Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte říj 11, 2022 16:15

Zvlastni je, ze Torrid velikosti L i XL jsou rozhodne vetsi, nez jine L a XL a to vcetne americkych vyrobcu. No, proste se u tveho kusu sekli. Mas holt stesti, asi bys mela vsadit Sportku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte říj 11, 2022 16:27

@apuka: ta BD je z jakýhosi PES, konstrukčně tak, aby víc vydržel, tak uvidim, jaký to bude, až to vezmu do ruky. Moc nevim, co si pod tim představit.

@Mawe: bych jim napsal to, co zmiňoval apuka ohledně tý velikosti. Že jsi dostala něco jiné, tak hezky peníze zpět, i za poštu atd. A v mezičase bych se podělil o zkušenosti na BPL.
Zimní bunda, kterou nemůžeš vzít na mikinu, je celkem k hovnu..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 11, 2022 17:17

zimni bunda kterou nemuzu vzit na mikinu je v pohode do -10... pro me to neni traga pokud by byla spis nahrada perovky na vandry, pripadne na zimni vylety, tak sem roky nepotrebovala pod bundu mikinu v cr...

a do prace ji nosit nebudu kde hodne postavam a mikcu obcas mam
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte říj 11, 2022 19:00

To si vůbec nedokážu představit v týhle bundě být v -10. Leda bys valila s almarou na zádech, to pak jo, ale co až zastavíš?
Náhrada péřovky to vážně není, maximálně tak když bude opravdu hezky, jinak být v tom bez pohybu moc nefunguje, ta bunda narozdíl od peří prostě funguje blbě když se nehýbeš
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » úte říj 11, 2022 23:06

fora jsou plny nevyzadanych rad, tak jednu pridam: nechcete si ty bundy vymenit? :-k
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 12, 2022 5:34

1) erik nechce bez kapuce
2) nedam 8t nebo kolik to bude se clem za rok aktivne nosenou a navic neprodysnou bundu...

jinak to uz erik nadhodil:D

pokud mi kolem 4°C staci tenka SS bunda jen s batuzkem na svacinu, vodu a mikinu tak verim tomu, ze zateplena bunda mi pod 0 stacit bude. mozna ne do -10 ale treba do -6 v poho.

(u me fakt nema vliv, jestli mam nebo nemam batoh, snad jedine je mi tepleji na zada:D)

nahrada perovky myslim na zastaveni/spani/ale i chozeni po ranu, kdyz bude chladno.

zase si nemyslim, ze kdyz se zastavim, tak to bude, jako bych tu bundu vyslikla. to bych nesmela pri jejim zkouseni mit pocit, ze se upecu, pokud ji hned nesundam.
takze urcite i na zastavkach nebo do spacaku to nebude jen kus igelitu, je to izolacni bunda tak snad bude izolovat, ne?

tesim se na to, ze se nebudu muset porad v zime vyslikat/oblikat podle toho zda du do kopce nebo po rovine/z kopce.

aspon vyzkousim tu 7d/7d kombinaci.

az priberu tak ju erikovi klidne daruju.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř říj 12, 2022 6:53

Prej neprodyšnou :lol: Je to ta nejprodyšnější zateplená bunda, kterou jsem kdy měl.. Budeš mít 22. Torrid s sebou? Rád bych udělal dýchací test na obou zároveň.

Jasně, ale myslím to s těmi zastávkami tak, že na delší dobu nebo v nižší teplotě to péřovku nenahradí. Zas v tom ale můžeš ráno jít, když bude chladno, v peří asi těžko.

Jinak teda ta sezónu nošená bunda vypadá mnohem líp, než rok nošený všechny ostatní, co jsem kdy měl. Izolace vůbec, ale vůbec neslehla. Jedinej rozdíl v používání všech bund je, že Torrid peru ručně. Žeby proto byla furt jako nová? Jiný rozdíly v nošení a péči nejsou...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » stř říj 12, 2022 8:11

Etheric píše:Budeš mít 22. Torrid s sebou? Rád bych udělal dýchací test na obou zároveň.
To si človek len tak hocikde neprecita. :)

Potom si ju aj vyskusaj ako to vlastne v tom ee siju. Aka je ta bunda bez kapuce u krku? Je volna ci drzi dobe teplo?
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř říj 12, 2022 8:45

ret255 píše:To si človek len tak hocikde neprecita. :)

Potom si ju aj vyskusaj ako to vlastne v tom ee siju.
...a Ty tomu jeste pridavas :lol:.

Co se tyce toho siti, tak se to stat muze u kohokoliv a nekdy na to neprijde ani sebelepsi vystupni kontrola. Viz nekde drive v tomto vlaknu nase zkusenost s manzelcinou DA bundou, kde jim docela dobre ujely svy - jednak dvojsev byl hoodne daleko od stale stejne vzdalenosti od sebe a jednak nekde usel "nejak" o par cm na spodku dole a tim vytvoril hezkou vybouleninu, jako by tam nekdo zasil pingpongovy micek.
Ale na rozdil od EE u DA to posoudili jako vyrobni vadu a poslali novou bundu. I kdyz jsme to nakupovali z nemeckeho eshopu a misto reklamace jsem se jenom mailem poptal DA na "odborny nazor". Cela akce se provedla bez prispeni prodejce.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16599
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř říj 12, 2022 8:49

No vidíš, můžu zkusit na svý postavě, jestli je ten konkrétní kus opravdu menší a jak moc. Taky chcu vidět, jak je řešenej límec. Bez tý kapuce by to mohla být fajn zateplovačka pod bundu, když bude fakt kosa. Pokud je to opravdu tak prodyšný, má to k tomu účelu ideální předpoklady
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř říj 12, 2022 9:22

BTW, byl jsem v pondeli v jednom outdoorovem obchode vyzkouset lehci zateplene bundy. Krome skonceni to skoncilo necim, jako "skoleni" pro prodavacku o materialech. Byla takova "nadsenkyne", jak vsechno je skvele, mila - ale absolutne nemela potuchu, ze je rozdil mezi izolacemi. Ze PL Gold je neco jineho nez PL Silver a ze Thermoplume je jeste neco uplne jineho, ze PL ... Active je neco jineho nez bez Active, ze Quantum je docela jiny nez Quantum Air a pod.... Taky moc netusila, ze "tlustejsi" bunda (tj. se stejnou izolaci, ale ve dvojnasebnem mnozstvi) je vyrazne teplejsi, ze to neni to same, i kdyz jsou stejneho strihu. :(( Ale docela rada se priucila...

S trochou nadsazky to byl takovy vymenny obchod s informacemi - ja jsem se od ni dozvedl, co za bundy maji (vyrobce/model) a ze ktere jaka velikost mi je dobra a ona se zase dozvedela ode mne, co jsou zac ty jednotlive bundy :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16599
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 12, 2022 10:44

etheric
pokusim se na to myslet, rada bych ji testla.

k limci se nevyjadrim, jeste neopustila skrin.

ono mozna staci nejaky 2cm i na rozdil poholnosti, kdy ja je poznam, protoze me deli od pohodli s mikinou ale naopak volna nebo volnejsi bunda je mi fuk. tim, ze su u Ska hranicni, tak i malej rozdil muzu vnimat.

uvidime.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř říj 12, 2022 16:57

Nevim no, zda budeš mít prostor ju vyzkoušet, počasí hlásí 7 ráno, 14 odpoledne, vítr 50km/h. Tak uvidíme jak bude, neuvařila byses v tom při +9 a nějakým tom větru navečer jen při sezení, jezení, vaření vody? Tarp bych ti v tom asi nedoporučoval stavět, to bys byla durch propocená, ale stejně musíš vyzkoušet, jaká cca maximální snesitelná teplota v tom bude takhle navečer bez pohybu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 12, 2022 18:49

moje almara zvladne i mrtvych 200g navic:D vemu si to misto perovky a nejak to pude. 10 dni dopredu je predpoved... nejista.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř říj 19, 2022 6:47

BD Belay parka M

Materiál robustní, zpracování bezchybný. Váha 830g značí, že jde o bytelnej kus oblečení opravdu do zimy. Prodýchnout to téměř nejde, což se dalo čekat.

Velikost S sedí, šířkou těla a délkou rukávu je to standartní S jako moje ostatní. Je trochu delší, než bývá u S zvykem, což je u zimní bundy jedině výhoda. Tato končí tam, kde končí visící úd, zatímco většina jiných končí tam, kde viset začíná :D
Střih fajn, žádnej pytel, ani slimka.

Rukávy nemá zakončený lemem, je to jednoduše řešený - svrchní látka ohnutá dovnitř. Vzhledem k tomu, že délka je na mé ruce ideální, v tom nevidím problém. Není to ani volný, ani úzký.
Při zvednutí rukou vše sedí na místě a nic se nevyhrnuje, to je plus.

Stahování spodku je takový prazvláštní, stahuje se na jedný straně, ale jde to nastavit a účel to plní.

Kapuce je obrovská, holt na helmu, stahování je takový ne moc efektivní, ale to je neduh všech bund s kapucí na helmu /i některých normálních/, když to chceš nosit bez helmy. Nicméně tak nějak to přitáhnout k hlavě jde a kapuce je plně kompatibilní s kšiltovkou.
Jediná pozice, kdy je to opravdu nepohodlný, je když je zip zapnut až nahoru a kapuca neni na hlavě. V ten moment límec tlačí do brady a to citelně a za všech pozic utažení / povolení kapuce. S nasazenou kapucou ten problém není a s kapucou dole se to dá řešit šátkem + několik vrchních centimetrů nezapínat.
Měl jsem už i mnohem horší kapuce..

Izolace 200g/m ThermoLite působí naducaně asi jako nová Climashield Apex 67g/m. Je to holt úplně jiná izolace, su zvědav, jak bude izolovat. Ze zkušenosti vím, že vůbec nezáleží na tom, jak moc je izolace naducaná. Záleží na její konstrukci. Tato izolace je pro mě neznámá, ale mám dojem, že nebude ztrácet izolační vlastnosti tak rychle, jako Climashield, kterej rychle slehne. Thermolite je taková hutnější, bytelnější, je tam tedy šance, že moc neslehne, nemá zrovna kam.

Víc budu vědět, až ju vyzkouším. Schválně, jaká pro mě bude její komfortní teplota pro použití jen v Power dry triku s dlouhým.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » stř říj 19, 2022 7:38

Podle mne dobrá volba... a ta modrá je moc pěkná, i ta červená...

Etheric píše:Velikost S sedí, šířkou těla a délkou rukávu je to standartní S jako moje ostatní.
Střih fajn, žádnej pytel, ani slimka.

...je to parka

Etheric píše:Jediná pozice, kdy je to opravdu nepohodlný, je když je zip zapnut až nahoru a kapuca neni na hlavě. V ten moment límec tlačí do brady a to citelně a za všech pozic utažení / povolení kapuce. S nasazenou kapucou ten problém není a s kapucou dole se to dá řešit šátkem + několik vrchních centimetrů nezapínat.

... s tou kapucou vzadu má být límec vpřed před bradou

BD parka.JPG
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř říj 19, 2022 7:53

@Etheric: Tak at dobre slouzi a slpni Tve ocekavani!

BTW, jen vysvetleni pro kapuci - to je bunda pro horolezce cekajicim/jisticim na standu. Jaksi se predpoklada, ze ten na hlave prilbu mit bude - ono to neni moc prakticke v techto pripadech mit kapuci pod prilbu a jeste zateplenou. Musel by si prilbu davat dole, prestavit velikost a zase nahoru - a byt ve stene bez prilby je vzdy nebezpecne, Murphy nespi.
Ale ani ja nemam moc v oblibe takove kapuce, kdyz prilbu nenosim. Vyrobci mohou psat, co chteji, ale takovou, co je mirami na kapuci tezko nastavis na pohodlne noseni bez kapuce. Vzdy "nekde neco prebyva".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16599
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř říj 19, 2022 7:59

Quido píše:...je to parka

... s tou kapucou vzadu má být límec vpřed před bradou

Slovíčkaření. Je to úplně normální bunda. Taková, jakých bylo kdysi všude dost..

Ano, límec je přesně před bradou v tý pozici jak na obrázku a tak i tlačí, ale tohle je dost individuální, délky krků a tvary hlav lidí se liší více, než jakýkoliv jiný části těla.

@apuka: díky, doufám, že bude fajn, ostatně jiná podobná nikde není.
Mám šedou verzi. Chtěl jsem modrou, ale ta mi za clo a DPH navíc nestojí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » stř říj 19, 2022 11:05

gratuluji, zes tedy nasel a vypada to, ze ma opravdu vsude stejne izolace.. je vtipny, jak na ofic webu druhy typek ma pod ni dziny - je videt, ze cili i na "bezne" lidi. Kapuce na helmu u izolacni bundy se da rozdychat, je poddajna, horsi je to u membranovek, kde se to neokeca.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř říj 19, 2022 13:23

Jo, su moc rád, izolace má všude stejně a nemá sto miliónů švů. Celkově z ní mám dobrej dojem.
Každopádně tato izolace je pro mě neznámá, vůbec nevím, co od ní čekat. Je to úplně jiný než např Apex, kterej je z výroby naducanej, ale stlačíš ho jak prd a rychle slehne. Tohle spíš připomíná izolaci, co byla v bundách dřív - plát změti dutých vláken, která byla z výroby stejná na omak, taková hutná, vůbec to neslehávalo a neztrácelo izolační vlastnosti, narozdíl od Apexu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » stř říj 19, 2022 18:38

Neni to tak davno (dokonce na stejne strance) si psal Mawenzi, ze izolace vubec neslehla, at si i s tebou vymeni a ted pises presny opak, jak to teda je? :twisted:
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv říj 20, 2022 6:08

Psal jsem i, že Torrid je jediná bunda z Apexu, která zatím drží - důvod - za jedno není tak často nošená /teplotním komfortem je to pro mě taková teplejší mikina/, za druhé je praná v ruce. Myslím si, že právě to ruční praní dělá rozdíl.
Nicméně prát v ruce tu BD by asi bylo těžký, tohle musí po nacucání vážit minimálně tunu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ntz » čtv říj 20, 2022 12:20

mam otazku ... resime jeste s bundou pro me i bundu pro moji zenu (aby koupe prosla, musim nejdriv neco koupit i ji) .. mate prosim nekdo zkusenost s pouzitim klasicke membranovky a vrstveni na horach aka lyzovani ? jak to prosim funguje / nefunguje ? Chci pro svoji zenu univerzalni outdoor bundu .. o lyze se primarne nejedna, chce ji ale pouzivat i na to .. na horach nejsme nejak moc, prumerne 2 tydny za rok ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 20, 2022 13:22

ntz
no to zalezi jestli se poti nebo ne a v tematu o vrstveni myslim najdes vic informaci, nez bys chtel:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv říj 20, 2022 13:23

ntz píše:zkusenost s pouzitim klasicke membranovky a vrstveni na horach aka lyzovani ? jak to prosim funguje / nefunguje ?
Sice nelyzuji, ale... Nezapomen si uvedomit jednu vec - v tom, v cem se budes citit slusne pri vyslapu s batohem, Ti bude dobra kosa sedic na lanovce (nebo cekajic na ni) a ani na svahu Te to az tak moc nezahreje. A naopak - kdyz Ti bude fajn na lanovce/na lyzich, nejspise Ti bude priserne horko pri slapani.

Jsou to ruzne aktivity s ruznym vydejem teplot organizmem - a neni zanedbatelne taky ucinek proudeni vzduchu pri sjezdu.

Vzhledem k tomu, ze se na toto ptas ve vlaknu o zateplenych bundach, tak trochu cekam, ze pocitas s moznosti, ze bys ji koupil nejakou takovou. Tak tam pocitej s tim, ze ta nebude mit vnejsi material tak odolny vuci padum, resp. klouzani po zmrzlem svahu nebo i poskozeni manipulaci s lyzemi nez lyzarske bundy.
Pokud bys ji chtel koupit membranovku, tak na lyze (sjezdove) je zbytecne kupovat neco z GTX Pro a vubec technicke bundy typu Tylak Raptor - nevyuzije vubec, za co zaplatis navic. Tam plne staci poradna hardshellova bunda (s odolnou vnejsi latkou) s PU membranou, zbytecne aby byla porezni a ani nemusi mit prodysnost 35000+mm. Zase se to tam nevyuzije. Kdybys ale chtel neco lepsiho, tak v tomto pripade bych sel do HP, neceho z Blockventu, napr. Explosion. I "znackovy vyrobci" (napr. Millet, Mammut, ...) vyrabi vicero takovych bund se svoji membranou.
Nebo - pokud zustanes i u zateplene bundy, ale s membranou (pokud manzelka chce pouzivat i pro turistiku a neni moc potiva), tak nejakou takovou zase s "vlastni" membranou od Milletu, Mammutu, ... Takove najdes i v Hudy, takze mas kde se na to alespon kouknout.

Opakuji - mluvim o sjezdovem lyzovani, bez vyslapu, jen s pouzitim lanovek.

Takze ve zkratce - univerzalni outdoor bunda neexistuje, pokud do toho zahrnes i sjezdove lyzovani, tak uz vubec. (Ale mozna prijde nekdo a presvedci Te o opaku :wink:)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16599
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » čtv říj 20, 2022 13:29

pokud myslis sjezdove lyzovani - bundy na lyzovani by z principu mely byt ponekud jine konstrukce, nez na turistiku...
...a taky nevim proc dnes vsechny bundy na lyzovani maji nejakou membranu, coz je naprosta blbost, ale na trhu to tak je... Mozna ze dle tveho prani ti to bude vyhovovat....
Membranu jeste tak nejak pochopim pro freeride, kde se predpoklada sem tam vyvaleni ve snehu, ale jinak nevim k cemu ta mebrana ma slouzit

Mne se v tomto ohledu blbe radi a jeste hure vybira :roll:

My to mame tak, ze si kupujeme bundy sami - ne ja manzelce, nebo ona mne.
Manzelka si pred lety koupila jedinou bundu, kterou jsme sehnali bez membrany (Marmot) a uz by taky potrebovala novou, nicmene, zadnou ekvivalentni nemuzeme sehnat, tak jeset vydrzi; ja mam bohuzel s membranou, jelikoz ja uz v te, co z ni lezla izolace jezdit nemohl - bez membrany jsem nesehnal. Popravde, kdyz je -10°C ci mene, a jeste treba vitr, tak je super, ale pokud je teplota vyssi, jezdim radsi v softshellce, nebo mam svetr a vetrovku...
:skialp:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » čtv říj 20, 2022 13:35

apuka píše:Tam (lyzovani) plne staci poradna hardshellova bunda (s odolnou vnejsi latkou) s PU membranou, zbytecne aby byla porezni a ani nemusi mit prodysnost 35000+mm. Zase se to tam nevyuzije.
Nebo - pokud zustanes i u zateplene bundy, ale s membranou (pokud manzelka chce pouzivat i pro turistiku a neni moc potiva), tak nejakou takovou zase s "vlastni" membranou od Milletu, Mammutu, ... Takove najdes i v Hudy, takze mas kde se na to alespon kouknout.

To mi prosim vysvetli, jak myslis - podle mne naopak, ta menbrana je nanic a pri vyssich teplotach je spise ke zlosti... cim nizsi prodysnost, tim hure (vysoka prodysnost neznamena hnedle spatnou tepelnou izolaci)

apuka píše:Takze ve zkratce - univerzalni outdoor bunda neexistuje, pokud do toho zahrnes i sjezdove lyzovani, tak uz vubec. (Ale mozna prijde nekdo a presvedci Te o opaku :wink:)

Souhlas...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ntz » čtv říj 20, 2022 13:40

ne, chci ji koupit unioverzalni outdoor membranovku (od Tilaku s GTX nebo od High Pointu) ... ptam se na to, jestli ma nekdo zkusenosti s pouzivanim klasicke membranovky na lyze .. Horska sluzba je treba pouziva .. samozrejme lyzarska bunda je neco jineho, zateplena, jinej typ bundu .. co se tyce odolnosti tak se bavime o horolezecke bunde, ktera by tu odolnost mela mit dostatecnou .. napr Raptor ma stahovani v pase i (pisou ze vyndavatelnou) tu protisnehovej zapinak takze ta bunda je delana na zimu
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv říj 20, 2022 13:40

Quido píše:Membranu jeste tak nejak pochopim pro freeride, kde se predpoklada sem tam vyvaleni ve snehu
No... jak pisu, nelyzuji, ale obcas musim pesky vyslapat kolem sjezdovek a rekl bych, u sjezdu se taky predpoklada vyvaleni ve snehu, pro mnoho lidi rozhodne ne jenom "sem-tam! :-D.

Ta membrana tam je uzitecna hlavne, kdyz ma uz trochu mekci a roztapejici se snih, coz byva posledni dobou cim dal castejsi. No a dalsi veci je sezeni na sedacky lanovky, kdyz je zasnezena.
Ze membrana - pro vetsinu lidi - pri sjezdu nemusi vadit je dano i tim, ze pri tom beznem lyzovani se tolik nehybes, aby ses nejak extra potil, takze by to membrana mela zvladnout.

Alespon to si myslim ja. Samozrejme, hodne potici se clovek to muze videt uplne jinak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16599
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » čtv říj 20, 2022 14:07

apuka píše:pisu, nelyzuji, ... :-D.

Aha - jako pozorovatel... :wink:

apuka píše:Ta membrana tam je uzitecna hlavne, kdyz ma uz trochu mekci a roztapejici se snih, coz byva posledni dobou cim dal castejsi.

To nevim - mozna - ale i kdyby, porad nevim, jak by to melo souviset s bundou...?
Prece sedim na zadku na kalhotech.

apuka píše:No a dalsi veci je sezeni na sedacky lanovky, kdyz je zasnezena.

Takovou jsem uz drahna leta nevidel...

apuka píše:Ze membrana - pro vetsinu lidi - pri sjezdu nemusi vadit je dano i tim, ze pri tom beznem lyzovani se tolik nehybes, aby ses nejak extra potil, takze by to membrana mela zvladnout.

Tady se imho dost mylis, ale nevim presne, co povazujes za bezne lyzovani:
Kazdopadne, to neni duvod, aby tam ta membrana byla... ](*,)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení

cron