Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob led 23, 2021 23:07

A hele, muj vypocet se potvrdil:

In an ounce of Primaloft Gold, as measured on a square yard, the dry clo is 0.92. You’ll note the dry clo for all weights is the same. The way you calculate the total clo for a specific weight of insulation is to multiply the weight in ounces by the clo per ounce. Using 100 GSM as an example. 100 GSM is the same as 3.0 ounces/sq yard. So total dry clo is 3.0 times 0.92. In equation form that’s 3.0 x .92 = 2.76.

Tj. vyslo jim to stejne, jako mne, 100 g/m^2 Primaloftu Gold priblizne odpovida 60 g/m^2 ThinDown. A DA bunda ma izolaci polovicni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod pavproch » ned led 24, 2021 12:22

@ret: kuju za vysvětlení

@mike: ne, nebudu na sobě pokusovat, zůstanu u cibule.
(EDIT: protože tu bundici nedělají v modré barvě :twisted: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » ned led 24, 2021 22:36

Modrou delaji a maji v maji v Hanibalu nebo tady levneji, jestli ti staci L. Na co se vymluvis ted? :twisted:

U cibule bys musel zustat stejne, tohle zatepleni na zimu stacit nebude. Ale usetril bys minimalne jednu vrstvu a vyzkousel by sis, ze to funguje lip. Do kopce by ti mozna stacilo tricko plus tohle i kolem nuly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod milarepa » pon led 25, 2021 10:23

Zajímavý test primaloft bund

https://youtu.be/xrJNdOxH9Xg
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř led 27, 2021 11:46

@etheric: Jak jsi hledal bundu s rovnomernym zateplenim, nechces zkusit tuto Milletku?

Neni tam Primaloft, ale Polartec Power Fill 100g/m2, ktery by nemel byt vubec spatny, ale nemam osobni zkusenosti. Najdes to v Hudy, ted dokonce ve sleve a maji i S-ko.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř led 27, 2021 19:14

Z ceho usuzujes, ze by nemel byt vubec spatny? Hledal jsem CLO a nasel tohle:

The published clo ratings for each of the four weights of the “power fill” batting is as follows; 1.8 ounce per square yard (psy) is 0.80 which is equal to 82 degrees F; The 2.4 ounce psy is 1.3 which is equal to 79 degrees F; The 3.0 ounces psy is equal to 77 degrees F; and the 4 ounce psy is equal to73 degrees F.

Jestli to ctu spravne, tak to odpovida standardnimu CLO/oz 0.45. Coz je spatne, priblizne stejne spatne jako PA.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv úno 4, 2021 8:48

Kdyby nekdo shanel kvalitni a spickovou syntetickou bundu bez kapuce tak do -5 za slusnou cenu, tak davam sem odkaz na svuj prispevek ve slevach na pouze dnesni akci na Balck Yack Calvana na Bergreunde.

Bohuzel je bez kapuce, jinak bych si jej objednal taky - na to meli tuto slevu pred Vanocema, to jsem si nevsiml ](*,).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát úno 5, 2021 7:55

Koupil jsem v akci Montane prism 40g PL silver.
Sedí jako prdel na hrnec, střih super, kapuce nemá chybu, materiál perfektní, zpracování také. Ideální bunda.
Takže mám bundu do teplejšího počasí, to su rád.
Chybí mi ještě přesně něco takovýho, ale s tak 70-80g takový izolace.
Tak mě napadá, proč neudělali Montane tu bundu ve verzích s různým zateplením - 40, 60, 80g například? Nevěřím, že by to nemělo na trhu úspěch.

Dle dýchacího testu ta Prism opravdu moc prodýchnout nejde. Jen minimálně. Je to nymlych ta stejná látka, co mám na spacáku Panyam.
Takže prodyšnost na aktivní nošení nevim nevim, ještě si počkám, než to budu moct vyzkoušet. Ale já se nepotim, mně to nevadí, naopak ocením maličkou prodyšnost, protože rovná se neprofoukne tolik.
Ale taková byla i ta Zajo /PL black 100g/ a po více než 5ti praních šla prodýchnout tak o 30% lépe a po více než 10ti vypráních bych to hodnotil na 60%, čili teď už opravdu prodyšná bunda a zajímavý je, že izolace pocitově neztratila na hodnotě - rozdíl poznám, jen když opravdu fouká. Vždy práno společně s ostatním oblečením /nikdy bunda samotná/ na jemný program s předepírkou a extra mácháním, perwoll sport, ždímáno na 800ot/min a sušeno horizontálně. DWR nikdy neobnovováno ani jinak neimpregnováno.

Jsem zvědav, jak se bude chovat ta Prism v průběhu času a používání
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát úno 5, 2021 12:00

Etheric píše:Je to nymlych ta stejná látka, co mám na spacáku Panyam.
Ty sis dal udelat "na miru" Panyam misto Quantum 29 g/m2 ze 40 g/m2?

Jinak u Quantumu, si myslim, ze jeste stale tvrdi Pertex tech 80/20 - ze DWR bude fungovat na 80% i po 20-ti vypranich. No a na te Zajo bunde Ti asi odchazel DWR, proto zacala byt mozna vice profukava. Ja doma na zadnem Pertexu nijak zvlast necitim vetsi profukavost ani po mnoha pranich.
A myslim si, ze Tobe ta prodysnost bude plne stacit.

Jinak Montane vyrabi bundy i s vyssi gramazi:
Fireballs 60g PL Gold Active+ (coz ale i s vnejsi latkou bude prodysnejsi a izolujici cca jako Silver)
Extreme - ta je tezsi, z Pertex Classicu a s ne PL izolaci, zato asi dost do chladnych podminek a melo by to vydrzet opravdu dost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát úno 5, 2021 14:31

apuka píše:Fireballs 60g PL Gold Active+ (coz ale i s vnejsi latkou bude prodysnejsi a izolujici cca jako Silver

Jo na tu jsem taky koukal, nikde skladem
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pát úno 5, 2021 15:37

Etheric píše:Jsem zvědav, jak se bude chovat ta Prism v průběhu času a používání
Ja mam prism od 2016, tak mam ake take skusenosti.
Co je plus dobre izoluje voci vetru, takze sluzi ako vetrovka a izolacka, jedine co sa mi strihovo nepaci je, ze je ako pitel na zemiaky, rovnaka sirka hore ako dole a kupena bola trosku vecsia, takze ak ju stiahnem v pase, tak uz je na vyssieho cloveka kratsia.
Zips som pozeral nahradili tym ykk kostickovym, ta starsia verzia mala este taky tenucky jednocestny, co sa sem tam zadrhava a to ma na tom dost stve, ten kostickovy by to asi nerobil.

Izolacia aspon pocitovo po case menej hreje, citim to hlavne ak je pod tych 10C, ked bola nova tak v pohode, teraz uz je o kus slabsia.

Ale ta stara verzia mala v predu na tele vypln 80g, teraz je tusim cela bunda iba 40g, to mi vadi hlavne ak je pod tych 10.

Celkovo je to dobra budna na neskoru jesen, najlepsie funguje ak je vonku poriadny dujak, vtedy ta bunda dokaze najlepsie transportovat vlhkost som si vsimol, inac sa v nej rychlo spotis, ak sa vsak moc nepotis, tak to nemusi byt taky problem. A ani po rokoch sa s priedsunostou nic nestalo a prana bola relativne dost casto cca 10x rocne. Taktiez do roka odisla dwr, uz si ani poriadne nepamatam ako fungovala ked ju mala, no ak zacne mrholit je do par minut mokra, chcelo by to yvskusat naimpregnovat no nemam susicku...
Taktiez este ked zacal ten brexit, tak som ju zohnal za 60€, teraz za nu davat vyse 100 libier, uz nie je take lakave.

Skvela by bola, keby namiesto 40g dali 80-100 gold a vymenili tu vnutornu podsivku za nieco priedusnejsie.
Okolo 80g izolacie ma Proton LT.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát úno 5, 2021 16:45

ret255 píše:mam prism od 2016, tak mam ake take skusenosti.

To máš ale úplně jinou bundu, než mám já ;)
Nebo jsem to špatně pochopil a v r2016 už měla 40g izolace všude? Minimálně ten Pertex teď bude trochu jinačí, než v 2016.
ret255 píše:Okolo 80g izolacie ma Proton LT.

V těle ano a dle popisu výrobce snad i v rukávech? 60g uvádí jen v kapuci /u který je ten typ stahování, co přesně nechci a nesedí mi../ ale tak třeba by mohla být výjimka a mohlo by to sednout, ale na zkoušku objednávat ze zahraničí se mi nechce, obzvláště když vím, že mi toto stahování většinou nesedí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pát úno 5, 2021 23:42

Etheric píše:To máš ale úplně jinou bundu, než mám já ;)
Nebo jsem to špatně pochopil a v r2016 už měla 40g izolace všude? Minimálně ten Pertex teď bude trochu jinačí, než v 2016.
ak je nieco na trhu tolko rokov ako ten model prism, tak sa to casom inovuje, ten model z 2016 mal vsade 40g silver, okrem prednej casti vreciek, co v podstate bolo cele predne torzo, tam dali dvojity plat, teda vpredu na torze ma(la) 80g silver, rukavy, kapuca, zadna cast bundy je 40g.
Podla vsetkeho ten tersjsi model co si kupil nema pertex microlight ale klasicky pertex quantum co pouzivaju aj v perovkach, napr. aj tej montane featherlite, ci bude horsie fungovat tazko povedat, mne sa vsak zda, ze najvecsi pruser je ten vnutorny ako hodvab material. Tu prism tu ma asi viacej ludi, neviem ci aj booze ju nema, alebo niekto, viem ze este niekto okrem mna ju tu spominal.

Etheric píše:V těle ano a dle popisu výrobce snad i v rukávech? 60g uvádí jen v kapuci /u který je ten typ stahování, co přesně nechci a nesedí mi../ ale tak třeba by mohla být výjimka a mohlo by to sednout, ale na zkoušku objednávat ze zahraničí se mi nechce, obzvláště když vím, že mi toto stahování většinou nesedí
80g by mala mat vsade pokial som si prechadzal tie udaje, ten posledny model mal tu kapucu celkom v pohode, ono najdolezitejsie je ako ti padne kapuca bez stahovania, ak je siroka alebo blbo sedi uz strihovo bez stiahnutia, tak nech je mechanizmus stiahovania aky chce, tak to nebude vyhra.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » sob úno 6, 2021 8:39

ret255 píše:mne sa vsak zda, ze najvecsi pruser je ten vnutorny ako hodvab material.

Proč? Mně se to líbí na dotek :) a jelikož se nepotim, nemívám s hustší strukturou problém. Je to 20D nylon dle popisu na bundě, takže by to vydržet mělo.
Ve velikosti S jsem navážil rovných 400g
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Slevy, slevičky

Příspěvekod poletani » čtv úno 11, 2021 22:34

Presunuto odtud. mike

PavlisBoHus píše:V pátek odpoledne jsem si ji objednával, parchanti ji pak večer ještě zlevnili na 85Eur, ale co se dá dělat.
Dneska (středa) dorazila. Oranžová barva je spíše červená. Velikost L odpovídá - chtěl jsem ji volnější, rukávy bych u L čekal delší (normálně mám ale M, takže délka rukávu je pro mne OK). Sedne perfektně. Snad bude i teplá - má mi nahradit starou bundu (polartec 200). K ohni ale moc nebude:(


IMO neslevili - maji tam nejakou chybicku a nekdy jim to tam ukazuje o neco nizsi cenu - ale kdyz pak bys chtel objednat, cena bude spravna.
Me Calvana dorazila vcera, modra barva, velikost taky L. Normalne mivam spis M, na telo je malicko volnejsi (to odpovida tomu L-ku), ale presne, ty rukavy akorat! Jesteze jsem objednal L. Mam teda delsi ruce.

Dneska jsem ji otestoval skoro hodinu a pul dlouhym nordic walkingem. Sice jsem ji koupil spise na trochu jine pouziti (na tohle mam Rab Alpha Direct atd.), ale chtel jsem zkusit, jak zvladne aktivni pohyb a transport vlhkosti. Sel jsem v takovym komfortnim tempu, asi na 70% svy TF max - na zacatku, nez jsem se spotil, jsem musel trosku ventilovat, ale pak uz to bylo uplne OK po cely zbytek chuze. Doma jsem ji sundal a vsimnul jsem si, ze vnejsi latka je na nekterych mistech mokra. Vevnitr ale byla uplne sucha!
Takze transport vlhkosti v poradku, lepsi nez jsem cekal.
Jinak v porovnani s Rab Alpha Direct mi prisla o neco teplejsi. Mel jsem na sobe Craft merino/syntetika rolak a Calvanu a v teplote kolem -5 stupnu pohoda.
...doufam, ze sem do Slev slevicek neni takovato recenze nepatricna...nebo to ma byt v "Zateplene bundy, perove i synteticke"? :wink:
poletani
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát říj 16, 2015 10:12

Re: Slevy, slevičky

Příspěvekod mike » čtv úno 11, 2021 22:39

V pohode, diky za prvni dojmy. Kdyby se diskuse rozjela, tak to klidne presunu.

Co ty konce rukavu? Jsou zateplene nebo je tam jen Cordura? A neni tam nekde nejake "vylepseni" jako panely v podpazi apod? Co prodysnost tj. dychaci test?

poletani píše:Doma jsem ji sundal a vsimnul jsem si, ze vnejsi latka je na nekterych mistech mokra. Vevnitr ale byla uplne sucha!

To je u zateplenych bund normalni a spravne. Kdyz funguji, jak maji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Slevy, slevičky

Příspěvekod poletani » čtv úno 11, 2021 22:45

Konce rukavu jsou jen cordura, 2 vrstvy.
V podpazi nema nic specialniho (coz je pro me urcite plus, protoze ja ji chci hlavne jako zateplovaci vrstvu na paragliding, kdy ma clovek ruce nahoru a jeste mu kolem fouka).
Co je dychaci test? Jestli je nekde popsana metodika...
poletani
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát říj 16, 2015 10:12

Re: Slevy, slevičky

Příspěvekod mike » čtv úno 11, 2021 22:51

Ach jo, proc musi zkazit bundu takovym detailem? :? Nebo mas pocit, ze ty konce rukavu nevadi?

Dychaci test viz treba tady: viewtopic.php?p=537114#p537114.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Slevy, slevičky

Příspěvekod poletani » pát úno 12, 2021 11:04

mike píše:Ach jo, proc musi zkazit bundu takovym detailem? :? Nebo mas pocit, ze ty konce rukavu nevadi?

Me to nevadi, naopak v kombinaci s tlustyma palcakama, nebo kombinaci prstove rukavice/prevlecne tenke palcaky mi to prijde i praktictejsi. Pokud je totiz izolace az do konce rukavu a na konci je rukav stazeny gumickou, mivam problem to pak v tech palcacich nak prevlect a utesnit a stejne mi to pak zustane vyhrnute. Tady jak je ta cast s cordurou tenka a obepinajici zapesti, vychazi to akorat, ze pres to clovek snadno natahne tu zapestni cast rukavice. Navic to je misto, kde se tam jeste obvykle pletou cloveku hodinky.

mike píše:Dychaci test viz treba tady: viewtopic.php?p=537114#p537114.

Dobre, zkusim se prilezitostne podusit, i kdyz se obavam, ze to neni uplne reliabilni metodika;-)
poletani
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát říj 16, 2015 10:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát úno 12, 2021 17:29

Njn, kdyz ja nosim prstove PWS rukavice i kdyz je ted pod -10 a strkam je do rukavu. Navic je tahle bunda min zateplena, takze spis do vyssich teplot a palcaky mi k ni nesedi.

Neni ti ted na zapesti zima? Podle fotek je na Cordura moc dlouha a rukavice ji celou neprekryji.

Jasne, dychaci test je jen orientacni, ale na zakladni rozliseni staci.

Presunul jsem to do spravneho vlakna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod poletani » pát úno 12, 2021 19:00

mike píše:Njn, kdyz ja nosim prstove PWS rukavice i kdyz je ted pod -10 a strkam je do rukavu. Navic je tahle bunda min zateplena, takze spis do vyssich teplot a palcaky mi k ni nesedi.

Tak tady ta bunda na to neni vhodna - zkousel jsem schovat ruce do rukavu a ani to moc dobre nejde, neni tam rezerva. Musely by byt delsi.

mike píše:Neni ti ted na zapesti zima? Podle fotek je na Cordura moc dlouha a rukavice ji celou neprekryji.

Bezne prstaky, ktere maji tu zapestni cast prilehavou, dam spis POD rukav. Ta cast s cordurou neni rovnomerna, na spodni strane zapesti kolem te casti, kde je malicek, je nejdelsi. Tam je oblast, kde izolace nedosahuje k rukavici. Z druhe strany ano.
Naopak tluste palcaky jdou snadno natahnout pres rukav a kozisek saha az do mist kde se styka s izolaci v rukavech.

Vcera mi zima na zapesti nebyla, ale to jsem mel jiny setup - tenke vlnene prstaky a pres to bezprstove rukavice s ockem na NW, ktere se s tou cordurou neprekryvaly po celem obvodu. Ale to neni uplne vypovidajici, chtelo by to vice zkusenosti. Kazdopadne pro mne castejsi setup budou ty tlusty palcaky, protoze na padaku uz v teplotach lehce pod nulou to jinak nejde:)
poletani
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát říj 16, 2015 10:12

Re: Slevy, slevičky

Příspěvekod Krysha » pát úno 12, 2021 21:20

PavlisBoHus píše:V pátek odpoledne jsem si ji objednával...Dneska (středa) dorazila.

Já ji objednával v pátek ráno a dorazila až dnes...navíc DHL nemile překvapilo, že v ČR předalo dopravu České Poště :roll: a zřejmě nepředalo email/telefon, takže jsem se o tom nedozvěděl a zrovna dnes jsem jako na potvoru nepracoval z domu, ale byl v zaměstnání...naštěstí jsem se podíval na tracking a zjistil, že mě nezastihli, tak jsem zaťal zuby a zkusil zajít na poštu (kde sice balík byl, ale já neměl občanku ](*,) - ale na poslední chvíli jsem si vzpomněl, že ji mám nascanovanou v telefonu)
Zatím jsem jen vyzkoušel, jak sedí - všechny bundy mám M (180/70) a i tahle mi v M sedí dobře (snad jen rukávy mohly být trochu delší)... zelená barva se mi zdá trochu tmavší, než na obrázku

poletani píše:Dneska jsem ji otestoval skoro hodinu a pul dlouhym nordic walkingem....Jinak v porovnani s Rab Alpha Direct mi prisla o neco teplejsi. Mel jsem na sobe Craft merino/syntetika rolak a Calvanu a v teplote kolem -5 stupnu pohoda.

A já doufal, že tak teplá, jak Rab AD nebude :(
Dnes jsem šel v Rab AD (pod tím tenké/děrované syntetické triko s dlouhým) nejdřív na Radhošť (532 výškových metrů na 3,6km za 1h) - dole -8°C nahoře -13°C a bylo to tak akorát
pak jsem se přezul a na běžkách jel cca 12km na Pustevny a spodem zpátky na chatu Mír - je to sice téměř pořád z kopce, ale na mých BC běžkách se šupinami, rozdrbanou skluznicí (a špatně namazané) jsem se docela namakal, takže mi i v -14°C bylo spíš horko a dole byla mokrá skoro celá bunda (z vrchu, triko suché).
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 16, 2021 7:04

su experimentator a jdu do kilpi
https://www.shopkilpi.cz/adisa-w-cervena-kilpi

ano prodysnost muze byt mizerna... ale asi proste u te HH bundy hybridky co mam uplne nejradsi ted v zime mi dost vadi chybejici izolace na spodni casti zad

zacinam mit potize s bolenim bederky a bohuzel bayoh se sitkou a chybejici izolace u bederky je dost problem :(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » ned úno 28, 2021 12:09

Tak sem dneska mela na sobe tu Kilpi bundu (jen maly batuzek s 2l vody a tycinkou, takze zadna zatez) na 10 km po rovince - nakonec vyhrala adisa varianta pro muze

tabulka velikosti sedi, chtela jsem Mko, ale bylo vyprodane, tak jsem vzala Sko, ktere je presne na tensi dlouhy rukav, PWS mikinu pod to dam natesno a ze bych to mohla prehodit pres perovku, tak to asi tezko. Konecne bunda, ktera kryje celej zadek, rukavy mi jdou do pulky dlane a neni mi monstrozne obri (no ale zase pod ni nedam tu PWS mikinu + perovku, na to sem si taky zvykla od tech dlouhejch ale sirokejch bund, ze to de :D)

dneska rano cca +1 stupen, pocitovka k -2, bez vetru (vcera silnej vitr, ale zas slunicko a cca 6 st, ale jen se psem chvili), kolem 10h uz bych rekla, ze to vylezlo aspon na 5st, uz sem musela odvetrat pootevrenym zipem (pod bundou tilko a tenky canard coolmax dlouhy rukav).

Musim rict, ze konecne super bunda. Aktualne ji uz asi poradne zaprahnout nestihnu, ale pro me idealni koncept zatepleni po celem rukavu, cely predek i cely zadek s prodysnymi panely na bocich a vnitrni strane rukavu. Vcera venceni ve vetrnych polich ustala suprove (ty panely mi neva, protoze ruce mam +/- u tela pri chuzi) a konecne mi neprofukovalo predlokti a zada, coz dost zlepsi tepelnej komfort.

dneska 10km za cca 2h a 10 minut ale bez toho tezkyho batohu, a nemela sem pocit, ze mam na zadech promocenej hadr, i kdyz po prichodu domu a sundani bundy byly zada canardiho trika mokry.

Udelala sem jeste aspon dychaci test, protoze nic lepsiho nemam a porovnala Zajo Alta a tu HH lifaloft hybrid a je to serazeno od nejlepsi Kilpi, pres kterou se teda taky nedycha nejak zavratne skvele ale asi bych se neudusila, pak Zajo (o zaju se obecne vyjadruju, ze pro dost potivy jedince na aktivni pohyb neni prodysnost zateplenych veci dobra - ale ja ji mam do prace a na venceni psa) a HH na tom je nejhur (tam bych se asi udusila) ale zase mi HH bunda ukazala, ze tohle je perfektni koncept pro me, a doted byla dost oblibenou zimni mikinobundou (az na ty porad durch mokry zada pod izolaci).

samozrejme, ze bez krosny nebo bez vyletu v narocnejsim terenu s tezsim batohem nemuzu uplne soudit, ale za 1500, za ktery tu bundu mam ja, je uplne skvela a i za trznich 1900 bych ji pochvalila. Jakoze jo, je to kilpi... ale za ty prachy sem to proste musela zkusit (protoze nekdo na FB psal, ze je fakt dlouha :D coz rozhodlo, proc do toho pujdu) a hodne me to prekvapilo. Ale uz mam od kilpi "sofshellku" asi za 800 a musim rict, ze je taky uplne skvela, i kdyz sirsi nez delsi, za ty prachy super kauf a ted su opet dost prekvapena (pozitivne).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » ned úno 28, 2021 16:13

Ja som vravel, ze ta HH bez tej izolacie vzadu bude nafigu, takto do jarneho pocasia ak je 10 a viac budis, ale do zimy ee. Teplotne ta od kilpi je ako na tom, pocitovo je teplejsia ako ta alta od zaja? Ja by som povedal, ze ta alta, alebo muzska narvik, je dobre predychnutelna, no aj tak sa v tom clovek dost poti, nosim ju pravidelnejsie posledny mesiac dva a samotna tak okolo nuly je fajn, ak je pod, tak uz treba pridat izolaciu, bud pws alebo prism, ale s pws to nie je ono bo sa pod tym clovek rychlejsie spoti, celkom som spokojny s tymi power dry od northfinderu co mali v akcii, je to lepsie napr. ako to midweight od patagonie, pripadne ta montane allez, ta sa mi moc v zime neosvedcila pod bundou priamo na telo, mal som dost podobny, no nie az taky pocit ako pod tym sietovanym brynje. Chcelo by to nejaku poriadnu primaoftku s dobrou izolaciou lebo uz ma vsetko to kombiovanie prestava bavit.

Inak ak by niekto uvazoval, tak na DA stranke je este jeden kus tej ich impulse v XXL, som nad nou aj chvilku uvazoval, no kedze mi sedi XL, tak z toho asi nic nebude.
https://www.directalpine.cz/izolacni-bunda-impulse-14
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » ned úno 28, 2021 19:11

ret255
ta HH hybrid by nebyla problem, kdybych nemela ted vsechny batohy se sitkou vzadu:D sem prodala vsechno co sem mela s pevnyma zadama a ted mam problem s bederkou asi posledni dva mesice, takze to najednou sakra citim, ze tam ta izolace chybi. Loni, kdyz sem s bederkou problem nemela, mi to ani neprislo, ale ted su na ten chlad dost citliva, jak telo neni 100% fit. Jinak tu HH nosim i cca 0 - 10. Do teplot nad 10st uz ta bunda neni podle me vubec vhodna nebo jako takova univerzal zateplovacka na vecer a do spacaku, ze je to vic jak mikina nez bunda nebo kdyz se nejak vic ochladi jeste na sklonku zimi... (je moc tepla na aktivni pouzivani nad 10st)

Srovnat to s Altou asi uplne neumim, protoze alta podle me je na pohyb dost nevhodna, je lepsi na postavani ve meste a na par kroku na bus... (i kdyz ta izolace na to taky nic moc, celkove ta bunda za litr neni uplne mizerna, ale ten eco black je fakt hruza zabita neprodysnoti aby to slo aspon na pohyb). Jakmile se v alte pohnes tak se zpotis a mas cely mokry zada, coz je desne prijemny, takze to moc nepraktikuju... + chybejici izolace v kilpi bunde z toho proste nedela srovnatelnou bundu. Ale rekla bych, ze altu bych snesla primo na triko s dlouhym treba i v -5 a tu kilpi spis kolem te 0 tak, aby byl komfort srovnatelnej.

jo a chtela sem napsat ke kilpi kapuci, ze je docela velka, nema zadny stahovani a docela odstava tak pod ni dost zafukuje a neni zateplena.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » ned úno 28, 2021 22:57

ja mam od HH tu vestu a izolacne mi urcite nepride do teplôt 0-10, ano nosit spolu s dalsimi vrstvami sa da, ten lifaloft je nejaky blend primaloft gold s cimsi, ked sa do toho oprie slniecko, tak je to ako taka piecka, ale pri pohybe a zamracenom pocasi je to HH len taka lahka zateplovacka.
Taktiez to vnimanie spoteneho chrbata je dost individualne, ak mam na tej narvik tu prism, tak je mozne ze je rovnako spoteny, ale ked je tam teplotny komfort, tak to spotenie tak nevnimam, a dovolim si tvrdit, ze dochadza skoro k ususeniu, alebo teda citim sa pod power dry menej spoteny, asi tam funguje zakladna fyzika a nemusi byt ani vec moc priedusna aby sa clovek citil suchsie.

K tej bedrovej chrbtici, vies, ze je to iba s chladu? Lebo sedava praca za pocitacom moze mat podobne nasledky, plus nosenie tazkeho batoha tomu tiez neprospieva.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon bře 1, 2021 6:56

ret255
neni to z chladu, je to z pretizeni (blba prace celej den ohly zada a tahani tezkejch kramu ktery neuzvednu tak sem to v predklonu tahala po zemi), ale zaroven s tim je tam ta citlivost na chlad, ktera zvysuje bolestivost. uz sem s tim byla a uz je to skoro zase v cajku ale ta zvysena citlivost na chlad porad pretrvava.

no ja nic z tech bund na hole telo nosit nechci, protoze jak se spotis, je to nechutnej ulepenej sustak primo na.holy telo. fuj. takze tenkej dlouhej umelej rukav nutnost.

me i ta HH bunda v teplotach nad 10st nevyhovuje a prijde mi tepla, no v silnym vetru mi samotna nestaci, tam je na tom ta kilpi lip.

prave v te kilpi bunde me prekvapilo ze ac zada taky mokry (zjistila jsem doma po vysvleceni) tak pocitovej komfort mnohem prijemnejsi. ale proti hh bunde je mnohem prodysnejsi, takze asi zada jsou proste min mokry, nez v HH bunde, ktera odvadi hur (muj osobni pohled).

v kazdym pripade kilpi proste prekvapila, ze to neji takovej odpad. skoda, ze nez se bude dat zase ven uz ji nepujde dal otestovat.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pon bře 1, 2021 21:28

Pokial viem, tak vychadzat este nezakazali a cez vikend ma prist take trojdnove ochladenie, ale minusove teploty budu skôr v noci, tak jedine skoro rano si vybehnut von a robit v radiuse pol kilometra nejake kolecka.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 2, 2021 6:01

ret255 ano to znamena chodit po chodniku mezi domama kolem silnice na to se muzu zysoka :D protoze musis.mit respirator a ja v tom sotva dycham.kdyz sedim... takze uvidime. aspon bude moznost to pak.vyzkouset v tech teplotach kolem 10st jestli to neni na uvareni :D (ve vetru silnym by mohlo byt ok)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení