Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv dub 22, 2021 22:08

Pravda, delka, to mne nenapadlo. Njn, Tilak, vsak furt pisu, ze ma nesmyslne strihy ;-)

Nejlepsi zima za mnoho let a nebyla prilezitost? Njn, lockdown :) Ale teda, i ja jsem si na vystup v primaloftce prilezitost nasel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » čtv dub 22, 2021 22:18

Na druhou stranu, když člověk vezme v potaz popis u bundy: "Název této bundy rozhodně není náhodný. Na nejsevernějším ostrově Norska byste si totiž nepochybně něco podobného chtěli obléct.", tak bych čekala velkorysý střih, aby se pod ni vešly ještě četné další zateplovací vrstvy. A pod kapuci pořádná beranice :mrgreen:

Zima, jaká zima? Jestli tohle byla tady nejlepší zima na poslední roky, tak mi asi nezbývá než doufat, že bude příští zimu možný opět vyrazit na Sever #-o [-o<
Nebylo to možná tak tragický, jako roky předchozí, ale žádný zázrak to taky nebyl.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv dub 22, 2021 22:25

sobb píše:Nebylo to možná tak tragický, jako roky předchozí, ale žádný zázrak to taky nebyl.

Still better love story than Twilight :twisted:

Porovnani je relativni, ale mozna by se neztratila ani za nasich detskych let. Kdyby to takhle bylo furt, tak mi to staci. Sever to samozrejme neni, to si budes muset pockat na dobu ledovou ;-)

Popis jsem predtim necetl. Tak si ji holt porid na Sever a pak poreferuj. Tipuju, ze to membrana nebude davat a budes vevnitr nacucana jak houba ;-) Ale treba se pletu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » čtv dub 22, 2021 22:45

:lol:
Njn, když Ti stačí málo. Tady u nás to tedy se zimou z dětských let mělo jen pramálo společnýho. I když i za tu trochu sněhu, který nějakou dobu vydržel, jsme byli rádi. Na horách sice lepší, ale k ideálu to taky mělo daleko. Asi jsem za ty poslední roky, co jsme trávili na Severu, trochu rozmazlená. Ale z dřívějška pamatuju i u nás lepší zimy.
Na dobu ledovou čekat nebudu, když nepřijde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře :wink:

Já tu bundu nepotřebuju, mám oblečení dost a na to jako drtič mrazu teplou péřovku (též s membránou).
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv dub 22, 2021 22:54

Nebyt covidu a lockdownu, jezdila bys po horach a videla to jinak. Byl jsem v Ceskem Stredohori na sneznicich, to je fakt vyjimecne. Myslim, ze takove podminky tam nebyly celou dobu, co tam jezdim, coz je vic, nez 15 let.

Jestli pp neprestane ze skucenim, ze je mu zima, tak se doby ledove mozna i dockame :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » čtv dub 22, 2021 23:11

Nebýt covidu a lockdownu, tak jsme možná zas na Severu :wink: Na našich horách jsme byli, počasí sledovali. Jak píšu, nebylo to špatný, ale nepřišlo mi to ani tak úžasný. A v nižších polohách nic moc. Takhle si prostě nejlepší zimu za mnoho let (otázka je, co znamená ono "mnoho"), nepředstavuju. Ale jasně, ve srovnání s tím, co bylo předchozí roky, asi ještě dobrý.

:lol: Počkej pár týdnů, pp začne pištět, že je mu vedro :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv dub 22, 2021 23:16

10 urcite a mozna i 20 let. Za poslednich 10 let byly aspon dve zimy, kdy to se snehem bylo fakt bidne a v nizinach zadny. Jeden rok (2013 nebo 14) jsem provozoval celou zimu normalni turistiku bez snehu.

Jj, uz se na to tesim :roll: :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dkay » pát dub 23, 2021 9:07

mike píše:Pravda, delka, to mne nenapadlo. Njn, Tilak, vsak furt pisu, ze ma nesmyslne strihy ;-)


Jo, slyšel jsem to z více stran. Mám od nich ještě starší Storm z druhé ruky a tam mi střih vyhovuje. Taky je to trochu baloňák, ale u klasické 3L GTX bundy podle mě slim fit nedává smysl. Hlavně ta Stormka má dobrý fit v oblasti a krku a kapuce, můj fetiš... ;) :D A vzhledem k určení v podstatě nutnost, aby vůbec byla použitelná.

Kamarád je arborista, takže "outdoor" je pro něj každodenní normální stav a na Tilak teď nadává dost, hlavně na jejich experimenty se střihem midlayeru v průběhu času... Co se týká vrchní vrstvy, přísahá teď na Fjallraven.

mike píše:Nejlepsi zima za mnoho let a nebyla prilezitost? Njn, lockdown :) Ale teda, i ja jsem si na vystup v primaloftce prilezitost nasel.


Myslím, že jeden výstup na Lysou byl, že bych si našel způsob jak ji unést a neuvařit se, ale zvolil jsem jinou variantu... Den předtím šel kámoš ve větru a -25, tak to už by asi nebylo moc co řešit :)
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » pát dub 23, 2021 12:00

jak pro koho špatný střih věcí od Tilaku, mám a nebo jsem měl v průběhu let od nich cca 16 ks oblečení, a na mých cca 195 cm a 90 kg vše skvěle sedí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod milarepa » ned dub 25, 2021 15:17

tak Sir Joseph Atol Man mi byl úzký přes prsa, takže jsem ho vrátil a objednal si Rab Proton
https://www.nalehko.com/produkt/perovka-rab-proton-jacket/

ačkoliv to je fit slim střih, tak přes prsa by měl mít o 5 cm více než Sir, tak se do ní snad vejdu

je tam 130 g husího peří 800 cuin s hydroföbní úpravou, celková váha 340 g, dole je stahovací gumička, jen kapuca není na stahování, vnější materiál je Rabem vyvinutý Atmos.

chytil jsem poslední kus ve sportu Hlubina za 4 700, tak za ty prachy super kauf

vývoj téhle bundy je ukončen, pokračování se jmenuje Rab Prosar s o něco více gramy peří a trochu odlehčeným Atmosem a samozřejmě vyšší cenou :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon dub 26, 2021 11:03

U Rabu mas asi sanci. Sice nemam perovku, ale zato vsechny bundy od nich jsou dole v pasu uzsi ale v prsou hodne siroke (samozrejme relativne, vztazene vuci sobe). Proste na typ Rambo a ne ceskeho pivare :wink:.
A to i ty bundy, ktere jsou uvedene jako Slim Fit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon dub 26, 2021 15:18

No nevim, od Rabu jsem mel/mam dve vetrovky, mam SS a zkousel jsem nekolik jejich dalsich bund. Zadna nebyla pres prsa siroka, pro mne jsou tak na hrane. Jeste mi to staci, ale jen o kousek uzsi uz by mi vadilo. U jinych znacek mam pri stejne velikosti vic prostoru. A to jak slim (Borealis), tak regular fit. Mam vsechno XL, na delku by mi mozna stacilo i L, ale prave pres prsa ani nahodou, zkousel jsem. V pase jsou OK. Jako Rambo si nepripadam ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon dub 26, 2021 15:35

No vidis, ja mam zase u jinych XL, u Rabu L - a v pase, resp. na bocich je mam tak-tak a u hrudi mam misto, ze bych i mensi mestsky batoh tan mohl zapnout, samozrejme spolu se mnou.

Pravda, od SJ jsem uz davneji zadne bundy nezkousel, ale z davnejska se pamatuji, ze to bylo cca stejne jako vetsina jinych vyrobcu (neamerickych).

Ale, jak jsem psal, perovku od Rabu jsem na sobe nemel, mam jenom jejich Nimbus, coz je "synteticke peri", tj. perovkovy styl, jen se tam fouka izolace Cirrus misto peri. A v testech parkrat psali, ze to ma naprosto stejny strih, jako nektera jejich perovka.

Coz ale nic nemusi znamenat u konkretniho jineho modelu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod milarepa » pon dub 26, 2021 17:51

tak paráda, Proton na mně sedl jako prdel na hrnec, bylo to na první dobrou, v momentě kdy jsem si ho oblékkl jsem už věděl, že to je ONO.... :lol: tohle se zase až tak často nestává, takže to čekání, vybírání a vracení stálo za to....tahle bunda na mně vyloženě čekala, i s tou velmi příjemnou cenovkou :lol:
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Krysha » stř dub 28, 2021 20:48

Tak si říkám, že bych možná využil nějakou lehoučkou zateplovací bundu na jaro/podzim (kdy na sluníčku v pohybu stačí bohatě tričko s krátkým, ale když pak člověk sedí delší dobu tak už větrovka nestačí), která bude hlavně maximálně sbalitelná (na půldenní výlety nechci tahat batoh, jen brašnu přes rameno s vodou a zateplovací vrstvou na sezení/večer)
Mám sice Crux Nano (215g, 29 g/m²,15d nylon, Pertex Quantum + 90g 900 cuin peří), ale to mi přijde pořád příliš velké (a asi i teplé) tak si říkám, že by stačil 7d nylon + 60g peří - jen si nedovedu představit, o kolik sbalitelnější by taková bunda byla...
při letmém hledání jsem našel Haglöfs L.I.M Essens Jacket Men (155g/L, 19 g/m² 7d mini ripstop fabric + 70g 800 cuin peří) - nějaké jiné tipy či postřehy?
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř dub 28, 2021 20:59

Montbell Plasma 1000. Mam starsi EX Light, ktera je o neco tezsi a ma "jen" 900 cuin peri a je skvela. Nemit ji, tak koupim tuhle. Velikost po sbaleni mas dole na obrazku, 14x10 cm, to je opravdu minimum. Moje je o neco vetsi a taky v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Krysha » stř dub 28, 2021 21:12

@mike: ta vypadá moc dobře, ale je >2x dražší, než ta Haglofs :-k
nemá náhodou @apuka tip na nějaký německý/rakouský eshop?
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř dub 28, 2021 21:26

Bude inflace, penize ztrati cenu, ale perovka ne ;-) Montbell se da objednat ze Svycarska, zkusenost s tim ma oodoow (nekde to tu popisoval).

Ten 7D nylon od Montbellu je velmi prijemny, skoro jako hedvabi, ale neni moc prodysny. Na zateplovaci vrstvu fajn, neprofoukne, ale na intenzivnejsi pohyb to moc neni. Na bezne pobihani okolo bivaku/stanu v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod milarepa » stř dub 28, 2021 22:31

polský Cumulus je na peří expert
https://cumulus.equipment/eu_en/men-down-jacket-primelite.html

vnější materiál Toray mám na spacáku, váha 19 g/m2, asi nejlehčí materiál na trhu, tudíž skvělý loft, a vypadá velmi pevně, dýchá též dobře
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dkay » čtv dub 29, 2021 9:08

Krysha píše:Tak si říkám, že bych možná využil nějakou lehoučkou zateplovací bundu na jaro/podzim (kdy na sluníčku v pohybu stačí bohatě tričko s krátkým, ale když pak člověk sedí delší dobu tak už větrovka nestačí)


Jsi si jistý, že tohle je práce pro péřovku? Nepohybuješ se pak v moc velkém rosahu teplot, resp. nezatepluje pak ta péřovka až moc intenzivně? Jestli by nebylo lepší něco prodyšnějšího s menší palebnou silou... Polartec Alpha, nějaká hybridní syntetika nebo tak...
Jen se ptám, každý máme jinou termoregulaci a naše komentáře z ní nutně vychází. No offense :wink:
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Krysha » čtv dub 29, 2021 9:36

@mike: zkušenosti jsem četl, nicméně i když se mi bunda líbí, tak €389 se mi opravdu dávat nechce - leda, že by ji někde měli v pořádné akci...
@milarepa: taky dobrý tip, ale chci celozip, takže spíš https://cumulus.equipment/eu_en/men-dow ... se-19.html (€165)
...nebo tu Haglöfs (€154)

@dkay: já v ní nechci chodit, bude vysloveně na sezení (max popocházení) - ta Crux by mi stačila, i když je možná zbytečně teplá a hlavně není dostatečně sbalitelná... mikinu z alfy i powerstretche mám a zkoušel jsem, ale krom stejného problému se sbalitelností nejsou na delší pasivitu dostatečně teplé. zkoušel jsem i péřovou vestu, ale to je mi pak zima na ruce, když pod tím mám jen triko s krátkým a větrovku...
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv dub 29, 2021 9:51

mike píše:Montbell se da objednat ze Svycarska
Bacha, CH neni v Schengenu, tj. muzes si objednat (mozna bez svycarske DPH), ale zaplatis ceske DPH plus pripadne clo. A, samozrejme, celni konani.

V DE/AT/IT/FR nejlevneji sezenes za cca 390 EUR.

Pokud bys to chtel pod vetrovku, stoji za zvazeni Mammut Eigerjoch Light IN T-Shirt.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dkay » čtv dub 29, 2021 10:07

Krysha píše:mikinu z alfy i powerstretche mám a zkoušel jsem, ale krom stejného problému se sbalitelností nejsou na delší pasivitu dostatečně teplé. zkoušel jsem i péřovou vestu, ale to je mi pak zima na ruce, když pod tím mám jen triko s krátkým a větrovku...


Mám https://www.the-house.com/nf3tbhh02smag ... ckets.html (už je dávno mimo nabídku, TNF teď nic takového neprodává, ale občas se tahle či následující generace objeví na eBayi) a ta je na jarní nebo podzimní zateplení docela dobrá. Ten lehoučký SS ze kterého jsou rukávy a kapuce je překvapivě větruodolný a nějaké to teplo udrží, takže to není jen de fakto vesta. Nezmuchlám to ale do takové kuličky jako UL péřovku, to uznávám... na téhle frontě asi konkurence moc není.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dkay » čtv dub 29, 2021 10:10

apuka píše:Bacha, CH neni v Schengenu, tj. muzes si objednat (mozna bez svycarske DPH), ale zaplatis ceske DPH plus pripadne clo. A, samozrejme, celni konani.


Jinak nevím jestli jste zaregistrovali, ale v tomto se od července letošního roku děje docela zásadní změna... https://www.avalara.com/vatlive/en/vat- ... turns.html
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv dub 29, 2021 10:42

Jo, o tom se uz na OF diskutovalo dost. Ale obavam se, ze na uvedenou bundu se to uplne hodit nebude. Resp. pokud se Ti ji povede sehnat za cenu, ze by se neco zmenilo (22 EUR), myslim, ze si rad priplatis za ceske DPH i poste 200 Kc za celni rizeni :lol:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod amundsen » čtv dub 29, 2021 14:14

poletani píše:Me Calvana dorazila vcera...

Muzu se zeptat, jaky mas s Calvanou zatim zkusenosti? (pripadne kdokoliv, kdo tu bundu ma) Takhle s mirnym casovym odstupem... Jakou mas verzi, tu teplejsi nebo studenejsi? A co ta zkusenost s tim, ze do ni zadem fouka, jak tady nekdo psal? Diky (odpovidam na prispevek, ktery "poletani" puvodne psal do Slev slevicek, ale tady mi ten muj dotaz prijde na patricnejsim miste)
(edit: a ted koukam, ze stejny dotaz psal vexo do slev slevicek, nicmene to zustalo bez odpovedi, takze myslim ze muj duplikatni dotaz tady nevadi)
amundsen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 62
Registrován: čtv úno 15, 2007 21:21

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv dub 29, 2021 17:13

Krysha píše:zkušenosti jsem četl, nicméně i když se mi bunda líbí, tak €389 se mi opravdu dávat nechce - leda, že by ji někde měli v pořádné akci...

Bojim se, ze Montbell akce nema. Aspon jsem si nikdy zadne nevsiml, ale zas to nejak zvlast nesleduju. Jo, levna neni, jsem se kouknul a tu mou jsem pres 10 lety kupoval za 165 USD. Ted uz presne tu samou nemaji, ale jeji verze typu anorak s kapuci je za 299 USD. To je teda docela inflace :D

Jak je vlastne velka ta Crux Nano po sbaleni? Abys nebyl zklaman, ze rozdil nebude az tak velky. Jinak ta celozip Cumulus by asi jit mohla, pomer cena/vykon rozumny.

dkay píše:Jsi si jistý, že tohle je práce pro péřovku? Nepohybuješ se pak v moc velkém rosahu teplot, resp. nezatepluje pak ta péřovka až moc intenzivně?

Rec je o UL perovkach. Nejsou tak teple, jako klasicke a jsou podstatne lehci a sbalitelnejsi. Maji neco okolo 50 g peri, zatimco klasicke tak dvojnasobek a vys.

Sam jsem si ji poridil pred 10 lety a po prvni akci se stala stalou soucasti vybavy na letni a podzimni Alpy. Jedna z nejlepsich veci, co jsem si kdy poridil, vlastne jsem nechapal, jak jsem bez ni mohl do te doby zit :) Posunuje komfort uplne nekam jinam, kdo nezkusil, neuveri. Pouzivam ji teda hlavne rano a vecer, ale obcas ji na sebe hodim i pri pauzach, jak chce Krysha.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Krysha » čtv dub 29, 2021 19:08

mike píše:Jak je vlastne velka ta Crux Nano po sbaleni? Abys nebyl zklaman, ze rozdil nebude az tak velky. Jinak ta celozip Cumulus by asi jit mohla, pomer cena/vykon rozumny.

Odhadem necelý litr (takže 0,5l mi určitě pomůže) - přesněji to zkusím poměřit/porovnat, až mi dorazí objednané bundy - nakonec jsem vzal obě (Cumulus i Haglöfs) a jednu z nich buď vrátím nebo budu mít dárek pro bráchu
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv kvě 6, 2021 12:08

Vcera jsem udelal pokus ziskat smysluplnou informaci o bunde Warmpeace Spirti. Ve specifikacich vsude je napsane cca to same "bunda plnena premiovou syntetikou Primaloft, granaz 60 g/m2". Vzhledem k tomu, ze se u Haniblau prodava za slusnou cenu, trochu nad ni premyslim na noseni "do hory" v ne uplne nejchladnejsim obdobi (mam par bund vhodnych na toto, bohuzel, zadna nema kapuci a ta mi casto chybi).
Zeptal jsem se v Hanibalu, co tam je za PL, ze by to mohlo byt napsane na ceduli na bunde. Odpoved mi prisla "Jedná se o recyklovaný primaloft (70%), tím pádem nemůžu zaručit jaký tam přesně je. Jedná se o gramáž 60 g/m2." a "na ceduli je napsano jen Primaloft eco".

Vyvod z te prvni vety me docela pobavil, ze kvuli 70% recyklovaneho PL nemuzou zarucit, jaky tam je :-). Este ze alespon na ceduli je PL Eco, tj. hodne stara verze, vlastne predchudce (???) Blacku.

Vzhledem k te cene (1238 Kc) by to ale mohlo byt pro nekoho zajimave, jen pozor na to, ze to je - jeste s hustym prositim - tak na urovni 30 g PL Goldu nebo 40 g Silveru.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod milarepa » pon kvě 10, 2021 9:43

ten green deal vstoupil i do outdooru, je to jak rakovina.....

třeba Rab vyrábí některé své péřovky z recyklovaného starého peří, to bude dobrý shit, dobrý tak pro pomatené hipstery, kde se to zastaví......za 10 let budeme chodit po horách ve starých recyklovaných vlněných kabátech za tisíc euro
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení