Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » pon pro 14, 2020 13:15

Mawenzi píše:no udelala jsem si pruzkum a musim jit do panske.
Z toho si nic nedělej, nejsi sama :) Dámský mám akorát mikiny, a to ještě jen některý. Bundy musím kupovat pánský a vybírá se mi hodně blbě, aby sedla. Nemluvě o tom, že pánský Sko mnohdy v kamenných obchodech vůbec nemají ... :| Nesnáším nakupování bund :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon pro 14, 2020 13:21

@mawe: ohledne Alphy - myslim si, ze by bylo pro Tebe mnohem lepsi se zkusit domluvit s nekym, ze by TI na chvili pujcil bundu s Alphou, at si to zkusis sama. Bo, mnohym Alpha perfektne vyhovuje, nekomu ale vubec. V podstate to same jako zateplena bunda pouze s trickem.

Jinak ja jsem Alphu s PWS, myslim, nezkousel, ale s beznym lehcim "Polartecem" to funguje docela slusne. Ale mne stejne tak funguje s (dobrou) fliskou i Primaloftka.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » pon pro 14, 2020 13:36

Mawenzi píše:jak je to s polartec alpha pokud neni primo na telo (funkcni triko) ale trena na pws mikinu?

No, co chceš slyšet? Bude ti v tom větší vedro, než kdyby to bylo přímo na tělo. :-)
Taky to asi nebude moc pohodlný jestli v tom už budeš narvaná, ale že by to najednou přestalo nějak fungovat, třeba odvádět pot, tak to ne.
Když je fakt kosa, tak nosím triko s krátkým + silkbody mikina + rab alpha direct na procházky, kde nečekám nějaký rychlejší pohyb. Funguje to fajn a je v tom fest teplo.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 14, 2020 14:26

oodoow
diky, o to mi slo. zda neprestane fungovat, pokud se oddali od zdroje tepla silnejsi vrstvou obleceni.

sobb
me stve ze chlapi nemaj zadky:D

apuka
posilat (nepadnouci velikost) idealne pres.pul.republiky v obdobi kdy je potreba ji pouzivat a teda ne ji na 14 dni odstavit je presne to po cem touzi kazdej majitel nejake veci...

jen jsem si u te alphy nebyla uplne jista zda jeji primarni sila neni v obleceni taky primo na triko
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon pro 14, 2020 15:15

Mawenzi píše:jsem si u te alphy nebyla uplne jista zda jeji primarni sila neni v obleceni taky primo na triko
"Primarni sila" Alphy se uplatni tehdy, kdyz pod ni budes mit vrstvu, ktera skvele odvede vlhkost od tela do dalsi vrstvy. A bude ji naprosto jedno, jestli je ta vrstva "jednoducha" nebo "slozena" z vice podvrstev.

Ona proste odvadi ven to, co dostane zevnitr.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pon pro 14, 2020 17:43

Mawenzi píše:nad arth sem uvazovala ale prodysnost zaja me teda nakonec spis odradila z drivejsich zkusenosti a dik, ze to od tebe ctu.

ta hh hybrid je skvela ale nema izolaci na predloktich a profukuje mi tam vitr.
No tu arth som mal iba odskusanu, nenosil som ju, tak presne nemozem povedat ci dycha alebo nie, no z dychcieho testu my vyslo, ze to asi nebude vyhra, preto tam dali aj tie pws panely.

Ked som sa pozeral na tu hh mikinu/bundu co si si kupila, tak tam bola izolacia iba v zadu na chrbte a vpredu na torze a rukavy akurat hore, zvysok bol nejaky strecovy material, mne by napr vadilo ak by to nemalo izolaciu dole okolo zadku. V tej izolaci co mam od nich vestu je citit ze je tam primaloft gold v nejakej primesy, ale je ho tam asi dost malo, v zime mi najlepsie funguje pod bundou, ak ju mam na bunde, tak vie rychlo transportovat vlhkost, ale aj zaroven ako keby aj nejaku drzala v sebe, lebo vtedy moc nehreje, ak je blizsie na tele, tak funguje lepsie, skoda ze neurobili aspon 2x taku teplejsiu a aby nieco poriesili s kapucou a zakoncenim rukavou.

Rozmyslal som aj nad tou Proton LT, no najlepsie by bolo vyskusat ju v obchode, tento rok je ten vonkajsi material vraj este pridusnejsi co by nemusela byt vyhra, plus neviem ci by to bol teplotny posun smerom nahor od 100g primaloft black. Chcelo by to skôr tych 100g ako silver, alebo gold, len zohnat nieco take.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod šíp » pon pro 14, 2020 21:55

Trochu se tu rozepíšu o tolik haněné bundě Direct Alpine Freya.
Tuhle bundu mám od zimy 2019, tedy rok a 3/4. Kupovala jsem si ji primárně na běžky, doklad už asi nedohledám, ale podle fotek ji mám rozhodně od února 2019, možná od ledna. Užívala jsem ji primárně na běžky, nebo na výlety na hory nalehko i natěžko. Nemohu si ji vynachválit, velmi mi vyhovuje rozdílné plnění trup x končetiny, a kdo tohle haní, tak mi to přijde podobné, jako když někomu vadí rozdílné plnění spacáků nahoře a dole, nebo debaty klasické x hydrofobní peří. Prostě někomu ten koncept vyhovovat může, jinému nikoliv, a nechápu, proč někdo, komu to vadí, má pocit, že je to špatně absolutně. Není. Já mám v té bundě našlapáno cca 50 člověkodnů, a nedám na ni dopustit.
Aby nedošlo k mýlce, mám srovnání s jiným typem zateplených bund.
1. Humi - přesný typ teď nedohledám, kupováno asi 2012, bohužel bez kapuce, práno cca 1-2x ročně, kdy postupně svrchní materiál tuhnul a tvrdnul, až nabyl parametrů brnění. Prakticky nenositelné.
2. Direct Alpine, kupováno asi 2013, nějaká zateplená bunda se zátěrem, parametry tuším 10 000 prodyšnost, takže na aerobní aktivitu nepoužitelná, navíc mi nevyhovuje střih. Slepá cesta.
3. Klimatex, úžasná bunda na cesty do práce, ale stačí dobíhat šalinu, a jsem jak splavená. Na turistiku nepoužitelná, na městkou turistiku naprosto na pohodu.
4. Freya. Za mě ideální kousek, má vyšší izolaci na tělesném jádru, což je pro mě důležité, dobře ventilované boky a méně zateplené ruce, což mi nevadí a vyhovuje. Vnitřní materiál je ze všech zde popsaných bund asi nejpříjemnější, vůbec nevadí, když si ji dám na triko s krátkým rukávem, třeba bunda Humi vyložene studila a nedala se takto nosit. Prodyšnost je super, pokud se zapotím, rychle uschne, a zatím mi nevadil ani silný vítr, neprofoukla, nebo mi to alespoň nepřišlo. Jsem ale naučená nosit si s sebou suchou mikinu pro případ, že se zpotím na běžkách či na túře, a budu potřebovat mít na těle suché oblečení. V tom případě mi nevadila ani totálně promočená a propocená Freya, a to ani při delším čekání někde venku na autobus při zavřených hospodách.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon pro 14, 2020 22:19

Sto lidi, sto chuti ;-) Rozdilne plneni nevyhovuje mne a to velmi. Protoze mi chlad vadi vic na ruce, hlavne na ramena a paze, nez na stred tela. Naopak, termoregulaci resim hlavnim zipem, ktery mivam bezne rozepnuty po prsa nebo niz i kdyz mrzne. Proste topim dost na to, aby mi chlad na hrudi nevadil a to tam mivam jen jedno tricko, nekdy i tenke. A na prsou nekdy mokry flek, zvlast kdyz snezi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 15, 2020 12:45

sobb
budu te zpovidat.

prodysnost?

jaky mas cislo a jak je dlouha (ramenni sev, spodek + rukav od krku po konec).

me by to vadit nemuselo na ruce.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte pro 15, 2020 14:51

šíp píše:Trochu se tu rozepíšu o tolik haněné bundě Direct Alpine Freya.
Tak pockej, jediny, kdo o te bunde a zkusenosti s ni psal, jsem byl ja - a ze by to bylo "tolik hanene", to bych urcite nerekl.
Sam jsem upozornil, ze muj prispevek je na zaklade jedine (prvni) zkusenosti a ze je treba pockat, jak se bunda projevi pri nizsich teplotach - a taky, ze je to zkusenost jednoho cloveka a ze jiny muze mit uplne jine zkusenosti. Jak psal mike - sto lidi, sto chuti.
Navic jsem taky zduraznil, ze je to jakesi srovnani se starou Klimatexkou a hodnoceni se odvijelo od toho. Hodnotil jsem to hlavne kvuli tomu, ze tady jeste nikdo zkusenost s PL Gold Active bundou nedal. A z meho (ale i Tveho) hodnoceni plyne, ze se rozhodne neda rict, ze zkusenost s PL Gold se da primo prenest na PL Gold Active.

Takze diky, zes dala jiny pohled. Z toho Tveho mi plyne, ze ta bunda je opravdu vhodna na aktivni pohyb, spise vice aktivni - manzelka jej ma na beznou turistiku normalni rychlosti, takze hodne potive to je hlavne do kopce, kdyz je strmy :-).

Co jsem hanil - a za tim si stojim - je, ze DA tim svym prositim trochu zmrvila schopnosti te bundy, hlavne tepelny vykon. Je to prosivane casteji nez by bylo nutne, navic hodne dvojite, tj. je tam siroky pas se stlacenou izolaci - tj. studeny "dvojsev". Ano, bunda je na potive aktivity, mela by branit prehrivani - ale timto pristupem si klidne mohli vystacit PL Silver (mozna i Active???) s mene prositim, bylo by to levnejsi, vydrzelo by asi vice a fungovalo minimalne stejne (clo PL Gold Active je 0,82 a PL Silveru 0,79, pri castejsim presiti mozna vyjde ve skutecnosti lip Silver).

Navic to nesymetricke pevne "dvojprositi" na jedne strane trochu deformuje vzhled bundy, na nekom to vubec nevypada dobre - ale toto neberu jako apriori minus, protoze jinemu prave toto muze vyhovovat.
A jeste jsem trochu hanil DA za kvalitu provedeni u te puvodni bundy, kde svy byli uplne krive, hodne zdeformovali bundu, "dvojsvy" zdaleka nebyly soubezne, atd. Ale DA se k tomu postavil adobre a bundu vymenila. Ta nova uz byla usita mnohem lip. Toto se ale obcas stava u kazdeho vyrobce, vystupna kontrola nezjisti vsechno.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » úte pro 15, 2020 17:39

Mawenzi píše:sobb
budu te zpovidat.
Nic nepovím :mrgreen: Myslím, že ke zpovědi budeš muset zavolat jiné severské zvířátko, šíp má v avatáru losa :wink: :P
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 15, 2020 19:03

sobb
tvl [-o< stane se, ja jak sem cetla z mobilu, tak sem to asi uplne nepostrehla :D tak to se omlouvam :oops: :)

sip
prosimte, jaka je prodysnost?
jaky mas cislo a jak je dlouha (ramenni sev, spodek + rukav od krku po konec) ?

ale je stejne jenom fialova...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod šíp » úte pro 15, 2020 21:08

Ups, Apukovi se omlouvám. Opravdu tu bundu nehaněl až tak moc.
Prodyšnost je úžasná, až jsem sama překvapená. Blbě se mi to popisuje, ale v té bundě i když je mi horko, tak se nepřehřívám.
Heč, já mám ještě pěknou modrou.
Velikost mám dámské L, délka zad od švu po okraj 71 cm, rukávy od švu po konec 67 cm.
Přílohy
bunda.jpg
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř pro 16, 2020 10:13

šíp píše:Blbě se mi to popisuje, ale v té bundě i když je mi horko, tak se nepřehřívám.
Jsi presne popsala :wink: , jak funguje (resp. ma fungovat) aktivni izolace.

@Mawe: ta fialova zase vypada ve skutecnosti celkem decentne, pocit ze skutecnosti je (alespon u mne) o dost jina nez z obrazku na netu.

Ja si vubec nemyslim, ze ta bunda je spatna - jen je treba najit spravnou kombinaci cloveka, bundy, aktivity, obleceni pod ni. Az se to vsechno setka, tak bude fungovat asi skvele (viz sipka), kdyz ne, tak uz min. Musi se to vyladit.

Jen si fakt nesmis dat dokopy zkusenosti s PL Gold bundami s touto bundou s PL Gold Active. Je to fakt uplne jina izolace a funguje i hodne jinak nez normalni PL Gold. A vyhrevnosti stejne gramaze je nekde jinde, navis, jak jsem naznacoval, to DA jeste posunul tim presivanim.
Bohuzel, Ti neporadim, kde ji mas koupit za tu cenu kolem 60 EUR, co jsem ji (nahodou) sehnal ja v DE. To bys asi nad ni vubec nepremyslela.
Az bys potrebovala, mohu Ti casem dodat rozmery M-ka (manzelka ma cca 163 cm a neni typ vychrtle gazely, jak nekter modelky na ruznych produktovych fotkach ruznych bund).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » stř pro 16, 2020 10:24

To bol nejaky random obchod v tom DE? Niekedy vidam na bergfreunde dost zlavnene DA veci ak je to posledny kus, este v novembri tam mali guide 6.0 za 5000kč.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 16, 2020 11:35

apuka
diky.

ja myslela spis teoreticky. vyhovuji mi i hybrid mikiny s panely na bocich, spodkach ruk, na zadech... myslim, ze pro me by byla fajn.

je jedno jak je fialova, kdyz neni cerna seda nebo khaki... :D

nic ale nekupuju, spis se rozhlizim. Mozna bych zvazila, pokud neco, tak tu alphu od rabu. ale zda se, ze letosni zimu ji taky nebudu moc potrebovat vzhkedem k opatrenim, takze...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř pro 16, 2020 13:40

ret255 píše:To bol nejaky random obchod v tom DE?
Z meho pohledu ano. Jsem hedal neco jineho a narazil jsem na tento posledni kus za tu dobrou cenu. Ale byl to znamy velky eshop, jen si z hlavy nepamatuji presne, ktery. Mozna jim to uz parkrat vratili, bo to bylo hrozne usite. Ja bych jim ji taky vratil aůe napadlo me se zeptat v DA, jestli by se to u nich nedalo reklamovat - a oni na to pristoupili, uznali, ze to je usite hrozne a poslali novy kus. Taky nebyl bez chyb, mozna nejaka 2. jakost, ale uz je to plne pouzitelne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pát pro 18, 2020 23:25

Pevne verim(dufam) ze do buduceho roku pridu v DA s nejakym modelom co bude mat ten silver alebo gold a cela bunda bude mat zhruba rovnaku izolaciu vsade a bude jej od 100g vyssie, kedze ten activ ako tu bolo vyssie uvdene je nadychanejsi a tak cezen prejde lahsie vzudch, teda menej hreje, potom zvrchny material trebars ten air a men osobne by nevadila ani kapuca.

V ponuke maju aj model fusion, co tiez nevyzera az tak zle, no zase je to fusion, no na aktivny pohyb by nemusel byt zly a mozno by nevadil ani ten pertex quantum, ma aj zatahovanie u krku, co sa moc nevidi.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob pro 19, 2020 0:28

Co te vede k takove vire? DA ma designera, ktery nechape princip KISS a proto z nich furt lezou ty preplacane nesmysly. Kdyz se mu nahodou neco povede, tak to zkazi v dalsi verzi. Podivej, co provedli s Tornadem, to je k placi.

BTW, zas jsi pouzil ten apukovsky nesmysl s aktivnim pohybem. Spravne to mas tady: viewtopic.php?p=533840#p533840
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » sob pro 19, 2020 13:09

No napadlo ma to hlave, ze nemaju momentalne nejaku zlatu strednu cestu, bud je tam hybrid, PA, hymalajska zateplovacka yungai, a ta ich nova uniq co tiez vyzera ako skor lahka zateplovacka, nieco ako alternativa k PA.

BTW co si myslel s tym nezmyslom o aktivnom pohybe?
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » ned pro 20, 2020 1:03

Od DA uz nic necekam, a tak muzou jen prijemne prekvapit ;-) Na zateplene bunde se toho da zkazit hodne, coz u DA znamena skoro jistotu, ze to udelaji.

Vzdyt to mas v tom odkazu... Nic jako aktivni pohyb neexistuje, to je pleonasmus a marketingova sracka. Kazdy lidsky pohyb (vlastni silou) je z principu aktivni. To, co myslis, je vysoka fyzicka aktivita.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » ned pro 20, 2020 10:05

Aha, no je v tom rozdiel, hlavne ak to niekoho irituje, tento vyraz mam zaradeny niekde medzi polotučne a plnotučne mlieko, tiež marketingovy tah, ale je pravda, že vytočiť ma to vie a to poriadne ak niekto spomenie med ak ho kupi v obchode, ak mam na vyber pakel 10kg cukru alebo med, ja osobne by som si nevybral ani jedno, ale niekto kto cukri nech ide radsej do cukru ako do medu z obchodu, stoja rovnako a cukru kupi 10x viac, s naozaj poctivým medom od vcelara je urazka to co len porovnavat.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » ned pro 20, 2020 19:01

Na plno a polotucne mleko jsme zvykli, to uz se stalo standardni soucasti jazyka a nic s tim nenadelas. Aktivni pohyb je ale nesmysl, ktery tady pouziva jen apuka, protoze neumi cesky a nema spetku citu pro jazyk. Jinak to pouzivaji jen martetoidi, hod si to do Googlu. Neda se to brat ani jako otrocky preklad anglicke "activity", protoze na to uz mame zavedenou ceskou aktivitu, coz sice taky neni pekne, ale da se to prezit i pochopit. Aktivni pohyb ale nic neznamena a rozhodne to nevystihuje to, co chces rict, tedy vysokou zatez, vysokou fyzickou aktivitu apod.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » sob led 2, 2021 7:27

hodne me laka nakonec mozna zkusit alphu (rab alpha flux. kdyz stejne nosim jeste tu perovku, tak se muzu prioblict na zastavce, tak by asi nemuselo vadit, ze na zastavkach by uz tolik nefungovala...

skoda, ze tu teplejsi (rab alpha direct nemaji ve velikosti a barve, ale ta "mikina" by nakonec mozna byla univerzalnejsi.

Ted jsem nosila tu HH bundu s lifaloftem (hybrid, zatepleny zada, hrudnik, paze) na PWS mikinu anebo SS tilak trango, podle toho jestli jen fucelo nebo bylo spis zima a vlezlo. Ta HH bunda s lifaloftem ma nevyhodu, ze profoukne na predlokti, jinak je skvela a mam ji hodne rada. Hybridky mi vcelku hodne vyhovuji, ale to predlokti to teda chce ve vetru neco vic nez PWS panely

Na druhou stranu to me nikdy nezbavi cibule :D ale byla by univerzalnejsi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv led 14, 2021 9:53

Achjo, zas musím vybírat bundu, nedával jsem pozor u kamen :roll: :mrgreen: ](*,)
Zničil jsem si tu Zajo s PL eko black 100g/m a rád bych něco podobné, jen s lepší izolací, ten PL black nic moc jako..
Požadavky jsou - rovnoměrné rozložení izolace, s kapucí, bez membrány /chci to na "potivější" aktivity/.
Dík za tipy :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv led 14, 2021 10:18

Hodne stesti pri hledani! :evil: Az neco najdes, muzes nam dat vedet, myslim, ze to zajima vice lidi.

Jinak "skoro" vyhovuje tato DA bunda, v popisu u RP to maji blbe, na tele ma 133g PL Silver, ale v rukavech pouze 60g - to je to "skoro" ](*,).
Ale koukam, ze u DA nejak se nekdo divne vyspal a navrhl takovou bundu - podle popisu se stejnou gramazi (Climashileld APEX 102g), bez flisu na bocich :shock:. Ta bude urcite o dost teplejsi nez PL Black 100g, APEX je skoro jako PL Gold.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv led 14, 2021 10:41

Trup se vaří, ruce mrznou. Co je to za debility ](*,)

Tato DA má úplně stejně debilně řešený stahování kapuce, jako to Zajo. Nejdebilnější možný řešení, nejde to prostě stáhnout, na použití s helmou OK, ale já nosím kšiltovku.. Právě toto mě na tom Zaju neskutečně sralo, kapuce úplně k ničemu, vůbec neplní svůj účel, ať stahuješ jak chceš, furt je místa a místa kudy táhne...
Jediná možnost, jak tu kapucu opravdu stáhnout, je takto
IMG_20210114_104436.jpg

Spodek nejde vůbec stáhnout a můžeš vidět, kolik je tam místa... Několikrát jsem kvůli větru šel takto s kolíčkem.
Prostě kapuce úplně k ničemu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv led 14, 2021 10:57

Ten Yungay ma asi lepsi kapuci - ne na helmu a jeste je i stahovatelna vzadu, co byva dostacujici, kdyz je to na hlavu a ne na helmu.

Ale na sobe jsem ji nemel, takze je to jenom dojem a teoretika.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv led 14, 2021 11:04

Dle ofiko videa DA je stahování kapuce nepoužitelné, zrovna jako u Zaja.
Stahování pouze přes uši
Screenshot_20210114_110658_com.android.chrome.jpg

Přesně toto nechci
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » čtv led 14, 2021 12:42

Tohle dementní stahování má i Rab Microlight Summit i Montbell U.L. Stretch Wind Parka. Kapuce je nemístně velká, nejde stáhnout a když člověk otočí hlavu, tak se mu otočí v kapuci a ne s kapucí. Už jsem si koupil nalepovací suché zipy a tím by se mohlo pořešit lepší stahování.
Oproti tomu Rab Alpha Direct nemá na kapuci stahování žádné, ale má dobrý střih a je elastická a funguje skvěle.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení