Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dkay » pát zář 16, 2022 10:41

Etheric píše:To už můžu mít silnější mikinu a na tom vestu. Já potřebuju zateplenou bundu, která je zateplená všude stejně. Ne aby mi byla kosa na ruce a od nich na celý tělo. Mít těch 133g všude, dal bych za ní klidně dvojnásob.. Škoda.


Ani v -15 při běžné chůzi ráno do školky jsem ani náznakem necítil zimu na pažích. Naopak u ní oceňuju, že jsem mobilnější když jsou ty ruce pokryté méně - nechci být jak ve skafandru nebo horkovzdušném balónu, 133ka je fakt dost velká masa izolace. OK, mohli dát třeba všude 100ku, to už jsme tu někde řešili... za mě to je lepší tak jak to je. Srovnání s vestou moc nesedí, protože tam ti chybí ta kontinuita té izolace - pod vestu se zima dostane snáz.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát zář 16, 2022 11:18

Já už to zkoušel a nikdy více. Za mě je tohle rozdílný zateplení úplnej nesmysl, móda, který se všichni chytili a normální bundu už abys pohledal.. Nefunguje mi to a nechci takovou bundu ani zadarmo. Beru jen rovnoměrný zateplení.
67g Climashieldu je pro mě do plusových teplot, okolo nuly nepoužitelný. Čili mít toto v bundě na zimu opravdu nechci. Mám z týhle izolace Torrid a je to opravdu komfortní tak maximálně do +5 stupňů, níže už to chce izolace víc. A když bude bunda celá z 133g a bude mít jen kousek z 67g, cítím to jak sviňa, jak to místo studí. Takže asi tak.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát zář 16, 2022 13:28

Etheric píše:Viděl jsem Yungay 2 a oproti verzi 1 nic nevylepšili. Zůstává pro zimní bundu moc krátký střih do pasu a debilní kapuce, která táhne, že se v ní nedá moc jít rovně ani koukat nahoru.
Ja TI nevim... Mne byla ta bunda teda az skoro pod zadek, dokonce bych rekl, ze patri z podobnych bund k tem delsim a s kapuci jsem nemel zadny problem.

Cimz jen chci rict, ze uvedene neni chyba bundy, je to nesoulad mezi jejim strihem a Tvym telem. Coz pro Tebe znamena "jenom", ze budes mit pri hledani vhodne bundy jeste vyrazne vetsi problem nez rozmerove "normalizovanejsi" populace.

Mimochodem, mozna se bliska na (casem) lepsi casy :-). Mammut ma ted v nove kolekci kabat se 150g/m2 izolaci na trupu a 120g/m2 na rukavech (nejspise jejich Ajungilak OTI). To je uz docela dost, dokonce i na tech rukou a mozna by se to dalo snest. A taky mozna, ze za dalsi 2-3 roky jim dojde, ze by to bylo lepsi se stejnym mnozstvim...
Jen mi neni uplne jasne urceni - je to delsi kabat (parka), s membranou, je to tezke, takze na velkou turistiku asi nebude, no a svazich na lyzich nevim, nevim... Tak si v tom nekam sednout pred chatu a hodiny koukat na vyhled.

Maji ted i dalsi novinku (sice z letosni letni kolekce), mohla by nekoho zajimat, napr. jako "nahrada" za Torrid. Mammut Eigerjoch Light IN Hooded Jacket. Ma jen 300g (i s kapuci), matros je 10Dx10D Cordura a napln je 60g PL Gold with Cross Core (s Aerogelem). Tj. podle clo by to skoro odpovidalo 100g PL Gold.

Tady mam jen dve pochybnosti:
1) CP jsem nekdy postoval fotky termokamerou, jak porovnaval nekdo ucinnost nekterych izolacnich bund, kde PL Gold s CC vychazel na fotce docela bidne.
2) Nevim, co si mam myslet touto vetou z popisu (panske!!!) bundy u CZ dovozce:
Střih je řešen tak, aby lichotil ženské postavě.
Ze bych v ni vypadal tak sexy, ze si ze mne budou "zenske postavy" padat na zadek? :(( :D
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát zář 16, 2022 18:11

Yungay je do pasu. Je to nejkratší zateplená bunda vel S, kterou jsem zkoušel. Žádná jiná nebyla tak krátká. Přitom do M Yungay bych se vešel dvakrát, jak je široká. Ne že bych já měl divný rozměry, ta bunda je prostě krátká.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát zář 16, 2022 18:28

Etheric píše:Ne že bych já měl divný rozměry, ta bunda je prostě krátká.
Jo, jak rikavali Vietnamci - "pani ne kalhoty maly, vy moc velky" :wink:.

O S-ku nemohu rict nic, nezkousel jsem, ostatne velikosti ale urcite kratke nejsou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát zář 16, 2022 18:44

Sko je nesmyslně krátký, přičemž široký je teda dost
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pát zář 16, 2022 21:08

Etheric píše:Yungay je do pasu. Je to nejkratší zateplená bunda vel S, kterou jsem zkoušel. Žádná jiná nebyla tak krátká. Přitom do M Yungay bych se vešel dvakrát, jak je široká. Ne že bych já měl divný rozměry, ta bunda je prostě krátká.
No asi tu najmensiu velkost celkom neodhadli, ja som mal podobny pocit, ked som sa rohodoval medzi L/XL.
Pritom od DA som zvyknuty na velkost XL, tu bola XL na mna uz prilis siroka, L bola zasa trosku pasantnejsia, a kapanek by mohla byt dlhsia, XL bola na dlzku mozno az moc dlha ale zasa volnejsia.

Etheric a nevravel si, ze yungay je ti na zimu malo? Co by sa zmenlo tym ak by zmenili tu kapucu? Stale by predsa bola nedostatocne tepla, ci mali pridat aj na vyplni?

@Apuka, ty uz tu yungay asi nemas, nahradil si ju niecim?
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » sob zář 17, 2022 4:08

Kdyby Yungay byla delší, bral bych, ono není moc z čeho vybírat, je fakt málo bund zateplených všude stejně.. Samozřejmě bych raději něco s víc izolace, ale když není, není
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » sob zář 17, 2022 22:11

Mám pro Etherica ideální bundu, jenom má pár drobných nedostatků:
1. Moc těžká
2. Moc teplá
3. Moc drahá
4. Prostě moc...
https://www.vollebak.com/product/indestructible-puffer/

Video, jak by to asi vypadalo, když tu "nezničitelnou" bundu najdou po 5000 letech:
https://youtu.be/qIV2tf0BSbI

Kdo si rád počte, tak mají poměrně rozsáhlé prezentace ke každému jejich výrobku. Většina žen ale bude zklamaná, nedělají totiž dámské verze.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob zář 17, 2022 22:38

:D ze nedelaji damske verze je logicke, zenska by to neunesla ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » ned zář 18, 2022 4:21

Zas nepotřebuju bundu, co zastaví kulku z kalacha.. :)
Ta izolace je neznámá, bál bych se chladných míst. Pro mě zajíc v pytli. A ta cena je šílená, nevím, kolik stojí poštovný, případně clo a DPH, mohla by to být bunda za skoro dva moje měsíční příjmy. V ČR to hádám k vyzkoušení nebude.

Těžká bunda nevadí, když bude mít pořádnou izolaci. Tady je hmotnost až to poslední kritérium. Vim, nejlepší by byla péřovka, ale já tu bundu chcu nosit, prolejzat všude možně, dělat všechno možný, tzn 5 - 8x za rok vyprat. Což je pochopitelný, když bych to nosil říjen - březen. A peří se mi takto často prát nechce. Btw jakou životnost by mělo peří, kdyby se tak často pralo?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » ned zář 18, 2022 9:18

ret255 píše:@Apuka, ty uz tu yungay asi nemas, nahradil si ju niecim?
Nemam, vratili mi penize, ze tam byla "spatne vyrobena" izolace a opravit se to pry nedalo...

Zatim jsem ji nicim nenahradil, zima na tu budnu jeste od te doby nebyla :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » stř zář 21, 2022 21:37

Etheric píše:Pro mě zajíc v pytli. A ta cena je šílená, nevím, kolik stojí poštovný, případně clo a DPH

citace z webu: FREE WORLDWIDE SHIPPING AND FREE RETURNS (jejich slovy no questions, no hassle)
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv zář 22, 2022 4:12

Na tohle než bych našetřil, je po zimě..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » čtv zář 22, 2022 5:02

torrid vcera poslali FedExem.

tak mam radost, je sance ze prijde pred snezkou po chatach, a to by mohlo byt idealni misto na test.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv zář 22, 2022 6:00

Škoda, že nedělají něco jako Torrid v hrubší verzi..
Něco takovýho chcu, prostě klasická, prodyšná, obyčejná primaloftka zateplená všude stejně. Třeba i 12k bych za to dal, ale potřebuju normální sportovní bundu, žádný různý výmysly..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv zář 22, 2022 8:07

Ethericu, pro Tebe by byla lepsi ne moc prodysna, hlavne kdyz nejsi nijak moc potivy... Cim je latka na izolaci prodysnejsi, tim vice se ni ztraci i teplo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv zář 22, 2022 8:34

Ale to přece vim. Moc prodyšná je špatně, igelit taky.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dkay » čtv zář 22, 2022 9:08

Hele a co máš teda za požadavky? Tvrdíš, že "je fakt málo bund zateplených všude stejně.", ale to podle mě hrubě přeháníš - zvlášť když nemusíš nějak extra řešit prodyšnost. Nemůžeš si prostě koupit jakoukoliv pořádně teplou bundu někde v Dekáči...? :wink:

Nebo ti jde o to, že to musí být od nějaké zavedené outdoorové značky?

Co Mammut Albula? Vypadá zateplená rovnoměrně a né uplně ultralightově... ale gramáž tam ty paka nikde nepíšou.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv zář 22, 2022 9:31

Asi TI Etheric odpovi sam, ja jen na ukazku u te Albuly - ma moc siti, E. by nejradeji bez jakehokoliv prositi (jsou to tepelne-ztratove mista).

Jinak k uvedeni gramaze izolace - u techto foukanych izolaci je to vice-mene o nicem. Stejne jako CLO - takovato izolace ji mit v podstate nemuze, neni to plosny material. Je to totiz na celkovou vahu jako u peri, jen tady netusis, jaky je tepelny ekvivalent ve srovnani s perim. Navic to zavisi dost i na velikosti a konstrukci komor.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv zář 22, 2022 10:44

Albula byla vyloučena už dříve, z důvodů co píše apuka. Navíc tohle považuju za lehkou, ne za opravdu teplou bundu.
Požadavky jsem taky psal - izolace všude stejně, Climashield či PL 120g/m a více; kapuca; stahování v pase. Něco jak Torrid například, jen hrubší.

Nemůžu si koupit bundu v Decathlonu, neb jsem tam nenašel vůbec nic, co by mi jakkoliv vyhovovalo.
Nechci taky noname izolace, nevím, co od toho čekat. Ani levný oblečení ala sportisimo, tím už jsem si prošel. Chci kvalitní, dobře fungující bundu. Prostě plát Climashieldu mezi dvěma vrstvama Pertexu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv zář 22, 2022 12:39

Mimochodem, nasel jsem hoodne zajimavy material o synt. izolacich. Jediny problem je, ze je to placene :evil:. Ale i v pristupne casti je par zajimavych informaci - hlavne na konci ohledne clo - ze jsou na jeho pocitani tri ruzne normy, procemz na zaklade kazde se da dojit k ruznym vysledkum. A napr. pro PL Gold neni vubec nikde napsane, jak dosli k clo = 0,92 a je tam pekny graf, ktery ukazuje, jak se hodnota clo zmeni pokud zapocitaji vzduchovou vrstvu pri mereni a pokud ne :roll:.

Takze uz alespon vim, ze srovnavani izolaci podle clo bez blizsich specifikaci je uplne o nicem...

Normalne premyslim, ze uz jenom kvuli tomuto clanku si tech 7 USD za zakladni clanstvi zaplatim, bo me to docela zajima.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv zář 22, 2022 12:59

@Etheric: Skoda, ze v CR se tezko da vyzkouset tato Milletka. Ma to 135g Polartec PowerFill. Ale uz je to jen doprodej, nejak Millet skoro uplne prestal vyrabet synt. izolacni bundy krome lyzarskych.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » čtv zář 22, 2022 15:06

To je tezky, ja uz tu davno postoval Nuclei SV, ktera ma 180g apexu, ale v rukavech jen 90g, coz je udajne problem. Na zivo to na bunde neni vzhledove poznat, naopak predstava, ze na rukavech bude taky 180g, by pusobila vylozene komicky (panacek Michelin).
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv zář 22, 2022 16:10

Ne údajně, to je velkej problém.
Od rukou okamžitě zima a od nich zima na celý tělo. Takový nesmysly vyrábět :roll:
Je fuk, zda je nebo není vzhledem poznat izolace. Jde o to, jak je pocitově poznat izolace. Což při těch rozdílech je a dělá to bundu úplně nepoužitelnou
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » čtv zář 22, 2022 18:13

Tak chod s hulkama, ruce se ti zahrejou vic :)
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv zář 22, 2022 18:19

Hele, tahle diskuse uz tu byla a nejspis vickrat. Ma ji smysl opakovat?

Nekdo to ma proste takhle a rozdilnou gramaz izolace na rukach nesnasi, ja taky ne. Jinemu to zas vyhovuje. Tipuju, ze lidem, co jsou schopni nosit vesty, ktera zas ja povazuju za jeden z nejnesmyslnejsich typu obleceni. Prave proto, ze hreji na telo, ale na ruce a ramena je zima. Pricemz zimu na ramena vylozene nesnasim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » čtv zář 22, 2022 23:36

Jedina, ze naozaj zateplena zimna bunda so 130g primaloft gold s cross core technologiou je ta generator alpine jacket od rabu.
https://rab.equipment/uk/generator-alpine-jacket

Ak je ti naozaj taka zima ako popisujes, tak hladat v tejto gramazi taku budu ako je torrid je absurdne, nikto to zatial nevyraba, tato bunda ma vsade tych 130g gold, jedine kde je 80g je kapuca, je urcena na zimne lezenie v skotskych kopcoch, tak na ceske podmienky musi byt uplne dostatocna a z recenzii, ak su len z polky pravdive sa zda, ze je naozaj tepla.
https://www.youtube.com/watch?v=etK4L5ea9GY
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát zář 23, 2022 4:17

To už vypadá lépe :smt023
Jen mám trochu obavy z té kapuce, ona je dost vykrojená, takže těch 80g izolace sahá celkem až na hruď. Samozřejmě je ta kapuce na helmu, tzn asi nejspíš bude dost velká, což v kombinaci se slabší izolací může způsobit, že bude na krk a část trupu okolo krku zima. Záleží, jak moc volná ta kapuce bude. I tak mám obavy, že je to moc málo a bude v těch místech prostě zima. Zrovna tam, kde je izolace tenčí, odchází strašně moc tepla...
Jinak je to přesně to, co hledám, klasická bunda. Jen ta kapuce pro lezce, já su chodec... Copak se nedělaj i s normální kapucí? Proto jsem říkal, že hledám bundu jako Torrid, jen hrubší. Jde o ten střih a normální kapuci na hlavu, ne na helmu. Celoročně nosím kšiltovku, kapuce je důležitá.
Edit: koukám, že bych si ju musel objednat v silničářský barvě :|

Ještě jedna věc - aerogel vs praní. Nikde jsem se nedobral odpovědi o trvanlivosti. Pro mě to je zásadní.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pát zář 23, 2022 7:57

V tom videu na zaver nastavuje tu kapucu, tak neviem ci je az tak moc volna. Ta cross core technologia s tym aerogelom by mala pridavat este viac tepla, to je nejaky ten material co pouzivaju v nasa do skafandrov na izolaciu, taky ten priesvitny material, co naprosto izoluje, ze ked das ruku na jednu stranu a horak na druhu, tak nic necitis.

Takzko povedat ako to pouzili v bundach a ci to ma teda nejaky ucinok, alebo je to iba marketing aby sa to predavalo a nahradili sa nejake vlastnosti toho slabsieho goldu, ak to ma byt acive+

Kazdopadne v recenziach si jej teplo pochvalovali.
Ono vsetky tieto teplejsie bundy robia skor pre staticke aktivity, neviem ci niekedy niekto vyrobi tak teplu bundu vyslovene na pohyb(asi to zrejme vyslovene este nikoho nenapadlo, alebo to proste nefunguje).

Predavala sa v takej zabiackej zelenej a antracitovej, pripadne teraz je tam aj ta cestarska. na sportpursuit mali este tu zelenu v xs, ale to neviem ci je tvoja velkost a farba :)
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení