Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát zář 23, 2022 8:21

Velikosti Rabu mám S, výjimečně M.
Už nejsou no, jen ta červeno černá a cestářská.

Jaký jsou šance, že ještě letos někdo z výrobců vyleze s nějakou použitelnou novinkou?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát zář 23, 2022 10:38

Cernou (Anthracit) jeste v pohode koupis v S i jinych velikostech - jen asi ne v CR.
Etheric píše:Jen mám trochu obavy z té kapuce, ona je dost vykrojená, takže těch 80g izolace sahá celkem až na hruď. Samozřejmě je ta kapuce na helmu, tzn asi nejspíš bude dost velká, což v kombinaci se slabší izolací může způsobit, že bude na krk a část trupu okolo krku zima. Záleží, jak moc volná ta kapuce bude.
Vem to tak, ze pri takovem zatepleni (i tech 80 g!) uz vice-mene pro lezce kapuce pod prilbu nema zadny smysl. To by si tu prilbu museli pri obleceni/svleceni bundy nastavovat na velikost jak na sirku, tak i upinani pod bradou - a to neni zalezitost na minutku a uz vubec ne neco, co by se chtelo delat v minusovych teplotach, vetru a snezeni se svlecenymi rukavicemi (s nima to jde na vetsine prileb dost tezko, hlavne pod bradou)...

Na druhe strane ma kapuce stahovani kolem tvare i do sirky, takze se da ocekavat, ze si to dokazes nastavit na sebe. Ale je to neco, co treba zkusit. No pokud se Ti to povede dobre zatahnout abys zabranil unikani vzduchu a tepla, tak ten "pridany vzduch", co pod ni v oblasti krku (ne hrudi, az tam kapuce nesaha) by mohl pridat dost izolace.

Ad Aerogel: presne nevim, jak to je ve skutecnosti, jen soudic podle propagacnych materialu Primaloftu vypada, ze oni pridavaji malinke kousky Aerogelu dovnitr jednotlivych PES vlaken v izolaci - kolik a do jakeho mnozstvi vlaken, to netusim. Jinak to ale ani nejde, Aerogel nesmi prijit do styku s vodou, vlastne ani s vlhkosti, bo se jeho struktura znici a prakticky prestane existovat. Pokud je to ale obalene ve vlaknu tim PES, klidne muzes bundu prat, kolik chces - Aerogel zustane neporuseny. Nakolik odejde izolacni schopnost PL Gold, je uz jina otazka.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16555
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát zář 23, 2022 11:36

Objednat ze zahraničí můžu, ale trefit velikost. Většinou mám S, ale víme, jak jim to lítá. Můžu mít i M nebo XS.

Lezci mě nezajímají...

Když v tomhle odejde aerogel, bude celá bunda k ničemu.
Vůbec si nedokážu představit, jak dostanou aerogel dovnitř PES vlákna. Ikdyby, tak jak ten obal z PES vlákna ochrání aerogel proti vlhkosti? Tohle si nedokáže vůbec představit
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát zář 23, 2022 13:52

Etheric píše:Když v tomhle odejde aerogel, bude celá bunda k ničemu
To by se TI ale musely rozpadnout (a to doslova) skoro vsechny vlakna na urovni jednotlivych vlaken. Obavam se, ze kdybys to chtel udelat schvalne, moc jinych moznosti nez nejake rozpoustedlo bys nemel.

Takze si myslim, ze pokud nebudes prat v rozpoustedlu na PES, tak Aerogel zustane, jak je.

Mne osobne vice hloda ten clanek, co jsem nekdy sem postnul, kde jim podle infrakamery PL Gold s Aerogelem teda zrovna dvakrat dobre nefungoval.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16555
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » sob zář 24, 2022 6:32

Pořád nechápu, jak lze aerogel pevně a neprodyšně - současně trvanlivě - obalit do PES. Přijde mi to jako fantasmagorie. Vlákno bude těžce namáháno, vlhkosti z nošení a praní bude dost. Stačí tedy jedno nalomení nebo tak a je hotovo. Nevim, je mi to záhadou.
Nj, hlavně nevím, co od takový izolace čekat, ani jestli to neodejde za sezónu. U PL gold, silver, Climashield aspoň vím, co čekat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » sob zář 24, 2022 8:17

To ani ja, no zase predavat bundu, ktora sa iste bude s vodou a vlhkostou stretavat mi pride uplne absurdne.

Toto je uz tusim 2-3 rok co maju tu bundu v ponuke a keby to bol taky fail, tak by ju asi nadalej nepredavali. Viac ak z tej technologie by som mal obavy z toho vonkajsieho materialu, vyzera byt dobre odolny, no ako je na tom s prechodom vlhkosti von to je otazne.

Tyh aerogelov moze byt vacero druhov a k vodeodolnosti sa pise okrem toho ze sa rozpusta vo vode aj toto:
Is aerogel water resistant?
Classic silica aerogels and other oxide-based aerogels are not natively waterproof but can be modified to not only be waterproof, but superhydrophobic. Mechanically strong Airloy® aerogels made by Aerogel Technologies are water-resistant with varying levels of hydrophobicity for different applications.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » sob zář 24, 2022 20:22

tuhle jsem se dival na HP Epic jacket nebo Tilak Ketil a prekvapilo me, ze ty 67g izolace jsou mnohem nadychanejsi oproti Black Yak Calvana (u ni pisou jen climashield, ale mel jsem za to, ze to mel byt take Apex). HD verze (pritelkyne ma obe) se 120g je asi podobne silna, ale pusobi koncentrovaneji. Je mozny, ze to Korejci sesili tak, aby to bylo vic ztlaceny?
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » ned zář 25, 2022 4:12

Torrid vs Yungay taky vychází, že Torrid vypadá /a na omak je/ buclatější... Přitom Torrid má nějakých 70g Climashieldu a Yungay přes 100
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » stř zář 28, 2022 1:23

diky za potvrzeni, dival jsem se, ze se dela Arc'teryx Atom HW Jacket s 120g coreloft, ale jen damska.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř zář 28, 2022 5:51

Škoda, proč ju nevyrábí v pánským :roll:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » stř zář 28, 2022 7:44

Tak pardon, vlastne vyrabi, podle specifikaci je to klasicka Atom AR, ktera ma krom 120g jeste nizsi 80g a 60g v ruznych mistech.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř zář 28, 2022 8:03

Nj, opět pořádná izolace jen někde. Kdy už tyhle nesmysly přestanou dělat ](*,)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » čtv zář 29, 2022 15:38

zitra vyzvednu bundu, uz dneska prisla. fedex to dorucoval a poplatky za procleni, clo a dalsi srandy asi posle mailem nekdy pozdeji... tak sem doufala ze faktura bude uz u toho.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 30, 2022 14:29

1)
ty gumicky na rukavech jsou fakt desny a tesny
2) mam dojem ze ethericovo Sko je o neco sirsi nez moje Sko. sedi mi, ale urcite nebylo tak akorat pres zada/ramen, staci 2cm rozdil a uz je to poznat..
3) latka vypada fakt mega jemne
4) ta seda je takova spis nahnedla
5) handwash? fakt to perete v ruce?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát zář 30, 2022 15:42

Rukávy jsem řezal, jsi viděla.
Ano, peru to v ruce stejně jako svetr
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát zář 30, 2022 15:52

Mawenzi píše:fakt to perete v ruce?
Pokud mas dobrou pracku, tak urcite ma program na rucni prani. S nejvetsi pravdepodobnosti tento program vybere bundu jemneji a setrneji nez Ty sama v rucne. Hlavne nedavej ostredeni na vysoke otacky, tim izolaci ponicis. Nejlepe neodstredovat nebo max, na 400 ot. (nebo min, pokud mas).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16555
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát zář 30, 2022 16:11

Pračka způsobí hodně tření a vytahávání tak, jak to v ruce neuděláš. Neriskoval bych
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát zář 30, 2022 16:41

Videl jsi moderne dobre pracky pri rucnim programu? Ja bych rekl, ze napr. nase Boschka ma toho "treni a vytahavani" min nez za stejnou dobu udelam v umyvadle ja.

Nerikam - rucnim pranim je i kdyz napustis vodu s praskem, das do toho pradlo a nechas je tam pul hodiny bez jakehokoliv pohybu :wink:. Jen to pradlo nebude moc vyprane, kdyz nemas agresivni prasek, tak skoro vubec, max se vyplavi pot.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16555
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 30, 2022 17:28

takze moje bunda v pruramcich ma 2x48 a kdyz ji nasponuju na max tak 2x49,5. to je 99cm celej nasponovanej vnejsi obvod, tzn. vnitrni sirka cloveka urcite o neco mensi a 91-99 (dle EE tabulky) to 100% neni, to by ten clovek na sobe mel nasponovany natesno a asi by se nemohl ani predklonit aby mu nepopraskaly stehy. Jestli by ji vubec dopnul. ja mam 93 a je to presne. na outdoorline.sk dokonce uvadi, ze namerili 106cm na vyrobku, tzn. to vyrobce urcite zmensil, protoze rozdil 7cm na obvod neni vubec malo.

rukav ma od krku 88cm (outdoorline.sk uvadi namerenych 96cm) a sedi jen delka bundy (72cm). takze se mi fakt vyplatilo pockat, nez tu ethericovu bundu vyzkousim, kdyz nedokazou ani celej rok udrzet stejnou velikostni tabulku...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát zář 30, 2022 19:15

Já dostal míry Rab Generator Alpine Jacket.
Vel S délka 71cm, šířka 53 a délka rukávu od podpaží 60cm. To je skoro identický, jako můj Torrid.
Vzhledem k tomu, že lepší bundu asi neseženu, zkusím kouknout v zahraničí na jiný barvy /ne červená, ne silničářská/ a snad je nevyprodaj, než mi přijde honorář..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 1, 2022 3:31

etheric
nezmeris mi prosim ten tvuj torrid na sirku? kolik ma v realu bunda? kamos jim napise, jestli to zmensovani co neodpovida velikostnim tabulkam je jen zasek na my bunde nebo se rozhodli zmensit obleceni a nezmenit tabulky... (treba i s fotkou at je videt kolik to ma). dekuju
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » sob říj 1, 2022 9:21

IMG_20221001_101944.jpg

Rozdíl 4cm je dost.

Já mám s bundou Rab smůlu, všude ju vidim jen v černo červený anebo žlutý..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 1, 2022 16:47

etheric
trochu jo:D prijde mi, ze mi udelali spis xsko nebo takovou mezivelikost, ale S to proste neni ani omylem... :D 51,5-52 je porad 103-104cm a teda presne to, co mi tam chybi...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » sob říj 1, 2022 16:56

Tak po nich chtěj cos objednala, vyměnit.. Ale zas čekat co..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » sob říj 1, 2022 17:36

Kdyhy jen cekat - ale se zase prosekavat celnimi podminkami... amto tam i zpet. Sice asi z toho neco vyresi FedEx (teda pokud by zaridil vyrobce poslani zpet pres ne), ale i tak...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16555
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 1, 2022 17:45

presne tak, litr postovny do ameru zpet, jeste mi neprislo clo a s tim spojeny poplatky takze tak 2t, tzn postovny do cr, postovny zpet + clo budu muset zaplatit, ne? x2... jo to se fakt hodne vyplati, no...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » sob říj 1, 2022 17:57

Já v USA nic nereklamoval tak nevim, jak to je, jestli ti všechno proplatí nebo ne
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » sob říj 1, 2022 18:16

Reklamace zbozi jsou nejak se clem resene - ale neptej se mne, jak. Opruz s tim ale rozhodne bude.

@Mawe: ja bych jim i tak poslal mailem fotky a zeptal se, cos chtela. Mozna nabidnou, ze poslou (na vlastni naklady) novy, spravny kus - nebo ze je to ted novy rozmer... Taky je mozne, ze oni maji nejak vychytane, jak se to resi. Pokud ano, mozna nakonec nebudes Ty muset resit skoro nic. Mne taky jednou poslali nalepky na poslani zdarma a jednou normalne poslali kuryra ke mne domu. Ale bylo to v ramci EU, jen vim, ze pokud by s tim kuryrem to bylo mimo EU, tak by resili vsechno oni, tj. shop a kuryr.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16555
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 2, 2022 9:51

byl poslan dotaz, ze sem si zkousela kamarovu bundu velikost S a byla mi dobre s mistem navic na mikinu, ale ta co mi prisla je tesna primo na telo. tabulka udava velikost 92-99 pres hrudnik ale bunda ma 2x 49 (fotka), tedy rozhodne neodpovida uvedenym rozmerum a neni mozne ji nosit s mezivrstvou. Proc je produkt mensi, nez uvedena tabulka velikosti a jak to hodlaji resit.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » ned říj 2, 2022 10:15

:smt023
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16555
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení