Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » čtv led 8, 2015 21:16

mě tedy PWS a membránovka stačí od cca 0°C po -20°C, a může foukat a sněžit jak chce
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » čtv led 8, 2015 21:21

jojo, na ten vítr už větrovka nestačí ani když je okolo 0°C, to už chce membránu


No to by sice podle me bylo lepsi ale spis v tom smeru, ze te mebranovka zabrani vetsimu uniku tepleho vzduchu a ve vetru bude ten ucinek znatelnejsi. Osobne, ale volim cestu lepsi izolace a zachovani prodysnosti ochraneho obalu :)

Mne naopak prekvapuje, jak PWS vyslo spatne


Jako PWS mam rad, ale porad je to pro me v podsate takove tlustsi triko, podle me jen o neco teplejsi nez treba IB260 s tim, ze lepe odola slabemu vetru.
Jako pod nulu uz si PWS nedokazu predstavit, to bych musel byt opravdu neustale hodne aktivni a roztopeny :) Pod nulu ted beru toho MHW Opicaka - moje PWS ma 360 g a high-loft Opicak ma nejaky 570 g - o dobrou polovinu vice. Navic ten opicak pod pertexem podle me funguje mnohem vic nez by odpovidalo vysi vaze oproti PWS, jelikoz je opicak chlupaty i vne, tak prikryty dalsi vrstvou vytvori hodne vzduchovych kapsicek. Ono ostatne to zabere par kilometru po rovine nez tuhle variantu roztopim do pohody, takze v -10 zacinam s kapuci a fleece rukavicema :)
Tahle kombinace bude odpovidat tak 100 g primaloftu one v bunde.
Proste ten fleece hmotnostne samozrejme na primaloft a spol nema, ale to me netrapi a ocenuji jine vyhody :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » čtv led 8, 2015 21:22

mě tedy PWS a membránovka stačí od cca 0°C po -20°C, a může foukat a sněžit jak chce


tak ve skleniku taky zraji rajcata v relativne dost nizkych teplotach :)
A kdyby neslo jen o prodysnost, tak i tak je pro me mebranovka materialove zlo, kteremu se vyhybam :)
Naposledy upravil scinkk dne čtv led 8, 2015 21:23, celkově upraveno 1
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » čtv led 8, 2015 21:22

.
Naposledy upravil booze dne pon dub 1, 2024 20:35, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » čtv led 8, 2015 21:24

mvaldo píše:Craft Active, Tilak Serak a DA Tornado aj pri -5C a nepocitujem zimu ani nepohodu:

tak přesně tuhle kombinaci taky používám, případně mam místo Tilak Serak, Tilak Femund, jak moc nefouká, tak je to v pohodě i při -15°C, ale jak začne pořádně foukne, tak už větrovka a PWS nestíhá, už nasazuji membránovku
Naposledy upravil fps dne čtv led 8, 2015 21:49, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod pavproch » čtv led 8, 2015 21:28

Chlopi, neblbnětě s tak kategorickýma prohlášeníma ohledně teploty, oblečení a pocitů... :-..

To vidím na sobě: jsou dny , kdy vydržím v -5st C enem ve wowci + nemembránový SS a nemám pocit zimy a jindy při stejné těplotě je mi zima v 5-ti vrstvé cibuli... čili nejen, že je to individi, ale navíc je to (aspoň u mě) velmi proměnné v čase... :oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mvaldo » čtv led 8, 2015 21:30

Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » čtv led 8, 2015 21:35

[
Naposledy upravil booze dne pon dub 1, 2024 20:33, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » čtv led 8, 2015 21:38

scinkk píše:A kdyby neslo jen o prodysnost, tak i tak je pro me mebranovka materialove zlo, kteremu se vyhybam

tak tohle beru, jaro, léto, podzim membránovku v současnosti nepoužívám, ale letošní zimu jsem zkusil Gore-Tex Active Shell, měl jsem jí celé dny na sobě, a můj závěr je takový, že to je na zimu ideální ochrana proti ledovému větru, sněhu, či mokru z tajícího sněhu když se prodíráš zasněženou kosodřevinou či lesem, a hlavně to vše stačí udýchat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 8, 2015 21:40

pavproch píše:čili nejen, že je to individi, ale navíc je to (aspoň u mě) velmi proměnné v čase... :oops:

To proto, ze cibulujes :P Ja nosim stejne obleceni celou zimu a jsem furt v pohode ;-) No dobre, relativne v pohode, v nejhorsim oblecu tu treti vrstvu :P

Jinak, jestli sis nevsiml, tak booze meri objektivni hodnoty za v ramci moznosti stejnych podminek. To uz neni dojmologie.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Příspěvekod budo » čtv led 8, 2015 21:44

Organismu pri rychlejsi chuzi trva cca 40 minut nez se zahreje a uvede do provozni cinnosti, včetně metabolickych procesu. Pak zas bude hrat roli postupne unava a potreba po doplneni zivin. Takze i kdyz ty testy byly provedeny jednou stejnou osobou ve ve srovnatelnem pocasi na stejne trase, testy jednotlivych bund nemuzou byt srovnatelne. Je fajn, z booze delas nadsene takovy srovnani, ale o vypovedni hodnote takoveho pokusu myslím, ze nemuze byt brana jednoznacne a z je zkreslana vyse uvedenym.

~tapatalked~
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » čtv led 8, 2015 21:46

je na zimu ideální ochrana proti ledovému větru


Jo to zas jo, dle zvolene trasy bych si urcite vzal tu membranovka i kdyby jen jako zalohu. Navic treba aktualni vetrovku (a cele kombo) jeste nemam natolik odzkousene, abych nevyrazil bez nejaky zalohy. A pokud by me membranovka neudychala ani v zime, tak ji muzu prodat a koupit za par stovek nejakou zaterovku :) Ostatne aktualni mebranovka taky stale ceka na poradne otestovani. Treba to pak jeste prehodnotim.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » čtv led 8, 2015 21:47

booze píše:@fps -20 nekde na horach pri vichrici a snezeni je dost hukot. Jednou na Hochschwabu v dubnu jsem si kopal cepinem diru, abych si odpocinul a zahral se. Mit teplejsi vrstvu, mel bych to na haku.

CoolMax, PWS, membránovku mam na chození, na situace co popisuješ, na odpočinek, nebo jako zálohu do spacáku mam v batohu Sir Joseph Koteka Compact
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » čtv led 8, 2015 21:54

Organismu pri rychlejsi chuzi trva cca 40 minut


To jo, navic pokud clovek nejdriv klepe zimu kus cesty v PWS tak vysledek nasledujicho testu v dostatecne izolujici bundy asi muze byt predchozim taky slusne zkresleny oproti nasledujicmu testu s dalsi dostatecne izolujici bundou :)

Ale tak ten kopec jeste muze byt zajimavy, clovek se do nej zahreje rychle. Jen to chce pak jeste zaradit chuzi na kopci ci z kpce, protoze pokud je kopec vydatny, tak se zpoti i v te nejprodysnejsi bunde, jde o to, za jak dlouho to clovek vykompenzuje do pohody. Ale jestli bude toto schopen zachytit ukazatel vlhkosti vzduchu si uplne jist nejsem :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re:

Příspěvekod booze » čtv led 8, 2015 22:00

x
Naposledy upravil booze dne pon dub 1, 2024 20:35, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 8, 2015 22:03

To jo, ale zkuste navrhnout test, ktery to zmeri objektivne a ktery se obejde bez klonovani a stroje casu. Porad si myslim, ze tohle je lepsi, nez dojmologie. Aspon nejake udaje k zamysleni a porovnani.

Zakladni problem totiz vidim v tom, ze vetsina lidi nezkousi najit to nejlepsi pro sebe, ale ridi se tim, co si kdysi precetla (v marketingovych materialech :P) a obleka se mizerne a ani to netusi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » čtv led 8, 2015 22:11

A nejake navrhy, aby nedochazelo ke zkresleni?


Dokonalsti v tomto smeru dosahnout nelze, takze bych to neresil, ja myslim, ze i tak zajimavy, jen rproste vime, jak na to nahlizet. Pokud se ti chce, zkusil bych ten kopec. Muze se tam ukazat par dalsich zajimavosti a navic kopecky tu prece mame radi, ze? :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » čtv led 8, 2015 22:12

d
Naposledy upravil booze dne pon dub 1, 2024 20:32, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » čtv led 8, 2015 22:14

x
Naposledy upravil booze dne pon dub 1, 2024 20:31, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 8, 2015 22:15

Kopec urcite, ale dost velky, aby ses stihnul zpotit. Aspon 100 vyskovych metru by to chtelo, 400 by bylo lepsi, ale to by pri pate bunde uz mohl byt problem ;-) Aha, mezitim jsi dopsal 180 metru, to by mohlo stacit.

Spis jde o stejne podminky na zacatku, sucha zakladni vrstva je myslim docela zasadni, jen se bojim, ze 5 stejnych tricek nemas ;-) Aspon dve a susit a pred startem si vzdycky dat treba deci nebo dve tepleho sladkeho caje?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » čtv led 8, 2015 22:25

x
Naposledy upravil booze dne pon dub 1, 2024 20:31, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 8, 2015 22:35

Koukam, ze mas podobnou spotrebu IB 150 jako ja ;-) Blbe je, ze tohle neni dobra prvni vrstva, vlaste ani moc horsich neznam... na poceni myslim, jinak jo. Ale zas pro relativni porovnani by to mozna fungovat mohlo. Vem si k tomu jeste rucnik, aby ses mel po sundani mokreho hadru cim utrit 8)

A jeje, uz vidim ty titulky... :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » čtv led 8, 2015 22:45

x
Naposledy upravil booze dne pon dub 1, 2024 20:31, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 8, 2015 22:47

Dobre, dobre, lepsi merino, nez dratem do oka ;-) A nakonec, mizerne se v tom budes citit ty :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » čtv led 8, 2015 22:53

x
Naposledy upravil booze dne pon dub 1, 2024 20:30, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 8, 2015 22:58

Mas k tomu pomocnika nebo pomocnici s autem? Bylo by fajn se po kazdem kolecku krome prevleceni do sucheho trochu zahrat v teple a odpocinout si.

Rekl bych, ze nejzajimavejsi bude kontinualni zaznam tj. jak se meni vlhkost a teplota v case. Mozna to nech bezet i pri sestupu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » čtv led 8, 2015 23:08

x
Naposledy upravil booze dne pon dub 1, 2024 20:30, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 8, 2015 23:13

Moc dat nevadi, udela se z toho graf. Dal bych 10 nebo 20 sekund. U vyskomeru mam minutu, ale prevyseni chodim o rad vic. Grafy z toho lezou pekne. U GPS davam 10 metru nebo 8 sekund (ma dva zpusoby zaznamu).

Dost zalezi na tom, jak budou data vypadat. Jestli se budou menit spojite nebo skakat nahoru a dolu. Tohle se da jen vyzkouset, ale obecne vic dat neni na skodu (muzes zprumerovat v case), min jo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv led 8, 2015 23:50

pavproch píše:jsou dny , kdy vydržím v -5st C enem ve wowci + nemembránový SS a nemám pocit zimy a jindy při stejné těplotě je mi zima v 5-ti vrstvé cibuli... čili nejen, že je to individi, ale navíc je to (aspoň u mě) velmi proměnné v čase... :oops:
JJ, PP ma v tomto pravdu. Mezi svatkama jsem si z domu (kde bylo tehdy +21) jsem si odskocil nakoupit do Shopping Parku (cca 12
min rychle chuze) a tam i zpatky jsem byl v tech asi -2 a slabounkem obcasnem vetricku tak promrzl nahore, ze jsem se doma nzahral ani do dalsiho dne. O par dnu pozdeji jsem ve VT slapal nahore naprosto stejne obleceny, jen zateplene kalhoty ve stejnem vetru ale pri -17 az cca -23 cely den a dalsi taky pomalou chuzi, abych se nezpotil ani nahodou a musel jsem krome prestavek cely cas mit rozepnutou bundu, obcas si dat dole rukavice. A mel jsem sice caj v termosce, ale ten jsem si dal asi deci jeste teply a potom jeste jednou za par hodin ale uz jenom vlazny - a stejne jsem jeste nejakych dalsich 15 min stal na miste bez pridaneho zatepleni.
A pred par lety jsem si na fotkach vsiml, ze jsem uplne stejne obleceny (ehm, spodni pradlo jsem na fotkach nezkoumal, to jsem mel mozna jine slipy :-)) chodil tyden v zime pri -15 a min a i silnem vetru v Tatrach a v lete v Otztalskem udoli pri slunecnem, ale casto vetrnem pocasi, sice kolem 2700-3200m, ale vetsinu casu v teplotach 20 - 30 stupnu, v udoli (to jen kratce na a z ubytovani) i 35. V obou pripadech cely den, regulace jenom zipem. A ani v zime ani v lete jsem se nijak zvlast nepotil. Ani se neopovazuji napsat, ze to bylo v bavlnenem tilku, flanelce, Polartec WindPro bunde a membranovce s polorozpadlou membranou.Pro mne je toto dukaz, ze u mne muze cibule dobre fungovat. A taky, ze jsem dlouhe roky nemel (a ani ted nemam) velkou chut na podobnem obleceni menit (krome flanelky vymenene za Silkbody triku z hodvabu/vlny/bavlny), protoze mne se toto osvedcilo a plne postacuje a ze marketingove kecy na mne tak moc nechytaji. Ale boozeho test by asi ukazoval velice rozdilne teploty na latce a pritom subjektivne cca podobne pocity.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát led 9, 2015 1:32

mvaldo píše:-16C, Devold Expedition a Tilak Ketil a po 30 min. chodze vlhka bunda!

Spatna bunda. Malo prodysna. Mam pocit, ze tu s ni nekdo mel stejny problem (fps?).

scinkk píše:Jako PWS mam rad, ale porad je to pro me v podsate takove tlustsi triko, podle me jen o neco teplejsi nez treba IB260 s tim, ze lepe odola slabemu vetru.

Hmm, ja jsem teda PWS mikinu nikdy nemel, takze to nedokazu uplne posoudit, ale rukavice, ponozky a kukla jsou teple dost, rozhodne podstatne vic, nez IB260 merino, to mam (a uz nepouzivam). Navic tu spousta lidi tvrdila, ze se v tom neda chodit, protoze je to moc teple. Minimalne do kopce. Proto jsem vysledky docela prekvapen.

scinkk píše:Tahle kombinace bude odpovidat tak 100 g primaloftu one v bunde.
Proste ten fleece hmotnostne samozrejme na primaloft a spol nema, ale to me netrapi a ocenuji jine vyhody

Jako ze je sice tezsi, ale zato min pohodlny? :twisted:

booze píše:@fps -20 nekde na horach pri vichrici a snezeni je dost hukot. Jednou na Hochschwabu v dubnu jsem si kopal cepinem diru, abych si odpocinul a zahral se. Mit teplejsi vrstvu, mel bych to na haku.

To mi pripomina, jak jsem pred par lety byl v listopadu v Gesause. Ctyrsezonni pocasi. V poledne na Hochtoru v tricku, pri sestupu prisel podzim a vecer dole v udoli byly nekolikacentimetrove snehove krystaly a priserna kosa. Uz v pulce sestupu jsem na sebe nacibuloval vsechno, co se dalo, a na to membranovku. Dole jsem myslel, ze zmrznu. Nastesti jsem rychle chytil stopa a autu se hezky mlzila skla zevnitr, jak jsem byl mokry. Naprosty cibulovy diskomfort, proklinal jsem se, ze jsem si nevzal primaloftku, v te bych byl uplne v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení