Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv pro 12, 2019 22:09

U kteryho Arcteryxu? Jinak to rikam furt, ze vsechny tyhle kombinace materialu a sily izolace jsou pitomost. KISS, nekomplikovat to, vsude stejny material a izolace a bude to fajn. Jako me puvodni MHW Compressory, za stejnou izolaci po cele bunde jsem fakt rad. Pozdeji to zmenili a tim dobrou bundu zk*rvili. IMO za to muze marketing, furt musi byt nejaka zmena a kdyz je neco dobreho, tak se zmenou da akorat zkazit. Ze, DA? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv pro 12, 2019 22:10

@booze: péřovou vestu pod umělou bundu jsem zkoušel, no bohužel i při -2 zimaaaaa.. Jak když jsem ju měl pod tím Zajem, tak i pod jinejma co mám... Žádná nemá víc než 100g PL. Takže potřebuju min 130g PL, ideálně však víc a pod to ještě tu péřovou vestu..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » čtv pro 12, 2019 22:11

Atom lt
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv pro 12, 2019 22:21

@Booze, tak mordwand je klasika, ne :D Ne ze bych si na nejaky z nordwandu v zime (a jindy to v podstate nejde, protoze globalni zmena klimatu a v lete to budou totalni sutropady...) troufal :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv pro 12, 2019 22:22

Atom lt: "Boční panely jsou z prodyšné a strečové tkaniny". Takže zase částečně zateplená?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv pro 12, 2019 22:28

Kazdopadne pro @Etheric, jestli tak teplou, tak bych fakt mrknul na klasicke belay jackets, vaha tak 700-1000g. Nebo pripadne mensi, ale peri. Ani jedno nebude na aktivni pohyb, ale mozna pro tebe jo :) (no offence!). Proste izolacni bundy, ktery obleces na standu nebo pri zastavce, kdyz jistis prvolezce v nejaky debilni nepalsky stene v zime... Plus to Buffalo... Nejake najdes, nebo fakt peri :) V tehle gramazi pro tebe klidne muze byt v pohode...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » čtv pro 12, 2019 22:41

Neviem či to nejako prehučalo, no tá keela by to splnovala, má 133g gold, sú s nou spokojný skotsky vojaci, budeš aj ty :)
https://www.keela.co.uk/belay-pro-jacket.html

Inač z toho čo som si prečítal mi vychádza, že ethericovi ide hlavne o teplo, neprefuk, to je jasné, ale ked je to neprefuk tak stále to musí byť teplé, najteplejšie je stále perie a má to výhodu, že je to ovela lahšie ako rovnaká varianta zo sintetiky, ale kedze je ti tak zima ako vravíš, tak by si možno chcel aj niečo čo sa dá nosiť vo vlhku, len teraz neviem či to chceš iba na zateplenie pri státí, alebo aj pri pohybe, lebo taká teplá páperka, by pri pohybe mohla byť presný opak.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv pro 12, 2019 22:46

Netuším, co je buffalo ani stand :D
Tvl nikdy by mě nenapadlo, že vybrat bundu bude takhle složitý... Aby nebylo, když do +5st potřebuju to, co jiní do -20 :D

@ret255: pokud by byla verze s kapucou, stála by za uvážení.
Chcu to na pohyb a abych v tom nekosnul při krátký zastávce. Péřovou bundu ne. Primaloftka na mě při pohybu schne, když mrholí nebo lehce prší, peří splaskává.
Naposledy upravil Etheric dne čtv pro 12, 2019 22:49, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv pro 12, 2019 22:49

Mas tam neco podobneho, jen ne celorozepinaci ale pres hlavu. Taky PL Gold 133.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv pro 12, 2019 22:54

Štand = prostě bunda, kterou oblečeš na mordwandu když ti je fakt zima :) teda hodně zateplena... na štandu, kde jistíš prvolezce, nehejbeš se a je ti kosa...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » čtv pro 12, 2019 23:05

@etheric mno, takže pohyb a aby ti v tom nebolo zima ked zastavis, tak ale pri takom pohybe v zime a ak tá buda bude zle dýchať budeš v tom ako v paráku, to tiež neviem či je dobrá kombinácia, potom ten pot bude niekde z tej bundy stekať, jedine, že by sa pri tak teplej bunde dokázal odpariť, ale to asi len v prípade bundy, ktorá aj niečo prepustí von.

Tú kellu majú aj s kapucou, no im tam v anglicku hlavne vadí dážď a s chladom sa moc nepáru, ved si ani nekúria doma cez zimu :), takže kapuca je pre istotu nezateplená a je to smock, teda sa to iba natiahne na seba, bez stredového zipsu, takže táto varianta... neviem, pasé?
https://www.keela.co.uk/belay-over-the-head-smock.html
a dizajnovo sú niekde v 89.
Tu ju niekto recenzoval http://scramblekit.uk/review/index.php? ... ter-jacket

A este doplnim, ze podla vsetkeho táto budna moc na pohyb nie je, lebo podla všetkých je 133g gold na pohyb, prípadne ak zle dýcha už moc a muselo by byť extrémne chladno aby sa v tom dalo chodiť.

Ja by som možno pouvažoval nad dvoma bundami, jednou tenkou na tele idealne by bolo ak by dobre dychala a druhou teplejšou na vrchu, tiež by mala byť paropriepustna, obe z primaloftu, najlepšie gold, predsa to čo máš ten black tá narvik sa ti ani nedivým, že ti v tom bola kosa, ked sa spotíš v takej nedýchajúcej bunde čo ani neizoluje a tebe je v tom navyše ešte aj zima.
Naposledy upravil ret255 dne čtv pro 12, 2019 23:24, celkově upraveno 1
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » čtv pro 12, 2019 23:12

:shock: ty si nevidel legendarni film Die Nordwand? Drama odehravajici se na Eigeru a legendarni rev Staaaaaand. Achhh dlane se mi opotily. :tonqe:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv pro 12, 2019 23:23

@Etheric: nasel jsem ti bundu: PHD Zeta Belay Jacket. 200 g/m^2 Primaloftu Gold, kapuce, membrana, takze bude vetruodolna a neprodysna. Zminovali ji v te recenzi vyse.

Recenzi by si mel precist apuka a dalsi, co se boji vody, pisou tam neco o Primaloftu a mokru ;-)

In this saturated environment, especially near the peaks, where drying off wasn't possible, the Keela Belay performed superbly. I was able to dry out my baselayer (with a little shivering) from under the Belay Smock and Compressor Jacket and once that layer was dry I was soon very comfortable. Over the seven days of putting on wet clothes in the morning, getting wetter then warming up under the Belay Smock in the evening, what was impressive was that the insulating properties of the smock didn't noticeably diminish and that evaporating moisture beneath the smock was able to escape into the dank air.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv pro 12, 2019 23:27

Já na tv nikdy nebyl, radši jsem trávil čas venku nebo dílně... Poslední generace vychovávaná bez pc. Ty krámy se rozšířily když mi bylo 13, bylo to drahý, scházeli se všichni u někoho kdo to měl a celej den čuměli do monitoru :cry: no a takto jsem přišel o všechny kamarády....

@ret255 : v zimě se nepotim. Pro mě je zima +10 a níže. Potřebuju tedy, aby ta bunda moc nedýchala, prostě aby udržovala teplo uvnitř a netransportovala ho ven.
Zbytek zítra, padaj mi oči a pletou se prsty. Dobrou noc :ú
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv pro 12, 2019 23:49

Ti PHD maji zajimave veci:

Sigma Synthetic Jacket - 100 g/m^2 Primaloftu Gold, bez kapuce a membrany. Breathable & windproof MX outer and inner fabric, kdyby to bylo dost prodysne, tak je to akorat pro mne :-k

Perove papuce co vazi 45 g! Neco pro fps, ale mozna tomu taky neodolam :)

Perove kalhoty na spani, 130g. To je taky docela k zamysleni...

A spoustu dalsich veci. Pripominaji mi Montbell, kdo prvni neco od nich vyzkousi? Nez vypukne Brexit a opruz s celnikama.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » pát pro 13, 2019 0:27

booze píše:zkusenost s teplotami kolem -30° a kombinace umelina spodni obleceni, umelina zatepleni a umelina svrchni izolace byly uplne na hov.o. Ale pokud se do toho komba dalo peri, tak to funguje.
V pohybu nebo v klidu? Proč to bylo na hov.o.? Já to mám tak, že v pohybu umělina a k tomu tak ještě merino, peří v klidu nebo strašný kose (ať už reálný nebo v případě šetřícího a málo topícího organismu), kdy to už nevytopím a tudíž se ani nezpotím.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 13, 2019 6:11

apuka
dik, ale tys to psal uz na predchozi strance k sobe a k tomu ze to mas mozna z dalsich problemu, spis obecne me to zajimalo, ne na jednom vzorku.

ja tyhle kombinace mam jen na mikinach a mikiny pod cca 5-0 st nenosim samotny, a kdyz zastavim, prehodim perovku, ale v nizsich teplotach se to muze chovat jinak + bunda/mikina muze byt rozdil.

mike
to ale vypada skvele, nutne potrebuju ty perovy papuce... ovsem asi v pristi dedetiletce:( taky ty kalhoty vypadaj bozsky, ale nez bych na ne nasetrila, krom brexitu uz mozna nebude ani evropa:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát pro 13, 2019 8:41

@mike: krása. V přepočtu lehce přes 11k, plus co ještě? Pošta, clo? Nikdy jsem takhle neobjednával, každopádně tolik peněz na bundu budu mít pohromadě až leda koncem zimy a to kdoví jestli vůbec..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát pro 13, 2019 9:01

Jinak jsem viděl několik bund "primaloft gold eco", třeba ta Montane. Jen aby to nebyl skok dolů v teplotním komfortu, jako u PL eco black...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pát pro 13, 2019 10:08

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát pro 13, 2019 10:17

Mawenzi píše:tys to psal uz na predchozi strance k sobe a k tomu ze to mas mozna z dalsich problemu, spis obecne me to zajimalo, ne na jednom vzorku
Vsak prave proto jsem tady napsal zkusenosti manzelky, ktera nema zadny problem s termoregulaci a vnimani chladu ma dost posunute, ze ji nevadi chlad, kde ve stejnych podminkach se vetsina klepe kosou. (Pro ilustraci, kdyz byla na kurzu o preziti v zime+laviny, spali v zahrabu, kdy bylo venku pod -20. Nesmeli pouzivat karimatky, jen rozlozene lano pod spacakem. Ona to poctive dodrzela, ostatni /chlapi/ vetsinou tam propasovali svoje karimatky. Oblecena byla v te Klimatexce, fliska a merino s dlouhym, spacak mela Warmpeace 900. Vetsina chlapu mela perove spacaky do o hodne vetsi zimy, silne perove obleceni, dodatecne zateplovaci vrstvy, ... Meli se sejit nekdy v 7 na chate v jidelne. Kdyz ona se vzbudila dobre vyspana asi v 6, jeste si klidne pockala do 7 a sla do jidelny. Tam vsichni chlapi klepajici se kosou - vetsina tam prisla uz kratce po pulnoci a do tech 7 se nemohli zahrat ve vyhrate jidelne ani hromadou caju, co si varili. Vetsina z nich nespala ani minutu. A to manzelka mela nejhorsi zahrab ze vsech, protoze ji nechali misto uplne naspodu svahu, kam padal studeny vzduch.)

To pisu jen proto, aby bylo jasne, ze na tech zateplenych bundach jsou ty nezateplene boky a rukavy pri nedostatku pohybu problem i pro lidi, co zimu normalne snaseji velice dobre.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát pro 13, 2019 10:21

@etheric: opakuji sebe i jine - udelal bys nejlepe, kdyby sis koupil dve bundy. Jednu bezne zateplenou a dobre prodysnou primaloftku (nebo klidne i z jine izolace) a dobrou perovku urcenou do nizsich teplot. Ja bych za sucha a vetsi zimy pouzival PL dole a na tom perovka, kdyby chcalo, moc snezilo kolem nuly, tak opacne (jen to musi byt ta PL dostatecne velka, aby uplne neslehlo peri pod ni).
Osobne si myslim, ze takove kombo by Te zahralo asi nejlip - a mozna bys mohl i kombinovat, obcas si nevzit tu PL. Jo, mozna v tomto pripade by ani tak nevadilo, kdyby byla jina sila izolace na rukavech. V tom pripade bys mohl napriklad i DA Belay.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 13, 2019 10:42

apuka
tvoje manzelka bude zrejme yettice a teda me prekvapuje ze pozna rozdil v tom plneni.

ja bych ve vikingu 900 zrejme.umrzla uz pri -15 a bez karimatky mozna jeste driv.

booze
nojo ale nemaj 45g:D (ale jako jo, kwakovy zvazuju uz dlouhoooo, uvidim, jaky bude spani v ty prime polar 1200, jestli budou nutny...)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát pro 13, 2019 10:49

Mawenzi píše:ja bych ve vikingu 900 zrejme.umrzla uz pri -15 a bez karimatky mozna jeste driv.
Zase nezapomen, ze v (dobrem) zahrabu mas kolem nuly, i vyssi teplotu - jak si to vyhrejes. I kdyz je venku napr. -25.
Ona to prave pozna z toho, ze je hodne velky rozdil, kdyz mas rovnomerne rozlozeny chlad a kdyz nekde mas rel. teplo ale jinde mas citelne min nebo Ti tam zacne tahnout - to je asi prave to, ceho se etheric pravem obava. Kdyz slapes, generujes teplo, tak Ti to tak nevadi. Kdyz jej generujes mnohem min (stojis, jdes pomalu), tak to citis vice.
Ale jasne, ze kazdy to ma trochu jinak. Mozna TObe to vubec vadit nemusi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát pro 13, 2019 10:57

@apuka: s těma dvouma bundama asi jo... Jenže když bude PL velká, aby se dala oblíct na péřovku, bude moc velká, aby se dala nosit pod ní. Viděl bych to, jak psal ret255, jednu prodyšnou slabší PL /bez kapuce/ a na ňu silnější PL. Jenže najít prodyšnou PL vhodnou pod silnější PL.. Nebude jednodušší najít způsob, jak přehrát moje vědomí do zdravýho těla? :-k

Nebo prostě prubnu tu Skisky, na pohyb by ten rozdíl fakt vadit neměl. Přibalim do batohu péřovou vestu, kterou přes ní natáhnu, když zastavím. Jinak fakt už nevim.....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » pát pro 13, 2019 11:21

Zmatek je v tom proto, že sám Etheric neví co vlastně chce :). Vychází z nějaké své zkušenosti s bundou od Zajo, což často není žádný velký terno a teoretizuje v čem mu bude nebo nebude zima. To ti bohužel nikdo neřekne a musíš něco koupit a ozkoušet to. Nejlepší tepelný izolant co se takhle používá je peří, kterýmu ty se mermomocí bráníš, což nechápu. Jak tak čtu tvoje požadavky, koupím péřovku od Rab s cca. 300g Hpeří a membránou a je vystaráno. Na pohyb bych vzal nějakou primalofl mikinu a když bude kosa, tak péřovku klidně přes ní. Řešit to jednou bundou je podle mě blbost. Vzhledem k tomu, jak píšeš co všechno ti vadí a jak jsi náchylný se mi zdá, že v nějaké slotě stejně ven chodit nebudeš. Takže 2°C a déšť asi nebude tvoje oblíbené počasí. Tudíš ale ani nebudeš potřebovat speciálně oblečení na takové počasí. V mrazu ti žádný déšť co by ti smáčel péřovku nepřijde, maximálně sníh a ten nevadí. kolega má ME péřovku a normálně v ní po ledovci chodí pořád, já bych se do kopce upekl.


Co jsme pochopil, tak problém je v tom, že tvoje tělo prostě netopí a to ti potom pořádně žádná izolace nepomůže. Byl jsme s kamarádkou na jedné bivakovací chatě, ještě, že jsme vzali můj péřák, jinak by tam asi zmrzla. Má málo železa a občas jí bývá zima když se nehýbe. Já byl v chtě normálně v kalhotách a primaloft mikině, seděl jsem na lavici. Bylo mi trochu chladno, ale ne zima. Ona oblečená ve spacáku 450g peří s kulichem na hlavě a klepala kosu. V chatě bylo nad nulou. Její tělo prostě netopilo. Tak jsem jí vyhnal ze spacáku at se jde rozhýbat a udělá si pár dřepů. Ohřál jsem vodu, dal do lahve a dal jí to do spacáku a najednou jí bylo teplo. Tím chci říct to, že podle mě pokud netopíš, tak ti velká bunda ze syntetické izolace nepomůže. Nevytopíš jí. Takže za mě peří nebo pouvažovat o nějaké zdroji tepla, třeba vyhřívanou vestu.

https://rab.equipment/eu/infinity-jacket
https://rab.equipment/eu/positron-pro-jacket
https://rab.equipment/eu/valiance-jacket
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát pro 13, 2019 11:41

Myslim si, ze bys jeste mel "slevit" z toho, ze pozadujes vyhradne Primaloft Gold. Jsou jine izolace, ktere by pro Tvoje pouziti byly vhodne, mozna prave pro Tebe jeste i vhodnejsi nez PL Gold.
PL Gold ma sice nejvyssi tepelny odpor na vahu, ale ma svoje nevyhody - zrovna pro Tebe by to mohlo byt prave i jeji tenkost. Moje zkusenosti ukazuji, ze pro citlive partie je lepsie, kdyz je tam "vetsi vrstva" materialu, i kdyz min izolujici. (Duvod netusi, logika v tom taky neni, jsou to jen vypozorovane veci.). Navic Gold je ze vsech PL nejrychleji slehavajici material. Takze kdyz nejsi v zime vysazeny na kazdy gram, tak to mit nemusis.
PL Silver je mnohem trvanlivejsi, jen tepelny odpor je mensi. Zrovna pro Tebe by byl podle mne nejidealnejsi PL Silver High Loft.
Potom jsou tu jeste dalsi izolace, ktere maji podobne vlastnosti jako PL Gold - napr. nektere druhy Climatexu. Ten asi ne nadarmo pouziva napr. i Arcteryx.
Proto se koukni i na jine bundy. Z hlediska uzivatelskych vlastnosti se vsechny chovaji cca stejne, jen mozna bude bunda trochu tezsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát pro 13, 2019 12:44

@Pierre111: vím, co chcu, jenže nic takovýho /zatim/ na trhu neni ;) Vycházím ze zkušeností nejen se Zajo, ale s x dalšíma bundama s PL a izolací ala PL + pár péřovkama který pravda nebyly HP ani top kvalita... Máš pravdu v tom, že to chce prostě koupit a zkusit, jinak nezjistim nic. Můžu objednat, naložit batoh a chodit v tom po zahradě třeba celý odpoledne. Chodit, zastavit a tak furt dokola.. Zahrada je veliká :)

Moje tělo topí, jak při pohybu, tak při zastavení, no jenže jak teplota padne pod těch +10, topit pomalu přestává, pod +5 už netopí skoro vůbec, musim vysloveně běžet, aby aspoň trochu topilo. Nejsu zimomřivej, ale nemocnej.
S tím, že extra zateplenou bundu nemusím vytopit, můžeš mít dost možná pravdu...

@apuka: jo, těch izolací je, měl jsem třeba jednu noname v bundě tuším od Sam73 a bylo to to nejlepší, co jsem kdy měl, ač bych to fakt nečekal... Jenže u izolace neznámý/neodzkoušený značky je to sázka do loterie, může a nemusí fungovat. Prostě asi fakt nezbyde než zkoušet a zkoušet, pokus/omyl
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát pro 13, 2019 12:51

Asi by fakt nebylo od věci vyzkoušet to HP peří. Bundu s HP jsem ještě neměl. Jen ty ceny, 500 éček na bundu opravdu nemám :roll:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » pát pro 13, 2019 12:59

Jakých 500e? Já koupil Rab Microlight Summit za 4300,- stačí se mrknout po slevách.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení