Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon srp 29, 2022 18:17

ret255 píše:To si si robila 2 objednavky?

Nebo jednu expresní. Nebo je v těch 70 USD i clo? Je divný, že by to neměli nikde v Evropské Utopii..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 29, 2022 18:26

tam nic jako expresni nebylo, navic custom se musi vyrobit, 7d/7d neni skladem, takze tezko muzu mit expresni objednavku na zbozi jehoz vyroba muze trvat 4-6tydnu, ze...

zaroven to odpovida na otazku - ne, nejde to koupit nikde v eu, kdyz to vyrabi jen na zakazku, nebo o tom nevim.

- takze idealni varianta ze je v tom i to clo a nebude se to muset resit, ale nemam to jak poznat

byla to normalni objednavka na 1 kus bundy.

s tou odolnosti su prave hodne zvedava. peter z outdoorline psal, ze 10d torrid vidi na MAX 6kg, takze se necham prekvapit.

kdybych se toho fest bala tak do toho nejdu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9383
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon srp 29, 2022 19:04

Expresní dopravu, ne expresní vyřízení objednávky jsem myslel... Já to vídám, že si můžu nechat poslat triko za 5 Eur normálně, nebo 25 expresně.
Mawenzi píše:idealni varianta ze je v tom i to clo a nebude se to muset resit, ale nemam to jak poznat

Ale máš, bylo tam "VAT included"? Pokud jo, je to včetně cla.
Já bych teda "otravoval" outdoorline.sk, už jsem několikrát s podobným požadavkem uspěl
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pon srp 29, 2022 19:13

Tak maw to myslim objednavala priamo z toho americkeho obchou, tak?
Mne to ale celkom nejde do hlavy, lebo ked som si to naklikaval pred necelym rokom, tak boli tam tusim dva druhy dopravy a oba stali nejakych 35 dolarov, zeby to za ten rok tak zdrazelo?

Mike to tam kupoval, tak on by vedel povedat viac, 70 sa mi zda aj na zasielku z ameriky ze dost, mozno to bola nejaka specialna preprava fedexom, alebo neviem cim, ale sa mi to nezda.

Ak by tam bolo vat included, tak by to davalo vecsi zmysel.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 29, 2022 19:43

zadny vat tam nebylo bohuzel a shipping mam dojem byl presne jeden, proste to nabidlo do cr jedinou moznost a to za 70 dolacu.

s tou 10% slevou je to -18 dolacu na bundu, tak to dejmeztomu trochu srazi tu postu ale alka to bude desna.

na ty kalhoty se mi ani za 9 pracovnich dni neobtezovali odpovedet.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9383
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon srp 29, 2022 20:03

Víš proč neodpověděli? Ony ty maily @seznam.cz často padají v těch končinách do spamu, mnohokrát vyzkoušeno.
No, pálka to bude, ještě budeš platit clo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pon srp 29, 2022 21:23

No to je mozne, tiez sa mi to stava pri azete.
Postovne teda statocne, mozno by este pomohlo preposielanie na us adresu(ale to uz je s krizikom po funuse), existuju aj take sluzby ako aj u nas napr. posielanie na nemecku adresu, ze to potom preposlu a postovne byva lacnejsie, neviem ci nahodou ten enlightened nema postovne do us zadarmo. Vyuziva tu niekto takuto sluzbu, mozno by sa do buducnosti zisla?

Este som si pozeral, ze v obchode co som objednaval tu senchi vola sa to garage grown gear maju niektore veci od enlightened a postovne tam mali na slovensko dokonca za 15USD, co je ze fakt malo.
https://www.garagegrowngear.com/search? ... duct_type=

A ta varianta 7D/7D je inac v tej hnedej ready to ship.

Edit://
V tom bude nejaka kuleha, teraz som si zo srandy nahadzoval jednotlie staty, ze kolko kde stoji na tej stranke postovne a aspon co som skusal, tak do CR je to jednoznacne najdrahsie tych 69,99,
zadal som aj Slovensko a tam to vychadza 39,99, Polsko 59,99, Nemecko 49,99, haluz. Normalne mam chut sa ich spytat, ze ako vypocitavaju tie ceny postovneho, este aj do Juznej Afriky alebo Australie, Mauritanie, Nepalu je to lacnejsie .
Naposledy upravil ret255 dne pon srp 29, 2022 21:58, celkově upraveno 1
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon srp 29, 2022 21:57

Etheric píše:Víš proč neodpověděli? Ony ty maily @seznam.cz často padají v těch končinách do spamu, mnohokrát vyzkoušeno.

Jj, dneska jsou v mode ruzne blacklisty a tam seznam.cz i maily vetsiny ceskych VS jsou. Sveho casu jsem s tim ve firme bojoval a pak rezignoval a zalozil si mail mimo firmu, jinak bych prisel o vetsinu mailu z CR. To je tak, kdyz je lek horsi, nez puvodni nemoc...

ret255 píše:Mike to tam kupoval, tak on by vedel povedat viac,

Koukal jsem na to a shipping mne stal $36, druha varianta byla myslim stejna. Ted jsem to zkusil a obe jsou za tech $70. Docela slusna inflace. Vypada to, ze podrazili celkove a nejak hur se mi s tim pracuje... Nekdy se holt cekat nevyplati a Mawenzi ma dar veci prokoucovat ;-)

ret255 píše:A ta varianta 7D/7D je inac v tej hnedej ready to ship.

Kde?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pon srp 29, 2022 21:59

Praveze nepodrazili, ako som pisal vyssie, tie ceny sa vyrazne lisia od krajiny.

Ta 7D/7D priamo na stranke ee, ale nie je v custom ale tych hotovych nepredlzenych variantach a s kapucou, varianta bez kapuce nie je.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon srp 29, 2022 22:09

Tos ale dopsal az pozdeji... Zajimave. Mam teorii. V CR jsme to zpopularizovali natolik, ze se rozhodli zvysit cenu a tedy vic vydelat. Druha, horsi moznost je ta, ze to udelali po zkusenostech s ceskymi celniky, vracenymi a ztracenymi zasilkami, coz zvysilo naklady a rozhodli se je takhle rozpustit... Urcite nebude od veci se jich zeptat, $70 je opravdu hodne, to jsem snad nikdy neplatil.

Aha, jsem nevedel, ze Graphite/Salmon je pro tebe hneda :lol: Jinak to teda nevypada jako spatna varianta.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pon srp 29, 2022 22:21

Ano to som dopisal asi skundu po tom co si to postol, mozno mam blby(trochu do modra) monitor, no pride mi to ako tmavo hneda a vnutri do oranzova. Mne sa ta farebna varianta paci asi najviac, mozno aj preto ju vybrali.

Pozeral sm si tu ich velkostnu tabulku a mne by hore stacila M kedze hrudnik 105 zmestim do 102-109, no zase vbokoch by to uz mohlo byt tesne, ked tam je iba do 107,a to L je zase monstrozne v hrudniku az do 119, velkostne je to dost atypicke. Ale na dlzbu to ready to ship by asi bolo lepsie to L.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon srp 29, 2022 22:27

Mas blby monitor a to velmi :D Ze 7D graphite mam vnitrek a je to svetle seda. Jak ostatne napovida nazev a na monitoru je to taky tak. Lehce dohneda je to jen kdyz mam bryle s modrym filtrem.

Misto vymysleni jsi ji mohl mit davno vyzkousenou od Petera. Jestli nejsi vylozeny trpajzlik, tak ti L velke nebude.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » pon srp 29, 2022 23:00

To musí být nějaká zázračná bunda, ne? Tyhle eskapády s celníkama a pošťákama budou stát spousty času, nervů a ještě víc peněz.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon srp 29, 2022 23:05

Zadne eskapady nebudou, jde to pres zasilkove sluzby a ty si to na rozdil od CP umi zaridit. U mne to FEDexove kompletne vyridili sami, teda odpovedel jsem na jeden mail, normalne mi to dorucili a az pak poslali fakturu na DPH.

Cena je druha vec, Mawenzi si to holt umi zaridit.

Jinak jo, ta bunda je dobra.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pon srp 29, 2022 23:11

mike píše:Mas blby monitor a to velmi :D Ze 7D graphite mam vnitrek a je to svetle seda.
Moj monitor je proste mimo, mne to napr. tu pride taka pekna zemito hneda a podla vsetkeho je to ta ista farebna kombinacia, kedze v 7D ine odtiene ani nemali, maju ich tusim 3-4.
https://youtu.be/0cYQE7Mb9ow?t=38
Ze je to svetlo seda by ma ani vo sne nenapadlo. Ano uz by to bolo davno, viem.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte srp 30, 2022 0:36

Schvalne jsem se sel kouknout. Svetle seda je mozna prehnane, asi spis stredne seda, ale mam tu jen zarovky s 2800 K, zitra se kouknu na dennim svetle. Video je zkreslene, tam obcas opravdu vypada bunda hneda, ale za chvili je zas seda. To jsou ty shitozni kamery.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 30, 2022 4:23

tak sem se sla podivat znova na ten sklad a 7D/7D maji jen XL a 2XL jako to neni zrovna moje velikost...

mike
tak hlavne ze neprokaucuju dulezity veci:D v zime to proste neslo, setrila sem na bazarovy zuiko 100 - 400 :D ale celej rok setrim a ted si muzu doprat, proste priority... :D navic sem potrebovala aby ji napred mike testnul a kdyz ji testnul tak uz to stejne nemelo smysl, tak holt aspon ted vsichni vi ze maji objednavat kamkoli jinam nez do cr:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9383
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » úte srp 30, 2022 20:46

Tak mne, prekvapivo po necelom dni z ee odpovedali a na dotaz ohladne cien postovneho poslali nasledovne
Thanks for reaching out, we do actually have a shipping tier list and I believe that the reason there is a difference in shipping cost is because the countries you mentioned are in 2 different tiers.
Takze taka diplomaticka odpoved, ale pravda bude asi niekde inde.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte srp 30, 2022 20:53

Taky se mi to uplne nezda. Zkus jim napsat, ze jde o sousedni zeme, ktere byly dokonce delsi dobu jedna a ze bys rad vedel opravdovy duvod a ne jen domenky. Protoze cena do CR uz je odrazujici.

Mawenzi píše:celej rok setrim a ted si muzu doprat, proste priority

Jj, nasetrila sis na vyssi postovne, DPH a clo :twisted:

Mawenzi píše:navic sem potrebovala aby ji napred mike testnul a kdyz ji testnul tak uz to stejne nemelo smysl

Jak vidis, tak melo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » úte srp 30, 2022 22:08

Skutocny dovod sa asi nikdy nedozvieme :twisted:
V otazke som si dal zalezat aby som nespomenul hned susednu krajinu, ktora ma o 30 dolacov lacnejsie postovne, jedine ze by sa nasla nejaka dobra dusa a prihovorila by sa za rovnake postovne. [-X ja som spomenul ako priklad Nemecko a Rakusko.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte srp 30, 2022 22:37

Chjo, myslel jsem, ze chces zjistit duvod a ne je zkouset nachytat #-o Zapomen na konspirace, duvod jiste nejaky bude a slusna firma ti ho sdeli. A ano, Nemecko a Rakousko muze byt jiny tier. Historicky, driv to meli rozdelene na zeme EU a divoky vychod.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod GreyMouse » stř srp 31, 2022 11:55

Mawenzi píše:Fakt mam pnuti prodat perovku cummulus incredible, a misto toho si koupit ten torrid, i proto, ze narozdil od peri nebude problem s propocenim i na pohyb.

Prolítla jsem to tu jen rychle, tak možná proto mi něco uniká, ale nějak mi není jasný čím hodláš v zimě nahradit tu péřovku, pokud ji prodáš. Na jaře/podzim si místo ní vezmeš do batohu ten nový zázrak, ale v zimě budeš mít ten zázrak na sobě už za chůze. Je ta bunda tak zázračná, že ti v ní bude přijatelně jak za chůze, tak při "nepohybu" na bivaku? :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 31, 2022 12:26

GM
mam jeste perovou vestu.

nicmene dosla sem k zaveru, ze perovku si necham, 1) proto co pises, vesta by nemusela stacit 2) perovku mam od ledna 2016, stala asi 5000 +-, prodejni cena 3000 je asi prehnana, spis 2500 prestoze v ni spim a oblikam ji tak 10x za rok na bivaku, porad uz se to za ty roky nastrada...

a jeji nastupce stoji 7700... dosla sem k tomu ze je uplne neekonomicky ji prodavat.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9383
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod GreyMouse » stř srp 31, 2022 13:01

To mi přijde rozumný, já bych aspoň při prvním zimním bivaku ve vestě místo bundy litovala. Dnes už vůbec nechápu, jak jsem bez péřový bundy mohla žít :-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 31, 2022 14:15

Greymouse
jeste uvidim, jak to bude velikostne, jestli pujdou nejak pres sebe:D

protoze perovka je docela velka ale ta torrid taky nebude zrovna na telo
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9383
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř srp 31, 2022 16:08

GreyMouse píše:Je ta bunda tak zázračná, že ti v ní bude přijatelně jak za chůze, tak při "nepohybu" na bivaku? :-k

Neni. Na podzim, jaro a leto v horach by stacit mela, ale na zimu pochybuju. Z mych zkusenosti je krivka vnimani teploty relativne strma tj. pri chuzi se v ni lehce zahrejes, ale pri zastavce ti je rychleji chladno. Ve srovnani s myma staryma primaloftkama. Samozrejme proti klasickemu vrstveni je to furt nebe a dudy, ale na bivakovani v zime bude urcite lepsi perovka. Ona teda i obecne, ale moje idea byla, ze si tuhle bundu muzu brat treba na podzim do hor jako nahradu perovky (protoze neni o moc tezsi a vetsi), v cemz sice bude o neco horsi, ale zato ji budu moct nosit i kdyz bude potreba pres den, coz perovku ne. Zazil jsem situace, a nebylo jich malo, kdy by se to fakt hodilo. Na prelomu rijna a listopadu se uz brzy stmiva i na jihu a po setmeni se udela slusna kosa.

Mawenzi píše:dosla sem k tomu ze je uplne neekonomicky ji prodavat.

To je vzdycky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 31, 2022 17:19

ale nekdy je to takovy... koupis vec za 5ku, zjistis ze ti nesedi, prodas ji za 4500 a je porad lepsi mit za 500 zkusenost, je dobry to brat jako "poplatek za zapujcku", nez naveky mit doma vec, co nikdy nepouzijes kvuli showstopperu, co se projevil az pri ostrym testu, jen proto, ze by to byla ztrata...

tak su dooost zvedava, kdyz budu mit stesti, budu mit bundicku na vylet na snezku. kdyz ne, tak urcite i tak s listopadem prijde jeji doba.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9383
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv zář 15, 2022 18:37

Viděl jsem Yungay 2 a oproti verzi 1 nic nevylepšili. Zůstává pro zimní bundu moc krátký střih do pasu a debilní kapuce, která táhne, že se v ní nedá moc jít rovně ani koukat nahoru. Ach jo, dělal jsem si naděje, že ty faily opravili, no bohužel. Tudy cesta nepovede. Já snad tu zatracenou bundu neseženu ](*,)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dkay » pát zář 16, 2022 9:16

Etheric píše:Zůstává pro zimní bundu moc krátký střih do pasu a debilní kapuce, která táhne, že se v ní nedá moc jít rovně ani koukat nahoru. Ach jo, dělal jsem si naděje, že ty faily opravili, no bohužel. Tudy cesta nepovede. Já snad tu zatracenou bundu neseženu ](*,)


Na Barier 2.0 od HP ses díval? Střih má krásně vzadu dlouhý na zadek a s pohybem v kapuci jsem nikdy neměl problém. Izolace stejný typ, jen teda svrchní látka je noname, ne Pertex, ale osobně s tím nemám problém protože v ní nechodím potivé aktivity. Po netu se ještě pár posledních Barierů povaluje, ale teda drží si cenu... Já ji koupil přímo od HP ve výprodeji za 3300 Kč a to byl nobrainer. Uznávám, že přes 6 bych se asi cukal.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát zář 16, 2022 10:02

Materiál:
vnější - 100% PES + vodoodpudivá úprava WR
izolace tělo - CLIMASHIELD® Apex, gramáž 133 g/m2
izolace rukávy - CLIMASHIELD® Apex, gramáž 67 g/m2

Proč?? ](*,)
To už můžu mít silnější mikinu a na tom vestu. Já potřebuju zateplenou bundu, která je zateplená všude stejně. Ne aby mi byla kosa na ruce a od nich na celý tělo. Mít těch 133g všude, dal bych za ní klidně dvojnásob.. Škoda.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení