Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Kjuba » čtv zář 17, 2020 18:42

Velký. To ARko je výrazně teplejší. Nosím ho prakticky jen v mrazu při aktivním pohybu. Na stání se ale dá použít i na teploty lehce nad nulou. Dýchají obě dobře a zas tak snadno neprofouknou. Ale samo není to membrána, něco málo to pustí.

Edit: Ale obě verze (včetně té nejtenčí verze SL) mají ty stretchové panely na bocích. To byla pro Tebe myslím konečná, ne? A má to elastické stahovací zakončení rukávů. To Ti myslím taky vadilo.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv zář 17, 2020 18:47

Diky. K cemu se teda hodi LT? Jake asi obdobi a teploty.

Jo, strecove panely nechci, ale zkousel jsem AR bez nich, asi to meni. Konce rukavu mi vadily, ale ty bych asi prezil. Nekoupil jsem to kvuli hodne hlasitemu vnejsimu materialu, ale ten se zrejme meni kazdy rok, a tak treba jednou bude verze, co se mi bude libit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Kjuba » čtv zář 17, 2020 18:49

Jinak to LTčko je pro mě nejuniverzálnějsí kus hadru. Nosím to skoro pořád. Jaro, podzim komplet a i většinu zimy u nás. Když jdu do zimy nebo ve vyšších horách nasadím AR. Tak 90% času nosím LT a 10% AR.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49
User is Online!

Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Kjuba » čtv zář 17, 2020 18:54

Ty jo, teď jsi mě dostal. Nedalo mi to a šel jsem se na to ARko podívat do skříně..... A máš pravdu. NEMÁ stretchové panely!!! Takže nic nemění.

Tady je aspoň vidět, jak málo ji nosím, když si to ani nepamatuju. Ale dává to smysl. Aby do ní za nižších teplot netáhlo.

Jo, látka šustí trochu víc než na LTčku, ale ne o moc. Nijak mi to nevadí.
Naposledy upravil Kjuba dne čtv zář 17, 2020 19:02, celkově upraveno 1
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv zář 17, 2020 18:57

Zajimave. Ja jsem LT v krame zkousel a na jaro/podzim mi prislo moc teple. To nosim tricko a vetrovku, kdyz je chladneji, tak tricko s dlouhym. Divim se, ze ti neni horko, jsi prece poradny kus chlapa.

Ad AR: fajn, ze nema ;-) Hodne sustiva byla jen ta jedna verze, predchozi ne tolik, ale zas nemeli mou velikost. LT, co jsem zkousel, pro zmenu nesustilo vubec.

BTW, jak LT obleces? Mne byla XL uzka a vetsi mam pocit nedelali... AR sedela v pohode (XL).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Kjuba » čtv zář 17, 2020 19:10

No obě mám v XL, jako všechno oblečení od Arcteryxu.

Velká výhoda pro mě je, že mi jsou rukávy na délku akorát a nejsou mi krátké. Navíc ty rukávy u AR jsou tak zvláště tvarované. Jako trochu anatomicky "předohnuté". Nevím, jak to napsat. A krásně bunda sedí a nehýbe se, ať motám rukama jak chci. Předpažit, rozpažit, vzpažit, no problem. Nic nikde netáhne, bunda se nevyhrnuje nahoru. Fakt ten střih AR mi sedí perfektně.

To LTčko tohle nemá, ale tam je to jedno. Není tak nafouknutá, takže nemá tak komplikovaný střih.

Jinak při aktivním pohybu, v zátěži si ji rozepnu. Když je mi horko, tak jde dolů.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv zář 17, 2020 19:15

Coz o to, strih u AR se mi taky libil a vim, co myslis temi rukavy. Vsak ja bych ji koupil, nebyt toho susteni. Jsem zvedav, jestli letosni verze bude lepsi.

Nechapu ale tu velikost. Mam 180 cm a XL mi byla akorat. Ty mas myslim ke dvema metrum, ne? Asi to bude tim, ze mam rad volnejsi veci a ne na telo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Kjuba » čtv zář 17, 2020 19:21

Ano, já mám 200cm. A je mi fakt přesně. Krásně mě obepne, ale nikde netáhne. Mohla být o pár cm delší, ale tím, jak se ani nehne a nevyhrnuje se, tak to zase tak nevadí. Zkoušel jsem kde co a tohle bylo pro mě nejlepší.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod AndyAndy » pát zář 18, 2020 16:20

Můžete někdo doporučit značku péřové bundy, která nepouští peří? Přemýšlím nad Sir Joseph, ale po špatných zkušenostech už mám obavy.
AndyAndy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát zář 18, 2020 15:50

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte zář 22, 2020 11:00

apuka píše:Koukam, ze primo v Tilaku ted maji starsi verzi (ne Gore Infinium ale Pertex Shield+

Bunda je doma a zůstane, sedí přesně na moje míry, je akorát trošku širší, což je výhoda, vejde se pod ní vklidu mikina a péřová vesta. Za 3500 super, dík za tip :smt023
Jsem zvědav, jak moc ten Pertex Shield posune teplotní komfort. Jelikož to neprofoukne, s čímž u klasických PL bund mám problém, rozdíl by měl být znatelný.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte zář 22, 2020 11:20

O Pertex Shieldu to nevim, ale napr. GTX membranovky (jen samotne) u manzelky a syna pry dokazou docela dost posunout tepleny komfort. Na druhe strane u PU membran. co jsem nosival (Gelanots a Membrain zater) to az tak vyrazne nebylo. Ale ten rozdil mohl byt klidne jen u konkretnich kusech obleceni, resp. membrany v nich. Zadne exaktni pokusy jsem nedelal.
Vsak sam uvidis. Horsi nez s vice profukujicimi latkami to urcite nebude.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte zář 22, 2020 17:55

@Etheric: za sucha by ho mel posunout nahoru. Proti profoukavym bundam docela vyrazne. Jestli se skoro nepotis, tak to bude dobre, ale kdyby ses v tom hodne zaparil, tak naopak komfort pujde dolu.

Uvidis sam, sleduj a napis, jak to dopadlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř zář 23, 2020 7:35

V tom Tilaku bych se při osmi stupních a rychlý chůzi upekl, ale při stejný teplotě na pomalejší turistiku, focení atp by to mělo být ok. Praxe je taková, že bunda se stejnou izolací a prodyšnou látkou mi na teploty +5 až lehce pod nulu už nestačí ani s mikinou pod tím. Teorie je taková, že s tou membránou by ta izolace stačit měla. Zbývá jen ověřit v praxi.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř zář 30, 2020 7:14

Už se dalo vyzkoušet. V praxi vyšlo, že ten Pertex Shield zvednul komfortní teplotu použití bundy při chůzi o 4st a to zas tak nefučelo, v silnějším větru to může být markantnější rozdíl.
Největší rozdíl oproti izolaci bez membrány ale je, když zastavím. Trvá mnohonásobně déle, než vychladnu a začne mi být zima, což je super.
Jediná nevýhoda tý bundy je absence vnitřní náprsní kapsy. Je jen venkovní, mezi vrstvami Pertex Shieldu, v chladným počasí tam mít telefon nebo filtr je dost na prd, no má spodní kapsy uvnitř, tam musím zkusit, jak /ne/půjdou nacpat, aby seděl bederák
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Wasek12 » stř zář 30, 2020 7:50

Zdravím, chci se zeptat zda tu máte nějaké zkušenosti s bundou Sir Joseph Shiprock II? Prohledával jsem vlákna a vše už staré příspěvky, tak to zkusím oživit... 8) Jak v tom dávate zimu při běžném nošení? Názory, atd, uvítám :)

Hledám bundu na né moc aktivní pohyb a i na běžné nošení...

Ještě je ve hře Tilak Svalbard s GTX...
Wasek12
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv bře 31, 2016 17:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod jendakrupka » ned lis 8, 2020 14:37

Ahoj, chtěl bych poprosit někoho z místních odborníků o radu...

Sháním co nejuniverzálnější bundu pro zimní turistiku, i když je mi jasné, že nic takového jako univerzální bunda neexistuje :D
Dlouho jsem po horách chodil hlavně v létě, v zimě maximálně procházky s přítelkyní (žádný sportovní výkon), nebo někde v Rakousku "kolem komína", když jsme jezdili třeba na biatlon.
Řešil jsem to vždy vrstvením věcí, které používám během celého roku, a navrch nějakou péřovku.

Teď ale s kamarády přidáváme k letním túrám i zimní, a loni v zimě už mi stávající oblečení moc nevyhovovalo :(

Nesnesu merino, takže mám syntetickou základní vrstvu (aktuálně Craft Active Intensity nebo něco podobného), mám mikiny Powertstretch, klasický fleece i další. Pro případ sněhu či deště mám Montane Meteor bundu.
Sháním ale nějakou zateplenou bundu, která by byla dostatečně prodyšná, dost se potím, a aspoň trochu větruodolná. Abych ji v teplotách třeba kolem nuly mohl nosit jen s funkčním trikem, pokud bude větší zima, tak přidat jednu vrstvu navíc.
Tak abych v ní zvládl stoupání, ale zároveň moc nepromrzal při přestávce, nebo při chůzi po vrstevnici, a mohl co nejméně času strávit převlékáním nebo přidáváním vrstev.

Nebudou to žádné extra sportovní výkony, ale zároveň to není ani procházka Ovčárna - Praděd nebo se nechat vyvézt na Pustevny lanovkou.. Ale bylo by fajn, kdybych na takový výlet šel, třeba s rodiči, tak aby s přidáním jedné vrstvy ta bunda zvládla i takové popocházení. Nechci péřovku, jen syntetiku.

Omlouvám se, pokud jsem zvolil špatné vlákno, ale nechtěl jsem zakládat nové téma.
jendakrupka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon čer 8, 2020 18:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » ned lis 8, 2020 19:10

Vlakno mas spravne, takhle to tu chceme :) Dotaz je logicky, odpoved neni uplne jednoducha. Princip ano, bunda zateplena priblizne ekvivalentem Primalotu Gold 100 g/m^2 zabalenem v prodysnem materialu, ale konkretni bunda moc ne. Zkus si procist tohle vlakno, nejlip asi nekolik stranek odzadu, nejake tipy najdes.

Namatkou Arcteryx Atom AR, jestli ti sedne a jestli jsi ochoten ho zaplatit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod jendakrupka » pon lis 9, 2020 19:39

Díky za odpověď.
Já to pročítal, ale v těch názvech materiálů, číselných označeních a ještě spoustě výrobců jsem se trochu ztratil :D

Takže chápu správně, že Primaloft je pro mě ideální volba? Ale ne každý, jak jsem vyčetl. Třeba ten nejlevnější Eco Black asi moc vhodný není, že?

Pokud jde o cenu, nemám nějak stanovený limit, ale čím míň, tím líp.
jendakrupka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon čer 8, 2020 18:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 9, 2020 21:09

Nemusi to byt nutne Primaloft, ale Primaloft Gold je jeden z nejlepsich (a Black je zrejme ekologicky odpad). Ty sis to ale uplne spravne neprebral. Jde o to, ze neni moc z ceho vybirat, takze budes rad, kdyz sezenes neco vyhovujiciho. Bez ohledu na konkretni izolaci a hlavne na cenu. Tu bych moc neresil, dobra bunda ti vydrzi 10 i vice let a budes s ni spokojen, levny shit te bude stvat nez ho hodis do popelnice.

Zateplena bunda je skvela vec, ale da se na ni toho strasne moc pokazit a pak nefunguje. Jsou tu lidi, co to zkusili a uz nechteji a radej se trapi v klasickem vrstveni. Protoze narazili na pokazenou bundu, ktera byla jeste horsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte lis 10, 2020 11:27

@jendakrupka: Uz se nemusis tak obavat (a mika zase trefi slak). Gold, Silver, Black vsechno ve vsech desitkach podtypu - tyto materialy uz jen dobihaji ze skladovych zasob vyrobcu a velkoskladu.

Primaloft od letoska docela drasticky zmenil vyrobne portfolio. Uz vyrabi jenom Primaloft P.U.R.E. a Primaloft BIO :twisted:. Sice tvrdi, ze PURE je na stejne urovni jako Gold, ale vzhledem k tomu, ze zasadni zmena je "vsechno smerem k ekologii" a ze predtim byl hodne velky rozdil mezi clo Goldu a Gold Eco (i podle vlastnich vyjadreni - 0,92 vs 0,83), tak moc neocekavam, ze dalsi eko-kurvitka zachovaji vsechny vlastnosti. Ale nechme se prekvapit, mozne je vsechno.

Momentalne bych ale radil se koukat spise po starsich modelech ve vyprodejich, to je jistota.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 10, 2020 16:20

](*,) #-o mne je uplne jedno, kolik se usetrilo CO2, kdyz to nebude fungovat, tak klidne mohli usetrit vsechen a vysrat se na to :evil: Fakt debilni doba, kdyz se jako prvni uvadi ekokraviny a ne vlastnosti vyrobku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte lis 10, 2020 16:40

Kdo si koupi Patagonia Nano Puff verzi z nadchazejici zimy? Je to prvni vyrobce, ktery se domluvil na pouziti P.U.R.E. Potrebujeme zkusebniho zajice :wink:. Idealni by bylo, kdyby dotycny/-a mel/a predchozi verzi s PL Goldem...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod jendakrupka » úte lis 10, 2020 19:51

mike: Aha, takže jsem to tedy pochopil špatně. Já myslel, že ten výběr je velký, a když zvolím vhodnou izolaci, mám problém vyřešen. Takže jsem trochu překvapen, že píšeš o slabém výběru.
Pokud se tedy ještě můžu zeptat, co můžu pokazit? Dejme tomu, že zvolím bundu s Primaloft Gold, která mi bude sedět a bude se mi líbit. Na co ještě bych si měl dát pozor?

Variantu Eco Black jsem zmínil proto, že jsem na ni narazil na stránkách Zajo. To je oblíbená značka jednoho kamaráda, který snad nenosí nic jiného, a doporučoval mi, ať koupím bundu tam. Na nic moc zajímavého jsem tam ale nenarazil.

apuka: Zkusím projet eshopy, snad na něco ve výprodeji narazím. Moc toho neznám - Hanibal, Hudy, Rockpoint. Nějaké další, které bych neměl opomenout?
jendakrupka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon čer 8, 2020 18:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 10, 2020 20:10

jendakrupka
zajo ma vyhodu, ze sije dlouhe strihy takze ti necouhaj ruce a pulka zad. Ovsem bohuzel taky ty jejich zateplene vyrobky nepouzivaji moc idealni latku, takze prodysnost neni dobra a teda na sport pro potivyho jedince uplne nevhodny, at by sili z jakyhokoli zateplovaciho materialu. Ja od nich jednu bundu mam a za ty prachy super, mela sem i predtim, tu nosi spokojene segra, ale o odvodu potu predevsim v oblastech jako podpazi si muzes nechat jen zdat :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 10, 2020 20:17

Slaby je vyber pouzitelnych bund. Pokazit se da hlavne prodysnost. Kdyz uz ji nezabiji vnejsim materialem, tak aspon vnitrnim, dulezite je oboji. Blbe je, ze vnejsi byva znackovy, a tam se da prodysnost odhadnout, u vnitrniho moc ne. Overeni dychacim testem, pres celou bundu by se melo dat dychat, tak abys nemel za chvili pocit, ze se dusis. Idealne jako pres FFP2 respirator, muze byt i trochu hur.

Dalsi vec jsou ruzne nesmysly jako bocni panely z jineho materialu (PWS apod), ruzna gramaz izolace a dalsi designove kravoviny. Idealni je jednoducha bunda se stejnou izolaci vsude.

Taky se daji pokazit ruzne drobnosti, jako stahovani, zip (dvojcestny je peklo), ale taky strih, kapuce atd. Co na vetrovce celkem nevadi, protoze se nejak svesi, na zateplene vadi dost. Holt to chce zkouset a zkouset nez najdes neco pouzitneho. Ja jsem mel stesti na dobre bundy pred mnoha lety, ktere nasadily latku pomerne vysoko. Sva nejlepsi leta maji uz davno za sebou a srovnatelnou nahradu nemuzu najit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod jendakrupka » úte lis 10, 2020 21:14

Toho jsem se bál, že kromě izolace budu muset muset řešit i další materiály :D
Ten dýchací test můžu zkusit. Asi to ale bude znamenat, že objednám víc bund a budu vracet. Protože obchody jen tak neotevřou :( Zkusím projít vlákno dozadu, a vybrat něco z doporučovaných.


Mawenzi: To byl právě důvod, proč jsem chtěl poradit. Moje představa byla taková (možná úplně mylná), že ta bunda bude dýchat, ale zároveň úplně neprofoukne, abych při každé sebemenší přestávce nemusel přidávat další vrstvy.
Zkoušel jsem nějakou bundu od Hannah, a připadal jsem si jako v igelitu. A to byla zkouška jen v obchodě. Zase chápu, že Hannah asi nebude nijak kvalitní výrobce...
jendakrupka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon čer 8, 2020 18:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 10, 2020 21:36

Njn, to je realita letosniho roku. Jj, projdi, treba tam neco rozumneho bude, ja uz si to nepamatuju.

jendakrupka píše:Moje představa byla taková (možná úplně mylná), že ta bunda bude dýchat, ale zároveň úplně neprofoukne, abych při každé sebemenší přestávce nemusel přidávat další vrstvy.

Predstava je spravna, jen najit neco, co ji odpovida :)

jendakrupka píše:Zase chápu, že Hannah asi nebude nijak kvalitní výrobce...

To chapes spravne :twisted: Navic neni ani moc levny, takze zadny duvod se jim zabyvat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod jendakrupka » úte lis 10, 2020 21:49

Jdu na to, čeká mě spousta čtení..

Jen ještě jedna věc - narazil jsem na nějaké bundy z materiálu Polartec Alpha, konkrétně třeba Direct Alpine Alpha. Co jsem tak zběžně prolétl, tak je prodyšný a vhodný na pohybové aktivity v zimě. Chápu správně, že by mi v tom ale asi byla zima při zastávkách? V tom je rozdíl mezi Primaloft a Polartec Alpha?
jendakrupka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon čer 8, 2020 18:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 10, 2020 21:53

Ano, chapes to spravne. Je to uplne jiny material s polovicni izolacni schopnosti. Mame tu na tohle tema hoooodne dlouhou diskusi :D

(Ted nejspis prijde apuka a zacne psat nesmysly. Kasli na to, ty vis, co chces, na co to chces a mas to spravne.)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » úte lis 10, 2020 23:17

mike píše:(Ted nejspis prijde apuka a zacne psat nesmysly.
A nie len apuka, a nie nezmysli.

jendakrupka píše:Jen ještě jedna věc - narazil jsem na nějaké bundy z materiálu Polartec Alpha, konkrétně třeba Direct Alpine Alpha. Co jsem tak zběžně prolétl, tak je prodyšný a vhodný na pohybové aktivity v zimě. Chápu správně, že by mi v tom ale asi byla zima při zastávkách? V tom je rozdíl mezi Primaloft a Polartec Alpha?
Z mojho subjektivneho pouzivania alphy direct 120g zabalenej do menej pridusneho pertex microlightu od rab asi takto.
120g je uz fakt ze dost izolacie a tým pádom sa v mojom prípade znizuje rozsah pouzitia iba na pouzitie pod bodom mrazu, pri zastavkach je to zrovnatelne s hrubsou fliskou, je v tom pri minusovych teplotach pri stani teplo? kazdy ma svoj prah inde, ale asi skôr nie.
Kde ako izolacia funguje ta alpha dobre je vysoka fyzicka aktivita, vtedy sa dostava ta 120g alpha az na hodnotu zateplenia povedzme 100g primaloft gold/aspon môj subjektivny pocit a cim bolo chladnejsie tým mi v tom bolo prijemnejsie/ale iba za pohybu. Primaloft gold hreje ci si aktivny alebo stojis, alpha hreje iba ked sa hybes, ale hybes v zmysle aktivne. Tie priedusnosti tej alphy by som zasa moc neprecenoval, dôlezite je v com je to zabalene a pripadne aka je podsivka, aby to odvadazlo dobre vlhkost von, lebo je fajn, ze to hreje, ale ked vsetka vlhkost zostane vnutri, tak vysledny pocit bude nafigu.

Celkovo sa mi ale zda, ze ošial okolo alphy uz dobry rôcik utichol a pomali sa zacina vytracat a uz iba zostavaju posledne kusy v obchodoch s bombastickymi zlavami, len aby sa toho cim skôr zbavili. Niektore znacky, ktore na vlacik nasadli neskôr s tym este pokracuju.

Ja momentalne pouzivam kombinaciu tensej primaloftovej bundy montane prism, starsia verzia, pod to power dry s dlhym od northfinderu(to mi pride zatial najlepsie pwdry co som vyskusal), a ak je chladnejsie tak este prihodim vestu z lifaloftu od hh, tato kombinacia sa mi osvedcila najviac, no nie je to idealne, najlespsia by bola jedna bunda, lebo ta tensia bunda ma iba 40g izolacie v rukavoch a to uz je okolo nuly dost citit, hlavne ked je uz bunda navlhla a chladi to na rukach.

Zajo ako znacka je fajn, siju na dlhych, co mi tiez vyhovuje, akurat este su niekde napolceste pri kombinaciach pouzitych materialov, hlavne pri bundách, testujem teraz tu narvik bez kapuce s tym ich 100g black a na take chodenie do mesta je to ok, hreje to tak akurat, ma to aj fajn flisove vacky na ruky, ktore ked necham otvorene tak citim ako dobre vetraju, len ta latka moc nedycha, teraz vsak neviem ci to bude podsivka alebo vonkajsi material, ale videl by som to skôr na podsivku, musim ju viac otestovat, ked uz zacalo toto chladnejsie pocasie, ci je to teda uplny parak, alebo sa este da.

Este uvazujem aj nad tou art, ze ma 80g v rukavoch ale tam ma odradzaju tie bocne panely, ze cez to pôjde zima.
Naposledy upravil ret255 dne úte lis 10, 2020 23:23, celkově upraveno 1
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení