Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: SirJ. Kirat + Tumi; TNF Redpoint; kabat 3/4 (vse primaloft)

Příspěvekod vonkreuz » ned říj 10, 2010 17:05

Millet Belay Device Jacket Men
V nejmenovaném česko-slovenském obchodu pod za 3600Kč.

DirectAlpine Denali
Za 4200Kč.

WarmPeace Uphill
Za 3450Kč.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: SirJ. Kirat + Tumi; TNF Redpoint; kabat 3/4 (vse primaloft)

Příspěvekod timo » ned říj 10, 2010 17:25

Humi tomar. Vypadá slušně a za ty peníze, resp. 1200Kč, ještě líp
Když už nemůžeš, tak přidej.
Uživatelský avatar
timo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 229
Registrován: ned úno 14, 2010 17:25
Bydliště: Brno

Re: SirJ. Kirat + Tumi; TNF Redpoint; kabat 3/4 (vse primaloft)

Příspěvekod Filip » ned říj 10, 2010 17:41

Tilak Svalbard jsem si právě koupil a ozkoušel na nějakých závodech....pěkné, šikovné. Ale nemám s čím srovnat, nedokážu říct, jestli je to teplejší nebo míň teplé. Co se šití a střihu týče, ok. F
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Re: SirJ. Kirat + Tumi; TNF Redpoint; kabat 3/4 (vse primaloft)

Příspěvekod Pooh » ned říj 10, 2010 19:06

Omlouvám se, přestože tenhle thread jsem prolezl už nejmíň třikrát, zapomněl jsem na něj docela :)

Uphill je hezká bunda, navíc opravdu "sleek", ale řekl bych že pro mě málo teplá. Ta DA má nějaký zátěr, navíc nic moc, ale ta Milletka se mi líbí VELICE :) Mrknu se na ní v tom nejmenovaném obchodě :) a uvidím.
Humi i Tilak pěkné (Humi bezkonkurenční cena!!), ale spíše asi místo fleesky. Já bych chtěl tu bundicu opravdu na dlouhé vysedávání atp. :)

Zatím děkuju a kdo ví dále pište, budu rád.

Btw, pokud sháníte někdo taky PL bundu, podle obrázku spíše méně teplou, ale překvapivě "outdoor" ready (původně pro motorkáře), najdu někde odkaz. Stála kolem 2K, vypadala fakt dobře, takže si myslím dobrá volba, pokud nehledáte vyloženě do mrazů.
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: SirJ. Kirat + Tumi; TNF Redpoint; kabat 3/4 (vse primaloft)

Příspěvekod šíp » ned říj 10, 2010 21:17

Doplním další adepty:
Ferrino Viedma a Uppsala, obě nyní v akci.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: SirJ. Kirat + Tumi; TNF Redpoint; kabat 3/4 (vse primaloft)

Příspěvekod vonkreuz » ned říj 10, 2010 21:22

Teď jsem v té Redpointce byl o víkendu. Bylo absolutní jasno, foukalo a já měl triko kr. rukáv Icebreaker 200, triko dl.rukáv Icebreaker 200, tenoulinkou fleece mikinu a bundu, na nohách tenké ponožky a lehké Salomon botky a gatě tenoulinké ss Salomon a na tom maskáče a tělo jsem si ochlazoval dostatečným počtem piv a byla mi mírná kosa...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: SirJ. Kirat + Tumi; TNF Redpoint; kabat 3/4 (vse primaloft)

Příspěvekod amigo » pon říj 11, 2010 6:48

Pooh píše:Ta DA má nějaký zátěr, navíc nic moc, ale ta Milletka se mi líbí VELICE :)

zátěr? jaký zátěr? pokud vím, tak má na několik místech (kapuce, ramena, lokty) vyztužení membránovou tkaninou a jinak je to pertexka. já o ní uvažuju dost jako o hlavní bundě na zimu, tak jestli ji tu někdo máte, tak nějaké postřehy k ní bych ocenil :)
vonkreuz píše:Teď jsem v té Redpointce byl o víkendu. Bylo absolutní jasno, foukalo … byla mi mírná kosa...

takže bunda na prd, když jsi kosnul?
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod vonkreuz » pon říj 11, 2010 6:53

Jindy, i když je pod nulou mi je fajn. Byl jsem vykosnutej celej den, hlavně od noh mi byla kosa a tak už se v tom vezl celej člověk.

Na Redpointce mi vyhovuje, že ji dám i na svrchní membránovou bundu. Ale střihem je to TNF - mohla by být v těle užší. Ale tenkrát to bylo jediné k dispozici :oops:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod zbuddy » pon říj 11, 2010 9:11

vonkreuz píše:Na Redpointce mi vyhovuje, že ji dám i na svrchní membránovou bundu. Ale střihem je to TNF - mohla by být v těle užší.
jak pro koho :twisted: :oops:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod Pooh » pát říj 15, 2010 20:56

Hm, pravda, jen ta kapuce, ramena a lokty mají membránu, v tom případě je to jiná... Má i slušnou gramáž, ale SJ je vlastně to samé s dvojitou vrstvou (2 x 133g). Bojím se, že v tomhle už bych se upekl na sport, a na čumendě zase zmrznul. :-k

Ta Uppsala také nevypadá špatně. No, bude to zajímavé.. ale nejdřív chci vidět výplatu :D
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: SirJ. Kirat + Tumi; TNF Redpoint; kabat 3/4 (vse primaloft)

Příspěvekod suslos » sob říj 16, 2010 19:52

amigo píše:...já o ní uvažuju dost jako o hlavní bundě na zimu, tak jestli ji tu někdo máte, tak nějaké postřehy k ní bych ocenil...

Jak jsi na tom prosím? Nějaký nový postřeh? Já o ní taky silně uvažuji :wink: Ale pořád nevím nevím :-k
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod michail » sob říj 16, 2010 20:58

Ja som dnes kúpil totok. Primárne ako civilnú bundu do mesta na zimu. Výbroný strih, materiál a aj celkom slušná cena. Uvidím časom ako bude fungovať.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod suslos » sob říj 16, 2010 21:05

Napiš potom své zkušenosti ;-) vypadá taky velmi pěkně a ta cena :ú ať slouží ;-)
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod znachy » sob říj 23, 2010 15:59

Mam jak TNF Redpoint, tak i tu Milletku. Obe pouzivam na pochuzky po meste i na vylety po okoli (zadny VHT). Mezi bundami jsou jen drobne rozdily - Milletka ma mensi kapuci, ktera ale naprosto krasne prileha, takze vyborne chrani hlavu pred zimou (Redpoint ma kapuci taky super, jen je vetsi, takze se pod ni pripadne vejde i prilba. Nejvetsi vyhoda Milletky (velikost XL) oproti TNF (velikost M) je strih - je totiz asi o deset cm delsi nez TNF, coz mi vyhovuje. Zatim nemam ani u jedne zadnou zkusenost s odolnosti vuci desti/snehu.
znachy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 23, 2010 15:51

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod vonkreuz » ned říj 24, 2010 15:19

U Millet jako další plus uvedu to, že má hlavní kapsy posazeny výše od dolního okraje. Takže jsou dosažitelné i se sedákem, respektive bedením pásem u batohu. U TNF do kapes šahám naopak pod bederákem, ale otevřu je jen na kousek.
TNF má výhodu v tom, že ji zabalíš do levé náprsní kapsy. Má pak tvar takového 3/4 kilového bochníku chleba. K Millet je dodáván samostatný obal/pytlík - tvar po narvání je válcovitý.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod Pooh » stř říj 27, 2010 20:38

Hmm, asi budu ukamenován svými vlastními argumenty, ale začínám přemýšlet o péřovce s membránou.. :lol:
Přeci jen, ta váha a skladnost, navíc se trochu bojím životnosti PL.. chápu že už je to dneska někde jinde, ale na to batoh -> hodina -> batoh -> hodina atp... by možná bylo lepší to peří. Líbí se mi Kjerag (odkaz tu někde je) od pana Jozefa, přeci jen Mko na mě by váhově vyšlo podobně a do -20 bych se asi vykašlal na kalhoty z PL.. ČÍMŽ se ptám zkušených - utáhne to vysedávání v nízkých teplotách bunda sama? Když bude dejme tomu kolem těch mínus pjetnátcať, na sobě zimní termokaťata (+ patrně ve sněhu Tilak Ultralight), na těle ta bundice? Přijde mi divné, že tolik výrobců má tisíc modelů zateplených bund - a k tomu tak max. dvoje kalhoty. Jestli ono to nebude tím, že nejsou tolik potřeba... Co myslíte/máte ozkoušeno?
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod mike » stř říj 27, 2010 20:55

Mne prijde perovka s membranou jako hodne spatny napad, jestli se v tom chces hybat a potit. Na pauzy v pohode, ale k pak cemu membrana? A k cemu vlastne membrana do minusovych teplot?

Spatny proto, ze u me "zateplene vetrovky" s PL pri bezvetri pot mrzne na a zcasti i pod svrchni latkou. Odzkouseno prave pri -15. Jakakoliv membrana dycha podstatne hur, a tak bych cekal, ze pot zkondenzuje a zmrzne zevnitr na membrane. Coz zlikviduje prodysnost, dalsi para zustana v peri, to navlhne a postupne prestane izolovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod Mino » pát lis 5, 2010 10:19

Ja pouzivam uz tretim rokom TNF Redpoint (bez kapucne) hlavne do mesta ako zimnu bundu alebo ako izolacnu do hor na lezenie ked je moc kosa (termotriko+fleece rolak+ primaloft+ membranova bunda), ked je uplne ze brutal kosa dam pod to este aj polartecovu bundu :)
Izolaciou sa primaloft urcite nevyrovna periu, ale je to super lahunka bunda a relativne tepla a tym vhodna aj do mesta, casom moze stratit loft. Chyba mi na nej kapucna (vysoky golier+ochrana hlavy). Ak by som nechcel paperku ale umele vlakno tak dnes by som kupil opat Redpoint ale Optimus s kapucnou v sezonnej zlave (ma aj HyVent zater tusim), kedysi Mammut vyrabal nieco podobne, bundu Stratos, neviem ci to robia ale tiez vyzerala super a mam pocit ze bola aj viac 'na telo'. Snad ten novy Millet este stoji za uvahu...
Uživatelský avatar
Mino
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pon črc 28, 2008 11:17
Bydliště: Liptov

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod fps » pát lis 5, 2010 14:37

chtěl jsem původně koupit Sir Joseph Kirat s Exel Dry® Stream membránou, ale když jsem zjistil že nemá zateplenou kapuci, tak jsem koupil Warm Peace Uphill, která byla jako druhá v mém výběru, bez membrány ale se zateplenou kapucí, říkám si když mrzne tak neprší, tak k čemu na zimní bundě membránu? v hanibalu mají výprodej Warm Peace Uphill za 2400kč, předevčírem jsem jí tam koupil, tak jsem na ní zvědav, jeví se zatím dost dobře, časem jsem dám svoje zkušenosti s Warm Peace Uphill
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod Pooh » sob lis 13, 2010 21:29

mike píše:Mne prijde perovka s membranou jako hodne spatny napad, jestli se v tom chces hybat a potit. Na pauzy v pohode, ale k pak cemu membrana? A k cemu vlastne membrana do minusovych teplot?

Spatny proto, ze u me "zateplene vetrovky" s PL pri bezvetri pot mrzne na a zcasti i pod svrchni latkou. Odzkouseno prave pri -15. Jakakoliv membrana dycha podstatne hur, a tak bych cekal, ze pot zkondenzuje a zmrzne zevnitr na membrane. Coz zlikviduje prodysnost, dalsi para zustana v peri, to navlhne a postupne prestane izolovat.


Hýbat se v ní ani MOC nechci, spíš občas, ale mně se Kjerag líbil i výztuhou ramen a celkově poctivějším materiálem než ty ultralight pertexy.. asi ale řeším pitomost, co? Třeba pertexku (jen nylon, bez zateplení) co mám, tak drží už asi pět let. Těžký batoh, nějaký ten pád na kole, křoví, stromy, .. Zajímalo by mě, jak je to u péřovek. Už jsem četl horror stories kde si dotyčný propíchl péřovku o lyžošroubováček který byl VE DRUHÉ BUNDĚ kterou měl přes péřovku. S tou druhou se nic nestalo..

Tak nevím, začínám pokukovat po "když už peří, tak ať je to lehký jako peří". Koteky, Marmotí Ama Dablam Jacket (stejný cuin), .. Ale tam mám zase dilema, když pude bunda pořád z batohu a do batohu, jak dlouho tak vysoký cuin (800+) vydrží....... :roll:

Hm, mít moje starosti a Klausův plat, co :D
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod air2 » ned lis 14, 2010 23:22

peri urcite udrzi svuj "cuin", i kdyz je budete furt mackat do batohu - dyt se podivejte jak trpi spacaky, ktere jsou mackane denne do kompresnich obalu... obavu bych mel na zatezove aktivity (vlhkost), ale jinak ne
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod sobb » ned lis 21, 2010 22:42

mike píše:Mne prijde perovka s membranou jako hodne spatny napad, jestli se v tom chces hybat a potit. Na pauzy v pohode, ale k pak cemu membrana? A k cemu vlastne membrana do minusovych teplot?
V pořádně teplé péřovce se moc hýbat a tedy potit stejně snad ani nedá, to už musí být pořádná kosa aby v ní člověk šel ... K čemu je mebrána do mínusových teplot? Měla jsem stejný argument do doby, kdy se nám v zimě v Alpách prudce změnilo počasí a po sněhové bouři začalo pro změnu sněhopršet. Tehdy jsem byla ráda, že jsem měla membránovku dostatečně velkou, abych ji navlíkla na péřovku, bo mi byla zima a jen v mikinách a tenké bundě to nešlo.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod zbuddy » pon lis 22, 2010 11:22

sobb píše:v zimě v Alpách prudce změnilo počasí a po sněhové bouři začalo pro změnu sněhopršet.

To se stane i jinde, na zimní OF MF 2008 bylo něco podobně hnusného, naštěstí jsme už seděli u Milana.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod amigo » pon lis 22, 2010 11:33

zbuddy píše:naštěstí jsme už seděli u Milana.

a to je ta nejlepší izolační vrstva vůbec :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod mike » pon lis 22, 2010 21:39

sobb píše:V pořádně teplé péřovce se moc hýbat a tedy potit stejně snad ani nedá, to už musí být pořádná kosa aby v ní člověk šel ...

Takove jsou taky nekam do Himalaji, kde poradna kosa je. Mne slo o normalni zateplenou bundu (at uz perim nebo necim jinym) do nasich podminek. A v takove se hybu a potim celou zimu ;-)

sobb píše:K čemu je mebrána do mínusových teplot? Měla jsem stejný argument do doby, kdy se nám v zimě v Alpách prudce změnilo počasí a po sněhové bouři začalo pro změnu sněhopršet. Tehdy jsem byla ráda, že jsem měla membránovku dostatečně velkou, abych ji navlíkla na péřovku, bo mi byla zima a jen v mikinách a tenké bundě to nešlo.

Normalne by to jit melo, jelikoz kdyz prsi, tak je teplota okolo nuly. Ale jestli jsi byla unavena a vymrzla, tak chapu, taky se mi to stalo. Navic s tvou tepelnou kapacitou... :twisted:

Vsak ja nerikam, membranovku s sebou nebrat, naopak. Jen mi nedava smysl, aby tam ta membrana byla porad. Zhorsuje vlastnosti bundy skoro ve vsech podminkach, jak casto se ti neco podobneho stane? Jednou za sezonu? Vyresilas to spravne, ale podstatne je, abys tu membranu nemusela mit na sobe porad.

Pred par lety jsem udelal neco podobneho se starou zimni bundou. Neprselo, mrzlo, ale silene foukalo a bunda profukovala. Navlekl jsem na ni membranovku, coz vitr vyresilo. Jenze kdyz jsem ji po pul dni sundal, byla zimni bunda na celem povrchu mokra, membrana to proste nestihla udychat a para na ni zkondenzovala zevnitr. Byt primo pod membranou peri, tak jsou z nej mokre zmolky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod sobb » pon lis 22, 2010 22:23

mike píše:Takove jsou taky nekam do Himalaji, kde poradna kosa je. Mne slo o normalni zateplenou bundu (at uz perim nebo necim jinym) do nasich podminek.
i moji obyčejnou prastarou péřovku považuji za dost teplou a v horách v ní chodím většinou jen za velké zimy anebo z kopce, do kopce a s báglem nereálné. Pro mě je péřovka nebo zimní bunda záložní - na postávání, bivak a pro případ, že je prostě fest kosa.

mike píše:Normalne by to jit melo, jelikoz kdyz prsi, tak je teplota okolo nuly. Ale jestli jsi byla unavena a vymrzla, tak chapu, taky se mi to stalo.
přesně tak, sněhodéšť, takže kousek pod nulou až nula, vítr, únava, cesta z kopce - na péřovku to pro mě bylo.

mike píše:Vsak ja nerikam, membranovku s sebou nebrat, naopak. Jen mi nedava smysl, aby tam ta membrana byla porad...
Tohle hodlám dělat přesně naopak - membránovku s sebou v zimě už vůbec nebrat a péřovka nebo jiná zimní bunda s membránou může být dobrým řešením. (tedy pro mě až příště, teď mám novou dutovláknitou bundou jen s DWR úpravou - což je furt lepší, než stará péřovka s bavlněným povrchem :mrgreen: )
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod mike » pon lis 22, 2010 22:33

sobb píše:i moji obyčejnou prastarou péřovku považuji za dost teplou a v horách v ní chodím většinou jen za velké zimy anebo z kopce, do kopce a s báglem nereálné. Pro mě je péřovka nebo zimní bunda záložní - na postávání, bivak a pro případ, že je prostě fest kosa.

Vsak vis, jak vypada ma primaloftka. Okolo nuly pod ni akorat triko s kratkym, pri -10 s dlouhym a jde to i do kopce s baglem. Teplota se reguluje zipem. Do kopce rozepnu a kdyz zastavim, zatahnu a nemusim se prevlekat.

sobb píše:přesně tak, sněhodéšť, takže kousek pod nulou až nula, vítr, únava, cesta z kopce - na péřovku to pro mě bylo.

To jo, pred par lety jsem presne tohle zazil na MF pri sestupu z Rozsutce. Membranovka, nekolik trik a stejne jsem hnusne vymrzl. Od te doby vzdycky zateplenou bundu s sebou :)

sobb píše:Tohle hodlám dělat přesně naopak - membránovku s sebou v zimě už vůbec nebrat a péřovka nebo jiná zimní bunda s membránou může být dobrým řešením. (tedy pro mě až příště, teď mám novou dutovláknitou bundou jen s DWR úpravou - což je furt lepší, než stará péřovka s bavlněným povrchem :mrgreen: )

Lepsi a nejspis ti to bude i stacit a po nejake membrane za cas ani nevzdechnes ;-) Prodysnost je uplne zasadni, neni nic horsiho, nez kdyz mas v zime na sobe mokre veci, protoze to bunda neudycha.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod sobb » pon lis 22, 2010 22:55

mike píše:Vsak vis, jak vypada ma primaloftka.
myslíš ten hadr? :wink: :twisted: vím, ale to není tak úplně teplá zimní bunda, která by mi stačila na stání, ale zároveň bych se v ní do kopce rozpustila :wink:

mike píše:Lepsi a nejspis ti to bude i stacit a po nejake membrane za cas ani nevzdechnes ;-) Prodysnost je uplne zasadni, neni nic horsiho, nez kdyz mas v zime na sobe mokre veci, protoze to bunda neudycha.
stačit ve většině normálních podmínek snad jo, tehdy by to nedala, šli jsme v tom moc dlouho ... a sednout někam do chaty jaksi nebylo kam ...
Bavíme se o rozdílných aktivitách - Ty v té bundě chodíš, já ji mám ve většině případů na postávání a podobně. A když už je taková kosa abych šla v bundě, tak ji nepropotím.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod mike » pon lis 22, 2010 23:14

Ti dam hadr ;-) Stacila by mozna i tobe a kdyz se nerozpustim ja, ty taky ne ;-)

Na tohle je dobre mit v zaloze membranovku. Primaloft sice hned tak neprotece, ale kdyz hodne prsi, tak nakonec jo. Na postavani staci jedna tenka vrstva navic. Jsem v ni (te druhe temer stejne) stal vloni 3/4 hodiny na standu, kde se temer nedalo pohnout, nohy mi malem umrzly. -10 a foukalo. Mel jsem jen jedno stredni triko a uz nestacilo, pridal jsem dalsi tenke a bylo zas dobre.

Do kopce propotis vsechno. Ono to nevypada, ale jednou jsem slapal v -15 a bezvetri a nahore jsem mel na sobe ledovy krunyr, jak para zevnitr mrzla. Pritom jsem nemel pocit, ze bych se potil (vevnitr sucho).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: SirJ Kirat+Tumi; TNF Redpoint a další primaloft & kabát 3/4

Příspěvekod sobb » pon lis 22, 2010 23:24

mike píše:Na tohle je dobre mit v zaloze membranovku.
anebo zimní bundu s membránou :wink: :mrgreen: (se holt neshodnem), na jednodenní výlety nebo víkendovky je to jedno, ale když jedu někam na dýl, tak je skoro půl kilo navíc znát

mike píše:Do kopce propotis vsechno. Ono to nevypada, ale jednou jsem slapal v -15 a bezvetri a nahore jsem mel na sobe ledovy krunyr, jak para zevnitr mrzla.
právě, šlapal do kopca a v bundě ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení

cron