Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 4, 2019 16:06

Rozdil je IMO jen v tom, ze ze spacaku membranu nemuzes sundat, a tak nevidis, kolik je na ni zkondenzovane vlhkosti a tudiz se nezdesis, jako kdyz sundas zdarak ;-)

Jistou negativni roli muze hrat i mezera mezi spacakem a zdarakem, ale to u membranovky spis odpada, jelikoz bude na perovce sedet tesne. Kdysi jsem membranovku na zateplene bunde (jeste pred primaloftkama) zkusil (silene foukalo a bunda profukovala) a kdyz jsem mebranovku ve vlaku sundal, byla zevnitr uplne mokra a to same zateplena bunda na povrchu. Pritom zvnejsku to nijak zle nevypadalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon lis 11, 2019 10:54

ret255 píše:Ten narvik som si skúšal u nich v predajni, lebo stále hľadám zateplovaciu bundu na zimu a nebolo to mohvie čo, tá látka nedýcha
na aktívny pohyb to bez poriadneho zapotenia nebude.

Tady je skvěle vidět, jak jsme každej jinej. Tuhle bundu od Zajo mám a moje hodnocení - dýchá. Akorát je to prostě slaboučká "letní" bundička.
Chodím svižně, občas popoběhnu. Při +15 stupních mám pod ní jen triko a pohoda, i do kopce rychlým tempem. Při +10 st mám pod ní slabší mikinu a pohoda. Při +5 mám pod ní silnou mikinu a i tak je mi kosa i při hodně rychlým pohybu, takže v +5 už je pro mě tahle bunda nepoužitelná...
Tudíž hledám primaloftku s dvoj, ideálně trojnásobným množstvím izolace, jestli se vůbec taková vyrábí :mrgreen:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » pon lis 11, 2019 11:19

Nevim jestli koukám na správnou bundu, ale píšou 100g primaloft ecoblack. V tom ti je jako zima pro 5°C ? :O To asi nejsi moc potivý jedinec ale spíš zimovřivý. Neznám přesně tenhle izolační materiál, mám nějaký primaloft silver myslím a mnohem menší gramáž a je mi v tom při 5°C při pohybu pěkné vedro.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon lis 11, 2019 11:25

Ano, přesně tak to je, píšou 100g/m2 myslím. Tento víkend v Chřibech, což bylo do kopce funět, z kopce popoběhnout, jsem pod ní měl silnější mikinu a pokud jsem byť jen trochu zvolnil, taková zimaaaaa... Nepotil jsem se vůbec.
Zatímco dva zbylí členové expedice se pomalu vařili jen v mikině :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon lis 11, 2019 12:41

No, neni Primaloft jako Primaloft. Co ja si spominam, tak gramazne (Gold a Silver i podle mych zkusenosti) cca odpovida, mozna jsou rozdily jeste silnejsi (jednotka je g/m2):
PL Gold 80 = PL Silver 100 = PL Black 120g
CLO je 0,92 PL Gold, 0,79 PL Silver, 0,65 PL Black
Nekde davneji jsem cetl (a mam dojem, ze to bylo primo na strankach Primaloftu, ale ruku do ohne za to nedam),ze Eco verze (kazde z tech PL izolaci) muze mit vyhrevnost az o 10% nizsi nez "bez-Eco".
Dalsi veci je, ze v kazde z techto produktovych rad existuje mnoho verzi izolace (Active, High Loft, ....) a kazda ma jine hodnoty na stejnou gramaz.

Navic v izolaci hraje velkou roli vnejsi a vnitrni latka a vzduchova vrstva mezi nimi a izolaci - nekde uz se tady na OF psalo (resp. linkovalo), ze jedna neprosivana vrstva vzduchu mezi izolaci a vnejsi latkou muze delat cca 0,5 CLO, dokopy az 1 CLO, co je uz velice vysoka hodnota.

Takze Ethericuv "sen" 2-3x tolik izolace vubec nemusi byt tak nedostupne. Muze zkusit Mountain Equipment Citadel s 200/170 g PL Gold (telo/rukavy) nebo sice ne PL ale (pry velice teple) Arcteryx nebo tento Rab.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon lis 11, 2019 14:01

Ve ctvrtek jsem se byl podivat v Parndorfu v Outlet centru a v ramci akci jsem se kouknul i na mirne zateplenou bundu urcenou na aktivni pohyb - The North Face Ventrix. Ja jsem to mel pouze v rukou, protoze kdyz jsem se tam dostal, uz (?) meli jen M, S a XS. Musim ale rict, ze na omak a pohled to je super bunda. Zkousel jsem i Arcteryxy - Proton FL, Atom AR a FL - a na prijemnost (v rukou!!!) vyhrava TNF.
Syn si jej zkousel a rikal, ze tak prijemnou bundu na sobe jeste nemel. Mateiral fajn, strih (pro nej) asi nejlepsi co mel (a to mu veci od TNF normalne sedi jako pytel na ruzi), pohyb v ni byl naprosto bezproblemovy, nikde nic nezavazelo a netahlo. Byl v ni vevnitr nejakou dobu a pocitove v ni bylo perfektne - ani teplo ani zima.
Ta bunda ma 60g/m2 specialni izolaci ze spoluprace TNF a Primaloftu - Ventrix, kde by mely byt mikrodiry kvuli lepsimu odvodu vlhkosti. Tepelne to bude kolem PL Gold, jen kvuli tem dirkam (krome lespimu dychani) bude pri zastavkach rychleji dostavat vnejsi chladnejsi vzduch - cca jako v P Alphe, jen asi trocha min. Jeji nevyhoda je, ze neni nejlehci.

Takze extra poticim se jedincum ji vrele doporucuji nekde zkusit, pokud tu moznost mit budou. Nejlepe si od nekoho pujcit - a dat sem feedback z praxe :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon lis 11, 2019 16:23

Dá se ta bunda od Mountain Equipment sehnat/zkusit někde v ČR? Na netu jsem nenašel. Popřípadě jaký je postup při objednání od nich? Nikde nevidím nic jako vložit do košíku nebo tak.. Nikdy jsem neobjednával takhle, nemám ponětí jak se to dělá...
Tpč za ten Arcteryx 800 USD?? Se zbláznili ne? :shock:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » pon lis 11, 2019 16:53

Koukám, že nějaký Ventrix mají ve Sportissimu za 3,5tis.
Etheric: zkusil bych se pozeptat na vodahory.cz.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon lis 11, 2019 18:23

Děkuji za tipy. Je šance, že to objednat půjde, když od Mountain Equipment berou. Mohl bych tak posunout svůj "bod zamrznutí" z +5 na nulu aspoň, to by bylo moc fajn... Nedělám si iluze, že s nefunkčním termoregulačním systémem budu schopen fungovat pod bodem mrazu, ale aspoň trochu ten svůj limit posunout by bylo moc fajn
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 11, 2019 21:01

Etheric píše:Chodím svižně, občas popoběhnu. Při +15 stupních mám pod ní jen triko a pohoda, i do kopce rychlým tempem.

:shock: pri +15 primaloftku? To je tak hranice, kdy na sobe mam tricko s kratkym a premyslim, jestli z batohu vytahnout vetrovku. Nejsi nahodou puvodem z Italie? ;-) Neco podobneho jsem videl jen tam, ale ve mestech. Na podzim slezu z hor, chodim v tricku, protoze je prijemne teplo (tak 15 - 20) a Taliani v perovkach :roll:

Etheric píše:Tudíž hledám primaloftku s dvoj, ideálně trojnásobným množstvím izolace, jestli se vůbec taková vyrábí :mrgreen:

To uz si radej porid perovku. Bude teplejsi, lehci a kdyz se nepotis, tak nemas problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pon lis 11, 2019 21:03

A jake mas vrtveni s tou mikinou pod bundou?
PWS funguje pod PL hur nez obyc fleece.
Na sportpursuit byly nejake bundy s PL od ME tusim. :-k
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pon lis 11, 2019 21:04

No perovkou by to vyhral, ale tusim, ze nekde bude zakopany pes. 8-[
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 11, 2019 21:16

apuka píše:The North Face Ventrix ... Takze extra poticim se jedincum ji vrele doporucuji nekde zkusit, pokud tu moznost mit budou.

Mel jsem cestu okolo Sportisima, meli XL, a tak jsem ji zkusil. Neni vylozene spatna, ale neni to ono:
+ prodysnost. Da se pres ni celkem slusne dychat, o neco hur, nez pres Pertex Microlight nebo DA Tornado, ale ty maji jen jednu vrstvu. Nekde jsem videl, ze "obalovy" material ma 40 CFM, cemuz verim, celkove bych bundu videl na polovinu tj. okolo 20 CFM. Rozumny kompromis.
+ bez kapuce.
- strih. Dobry na nekoho, kdo nema ramena. XL mi velikostne sedelo, ale kdyz jsem zalozil ruce na prsou (standadni test), tak trochu pres ramena tahla. Celkove byla takova beztvara a pytlovita.
- uzke rukavy. To je pro mne showstopper, protoze to znamena neprijemny diskomfort, ruce se (mi) poti nejdriv.
- detaily. Stahovani dole jen na jedne strane, coz si muze vyrobce dovolit na UL vetrovce, ale na zateplene bunde je to spatne, pri stazeni byla vylozene zdeformovana na stranu.
- vaha. Na zateplenou vetrovku moc velka, cekal bych tak o tretinu min.

Bunda byla prijemne mekka, tak, jak to ma byt, ale jinak mne material az tak nenadchnul, na muj vkus moc "krepovy". Kdyby nemela ostatni minusy, tak by se ale dal.

Mel jsem zrovna na sobe svou 10 let starou primaloftku do mesta, takze jsem mel prime porovnani a primaloftka byla lepsi uplne ve vsem krome prodysnosti, jelikoz prodysna neni. To zas je ta na ven a ta je vyzrazne prodysnejsi, nez byla TNF (coz ale neni az takove plus).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 11, 2019 21:21

apuka píše:Zkousel jsem i Arcteryxy - Proton FL, Atom AR a FL - a na prijemnost (v rukou!!!) vyhrava TNF.

Kde jsi je zkousel? V Hudy meli akorat Atom AR, Protony ne a pry uz nebudou (nemusi byt pravda) :?

Zkusil jsem si Atom AR. Strih dobry, lepsi nez ta TNF, rukavy sirsi, sedi podobne, jako ma Primaloftka. Material o neco lepsi, nez posledne, ale porad susti trochu vic, nez je nutne. Uvazuju o ni, ale nemaji verzi bez kapuce, coz je nutnost, zrovna tady mi vadi dost. Taky mi vadi pruzne konce rukavu, to povazuju za pomerne nepochopitelny (u Arcteryxu) design fail. Prodysnost jsem nezkousel (koukala na mne prodavacka 8-[).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pon lis 11, 2019 22:02

mike píše:Taky mi vadi pruzne konce rukavu, to povazuju za pomerne nepochopitelny (u Arcteryxu) design fail.

Nerekl bych. Maji to promyslene a nemas tak mokre rulavy. Ocenis na bezkach, sneznicich apod. Kde mavas hulkama
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon lis 11, 2019 22:10

mike píše:Kde jsi je zkousel?
Vsak jsem spominal:
apuka píše:Ve ctvrtek jsem se byl podivat v Parndorfu v Outlet centru a v ramci akci jsem se kouknul...
...na TNF, Arcteryx, Mammut, Salewu - ty tam maji prodejny (plus i jini jako Salomon, Odlo, Schoeffel, Kjus a spoustu z tech nizsich vrstev jako Jack Wolfskin, Columbia, 4F, Trespass, ...).
Mimochodem, v te akci (jen ten den) meli ty Ventrixy za 44,10 (!!!) EUR. (Taky pry rano to brali po peti - max. povolene mnozstvi.) Kdyby meli moje cislo (mne by asi stacila i L), sedelo to, tak si to vezmu na chozeni do prace. Za tu cenu...
Zateplene Arcterixy vychazely s cca 47,5% slevou kolem ctyrnasobku. Tam zase mely PWS mikiny Kyanite za 65E, z bot Bora Mid GTX (verze jeste s nevyjimatelnou GTX botickou) za 95 a damske Acrux Lether polobotky (v jedne barve) za 60E. (Tam jsem to podelal minule na jare, kdyz meli vsechny zateplene bundy za 70-100 E a ja jsem si nic nekoupil, ze vlastne nepotrebuji.) Mammut mel Rime In Hoody za 69,90, ale pro muze v pitome "spinave bile" barve, absolutne nevhodne na bezne noseni (pritom damske meli opravku krasne fialove cervene).
No holt, letosni podzim a zimu dochodim ve Windstopperovem Arcteryxu s mikinou, primaloftce od Klimatex a perovce.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 11, 2019 22:12

@booze: kdyz ja tam chci mit trochu mezeru kvuli vetrani. Kdyz je kosa, tak do ni strcim (PWS) rukavice. Tohle sedi presne na telo :?

Hele, ja jsem zateplenou bundu s tesnyma koncema rukavu mel. Bylo to jedine, co mi na ni vadilo, mival jsem zpocena zapesti. Ruce se mi prehrivaly zvlast na jare, kdyz jsem sel s rozepnutou bundou a bez rukavic. Tohle mi MHW Compressory nedelaji, jelikoz je tam trochu mezera.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 11, 2019 22:16

apuka píše:Vsak jsem spominal

Aha, jo, sorry :) Takze ne u nas.

apuka píše:Mimochodem, v te akci (jen ten den) meli ty Ventrixy za 44,10 (!!!) EUR. (Taky pry rano to brali po peti - max. povolene mnozstvi.) Kdyby meli moje cislo (mne by asi stacila i L), sedelo to, tak si to vezmu na chozeni do prace. Za tu cenu...

Cena dobra, ale stejne bych ji nevzal. O penezich za chvili nevim, ale bunda s uvedenymi minusy by mne stvala furt. Pricemz nekomu to vadit nemusi, zvlast jestli ma vetsi obvod pasu nez prsou ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon lis 11, 2019 22:33

mike píše:bunda s uvedenymi minusy by mne stvala furt. Pricemz nekomu to vadit nemusi, zvlast jestli ma vetsi obvod pasu nez prsou
To je jasne. Ale zvlastni je, ze zrovna syn pas rozhodne nema vetsi nez prsa a skoro vsechno, co doted zkousel od TNF mu bylo jak vreco otocene dnem vzhuru - ale tato bunda mu sedela naprosto perfektne. Taky je mozne, ze TNF dela vice "velikosti" - nejenom na vysku ale i na sirku, neco jako rozsirene v pasu nebo v ramenou. Anebo jen delaji ruzne strihy - regular, zuzene, rozsirene- Kdu vi... Jejich veci maji casto dve pismena na znaceni velikosti, napr. L/G.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon lis 11, 2019 22:36

Ano, nosim tu primaloftku od Zajo při +15 /na funkční krátký triko/ k plný spokojenosti. Teda když do toho jó šlápnu, musim tak čtvrt zipu rozepnout, vyhrnout rukávy a pak je to akorát ;)
PWS jsem si musel vygooglit co to je, nikdy jsem to nezkoušel. Nosim pod tim flísku nebo jinou mikinu z uměliny a pod mikinou umělý triko buď s krátkým nebo dlouhým rukávem. Zkoušel jsem toho fakt moc a tahle kombinace mi vyhovuje nejlíp - při změně tempa, náročnosti terénu, když začne najednou svítit - se nezačnu potit /což v péřový bundě při takový změně se potim okamžitě i přesto, že doteď to bylo vpoho/. Výkyvy teplot a náročnosti tak problém vůbec nepředstavujou, problém je, když se teplota blíží k mýmu bodu zamrznutí, což ale neni problém oblečení, nýbrž mýho organismu. Co vám budu povídat, je to pěkně napytel mít nefunkční termoregulaci /zas mi ale nevadí vedra, něco za něco/. Proto hledám silnou primaloftku, abych svůj bod zamrznutí trochu posunul..
Edit: někdo mi říkal, že bych mohl zkusit lehkou péřovou vestu pod tu primaloftku. Zní to rozumně a proveditelně - když už v mikině a bundě začíná bejt zima, sundat mikinu a namísto ní péřovou vestu. Třeba by to fungovalo, je to ale drahá zkouška pokus/omyl
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » úte lis 12, 2019 20:48

mike píše:@booze: kdyz ja tam chci mit trochu mezeru kvuli vetrani. Kdyz je kosa, tak do ni strcim (PWS) rukavice. Tohle sedi presne na telo :?

Hele, ja jsem zateplenou bundu s tesnyma koncema rukavu mel. Bylo to jedine, co mi na ni vadilo, mival jsem zpocena zapesti. Ruce se mi prehrivaly zvlast na jare, kdyz jsem sel s rozepnutou bundou a bez rukavic. Tohle mi MHW Compressory nedelaji, jelikoz je tam trochu mezera.

Hmmm dneska jsem sel v desti v Montane Prism. Pred nedavnem se mi podarilo konecne odstranit DWR a dneska me bunda prekvapila, ze natahovala hodne vlhkost od PWS rukavic. Cca do pulky predlokti. Vsude jsem byl v suchu aruce mokre. To se mi uz dlouho nestalo. :-k
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 12, 2019 22:07

Tak to u vas muselo prset o hodne min. Moji dnesni hodinu by primaloftka nedala, proto jsem to ani nezkousel, a to nejaky dest vydrzi.

Vzlinavost je mrcha a PWS rukavice saji v desti jak houba.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » úte lis 12, 2019 22:38

Pokud bude zitra opet prset vyzkousim to v Arcteryxu. :-k

Podle chmu:
u vas 1,4 mm/h
V boozelandu 1,2 mm/h
:roll:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 12, 2019 23:55

Nevim, kam koukas, ale ja u nas vidim 4.3 mm/h (v dobe, kdy jsem byl venku).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř lis 13, 2019 12:19

Bundy ME Citadel nejsou aktualně skaldem. A to ani u vyrobce.

Termín dostupnosti není znám.
:roll: achjo...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř lis 13, 2019 13:26

Etheric píše:PWS jsem si musel vygooglit co to je, nikdy jsem to nezkoušel. Nosim pod tim flísku
PWS je konkretni typ flisky, momentalne asi jeden z nejlepsich materialu.
Jak nad Tebou ale premyslim, rekl bych, ze pro Tebe bude asi vrstveni fakt mnohem lepsi reseni nez jedna tepla primaloftka a pod tim trciko - bez flisky, protoze potom uz to podle mika neni ono.
Co muzes sehnat asi jednoduseji jako hodne teplou "primaloftku" je tepla fliska. Protoze ale neni fleece jako fleece, doporucil bych neco z Polartec Classic 300g/m2 nebo novejsi High-loft verzi Polartec Thermal Pro. Tu bys mohl pouzit spolu s bundou, kterou uz mas. Ta prvni je asi nejteplejsi a nejprodysnejsi, druha je skoro stejne tepla, tenci a malinko mene prodysna. Powerstretch je podle mne pro Tebe na (pro Tebe) velkou zimu nejmene vhodna, je mene tepla, mene prodysna ale zato je relativne dobre vetruodolna (proti beznemu vetru, ne ve vichrici), verze Pro je i o dost odolnejsi, da se lepe nosit primo pod batohem. Pravda, to neni uplne nejlehci a nejskladnejsi varianta, ale myslim si, ze pro Tebe v zime neni vaha a skladnost tak dulezite jako byt v teple.
Toto muzes zkombinovat s tenci fliskou, muzes jej nosit pod dobrou "primaloftkou" Mozna to nebude uplne nejidealnejsi, ale je to dobre funkcni reseni, ktere pouziva mnoho lidi. A taky muzes misto "primaloftky" v pripade velkeho mokra pouzit i s membranovkou - kdyby neco, muzes pridat i "primaloftku", ale v tomto pripade na flisku membranovku a az na to (i do deste!!!) primaloftku. Funbguje to mnohem lip nez naopak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř lis 13, 2019 14:45

apuka píše:jedna tepla primaloftka a pod tim trciko
tohle mi funguje při +15, při +10 už přidávám flísku :) Stejně mi nic nebude fungovat tak, jako ostatním. Okolo nuly už kosnu s libovolným počtem vrstev, páč moje termoregulace definitivně vypovídá službu. Tzn jak teplota žuchne pod +5, sezóna končí a ven nevycházím, pokud to neni nezbytně nutný..
S tou megasilnou primaloftkou bych ale aspoň netrpěl už při těch +5. Kdo tohle nezažil, si těžko dokáže představit, že když je venku nula, budu vyloženě mrznout, ačkoliv budu oblečenej stejně, jako někdo jinej do -20 /jemu ale při těch -20 bude akorát/
Jsem to vyhrál no :( Ale jako zas můžu bejt rád, že vůbec žiju a tohle mi zůstalo jako jedinej následek. Je to sice k svini nemoct 5 měsíců v roce pořádně ven, ale pořád je to lepší, než bejt pod drnem :ú
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mitau » stř lis 13, 2019 17:17

Kdyz tolik resis horejsek tela, jake pouzivas nohavice? Z me zkusenosti teplota pres telo se trochu prumeruje, takze to chce davat pozor na vse.
Treba si vzpominam z tve pamatne fotky s flaskou od piva, ze mas rad kalhoty s nizsim pasem - to pri snaze maximalizovat tepelny komfort nebude nikdy fungovat. Predpokladam, ze mas tohle poresene, ale za optani se nic nedam.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř lis 13, 2019 17:27

Gatě asi jako všichni, funkční podvlíkačky + rychleschnoucí gatě na to. Jediný gatě s nízkým pasem co nosim, jsou rifle do města, všechno ostatní jsou klasický kalhoty do pasu. A do kalhot zastrčit triko.
Že nejvíc tepla odchází hlavou a nejdřív zima začne bejt od nohou, to vim ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř lis 13, 2019 18:08

Myslim, ze jsi adept na ty zateplene kalhoty od Patagonie. Zateplene kalhoty jsou proti kombinaci podvlikacky + normalni kalhoty uplne jiny level, ale kdo nevyzkousel, nepochopi :) Viz diskuse v tom vlakne.

Pod primaloftku bys jeste mohl pouzit neco, cemu rikaji perovy svetr. V podstate lehka perovka. Urcite lepsi, nez libovolna fliska.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení