Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » ned led 8, 2017 16:37

sj eiger cca 3 roky a sem tam pirko, nosena dost jako zaloha pouzivana min

jinak rano sme vyrazeli z krasne na lysou, auto ukazovalo venkovni teplotu -20 a celkem myslim to tak byt mohlo. jak sme zacali po zlute stoupat, do 5ti min sla thermolite bunda dolu (150g merino tilko a funkcni dlouhy triko lasting) a navrch misto ni zajo polartec micro. az nahoru v pohode, bezvetri, betsina cesty ve stinu. nahore na teplomeru na slunku -12 a foukalo tak to sem citila trochu diskomfort. na cestu zpet pres ivancenu sem si ale vzala misto polartec mikra thermolite bundu, vetsinou klesani/rovina a zas ve stinu a pri tech par kratkwjch stoupanich (2x) se to dalo s rozeplou bundou prezit, jinak bych se prehrivala fest. dole -16 v obci. takze za me ta thermolite bunda funguje skvele, to bych jen v mikru a nepropro bunde nedala teplotne cestu zpet ale na tahly stoupani se prehrivam uz jak svina.

jinak od kycery dal po zelene to mebylo skoro vubec proslapany, takze se slo hur ale uz sem tolik netopila jak na lysou takze dobry
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon led 9, 2017 0:10

TooMooX píše:Jak jsou na tom vase perovky s pelichanim ? Prokleti Sir Joseph nebo bezna vec ?

Montbell perovka ze 7D nylonu. Nevzpominam si, ze by kdy vylezlo jedine pirko.

Spacak SJ Koteka 500. Peri z nej leze, ale neni to uplne tragicke. Odhadem tak 1 - 2 pirka na jedno spani.

wawrik píše:Dokonca aj UL sveter Montbell z 10D nylonu je na tom o dosť lepšie, tam je to tak jedno pármilimetrové pidipierko za týždeň.

10D nylon neni vubec spatny, spis jeden z lepsich materialu. Urcite lepsi, nez SJ Softex, mam pocit, ze u SJ nejak zamrzli ve vyvoji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon led 9, 2017 0:13

Mawenzi píše:auto ukazovalo venkovni teplotu -20 a celkem myslim to tak byt mohlo. jak sme zacali po zlute stoupat, do 5ti min sla thermolite bunda dolu (150g merino tilko a funkcni dlouhy triko lasting)

:roll: melas zacit tim, ze sundas zbytecne vrstvy pod bundou. Dve trika jsou evidentne moc, melas zkusit jedno. Kdyby ti i tak bylo v -20 horko, tak je bunda moc tepla nebo je s ni neco spatne. Nebo s tebou ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon led 9, 2017 0:27

Dneska jsem si vzal spatnou primaloftku. Tu malo prodysnou. Sel jsem se na par hodin projit jen za Prahou, pri odchodu jsem automaticky sahnul po bunde do mesta a doslo mi to az venku. Uz se mi nechtelo vracet, a tak jsem to aspon poradne otestoval. Byly asi -3, lehce snezilo, par cm cerstveho snehu. Necele 4 hodiny chuze po rovine a mirnych kopeckach, ale snih byl znat, chuze byla obtiznejsi a namahavejsi. Pod bundou jsem mel standardne PowerDry triko s dlouhym.

Diskomfort jsem zacal citit uz asi po hodine, vevnitr bylo vic vlhko, nez jsem zvykly. Hlavne rukavy, telo jsem castecne odvetral zipem. Od ramen dolu jsem citil vlhko a chlad a bylo mi celkove chladneji, nez pred par dny pri -12, kdy jsem byl suchy. Kdyz jsem na konci bundu sundal, byly rukavy zevnitr vlhke az mokre, bunda na tele vlhka. Na to nejsem zvykly, u prodysne je vzdycky zevnitr uplne sucha. Na povrchu byla mokra, ale to je v tomhle pocasi standard a nevadi to. Z rukavu voda netekla, ale taky to nebyl zadny extra vykon, na sneznicich za cely den by nejspis tekla.

Na nohach jsem mel zateplene TNF kalhoty, ty byly v pohode, vevnitr uplne sucho. Zvenku byly z vnitrni strany az po kolena mokre od snehu, ale vevnitr to vubec nebylo citit. Opet tedy overeno, ze prodysnost je u zateplenych veci zasadni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon led 9, 2017 6:30

tilko mam proto ze se nechci v hospode nebo aute svlikat do podprdy z dlouhyho a pak do tilka. uz sme se tu o tom jednou bavili. tuplem ne pri mych +nehorazne moc kg. navic nemit to funkcni triko s dlouhym bunda se mi lepi na holy zada a ruce a je to humac.

samo ze rano u auta mi bylo akorat, ale to 5km dlouhy stoupani bylo proste dost dlouhy na to, abych se varila ve vlastni stave a navic kdyz bych to tilko nemela, urcite by to nemelo vliv na to, ze se varim.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon led 9, 2017 6:38

vliv muze mit i svrchni latka prece jen u bundy za litr to asi nebude kdo vi co a koupila sem ji spis experimentalne a do mesta. nicmene je skvela i do mesta i na vylety a casem mozna koupim nejakou echt paradni. ale mela sem i proklinany "membranovy" ss gate a narozdil od bundy se v tom nohy v podstate nepotily a bylo mi v nich vcelku prijemne celej den, i kdyz za poslesni 2 zimy co je mam vcelku nebyla zima a na teploty kolem 0 sem je musela zavrhnout, protoze sem se v nich varila neskutecne (nebo je mit na pomaly vychazky s psama, tam je to taky v poho) takze muzu byt asi i divna ja, protoze ty membranovy ss cokoli proklinate na vylety uplne vsichni :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon led 9, 2017 9:07

Mawenzi píše:tilko mam proto ze se nechci v hospode nebo aute svlikat do podprdy z dlouhyho a pak do tilka. uz sme se tu o tom jednou bavili. tuplem ne pri mych +nehorazne moc kg.
Neboj, na Lyse by ses ztratila, lidi jsou na to zvykli :-).
Ale zluta z Krasne na Lysou je idealni misto na testovani funkcnosti obleceni, ze jo :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16595
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon led 9, 2017 10:17

no overila sem si, ze v ty bunde se do kopce proste neda, ale jinak je to super a staci mi jen to polartec micro na mezivsrtvu do baglu, s tim jak je skladna a lehoucka ta thermolite, tak to urcite nejaka kvalitnejsi bunda musi byt fakt super
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon led 9, 2017 10:49

Jen bych Ti doporucoval bud lehkou vetrovku nebo misto polartec micro mikinu z Powerstretche (ale ten bude urcite teplejsi) pro pripad, ze bude foukat.

Ale nakonec jsi se mohla z Lyse podivat asi na Tatry, Babi Horu, snad i Jeseniky a Suchy Vrch uz skoro v Orlickych horach a i daleko smerem k domu :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16595
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon led 9, 2017 14:13

no mam i pws mikinu, ale nakonec sem ji nechala doma, protoze sem chtela pro jistotu neco lehciho na zatepleni a pws se mi zdalo jako kanon na vrabce zbytecne, kdyby mi triko s dlouhym/bunda nestacila a su rada, protoze bych v pripade, ze sem sundavala bundu, musela sundat i triko s dlouhym a vzit rovnou pws misto te varianty triko s dlouhym + micro, takze za sebe su s touhle variantou celkem spokojena. na foukani bych si vzala pertexku ale to bych i k pws musela mit, protoze kdyz fuci tak mi stejne pws samotny nestaci...

jinak jo, videli sme daleko predaleko. Jeseniky urco, tatry tez
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ThomasB » pon led 9, 2017 14:49

Nějaký názor na péřovku Kilpi Everett? Vím, že Kilpi asi nebude srovnatelná s nějakými top výrobci, ale bunda je za nízkou cenu a plněna husím peřím 650 cuin. Na světě outdooru ji nijak nekritizovali, ale zas nějaký moc test neproběhl.
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon led 9, 2017 14:58

co je za matros ten SIBERIUM DWR WB. pokud by to nebyla nejaka "membrana" tak asi za ty prachy se to zkusit da, ne
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ThomasB » pon led 9, 2017 17:20

Podle popisu by to žádná membrána být neměla... Nebo někdo nějaký jiný tip na perovku kolem 2 tisíc na nošení ráno a večer kolem stanu nebo případně v přestávkách na udržení tepla.
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Příspěvekod scinkk » pon led 9, 2017 17:23

Nejsou obecně v teto cenové hladině zajímavější ty z decathlonu?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon led 9, 2017 18:37

Taky si myslim. Perovka z Decathlonu by mohla mit slusny pomer cena/vykon.

Mawenzi píše:tilko mam proto ze se nechci v hospode nebo aute svlikat do podprdy z dlouhyho a pak do tilka. uz sme se tu o tom jednou bavili. tuplem ne pri mych +nehorazne moc kg. navic nemit to funkcni triko s dlouhym bunda se mi lepi na holy zada a ruce a je to humac.

Myslel jsem mit na sobe jen triko s dlouhym a bundu, vykaslat se na tilko. Tak chodim ja.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon led 9, 2017 18:40

Nectes poradne! My autistividime ty pro Tebe nepodstatne malickosti, detaily, napr. ze Mawe je zenska a nechce si ji svlekat a taky, ze Ty (teda nevim to jiste, ale predpokladam) se nesvlekavas do podprdy :wink: .
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16595
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon led 9, 2017 18:45

Po nekolika letech sis vsimnul, ze Mawenzi je zenska a machrujes :twisted: Zrovna ty, kteremu se na OF pletou pohlavi nejvic :D

Kdyby nosila jen triko s dlouhym a bundu, tak se do podprdy svlekat nemusi, staci shodit bundu. V hospode nemam problem v triku s dlouhym ani ja a to se klidne vsadim, ze topim vic. Aspon poradne uschne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon led 9, 2017 18:57

mike většinou všude je na triko s dlouhým vedro. V hospodě, v buse... na té lysé včera bylo parádně přetopeno, jako nestěžuju si, chvílu to přežiju. dyt i v kanclu sedim v tilku v rozvalenym okne a sotva vlezou kolegove v mikinach, uz mi ho zaviraj ze je jim ziminka.

mozna topis vic a mozna lip snasis diskomfort. Ja to nesnasim kdyz se pecu ve vlastni stave i kdyz nekde sedim

Když sem nahoře asi 10 minut pobíhala v tílku, páč sme chtěli kolegovi dokázat, že neumrznem a byla sem z naší grupy jediná, kdo se odvážil nejen na to "sahara foto" vubec pomyslet, tak musím říct, že to bylo celkem v pohodě protoze nefoukalo, takze leharo asi pro kazdyho.... Nakonec, jedno květnové foto. na tom slunku bylo fakt na zdechnutí:D
Přílohy
kveten-2016.JPG
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon led 9, 2017 19:04

Dobre, tak to mas asi posunute. Ja klidne jedu v zime do Liberce v triku s dlouhym a v zateplenych kalhotach a nevadi mi to. Stejne tak bych tam mohl sedet v tricku s kratkym a normalnich kalhotach. Tohle je porad v mezich me termoregulace, nektery zensky to holt maji horsi a pak se musi prevlikat ;-) Opravdu jen nektery, protoze tam bezne sedi kompletne oblecene bezkarky, nektere si ani bundu nesundaji, protoze jim to na hodinu nestoji za to :twisted: Tipuju, ze tam byva ke 20 stupnum.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon led 9, 2017 19:20

no ja to vidim v buse/vlaku furt sou lidi co sou obleceny ven na -10 a pak v tom samym dokazou sedet hodinu ve vytopenym buse...

ja za to ze topim pres den ale nesu nasledky v klidu viz moje abnormalni potreba teplejsiho spacaku. je to naprd. i kdyz mozna lepsi tohle nez imrvere zmrzla zenska. znam lidi co v perovym trisezonaku spavaj v lete v mistnosti v 25 a sou spokojeny (zapnuty az k hlave)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Rychtar84 » úte led 10, 2017 10:26

Zdar, má někdo zkušenost s touto: JACK WOLFSKIN Zenon XT ?
Jak je to u toho peří s prodyšností? Nikde jsem nevygooglil nějaké parametry. Zda je to opravdu jen na zateplení těla, či se s tím dají dělat aktivity, kde se zapotíš...
http://www.sierratradingpost.com/jack-w ... n~p~7552w/
Uživatelský avatar
Rychtar84
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob bře 19, 2016 7:07

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř led 11, 2017 3:42

V Praze se vyjasnilo a je dobra kosa. Pri zemi skoro -15. Vzal jsem si na hodinovou prochazku primaloftku do mesta a tenci PowerDry triko od Zaja a zadne horko mi nebylo. Dalo se to, ale kdybych to tusil, vzal jsem si radej silnejsi triko od Haglofs, to by bylo akorat. Neodhadl jsem to, jelikoz teplota dneska prudce klesa s vyskou nad zemi. Na balkone v druhem patre mi teplomer ukazuje -7.5 takze jsem cekal maximalne -10. Jenze to ukazoval dalsi teplomer na skole jen o trochu niz a dalsi ve vysce asi prvniho patra uz -12. Pak jsem se kouknul na Net na prazske meteostanice a vsechny ukazuji k -15. Takovy rozdil mezi svym balkonem a zemi jsem jeste nevidel. Pocitove to odpovidalo, zatim nejvetsi kosa letos v Praze.

Zateplene kalhoty TNF to zvladly na hole telo v pohode a jelikoz jsem si vzal Alasky se dvema ponozkama, abych se nekde neprerazil, tak nohy taky v pohode. PWS rukavice byly trochu na hrane, ale jeste se to dalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dudy » stř led 11, 2017 7:42

Dudyho dolina hlásí -18,4°C ve 2 metrech.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3964
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Lipon » stř led 11, 2017 8:57

prosecka nahorni plosina v 6,05 mela -16, cca. 25m nad zemi
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Simi » stř led 11, 2017 9:53

Hele Miku, buď jde teploměr blbě mě nebo tobě. :-) Dneska v 8 ráno u nás bylo -16 taky v druhým patře. Měřeno digiteploměrem. Na to, jakej kousek jsme od sebe, tak tam máš nějak podivně teplo...
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » stř led 11, 2017 11:06

Simi píše: Na to, jakej kousek jsme od sebe, tak tam máš nějak podivně teplo...

Taky me hned napadlo to kupe a ti dva sotousi. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř led 11, 2017 12:12

To nic, mike jen meril pri otevrenem okne :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16595
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Zdéňa » stř led 11, 2017 17:48

Někde to tu bylo, ale teď to nemůžu dohledat...na co si dát pozor při praní primaloftky? A na kolik perete? Děkuju :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř led 11, 2017 17:56

Na DWR, odejde ;-) Peru na 40 v normalnim gelu na barevne pradlo tak jednou az dvakrat za sezonu. Zadna veda. Na opravu DWR pomuze susicka, ale koukni na symboly u bundy, jestli se muze, nektere latky by to mozna nemusely prezit. Nedavej tam avivaz a jestli se o ni extra bojis, tak pouzij Atsko SportWash.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř led 11, 2017 18:08

Simi píše:Hele Miku, buď jde teploměr blbě mě nebo tobě. :-) Dneska v 8 ráno u nás bylo -16 taky v druhým patře. Měřeno digiteploměrem. Na to, jakej kousek jsme od sebe, tak tam máš nějak podivně teplo...

Urcite jde blbe mne, mam ho spatne umisteny. Pod strechou balkonu, ale bohuzel je to jedine misto, kam nesviti slunce, mam okna na zapad. Potreboval bych takovou tu vec z bilych taliru, co byva na meteostanicich, pak bych vystrcil cidlo mimo balkon. Kdyby nekdo vedel, kde to sehnat, tak sem s tim.

Normalne ale byva v zime rozdil okolo 3 stupnu, ne 7... Slo opravdu o vysku, bylo to videt i na te skole (Hlivicka), jsou tam dva teplomery s digitalnim displejem, kazdy z jedne strany a v jine vysce. Takovy rozdil mezi nima nebyva. No a taky jsi bliz Vltave, z udoli jde zima, tady jsme prece jen trochu chraneni. Teplota pri zemi obvykle odpovida meteostanici na Ruzyni a tam tech -16 v noci bylo. Mne to nakonec rano kleslo az na -10.5.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení