná, evidovala se každá jedna špulka, ke který se evidovala i celá její cesta výrobním procesem. Kontroly chodily a opravdu kontrolovaly, ty z DuPontu jsem měl rád, narozdíl od ostatních to nebyly kancelářský másla, nýbrž lidi, kteří znali celý výrobní proces.
Nevím, jak kdo jiný hlídá kvalitu, každopádně můžu odpřísáhnout, že DuPont to hlídá opravdu až vyloženě pedantsky. A to je dobře.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pát lis 26, 2021 10:57

Etheric píše:Co jsem tak pochopil a co Mike psal o teplotě, ve který ju chce používat, musí bejt fakt mrož :D Ale pokud opravdu tak topí a potí se, někde v Alpách s plně naloženým batohem, tak věřím, že nějakých -15 bude na Torrid úplně vklidu jen s trikem pod ní a ještě bude muset trochu větrat
Ak tak topí, tak to ma v poho, na co budem zvedavi je to lepenie tej vnutornej latky, udajne to ma extremnu :) lepivost, tak som zvedavi ako bude fungovat ten odvod potu, ak sa mu to pricucne k tomu spodnemu triku, pripadne na hole telo, ak nebude mat s dlhym. To vyhrnovanie toho materialu z rukavou budeme pocuvat asi dost casto.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 26, 2021 11:19

krchma
a co brnensky mill.cz
maji zatepleny bundy s gelanots membranou 20/20

ja kdysi od nich zimni bundu mela a tepla byla, sice noname izolace ale byla dost v pohode, pokud ti membrana nevadi (me na zimni bunde vadi) ale mohl by to byt cenove prijatelnej kompromis a rozumna kvalita
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát lis 26, 2021 12:17

ret255 píše:som zvedavi ako bude fungovat ten odvod potu, ak sa mu to pricucne k tomu spodnemu triku, pripadne na hole telo, ak nebude mat s dlhym
Mike psal, ze mu lepeni na hole telo u zateplenych bund nevadi, protoze je nosi vzdy s trikem s dlouhym rukavem :wink:. Tak by to mohlo byt docela OK, prevdepodobne odvod vlhkosti nema primou souvislost s lepkavosti :-). Teda krome pripadu, ze se Ti po prilepi na mokrou kuzi a brani to odpareni potu.
Etheric píše:Nevím, jak kdo jiný hlídá kvalitu, každopádně můžu odpřísáhnout, že DuPont to hlídá opravdu až vyloženě pedantsky. A to je dobře.
Jo, presne tak by to melo byt.

Konec koncu, toto je jeden z duvodu, proc jsou membranove materialy od Gore tak drahe. Sami si vybiraji vnejsi material, vnitrni material (u 3L), sami vyrabeji samotnou membranu a delaji cely proces laminace. (S vyjimkou ojedinelych firem, kterym dali povoleni delat vlastni laminaty - samozrejme, na schvalene materialy, na schvalenych strojich, se schvalenym procesem a lepidlem, ..... Jednou z nich je Millet, ale nevim, jestli je v Evrope jeste nekdo jiny.)
Navic vyrobci, kteri chteji neco vyrabet z GTX materialu, musi sami poslat hotove vyrobky na posouzeni do laboratori Gore a az po poradnem odzkouseni ze vsech moznych hledisk je povolena jejich vyroba a prodej. Navic lidi, co s tim pracuji, musi byt taky proskoleni - podobne jako u DuPontu. A taky, pokud vim, vsechny pouzite jine materialy (napr. zipy, nite, ...) musi byt taky nima odsouhlasene. Dokonce si hlidaji i strihy u nekterych materialu (napr. asi by neodsouhlasily hodne volny, pytlovity strih u bundy z GTX Active nebo ShakeDry.)

Tim chteji zabezpecit, ze sice muzes mit ruzne strihy, trochu ruzne pristupy k bundam se stejnou membranou, ale kvalitu provedeni a funcnosti bys mel dostat na urovni jejich minimalnich pozadavku.

Otazkou je, proc to nemohou delat vsechny vyznamne firmy na materialy, vcetne izolaci, abychom zustali u temy vlakna (napr. u Apexu je pry z vyrobnich duvodu tolerance v tloustce izolace az 10% - otazne je, jestli to ma tak vyrazny vliv na funkcnost).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát lis 26, 2021 12:29

apuka píše:Otazkou je, proc to nemohou delat vsechny vyznamne firmy na materialy.

Protože je to moc nákladný ve všech ohledech a buď to budeš dotovat, nebo to musíš promítnout do ceny.. Něco jako Michelinská hvězda...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát lis 26, 2021 20:14

apuka píše:Za toto ji povazuje tady snad jen mike a nenecha si rict, ze je to na neco uplne jineho nez napr. klasicky Primaloft

Coze? Ja tady prece od uplneho zacatku pisu, ze je to fleece zabaleny do Pertexu a tudiz nemuze fungovat jako synteticke izolace. Tve vnimani reality uz je uplne mimo realitu :twisted:

apuka píše:Na druhe strane je jasne, ze takovy Apex (mysleno ta izolace samotna) bude profukavejsi nez napr. PL Gold, je to dano konstrukci.

OMG, furt bude tyhle kraviny opakovat. Dodej mereni a cisla a pak se muzeme bavit. IMO je to temer jedno, jelikoz vsechny synteticke izolace maji ve srovnani s obalovymi materialy obrovskou prodysnost a vetruodolnost tedy nebude nic moc. Takze muzeme oboji zanedbat a brat to ciste podle obalovych materialu.

apuka píše:Popravde receno jsem docela zvedav, jak bude mike hodnotit svoji novou bundu z Apexu ve vetsim a chladnem vetru - prave kvuli vetsi profouknutelnosti (a taky vesti prodysnosti) Apexu nez PL One, co ma ve svych primaloftkach.

Zatim to vypada, ze je bunda vyrazne vetruodolnejsi, nez ma prodysna primaloftka a stejne vetruodolna, jako ta malo prodysna. Coz je samozrejme dano hlavne vnejsim materialem. Na hole ruce jsem necitil ani pomerne silny studeny vitr. Vubec, ani tuk, coz je docela prekvapujici, jelikoz ten material celkem prodysny je. Podstatne vic, nez ma malo prodysna primaloftka. To znamena, ze nekde je hranice, kdy uz je vetroodolnost dostatecna a nema smysl ji zvysovat na ukor prodysnosti. Ale poradne to odzkousim az v realu, coz bude nejdriv nekdy v lednu (protoze driv asi neprijde).

Etheric píše:Quantum je dost neprofoukavej

Bohuzel neni Quantum jako Quantum, zahrnuli pod to i puvodni Microligh, ktery aspon u me vetrovky moc vetruodolny neni.

Etheric píše:Co jsem tak pochopil a co Mike psal o teplotě, ve který ju chce používat, musí bejt fakt mrož

Ale houby, to jen ve srovnani s tebou a ty to mas hodne posunute. Zatim nevim, jak bude fungovat, ted je izolace nova a nafoukla, po par pouzitich se slehne. Sam jsem na to zvedav.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát lis 26, 2021 20:36

mike píše:Ja tady prece od uplneho zacatku pisu, ze je to fleece zabaleny do Pertexu a tudiz nemuze fungovat jako synteticke izolace. Tve vnimani reality uz je uplne mimo realitu
Houbelec, mel by ses nekdy podivat do zrcadla.

Tady kazdy, kdo neco s tou Alphou ma rika, ze to neni jako izolace do "zimni bundy", ze je to skvela vec ale ne na univerzalni bundu. To jen Ty ji tady furt srovnavas s beznymi synt. izolacemi a ji hanis, kde muzes, jak je k nicemu - a furt jen clo, clo, clo a ne a ne pochopit, ze ta hodnota u Alphy (a pod. izolaci) nema zadnou vypovidaci hodnotu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát lis 26, 2021 20:40

Ach jo. Pisou celou dobu, ze to neni synteticka izolace a ze se hodi akorat na klasicke vrstveni. Coz nefunguje zdaleka tak dobre. Naopak, nekteri by to tak pouzit chteli, ale ono to nefunguje. Nizke clo je jeden z duvodu. Proste podradny material a nejak mi unika, proc se o nem vubec bavime v tomhle vlakne, kde je OT i podle tebe :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 27, 2021 6:47

tak calvana HD (panska) vyzvednuta z PPL depa :D :D velikost M. Diky za porovnani s torrid, ktera ma 1) hezky rozepsany miry a 2) vim ze je erikovi :D :D

1) bunda mi sedi dobre, je trochu vetsi, ale pocitove mi to neva
2) v pohode ju oblecu pres kilpi hybridku, takze ji beru misto perovky a treba ji budu mit prostor prubnout. Takze velikost dobra, muzu ji mit bez bundy i s bundou :D :D
3) prodysna je asi stejne jako ta adisa, ktera me dost prijemne prekvapila. Prodychnout jde spis hur, ale jde
4) ten vnitni (ale i vnejsi) material je kupodivu hrozne prijemnej na holou kuzi (suchou), ja vetsinu techle materialu, hlavne pertexy a podobny na holy telo vubec nesnesu a na vlhky je to fakt prilepenej hnus, tenhle je na omak prijemnej, nepripomina vubec "sustakovinu", coz pertex ano, na holy telo nebude sance ozkouset.
5) rukavy mi jsou akorat na predel dlane a prstu, spodni lem tesne pod zadek, takze velikost fakt presne na me:)

tak su zvedava. asi to jako perovka uplne nebude, ale v umelym spacaku taky lidi neumrznou jen proto, ze je umelej :D

tvl ja ten batoh neuzvednu, chcat ma, zima bude... nemuze byt bud zima nebo chcat?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » sob lis 27, 2021 7:46

Uvidíš, jaký bude počasí, jestli to vyzkoušíš na chůzi.
Mawenzi píše:tvl ja ten batoh neuzvednu, chcat ma, zima bude... nemuze byt bud zima nebo chcat?

To je to vrstvení, kdy s sebou musíš tahat tři sta tisíc kusů oblečení.. Uvidíš, třeba ti bude bunda vyhovovat a zbaví tě to vrstvení
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení