Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Trnky » úte lis 11, 2014 19:51

zas ti pri anoraku neunika teplo cez zips :)

tu ho celkom chvalia
video
Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 11, 2014 20:13

To sice na tom videu tvrdi taky, ale fotka z termokamery spis ukazuje opak ;-) Tj. ze pres zip neunika vic tepla, nez pres svy. Diky za link, je tam par dalsich zajimavych kousku.

Co se mi anoraku libi je stahovani dole, to bohuzel ta ma nema a chybi mi to. Budu si tam konecne muset prisit nejake kousky gumy nebo tak neco. Kapuce mi pro zmenu nechybi vubec.

Montbell ma jedinou zasadni nevyhodu -- spatnou dostupnost u nas. Musel jsem si to tenkrat nechat poslat v USA ke kolegum a pak nechat privezt, az tam nekdo jel na sluzebku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod aksam » úte lis 11, 2014 20:32

když mont bell používá americkou normu na peří tak by jejich 1000cuin mělo odpovídat zhruba 900cuin podle evropské normy, aspoň podle tohohle http://blog.hudy.cz/produktove-tipy/vse ... ir-joseph/
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 11, 2014 20:40

Tezko rict, co pouzivaji, ona je to vlastne japonska firma. Ale nejspis mas pravdu. Nekde jsem zahledl, ze 800 cuin podle evropske normy odpovida 870 podle americke, takze tech 1000 americkych bude tak 920 evropskych. Kazdopadne se to uz nejspis blizi hranici mozneho a lepsi nesezenes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » stř lis 12, 2014 20:24

Simi píše:Mám dotaz na majitele těchto UL zateplených bund. Jakou máte zkušenosti s odolností toho vrchního materiálu? Přijde mi, že pokud to má třeba 20g/m2, tak to přece fakt nemůže nic vydržet?

používám jí stejně jako psal budo, mě do cca -20°C na chození stačí Polartec Power Stretch, v péřovce bych se uvařil
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mol » čtv lis 13, 2014 22:22

Ahoj všem, prosil bych o radu. :)
Úvod:Rád bych se vrhl do chození po větších horách,pro mě to jsou Tatry/Alpy-ideálné celoročně, a začínám tímto směrem obstarávat výbavu. Z pročítání diskusí jsem došel k tomu že rozumná kombinace na vršek těla by mohla být normálně pertex,při zastavení peří,v dešti membrána. Pod tím fleece/powerstretch/merino a něco na odvod potu. Kdyžtak mě vyveďte z omylu,názory se liší.

Hledám zateplovací vrstvu na stání a ve velké zimě možná i chůzi.U peří mám obavy z větší náchylnosti,větší cena,spíš se pohybuji ve vlhku. Radši bych tedy syntetiku. Hodně jsem tu četl o primaloftu. Existuje z něj ušitá bunda ve stylu péřovky? -střih,komorová konstrukce,tenký svrchní materiál,sbalitelnost.
Krom Alpine pro quito (zkoušel jsem,bylo to příjemné :D ) http://www.sportisimo.cz/alpine-pro/quito/78177/ a nordblanc http://www.xtremeshop.cz/bunda-nordblan ... ble-green/ jsem zatím na nic nenarazil.

Znáte ještě nějaké jiné bundy,nebo by i některá z těchhle dvou mohla dostatečně fungovat (stačí mi jen názor)?
mol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob zář 20, 2014 18:47

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv lis 13, 2014 22:58

Proc by mela mit bunda komorovou konstrukci? Ta se pouziva u perovek, protoze se peri sesypava. Primaloft a jina syntetika je rouno a tam takove nebezpeci nehrozi. Min svu je vyhoda.

K tem odkazovanym bundam neni co rict, jelikoz tam nic nepisou o izolaci. Co pouzivaji a jakou to ma gramaz, to jsou zakladni udaje. A ani na jednu znacku tu moc chvaly nenajdes.

Jo, nazory se lisi a uz jsme jich tu napsali dost :) Za mne je na zimu nejlepsi mit ta sobe jednu vrstvu odvadejici pot (PowerDry triko) a na tom rovnou zateplenou bundu. Kdyz je velka zima, tak pridavam tenke merino a vystacim s tim do -20.

Vybirat muzes treba podle tohodle testu. Mam MHW Compressor, ktery je tam taky, ale muj je starsi a jeste s Primaloftem a tudiz lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát lis 14, 2014 0:43

mol píše:Rád bych se vrhl do chození po větších horách,pro mě to jsou Tatry/Alpy-ideálné celoročně, a začínám tímto směrem obstarávat výbavu.
Ja bych Ti zase radil, ze nejdrive si vyzkousej uvedene destinace v tom, v cem chodis u nas. (Mozna bude pro Tebe prekvapive, ale v zasade se pozadavky na vybavu nelisi.) A az zjistis po par kratsich navstevach specifika, ktere budes vnimat sam tak, ze pro Tebe by bylo lepsi mit neco jineho, tak si neco kup podle tech zjistenych potreb. Jinak se Ti muze stat, ze se budes ridit radami nekoho jineho kdo ma naprosto odlisne potreby jako budes mit Ty a nakonec zjistis, ze pulku veci nebudes potrebovat, jen si vyhodil zbytecne spoustu penez.
Napr si vsimni v predeslem prispevku mika, ze pise "za mne", coz je velice spravne, nezovseobecnuje. Ja napr. konkretne v Tatrach (do Alp jezdim jenom v lete, ale i do oblasti a vysek, kde v lete je snih, mraz a kolem ledovcu) chodim prakticky v tom samem obleceni i obuti uprostred leta i uprostred zimy, tj. tak od +25 do -15, -20, snad krome pouziti zimnych rukavic v zime. Tak, jak mike popisuje ja bych chodit v zime nemohl, mne to z ruznych (castecne i zdravotnich) duvodu absolutne nevyhovuje - jemu zase urcite nevyhovuje moje obleceni. Ale roky jsem chodil pouze v riflich (v zime neco pod ne), tilku, flanelce, v zime bavlnene mikine a obycejne bunde a nemel jsem problem. Potom jsem si postupne sehnal nejdrive membranovou bundu a Polartecovou (Classic200, pozdeji WindPro) bundu (jako 3 v 1), nylonove turisticke kalhoty od Pinguinu a mnohem pozdeji jeste funkcni triko s dlouhym rukavem - a mne to uz roky uplne staci, zatim jsem nemel potrebu moc dalsiho dokupovat - krome lehkych navlecnych membranovych klahot, ktere jsem si uz koupil (no, az tak lehke nejsou :lol: ), ale kdyz jsem je potreboval, jsem si je bud nevzal nebo bylo tak horko a vlhko, ze se v nich nedalo vydrzet, takze ted zase cekam na zimu. A pertexku nosim slozenou spise do prace misto bundy na pripad ochlazeni a mrholeniSamozrejme bezne doplnky jako satek/rouru (? :roll:), rukavice, cepici nepocitam.
Takze jeste jednou: radeji premyslej, jake cinnosti tam chces vykonavat, ty zkus delat i u nas v tom, co mas, zajed na par vyletu do ocekavanych destinaci v tom, co mas a potom podle zkusenosti si dej dokopy sve pozadavky na vybavu. Ne na vsechno potrebujes to nej nej nej a hlavne vsechno mozne a nemozne - za usetrene penize si radeji zajed na dalsi vylet(y).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod budo » pát lis 14, 2014 7:11

=D> =D> =D>
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát lis 14, 2014 8:55

Jeste k tomu, ze nikde se neda videt to "komorove siti jako u perovek". Tak ja mam naprosto odlisne zkusenosti - at koukam kdekoliv, vsude vsichni ted sijou bundy (snad krome lyzarskych) jenom ve stylu perovek, tj. "komorove". Kdybych si chtel sehnat neco "klasickeho" s dutym vlaknem (ne nutne Primaloft) a ne lyzarskou bundu (tj. aby me hrala i kdyz stojim na zastavce), tak mam problem neco najit. Zato takove "komorove" maji plne vyklady vsude.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dudy » pát lis 14, 2014 11:32

To jo, ale Alpine Pro, Nord Blanc, North Finder, Kilimanjaro a jiné obskurní firmy.
Ale to je tím, že používaj vatelín a jiné cupaniny, co sou těžký a nejsou na bázi rouna, takže musej, jináč by se to sesypalo jak duchna po babičce.
Značkový izolace to zpravidla nepotřebujou a ani nemaj.
A když to potřebujou, tak je izolace třeba vlepovaná (MHW)
Dalším aspektem je "móda".
Těch lesklejch prošívanejch bund, co z dálky vypadaj jako UL péřovky špičkovejch výrobců, ale vážej jak vaťák a hřejou jak flanelová košile, je přehršel.
Naposledy upravil dudy dne pát lis 14, 2014 15:41, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod deu » pát lis 14, 2014 12:14

Značkový izolace to nepotřebujou a zpravidla ani nemaj.

Třeba Primaloft ONE se šije na transportním filmu,látka musí být "downproof" a prošívat se musí každych 15cm,jinak se ti to sesype jako peří - narozdíl od Climashieldu Apex.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mol » pát lis 14, 2014 14:34

Díky za všechny příspěvky a postřehy, všechny mi pomohly :) Nechtěl jsem hned první příspěvek psát jako slohovku, ale asi jsem mohl,nevyjádřil jsem se úplně správně.Tak postupně,snad to nebude OT.
Myšlenka na pořízení nového oblečení padla letos po přechodu Rily. Šel jsem to s bundou co mám (těžší noname,sic jen lehce zateplená,klasifikována jako zimní) s kterou jsem si v našich podmínkách jakštakš vystačil. Prvních pár dní nás chytlo zataženo,mrholení,déšť. Při chůzi bych se v ní upekl,větruodolná moc nebyla,v mrholení rychle vlhla,při dešti by byla bez šance stejně jako všechno ostatní (bunda měla štěstí,chránila ji pláštěnka),při zastávce docela zahřála,ale při bivaku už teplo moc nebylo. V softshellu co jsem zatím zkoušel chodit taky nejde,na mě byl málo prodyšný a v podmínkách co tam byli by promokl stejně.Na večer bych v něm klepal kosu ještě větší než v té zimní. Pertexku (equilibrum od pingu) jsem pořídil nedávno a ta mě při pohybu vyhovuje,dostatečně dýchá a nezapařím se v ní. To je proti větru a i lehké mrholení snese,rychle schne i od tělesného tepla. Proti dešti zatím vystačím s pláštěnkou ale optimální řešení vidím v té membráně. Jiné řešení do těch podmínek mě nenapadá,a taky kombinace těchto třech bund bude váhově nastejno. Co mě trápí je ta izolace.

Proč komorovou konstrukci? Jak píše apuka, v obchodech je teď podobných střihů hodně. Primaloft bundy na které jsem tu narazil v odkazech byly většinou už těžké,svrchní látka hrubá,už od pohledu mi přišli problémově sbalitelné. Proč jsou komorově šité péřovky chápu,jen jsem si myslel že podobně šité bundy se syntetickou náplní budou taky poměrně dobře sbalitelné,právě díky tenkému "obalu". MHW compresor co psal mike je vlastně něco co hledám. Teď jsem narazil na kanamo/fjord man od SJ http://www.sirjoseph.cz/cz/produkty/obleceni/i36-bunda-fjord-man-168.htm, ty jsem přehlídl a ty by taky mohly vyhovovat.

To že jsou výše uvedené bundy téměř bez popisu a plněné čímsi neznámým (díky dudy za potvrzení) jsem si všiml,moc použitelné tedy asi nebudou..
mol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob zář 20, 2014 18:47

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dudy » pát lis 14, 2014 15:01

Ale já přece píšu ZPRAVIDLA a pod tím, KDYŽ TO POTŘEBUJOU.....
Navíc já to pochopil tak, že se jedná o to, že to vypadá jako péřovka a to třeba tohle, to,nebo tohle není, zatímco tohle, , či totok je.
Ano možná jsou i bundy z PL co jsou šitý komorově, ale je jich asi málo.
A reagoval sem na Apuku, kterej si stěžoval na "péřovkovej styl" s komorama a ne na nosné prošití PL One po 30ti cm, kteréžto stačí tak, že je izolace přišita na nosnej panel a žádné komory nepotřebuje viz třeba tohlencto.
Navíc pochybuju, že jsou výlohy plný komorově šitejch bund z Primalot One.
Naposledy upravil dudy dne pát lis 14, 2014 16:01, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Příspěvekod komin » pát lis 14, 2014 15:54

Skus pozriet bundy od Montane mam od nich primaloftku a ziadne komory nema.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod flubertn » pon lis 17, 2014 12:39

Ahojte, potreboval by som poradiť s výberom nepremokavej bundy na zimu. Chcem aby bola nepremokavá a priedušná. Pozeral som niečo z GTX od Tilak. Bude to moja prva kvalitna bunda tak v tom trochu tápam a neviem aký model kúpiť. Objavil som Tilak SVALBARD CVT - to už ale nie je GTX. Zaujala ma ale možť odopnutia rukávov.

Účel použitia je ako klasická zimná bunda do mesta počas zimy, pop. raz začas na sánkovačku :-)
Pop na prechádzku v zime do lesa. (bez batohu nakoľko mám les za chalupou)

Neviem sa teda rozhodnúť ci poriešiť nieco bez GTX a zateplene alebo radsej tensiu GTX bundu a zateplenie riesiť spodnou vrstvou. Jediné čo viem je ze chcem kvalitnú bundu na niekoľko rokov. Rozpočet 200-300€. Vzhladom na to ze nemam skúsenosti s GTX bundami tak sa bojím ci mi v nich nebude zima, láka ma zase ale dlhodobejšie použitie aj na jar, ci jeseň.

Zároveň Vás poprosím o radu kde najlepšie kúpiť bundu zn Tilak. Som z Trenčína a rád by som si ju najprv odskúšal.

ďakujem za všetky rady.
flubertn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon lis 17, 2014 12:19

Příspěvekod komin » pon lis 17, 2014 14:34

Ak chces nepremokavu bundu a chces ju vyuzit jak na jar a jesen nie len v zime tak by som neriesil zateplenu bundu ale len tenku a zateplenie riesit niecim dalsou vrstvou pod to. Neviem ci niekde na Sk maju Tilak bundy od Millet by bolo toho na skusanie dost napr.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod flubertn » pon lis 17, 2014 16:55

kludne mozem skocit aj do CZ. Ja osobne tie znacky teda moc nepoznam a neviem ako je to s kvalitou ci uz Tilak alebo Millet ak mi poviete ze je jedno tak kludne aj millet. Mna zaujal Tilak dizajnovo a podla mna aj rozumnou cenou. Aký spodok pouzivate na zateplenie. Ak sa da hodte nejaky link nech mám nad cím rozmýšľať. :-k
flubertn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon lis 17, 2014 12:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon lis 17, 2014 17:02

@flubertn: na zimu nepotrebujes GTX ani jinou membranu, jestli se teda nechces valet v mokrem snehu. Zateplena bunda s membranou funguje blbe, protoze ani nejlepsi membrana neni dost prodysna na to, aby se mezi ni a izolaci nesrazela a nemrzla para. Takze muzes skoncit tak, ze budes mit POD membranou led. Na zimu je lepsi zateplena bunda bez membrany, ktera ma hodne prodysnou svrchni latku. Viz diskuse ve vlakne o zateplenych bundach, dlouha, ale doporucuju prostudovat a zamyslet se.

V tenke membranove bunde ti samozrejme zima bude, takze budes potrebovat zateplovaci vrstvy pod tim a budes nabaleny jak medved. IMO uplne nahouby a dobra zateplena bunda je mnohem lepsi. Membrana je dobra do deste a v zime spis snezi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » pon lis 17, 2014 17:31

No tak to musim, to je čebrená na španelskýho byka....

Co napsal mike je pouze jeden - velmi úzce zaměřený až bych řekl zkreslený a zavádějící pohled.... na zimu je bunda s membránou asitak 1000x lepčí než bunda bez membrány... ona totiž zima v našich kotlinách je značně proměnlivá, suchý mráz je tu pár dnů za zimu .... a dyž začně scát/pšošněžit/padat mokrý sních, tak seš bez membrány kde? No přece v ().() .....

A zateplená bunda je taky blud... v naší proměnlivé zimě je mnohem účelnější systém "cibule".... samozřejmě ale existují i GTX bundy se zateplením, například GTX SS.... a to už je zase na mika jak čebrená na byka...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon lis 17, 2014 17:55

Co napsal pp je uzky pohled skialpinisty ;-) Nosim zateplene nemembranove bundy v zime u nas cely zivot a od puberty tj. nejakych 30 let se mi nestalo, ze bych v ni promokl. Mokry snih nevadi, ten se setrepe, vadi akorat dest a i ten z vetsi casti izolace zachyti. Pokud teda neni prutrz mracen, ale to se v zime nestava. V takovych bundach jsem i lyzoval, hodne dlouho a taky zadny problem. Zasadni vec je jen prodysnost svrchni latky a na horach vetruodolnost, kterou taky dokaze zajistit kvalitni izolace (Primaloft apod.).

Nosil jsem v zime hodne dlouho i zateplene nemembranove kalhoty, ktere pri brodeni snehem dostanou mnohem vetsi zahul, nez bunda. Ty obcas ve spodni v mokrem snehu promokly, ale diky izolaci to temer nevadilo. Ona totiz dost zasadne meni vlastnosti obleceni a kdo s tim nema zkusenosti a soudi podle zeleniny, tak je uplne mimo. Mimochodem, ted mam zateplene kalhoty s membranou, protoze jsem jine rozumne nesehnal, a spokojen nejsem. Je v nich vic vlhko a tudiz zima, prave kvuli membrane. Je to o dost horsi, nez jsem cekal a hledam nemembranovou nahradu...

Cibule patri do kuchyne a GTX SS neni zateplena bunda, to je membranovy SS. Jine vlasnosti a jina kategorie. Pro turistu nejspis k nicemu, pro skialpinistu to muze byt skvele.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » pon lis 17, 2014 17:58

já v zimě ve sněhu používám zásadně membránové kalhoty, a letošní zimu chci zkusit chodit v bundě Gore-Tex Active shell, taky používám systém cibule, na vícedenní tury na těžko to je dle mě lepší kombinace, než jenom jedna tepla vrstva, a nejsem skialpinista, ale chodec
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon lis 17, 2014 18:05

Jo, nazory a zkusenosti se lisi. Kdybych pouzival vzdycky membranove kalhoty, tak jsem asi zvykly a nevadi mi to, ale jelikoz jsem na ne presel z nemembranovych, zarazila mne ta zmena k horsimu. Idealni by byla membrana tak pod kolena, kde by vlastne fungovala jako navleky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » pon lis 17, 2014 18:13

@fps: dík za podporu

systém cibule praktikuju všude: do práce i v práci (oblek), z práce, do města, na hory v létě i v zimě, nay lyže, na skialpo ... prostě furt.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod komin » pon lis 17, 2014 18:20

Nie kazdy znasa velky rozsah teplot v jednej zateplenej bunde a pre takych je cibula jediny sposob ako sa prisposobovat zmenam pocasia a teploty. Ak si ochotny ist do Cz tak nemas problem ist aj do Ba a tam uz je nejaky vyber na skusanie.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon lis 17, 2014 18:27

Jj, zelinari se porad prevlekaji ;-) A ja posunu zip na bunde o nekolik centimetru 8)

OK, kazdy je jiny a dokud si nevyzkousi oba zpusoby, tak nemuze vedet, co je pro nej lepsi. Ja jsem si to vyzkousel a vysledek je jednoznacny, cim min vrstev, tim lip. Na zimu jsou pro mne optimalni dve a teplotu reguluju ciste zipem na bunde. Je to lehci, prijemnejsi, min to omezuje pohyb a funguje ve vetsim rozsahu teplot. Dalsi (tenkou) vrtvu pridavam az kdyz je hodne zima a ty dve nestaci ani pri uplnem zatazeni zipu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod flubertn » pon lis 17, 2014 18:33

flubertn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon lis 17, 2014 12:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon lis 17, 2014 18:40

Ze by tam mohli napsat vahu izolace, jelikoz to je zasadni vec...

Odepinaci rukavy jsem na jedne zateplene bunde mel, jelikoz mi to prislo jako dobry napad. Nebyl. Pouzil jsem to za 10 let asi dvakrat a casem se mi pokazil jeden zip a musel jsem to natvrdo prisit.

Jestli se moc nepotis nebo v bunde nehodlas provozovat aerobni aktivity, tak by se Windstopper mozna jeste dal, jelikoz ma vetsi prodysnost, nez nepromokave membrany. Pro mne by to bylo malo, ale ja mam ve zvyku v takove bunde funet hodiny do kopcu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » pon lis 17, 2014 20:08

@mike: kuju za tu naši rozepři... páč mi to přpomělo, abych dal podzimní cibuli do pračky a vytáh zimní.... cibuli... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon lis 17, 2014 20:18

Pak se nediv, ze na tebe manzelka vrci, kdyz ji strkas cibule do pracky :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení