Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » úte lis 23, 2021 23:01

Etheric píše:(...) u tý mikiny z Alphy vidim na rukávech a bocích nějakou látku, že by chybějící izolace? Nebo tam izolace je, ale je v těch místech ještě překrytá látkou?

Ano, izolace tam není a zatím jsem to "nepoznal", protože pruh je poměrně úzký. A to na ní nosím i větrovku s perforovanými rukávy na podobných místech (Incendo). Alpha 120 má .clo asi jako Classic 200. Neříkám, že je to lepší než Apex nebo PL, ale mezi fleeckama to podle mě nemá konkurenci. Není v ní ten nepříjemný "kousavý" pocit z přehřívání, jaký doprovází kdejaký umělý midlayer. Baselayer to udržuje stejně suchý jako PL, vlhkost se drží striktně na povrchu. A tím, že to nemá prefabrikovanou svrchní vrstvu, se to dá leckde využít. Střihově je dost úzká, tak to nesedne všem. Co bych tomu vytkl je ne moc user friendly povaha oboustranné Alphy jako takové. Chytá se na to kde co a kde co to chytá. Ale je to kosmetika, nic jako 25%-50% ztráta loftu. Bez svrchní vrstvy jsem ji měl v 9C, v krátkém triku je v ní cítit i malý vánek na rukou, ale dl. rukáv už běžné bezvětří pokryje. Možná to není tak dokonalé jako mít spektrum primaloftek a kdo ví, jak by to pod nějakou fungovalo, neb to sám nevyzkouším, dokud nebude aspoň -30C.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » stř lis 24, 2021 0:31

O tej flash sa da precitat aj toto
The Polartec Alpha wicks superbly transporting moisture away from your body and dries extremely fast but sadly the fleece panels don't match this level of performance. They wick well but take a lot longer to dry than the Alpha Direct which is a shame. Polartec Power Grid would probably have worked better. It's not enough to put me off the jacket but something for Rab to look at for a future update.

https://www.ultralightoutdoorgear.co.uk ... cket-p7689

Ta mikca moze byt fajna, no mna na nej odradza ten stredovy zip a tie bocne panely, mozno aj to naprsne vrecko,ved kto by pouzival takuto mikinu len samotnu ked to ma 120g tej alphy.
Urcite by som siel do nejakej mikinoidnej verzie bez zipsov a s kapucou. Nasiel som nieco take, ale o tom v inom vlakne.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř lis 24, 2021 5:23

mike píše:vic zateplenou bundu. Idealni je mit jen dve vrstvy a kdyz uz treti, tak co nejtenci

Přesně tak, tohle mi nejvíc vyhovuje. Problém však je tu víc zateplenou bundu sehnat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8107
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 24, 2021 5:36

etheric
tak pokid se nepotis a neprodysna vrstva ti vyhovuje v zime, co nejakou expedicni perovku?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř lis 24, 2021 6:05

Při mé frekvenci nošení a praní zimní bundy, cca 3x vyprat od podzimu do jara, se mi do peří jaksi nechce. Nosim to opravdu dost a su čunčo, který musí prolézt každou ruinu cestou.
Peří by bylo ok, ale dost mě odrazuje to praní
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8107
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř lis 24, 2021 14:46

ret255 píše:ziadna alpha pod primaloftku, nezmysel, alpha by mal ist najidealnejsie pod nieco dobre priedusne ako dobra ss
mike píše:davat pod primaloftku PA je IMO naprosty nesmysl, ktery neguje vetsinu vyhod zateplene bundy. To jsou zas apukovy teorie.
Vy ani jeden se nedivate na to, proc Etheric premysli nad tou Alphou.

On to chce pod hodne zateplenou bundu jako "nahradu" za jeste vetsi izolaci - do podminek, kdy se podle vlastnich slov neni schopny se zahrat a potit. Tj. z "vyhod zateplene bundy" vyuziva pouze a jen izolaci. Prakticky zadny odvod vlhkosti nepotrebuje. A to je naprosto odlisna situace jako pouzivat primaloftku na bezne vylety a potit/prehrivat se v ni do kopce.

Jinymi slovy, ta Alpha bunda by se pouzila vyhradne jako dalsi zatepleni, dalsi izolace na zvyseni celkove tepelne odolnosti. A na toto momentalne neni lepsi material nez Alpha. Tu se ztrati i vyhoda Alphy pro aktivni pohyb, ze odvede od tela zbytecne teplo "za sebe" - tam ji zachyti ta "primaloftka", takze se to teplo neztrati. Ja si dokonce myslim, ze urcite tim prida vetsi clo nez je pro Alphu namerene - bo to mereni je na podobny material nevhodne, ale tady ve spojeni s "primaloftkou" teplo nezmizi.

Jasne ze by bylo lepsi sehnat vice zateplenou bundu, jenze otazka zni KDE??? A jeste aby to nebylo neco, co z Etherica udela nemotorny sud.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř lis 24, 2021 16:59

Nemotorny sud by z nej udelala kombinace PA a zateplene bundy.

Opravdu si nemyslim, ze by to byl dobry napad. Izolace pod izolaci moc nefunguje resp. je to vyrazne horsi, nez jedna vrstva silnejsi izolace. Coz mam vyzkouseno. Zateplene bundy funguji nejlip, kdyz je pod nima jen jedna vrstva a nejaky vzduch. Ona se totiz ta izolace potrebuje teplym vzduchem nafouknout tj. cim tepleji je primo pod ni, tim lip.

Je mi jasne, co na to hodlas napsat, ale predem ti rikam, ze je to nesmysl :twisted: Bud ta PA izoluje nebo propusti vsechen teply vzduch do zateplene bundy, pak by ovsem byla zbytecna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř lis 24, 2021 18:12

Nevim, myslim, ze na to fakt nema smysl nic rozumneho psat. Ty jsi jako male dite, ktere sice o dane veci absolutne nic netusi, ale vi, ze je to "ZLO, ZLO, ZLO" :wink:

Ethericovu situaci vubec nechapes. Ale prece jen se Te (jako toho, kdo presne vi, co je pro nej lepsi) zeptam - kde ma Etheric sehnat vice zateplenou bundu???

BTW,
mike píše:ta izolace potrebuje teplym vzduchem nafouknout tj. cim tepleji je primo pod ni, tim lip
Tuto nebetycnou hovadinu jsi si vycetl na kterem dezinformacnim webu??? Jako kdybys nevedel, ze te izolaci je naprosto sumafuk, jestli ma "pod sebou" teply nebo studeny vzduch. Ona izoluje, udrzuje danou teplotu - ne hreje. A ty male vzduchove kapsy, ktere jsou zachycene mezi jednotliva vlakna izolace izoluji uplne stejne, kdyz maji -20 nebo +50.
mike píše:Bud ta PA izoluje nebo propusti vsechen teply vzduch do zateplene bundy, pak by ovsem byla zbytecna.
A neprecte si ... a neprecte si ... a neprecte si... jak ta Alpha funguje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř lis 24, 2021 18:16

Njn, to jsem presne cekal :D

Ne, nic jsem nevycetl, mam to mnohokrat vyzkousene. Souvisi to mj. s gradientem teploty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř lis 24, 2021 18:50

mike píše:Souvisi to mj. s gradientem teploty.
Jo? A o kolik se zmeni ta teplota a vyskou ceho? Cele bundy nebo jen izolace? Nebo si jen pletes pojmy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř lis 24, 2021 18:56

Prubeh teploty v izolaci, souvisi tedy s jeji tloustkou. Vevnitr je teplota blizka telesne, na povrchu pak venkovni. Pak to funguje skvele, vevnitr je sucho, odpareny pot prochazi skrz a kondenzuje nejdriv na vnejsi latce. Kdyz pridas izolaci pod bundu, tak teplotu pod ni snizis a pak uz to zdaleka tak dobre nefunguje. Nehodlam teoretizovat proc, mam to vyzkouseno :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř lis 24, 2021 19:21

Jeste mne napadlo, ze to bude podobne, jako kdyz se nedoporucuje do spacaku moc oblekat. Protoze spacak potrebuje vyhrat. Bunda taky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Krysha » stř lis 24, 2021 19:48

mě zase napadlo, že když mám "primaloftku" s vysokým tepelným odporem (clo) a dám pod ní vrstvu s (mnohem) nižším tepelným odporem (třeba flísku), tak bude trvat déle, než ten prostor pod primaloftkou vytopím a když ta mezivrstva navlhne potem, její tepelný odpor klesne ještě více, takže to bude ještě horší...
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř lis 24, 2021 20:02

mike píše:Pak to funguje skvele, vevnitr je sucho, odpareny pot prochazi skrz a kondenzuje nejdriv na vnejsi latce.
Furt nechapes, ze se tady bavime o tomto reseni v pripade Etherica... Tj. neresi se zadny odvod vlhkosti, vsak stejne ma bundu s membranou (ktera podle Tebe stejne na zateplene bunde nemuze fungovat). Popravde receno pro nej by byla idealni zateplena bunde s igelitem z vnejska - aby se mu neztracela zadna vlhkost (a s nim teplo). Vlastne nejlepsi dve vrstvy igelitu, obcas propojene tak, aby se udrzovala vzdalenost mezi nimi a mezitim vakuum. Proste "termoska" :-).

Jo, Ty mas odzkouseno neco, ja zase mam odzkouseno, ze kupodivu primaloftka funguje dobre i s dobre prodysnou fliskou pod ni a jeste lepe s Alphou. Jen s ni se nesmim moc namahat do kopce, bo Microlight nevlada - ale ja jsem v suchu a vlhkost pod primaloftkou nevadi, odpari se ven. S cistou Alphou to musi byt jeste lepsi.
Ale, samozrejme, bavim se o teplotach, kdyz je mi v primaloftce bez te flisky/Alphy uz zima.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř lis 24, 2021 22:00

@Krysha: jo, ta vrstva funguje jako bariera jak pro teplo, tak pro vlhkost.

@apuka: nerikam, ze to nefunguje vubec, kdyz neni jina moznost a je ti zima, tak holt pridas dalsi vrstvu. Nebo si vezmes do spacaku perovku. Ale v obou pripadech by fungovalo podstatne lip, kdybys mel teplejsi bundu nebo spacak. A tady se bavime o tom, co si koupit. Teplejsi malo prodysnou bundu sezene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 25, 2021 6:25

dotaz
mam perovku cumulus endurance a nedari se mi najit kolik ma peri. mozna 80g 800cuin? (nebo 60, spis 80 ale nevim)
dokaze nekdo odhadnout, jestli 120g climalshieldu v calvana hd muze byt na bivak stejny/lepsi/horsi?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv lis 25, 2021 8:47

Ohledně membrán, na bundě jako Torrid by to byla chujovina, nicméně na zimní bundě opravdu do zimy to vidim jako přínos. Viz dnes ráno na brigádě, -3 a fučelo jak svině. Bez tý membrány bych pod bundu potřeboval o tlustej svetr navíc.
mike píše:Teplejsi malo prodysnou bundu sezene.

Jo? Kde? Aby v tom byl Primaloft či Climashield. Noname izolace /zajíc v pytli/ neberu.
Mawenzi píše:dokaze nekdo odhadnout, jestli 120g climalshieldu v calvana hd muze byt na bivak stejny/lepsi/horsi?

Srovnáváš jabka s hruškama tak trochu. Především to bude jiný, oboje se jinak chová. Příklad - obleč si vymrzlou syntetiku, kterou jsi měla celej den v batohu, vs vymrzlou péřovku. Ikdyž u bund to není tak markantní rozdíl, jako u spacáků.
Prostě se peří a syntetika chová jinak, nejde to moc dobře srovnávat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8107
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 25, 2021 8:53

proto se na to ptam, kdyby nahodou stihla prijit, jesrli ji na vikend brat nebo nechat doma.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Krysha » čtv lis 25, 2021 8:53

@Mawenzi: jestli myslíš Incredilite Endurance tak píšou 140g 850 cuin, 60-80g mívají ty nejtenčí péřovky (s celkovou váhou často pod 200g)
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 25, 2021 9:25

mam ji z roku 2016, cela vazi 290g. tohle je jeji nastupce a uz to prave neodpovida.

tahle ma 325g v M (ja mam L 290g), takze odhaduju ze tech 40g rozdilu muze byt prave spis peri, ne v materialu bundy. pocitam cca 200g pertexu a 80g peri.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » čtv lis 25, 2021 10:45

Maw: mám uloženou specifikaci Cumulus Incredilite z roku 2016 (buď pánská nebo tehdy to byl unisex, už si nepamatuju), kdy jsem si vybírala tenkou péřovku, a tam Aldo udával:
Kvalita peří [Cuin] 850
Hmotnost výrobku [kg] 0,325
Hmotnost náplně [kg] 0,115
Tkanina: Pertex Quantum, 35 g/m²

Tak buď máš ještě jiný model nebo Tě ošidili o peří :)

Na táboření je dle mého názoru lepší ta péřovka. Nebo si vem obě a můžeš testovat :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 25, 2021 11:00

sobb
tak si to spis spatne pamatuju. divam se, ze ji mam uz od roku 2015, takze asi je to jak pises tech cca 100g peri.

jinak obe nosit urcite nechci, spis mi slo obecne zda to muze byt srovnatelny nebo nemuze. uvidime, zda zitra prijde.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod pavproch » čtv lis 25, 2021 11:15

Tohle vlkno de mimo mě, ale zrovna kafuju a pošťačka donesla poštu: mezi jinými tam byla obálka s tišteným katalogem Moira.cz (sem u nich letos asi 2 nebo 3x nakupoval, tak mě asi považují za zákazníka hodného katalogu). Je mi (ten katalog) naprd - nic nepotřebuju, ale ze zvědavosti sem ho prolistoval a moira = pro mě dosud spodní prádlo, kupodivu ale nabízejí i prošívané/zatěplené bundy (nijak sem to ale neštudil, zá zůstávám věren svému cibulovitému vrstvení). Sem to dávam jenom jako zajímavost.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv lis 25, 2021 11:53

Moira má jakousi zateplenou bundu, u který není žádná specifikace. Tudíž jistě neznámá izolace. Navíc je ta bunda prošitá jak řešeto
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8107
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv lis 25, 2021 13:47

mike píše:A tady se bavime o tom, co si koupit. Teplejsi malo prodysnou bundu sezene.
Vsak se o pomoci Ethericovi s jeho problemem se bavime stale. Ale jak jsi k tomu prispel Ty?

Ano, vsichni vime, ze by mel lepsi mit bundu s vetsi izolaci - kdyz tvrdis, ze to sezene, ale nedas mu zadny tip, tak je to pomoc jako mrtvemu destnik...

@Etheric: Jedna z tech bund, ktera by pro Tebe byt mohla je Patagonia DAS Parka. Ale obrovsky problem je, ze v CR to asi nikdo neprodava (v zahranici i blizko nas zadny problem), takze vyzkouset si muzes jedine, pokud nekdo na OF ji ma.

Aktualni verze ma 133 g PL Gold Cross Core (vim, ze je to pro Tebe neznama, ale horsi nez normalni Gold to rozhodne nebude, ani s trvanlivosti nebo horsim osetrovanim problem neni - konec koncu nekdo psal tady, ze ma nejakou bundu /Dynafit???/ s tim a je to fajn) vsude a citlivejsi mista jeste "vyztuzene" 40 g/m2.
Starsi verze mela normalni PL Gold, pokud si dobre pamatuji, mozna se nekde da sehnat i ta.

Potom je tady jeste jedna (trochu pripitomela, ale bohuzel jedna z mala) moznost - tady maji damskou verzi v S. Ti Ti bude (skoro jiste) male, ale je takto moznost si tu bundu alespon osahat na material. Navic je tam poslani zpet zdarma.
Jeste by prazaci mohli zjistit, jestli v prodejne Patagonie (jej nahodou nemaji. Resp. se da zkusit tam napsat mail, adresa je na tom linku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv lis 25, 2021 15:12

@Etheric: jeste (i) k PL Gold Cross Core...

Koukni toto video, resp. staci ke konci, kde budes mit zobrazenou celou tabulku. Muzes tam videt, ze toto je synteticka izolace se zdaleka nejvyssim clo, az o pulku vyssi, nez ma PL Gold. V te tabulce najdes i priklady pouziti jednotlivych izolaci v bundach. Nektere se daji jeste sehnat. Bohuzel, zase bude problem si to zkusit v CR.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv lis 25, 2021 15:25

Dámský S si objednávat nebudu, nepotřebuju nic osahat, PL znám a látka může být totální igelit, takže tu potřebu nemám. Dámský S neobleču, tudíž z toho nic nepoznám.
Ano, je to pro mě těžká neznámá a hlavně nevím, jak se to bude chovat po 10 vypráních. Já chcu prostě normální Primaloft...360 éček za zajíce v pytli nedám, to je moc peněz
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8107
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv lis 25, 2021 15:44

Etheric píše:hlavně nevím, jak se to bude chovat po 10 vypráních
Vzhledem k tomu, ze (podle vyjadreni z Primaloftu) ty aerogelove "kapsle" jsou uvnitr jednotlivych vlaken (a jeste tam vevnitr obalene v membrane), tak by se k nim zadna vlhkost dostat nemela. Jinak ty vlakna maji byt ty same jako u PL (jen cast z nich, nevim ale jak velka s tou "kapsli" uvnitr), samotna konstrukce ta sama jako u PL Gold, tak bys i za nejhorsich podminek (ze se TI vsechny ty kapsle nejak znici a zustanou jen samotne vlakna) nemel dostat na horsi uroven nez u bezneho PL Gold.
V kazdem lepsim pripade budes mit bundu vyrazne teplejsi nez kdyby tam byla zakladni verze PL Goldu.

Asi tak. (Jen ta bunda teda stoji majland...)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » čtv lis 25, 2021 16:00

dynafit ft insulation jacket s gold crosscore, na brokerovi po sezone az s 55% slevou...
btw Nuclei SV ma 180g Apexu...
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv lis 25, 2021 16:19

Vexo píše:Nuclei SV ma 180g Apexu...

Ale jen někde :roll:
Mapping strategically places different weights of synthetic insulation to maximize warmth and climate control
180g/90g, to nemůže fungovat jako celek ani ve snu.
Dynafit to samý. Já potřebuju bundu, která má stejný množství izolace všude
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8107
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení