Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát pro 13, 2019 14:14

https://rab.equipment/eu/infinity-jacket takových 500e. Má Gore windstopper a 250g peří, v tom už by mi mohlo bejt teplo. Jen ju nemá žádnej českej obchod, ani za plnou cenu, natož v akci. Nemám šajnu, co obnáší objednávka ze zahraničí, bude se platit clo + DPH?
Když napíšu třeba na nalehko, jestli by ju objednali, problém by to bejt snad neměl když od Rabu berou, problém ale bude ta cena
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » pát pro 13, 2019 15:16

Když to stihneš do konce ledna tak clo ani DPH platit nebudeš a možná ani poštovné. Potom odejdou z EU a jak to bude těžko říct.


Nebo můžeš zkusit tuhle. https://www.hanibal.cz/rab-bunda-pulsar-jacket-id23480
Ale za lepší cenu pak je Montane, taky Hpeří. https://www.ferrino.cz/zbozi/17633-anti-freeze-jkt/

Nicméně tyhle bundu jsou řekněme normální pertex bez membrány. Já si ale myslím, že by to nemuselo tolik vadit. A ta Montane bunda šla sehnat v německu za snad 120e.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát pro 13, 2019 15:48

Etheric píše:Nemám šajnu, co obnáší objednávka ze zahraničí, bude se platit clo + DPH?
Nemusis to objednavat primo od vyrobce. Jen tak narychlo, napriklad na Bergfreunde (slusny nemecky eshop) to mas za 414 Eur s pozstovnim zdarma a bez sebemensiho problemu, zadne clo, prijde Ti to domu za par dnu (ehm,... nemecke DHL nejakou dobu trva, kym z mezinarodniho centra dostane zbozi za ceske hranice).
Tam najdes i jine s hydrofobim perim, napr. Montane, opravdu tepla Montane (350g 850 cuin peri).
To si jen vyberes, das do kosika, vyplnis udaje, zaplatis - a pockas si. Nesedi - posles zpet, pokud mas cestu do A nebo D za dobu mozneho vraceni (tady 30 dnu - ale nepouziteho zbozi s nesundanyma cedulkama), tak odtud posles zpet zdarma. Jo, komunikuji i anglicky, staci pouzit napr. adresu bergfreunde.cz
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát pro 13, 2019 16:16

Dle kalkulace pošty by vrácení zpět do Německa vyšlo na 570Kč. Rozdíl v ceně by musel bejt takovej, aby se vyplatilo riziko podstoupit. Radši bych přece jen nakoupil u nás...
Tentokrát teda vyzkouším to HP peří, ještě jsem to neměl. Když se budu furt mermomocí držet syntetiky, nikam se neposunu. Primaloftky si nechám na teplotu 10st vejš :D
Su ochoten dát za bundu 8k. Kouknu tedy po něčem od Rabu, slyším na to chválu, kudy chodim
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát pro 13, 2019 20:15

Etheric píše:V přepočtu lehce přes 11k, plus co ještě? Pošta, clo?

Jenom posta, takze v tomhle pripade 22.50 liber navic. Coz je dost, ale zas je to pojistene a celkem rychle.

Bunda neni uplne levna, ale to je relativni. Jeste si dobre vzpominam, kdyz se u nas objevily prvni MHW membranovky a staly mezi 12 - 14k. A to bylo nekdy zacatkem tisicileti, takze na dnesni pomery tak okolo 25k. Tehdy byla jeste MHW mala a progresivni firma a ne superhyper sunt jako ted... Pak je tam jeste o neco levnejsi a lehci bunda se 133 g/m^2 Primaloftu Gold.

Mawenzi píše:to ale vypada skvele, nutne potrebuju ty perovy papuce... ovsem asi v pristi dedetiletce:( taky ty kalhoty vypadaj bozsky, ale nez bych na ne nasetrila, krom brexitu uz mozna nebude ani evropa:D

Njn, je to mala firma a v podstate vyroba na zakazku. V UK a ne nekde v Asii. To vsechno na cene prida.

Pierre111 píše:Když to stihneš do konce ledna tak clo ani DPH platit nebudeš a možná ani poštovné. Potom odejdou z EU a jak to bude těžko říct.

DPH platis, akorat je v cene stejne jako u nas. Po odchodu DPH platit nebudes, takze budes mit zbozi levnejsi, ale zato ti ho nauctuji celnici a za tuhle "sluzbu" si reknou dve stovky navic :vom: A jeste si u drazsich veci napocitaji clo.

S lednem to ale nebude tak horke. Zrovna jsem se docetl, ze:
iBures.cz píše:Až do konce roku 2020 však zůstane v platnosti přechodné období, které zachová plný přístup na vnitřní trh, včetně volného pohybu zboží, služeb, kapitálu a osob.

V reálném životě se tak pro podniky ani občany EU v těchto měsících nic nezmění. Po dobu přechodného období budou pokračovat jednání mezi EU a Spojeným královstvím o budoucím režimu vzájemných vztahů. Boris Johnson slíbil, že tato jednání do konce roku 2020 dokončí a nebude žádat o prodloužení přechodného období, i když jím vyjednaná dohoda o vystoupení tuto možnost až na dva další roky dává.

Takze s PHD mame cas cely dalsi rok a tipuju, ze jeste neco po tom, mozna cele dva roky. Co bude pak tezko rict, v nejlepsim moznem pripade se nic nezhorsi, ale realne to spis bude drazsi, pomalejsi a komplikovanejsi. Protoze EUkokoti se chovaji jako zhrzela milenka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát pro 13, 2019 20:26

Pierre111 píše:Zmatek je v tom proto, že sám Etheric neví co vlastně chce

Taky mi to tak prijde. Nevi, co chce, ale neda pokoj, dokud to nedostane. Co mi to jen pripomina... ;-)

Nejdriv perovku ne, ted zas jo, ale musi to by hydrofobni peri... uz jsem zapomnel puvodni duvod, ale to peri bude fungovat priblizne stejne, jako normalni. Jelikoz nevi a potrebuje vyzkouset, tak mi tady jako nejlepsi volba prisla ta DA Alpamayo, jelikoz ma pomerne dost izolace a neni az tak draha. Tu ale nechce a nepochopil jsem proc.

Pierre111 píše:Ona oblečená ve spacáku 450g peří s kulichem na hlavě a klepala kosu. V chatě bylo nad nulou. Její tělo prostě netopilo. Tak jsem jí vyhnal ze spacáku at se jde rozhýbat a udělá si pár dřepů. Ohřál jsem vodu, dal do lahve a dal jí to do spacáku a najednou jí bylo teplo.

:roll: kamaradka po navratu kamaradkam: Ten Pierre je nejaky natvrdly. Schvalne se klepu ve spacaku a on, misto aby si vlezl za mnou, mne vyzene delat drepy a pak mi tam da flasku s vodou #-o :twisted:

V takove situace je fakt nejlip zahrat vlastnim telem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát pro 13, 2019 20:37

apuka píše:PL Gold ma sice nejvyssi tepelny odpor na vahu, ale ma svoje nevyhody - zrovna pro Tebe by to mohlo byt prave i jeji tenkost. Moje zkusenosti ukazuji, ze pro citlive partie je lepsie, kdyz je tam "vetsi vrstva" materialu, i kdyz min izolujici.

Moje zkusenosti nic takoveho neukazuji. Driv jsem nosil lyzarskou bundu, co mela asi 4x vetsi loft, nez primaloftky, ktere jsem nosil pak. Izolovalo to v podstate stejne, ale primaloftky jsou o neco lepsi. Nejvic zalezi na vetruodolnosti, ta stara bunda i pres tu silnou vrstvu izolace snadno profukovala (asi jako fliska), takze v silnejsim vetru to nebylo nic moc.

apuka píše:Navic Gold je ze vsech PL nejrychleji slehavajici material.

Jj, a proto ma moje 11 let stara primaloftka do mesta stejny loft jako kdyz byla nova :roll: Nosim ji celou zimu kazdy den hodinu az dve, prana byla mnohokrat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pát pro 13, 2019 21:09

Pierre111 píše: Tím chci říct to, že podle mě pokud netopíš, tak ti velká bunda ze syntetické izolace nepomůže. Nevytopíš jí. Takže za mě peří nebo pouvažovat o nějaké zdroji tepla, třeba vyhřívanou vestu.

Amen :prayer:
Takze se vratme opet k me zkusenosti. Peri na telo a pak bunda s metrakem (100kg) primaloftu. Na HP peri bych se nezameroval, pokud netopis. Mam s HP zkusenost pouze ve spacaku, kde to nebylo to prave orechove. Nejlepsi je zacit s perovym svetrem pod ktery si das napr kombinaci merina s umelotinou. Musi ti byt vsechno na telo, pak pokracuj vrstvit nejake dalsi zateplene bundy. Uvidis se to bude fungovat dobre.
S perovkou si troufnu i pod batoh na tyden ve vlhke kose. Stejne ji nesundavam a plus je zvednuti komfortu spacaku.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mitau » pát pro 13, 2019 21:55

Etheric: Kdyby ses rozhodl experimentovat s teplou bundou s HF perim, tak by na tebe mohla byt Montane Northstar Lite - 210g peri za 100GBP (z 250GBP).

Doprava zdarma, jak je to s dopravou zpet nevim (mozna bys spis nasel tady kupce na takovou budu za 3k nez to posilat zpet)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát pro 13, 2019 21:57

mike píše:Nejdriv perovku ne, ted zas jo, ale musi to by hydrofobni peri... uz jsem zapomnel puvodni duvod, ale to peri bude fungovat priblizne stejne, jako normalni.

Teď zas jo - kurňa, musim vyzkoušet něco novýho, furt se upínat k jednomu a odmítat jiný neni úplně dobrá idea, takže jsem se rozhodnul vyzkoušet HP páč bundu s HP peřím jsem neměl, jen péřovku s normálním, ne zrovna top peřím. Bojím se vlhkosti, proto HP
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » pát pro 13, 2019 22:03

Etheric píše:https://rab.equipment/eu/infinity-jacket takových 500e. Má Gore windstopper a 250g peří, v tom už by mi mohlo bejt teplo.

Jsem nevěděl, že chceš bundu v které lidi lezou na Pik Lenina. :D

Koukal jsem na sportpursuit a tam maj třeba Montane Pole Star za 100 liber, nějakých 280g hydropeří ve velikosti M.
Osobně bych se v tom asi uvařil. :)

Etheric píše:Kouknu tedy po něčem od Rabu, slyším na to chválu, kudy chodim

Jo, Rab je super značka, jen dej pozor, že dělají hodně věcí pro horolezce a zrovna ta moje péřovka má obrovskou kapuci, aby se dala natáhnout přes helmu a nedá se pořádně stáhnout, což mi trochu vadí, jinak je supr.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pát pro 13, 2019 22:10

Etheric píše:Bojím se vlhkosti, proto HP

Jake? Z ceho?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » pát pro 13, 2019 22:22

mitau píše:Doprava zdarma

Fakt je na SS doprava do ČR zdarma? Jsem slyšel, že to už zrušili a že se to dá snad ještě nějak obejít, že si nastavíš, že platíš v DKK dánských korunách a pak se ti nezaúčtuje. :D
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mitau » pát pro 13, 2019 22:26

@oodoow: Diky, psal jsem to po pameti. Nevedel jsem, ze to zrusili. O zadnych trikach na postovne zdarma nevim.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pát pro 13, 2019 22:31

By som povedal, že je to nejaká vianočná akcia, ja som pozeral pred pár dnami a mali tam postovné, teraz nemajú?

@oodwood
"Koukal jsem na sportpursuit a tam maj třeba Montane Pole Star za 100 liber, nějakých 280g hydropeří ve velikosti M."
ja som pozeral na sportpursuite a nič od montane som tam nenašiel naozaj myslíš, sportpursuit?


Inač čo mitau dal tú Montane Northstar Lite - 210g peri za 100GBP, tak to je solidna kupa, a perovka je to slušná, za taku cenu rozhodne nekúpi nikde také niečo, akurat tam je už iba v S-ku, tak neviem či to je pre neho.
Svoje skúsenosti s HP mám a moja predstava bola taká, že to nesplasne a splaslo, chladilo a bola kosa, ale ja sa potím dosť, etheric tvrdí, že sa v zime potí málo.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát pro 13, 2019 22:33

oodoow píše:bundu v které lidi lezou na Pik Lenina. :D

Zdravý lidi... Já bych v tom byl ok na chození v teplotách okolo nuly. Bohužel

booze píše:Jake? Z ceho?
Z mrholení, lehkýho deště, otěru o křoví, plus ještě vlhký prostředí.. PL /nebo ala PL/ mi z toho vždy uschla, ikdyž nebyla třeba zrovna extra kvalitní, zatímco péřovka jen splaskla a nevytopil jsem ju tak, aby vyschla

ret255 píše:Svoje skúsenosti s HP mám a moja predstava bola taká, že to nesplasne a splaslo, chladilo a bola kosa, ale ja sa potím dosť, etheric tvrdí, že sa v zime potí málo.


Aha... Takže HP splaskne jako normální peří?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pát pro 13, 2019 22:39

Pokud nevytopis to peri, tak voda prejde skrz vnejsi latku pres HP peri na vnitrni latku, pak na tebe a zacne te jeste vic ochlazovat.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pát pro 13, 2019 22:40

Poviem aké mám skúsenosti, pri beznej chôdzy v meste, prípadne pri mrholení je to v pohode, keď je bunda nová a funguje dwr, no ak som v tom šiel do kopca, otestovať to HP, tak po hodke intenzivneho šlapania bola durch, a to už nebola žiadna sranda. No ja som neskúšal rôzne finty s pérovkou, na to nejaká primaloftka, alebo naopak primaloftka a na to perovka, proste len termo, prípadne nejaký pws a na tom pérovka.

Ci by to splaslo tebe, to by ti vedel povedat mozno booze, ties asi nebude najpotivejsi.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát pro 13, 2019 22:50

booze píše:Pokud nevytopis to peri, tak voda prejde skrz vnejsi latku pres HP peri na vnitrni latku, pak na tebe a zacne te jeste vic ochlazovat.

Až takhle bysem teda žádnou bundu promoknout nenechal, ani syntetiku, ani peří...
Jen mám zkušenosti takový, že syntetiky schly na těle bez ohledu na jejich kvalitu, jak ty "shit" tak ty "top", zatímco peří ve stejnejch podmínkách na mě neschlo a splasklo. /u spacáku mi zas ale funguje mnohem líp peří, bez HP, jenže to je něco jinýho/.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » pát pro 13, 2019 22:54

ret255 píše:ja som pozeral na sportpursuite a nič od montane som tam nenašiel naozaj myslíš, sportpursuit?

naozaj
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pát pro 13, 2019 23:07

No ked nist, tak nist,404, neviem ci to je nejak podmienen lokalitou, no z sk nic neukazuje, ppripadne mne nic neukazuje, skusal som zmenit vpn na ameriku, alebo aziu ani tam nist, a program na to nepouzivam, by tochcelo este niekoho kto je mimo cz, prípadne kde si ty :)

Aby bolo jasne, ja sa na stránku dostanem, no nič mi tam od montane nevyhlada, pri tom odkaze mi no zobrazilo stranku sportpursuit, aj som lognuty, ale pod vyhladaniim sa zobrazilo 404, teda nič nenašlo, trochu divné...(etheric, musís najprv zadat mail a vytvorit si heslo, potom ta prihlasy) a môžeš prezerať obsah stranky.
Naposledy upravil ret255 dne pát pro 13, 2019 23:20, celkově upraveno 1
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát pro 13, 2019 23:13

Screenshot_20191213_231210_com.android.chrome.jpg
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » pát pro 13, 2019 23:25

ret255 píše:No ked nist, tak nist,404, neviem ci to je nejak podmienen lokalitou, no z sk nic neukazuje, ppripadne mne nic neukazuje, skusal som zmenit vpn na ameriku, alebo aziu ani tam nist, a program na to nepouzivam, by tochcelo este niekoho kto je mimo cz, prípadne kde si ty :)

Aby bolo jasne, ja sa na stránku dostanem, no nič mi tam od montane nevyhlada, pri tom odkaze mi no zobrazilo stranku sportpursuit, aj som lognuty, ale pod vyhladaniim sa zobrazilo 404, teda nič nenašlo, trochu divné...(etheric, musís najprv zadat mail a vytvorit si heslo, potom ta prihlasy) a môžeš prezerať obsah stranky.


No, to je hodně zajímavé, možná to fakt nějak blokují i když nevím z jakého důvodu by to dělali. Já jsem v ČR a jede mi to. Jsem schválně zkusil nějaký čr proxy a s tím se to sice nenačte celé, ale v nadpisu stránky je vidět jméno produktu, takže to fakt může být podle lokalizace.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob pro 14, 2019 1:40

To budou nejake cookies nebo neco v URL, ktere funguje jen tobe. Mne to na PC rovnou prihlasi a hodi 404. Na iShitu to zobrazi prihlasovaci dialog, pod nim je to, co ma byt, ale kdyz ho odklepnu, tak to zmizi a prejde na chybu 404.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » sob pro 14, 2019 1:50

cookies těžko, když mi to jede i v anonymním okně, v url taky nic: https://www.sportpursuit.com/catalog/pr ... id/1848566

No, pokud ti to zobrazí ten produkt ale když se přihlásíš, tak ti to hodí 404, tak tam maj asi nějakou chybu, ale montane bunda tam je :D
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob pro 14, 2019 1:54

On je cely ten web nejaky divny, ale nehodlam zkoumat, cim to je.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mitau » sob pro 14, 2019 11:03

Taky mi to hlasi Error 404 (pres IP z CR i z UK), ale jestli Etheric nebude chtit tu konkretni bundu, tak to asi nemusime resit.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dragonfly » ned pro 15, 2019 18:55

Ahoj, chtel bych si poridit novou zateplenou bundu na zimu. Predpokladam pouziti vetsinou ve meste a na nejake nenarocne prochazky prirodou s malym ditetem (na lyze a skialpy mam neco jineho) Rozsah teplot tak +5 az -10 st. Neni potreba aby splnovala nejake extremni parametry, ale alespon trochu funkcni by byt mohla. Zaujaly mne tyto:
https://www.rockpoint.cz/torid-down

https://4fstore.cz/panska-bunda-kump202-cervena.html

Mate nekdo zkusenosti s temito levnymi bundami? Nejsou az moc zateplene pro me pouziti? Nevadi perovce pouzit v teplotach kolem nuly, kdy se predpoklada vetsi vlhkost, mrholeni atd.
dragonfly
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř pro 9, 2009 9:48

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mitau » ned pro 15, 2019 20:33

Ta 4F ma akorat spatne prelozeny popis. Primaloft Gold je umele vlakno (kvalitni, za takovou cenu jsem Primaloft Gold dlouho nevidel).

S perovkou do mrholeni neporadim, ja tak odvazny nejsem, tak svou pouzivam jen za sucha. Obecne mi prijde, ze na tvoje pouziti by mohla krasne stacit nejaka 100g/m2 primaloftka (mike bude urcite pro).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » ned pro 15, 2019 20:52

Jo, souhlasim. Treba ta odkazovana, ale nekomu, kdo prodava perovku a jako plneni uvadi Primaloft, bych moc neveril ;-)

Jinak jak je bunda tepla se pozna podle typu a gramaze izolace nebo mnozstvi a hodnoty cuin peri. To ani u jedne nepisou, a tak se k tomu da tezko neco rict. Na pohodlne mestske pouziti u nas v zime je idealnich tech 100 - 130 g/m^2 Primaloftu Gold, pak muze clovek skoro celou zimu nosit jen tricko a na to bundu (pri -10 uz to chce tricko s dlouhym). Zrovna dneska bylo celkem teplo, nejakych 7 - 9 stupnu, a tak jsem mel bundu skoro celou dobu uplne rozepnutou, ale furt se to dalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení