Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ntz » pát led 19, 2024 17:33

@mike - diky .. to jsem si mysel ... ja mam jeste jednu uchylku (o ktery jsem se urcite zminoval i driv) .. my si nejradsi kupujeme vsechno stejny ... :D

jinak co se tyce snehovyho lemu, tak to ma snad kazda lyzarska bunda, i ty nejlevnejsi .. ja mel za zivot par bund na lyze a kazda mela snehovej lem .. i ty shitove pred x lety .. snehovej lem maj napriklad i membranovky od Tilaku (Raptor a Evolution), ten snehovej lem neni vubec spatnej .. je dobrej hlavne ze zabranuje unikum tepla (obzvlaste kdyz se ohejbas k detem atd) a vlastne ti umoznuje mit slabsi bundu ... kdyz si na sve Head-ce nezapnu snehovej lem, tak to zacnu lehce cejtit na komfortu behem par minut ... treba u deti je snehovej lem naprosta nutnost
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát led 19, 2024 17:39

Tak to mas blbe. Mas zenu nebo dvojce? ;-)

No, ja jsem s lyzarskyma bundama zacinal za sociku a to zadne snehove pasy nebyly. Ani pro deti a taky jsme to prezili, obcas trochu mokri. Pro deti je IMO nejlepsi reseni kombineza. Snehovy pas jiste trochu tepelne izolace prida, ale neni to jeho ucelem a dobra bunda je lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ntz » ned úno 18, 2024 17:51

Ahoj,

prosim o radu jestli je to takhle spravne ... Potrebuju vyprat perovku (perovky) ktere jsem dosud pral jen tak, ze jsem myl hadrikem .. Pokud se nemylim (driv uz jsem tak perovku a spacak pral), tak peri by nemelo skodit pokud

* vyperu s necim jako tohle https://www.hudy.cz/down-wash-1-l
* pouziju takovej ten setrnejsi program a kratsi na pracce (kazda pracka je jina, minula pracka mela primo "setrny" program co trval kratsi dobu, nase soucasna ma taky nejakej takovej ekvivalentni na 40C)
* nechat odstredit na nizsi otacky ??
* lehce to prozenu susickou a pak dosusim normalne na susaku ..

ptam se kvuli tomu, ze moje bunda ma DWR (coz ty minule asi nemely) a ze vlastne jsem to delal jen parkrat v zivote .. ++ eventuelne navic moje draha polovicka ma tedka novou RABku co ma nejake hydrofobni peri, to se pere stejne (tu ale tedka v tyhle vlne prat nebudu) ?

chystam se prat svoji okouni tsunami, perovej detskej fusak do kocarku, perovou detskou bundu, perovou vesticku moji drahe polovicky - proste to tam nastrkam vse najednou, a .... ?

trosku jsem guglil, nekdo rika prat jen v ruce, nekdo zase ze nesusit v susicce ale jen natrasat na susaku ... taky prej nemachat a nezdimat, nekdo zase ze v pracce odstredit na nizsi otacky ... mame topeni v podlaze, veci na susaku nam schnou docela rychle ..

diky a zdar
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » ned úno 18, 2024 18:47

Já tu dával návod, beztak i někdo další, hledej
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ntz » ned úno 18, 2024 20:52

prosim usetri me hledani .. uz jsem hledal .. bral bych to, kdyby byl navod "prispendlenej" a nebo nebo kdyby tady bylo prispendlene vlakno neco jako "peri faq" .. nasel jsem po netu x navodu ... problem, ze mnohdy tvrdi kazdej neco trosku jineho a svym zpusobem jsem ja svuj navod napsal vyse takze jsem sel naproti - moje otazka znela, jestli s mym navodem souhlasite
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon úno 19, 2024 6:03

Fajn nápad to přišpendlit. Jak se to dělá a zda to může i běžný uživatel, nevím. Každopádně souhlasím, bylo by to užitečný. Už to znova psát nebudu.

Praní péřových věcí

1)napustíš vodou kýbl či lavor, dáš doň bundu, něčím zatížíš a počkáš, až se bunda nacucá. Pokud tento krok vynecháš, bunda ti bude v pračce plavat většinu cyklu než se potopí a vypereš tak prd

2)odděláš zátěž, bundu přidržíš rukou a vyleješ přebytečnou vodu. Nijak s bundou nemanipuluješ, jen přidržíš a vyleješ. Když je vylitá voda, překlopíš ("přeliješ") bundu z kýble do bubnu pračky. Pokud ju vyndáš (zvedneš) a přendáš rukama, potrháš švy (komory)

3)přidej k ní něco, co můžeš vyprat v tom prostředku na bundu. Rozhodně né funkční prádlo. Já používám dvě starý, velký osušky, který mám jen k tomuto účelu. Pak totiž poměrně blbě sajou vodu... Samotná bunda se v pračce nevypere, chybí tření a mlácení

4)zapni jemný program na 30 stupňů s máchacím cyklem navíc, přidej ten prostředek na peří, otáček se neboj, klidně 800 ot/min

5)až je vypráno, přendej obsah pračky (tj i osušky) do sušičky, dej program s nízkou teplotou. Na štítku oblečení bývaj pokyny, když ne, nastavením na nejnižší teplotu nic nezkazíš. Hlavně k tomu nedávej tenisáky - jsou hrubý, poškodí látku. Existují takový čechrací koule aka psí hračky od Grangers, ale jde to i bez toho, s těmi osuškami. Nicméně s těmi koulemi, kdy je v sušičce jen bunda a koule, to jde rychleji

6)když je vysušeno, proplácej peří rukama ať se dostane opět všude kde bylo, většinu však už udělala sušička

7)polož na sušák a nech odejít zbytky vlhkosti

Hotovo :supz:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » pon úno 19, 2024 6:48

Etheric píše:proplácej peří rukama ať se dostane opět všude kde bylo

Tohle je z toho největší otrava. Peří mi udělá chuchvalce a je potřeba ho rukama postupně zase rozdělit a vyplnit tím komory bundy.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon úno 19, 2024 7:09

Zkoušel jsi sušit s těmi "psími" míčky? Pak týhle práce značně ubyde.
Copak tohle, otrava je prát bez sušičky. To aby sis vzal dva dny dovolenou nebo vyhradil (na praní jedný bundy!) celej víkend a furt jen chodil k sušáku natřepávat bundu #-o
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » pon úno 19, 2024 9:15

Fajn popis, asi by se dalo aplikovat i na synteticky zateplené/primaloft, akorát s méně sr*ním, ne?
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » pon úno 19, 2024 9:45

Jj, v sušičce máme nějaký míčky přímo k sušení, takže žádný tenisáky. Jako jo, bez sušičky aby to člověk nějak pořád obracel na sluníčko a rozhrabával peří.
@vexo: Podle mě synteticky zateplené bundy nemusíš tak moc řešit, jenom peří je takhle náchylný k "chuchvalcovatění".
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dkay » pon úno 19, 2024 10:05

Není lepší -- vzhledem k tomu jak málo často se péřovka typicky pere -- to dát místo tohohle proskakování ohnivými kruhy do specializované čistírny? Ideální je v tomto asi Sir Joseph -- ti péřovky berou na čištění a jelikož je vyrobili, asi se dá věřit, že se k nim umí chovat.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod irem » pon úno 19, 2024 10:18

@dkay nutno dodat, ze SJ na cisteni bere pouze vlastni vyrobky, ne vyrobky jinych znacek
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » pon úno 19, 2024 10:57

To jo, kdybych měl SJ péřovku nebo spacák, tak to dám určitě jim.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod milarepa » pon úno 19, 2024 10:58

milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon úno 19, 2024 12:37

Jen bych pridal odkaz na "praci reseni" od Grangers. Je to praci prostredek i s trema specialnimi mici.
Tenisaky bych tam fakt nedaval, to je jako smyrk. To uz radeji floorbalove micky - ale rozhodne nijak neporusene.

Jo, jeste je moznost vyuzit praci sluzbu primo od Hudy. Je na nej link na konci druheho clanku, co linkoval milarepa.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ntz » pon úno 19, 2024 14:40

Etheric píše:Praní péřových věcí


diky moc, husty .... jo, diky za pripomenuti ... ted mam uplne dejavu ... kdysi asi pred 10ti lety jsem pral neco perovyho a fakt ze jo, nejdriv jsem to v kybli poradne namocil, aby to nacucalo - nekdo mi to tenkrat poradil .. na tenhle krok jsem uplne zapomel .. a dnes ma vsechno DWR, takze honit to v pracce by asi byl fail ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon úno 19, 2024 15:26

oodoow píše:Podle mě synteticky zateplené bundy nemusíš tak moc řešit, jenom peří je takhle náchylný k "chuchvalcovatění".

Jj, vubec se to nemusi resit. Primaloftky peru tak dvakrat rocne normalne v pracce. Program na jemne pradlo na 40, kdo se boji, muze na 30. Kdyz extra nesmrdi, tak Atsko Sport Wash, jinak se da i normalni praci gel. Po vyprani poradne rozlozit na susak a druhy den je bunda OK. Akorat mam zkusenost, ze bundy potrebuji po vyprani trochu nafouknout na tele, nez se vrati puvodni hrejivost. Delsi prochazka, kdy se clovek trochu poti, uplne staci.

BTW, Torrid vypada po vyprani uplne hrozne, ale za par hodin je to lepsi a druhy den jak novy. Ostatni bundy to nedelaji, rekl bych, ze u Torridu to budou obalove materialy a malo svu, kterymi je k nim izolace prichycena.

Perovku jsem jeste nepral, nepotrebuje to 8-[ Spacak jsem poslal k SJ a s vysledkem byl spokojen.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon úno 19, 2024 18:09

Vexo píše:Fajn popis, asi by se dalo aplikovat i na synteticky zateplené/primaloft, akorát s méně sr*ním, ne?

To bys tomu dal.... Jako jo - syntetickou bundu pereš úplně stejně - ovšem zásadní rozdíl je, že při nastavení pračky dáš ždímání na minimum nebo ho vypneš úplně (v tom případě necháš po doprání bundu v bubnu třeba hodinu vykapat, lehce vymačkáš zbytky vody a rozprostřeš naležato na osušku či dvě).
Na syntetický bundy netřeba sušička. Torrid vyperu ráno ručně a do večera je komplet suchej. U topení ještě dříve.
Vyloženě UL věci, který maj minimim švů a subtilní materiály (Torrid atp) peru v ruce jako svetr, zas tak často se to nemusí prát aby to bylo obtěžující. Nechce se mi riskovat, že to v pračce zkurvim. Vždy se řídím pokyny výrobce a tam bylo jasně psáno "Hand wash only" a teplota vody 30 Celsiů. Prostě stačí dodržovat pokyny výrobce, správně s oblečením během praní manipulovat (viz výše) a nemůže se stát, že bys něco zkurvil.

Dávám si na to pozor, vzhledem k tomu, kolik ty kvalitní bundy (a ostatní outdoor oblečení taky) stojí, chcu, abych ju zničil používáním, ne špatnou péčí. To se mi úspěšně daří :)

Jo a do jakýkoliv čistírny nikdy nic ani za zlatý prase. mimo ofiko výrobců, kteří ti za to ručí a když to zničí, opraví či doplní... Tam bych to klidně dal, ale to nemá každej...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » úte úno 20, 2024 2:02

mike píše:Akorat mam zkusenost, ze bundy potrebuji po vyprani trochu nafouknout na tele, nez se vrati puvodni hrejivost. Delsi prochazka, kdy se clovek trochu poti, uplne staci.
Takze neni nutno to udelat po sezone pred ulozenim do skrine, ale pocitat s tim, ze pri prvni prochazce se to srovna?

etheric: kdyz jsem pral ty BY Calvana, tak se prave ne uplne vyprala spina z koncu rukavu pripadne zustaly nejake skvrny v mistech kde se vysrazela voda pri schnuti, pri druhem prani to zmizelo, kdyz jsem to pred schnutim trochu promackal.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte úno 20, 2024 2:45

Vexo píše:Takze neni nutno to udelat po sezone pred ulozenim do skrine, ale pocitat s tim, ze pri prvni prochazce se to srovna?

Z me zkusenosti neni, udelal jsem to tak uz asi hodnekrat. Navic na zacatku nove sezony nebyva takova zima a jsi zvykly chodit bez izolace, takze to spis pomuze prechodu.

Etheric píše:ovšem zásadní rozdíl je, že při nastavení pračky dáš ždímání na minimum nebo ho vypneš úplně (v tom případě necháš po doprání bundu v bubnu třeba hodinu vykapat, lehce vymačkáš zbytky vody a rozprostřeš naležato na osušku či dvě).

Tohle je IMO uplne zbytecne. Jo, nemusis tam davat 1300 otacek, taky je snizim na 800 nebo dokonce na 600, ale to uz bunde nic neudela. Moje stare primaloftky i HP Epicy pritelkyne jsou dost odolne a tam to neni treba vubec resit, ale peru takhle i Torrid a nic mu to nedela. Ten naopak vypada nejhur, kdyz je nacucany vodou.

A ano, na vsem je rucni prani na 30, ale to je tim, ze vyrobci jsou alibisti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte úno 20, 2024 4:11

Vexo píše:kdyz jsem pral ty BY Calvana, tak se prave ne uplne vyprala spina z koncu rukavu pripadne zustaly nejake skvrny

Někde jsi udělal chybu. Dal jsi máchání navíc? Namočil jsi předtím tu bundu? Já neměl nikdy problém vyprat ani špínu od ohně, buřtů a hořčice, akorát tohle tedy muselo být s předepírkou (samozřejmě i před ní jsem bundu namočil).
Co mi šlo vyprat nejhůře, byly obyčejný slzy z Torridu, zůstal tam flek, kterej jsem pak drbal ještě na 2x, než zmizel.

mike píše:A ano, na vsem je rucni prani na 30, ale to je tim, ze vyrobci jsou alibisti.

Ale prd, mám těch superhyper hader 1,5 skříně a na jediným Torridu je Hand wash only. Na ostatním je třicítka jednou podtržená (většina), čtyřicítka jednou podtržená, čtyřicítka bez podtržení a jeden kousek má symbol 2x podtržený třicítky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte úno 20, 2024 4:33

Rec je o primaloftkach. No dobre, moje dve stare maji 30 2x podtrzeno, HP Epicy zase 30 nezdimat, Torrid 30 hand wash only. Pricemz se vsechno pere normalne na 40 se zdimanim a nic se tomu nedeje. Alibismus.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte úno 20, 2024 5:05

Jenže jak často ju nosíš a pereš. Já dost, v pračce je i 10x do roka. Občasný špatný vyprání vadit nemusí, ale soustavný a častý už jo. Nebudu to riskovat.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Dromedaro » úte úno 20, 2024 8:40

Etheric píše:Praní péřových věcí
1)napustíš vodou kýbl či lavor, dáš doň bundu, něčím zatížíš......


I já děkuji za sdílení postupu, ukládám si pro časy budoucí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4385
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » úte úno 20, 2024 8:45

Pokud si bundu přerubíš, tak ochrana proti vodě není na druhé straně (podsivce) Můžeš dát přerubenou bundu Ihned do pračky. V sušičce se DWR opět aktivuje.

Co já jsem pral všechny možné věci, tak nejhůř dopadly péřové spacáky, protože jsem je pral a ždímal na vysoké otáčky. To samé schytala i Toridka.

Mně se do sušičky osvědčily tenisáky peří potom nemusím natřepávat ale tenisák ho natřepe.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte úno 20, 2024 10:37

Obrácení trochu pomůže. Klesne rychleji, kdesi v průběhu pracího cyklu. Já osobně peru naruby a i tak trvá, než v kýblu nasaje vodu.

Vysoký otáčky škodí syntetický izolaci, tak jsem už bundu zničil. Peří ne. U spacáku je spíš problém ve velikosti bubnu, ve kterým se to točí a v tom, že běžná pračka fakt není na praní něčeho takovýho uzpůsobená, ale na bundu je naprosto OK. Když v ní pereš velkej spacák, je uvnitř moc materiálu, kterej se při pohybu sem tam dostává mezi skleněný dveře a gumu, při ždímání se to tak občas chytne a trhne. Čili není to problém ždímání, nýbrž toho, že rveš do malý pračky mega věci.

Dromedaro píše:I já děkuji za sdílení postupu, ukládám si pro časy budoucí.

Rádo se stalo, ale bylo by fakt užitečný to někam přišpendlit, včetně toho doplnění pro syntetiku. Co na to moderátoři? Dotaz se opakuje s opakovat bude..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Dromedaro » úte úno 20, 2024 10:46

Jo, já jsem taky pro, aby se užitečné informace někam přišpendlily. Třeba v každém vláknu, když se objeví nějaké info k danému tématu, které bude mít ohlas a které má potencionál, že bude zajímat i ostatní, co sem přijdou kvůli těmto informacím, tak že by se to přišpendlilo třeba na konec fóra, že by se to hned zobrazovalo, protože většinou se kliká na konec diskuze nebo tak nějak. Ono se i celkově (mně) špatně dohledává přes of vyhledávač.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4385
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte úno 20, 2024 13:50

No jo, jenze jak bys to delal, kdyby se na konec prispendlil dlouhy navod Etherica, napodobne postupne dalsich 10 stejne dulezitcyh prispevku. Nejspise by potom skoro kazdy za chvili zacal nadavat, ze se nemuze dostat rozumne na konec diskuze.
Proste takove prispendleni, si myslim ja, ma smysl pouze na takove veci, ktere je nutne mit pred ocima furt - a pro kazdeho. Prani perovych bund toto asi nespnuje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Dromedaro » úte úno 20, 2024 14:32

apuka píše:No jo, jenze jak bys to delal, kdyby se na konec prispendlil dlouhy navod Etherica, napodobne postupne dalsich 10 stejne dulezitcyh prispevku.

Ano, tohle si také uvědomuji a je to nedokonalost toho, co navrhuji. Byl to takový návrh v rychlosti.

apuka píše:Proste takove prispendleni, si myslim ja, ma smysl pouze na takove veci, ktere je nutne mit pred ocima furt - a pro kazdeho. Prani perovych bund toto asi nespnuje.

Si právě myslím, že tohle se daného tématu týká hodně, je to důležitá praktická informace a hodně lidí by to mohlo zajímat a řeší se to tu opakovaně. Však to Etheric musel vkládat znovu kvůli zájmu někoho jiného, kterému se to nedařilo dohledat..

Ten Ethericův návod není nějak dlouhý a je srozumitelný. Ve srovnání s jinými slohovými pracemi (příspěvky ve foru) je Ethericův návod něco jako drobná zmínka v úvodu. :twisted:
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4385
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte úno 20, 2024 15:19

Etheric píše:Jenže jak často ju nosíš a pereš. Já dost, v pračce je i 10x do roka. Občasný špatný vyprání vadit nemusí, ale soustavný a častý už jo. Nebudu to riskovat.

Nosim denne celou zimu (listopad az brezen) a peru aspon 2x za sezonu. Moje nestarsi primaloftka ma 17 let, takze aspon 35 prani. Jedine, co odeslo, je DWR.

ad pripichnuti prispevku: nevidim zpusob, jak to na tehle verzi phpBB udelat (mozna mi ale neco unika). Novejsi to zrejme umeji, ale tady se da pripichnout jen cele vlakno a pak je nahore v seznamu. Coz je v tomhle pripade k nicemu.

Dalo by se udelat vlakno s odkazy na dulezite posty, ale bojim se, ze by vznikla nekonecna diskuse, co je dulezite a co ne. Za mne si muze kazdy podstatne odkazy ulozit sam a taky neni spatne pouzit vyhledavani. Pres Google se site:outdoorforum.cz je to lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení