Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » stř pro 31, 2014 14:42

na strankach Warmpeacu i prodejcu je u bundy Castor/Ascent uvedeno strihem prizpusbeno damske postave. Pri tom je to bunda panska. Myslite, ze se jedna jen o chybu popisu? bohuzel vyrobce na mail nereaguje....
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Miras » stř pro 31, 2014 14:53

To je určitě jen překlep, obě bundy mají dámské protějšky, Castor i Ascent jsou bundy pánské. Takže fakt jen chyba popisu (pánský Ascent = dámská Planet, pánský Castor = dámská Rasta)
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » stř pro 31, 2014 16:02

ano, to vím, že mají dámské protějšky. u některých prodejců je řazena jako unisex, tak jestli kvuli tomu to tam neni torsku zohledneno??? ja mam prave Ascenta dva dny. bezne nosim xl bundy a u teto jsem musel vzit xxl kvuli prostoru zada-hrudnik ramena. i tak to neni uplne ono. pri predpazeni a dani rukou k sobe citim tah jednak na zadech tak v prostoru "kridel".
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř pro 31, 2014 16:43

booze píše:Jake zateplene kalhoty pouzivas?

Nejake lyzarske Spydery. Nebyt te blbe membrany (Dermizax tj. PU nesmysl), tak by jinak vyhovovaly ve vsem.

scinkk píše:U tech kalhot je podle me pro tebe trochu smula, ze nesneses spodky, pac mi to porad prijde jako lepsi varianta, ktera pak funguje jako obleceni vyse. Na tele ma clovek prilehajici vrstvu, ktera pomaha termoregulaci a pripadne odvede i neco potu a pres to jeste jedna vrstva ochrany pred vetrem, jelikzo nohy tolik an zimu netrpi, tak staci jen nejaky prodysny softshell (ja aktualne pouzivam warmpeace bundgee, kratce jsme je nosil i v lete, ale par roku uz je mam jako zimni)

Nerikam, ze spodky nesnesu, jen mi zateplene kalhoty bez nich prisly lepsi a praktictejsi. A to jsem obe moznosti vyzkousel hodne pri lyzovani. Ty stare zateplene od Alpinusu jsem mel prave na lyzovani a jelikoz mi chozeni se spodkama v zime moc nevyhovovalo, vyzkousel jsem je i na to a ukazalo se, ze je to v nich lepsi. Ted to ale vypada, ze se budu muset ke spodkum vratit, protoze jak nejsou kalhoty dostatecne prodysne, je to spatne. V tech starych jsem chodil ve srovnatelnych podminkach jako vcera (-16 a silny vitr na MF) a bylo to v nich lepsi, vlastne jsem o nich skoro nevedel a tak to ma byt.

Nemohl by nekdo vyrobcum vysvetlit, ze membrany jsou ve spouste pripadu spis na skodu? Prijde mi, ze jsou dneska levne, a tak je cpou vsude. Neco jako honba za megapixely u fotaku, ale tam uz na to prisli sami.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » stř pro 31, 2014 17:31

.
Naposledy upravil booze dne stř bře 27, 2024 13:24, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř pro 31, 2014 17:42

Mne na sjezdove lyzovani takove kalhoty maximalne vyhovovaly. Na hole telo, samozrejme. A jeste si vzpominam, jak jsem v puberte lyzoval v klasickych sponkach a uz pri nejakych -7 mi mrzly nohy.

Tyhle jsou na lyzovani primo delane a vetsina Rakusaku a Italu jezdi v necem podobnem. Zatepleni 40 g/m^2 mi neprijde nijak moc a vetruodolnost je diky membrane samozrejme 100%. I tak je mi v nich chladno kvuli mizerne prodysnosti. Kdyz si vzpomenu, jak mi bylo krasne v tech prechozich s podobnym zateplenim... sucho a teplo, ach jo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » stř pro 31, 2014 17:53

Já lyzuji v Monturach + Tilak ultralight. A teple to je dost. Dneska jsem dělal velký test bund. Zítra napisu výsledky. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř pro 31, 2014 17:59

To jsou ale dve vrtsvy, ja chci mit jen jednu ;-)

S velkym testem ses o den seknul, idealni pocasi bylo vcera, dnes se oteplilo 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » stř pro 31, 2014 18:21

mike píše:Nemohl by nekdo vyrobcum vysvetlit, ze membrany jsou ve spouste pripadu spis na skodu?

tak k tomu jsem taky došel, já v současnosti používám membránovou bundu, a membránové kalhoty jenom v zimě, jaro, léto, podzim používám větrovku a pončo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » stř pro 31, 2014 18:22

mike píše:A jeste si vzpominam, jak jsem v puberte lyzoval v klasickych sponkach a uz pri nejakych -7 mi mrzly nohy.

to chce PWS spodky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř pro 31, 2014 18:29

fps píše:tak k tomu jsem taky došel, já v současnosti používám membránovou bundu, a membránové kalhoty jenom v zimě, jaro, léto, podzim používám větrovku a pončo

Hmm, ale ja si myslim, ze prave v zime jsou membrany k nicemu (mozna u kalhot po kolena). A ze se hodi jen do deste, takze moje membranovka travi pres 90% casu v batohu a kalhoty jeste vic. OK, jeste kdyz fouka vichr, ktery vetrovka nezvladne, coz se mi stalo jednou v zivote.

fps píše:to chce PWS spodky

Chces snad rict, ze za casu nasi puberty tj. v 80. letech se tu dal sehnat PWS? :twisted: Ani nevim, jestli uz existoval. A hlavne, ja spodky nechci, protoze bez nich je to s dobryma kalhotama lepsi. Za dlouha leta (35?) lyzovani jsem vyzkousel vsechny mozne kombinace a nejlip vychazeji zateplene prodysne kalhoty jako jedina vrstva.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » stř pro 31, 2014 18:51

- v zimě membránová bunda hlavně proti mrazivému větru, to větrovka nezvládá, a membránové kalhoty tak jak si napsal, a nebo taky abych si mohl kdekoli sednou, v klidu si odpočinout, a najíst či napít
- PWS asi ne, ale byl už Polartec Classic 100, 200, 300, na lyžování jsou nejlepší oteplovačky (postaru), ale nedá se v nich moc chodit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř pro 31, 2014 19:04

Vsak to by byl taky napad nosit vetrovku ;-) Zateplena bunda to ale zvlada, aspon moje primaloftka to zvladala s prehledem jeste pred par lety. Sel jsem jednou hrebenovku MF v -16 a na hrebeni Stohu foukalo tak, ze mi ne hlave nestacily dva satky a musel jsem natahnout PWS kuklu, coz delam naprosto vyjimecne. S bundou problem nebyl a mel jsem pod ni jen jedno PowerDry triko (jako vcera). Dneska, pote, co vetruodolnost sla dolu, bych tam pres ni asi musel pretahnout vetrovku a pak by to stacilo. Jo a ty stare zateplene kalhoty to zvladaly taky skvele. Tenky nylon vne, pod tim asi 40 g/m^2 zatepleni (se mi rozparaly a bylo to fakt tenke) a pod tim nejaka tenka latka jako vnitrek. Ani v tom nejsilnejsim vetru neprofoukly a ze jsem se v nich neco nachodil a nalyzoval a tam by se to poznalo. Tim chci rict, ze obleceni muze byt vetruodolne i bez membrany.

Ti nevim, vyrustal jsem na venkove a co si pamatuju, tak jsme byli radi, kdyz v obchodech bylo aspon neco a nic z Polartecu jsem urcite nevidel. To by byla udalost, na kterou by vsichni leta vzpominali ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » stř pro 31, 2014 19:24

Tak jsem tech par uplynulych dnu vyzkousel kombinaci flisky a vetrovky.
Konkretne MHW monkey man + Westcomb Crest
Pri -10 °C uz to chce pod to neco jako IB260 ale to jsem cely den sel v placatem kraji s trochou snehu. V kopcich staci neco tenciho, zatim odzkouseno jen v podkrkonosi.
Pod tech -10 bych uz pak musel asi nahodit rukavice a cepici z flisu, dlouhy spodky nebo podkolenky, coz by urcite pridalo par stupnu.

Zatim jsem si tohle kombo dost oblibil.
+ Libi se mi ze to nema skoro zadny viditelny/hmatatelny loft, proste naducany bundy moc nemusim, tohle je pekne pri tele jako silnejsi fliska a pertex EQ je pro me prijemnejsi material nez leskle nylon matrose na lehkych primaloftkach a perovkach.
+ Kdyz se trochu vic zahreju do kopce, tak staci nahore rozepnout vetrovku, coz neni nijak zasadni ochlazeni, pac izolujici vrstva zustava. Pripadne se rozepnu u krku, pac ten Opicak ma hodne teply limec :) Kdyz se otepli, tak chodim s rozepnutou vetrovkou, sundavani vetrovky jsem zatim z lenosti nepraktikoval, asi by to bylo zbytecne. Opicaka jsem rozepinal jen kdyz do me prazilo slunicko pres poledne a ja byl linej sundat tu vetrovku. Ale predpokladam, ze treba pod kopcem s nekolika sty metry nahoru, bych tu vetrovku odlozil, pokd by hodne nefoukalo.
+ je to v podstate mene vrstev nez Mikeuv system :) baselayer + izolace + shell (tak snad jen vice zipu :)
+ pres Opicaka a Crestku se da normalne dychat, zatim jsem nezaznamenla zadnou kondenzovanou vlhkost, kdyz se zapotim do kopce tak o tom zachvilku nevim a na konci je triko i na zadech suche, coz je u me celkem prekvapive :)
+ Uz po ctyrech dnech je citit, ze by mohl Opicak jit do pracky, coz beru jako vyhodu nez prat celou primaloftku. Na druhou stranu, primaloftka bude asi na pot dele odolna, ci zalezi na poctu vrstev pod ni :)

Nevyhoda muze byt vyssi vaha, ale to me moc netrapi, pac pocitam s tim, ze to budu mit stale na sobe. A trva trochu dele, par kilometru, nez se ta fliska rozehreje na pohodovou teplotu :)
Jeste uvidim, jak se to osvedci v teplotach rekneme pod -15 takze mozna jeste hledani primaloftky pro me nekonci :) Jen vubec netusim jakou :)

Jinak mam doma na vyzkouseni i Westcomb Tango, je to moooc pekna bunda, v podstate by mohla nahradit to moje kombo fliska+vetrovka. Ale prave z duvodu toho, ze bych pro ni momentalne nemel tolik vyuziti, si ji zatim nebudu nechavat. Bylo by to asi lepsi reseni, ale kdyz uz tu flisku mam, tak zatim budu zkouset nejake variace s vetrovkou, ale Tango si asi casem poridim. Bohuzel jsem nemohl tim padem zatim otestovat to nejdulezitejsi, jak je Tango bunda (polartec alpha) tepla.
Ta bunda ma trochu nevyhodu v tom, ze ma znatelne uzsi rukavy a v podstate pod ni pravdepodobne obleknete jen silnejsi termotriko (IB260) - jeste tak PWS s kratkym trikem, jinak uz je to hodne znat v ohybu lokte. Treba s tim Opicakem bych se uz do rukavu nevesel.
Prodysnost bude urcite skvela. Tango samotna je stejne dobre prodychnutelna jako Opicak+Crestka. Myslim, ze Westcomb (mozna jediny) udelal pro deklarovanou prodysnost Alphy maximum. Vnitrni material je neco jako - trochu to pripomina tenoucke merino, ale opet max prodysne, ostatne jsou v tom cca po 1 cm male dirky.
Myslim, ze ta bunda muze byt taky skvela na bezky ci zimni behani.


Tak a nakonec, jelikoz byl Peter z outdoorline.sk pochvalen v jinem vlakne, tak ja ho pochvalim tady. Krom pohodove komunikace, mi treba behem vymeny mailu nekdy v devet hodin vecer poslal nekolik fotek oblecene bundy, abych mel o bunde lepsi predstavu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř pro 31, 2014 19:54

scinkk píše:+ je to v podstate mene vrstev nez Mikeuv system :) baselayer + izolace + shell (tak snad jen vice zipu :)

Nejak ti hapruje pocitani, u mne jsou dve min nez tri ;-) Pro jistotu: u mne je to baselayer + zateplena bunda. Ty v podstate simulujes zateplenou bundu dvema vrstvami, coz je sice drazsi a tezsi, ale zato min prakticke :twisted:

scinkk píše:+ Uz po ctyrech dnech je citit, ze by mohl Opicak jit do pracky, coz beru jako vyhodu nez prat celou primaloftku. Na druhou stranu, primaloftka bude asi na pot dele odolna, ci zalezi na poctu vrstev pod ni :)

Je, ale zalezi to na cichu. Zensky s extemnim cichem by ji praly po kazdem pouziti, ale jinak staci po sezone nebo nekdy i uprostred. Jelikoz jsem ted byl v primaloftce od vyprani prave 4x, sel jsem si k ni cuchnout. Je lehce citit v podpazi, kdyz si to dam rovnou pod nos, jinak ne. Asi jako funkcni triko po peti minutach na tele ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » stř pro 31, 2014 22:05

Nejak ti hapruje


ty pocitas kusy obleceni ja materialove vrstvy :)
Ty mas baselayer + podsivka + izolace + shell = 4 :) No dobre no - ona ta fliska ma uprostred neco na cem ty chlupy drzi, tak ti tu podsivku odpustim :)

coz je sice drazsi a tezsi, ale zato min prakticke

Drazsi a neprakticke by to bylo pouze tehdy, kdyz nepotrebujes vetrovku cely rok :) Jinak kupujes na zimu jen flisku a ta je levnejsi nez primaloftka :) A otazku prakticnosti mit vetrovku prisitou k izolaci necham nezodpovezenou :) ale jo tezsi jo :)
Ale nechci aby to vyznelo jako soutez co je lepsi, ja bych si klidne primaloftku koupil pokud by mela prodysnost toho komba fliska+vetrovka, , ale stale hledam. Jak pises, ze dneska vyrobci rvou na vsechno membrany, tak mam pocit, ze skoro na vsechny primaloftky rvou neprodysny sustaky.
Kolik ma vlastne ta tvoje bunda v sobe primaloftu?

Je, ale zalezi to na cichu.

zcela presne! :) Ja to ted poznam jen z podpazi a pritelka tim, ze jsem kolem prosel :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » čtv led 1, 2015 9:09

Porovnal jsem nejake kombinace a bundy. Vse bylo na trase 3,4 km rychlost chuze 6,3 km/hod. Teren polni cesta s mirnym stoupanim a klesanim.
Polojasno teplota -4,5°C, vítr 5,5 m/s- 8 m/s v narazech, vlhkost 63 %.
Prvni vrstva merino IB 120 dlouhy rukav. Teplota tela 36,5°C, teplota u bund byla merena na vnitrni latce cidlo smerovalo ven.

1. Samostatny PWS: Profoukne, nepotim se v nem, ale svinska kosa na trup, teplota na vnitrni latce 25°C

2. PWS+Perte
x: Neprofoukne, nepotim se, pri pohybu teplo, teplota na vnitrni latce 27°C. Nosim na bezky.

3. MHW Compressor
: V narazech profoukne, nepotim se, pri pohybu normalne, teplota na vnitrni latce 27,9°C. Nosim do hor, kdyz nemam perovku, okolo domu a vsude.

4. Perový Svetr OR Transcendent: Neprofoukne, potim se, suche horko, teplota na vnitrni latce 31,1°C. Nosim do hor na zatepleni, okolo domu.

5. Damska verze OR Havoc: Neprofoukne, nepotim se, ale vlhko v podpazi (asi tim jak mi v techto mistech nesedela) teplona na vnitrni latce 29,4°C Zatim nenosim.

PWS+Padakovka: dneska rano maly test, venku -6°C, nemel jsem cim zmerit teplotu na bunde, ale neprofoukne, pocitove vedro a rukavy na predlokti vlhke (ne od soplu).

Skoda, ze nefungoval vlhkomer uvnitr bundy. Pouzite pristroje: No Name Anemometr, vlhkomer TFA 30, teplomer No Name teplotni modul +- 1°C, GPS Garmin.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod wawrik » čtv led 1, 2015 9:20

No ja som na meranie trochu úchyl, ale zdá sa, že sa ešte mám čo učiť :-)

Inak teplota na vnútornej látke je zaujímavý údaj. Pre pohodlný spánok sa udáva, že teplota vzduchu pod perinou by mala byť okolo 28 °C, to človek vníma ako komfort bez pocitu chladu či tepla.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » čtv led 1, 2015 9:47

mike píše:Nejake lyzarske Spydery. Nebyt te blbe membrany (Dermizax tj. PU nesmysl), tak by jinak vyhovovaly ve vsem...

Tak ja na lyzich hodne ocenim nepromokavost. Pokud obcanka PL ma potrebu pluzit na cerne sjezdovce, kdyz ja jedu susem a hodim diky ni tlamu, jsem cely od snehu. Pokud snezi a sednu si na lanovce do louzicky. Pokud sedim na snehu a cumim do blba. Tak membrana ma smysl.

fps píše:to chce PWS spodky

Chodis v PWS spodkach ?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » čtv led 1, 2015 9:53

wawrik píše: Pre pohodlný spánok sa udáva, že teplota vzduchu pod perinou by mala byť okolo 28 °C, to človek vníma ako komfort bez pocitu chladu či tepla.

Zajimava informace, to by mohlo platit i na obleceni pri aktivnim pohybu. Pri staticke cinnosti je vnimani pocitu chladu uplne jinde.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » čtv led 1, 2015 10:10

booze píše:
fps píše:to chce PWS spodky

Chodis v PWS spodkach ?

když je cca pod -10°C, tak si je beru pod membránové kalhoty bez podšívky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » čtv led 1, 2015 10:16

fps píše:když je cca pod -10°C, tak si je beru pod membránové kalhoty bez podšívky

Tak to ano. Ja jsem je mel 1x pri pohybu a to bylo -28°C, jinak super na spani.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » čtv led 1, 2015 10:23

@booze: diky za test, chtel jsem takto pomoci teplomeru a vlhkomeru porovnat dve nepromok bundy, ale nakonec jsem s k tomu neodokopal. Proc nefungoval vlhkomer uvnitr?
Ty mas taky starsi Compressor ze? S prodysnejsim materialem a s primaloftem?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » čtv led 1, 2015 10:33

scinkk píše:Proc nefungoval vlhkomer uvnitr?

Vzdy ukazoval 100%. Asi moc velka citlivost.

scinkk píše:Ty mas taky starsi Compressor ze? S prodysnejsim materialem a s primaloftem?

Ano, presne tak.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 1, 2015 13:50

@booze: dost dobry =D> Ted jeste ty vysledky spravne interpretovat.

booze píše:teplomer No Name teplotni modul +- 1°C

Mas nejaky konkretni odkaz? Chtelo by to neco se zaznamem, klidne bych takhle zkusil celodenni turu.

booze píše:Vzdy ukazoval 100%. Asi moc velka citlivost.

Druha moznost je, ze ukazoval spravne a opravdu tam bylo 100%. Vubec bych se tomu nedivil. Jdes, potis se i kdyz to necitis a pot se odparuje ze zakladni vrstvy a prochazi dalsi, takze se mezi nima udrzuje maximalni mozna vlhkost.

Zajimave by bylo zaznamenat prubeh zmeny vlhkosti pri delsi zastavce, kdyz clovek pomalu usycha a dalsi pot nevyviji.

booze píše:
scinkk píše:Ty mas taky starsi Compressor ze? S prodysnejsim materialem a s primaloftem?

Ano, presne tak.

Ze ktereho presne roku? Muj model 2007 je prodysny, model 2008 nic moc. Material je uplne jiny i na omak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 1, 2015 13:52

scinkk píše:ty pocitas kusy obleceni ja materialove vrstvy :)
Ty mas baselayer + podsivka + izolace + shell = 4 :)

:D u mne je vrstva to, co muzu samostatne sundat.

scinkk píše:Kolik ma vlastne ta tvoje bunda v sobe primaloftu?

Myslim, ze 100 g/m^2 Primaloft One.

scinkk píše:Ja to ted poznam jen z podpazi a pritelka tim, ze jsem kolem prosel :)

Njn, zensky, je mi jich lito ;-) To musi byt strasne porad citit nejake smrady ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 1, 2015 13:59

booze píše:Tak ja na lyzich hodne ocenim nepromokavost. Pokud obcanka PL ma potrebu pluzit na cerne sjezdovce, kdyz ja jedu susem a hodim diky ni tlamu, jsem cely od snehu. Pokud snezi a sednu si na lanovce do louzicky. Pokud sedim na snehu a cumim do blba. Tak membrana ma smysl.

Na prvni pohled to tak vypada, ale v realu jsem v kalhotach bez membrany lyzoval od mala a pripady, ze bych je opravdu promocil, bych za 35 let spocital na prstech. Vyvalel jsem se obcas pekne, ale na to se staci oklepat, blby byl spis snih pod bundou po poradne tlame. Sednout si do louzicky je asi tak jediny opravdovy problem, ale v civilizovanych zemich vlekari sedacky prubezne ometaji. Na svah si sedaji jen snowprdelisti ;-)

Jinak uznavam, ze na lyzarskych kalhotach membrana nejaky smysl ma. Na turistiku nosim lyzarske jen proto, ze jine s pozadovanymi vlastnostmi (zatepleni + ksandy) se proste nedelaji...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 1, 2015 14:15

wawrik píše:Inak teplota na vnútornej látke je zaujímavý údaj. Pre pohodlný spánok sa udáva, že teplota vzduchu pod perinou by mala byť okolo 28 °C, to človek vníma ako komfort bez pocitu chladu či tepla.

booze píše: MHW Compressor: V narazech profoukne, nepotim se, pri pohybu normalne, teplota na vnitrni latce 27,9°C

Zajimava shoda. U mne to pocitove odpovida, ale teplotu jsem nikdy nemeril. Taky je zajimave, jak male rozdily staci ke zmene vnimani komfortu:
booze píše:svinska kosa na trup, teplota na vnitrni latce 25°C

booze píše:potim se, suche horko, teplota na vnitrni latce 31,1°C

Docela to odpovida tomu, jak intuitivni chapu funkci zateplene bundy. Tj. ze mezi ni a zakladni vrstou se vytvori mikroklima, ktere se samo reguluje na zaklade prace tela. Diky tomu, ze mezi zakladni vrstou a bundou je vzduchova vrstva a dalsi vzduch je lapeny v zatepleni bundy. K tomu jemna regulace zipem, kdy se teply vzduch zevnitr bud upousti ven nebo se naopak uzavre vevnitr.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » čtv led 1, 2015 14:27

mike píše:Mas nejaky konkretni odkaz? Chtelo by to neco se zaznamem, klidne bych takhle zkusil celodenni turu.

neco podobneho tomuto teplomer
Hmmm jdu si omotat hlavu alobalem... opet ctes myslenky a mam to v planu. :mrgreen:

mike píše:Druha moznost je, ze ukazoval spravne a opravdu tam bylo 100%. Vubec bych se tomu nedivil. Jdes, potis se i kdyz to necitis a pot se odparuje ze zakladni vrstvy a prochazi dalsi, takze se mezi nima udrzuje maximalni mozna vlhkost.

ANO s tim souhlasim, trosku to oyebu, at to neco meri. Asi to vlozim do neceho mene propustneho.

mike píše:Zajimave by bylo zaznamenat prubeh zmeny vlhkosti pri delsi zastavce, kdyz clovek pomalu usycha a dalsi pot nevyviji.

jak zastavim, tak me poleje pot a pak pomalu zacinam najizdet do normalu a pot necitim.

mike píše:Ze ktereho presne roku? Muj model 2007 je prodysny, model 2008 nic moc. Material je uplne jiny i na omak.

mam ho 5 let a je kupovany v outletu. jde pres nej normalne dychat. takze verze, ktera je vic prodysna.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 1, 2015 19:16

V alobalove cepicce se ti pri stoupani uvari mozek :twisted: Mozna je to naopak. V utery jsem pri mrazivem slapani premyslel nad tim, ze by nebylo od veci zmerit vnitrni teplotu a vlhkost a tys to zrealizoval (pricemz kdo vi, jestli bych se k tomu nekdy dokopal...)

Otazka je, kam dat cidlo. Jeste jsem to nevymyslel, jelikoz vetram zipem a to by asi mereni rozhodilo.

booze píše:ANO s tim souhlasim, trosku to oyebu, at to neco meri. Asi to vlozim do neceho mene propustneho.

Ti nevim, bojim se, ze takhle to zmerit nepujde. Za pokus to asi stoji, ale predpokladal bych, ze kdyz mas na tele mokrou prvni vrstvu, tak mezi ni a dalsi vrstvou bude porad 100% vlhkost, dokud uplne neuschne. Protoze telo topi a para muze ven akorat pres dalsi vrstvu nebo na ni zkondenzovat.

Jde o to, co vlastne chces zmerit. Pocit sucha (a bezpeci) nebo mokra bude dan vlhkosti prvni vrsty tj. jak rychle se z ni pot dokaze odparit (a to je zas dano prodysnosti vrstvy nad tim). Jak mokra je prvni vrstva by se asi dalo zmerit jen vazenim, coz by bylo trochu neprakticke ;-) Takze bych spis meril cas, za jak dlouho na tobe uschne. Neni to nic moc metoda... napada nekoho neco lepsiho?

booze píše:mam ho 5 let a je kupovany v outletu. jde pres nej normalne dychat. takze verze, ktera je vic prodysna.

Tak to nejspis bude ten model 2007 nebo starsi. Narazil jsem na nej kdyz jsem se byl kouknout v Rei v Seattlu (kam se na nej hrabe Hudy); nechtel jsem puvodne nic kupovat, ale bunda mne zaujala tak, ze jsem v ni odesel, byla zrovna docela kosa ;-) A dobre jsem udelal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení