Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Will » pon lis 7, 2016 17:49

Cumulus INCREDILITE, když je o ní řeč, kde bych ji mohl vyzkoušet, konkrétně v ČR?
Po případě, jak je to s velikostma, jsou, že tak řeknu standartní? :)
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 7, 2016 17:50

@IvanSVK: celou zimu chodim ve meste v merino v tricku s kratkym rukavem (IB 150) a na tom bundou zateplenou Primaloftem One (Gold) 100 g/m^2. OK, kdyz jednou za par let prijdou opravdu mrazy pod -10 nebo je mi nejak mizerne, tak si nekdy dam jeste druhe merino s dlouhym rukavem, taky asi 150 g/m^2. Bunda neni moc prodysna, coz je ve meste vyhoda, jelikoz neprofoukne a ani na ten kratky rukav neni vitr citit.

Konkretni bundu ti neporadim, sam bych potreboval, jen abys koukal po necem podobnem. Klidne to muze byt i perovka s odpovidajicim plnenim. Chce to ale predem vyzkouset, mne by treba Pertex Quantum vadil vevnitr, protoze neni moc prijemny na hole telo, zvlast lehce zpocene, prijde mi trochu "lepivy".
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mvaldo » pon lis 7, 2016 18:01

novinka, Tilak SPIKE ...
videl niekto?
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » pon lis 7, 2016 18:04

koukám teď na stránky climbing.cz a mají tam Rab Microlight Alpine Jacket za velice slušných 3500 káčé. Ale jen pro velký chlapy, v obou barevných variantách jen XXL
Za dobrou cenu je teď i Continuum Hoodie, dokonce i v Sku, bych to i odzkoušela, zda by sedla, ale odrazuje mě Pertex Quantum GL (jsem se tu v diskuzi dočetla, že je snad ještě horší než obyč Quantum). Chjo, proč raděj nemaj v Sku tu s microlightem, ta je skvělá :(
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 7, 2016 18:09

Tu jsem si tam tusim vloni zkousel. Velmi se mi libila a vzal bych ji, ale mela moc uzke rukavy, sedely primo na tele a jeste dost tesne. To by nefungovalo, na rukach se potim a je potreba trochu mezera, aby to odvetralo. Skoda, jinak bych ji vzal, velikost jeste meli spravnou. Microlight je podle mne dobra volna, mnohem lepsi, nez Quantum (o GL nemluve).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mvaldo » pon lis 7, 2016 18:13

cize RAB Microlight Alpine je dobra volba? nie je strihom velka?
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 7, 2016 18:21

Na mne (180/90) bylo XL akorat, az na ty rukavy. Doporucuju predem vyzkouset.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » pon lis 7, 2016 18:27

Laďa (176/75) ji má v Lku, rukávy jsou mu široké dostatečně
střihem je psáno slim, ale není to nic tragického (Laďa upnutý věci nesnáší a sedí mu příjemně, a to i na flísce)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » pon lis 7, 2016 21:58

mimochodem, když už jsem tu vytáhla péřovky ... Po neúspěšném loňském "honu" zas pokračuji v hledání nějaké péřovky pro sebe (teď loupím Laďovu, je mi sice krapátek dost větší, ale super, ovšem na zimu bychom měli mít peří oba, aby mi muž nezmrzl :mrgreen: , starou péřovku se mi už tahat nechce ). V Grindelwaldu, kam mě posílal grco, jsme sice na výletě nakonec byli, ale po několika dnech pochodování s báglem mi bylo fakt blbý jít něco zkoušet, takže Montbell bohužel nebude :|
Jaký je Malachowski Climber? Podařilo se mi, snad správně, najít, že vrchní materiál je Toray Airtastic, víte o něm něco? Hlavně jak je prodyšný, krom různé marketingové chvály jsem toho moc nenašla.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod remy77 » pon lis 7, 2016 22:32

Will píše:Po případě, jak je to s velikostma, jsou, že tak řeknu standartní? :)


Ked som ju kupoval mal som 180/103, teraz 180/90 a mam XL. Kamos so 185/90 ju skusal a dlzka bola uz má hrane. Povedal by som, ze cislovanie patri k tym mensim.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod IvanSVK » úte lis 8, 2016 11:13

mike píše:Konkretni bundu ti neporadim, sam bych potreboval, jen abys koukal po necem podobnem. Klidne to muze byt i perovka s odpovidajicim plnenim.

A takato kombinacia?
https://www.hanibal.cz/black-yak-bunda- ... et-id19383
IvanSVK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte úno 23, 2016 11:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » úte lis 8, 2016 16:42

mvaldo píše:novinka, Tilak SPIKE ...
videl niekto?

vyděl, i zkoušel, ale lepší je Tilak Femund a Tilak Aira, a obě bundy koupíš za cca stejnou cenu jako stojí jedna bunda Tilak Spike, a váha dvou bund bude cca stejná jako váha jedné bundy, kdyby byla celá z Polartec Alpha, tak by to možný bylo něco jiného?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » úte lis 8, 2016 16:55

mike píše:Na mne (180/90) bylo XL akorat, az na ty rukavy. Doporucuju predem vyzkouset.

u mně to bylo to samé, jak jsem tu taky kdysi psal, a to u XXL
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 8, 2016 18:13


Tezko rict. Ani vyrobce nepise, kolik tam vlastne izolace je, takze jedine osahat a vyzkouset. Osobne se mi nelibi, prijde mi preplacana. Kombinace peri a Primaloftu je ve meste uplne zbytecna (a myslim, ze nejen ve meste) a PWS casti budou spis na skodu. V jednoduchosti je sila a tenhle vyrobce to evidentne vidi opacne a navrhuje stylem pejsek a kocicka pekli dort. Tim nerikam, ze pro tebe bude spatna, ale bez poradneho vyzkouseni bych ji rozhodne nekupoval.

Technicka: zkracuj prosim citace a pokud mozno necituj cele dlouhe prispevky. Staci relevantni cast, koukni vyse, jak jsem ti prispevek upravil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 8, 2016 18:17

fps píše:kdyby byla celá z Polartec Alpha, tak by to možný bylo něco jiného?

Koukam na to a nechapu. Uz i u Tilaku se uplne zblaznili a inspirovali se u pejska a kocicky. Cim vic ruznych materialu, tim vic Adidas #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod IvanSVK » úte lis 8, 2016 22:57

mike píše:Tezko rict. Ani vyrobce nepise, kolik tam vlastne izolace je,...

Aha, myslel som ze to je naopak vhodne ked je tam viac materialov naraz :D

Napr. takto skratit?
IvanSVK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte úno 23, 2016 11:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř lis 9, 2016 1:18

Proc by melo byt? Sectou se nevyhody a vyhody odectou. Peri plus Primaloft jeste dejme tomu i kdyz k tomu nejak nevidim duvod, ale PWS funguje jinak a dohromady to moc nepujde. Podle mne jde ciste o snahu se odlisit, zaujmout neinformovane zakazniky a vytahnout z nich vic penez. Jsem naopak zastancem KISS. Jednoduche, funkcni, zadne zbytecnosti a komplikace. Dokonce i jina gramaz izolace na tele a rukavech mi prijde jako minus.

Jo, takhle zkracene je to OK.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř lis 9, 2016 8:14

Ja jsem u Alphy, myslim, psal, ze prodysnost i vyhrevost bude mit urcite srovnatelnou s Powerstretchem, pokud se da do ne moc profukujiciho ale dobre dychajiciho materialu. A prave proto se mi jevi docela zbytecne michat PA s PWS, to uz udelat radeji bundu primo z PA a dat jej zvenku do prodysnejsi (ale jeste dostatecne neprofukave) latky nez Pertex Microlight a vevnitr muze byt klidne sitovina. Myslim, ze presne tohle by bylo idealni vyuziti PA, kde by ta izolace mohla naplno projevit sve vyhody.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » stř lis 9, 2016 16:48

mvaldo píše:cize RAB Microlight Alpine je dobra volba? nie je strihom velka?

Meli problem, ze jim lezlo skrz prachove peri. Mam Microlight vestu a 2x jsem ji reklamoval. :roll:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř lis 9, 2016 22:17

apuka píše:Ja jsem u Alphy, myslim, psal, ze prodysnost i vyhrevost bude mit urcite srovnatelnou s Powerstretchem...

Mozna, ale urcite ne pri stejne gramazi. PWS mas bezne 240 g/m^2 a takovy PA se nejspis ani nedela. Srovnatelny Primaloft One ma tak 80 nebo 100 g/m^2. Uz jen z toho mi nedava smysl, proc to kombinovat. Prijde mi to jako samoucelna onanie designera, ktera uzivateli nic neprinese a naopak vezme. Leda snad pocit, ze ma skvelou "technickou" bundu, coz jeste bude vylepseno nesmyslnou cenovkou. Za mne at si takove blbosti strci do rusufur, v jednoduchosti je sila [-( Bud chci primaloftku nebo PA nebo PWS. Kazda funguje jinak, hodi se na neco jineho a pro nekoho jineho, takze kombinace se pak nehodi na nic a pro nikoho. Leda snad pro hipstery do mesta :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv lis 10, 2016 8:50

Nejak tak jsem to myslel taky.

Vcera jsme byly s manzelkou v HUDY, hleda nejakou tenci flisku vyraznejsi svetle barvy na pobihavani, aby byla lip kolem cesty ve tme videt (na sidlisti). Ze moc toho nemaji (resp. jedine LS, ktere jsou ale na min o 15 cm vyssi postavu), to by clovek presel. Ale videli jsme, myslim Kari Tara nebojak se ten vyrobce jmenuje, "zateplovaci" bundu, ktera byla v kombinaci snad peti ruznych latek. Nejaky sustak na brichu asi po prsa (vzadu jsem se ani nekoukal), v nem nejaka synt. izolace, na ramenou tenka flisova latka, na bocich uplne tenka stretchova latka, malem vypadala jako hustejsi sitka, na rukou kombinace dvou nebo tri latek :roll: . Prakticky kazda latka ve "sve" barve, takze bundu naprosto uzasna, urcite ji nikdo neprehledne. Jen nevim, k cemu je dobra. :((
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod tlacenka » čtv lis 10, 2016 10:01

at nezadelavam forum dalsim duplicitnim vlakem

rad bych zateplenou bundu - moje (asi naivni predstava) byla neco, co vypada jako normalni funkcni bunda, akorat je to zateplene :))) ty veci od tilaku mi prijdou..rekneme divne .)
nechci peri (jen cz/sk, zadny extra narocny pohybovy akce nemuzu ani delat)
nechci "buchticky"
nemam problem zaplatit, ale musi to mit smysl (ne jenom platit za znacku)
zatim jsem "vyradil"ze sveho vyberu tilak, directalpine, pokukuji po ortovoxu, ale zatim zkoumam zdejsi vlakna .)

cenove tak do 15000 czk s tim, ze neni nutne mit uplne to nejdrazsi jen proto, ze je to nejdrazsi
kdyz to bude mit bezproblemovou dozivotni zaruku (do konce meho zivota, ne ¨do konce zivotniho cyklu vyrobku) jsem ochoten zvazit :))
diky za tipy a napady a zkusenosti
tlacenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř úno 12, 2014 16:36

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » čtv lis 10, 2016 10:48

Ortovox používá k zateplení vlnu, těžko říct jaké to bude mít parametry, ale myslím, že to vzhledem na jednotku hmotnosti bude méně teplé než klasická syntetika jako třeba Primaloft. Dál bych se bál, zda se v tom nebude držet vlhkost, co vím tak vlna jí ráda nasává. Jinak kvalita a zpracování u Ortovox je velmi dobrá. Tvůj dotaz chápu tak, že nechceš peří a bunda by měla být spíš na tělo. Co tu ale chybí je do jakých teplot to chceš používat, všechno má svoje limity. Jinak na nepohybové aktivity je to peří právě nejlepší izolace, poměr váhy, hřejivost a komfortu je nejlepší. Z jakého důvodu ho nechceš ? Jinak skus se podívat třeba na značku Arcteryx a jejich bundy Atom a Proton.
http://www.arcteryx.com/ProductFind.asp ... ed_Jackets
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » čtv lis 10, 2016 10:54

Piere111 byl rychlejsi a presne jak pise Arcteryx AR hoody
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod tlacenka » čtv lis 10, 2016 11:09

tak upresnuji - cechy a okoli teploty okolo nuly - +-10 stupnu, obcas snih, obcas dest - klasika
toho peří se nezbavuji nutně proto, že bych k němu měl odpor, ale přišlo mi, z toho co jsem tu zatím načetl, že ho pro CZ nepotřebuji - pokud bude nějaký dobrý model, klidně to na mě tlačte .)
bundu chci spíš volnější - 1) jsem atleticka postava Homera Simpsona, 2) nemam rad veci na telo
takze peri vracim do vyberu diky vam :))
na ty bundy kouknu
tlacenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř úno 12, 2014 16:36

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » čtv lis 10, 2016 20:07

tlacenka píše:rad bych zateplenou bundu - moje (asi naivni predstava) byla neco, co vypada jako normalni funkcni bunda, akorat je to zateplene :))) ty veci od tilaku mi prijdou..rekneme divne .)
nechci peri (jen cz/sk, zadny extra narocny pohybovy akce nemuzu ani delat)

tak to se ptáš na špatném diskusním fóru, kup si něco třeba v Hervisu nebo v Intersportu, a ušetříš 90% peněz
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv lis 10, 2016 20:26

Nesouhlasim. Pta se spravne a na spravnem miste. Penize evidentne setrit nechce.

Moje stare bundy od MHW, coz je outdoorova firma, jeho pozadavky splnuji a ja jsem s nima spokojen. Bohuzel firmu pozdeji znicili marketoidi a nova verze teze bundy uz moc pouzitelna neni. To, co maji v Hervisu a Interportu, jsou vesmes sunty, ktere nejsou prijemne na noseni a nefunguji. Protoze jsou obvykle z neprodysneho a nepoddajneho materialu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod zdenki » čtv lis 10, 2016 21:03

mvaldo píše:cize RAB Microlight Alpine je dobra volba? nie je strihom velka?

U Rabu pozor na rok výroby... oni asi v 2015 změnili (k lepšímu) střih - celkově tuto bundu a vestu zúžili.
Mám Microlight vestu přes dva roky a musel jsem si ji nechat zúžit a vrátil jsem tenkrát Microlight bundu, protože mi byla celkově (trup i rukávy) široká. Vše vel.XL. Nedávno jsem koupil (na Climbing.cz) tu zlevněnou červenou Microlight bundu znovu a sedí mi perfektně. Mám 185/90 - opět vel.XL

booze píše:Meli problem, ze jim lezlo skrz prachove peri.

U té vesty sem tam pírko vyleze, ale to mi dělá u všech péřových bund (vest). Hlavně, když v ní oblečený, jdu s batohem (stačí i s lehkým po městě) a nebo když je kosa a spím v ní oblečený ve spacáku...
Můžu posoudit tyto výrobce - Marmot, MHW, SJ, Rab. A z tohoto hlediska je asi nejlepší SJ, ten softex pouští pírka nejmíň...

mike píše:Peri plus Primaloft jeste dejme tomu i kdyz k tomu nejak nevidim duvod

Minulou zimu jsem zkusil koupit Mammutku, která je zateplená kombinací 60% peří a 40% PL Silver. Je skvělá na bežné nošení, hlavně na zimy na jižní Moravě :-) (okolo nuly a vlhko). Je mi v ní víc teplo než v samotném PL ve srovnatelné gramáži a proti peří tomu nevadí i velká vlhkost. Asi třikrát jsem v ní schválně zmoknul a nevadilo to...
Samozřejmě čisté peří zase víc zahřeje a dá se daleko líp sbalit.
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv lis 10, 2016 21:08

zdenki píše:U Rabu pozor na rok výroby... oni asi v 2015 změnili (k lepšímu) střih - celkově tuto bundu a vestu zúžili.

To je zmena k lepsimu? :-k Mne ta stara prisla akorat, ale ja mam radeji volnejsi strih a u zateplene bundy si myslim, ze je to vyhoda i funkcne.

zdenki píše:Nedávno jsem koupil (na Climbing.cz) tu zlevněnou červenou Microlight bundu znovu a sedí mi perfektně. Mám 185/90 - opět vel.XL

Co rukavy? Zmenilo se na nich neco nebo jsou porad stejne uzke?

zdenki píše:Je mi v ní víc teplo než v samotném PL ve srovnatelné gramáži a proti peří tomu nevadí i velká vlhkost. Asi třikrát jsem v ní schválně zmoknul a nevadilo to...
Samozřejmě čisté peří zase víc zahřeje a dá se daleko líp sbalit.

Otazka je, jestli by samotna perovka nefungovala lip. Booze tvrdi, ze vlhkost nevadi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod zdenki » čtv lis 10, 2016 22:03

Jasně, pro mě k lepšímu. Ta stará byla široká už moc.

Rukávy jsou úzké tak akorát :-), krásně pod ně vleze IB 260+PWS. Ale tak jak píšeš svoje pocity z té bundy dřív, tak tahle přepracovaná pro tebe na 100% není...

Nevím, možná jo. Ale mě u skvěle seděl střih, tak jsem ji zkusil. V lehčí péřovce už jsem taky zmoknul a nic hrozného se nedělo, ale tahle uschne rychleji...
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení