Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Elinna » stř zář 13, 2017 13:57

apuka píše:nebudes mit nejjednodussi (a taky nejucinnejsi a nejlevnejsi reseni) si koupit zimni spacak (klidne nejaky Husky a pod ale s (deklarovanym) komfortem dobre pod -10 a kdyz jen tak budes sedet, zalezt do toho spacaku? Kdyz Ti bude teplo, muzes jej rozepnout nebo pouzit jen jako prikryvku a kdyz je velka zima, tak mas i kapuci a zatahnes se do toho jak je treba. A nemusis ani tak moc resit boty a ponozky. Jen se pritom mozna bude blbe neco delat dukama venku (napr. foceni).

No, to je asi dobrý přístup, taky mě napadl, ale asi bych to potřebovala stejně zkombinovat s tou bundou. Ty moje (ne)aktivity jsou šifrovací hry, což znamená, že se mi střídají přechody mezi stanovišti a luštění na stanovištích, které může trvat patnáct minut, ale taky třeba čtyři hodiny, když se nedaří. Proto by asi ideální bylo mít teplou bundu a na delší sezení ještě strčit spodní část těla do spacáku, ruce ale potřebuju volné. Nebývá to úplně v zimě, spíš mi jde o jaro nebo podzim, takže jde hlavně o to přečkat to nejhorší období někdy mezi půlnocí a tím, než se ráno zase oteplí.
Elinna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte zář 12, 2017 13:00

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř zář 13, 2017 14:18

Tak to si porid normalne teplou outdoorovou bundu, staci tech 80-100g/m2 izolace (podle typu), ktera Ti bude dobre sedet a budes se v ni citit fajn. To Ti postaci na tu ctvrthodinku i trochu dele. A k tomu si fakt kup spacak, mozna staci mene teply a normalne udeje do ni diry na ruce (a samozrejme si to zasij). Pri neznackovem Husky a pod spacaku Te to vyjde levneji nez dalsi tepla bunda.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod void » stř lis 1, 2017 1:27

@Elinna: Pro myslivce se dělají vaky na posed. Jsou různé druhy, ale některé mají podobu klasické bundy se zipem na spodním lemu, ke které se připojuje v podstatě "spodní polovina spacáku".

Jinak mám, až na tu averzi k peří, stejné požadavky jako Elinna. Potřebuju být přes zimu (českou, ale jsem dost zimomřivej) v teple při mnohdy i několikahodinovém stání na místě. Podle rad pro Elinnu jsem se tedy začal poohlížet po nějaké péřovce. Stejně jako Elinna bych rád výrazněji nepřekročil 5K. Mohl bych také poprosit o nějaké doporučení? Opravdu se stačí orientovat na husí peří a plnivost kolem 700 cuin? Třebu tuhle Husky Flory M https://www.huskycz.cz/panska-sportovni-perova-bunda-flory-m-seda-l mají teď ve slevě, ale z popisu jsem nevykoumal plnivost, ani do jakých teplot je určená.
void
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 26, 2017 22:24

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » stř lis 1, 2017 8:48

Pokud ji chces na posed a nebo na zniceni, tak ji ber. Husky je teda echt shit, ale na pracovni niceni poslouzi dobre.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » stř lis 1, 2017 13:46

jak tomu mam rozumet...? :rolleyes:

https://www.decathlon.cz/panska-perova- ... l#v2116206

bunda.jpg
bunda.jpg (38.45 KiB) Zobrazeno 10323 krát
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř lis 1, 2017 13:56

Myslim, ze tak, ze Decathlon taky prevzal na Zapade se rozmahajici nesvar - jako Perove bundy (daunen/down jacket) se oznacuji lehke zateplene bundy jak s perim tak i se syntetickou izolaci... :twisted: #-o Ty tezsi jsou potom jako Lyzarske/Zimni bundy nebo bundy na volny cas.

Ne tak davno jsem se shanel po primaloftce pro syna - a divil jsem se, proc nemaji v zimnich bundach nic podobneho, az jsem to nasel mezi "perovyma" a to na nekolika velkych eshopech. ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » stř lis 1, 2017 14:03

Uz se to resilo a je to fakt umela vata TADY
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » stř lis 1, 2017 15:24

no mne uz ten samotny pojem vata trochu deprimuje - ale zase, bunda vypada celkem pekne a na takove to domaci zvykani (hup z domu do auta, hup z auta do kanclu, hup z kanclu na obed atd.) by snad mohla poslouzit :lol:
na ten, jak uvadeji "několikadenní trekking v horách za chladného počasí", tak to uz si netroufam odhadnout :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř lis 1, 2017 17:16

Myslim si, ze cele to vzniklo prekladem francouzskych stranek a popisu nejakym podobne odborne zdatnym clovekem jako knizka Alpske tritisicovky... No a mozna slovo pro vypln/rouno/... se muze prelozit i jako vata - je to. Stejne jako jednosedackovy vlak (lanovka) v te knizce...
Edit: koukam, ze je tam ve francouzstine opravdu slovicko "vata" (technicka), predpokladam teda, ze se spise toto pouziva pro veskerou napln, co se pouziva jako vnitrni izolace/vycpavka/... .
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » stř lis 1, 2017 18:52

no nic, byl jsem tedy v decathlonu jsa zlakan cenou a vyzkousel jsem...

a neee - divny strih, kratky trup a dlouhe rukavy (a to mam u beznych veci vetsinou kratke rukavy), na omak sice prijemny material, zpracovani slusne, ale vypln temer pruhledna a izolace temer zadna, po pulhodine chozeni po obchode jsem se ani nezahral, natoz zapotil, a to se jindy spotim i v tenke flisce [-X
tohle nebrat
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv lis 2, 2017 9:40

Quido píše:vypln temer pruhledna a izolace temer zadna, po pulhodine chozeni po obchode jsem se ani nezahral, natoz zapotil, a to se jindy spotim i v tenke flisce
Vidis, zase jsi to nepochopil, ze v bunde mas tu nejprodysnejsi izolaci na svete :lol:

Ted vazne: ten puvodny francouzsky popis fakt pise neco o prodysne "vate" - soudic podel Google Translatoru.

Ale ostatne vyhrady a ze "tohle nebrat" ze stejnych duvodu, max. nekde s opacnym znamenkem (dlouhe vs. kratke, atd) bych ja mohl taky rict o nekterych vecech od Direct Alpine, Tilaku, Sira Josepha, TNF, a spouste dalsich, i nejvyznamnejsich a nejuznavanejsich vyrobcu obleceni. I kdyz napr. jina bunda ve stejne velikosti, dokonce i se stejnym oznacenim strihu mi perfektne sedi. Ale bych rekl, ze by bylo vhodnejsi rict - tato bunda mi nesedi. Jinemu muze byt ta nejperfektnejsi - stejny pripad jako s Pinguin Parkerem a s nami dvema.

Abys to zase nepochopil spatne - tu bundu z Decathlonu jsem ani nevidel, ne to ze zkousel, takze ji nedokazu ani v nejmensim hodnotit a ani ji nikomu nepodsouvam jako skvelou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » čtv lis 2, 2017 10:23

@apuka:
ja ti opet nerozumim... :roll:
a) pisu snad, ze bundu nekomu vnucuju, nebo vymlouvam? pisu o svem zkouseni a o svych postrehu ze zkouseni :wink:
b) pokud mne 9 z 10 zkousenych bund v mne primerene velikosti(ech) +- sedi strihem, takze rukavy jsou treba o 1-2 cm delsi ci kratsi a delka v trupu je +- stejna, ale jedna z tech 10ti bund ma vyrazne kratsi trup a vyrazne delsi rukavy a kdyz se ohnu, tak div nepraskaji svy na zadech, tak si halt dovolim prohlasit, ze ma divny strih
c) taky si dovolim prohlasit neco o nekvalitni izolaci, kdyz se po 20ti minutach ve vytopenem obchode v perovce ani nezahreju, natoz zapotim, pricemz v tenke flisce, ktera asi funguje, jsem hned po vstupu do takto vytopene prodejny splaven, tak asi - u perove bundy - neni neco v poradku
:roll:
Tudiz secteno a podtrzeno, prohlasuji - za sebe - ze tuto bundu, byt za velmi lakavou cenu, neee!
A mam za to, ze kazdy ctenar, ktery je schopny se zde zaregistrovat a cist tyto prispevky, pochopi, ze pisu svuj nazor na danou vec a svou zkusenost ze zkouseni....
:-..
Jo, kdybych tu zacal hazet parametry, napr. plnivosti peri, prodysnosti ci dokonce zacal merit vlhkost vzduchu a rychlost vetru, a pak tvrdil, ze neco nemuze v tomto prstredi izolovat, ci naopak dychat atp., pak by se mohlo zdat, ze chci hlasat obecnou pravdu, ale to tu nedelam...
[-X
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Klaraf » pát lis 3, 2017 10:06

Ahoj,
zdravim zase po nejake dobe :) Tentokrat potrebuju poradit s perovou bundou. Hledam nejakou na vandry (sbaleni do minibalicku je velka prednost), kdyz stojime, pripadne na sezeni vecer.
Nasla jsem Warmpeace - coz by asi tak odpovidalo mym pozadavku.... Vikina/Takina - jaky je v nich rozdil? Jaky vliv ma hustota prositi na tepelny Komfort... je lepsi s kapucou nebo bez (vim, ze tohle je subjektivni - ale + a -)?
Pripadne navrhy na jine znacky ve stejne cenove relaci?
Dekuju
Klaraf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon kvě 2, 2016 11:36

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod wawrik » pát lis 3, 2017 10:14

Klaraf píše:je lepsi s kapucou nebo bez (vim, ze tohle je subjektivni - ale + a -)?
Kapucňa je na bundách určených na zateplenie pri prestávkach na nezaplatenie. Hlava je čistý výmenník tepla, 30 % telesného tepla sa odvádza práve tade.

Negatívom je o niečo vyššia hmotnosť, prípadne to, že ťažšie kapucne môžu ťahať bundu dozadu, pokiaľ nie sú nasadené na hlave. Ale to sa týka skôr ťažších softshellových búnd ako páperoviek...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pát lis 3, 2017 10:19

Klaraf píše:Jaky vliv ma hustota prositi na tepelny Komfort...

U studenych svu rozdil poznas, az v minusovych teplotach, nebo pri hodne silnem vetru.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » pát lis 3, 2017 10:28

U zimni bundy, u ktere vim, ze ji budu mit v podstate furt na sobe, tak davam urcite prednost kapuci. Zateplena kapuce bude vzdy teplejsi nez klasicka cepice (ac tenkou cepici mam tak jako tak), ochrani vetsi procento povrchu hlavy jak izolacne tak proti vetru a snezeni, taky je hned "po ruce", pripadne se nemusim bat ze ji ztratim :) Kapuci nepouzivam moc casto, ale obcas se hodi a to jak pri chuzi tak pri pauze.

UL perovku, kterou nosim po vetsinu roku jako izolacni zalohu a obleceni na vecer, tedy vetsinu casu je v batohu, mam bez kapuce, kvuli skladnosti a hmotnosti.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Klaraf » pát lis 3, 2017 10:40

booze píše:
Klaraf píše:Jaky vliv ma hustota prositi na tepelny Komfort...

U studenych svu rozdil poznas, az v minusovych teplotach, nebo pri hodne silnem vetru.


takze lepsi min prositi. Ptam se jako debil - ale je patek, tak se moje mozkova kapacita po celem tydnu zacina blizit minusovym hodnotam :)
Klaraf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon kvě 2, 2016 11:36

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » pát lis 3, 2017 10:44

Urcite min prositi je izolacne vyhoda, problem je, pokud se nepletu, ze perovky se bez tech svu technologicky neobejdou aby peri zustalo rovnomerne rozprostreno, v tomhle ma synteticke rouno vyhodu.
Nemluve o tom, ze pres ty svy proleza peri (prolezat muze ale i syntetika).
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Klaraf » pát lis 3, 2017 10:49

ovsem syntetiku nezabalilm do kapsy v bunde
Klaraf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon kvě 2, 2016 11:36

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » pát lis 3, 2017 11:25

- a taky hlavně je v peří při stejné gramáži o hodně tepleji i než v nejlepších umělotinách Climashield a PrimaLoft, obzvlášť když je to husí peří které má aspoň 800 cuin
- za to aby péřovka neměla studené švy si něco připlatíš, což já tedy doporučuji, třeba Sir Joseph Bunda Koteka Lady, koukám že nové dělají z Pertexu Quantum Y
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát lis 3, 2017 12:03

Klaraf píše:ovsem syntetiku nezabalilm do kapsy v bunde
Ale zabalis. Vsechny ty, ktere jsou takto navrzena - a stejne tak nezabalis do kapsy perovky, ktere na to nejsou navrzena. Je, jak uz to psali, pri stejne izolacni schopnosti a stejne svrchni latce a strihu bude mit perovka max. stejnou vahu (primalo kvalitnim periú nebo casteji mnohem mensi nez sebelepsi syntetika a perovku slozis do mensiho balicku (at uz do kapsy nebo do samostatneho obalu) nez syntetiku.

@fps: Kde beres, ze Koteka nema studene svy? Vyrobce o tom nic nepise a podle fotek moc zateplene svy tam nejsou. A v peri o stejne gramazi nemusi byt vzdy "o hodne tepleji i nez v nejlepsich umelotinach". Hlavne, kdyz se pouzije peri o nejakych 450-500 cuin a to jeste malo prachoveho (uz jsem videl par takovych bund prodavat :twisted: ).
Na druhe strane je teplo "generovane" perovkou na pocit uplne jine, prijemnejsi nez "generovane" umelotinou. Toto se tezko exatne vysvetluje a popisuje, ale nejsem jediny, kdo to tak citi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » pát lis 3, 2017 13:39

FPS ale píše o kvalitním husím peří 800 cuin, to bude při stejné hmotnosti teplejší než umělotina. Navíc peří má tu výhodu, že pokud se o něj staráš, podrží si izolační vlastnosti déle než umělotina. Pro ženu a na aktivity co píšeš je podle mě lepší rozhodně péřovka. Warmpeac není špatná volba. Pokud na tu koupi nespěcháš, tak po vánocích/zimě budou slevy a to lze koupit péřovku určitě o 40% levněji. Můžeš si pak dovolit opatřit lepší peří.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » pát lis 3, 2017 14:43

Warmpeace byl dlopuhou dobu u perovych vyrobku muj favorit, nicmene, pred 2-3 lety jsem mel od nich perovou vestu (nekde jsem tu o tom psal) a ta poustela peri takovym zpusobem, ze jsem ji musel vratit, myslel jsem, ze to je vada kusu, ale vymeneny dalsi kus to delal stejne, takze jsem odstoupil od smlouvy... doufam, ze to byla jen vadna serie, ale pisu o tom proto, aby sis dal u teto zancky pozor, zda se nejak nezhorsili ve vyrobe.... :roll:

edit: nehodilo byse ti neco takoveho?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » pát lis 3, 2017 14:48

- sbalitelnost bundy z peří je lepší než bundy z umělotiny při stejné váze náplně, mám dost srovnání, Climashield, PrimaLoft, peří
- apuka pořádně nečte, 800 cuin má komfortní teplotu aspoň o 10°C vyšší než Climashield a PrimaLoft, 450 nebo 500 cuin snad dneska nikdo nedělá
- nevím jak vypadají zateplené švy, ale mám první verzi Sir Joseph Koteka, a ta nemá studené švy, Sir Joseph Koteka II je taky neměla, takže předpokládám že Sir Joseph Koteka III je taky nebude mít, ale ještě jsem jí neviděl
- a jak píše Pierre111, tak po novém roce budou mít v Hudy určitě v pěkných slevách péřovky od Sir Joseph
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » pát lis 3, 2017 15:03

fps: na stránkách píšou že Koteka má X komory, to znamená myslím prošité a tedy studené. Většina UL péřovek je takto dělaná. Nicméně to nemusí být na škodu, záleží do jakých podmínek bundu chceš.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát lis 3, 2017 18:45

fps píše:apuka pořádně nečte, 800 cuin má...
Apuka cte poradne, ale fps poradne nevi, co napsal :wink: :
fps píše:hlavně je v peří při stejné gramáži o hodně tepleji i než v nejlepších umělotinách Climashield a PrimaLoft, obzvlášť když je to husí peří které má aspoň 800 cuin
Podle mych chabych cestinarskych vedomosti "obzvlast" neni synonymum pro "vzdy" :wink: To je odpoved i pro Pierre111
fps píše:450 nebo 500 cuin snad dneska nikdo nedělá
ale dela, napr. namatkou tady nebo tady je 500cuin, tady mas junior bundu ze 400 cuin a to ne od uplne smejdovych vyrobcu.
No a ty nejlepsi synteticke izolace maji na vahu hrejivost na urovni 600-650cuin, coz je uz uplne bezna plnivost perovych bund.

Ale ja zase nikomu nechci vnucovat syntetiku misto peraku - perak ma jasne vyhody (i nevyhody), ty asi neni treba dale rozebirat. Jsem mel jen "technicke poznamky", bo se tvrdily nepravdive veci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát lis 3, 2017 18:50

Klaraf píše:je lepsi s kapucou nebo bez (vim, ze tohle je subjektivni - ale + a -)?

Je, velmi. Mne kapuce vadi i na vetrovce. Reguluju teplotu zipem u krku a na prsou a kapuce pak bundu deformuje. Rozevira, stahuje dozadu a z ramen. Zalezi ale na konkretnim strihu, idealni je zkusit bundu s a bez kapuce, kdyz je moznost. U zateplenych nekdy byva. Vyhody ti uz napsali, a tak se holt rozhodni podle preferenci a moznosti.

Dalsi nevyhoda kapuce v zime je, ze do ni pada snih. Pri snezeni, ale hlavne kdyz se otres o nejaky zasnezeny stromek nebo vetev.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » pát lis 3, 2017 19:39

nejlepsi je perovka bez kapuce a vlneny klobouk - typicky obrazek mistnich obyvatel v rakouskych horach 8)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » pát lis 3, 2017 21:55

ha, už se tu zas dohadujem o kapucích, to nesmím se svým světanázorem chybět :ú

Jo, kapuce je základ ... alespoň teda u péřovky, větrovky a "nepropro". Občas se prý hodí i u flísky, s kapucí se spí příjemněji než s čepicí.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pát lis 3, 2017 22:08

mike píše:Dalsi nevyhoda kapuce v zime je, ze do ni pada snih. Pri snezeni, ale hlavne kdyz se otres o nejaky zasnezeny stromek nebo vetev.

Pokud si ji zarolujes a stahnes gumicky nic do ni nepada. Horsi je snezeni s vetrem to je pak dost neprijemne.
sobb píše:Jo, kapuce je základ ... alespoň teda u péřovky, větrovky a "nepropro"

V perove kapuci se mi poti i rozum u primalotky mi nevadi a u vetrovky mam radeji ksiltovku a buff. PWS s kapuci chci vyzkouset na spani.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení