Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř lis 25, 2020 12:32

oodoow píše:budu muset sehnat někoho, kdo má sušičku tedy

To chce no.. Nebo si můžeš vzít dva dny volna na praní a natřepávání bundy :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř lis 25, 2020 13:23

oodoow píše:akže ty péřovky s membránou, co dělá Sir Joseph, třeba tahle, jsou podle vás k ničemu?
Dalsi v rade, kdo prevraci napsane, jak se mu hodi :twisted:

Psal jsem neco o tom, ze jsou "perovky s membranou k nicemu"? Jednak jsem psal o perovkach POD Membranovkou, coz je naprosto odlisna situace a jednak jsem psal. ze "perovka neni moc vhodna na bezne noseni pod membranovkou". Ty v tom nevidis dost podstatny rozdil???

Ten membranovy material si pri siti muzes uzpusobit na peri, dokonce kvuli vetsi vaze a pevnosti a mensi ohebnosti muze lip drzet tvar komor. Takze nemusi tak tlacit na peri jak samotna membranovka na samostatnou perovku. Navic i pri tom pohybu se membrana hybe s tebou a s perim, pro samostatnych bundach je to zvlast a pri tom membranovka klidne nekde stlaci perovku (zkus si napr. dat ruce pred sebe blizko k telu ve vysi prsou).
Ale s posouvanim teplotniho rozhrani je to stejne.

Si osobne myslim, ze se membrany - hlavne u bund tyou, cos linkoval, nekam k -20 - se na perovky davaji spise jako maximalni neprofuk a mirne i lepsi "odraz" telesneho tepla zpet, teda, pokud se na membranu to teplo dostane. Na to druhe ale PU membrany (co ma napr. SJ) v tom odrzeni tak dobre nejsou, to spise teflonove.

Jinak, z jineho soudku, proc si myslis, ze membranove spacaky SJ se stejnym mnozstvim peri stejneho CUIN maji citelne nizsi loft nez napr. WarmPeace Vikingy? Zkus si dva spacaky dat vedle sebe a hned to vidis. Ja jsem o tom na OF psal, kdyz jsem dva tydny mel rozlozene na posteli vedel sebe Erratic II 850 a Vikinga 900. A kdyz se spacaky rozeply a rozlozily, tak u Erraticu byl viditelny rozdil, kdyz byla membrana dole a nahore - u Vikingu zadny rozdil. Vsak taky SJ predepisuje suseni rozlozene i baleni do skladovaci sitky spacak mit membranou dovnitr. Proc asi?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » stř lis 25, 2020 15:07

@apuka: Jak převrací, psals, že je lepší dát si péřovku nahoru, jinak ti bude vlhnout, až ti navlhne a úplně provlhne a slehne. Pak uvádíš, že při pohybu si zaděláváš na problém a i při nepohybu zmiňuješ, že se kůže dost potí i tak. Předpokládám, že to zmiňuješ proto, že to je taky problém, ne? A pak vlastně píšeš, že i v dešti je lepší tam tu membránu nemít, tím pádem vyvozuji, že mimo déšť je to už úplně na nic.

V tomto případě je to naprosto stejná situace, sám to píšeš, že je to stejné. Přitom nahoře píšeš, že je to naprosto jiná situace. :(( Nedáváš opět moc smysl.

Zmenšení loftu pomíjím, je jasný, že těžká bunda ti ten loft trochu zmenší, ale membránovky už jsou i lehoučké.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř lis 25, 2020 15:27

@oodoow: nechces si radeji, precist - ale slovo po slovu cele vety a nejenom preletet a domyslet si - co jsem napsal? Z toho, cos ted napsal, jsem rekl cca tak, jak pises Ty tu prvni vetu od toho, ze je lepsi dat perovku nahoru. Ostatni sis ponekud upravil a vyvodil sis z toho zase neco jineho, nez jsem psal.

Kdyz to nechapes, tak sorry, neni o cem mluvit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř lis 25, 2020 17:10

oodoow píše:Papucky má i montbell, sice těžší, ale zas asi víc vydrží.

Zrovna u papucek do spacaku bych vydrz fakt neresil.

oodoow píše:budu muset sehnat někoho, kdo má sušičku tedy.

Porid si milenku s detma, ty susisky mivaji ;-)

Etheric píše:To chce no.. Nebo si můžeš vzít dva dny volna na praní a natřepávání bundy

Nebylo by jednodussi dat to na vycisteni profikum? Nevim, kdo tohle u nas umi, ale urcite se nekdo najde. Teda, SJ to umi, ale perou jen sve veci. Svou Koteku jsem tam poslal a dopadlo to dobre. Mam pocit, ze tu na to nekde mame i vlakno, ale nechce se mi to ted hledat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » stř lis 25, 2020 17:30

apuka píše:neni o cem mluvit.

No, toho ses měl držet od začátku a nic raději nepsat. :D

mike píše:Nebylo by jednodussi dat to na vycisteni profikum?

Jasně, že bylo i bych jim to dal. Jenže jak píšeš, o žádných jako že profících, co ti zaručí, že ti ten spacák nezničí, nevím. SJ a Warmpeace berou jenom svoje věci. Chtělo by to někoho vyzkoušeného.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod bonatius » stř lis 25, 2020 21:33

@oodoow: na Slovensku v Bratislave sa da tu https://mountland.sk/cistiaren/
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 176
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » stř lis 25, 2020 23:01

oodoow píše:@sobb: Btw. funguje ti ještě ten alpkit péřák, co jsme tenkrát kupovali? Ten mi právě udělal chuchvalce.
S tím Alpkit zatím stále spokojenost. Ale nebyl používán zas nějak extra často. Vlastně poslední čtyři roky leží ve skříni, poněvadž jsme v zimě vyměnili jih za sever. A pořizovala jsem ho tehdy právě kvůli zimním a jarním výletům do teplých krajů.

Co se týče praní a sušení, tak u bundy s celkem malým množstvím peří bych se toho zas až tak nebála ani v domácích podmínkách. Ale je fakt, že ideální je na to suché a horké léto, to pak schne skvěle a stačí jen občas protřepávat. Sušička je bezesporu ale pohodlnější způsob :)

A když už tu byly nakousnuté péřovky s membránou. Na rozdíl od spacáků, kde membránu či HF peří považuji pro naše použití za velmi vhodné, jsem se tomu u zimní péřovky docela bránila. Ale vhodných kandidátů na výběr zas tak moc nebylo, takže jsme nakonec před pár lety pořídili SJ a ME, obojí s membránou. A teď jsem za to vlastně ráda. I v zimních podmínkách se přeci jen té vody vyskytuje celkem dost a bunda s membránou je zas o jednu starost míň :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » čtv lis 26, 2020 15:47

já mam dvě UL péřovky od SJ, žádná membrána, žádné HF peří, tu jednu už mam celkem hodně dlouho, a žádný problém, používám je tedy jen jako zálohu, kdybych ale kupoval péřovku na chození do extrémů, tak jedině membránu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » čtv lis 26, 2020 17:15

Jednou jsem tu už popisoval svojí zkušenost s péřovkou a membránovkou. Bylo to na Mont Blanc. Vlivem postupného vrstvení z důvodu zimy a větru se mi dostala péřovka na membránovku. Musím říct, že to fungovalo velmi dobře. Krásně teplo ale přitom jsem se nepařil a to ani při chůzi do kopce. V případě deště bych teda ale šupnul péřovku pod membránovku :).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv lis 26, 2020 18:46

V pripade deste nepotrebujes perovku ;-) Kdyz prsi, tak obvykle nemrzne.

A jinak ano, to uz jsme tu resili, kdyz uz musis mit na sobe membranovku i perovku, tak to lip funguje v tomto poradi. Fyzika, drahy Watsone ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Solymr » ned lis 29, 2020 22:20

Dá se najít bunda, v které by bylo teplo při sjezdovém lyžování, ale zároveň byla stravitelná i na zimní turistiku tak, aby se v ní člověk nezpotil? Zároveň nechci zimní bundu, která je těžká a člověk v ní vypadá jak sněhulák :D Znáte něco nyní v akci skrz Black Friday? Chtěl bych trochu lepší značku než jsou privátní sportisimovské nebo decathlonské.
Solymr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 18, 2020 10:24

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon lis 30, 2020 9:36

Solymr píše:Znáte něco nyní v akci skrz Black Friday?
Napsal: ned lis 29, 2020 22:20
Hm, :(( :(( To si myslis, ze za 80 minut Ti nekdo odpovi, Ty se podivas, vyberes, objednas, zaplatis? Navic "Black Friday" se mnohdy opravdu tyka jen patku.
Ale abys nerekl, tak Ti tady dam odkaz na [url=https://www.bergfreunde.eu/p/black-weekend/brand--black-yak/for--men/category--outdoor-clothing/?bfc-for[]=women&bfc-category[]=outdoor-jackets&bfc-category[]=synthetic-jackets]Black Yak[/url] (jak nejaky americky gear-web psal "korejsky Arcteryx) bundy. Jeste vcera v 11 byly bundy rady Cavana ve slevach za necelych 110-120 EUR :wink: :-..
Myslim, ze ty by mohly vyhovovat - 67, resp. 120g Climashield.

Jen na lyzovani nevim, co cekat od tech tencich nylonovych svrsku. Precejen se tam pocita, ze se budes valet po tvrdem snehu/ledu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mitau » pon lis 30, 2020 10:59

Moc nesjezduju, ale na sjezdove lyzovani i turistiku pouzivam par let starou bundu od Klimatexu se 100g/m2 Primaloftu Silver a oboji zvlada. Ale vse je to o kompromisech. Nesjezduju dost na to, abych mohl rict neco vyznamneho k vydrzi horni vrstvy oproti na omak mnohem odolnejsim lyzarskym bundam. Naopak na turistiku bunda vyhovuje na beznou turistiku, ale pri ostrejsi chuzi do kopce, chuzi ve snehu atd. uz nestiha prodysnost. I tak kombinace funkcniho trika a primaloftky celkem dobre funguje a vlhkost po nejake dobe zase zmizi, ale kdyz vyrazim do prirody sam (tj. dost ostrym tempem), tak za teplejsiho pocasi dam porad prednost fleecu a vetrovce.

Kazdopadne jako univerzalni zimni bunda mi slouzi dost dobre (zvlast pokud nejsi zhyckany spoustou moznosti bund). Bohuzel tento rok ji uz Klimatex nevyrabi. Nevim, jestli je ted nejaka podobna alternativa. Na tvoje pouziti bych kazdopadne hledal neco s cca 100g/m2 primaloftu. (Osobne mam dojem, ze cim univerzalnejsi kousek obleceni clovek chce, tim jednodussi chce konstrukci - tj. pro konkretni cinnost jde vymyslet chytre zony s mene zateplenim atd., ale pak to zakonite vadi pri nejake jine cinnosti, na kterou bunda neni urcena. Takze ja bych doporucil stejne zatepleni vsude.)

Mozna najdes neco zajimaveho i dneska na Cyber Monday.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon lis 30, 2020 11:48

Jo, ta klimatexka byla naprosto perfektni kup, co se tyce pomeru cena/vykon, hlavne kdys zi to clovek koupil s cca 50% slevou za nejakych 1100 Kc :-).

Ted je neco podobneho k mani u Warmpeacu, bohuzel po cernem patku uz jenom velikosti L. Resp. jsou tam dve bundy, jedna slabsi, jen 60g Primaloft a jedna teplejsi se 100g PL. Myslim si, ze ta teplejsi bude cca na urovni Klimatexky,jen tam nepredpokladam zater ale to warmpeaceacke Colibri nebo jak se jmenuje, takze by mohla byt prodysnejsi. Bohuzel WP nepise, co to je za Primaloft, ale predpokladam Silver.
Jsou to nejake "vyvojove kusy", vzorky. V obchodech je nenajdes (alespon prozatim).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mitau » pon lis 30, 2020 12:15

Ano, Klimatexku jsem kupoval ve sleve. Souhlas, nakup to byl dobry :)

U Warmpeacu mi prijde ta slabsi (Spirit) jako dobry nakup, v patek bylo i vic barevnych verzi a velikosti. U te tlustsi (Nord) by me asi odrazovalo, ze se nedostala do produkce. Jako produkcni vzorek porad zajimava koupe, ale s vetsim rizikem, ze se jim na te bunde neco nepovedlo, kdyz se to nedostalo do produkce. Treba se tu ozve nekdo se svoji zkusenosti s Warmpeace Spirit.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon lis 30, 2020 12:32

Ja si trochu myslim, ze oni udelali vice bund a zkusilo to nekde (na nejake vystave, ambassadorum, ...) predstavit. No a podle ohlasu se mohli rozhodnout, jestli to pujde dal nebo ne. Nebo jestli to pujde hned nebo az nekterou dalsi sezonu.

Ono to totiz Warmpeace neni uplne zapsana v lidech jako firma vyrabejici synt izolacni bundy - zato pro perove jo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 30, 2020 17:54

mitau píše:Nesjezduju dost na to, abych mohl rict neco vyznamneho k vydrzi horni vrstvy oproti na omak mnohem odolnejsim lyzarskym bundam.

Zase jednou zopakuju: vydrz je nejvic precenovana vlastnost. Mel jsem lyzarskou bundu kupovanou jeste za sociku, tenkrat spicka a vydrzela mi aspon 15 let. Tenkrat jsem lyzoval hodne, jezdil jako drak a kdyz jsem spadnul, tak ve vysoke rychlosti a klidne letel 100 a vic metru po zadech. Navic jsem v ni celou zimu chodil, po meste i venku. Bunda mela na povrchu asi nejtenci a nejmin odolny material, co jsem kdy mel, tenci, nez 7D nylon a zdaleka ne tak odolny. Naprosto zadny problem, akorat po tech 15 letech se zacaly lehce prosoupavat konce rukavu. Zip odesel a menil se podstatne driv.

Jinymi slovy, tohle bych vubec neresil. Soucasne lyzarske bundy jsou docela nesmyslne, tuhe a nepohodlne. Ono je to hlavne tim, ze tam vsichni cpou membrany tj. laminat, ktery je tuhy z podstaty. A pritom je tam upne nahouby a navic skodi.

Jediny problem s klasickymi primaloftkami muze byt v tom, ze kdyz je vnejsi material volny, muze pri vyssich rychlostech delat randal. Kdyz jsme lyzovali na jare, tak obcas na slunci bylo i 15 stupnu, a to jsem pak zkousel jezdit ve vetrovce. Z klasickeho Pertexu a znelo to jak vrtulnik :D

mitau píše:Osobne mam dojem, ze cim univerzalnejsi kousek obleceni clovek chce, tim jednodussi chce konstrukci - tj. pro konkretni cinnost jde vymyslet chytre zony s mene zateplenim atd., ale pak to zakonite vadi pri nejake jine cinnosti, na kterou bunda neni urcena. Takze ja bych doporucil stejne zatepleni vsude.

Presne tak. Za mne to plati obecne i pro specializovane kousky. KISS, vsude stejne zatepleni, cokoliv jineho jsou kraviny od designeru, co uz nevi, co by si vymysleli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 11, 2020 6:55

nejake info k materialu primaloft black thermoplume, ze kteryho dela bundy montane?

nebo brat primaloft black stejne jako black eco?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát pro 11, 2020 8:33

Mawe, to je uplne jiny typ izolace nez normalni Primalofty, ani v nejmensim nema smysl srovnani s nimi. "Vypada to jako peri, na omak/pocit to je jako peri, "vyhrevnost" to ma jako peri - ale je to plne synteticka izolace" - takto to poisujei predstavitele PL :-).

Je to ale izolace typu "umele peri", snazi se napodovat strukturu peri, podobne jako napr. Featherless od Thinsulate nebo PlumaFill od Patagonie. Nebi castecne i jako Thermoball od TNF (taky vyvinute u PL). Je to takove "chumacovite", musi se davat do podobnych "strev" jako peri - a taky castecne se muze "stehovat" jako peri, ale mnohem min. Pry to me "vyhrevnost" jako 550 cuin peri. V tomto smeru je Featherless lepsi - ta (pry) ma ted uz 700 cuin - a , pokud si dobre pamatuji, PlumaFill taky (edit: tak Plumafill pry ma az neco mezi 850-900 cuin :roll: . Thermoball taky "melo mit" 550-600 cuin. Samozrejme, je to udaj vyrobce - a skoro vzdy to bude "americky cuin". Napr. u Featherless Marmot udava 700 cuin, Rab 600 cuin - to prvni asi US, druhe asi EU, izolace je stejna.

clo se u ThermoPlume kvuli tomu nema vubec smysl resit, stejne tak se gramaz neudava na m2 ale celkova na bundu, jako u peri.

Maly marketingovy material z ISPO 2018, kde se to objevilo mas tady. Moc vice toho nenajdes, je to docela nove.

Zkusenosti s ThermoPlume nemam, jen mam bundu z Featherless (Rab) a manzelka ma TNF Thermoball. TNF neni nic moc, hlavne po vyprani doma, "chumace" izolace maji tendenci se v tech ctvereccich zgrupovavat smerem doprostred a kolem kraju ctverecku je potom hodne mista bez izolace. Ale Thermoball je prece jen jina koncepce, to jsou spise takove roztahovaci "chlupate kulicky" izolace.
Rabka je zatim docela dobra, mam ji ale jen prvni zimu, ted ji nosim na vecerne prochazky, ale tepelne ji nechci moc hodnotit - jednak neni zadna velka zima, jednak moje telo je letos k chladu nejake haklivejsi. P%rijde mi ale, ze do mesta a prace to bude dobra bunda, na urovni, resp. o neco teplejsi nez moje Klimatexka se 100g/m2 PL Silver (a zaterem, coz taky trochu zvysi pocit tepla).

Ale pokud bys nad takovou bundou premyslel na aktivni pohyb, tak tam nevim. Bude to podle mne i v teto oblasti stejne jako u peri - tj. ne moc prodysne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 11, 2020 11:33

tak hlavne to opet chce spis susit v susicce zda to muze chumacovat.

ja si rikam, ze kupovat to nebudu ale rikala sem si, co to je. diky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát pro 11, 2020 11:58

Jste si koupili susicku :wink:? Tam by to s tenisakama problem nemel. Podle mne by nemel byt ani pri beznem prani a "rucnim" suseni, ale to se me zeptej tak za rok :-). Ja jsem to, nastesti mel za takovou cenu, ze ani kdyz se to pranim zacne menit, ale jeste bude dal pouzitelne, jen do mirnejsi zimy, tak se mi to oplatilo.

Obavam se, ze tak moc info o bundach s tim PL zatim nenajdes, je to docela nova zalezitost.

Edit: Tady mas "rychlotest" Montane Ikarus, mne z toho prislo, ze je to dobra bunda nekde kolem nuly i v mokru.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 11, 2020 12:21

Nekoupili.

Spis sem ziskala.dojem, ze ta susicka by se hodila. Perovku do mesta sem rafsi prodala po posledni anabazi se susenim a toto vypada, ze by taky chtelo susicku dle popisu.

V kazdym pripade bundu nekupuju, aktualne out of money, ale zajimalo me to ze zvedavosti, ze jsem na ty bundy koukala. Ani lono sem si nakonec zateplwnou budnu nekoupila a letos uvidim, co povanocni slevy...

Stve me, ze nevim, co koupit, kdyby penize na bundu zbyly.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát pro 11, 2020 14:13

Tys kousek od Brna, pokud mate auto, mela bys nekdy (samozrejme, az to zase bude mozne) zajit do Parndorfu do Outletu. Mozna bys zrovna narazila na hodne dobre ceny - mas tam Mammuta, Arcteryxe, Salewu, TNF, a nekolik dalsich uz ne tak outdoorovych znacek jako Salomon, Odlo, Nike, Adidas, Puma, ... Ja si doted na sebe zlobim, ze jsem si nekoupil Arcteryx Protona AR za 70 EUR, kdyz je doprodavali (za stejne vsechny Protony, Atomy byly za 90-100 EUR), a synovi jindy jsem nerekl primo, ze si ma koupit TNF Ventrix, ten jediny kus v krasne barve za 60 EUR.

Tak toto jsou ceny v akcich jen parkrat do roka a musis na ne natrefit (u toho Arct. jsem o tom predem nic netusil, byla to naprosta nahoda). Ale vetsinou tam natrefis na neco ve velice slusnych cenach. A po novem roku zacnou zimni vyprodeje. Ale je to akce na cely den :wink:. Mozna letus/na zacatku 2021 tam alespon nebudou vsichni Cinane, Korejci a Japonci...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát pro 11, 2020 20:50

Mozna tam nebude nikdo, protoze bude vsechno zavrene. Best in covid ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pát pro 11, 2020 23:13

Protona AR za 70€, to by bol teda doby kup, no myslim si, ze par mesiacov,ak nie rok taketo nakupy budu iba pre silne natury.

Pozera niekto ten yt kanal babisa, ma tam take simpaticke monology k narodu.
Tiez uz 5 rok pokracuje patranie po zimnej bunde, no vyzera sa ze nad primaloftom ako izolaciou sa zmraka, cim viac tam bude recyklovaneho podielu tym to bude horsie, najlepsi bol one a potom to islo z kopca.

Uvidime ci pridu s niecim novym, pripadne ci zacne nejaka znacka sit funkcne bundy, no zatial to nevyzera 2x ruzovo.

Uvidime ako to dopadne aj s tym brexitom, hadam to nedopadne tak, ze sa bude platit o 30% viac.

No aby som len nekecal, tak posledne som proboval od zaja tu arth jkt a ta zvrchna latka nie je ziadna slava,skusal som cez to dychaci test a teda sice som sa neudusil, ale od nepriedisnosti to nemalo daleko, microlight co mam tiez od nich je v tomto podstate lepsi, preto tie stretchove panely, teraz vsak z lepsieho materialu ako pontethorto. Velkostne tiez neviem ci sa posunuli, no pred rokom som si ju skusal na obchode a v xl mi bola tak akurat, teraz uz bola volnejsia, neviem ci som schudol, alebo je sirsia...
Bol to len taky lockdown kup na vyskusanie a otocku, no aspon uz viem ze by som to nechcel.

Ta narvik za 49€ so 100g primaloft black neurazi, taka ok bunda do mesta, na chodenie okolo nuly a slabo pod, no samozrejme na aktivny pohyb nic moc, no ma to taku prijemnu zvrchnu latku a celkovo fajn na nosenie.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 14, 2020 7:41

nad arth sem uvazovala ale prodysnost zaja me teda nakonec spis odradila z drivejsich zkusenosti a dik, ze to od tebe ctu.

ta hh hybrid je skvela ale nema izolaci na predloktich a profukuje mi tam vitr.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon pro 14, 2020 8:43

mike píše:Mozna tam nebude nikdo, protoze bude vsechno zavrene. Best in covid ;-)
Houbelec, uz je to otevrene, chodi tam lidi, kvuli hranicim hlavne Rakusane, ale najdou se tam i Cesi - vzdyt se testy na hranicich nekontroluji, tak proc bychom nezkusili, ne? :evil: (Ze kdyby je nekde kontrolovali a zjistili, ze jsou tam nezakonne, bez testu, tak maji na krku opravdu pekne pokuty, mozna i vetsi pruser, to neresi ](*,).)
Syn tam byl v patek, si tam kupoval nejake veci - ale on je momentalne "Videnak", takze to ma kousek a legalne. U Mammuta pry meli nektere slevy opravdu pekne... Vsak taky chodi maily kazdy druhy den, ze tam maji nejakou dalsi a dalsi slevu - za normalnich okolnosti by ted byly obchody tam preplnene turistami (hlavne) z Asie.

Tam to ani neni nijak "nakup pro otrle", protoze v jedne casti jsou vsechny obchody se vstupem z venku, z prostoru a tam pocet navstevniku zvykli regulovat na nejake mnozstvi i normalne, kdyz tam bylo lidi hodne. Takze to pro ne neni nic noveho, organizaci "maji v krvi".

Jinak (dost OT) pry ve Vidni i jinde je Cechu celkem dost, a to nejenom pendleru. Jak jsem psal, protoze se primo testy na hranicich nekontroluji, spousta lidi si zajde nakoupit, ale i na hory s tim, ze je snad nechytnou...

@mawe: doporucuji se kouknour i na zateplene bundy, ruzne druhy Insuloft od Scotta. Bohuzel, v CR - hlavne damske - moc prodejcu neprodava. Oni maji casto PL Gold (nebo nekdy Silver), obcas i castecne s Aerogelem (coz netusim, jak se promytne do prodysnosti :-k). Oni pouzivaji vnejsi latku Toray Airtastic, ta se mi zdala (ale jen pri kratkem zkouseni doma) jeste prodysnejsi nez Microlight. Jsem tu dundu potom prodal nekomu zde na OF, ten ji pouzil v Alpach (ale bylo to spise v lete ve vyssich polohach) a moc si ji tehdy chvalil. Jen ty Scotty jsou za normalni cenu dost drahe, daji se alo casto sehnat ve slevach, dokonce obcas i v CR, lepe vsak v zahranici.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 14, 2020 9:03

no udelala jsem si pruzkum a musim jit do panske. duvod? moje zada delky 52 cm :D jako fakt me nebavi kupovat damsky XL ktery je na 3 tlusty mikiny aby mi z nich nelezla pulka zad a necouhaly zapesti:D
jedina znacka co mi sedi je zajo a od nich bunda na aktivni pohyb nepripada v uvahu zateplena kvuli neprodysnosti

(treba DA damske budny v XL - vetsi malokdy delaj - mi pripada na 155cm/50 kg max).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 14, 2020 12:07

jak je to s polartec alpha pokud neni primo na telo (funkcni triko) ale trena na pws mikinu?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení