Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon říj 31, 2016 0:23

booze píše:- byl navrzen tak, aby u nej fungoval knotovy efekt a vlhkost se nesrazela uvnitr izolace, ale byla transportovana od tela a na svrchi latce se odparila

Knotovy efekt je fajn vec, ale funguje jen na vodu v tekutem stavu. Takze to opravdu musi byt obleceni na telo. Jako PowerDry, ten to taky umi, ale musi sedet na tele. Dokazu si predstavit, ze PA sedi na nem a pak to fungovat bude, mne je ale takove vrstveni neprijemne (snesu jen to jedno triko a vyssi gramaz uz je na hrane). Radej volnou primaloftku, ktera knotovy efekt nepotrebuje, protoze pot se odparuje z tricka a prochazi skrz jako para. A ta castecne kondenzuje na svrchni latce a pak uz je to stejne.

booze píše:- soucet vnitrniho materialu, vnejsiho, PA tvori ochranu pred vetrem

K tomu jsem uz citoval vyse:
Both types of insulation are engineered to increase your comfort range during heavy exertion by improving air flow, wicking away moisture, and stretching more than traditional synthetics. The trade-off is less wind resistance and less warmth.
Jenze ja od bundy v zime chci, aby mi v ni bylo teplo a aby aspon trochu chranila proti vetru... Klasika, mame pozadavky, ktere jdou proti sobe a ve vysledku se musi neco obetovat. Ja jsem ochoten obetovat trochu vetrudolnosti, aby se dostala zevnitr para, ale tepla moc ne, to radej vyresim zipem.

Verim, ze pro rychle bezkare a bezce to asi nemusi byt spatne, ale mne na tom nelaka vubec nic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod aksam » pon říj 31, 2016 9:07

Na běžky je moje 60 g /m2 PA bunda ideální, v kombinaci s power dry trikem s dlouhým rukávem, funguje i komínový efekt......
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon říj 31, 2016 9:40

booze píše:Tak jsem si nacetl ten Primaloft Alpha
Myslim si, zes cetl spise o Polartec Alpha :wink:
booze píše:- sposta navrharu bund to nepochopila a bundy nefunguji spravne, protoze vnejsi materialy jsou malo prodysne
Ano, v RP jsem se dival na Ternua bundu, castecne z PA (rukavy z P Powerstretchu, ktery moc prodysnejsi jak PA neni :roll:) a tam,kde byl PA, maji Pertex Quantum #-o ](*,). A toto je docela bezne...
booze píše:- pokud je svrchni tkanina mokra (dest), tak PA (dle mych zkusenosti i Primaloft ECO) je schopny porad zachovavat sve vlasnosti a udrzet cloveka v suchu a teple.
Prvne, momentalne je PL ECO blbe oznaceni, protoze kazdy druh PL ma svoji Eco verzi :roll:
Zadruhe, PA zachovava za mokra (nejenom svrchni latky) prakticky 100% tepelnou ucinnost. Primaloft udava (nekde se to da najit) u Goldu 98% tepelnou ucinnost a u Silveru 84(nebo 85)% tepelnou ucinnost za mokra, Black nevim. Navic je to taky zavadejici, protoze stejne oznaceni (Gold, Silver, Black) pouziva hodne docela ruznych materialu s pomerne odlysnymi vlastnostmi, napr. u Gold jich je 10 (ze stranek Primaloftu):
PrimaLoft® Gold Insulation
PrimaLoft® Gold Insulation Down Blend
PrimaLoft® Gold Insulation Eco
PrimaLoft® Gold Insulation Active
PrimaLoft® Gold Insulation Luxe
PrimaLoft® Gold Insulation Eco for Footwear
PrimaLoft® Gold Insulation Eco with Grip Control
PrimaLoft® Gold Ceramic Blend
PrimaLoft® Gold Insulation Merino Wool Blend
PrimaLoft® Gold Insulation USA

Jeste pro Mika: Kdyz se chces bavit o jedne, nejlepsi, nejvyssi variante PL, tak je tezky vyber... Jak vidis, neni to jen PL Gold - a uz vubec ne PL1, ten je ponekud odlysny od PL Gold(-ů), navic mem dojem, ze ani PL One neni to same jako PL1 :-). Krom toho, nekteri hodne kvalitni vyrobci pouzivaji i ve svych nejvyssich modelech napr. PL Silver, hlavne High Loft - minimalne z duvodu, ze ten je nejtrvanlivejsi ze vsech izolaci PL, navic dava nejvyssi loft, tudiz i nejvyssi teplo - jenom ne na jednotku vahy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon říj 31, 2016 16:29

Nedelej v tom zmatky vetsi, nez marketoidi ;-) PL1 je jen jiny zapis PL One a pouziva se od doby, kdy s nim prisli. Tenkrat byl jen PL1 a vsechno bylo jednoduche. Pak pridali Sport a Eco. Porad to bylo jednoduche. No a pak prisli marketoidi, prejmenovali to na Gold, Silver a Black a co udelali ted se uz neda slusnymi slovy popsat #-o

Tady se snad ale muzeme bavit normalne. Takze Primaloft One = PL1 = Primaloft Gold.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod MACI » pon říj 31, 2016 16:30

Tak jsem si to trosku procetl a nacerpal info, nenasel jsem ale zadne zkusenosti s Decathlon perovkou. Vim ze to bude celkem lowend a asi tady nebude moc popularni, ale mate nekdo zkusenost nebo nejaky komentar k http://www.decathlon.cz/cs/p/8318548_pa ... l#/1-200-s ?
Kamarad ji ma rok, ale jen na chozeni po meste a do prace, pochvaluje si ze je prijemna a hodne tepla a peri z ni neleze :D
Ja o ni uvazuju na zimni turistiku po Beskydech, do batohu na skialpy na obleceni po vystupu, a nebo holt na litacku, odklizeni snehu kolem domu atd. Proste takove univerzalni pouziti (ale na lyze i do prace a mesta mam jine bundy). Mozna bych se v ni odvazil i do Tater :D Laka me tou cenou, nebude me stvat kdyz si ji treba nekde roztrhnu nebo nejak znicim.
Na PL strankach k ni maji vice info i foto i hodnoceni a lidi ji docela chvali http://www.decathlon.pl/kurtka-puchowa- ... 18548.html
MACI
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob úno 22, 2014 14:02
Bydliště: Tesinsko

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon říj 31, 2016 16:32

aksam píše:Na běžky je moje 60 g /m2 PA bunda ideální, v kombinaci s power dry trikem s dlouhým rukávem, funguje i komínový efekt......

Kudy? Rozepinas si zip?

Je PA bunda zevnitr mokra nebo vlhka, kdyz se hodne potis?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod pavproch » pon říj 31, 2016 18:24

budu se opakovat, ale to je matka moudrosti....

zateplená bunda je z principu úplná blbost.... neb dvě vrstvy "šusťáku" a izolace mezi nima prostě fyzikálně NIKDY nemůžou dosáhnout na vlastnosti:

a) nepropo jako vykazují membránové/zátěrové HS bundy
b) flísky/powerstreče/jagrova drtiče mrazu co se prodyšnosti a propustnosti par týče

čili imho místo jedné zateplené bundy je třeba se naučít žít se "zateplovací" vrstvou z materiálu viz výše a k tomu (převážně v báglu) HS bunda...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon říj 31, 2016 18:33

:roll: koukam, ze ti te chemie asi dali malo... ;-)

Ad a: nemuze, ale ono to ani neni potreba. Proste neni, smir s tim. Nebo si najdi muj prispevek, kde jsem psal, jak mi primaloftka zafungovala v desti. Velmi dobre, coz bylo i pro mne prekvapeni. V zime jsou podminky obvykle o dost lepsi a opakuju, nepromokavost neni potreba.

Ad b: pravda, je lepsi. Kdyz zvolis spravne materialy a obetujes nepromokavost, ktera neni potreba.

pavproch píše:čili imho místo jedné zateplené bundy je třeba se naučít žít se "zateplovací" vrstvou z materiálu viz výše a k tomu (převážně v báglu) HS bunda...

Proc bych se mel ucit zit s necim, co je horsi, kdyz mi zateplena bunda naprosto vyhovuje? A od minule zimy uz mam zas i zateplene kalhoty :finga:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod pavproch » pon říj 31, 2016 18:36

chemie bylo (a bude) tak akoráth, neboj.... :twisted:

jo, na tom se shodneme, že prodyšnost zateplené bundy je tragická v porovnání třeba s flísem.... ale to je asitak všecko, na čom sa shodneme....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon říj 31, 2016 18:40

No tak, neprekrucuj, pisu, ze je lepsi. U me bundy nez u PWS, to mam vyzkouseno. Klasicka fliska mozna bude trochu prodysnejsi, ale ta ma zas nulovou vetrudolnost. Kazdopadne, prodysnost zateplene bundy muze byt naprosto dostatecna a taky byt musi, jinak to poradne nefunguje. Kdyz nekdo zabali Primaloft treba do Pertex Quantum, tak je to holt akorat do mesta nebo na zastavky, jinak tece voda z rukavu. Takovou si ale nekoupim, koupim prodysnou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod aksam » pon říj 31, 2016 18:53

mike... jak jsem psal zaměnil jsem komínový za knotový, bunda je zevnitř vlhká, ale nic dramatického právě power dry je přímo na tělo a bunda PA má taky slim fit, takže odvod vlhkosti funguje velmi dobře i skrze izolaci a materiál bundy, ale osobně bych vyšší gramáž izolace nechtěl.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon říj 31, 2016 19:01

Aha, takhle jo a asi to tak i ma fungovat. Proste se postupne odsaje vlhkost od tela az ven. Nic proti, ale mne vic vyhovuje, kdyz se z PowerDry trika odparuje pres bundu, vrstveni na telo fakt nemam rad.

Zas je ale fajn, ze si dneska muze kazdy najit svuj zpusob :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte lis 1, 2016 9:05

mike píše:pisu, ze je lepsi. U me bundy nez u PWS, to mam vyzkouseno. Klasicka fliska mozna bude trochu prodysnejsi, ale ta ma zas nulovou vetrudolnost.
Ehm, PWS je dost malo prodysny (na flisku), P Classic je nesrovnatelne prodysnejsi nez PL Gold i v nejprodysnejsi svrchni i vnitrni latce v cem se vyrabi. A P WindPro je dostatecne vetruodolni a jeste dost prodysny (resp. moje hruba WindPro bunda takova byla dlouhe roky, ted ji nejak moc uz nenosim a je uz (po nejakych 10+ letech) taky plna nanosu zbytku obyc. praciho prasku), v tomto smeru se mi zdala lepsi nez moje nova PWS bunda, vetruodolnost byla jen malo horsi jako Pertex Classic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 1, 2016 22:39

No vsak. Ja jen oponuju pp, ze by zateplena bunda nemohla dosahnout prodysnosti PWS nebo neceho podobneho. Jak uz jsem psal predtim, synteticka izolace prodysnost temer neomezuje, ta je dana obalovym materialem (pro pp: sustak) a ten si clovek musi spravne vybrat.

Ty zas porad nechapes, ze prodysnost ma optimum a ze jeji zvysovani nad nej neni dobre. Tohle jsme pred casem resili ve vlakne o vetrovkach a byly tam i odkazy na nejake mereni, ze kterych vychazelo, ze vetsina lidi ma optimum nekde mezi 10 - 50 CFM a vic nechteji, protoze je to na ukor vetruodolnosti. Coz je presne klasicka fliska, prodysnost asi jako sit do okna, ale stejna vetruodolost.

PWS mi prijde vetruodolny dostatecne na rukavice a kuklu, mam a oboji staci, na bundu si nejsem jisty, tam by to stacit nemuselo. Periferie jsou prece jen vic zvykle na chlad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » stř lis 2, 2016 15:41

Tak myslím, že jsme rozseknul vaší debatu o zateplení :D. Stačí si koupit toto a budete mít jasno :D. http://global.blackyak.com/en/catalog/PAW6004?gender=M
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř lis 2, 2016 16:30

:lol: pejsek a kocicka sili bundu :smt023

Jeste mi tam nekde chybi kousek membrany, ale to urcite napravi v dalsi verzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod slezacekm » čtv lis 3, 2016 9:34

tak jsem si objednal z Litoměřic péřový svetr Klättermusen Liv a zase poletí zpátky :cry: Tak nějak jsem doufal, že bunda bude jiná...
Objednal jsem si velikost S, která podle rozměrů seděla celkem dobře. Zakončení v pase je ale pouze gumou, která není upravovací a díky tomu mě to celkem svíralo. délka rukávů super, u krku maličko těsnější, zapínání na druky sice hezký detail, ale komfort bohužel nic moc. Co mi ale vadilo nejvíc je pytloidní tvar, navíc kapsa, do které se dá bunda sbalit, je tak velká, že pod budnou vytváří hrboly. Člověk pak vypadá jako těhotný. Jako bonbon jsem si tedy připadal obecně, bunda se krásně nafukovala, oproti Decathlon péřovce za litr velký rozdíl.
Když si představím, že současná verze bundy stojí přes 10.000, jdu do vrtáku (ano, stahování v pase už vyřešili)
kdyby ji náhodou chtěl někdo vyzkoušet než pošlu zpět...bydlím v Chrudimi
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod IvanSVK » ned lis 6, 2016 0:50

Caute, nejaky typ na znacky bund na bezne nosenie do mesta atd ale aby boli kvalitne zateplene? Perie alebo primaloft... Znamy ma bundu Wellensteyn, chodi iba v tricku aje v nej prijemne teplo.. ale netusim ako je zateplena, co nosite vy?
IvanSVK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte úno 23, 2016 11:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » ned lis 6, 2016 10:28

já nosím různě zateplené bundy od Sir Joseph
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod MACI » ned lis 6, 2016 10:45

MACI píše:Tak jsem si to trosku procetl a nacerpal info, nenasel jsem ale zadne zkusenosti s Decathlon perovkou. Vim ze to bude celkem lowend a asi tady nebude moc popularni, ale mate nekdo zkusenost nebo nejaky komentar k http://www.decathlon.cz/cs/p/8318548_pa ... l#/1-200-s ?
Kamarad ji ma rok, ale jen na chozeni po meste a do prace, pochvaluje si ze je prijemna a hodne tepla a peri z ni neleze :D
Ja o ni uvazuju na zimni turistiku po Beskydech, do batohu na skialpy na obleceni po vystupu, a nebo holt na litacku, odklizeni snehu kolem domu atd. Proste takove univerzalni pouziti (ale na lyze i do prace a mesta mam jine bundy). Mozna bych se v ni odvazil i do Tater :D Laka me tou cenou, nebude me stvat kdyz si ji treba nekde roztrhnu nebo nejak znicim.
Na PL strankach k ni maji vice info i foto i hodnoceni a lidi ji docela chvali http://www.decathlon.pl/kurtka-puchowa- ... 18548.html

? :prayer:
MACI
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob úno 22, 2014 14:02
Bydliště: Tesinsko

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » ned lis 6, 2016 12:55

Napis uzivateli budo. Mel nejakou perovku z decathlonu a vratil ji. Koupil myslim cumulus
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod slezacekm » ned lis 6, 2016 13:46

ja tu perovku z Decathlonu mam a je za tu cenu super. akorat mi teda neprijde uplne extra tepla
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod IvanSVK » ned lis 6, 2016 20:57

IvanSVK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte úno 23, 2016 11:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod remy77 » ned lis 6, 2016 22:04

IvanSVK:
A co toto:
https://www.outdoorline.sk/sk/paperove/ ... ge-gl.html
Peria rovnako, lahsia skoro o polovicu a aj lacnejsia...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod IvanSVK » ned lis 6, 2016 23:42

Ma tu niekto tieto bundy?
remy77 - neviem ci nebude malo tepla, ked je taka lahka? :D

Tak som cital budo-vu recenziu sice na iny model ale aspon nieco :)
http://budo74.blogspot.sk/2014/03/perovy-svetr.html?m=1

Este ma zaujal tento model, len outdoorline.sk ho nema na stranke:
http://sleepingbags-cumulus.eu/uk/categ ... d=10&vid=1
IvanSVK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte úno 23, 2016 11:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod remy77 » pon lis 7, 2016 8:47

IvanSVK píše:Ma tu niekto tieto bundy?

Nosim Cumulus Incredilite (ta co recenzoval budo, len v quantum nie endurance) 3 zimy - teraz vlastne zacina stvrta a bez problemov

IvanSVK píše:remy77 - neviem ci nebude malo tepla, ked je taka lahka? :D

Daj si do vrecka kluce, mozno bude teplejsia :lol:

Ty si postoval bundy s 50 g peria 850 cuin resp. 65 g 750 cuin.
Cumulus prestige ma 65 g 850 cuin - urcite bude teplejsia, pritom je lahsia o cca. 120-180 g (podla tebou vybraneho modelu) a cenovo 40-60 € lacnejsia.
Jediny rozdiel je v pouzitom material (Microlight a Quantum su hrubsie a pevnejsie ako quantum GL, ale urcite ju pri normalnom uzivani nepotrhas)

IvanSVK píše:Este ma zaujal tento model, len outdoorline.sk ho nema na stranke:
http://sleepingbags-cumulus.eu/uk/categ ... d=10&vid=1


ta uz bude podstatne teplesia ako vyssie uvedene. niekto u teplejsen uz preferuje aj kapucnu - Cumulus incredilite.

Tu Cumulus Acomay sice nemaju na outdoorline ale ma ju v ponuke Aldo http://www.prohory.cz/zateplene-bundy/1 ... comay.html
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » pon lis 7, 2016 10:06

IvanSVK píše:Mate niekto toto, pripadne co hovorite na tieto bundy? :)

já bych už péřovku Mammut nekoupil, tady je moje špatná zkušenost s Mammut Broad Peak Hoody, za méně peněz koupíš lepší Sir Joseph
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod IvanSVK » pon lis 7, 2016 11:22

Remy77 Tak ide mi o to aby som ju v meste mohol nosit s trickom pripadne bavlneny sveter, najchladnejsie mame -12 aj to len 2 tyzdne, vacsinou je to okolo nuly plus minus 5st, no a potom na nejake lahsie treky 1 dnove, s termotrickom nech to vydrzi aj -15, potom radsej tu tensiu a viem sa navrstvit v pripade potreby, lebo hrubsia bude hruba a tepla stale.

Fps: diky tak mammut nie
IvanSVK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte úno 23, 2016 11:06

Příspěvekod komin » pon lis 7, 2016 12:50

Mam jak cumulus prestige tak aj incredilite prvu 2zimu a druhu 4zimu prestige nosim v meste tak do -5 bez vetra pod nou len bavlnene tricko s dlhym rukavom a incredilite v meste ked uz je fakt zima a fuka + plus ju nosim do ta3 ako zalohu na standy a tak. Co sa tyka kvality nemam ziadnu vytku a to ma manzelka este damsku verziu. Ta bez kapuce ma rovnake parametre jak incredilite len nema kapucu.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon lis 7, 2016 14:15

Trocha zpatky k Polartec Alpha. Vcera jsem byl v RP, maji tam od Ternuy takovou "soupravicku" pro zeny - bundomikina, vpredu, vzadu a na ramenou PA vlozeneho do Pertex Quantumu ](*,) ](*,) ](*,) , rukavy a pod rukama P Powerstretch Pro a k tomu vesta to same ale cela z PA a Quantumu.
Toto je presne ukazka blbeho pochopeni PA a jeho pouziti pouze jako izolacniho materialu podobne jako napr. Primaloftu. Pricemz, kdyby dali PA do neceho hodne prodysnejsiho (nejaky moc tenky a lehky softshell?), tak nepotrebuji Powerstretch rukavy (rekl bych, ze PS ma mozna mensi prodysnost nez PA) a maji super bundu teplou a prodysnou. Co by pridali na SS misto Quantumu, by mozna ziskali na vypusteni PS, takze by ani nemusela byt tezsi.
A jeste to chvali: " Použité materiály a konstrukce bundy zaručují výborný poměr prodyšnosti a tepelného komfortu při výkonu."

Jinak ale na omak ta bunda je moc prijemna. Ale ty Ternua velikosti :roll: - manzelka normalne nosi M-ka, tady ji i S-ko bylo jako pytel a rukav dlouhy jako na 185cm divku....
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení