Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Kennedy » ned pro 1, 2019 14:52

Zdravím. Určitě to už tady bylo, ale vybavení se pořád mění...kdyžtak mě klasicky smažte.

Sháním perovou bundu na pauzy do teplot řekněme cca. mínus 5. Dokud jdu, vystacim si i na horách s tričkem s dlouhým rukávem a vetrovkou a to i když je k mínus deseti a fouká. Když se zastavím, velice pomalu chladnu...ale když už vychladnu tak už to taková hitparáda není a třebas u spacáků si ke komfortní teplotě, kterou uvádí výrobci, musím vždycky pár stupňů přidat. Podobně u zateplovací bundy. Nemíním v ní chodit, využití čistě na pauzy, stavení tarpu, vaření, ranní vstávání a případně jako pojistka do spacáku. Takže v podstatě čím teplejší tím lepší - hledám to nejteplejší z lehkých zateplovacek (do skutečné zimy mám trochu jinou perovku) na klasické třísezónní použití.
Další požadavek je na odolnost proti vodě. Jasně, to poslední co chci je zmokla perovka, ale vzhledem k tomu, že nepoužívám žádnou membranovou bundu, aspoň nějaká odolnost proti menšímu dešti se mi může občas hodit.

Mám dva kandidáty
https://rab.equipment/eu/electron-jacket
a
https://www.thenorthface.com/shop/mens- ... e-nf0a3sqj

Nicméně nejsem zadnej ultra odbornik, takže si rád nechám poradit i další bundy, případně zhodnotit výhody/nevýhody, životnost atd.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mitau » ned pro 1, 2019 22:41

Jako pridavek na pauzy na ne tak velkou zimu mi prijdou obe bundy az moc teple, i kdyz obe jsou krasne. Na druhou stranu nikdo nezna tvoje teplotni naroky lepe nez ty sam. Zkusim se udrzet priblizne kategorie a prihodit par dalsich moznosti:
Cumulus Neolite Endurance 450g s 220g peri
ME Skyline 450g se 180g peri
A jedna lehci a s mene peri, ale tady oblibena:
Cumulus Incredilite Endurance 345g se 140g peri

Pokud ti nejde o penize a hledas opravdu perovou bundu kolem 500g, tak nejlepsi pomer hmotnost/teplo bude mit ta Neolite, ale je to celkem novinka a asi tu nebude moc zkusenosti (ale s Cumulusem jsou obecne zkusenosti dobre)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » pon pro 2, 2019 10:10

Ten Cumulus Neolite je nějaká nová verze asi že ? Na stránkách Cumulus totiž má jinou váhu a více peří.
Edit: koukám na to a je to nová verze.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pát pro 6, 2019 19:10

booze píše:Marmot Alpha 60 prodysna malo zateplena

Tak jsem ji objednal na behani. :D Uz se tesim
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát pro 6, 2019 20:24

Chvalim Marmot, ze uvadi prodysnost: Pertex Quantum AIR© 20 CFM Face Fabric :smt023 Rab to dela taky, snad z toho bude casem standard.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát pro 6, 2019 22:54

@booze: jen ze zvedavosti, odkud a za kolik jsi objednal. Jennze jsem na ni narazil za 92 EUR (a bylomi za trochu min, ale pres tyden zvedli ceny :twisted:).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » sob pro 7, 2019 7:13

sportpursuit £79.99
Mrzi me, ze jsem projel tu vikendovou Black friday slevu to byla pod £60. ](*,) TA si objednala kabat od Arcteryx -70%. :shock:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » sob pro 7, 2019 10:09

Zaujala mě tahle bunda, jen je mastná jak sviňa
https://www.monturashop.cz/summit-duvet/
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod zdenki » sob pro 7, 2019 14:58

Mrkni na Alpsport, mají do zítřka na Monturu 25% slevu...
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » ned pro 8, 2019 5:12

Jj, objednával jsem tam gatě, vyžral jsem poslední Sko. Bund tam maj habaděj, jen ne tu výše zmíněnou. Se slevou za nějakejch 7k bych ju aj koupil, no desítku dávat nebudu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pon pro 9, 2019 20:33

Tak prvé testovania mám už za sebou, takže môžem prezradiť čo som to vlastne testoval. Ide konkretne o radu lifaloft izolácie od helly hansen, je to nejaká kombinácia primaloftu, tazko povedať akého a lifa izolácie, ktorá je od hh.

konkrétne mám zatial túto vestu: insulator vest
https://www.hellyhansen.com/en_de/lifal ... vest-65606
a objednal som aj bundu
https://www.hellyhansen.com/en_de/lifal ... jack-65604

tu je aj recenzia
https://www.youtube.com/watch?v=Gko4W_triUs


v ponuke majú aj pullon, ktorý má až 510g podla ich stránky, aj som im písal, či sa jedná o bundu s väčšou izoláciou, alebo je to to isté ako ich iné modely, no zatial je to bez odozvy, takže neviem či je to preklep, alebo je to naozaj, lebo napr. verzia pre ženy má iba 300g.

Tiež mi to na prvý pohlad prišlo ako móda fashion značka, no tá ich izolácia fakt dobre dýcha a aj relatívne dobre izoluje.
Zatial mám odskúšanú iba tú vestu, ale môžem konštatovať, že na to aká je tenká dobre hreje a hlavne odvádza super pot preč od tela a to neskutočne rýchlo, pritom vnútro na dotyk zostáva suché.

Jej jediná nevýhoda, ak sa to dá nazvať nevýhodou je, že je dosť tenká, mám zatial iba vestu, takže teplotne to až tak nemôžem porovnávať, to až budem mať bundu s rukávmi, no v kombinácii s mojou prism od montane funguje super. Je možné, že tú prism som predčasne zatrail, bolo potrebné zvýšiť teplotný komfort, aby telo dokázalo odpariť vlhkosť, a s touto vestou je to už paráda.
Skúšal som ju aj so softšelkou ramsau od zaja a aj tam teplotne stačila, ale predsa len ss nie je primaloftka.

Pre samotnú vestu by som videl využitie v zime ako súčasť vrstvenia, prípadne ako samotnú mimo najchladnejších zimných mesiacov.

Od bundy zasa očakávam, alebo dúfam, že budú trochu teplejšie rukávy ako má prism, lebo 40g silver je na väčšiu zimu málo a v kombinácii s touto vestou by to mohlo stačiť, uvidíme...

ďalšie info by mohla potom podať aj mawenzi, som ju na ňu namotal :D , no ona má hybridnú verziu.
Plus booze tu dával vyššie link na sportpursuit a majú tam aj tieto bundy a za dobré ceny.

Len ešte chcem dodať, že ak niekto hladá primaloftku, ktorá je niečo ako mikova 100g gold, tak toto to nie je, to by chcelo asi 2 také bundy, ale zato super odvádza pot a je vetru odolná...
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Kennedy » pon pro 9, 2019 21:54

mitau: Díky za tipy! Nemyslím to jako přídavek, ale jako v podstatě jedinou ochranu před chladem. Vím, že bunda okolo 500 gramů a za danýho plnění nebude vhodná v květnu do posázavský nížiny a počítám s tím, že na teplejší období roku vezmu ještě něco lehčího. Ale na podzim a jaro na horách mírnýho pásu, s přesahem do zimy, mi to přijde jako dobrá volba. Chci prostě jistotu, že mi nebude na pauzách a při vaření zima a nechci spekulovat na nad 150 gramy. Jistě, určitě nastanou situace kdy bude moc teplá, ale pro mě je to lepší než kdyby byla málo teplá. Hmotnost zase ušetřím jinde.

Díky tobě jsem si uvědomil, že váhám spíš mezi Rab a tou od ME co jsi uvedl. Protože North Face má na mě příliš slim střih - jsem turista, nikoli lezec nebo adrenalinovej sportovec, a mám rád pohodlnější, volnější střih. Zatím se přikláním k Rabu, ale vyzkouším si asi na prodejně i ME. Přítelkyni jsem koupil Rab v dámský verzi, uvidím jak bude spokojená.
Cumulus vypadá velice dobře a teple. Ale možná to je pro moje účely už zase moc přehnaný a sportovní.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte pro 10, 2019 2:18

ret255 píše:Len ešte chcem dodať, že ak niekto hladá primaloftku, ktorá je niečo ako mikova 100g gold, tak toto to nie je, to by chcelo asi 2 také bundy, ale zato super odvádza pot a je vetru odolná...

Hmm, vypada to zajimave, ale nikde jsem nenasel gramaz izolace. Je tam nekde nebo dokazes ji aspon odhadnout? Mne by se bunda s min izolaci i hodila, zrovna ted, kdyz je okolo 5 stupnu. Ma ta bunda (nebo i vesta) stahovani dole? Z fotek to neni poznat a modelove to stazene nemaji (a maji na sobe klasicky o 1 - 2 cislo mensi bundy :roll:).

ret255 píše:Tiež mi to na prvý pohlad prišlo ako móda fashion značka

No prave, i ten web, technickych dat se tam clovek moc nedocte. Ale jestli je prodysna a zaroven vetruodolna, jak pises, tak by to stalo za uvahu.

Kazdopadne pokracuj v psani zkusenosti ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte pro 10, 2019 2:24

Nasel jsem tam tohle: https://www.hellyhansen.com/en_cz/odin- ... ator-62833. 80 g Primaloftu Gold a izolaci pisou 6/6. U tech tvych je 5/6, takze bych izolaci odhadnul tak na 60 g/m^2, odpovida?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 10, 2019 8:13

zajimalo by me, jak odhadnete tu izolaci. tady se zminuji ze snad 80g ale fakt to nemam s cim porovnat https://www.proptalk.com/gear-review-he ... insulation

jinak ano, koupila jsem si tuhle https://www.hellyhansen.com/en_us/w-lif ... r-ja-65627 za necelou 3 ve vyprodeji. A od ted asi miluju HH protoze chapou, ze dama taky potrebuje spravnej vyber barev obleceni, takze white camo nasledovany khaki proste musi milovat kazda, na me ve vyprodeji zbyla cerna :( :D

Zkousela jsem ji zatim jen jednou, cca -3 a dost vitr, pocitovka tak -6 na bavlneny tilko a merino s dlouhym, cca na urovni 200g merina.

Bunda se zda, ze co neni zatepleny je pws, nebo neco podobnyho. Chybi mi diry na palce, ale to je mozna tim, ze velikost L mi je krasne dlouha a vzhledem k delce rukavu by tam ta dira na palec pasovala, dolni okraj bundy ma stahovani. Chybi mi dvoucestnej zip a kapuce je hodne do cela, takova obepla jak pod helmu, trochu mi vadi na bryle, tyhle obeply kapuce nesnasim nejen kvuli brylim a mohla by byt naprsni kapsa. Kapsy jsou zvenku dve zipovy a vevnitr dve proste kapsy bez zabezpeceni zezadu tech zipovych.

pusobi to tloustkou jak pws mikina ale je to tenky, lehky, sbalitelny. Na te moji jsou ale boky a spodni strana rukavu taky pws, stejme jako predlokti a zadni pulka zas. Neni to bunda na noseni bez batohu (do mesta) kvuli chybejici izolaci prave na rukavech a zadech.

Rano mi byla zima na paze a hrudnik, dychala pri pohybu paradne, bude to i tema pws panelama, jak sem se zahrala, zlepsilo se to. Nemyslim, ze by profukovala, ale proste na -5 do na 10 minut stani na zastavce ve vetru byla dost na hrane, uz mi bylo chladno a pak cestou do prace foukalo, citila sem chlad na ruce hlavne, ani ne tak tahnuti jako nedostatecna izolace. do prace to mam kilak svizne chuze, zahrala sem se akorat lred budovou, takze za me by na tech cca -5 - 5 na pohyb mohla byt super, to musim testnout jeste, po 3tydnech atb se na zadny akce nechystam. Vecer jsem nahodila ss tilak trango a to uz mi prislo tak akorat v poho i na postavani na zastavce.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » úte pro 10, 2019 8:26

Damn, ten odin vyzerá hádam aj lepšie než ten insulator, no co už, nemôže byť každý deň nedela.
Ak by si náhodou kúpil toho odina, daj prosím vedieť aké to je, aby by si sa pren rozhodol.

Táto čo mám môže mať pocitovo asi aj tých 60g gold, odhadoval som ju teplotne tiež tak niečo medzi 60 a 80g silver, čo mám tú prism. A áno má sťahovanie v páse, taký zaujímavý patent, vo vnútri vreciek je vyvedená dierka so sťaovaním a cez nu je do vnútra prevlečená ta sťahovacia sranda a stačí potiahnuť ako za špagátik a je stiahnutá.

Plus velkosťou čo som čítal recenzie američanom sa zdá byť európskeho strihu, teda užšia v ramenách, alebo okolo brucha už neviem, takže píšu, že nech si ju kupujú v regular size, ja som na odporúčania tigra, čo na ňu robil tú recenziu mal vyskúšať L, no na bergfreunde mali posledný kus v M-ku za lacný peniaz, tak som zobral tú, no a pasuje ako uliata, síce je trošilinku kratšia, ale pasuje super, tie miery čo uvádzajú sú viac menej presné, prípadne s rezervou 1-2cm, napr. to M-ko čo mám má mať max. 104 v hrudniku, ja mám teraz 104 a sedí ako uliata, takže nejaký priestor tam je, na šírku má v M-ku 55cm, na dĺžku po zipse 79 cm, od pleca 70cm. Ešte neviem aká je odlišnosť medzi tou lesklejšou verzioua tou matnou, či to môže mať nejaký rodziel v prieušnosti, no z tej recenzie toho slováka som to nepostrehol a on mal obe varianty lesklé, ja mám tú vestu v nelesklom.

Tu som naďabil na jednu recenziu
https://www.trailspace.com/gear/helly-h ... or-jacket/
a tam chalan píše, že je to z nejakého 20D nylónu a že to nie je na aktívny pohyb, no tiež sa na neho pozerám a má v tom jeaké bavlnené tričko, prípadne mikinu, tak neviem ako sa v tom nechce nespotiť ja som tú vestu skúsil aj bez ničoho ako termo izoláciu pod tú primaloftku a tak mi fungovala najlepšie, ako radiátor.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř pro 11, 2019 1:00

ret255 píše:Ak by si náhodou kúpil toho odina, daj prosím vedieť aké to je, aby by si sa pren rozhodol.

Nepocitam s tim. Jednak ma nesmyslne panely v podpazi a jednak ma kapuci, tu nechci. Navic je nejaka tezka, 580 g, moje stare maji 470 g a to v XL a s vic izolaci. Mozna to dela ta kapuce.

ret255 píše:A áno má sťahovanie v páse, taký zaujímavý patent, vo vnútri vreciek je vyvedená dierka so sťaovaním a cez nu je do vnútra prevlečená ta sťahovacia sranda a stačí potiahnuť ako za špagátik a je stiahnutá.

Tohle je fajn, nechapu, proc to nenapisou na web.

ret255 píše:Plus velkosťou čo som čítal recenzie američanom sa zdá byť európskeho strihu, teda užšia v ramenách, alebo okolo brucha už neviem

Hmm, to jsem jeste neslysel, ale je fakt, ze americke veci mi sedi lip. Jinak mam problem pres ramena a hrudnik, nesnasim, kdyz mne tam neco stahuje.

ret255 píše:Tu som naďabil na jednu recenziu ... a tam chalan píše, že je to z nejakého 20D nylónu a že to nie je na aktívny pohyb, no tiež sa na neho pozerám a má v tom jeaké bavlnené tričko, prípadne mikinu, tak neviem ako sa v tom nechce nespotiť

Ta recenze je cela nejaka divna. Koupi si malou bundu a pak si stezuje, ze mu rukavy konci na zapesti :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř pro 11, 2019 1:07

Mawenzi píše:a pak cestou do prace foukalo, citila sem chlad na ruce hlavne, ani ne tak tahnuti jako nedostatecna izolace.

To budou ty PWS casti, prave proto bych bundu s nima nekoupil. Prijde mi jako nesmysl takhle kombinovat materialy s uplne jinymi vlastnostmi. Prodysnost to neomlouva, primaloftka muze byt prodysnejsi, nez PWS. Bocni panely nekdy delaji kvuli strecovosti, coz je o neco mensi nesmysl, ale i tak je cena za to moc velka. Mene je vice, KISS [-(

Dneska jsem si dal svych 10 km za tmy, bylo tesne pod nulou, tak -1 az -2 a foukalo. Mel jsem na sobe merino tricko s kratkym (IB 150), na tom primaloftku (malo prodysnou) a teplotni komfort uplne v pohode, na ruce ani trochu zima.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 11, 2019 6:23

ty pws panely sou naboku na tele a v podpazi jen uzkej pruh na rukavu smerem k telu. na fotkach to nebylo videt a chtela jsem ji spis jen vyzkouset a podivat se na ni, ani sem necekala, ze by mi v ty vyprodejovy velikosti byla. Otazka, proc tam jsou, nevim, strech spis, kdyz je to celkem prodysny tak z.tohoto duvodu by to tam asi necpali) ale nevadi mi.

chladno bylo na paze jakoby zvenku pod izolaci proste v silnejsim vetru to bylo nedostatecny, paradoxne predlokti s tim pws bylo uplne OK.

Me to celkem vyhovuje, hlavne je to takovy tenoucky, v pohode to nacpu pod SS, nacpu to i pod perovku (ano, tukate si na celo, ale stat 10 minut v silnym vetru v -6 pocitovka podstatne niz, ja proste netopim, kdyz stojim) tak mi bylo fakt krasne prijemne i v ty tensi perovce. Asi to bude vic suplovat mikinu, nez bundu, ten hybrid (v zime pod -5). Ale libi se mi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » stř pro 11, 2019 11:18

Este k tej izolácii, jediné čo som našiel k tomu zloženiu lifaloftu je na tomto promo videu
https://youtu.be/pGOjzgXd1BM?t=59
teda 75% je tá ich lifa a iba 25% je polyesterova izolacia asi primaloft gold, takže v podstate teplotne sa to vôbec nedá porovnať :D Ale podla pocitu je to niečo okolo 60g primaloft silver, ešte porovnám pri tej bunde, čo bude mať aj rukávy, aké to je, či to neprehodnotím.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř pro 11, 2019 13:11

Máte někdo zkušenost s Montura Skisky? https://www.monturashop.cz/montura-skisky-jacket/
130g primaloft gold tělo, 100g rukávy. Má nějakou úpravu látky takže by teoreticky nemusela bejt prodyšná, respektive bude asi hodně málo prodyšná, což potřebuju, neprofoukne, líp udrží teplo.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mitau » stř pro 11, 2019 13:25

Starsi generace nemela nejakou pochybnou membranu (nebo co to je, nezkoumal jsem), ale Gore Windstopper. Funkcne to ale muze byt podobne.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř pro 11, 2019 17:44

Asi ju koupim, jelikož bunda Mountain Equipment Citadel neni skladem ani u výrobce a na nějaký "možná bude..." nelze spoléhat. Nutně potřebuju teplou bundu a nemám tolik peněz, abych kupoval jednu bundu do města a jednu teplou primaloftku "na ven" /nemluvě o tom, že design a izolace u těch "civilních" bund... :roll: /
Budu si připadat jak velkej kluk s velikostí M 8)

" skutečné rozměry bundy Skisky S/M

šírka podpaží: 54 / 59
přední díl: 61 / 67 cm
délka rukávu: 46 / 50 cm (+ manžeta)"

Sko je krátký. Přitom jejich gatě S jsem musel o 15 cm zkrátit....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř pro 11, 2019 21:56

Etheric píše:Zaujala mě tahle bunda, jen je mastná jak sviňa
https://www.monturashop.cz/summit-duvet/
Omlouvam se Ti, vubec jsem si na Tebe nespomenul... :toimonster: V Rockpointech meli vcera a dnes VIP vecirky, kdy meli min. 20% slevu na jejich kartu (tj. zaregistrovani se na jejich webu) na veci koupene primo v prodejni. I na tuto bundu, protoze ji tam prodavaji a alespon v OV jich maji v ruznych velikostech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř pro 11, 2019 22:08

Apuka, to ničemu nevadí, jízdenka do Brna do RP a zpět + skoro celej den času těch 20% hodí zpět nahoru...
Stejně by tohle byl experiment, nevim, co od toho čekat, narozdíl od klasický primaloftky ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » stř pro 11, 2019 22:32

Složení:
Hlavní vnější materiál: 100% Polyamid

Vložka: 83% Polyamid, 17% Polyuretan

Hlavní podšívka:100% Polyamid

Podšívka kapuce: 80% Polyester, 20% Elastan

Podšívka kapsy: 100% Polyester

Výplň: 100% Polyester
Asi to bude dost plastenka
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » stř pro 11, 2019 22:33

Nebude lepsi perovka z decathlonu? Pripadne nejaka zateplena taky z decathlonu?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř pro 11, 2019 23:03

To složení jsem četl. Už jen, že uvádí, že svrchní tkanina je extrémně odolná vypovídá, že to moc dejchat nebude. Ale - na zimu po městě /rozuměj cesta do práce a zpět, do krámu a zpět/, časný jaro a pozdnější podzim venku to vidím jako velký plus, neprofoukne a teplo nebude utíkat. Na chuj mi prodyšnost, spíš potřebuju pravej opak na teploty cca 8st a níž. Já to mám úplně jinak, než zdravej člověk ;)
Do města čistá péřovka pro mě super, na výlety nepoužitelná. Z Decathlonu... No nevim... V kvalitě izolace jsou propastný rozdíly a nemám tolik peněz, abych mohl experimentovat, jestli to bude hřát nebo ne... U primaloftu přece jen nějaká jistota je a těch 130g tělo, 100g rukávy v kombinaci s málo prodyšnou látkou by fungovat už mohlo..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř pro 11, 2019 23:17

Ja bych ty marketoidni kecy zas nebral tak vazne, treba tohle nejak nedava smysl:
- boky a podšívka z materiálu Pertex CLASSIC
- přední, zadní část a ramena z PRIMALOFT 130 gr
- boční část a rukávy z PRIMALOFT 100 gr

To jako na bokach neni zadna izolace a je tam jen Pertex ci co? A jinde je volny Primaloft? To psal nekdo, kdo netusi, co je to za materialy.

Jestli je to ale cele z klasickeho Pertexu, a z fotek to tak vypada, tak ten je sam o sobe rozumne vetruodolny a dve vrstvy by ti mely stacit. I Primaloft nejakou vetruodolnost prida, takze profukovani bych se nebal. Jestli ti nevadi ty debilni konce rukavu z PWS nebo co to je, tak by to melo jit (a ty se kdyz tak snad daji utrihnout).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř pro 11, 2019 23:32

Ty boky chápu takhle - kouknu na položenou bundu a vidim přední a zadní díl, sešitej k sobě. Když jsou na boku švy dva, tady asi bude pruh toho lehčího primaloftu. Jak širokej a jak udělanej, záleží na konkrétní bundě. Pokud bude širokej moc, je to pro mě stopka
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení