Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod budo » úte úno 18, 2014 20:59

@ mED: tenhle dotaz jsem nikdy nepoložil, ale na mysli ho mám pořád a při mé potivosti, kdy mám na sobě coolmax triko LS + technostretch nebo polartec 200 mikinu a stejně se celkem dost potím, tak si neumím představit, že na to hodím ještě péřovku. Tutově by byla během chvíle nacucaná potem a k nepoužití ...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Příspěvekod komin » úte úno 18, 2014 21:11

Myslim ze skor nez by sa nacucala potom tak by si sa vnej uvaril ;-)
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod budo » úte úno 18, 2014 21:29

To je fuk co bude driv, ale nepouzitelny toje, zejo...
Kdyz bundu propotim, je po zbytek treku nepouzitelna (neprespim-li na chate) a kdyz se v ni uvarim, budu propocenej, prehratej a jak ji svliknu, jsem taky v řiti. Takze zrejme nepouzitelna kombinace. Teda z pohledu tuzemskeho turisty. Tam, kde je silnej suchej mraz, tak tam bude jiste situace jina, ale tam jsem zatim nebyl ...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte úno 18, 2014 21:44

Nepouzitelna kombinace je fliska + zateplena bunda. Jak jsem psal tady, mene je nekdy vice a dodavam, ze fliska je naprosto zbytecna vec. Je tam taky vysvetleni pro mEDa, jak to cele funguje a proc je dalsi zateplovaci vrstva na skodu. Izolacni vrstva ma byt jedna a to ta uplne nahore.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod budo » úte úno 18, 2014 22:24

Tak ja (turista) nosim v zime nebo skoro zimnim pocasi funkcni LS triko s fliskou, kdyz je extra vitr, dam pertexku, na kterou nedam dopustit, at si rika kdo chce co chce. Kdyz je fakt hnusne, tak davam funkcni triko LS a rovnou na to Highpoint bundu (tusim 20000/20000). Flisku mam historicky dano asi 7 let. V poslednich dnech se mi extra hodne libila tady zminena Westcomb Tango Hoody z Polartec Alpha. Ta mne hodne laka, je prodysna, resi vitr a je lehka. Zaroven bude jiste materialem o dost dal, nez muj 7 lety polartec nebo impulzivne zbytecne koupeny technostretch (vyse).
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mED » stř úno 19, 2014 9:37

Díky za rady. Otestuji přístup který uvádí mike - PowerDry+vrchní izolace (v mém případě péřovka) + střední 200g merino v batohu pro případ zimy (budu testovat tento a příští týden v ČR, kolem 800mnm).

(Btw přístup "vrstva na tělo+vnější izolace" používám i na lyžích kde mám Sensor + 15k /10k bundu a funguje to výborně do cca -5° kdy přidám fleece.)

Potím se nadprůměrně, takže uvidím jak bude péřovka zvládat. Kdyžtak pořídím primaloftku a péřovku nechám jako back-up.

Jdu se podívat na nějaký PowerDry prádlo. Zatím jsem našel něco od Zaja...
next!
mED
nováček
nováček
 
Příspěvky: 101
Registrován: sob čer 29, 2013 13:31

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Simi » stř úno 19, 2014 10:28

Pro potivejsi lidi proste pohyb v zateplene bunde nefunguje (pokud neberu vychazkove tempo nekde po rovince). Uz jsem se tu o tom s Mikem parkrat dohadoval ;-)
Treba v mem pripade se zacinam prehrivat, pokud mam jakoukoliv "neprodysnou" vrchni vrstvu. Do toho davam i zmineny Pertex. Ten pouzivam jedine v situaci, kdy fouka. Teplou bundu muzu pouzivat opravdu jen na ty cinnosti, kdy se moc nehybu.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mED » stř úno 19, 2014 11:01

@ Simi: jaký máš teda set-up(y) na teploty kolem mezi -5° a 10°C?
next!
mED
nováček
nováček
 
Příspěvky: 101
Registrován: sob čer 29, 2013 13:31

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Skipp » stř úno 19, 2014 11:24

Na tyhle teploty mi nejlíp sedí, craft triko s dlouhým rukávem, craft mikina, čepica, rukavice a pokud fouká, tak neprofuk bunda, nebo vesta. Izolační bundu mám v batohu jako zálohu pro stání. Ze začátku je mírně zima, ale jakmile se začne stoupat tak začíná být tepleji.
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř úno 19, 2014 16:07

Simi píše:Pro potivejsi lidi proste pohyb v zateplene bunde nefunguje (pokud neberu vychazkove tempo nekde po rovince). Uz jsem se tu o tom s Mikem parkrat dohadoval ;-)

Ale ja jsem potivejsi typ a funguje mi to skvele ;-) Vim, ze uz jsem to resili, ale podrobnosti si nepamatuju. Je fakt, ze termoregulace se u lidi dost lisi a co funguje jednomu, nemusi druhemu. Taky je ale pravda, ze spousta lidi zkusi pouzit zateplenou bundu nesmyslnym zpusobem a pak jim to samozrejme nefunguje. V principu je to jednoduche, ale kdyz je clovek naockovany marketoidy na cim vic vrstev, tim vic Adidas, tak to zvora. Proste zadna fliska, zadna mikina, zadna membrana, jen zakladni vrstva a bunda. Prodysna, trochu volnejsi a celorozpinaci.

Simi píše:Treba v mem pripade se zacinam prehrivat, pokud mam jakoukoliv "neprodysnou" vrchni vrstvu. Do toho davam i zmineny Pertex. Ten pouzivam jedine v situaci, kdy fouka. Teplou bundu muzu pouzivat opravdu jen na ty cinnosti, kdy se moc nehybu.

Jestli je nekomu horko pri -20 v tricku s kratkym rukavem, tak samozrejme zateplenou bundu nepotrebuje ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř úno 19, 2014 16:23

mED píše:Díky za rady. Otestuji přístup který uvádí mike - PowerDry+vrchní izolace (v mém případě péřovka) + střední 200g merino v batohu pro případ zimy (budu testovat tento a příští týden v ČR, kolem 800mnm).

Ti nevim, ale letos neni na tyhle pokusy vhodna doba. Chce to zimu, aspon nulu, a ta neni. Normalne chodim ve zminovane kombinaci asi tak od prosince do brezna az dubna, ale ted to proste nejde. V pondeli mi bylo chvilema horko i v PowerDry + Pertex vetrovce, zateplenou bundu jsem vytahoval az za tmy a i tak jsem se trochu prehrival. A ta tva perovka vypada docela tepla.

mED píše:Jdu se podívat na nějaký PowerDry prádlo. Zatím jsem našel něco od Zaja...

Jj, Zajo, na zimu pouzivam tohle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Simi » stř úno 19, 2014 17:05

mED píše:@ Simi: jaký máš teda set-up(y) na teploty kolem mezi -5° a 10°C?

Samozřejmě jak na co. Podotýkám, že při pohybu hodně topím, tak u sebe musím dost rozlišovat jestli je řekněme víc než +5 a pak třeba kolem 0 a míň. Pak hodně závisí, jestli je úplné bezvětří, fouká trochu nebo hodně. Při silnějším větru buď dám o prodyšnou vrstvu navíc nebo použiju něco proti větru - podle situace softshellka(nemembránová), pertexka, membránovka

Běh: 0 a míň termotriko dl.rukáv + rolák Technostretch, kousek nad 0 termotriko kr.rukáv + rolák Technostretch, nad cca 5-7 termotriko kr.+dlouhý rukáv.
Bežky v podstatě to samé, v záloze Pertexku a tu na sobě jen, když víc fičí. V -17 to bylo kr+dl termotriko+technostretch+pertex a byl jsem za to rád. ;-)
Turistika: při volnějším pohybu podle teplot termotriko kr. nebo dlouhý rukáv, ve větší zimě kr.+dl. rukáv nebo termotriko+flísový rolák, k tomu softshelka, příp. membránovka. Nebo když je to hodně do kopce a moc nefučí, tak termotriko samotný nebo s flísovým rolákem. A v záloze teplá bunda na zastávky.
Zimní lezení(ledy, Tatry, zimní nebo jarní Alpy): kr.+dl. rukáv termotriko nebo dl.termotriko + flísový rolák, softshelka nebo membránovka. Na štand teplá bunda.

Tím v podstatě plně a komfortně pokrývám teploty od cca +10 do -15, možná i míň...
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř úno 19, 2014 17:39

Pocitam spravne, ze na tenhle rozsah teplot potrebujes 8 kusu obleceni? Tak to jsi sen (a obet) marketoidu :twisted: Mne na +10 az -15 (spis -20) staci kusy 4 a v nouzi bych vystacil i se dvema (+5 az -10 bez nouze). PowerDry triko s dlouhym, Primaloftka, tenke merino s dlouhym do vetsi zimy a Pertexova vetrovka do tepla. A navic se nemusim porad prevlekat. To je totiz znamka toho, ze jsi bud obleceny spatne nebo jsi zenska ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Simi » stř úno 19, 2014 19:26

@Mike: Obeti marketoidu jsi me dost pobavil. :lol: Kdyby vsichni nakupovali frekvenci jako ja, moc by nevydelali.
Navic srovnavas nesrovnatelne. Co jsem tak zaregistroval, moje spektrum aktivit je trochu sirsi nez tvoje. Budu-li jen VH turistit, vystacim taky s max 4 vrstvami. Navic tohle je v podstate obleceni nejen na tech -x az +y, ale v podstate na cely rok.
Neustale se taky neprevlikam. Proste jen ty delsi zastavky. Kvuli par minutam se prevlika malokdo.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř úno 19, 2014 19:47

Nejde o frekvenci nakupovani, ale o pocet vrstev a kusu obleceni. Takze jsi sice obet, ale zbytecna, jelikoz te dostali a moc na tobe nevydelali :twisted: Muzes se povazovat za collateral damage ;-)

S aktivitama mas pravdu. Nebeham, to by asi v zateplene bunde neslo. Bezkam by mohly zatezi odpovidat sneznice, ale jestli opravdu umis a behas, tak to bude stejne jako beh. S turistikou jsme na tom nejspis stejne, zimni lezeni bohuzel minimalni, ale parkrat jsem si to vyzkousel a v pohode vystacil se svou standardni vybavou a to vcetne dlouheho stani na standu okolo -10.

Kdyz pridam membranovku a triko s kratkym, tak mam taky pokryty cely rok (6 kusu). Co nemam a povazuju za zbytecne jsou SS (mam Pertexovou vetrovku), flisovy rolak a Technostretch (ty nahrazuje zateplena bunda).

S prevlekanim to beru tak, ze idealni je, kdyz se rano obleknu a cely den to nemusim menit. Maximalne pri velkych rozdilech teplot sundam behem dne jednu vrstvu a vecer ji zas vratim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dudy » stř úno 19, 2014 19:48

mike píše:....... Mne na +10 az -15 (spis -20) staci kusy 4 a v nouzi bych vystacil i se dvema (+5 az -10 bez nouze). PowerDry triko s dlouhym, Primaloftka, tenke merino s dlouhym do vetsi zimy a Pertexova vetrovka do tepla.........

Mínus dvacet v tenkym PowerDry triku a primaloftce :shock: Bych zdech natotata, pokud teda v tý bundě nejni toho Prímaloftu půldruhýho kila. Já teda, jak bych zastavil na dýl jak čtvrthoďku, bych v tomhle zakalil i v těch -10°C.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř úno 19, 2014 19:56

V -20 na sobe budu mit jeste to merino. -10 pri delsi zastavce je tak hranice, kdy ho nasazuju. Nekdy jo, jindy ne. PowerDry triko na zimu neni tenke, tenke jsou na leto. Pravda, kdyz je vetsi zima, beru triko od Haglofs, ktere mam myslim gramaz 196. Trika od Zaja jsou o neco tenci, maji myslim 174. V letosni "zime" jsou ovsem lepsi. Letni gramaz je od Zaja 112, co mam starsi a lepsi, tak myslim 104.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Simi » stř úno 19, 2014 20:24

mike píše:Bezkam by mohly zatezi odpovidat sneznice, ale jestli opravdu umis a behas, tak to bude stejne jako beh.

Intenzita je jednoznacne srovnatelna jen s behem.

mike píše:Kdyz pridam membranovku a triko s kratkym, tak mam taky pokryty cely rok (6 kusu). Co nemam a povazuju za zbytecne jsou SS (mam Pertexovou vetrovku), flisovy rolak a Technostretch (ty nahrazuje zateplena bunda).

No vidis, z ty tvoji pulky, kterou pouzivas proti me, jsme nakonec nastejno. ;-) V tom technostretchi jen beham a bezkuju, protoze ho nechci likvidovat o skalu. Jak lezecky rolak vypada si asi dovedes predstavit. Jediny rozdil nasi garderoby je SS, ktera ac je funkci podobna pertexu a spol, ma proste mnohem vetsi odolnost a podle toho se pouziva. Obecne SS je material, co mi mnohostranne vyhovuje. Naopak pertex na hodne aerobni aktivity je mnohem pohodlnejsi nez SS.

mike píše:S prevlekanim to beru tak, ze idealni je, kdyz se rano obleknu a cely den to nemusim menit. Maximalne pri velkych rozdilech teplot sundam behem dne jednu vrstvu a vecer ji zas vratim.

Jo, idealni to je, ale u nekterych lidi to proste nefunguje. U me plati mnohokrat zminovany: hybu se = topim a pokud se nabalim, tak se koupu nehlede na vrchni material. Tomu se musim prizpusobit....
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř úno 19, 2014 20:53

Simi píše:Jediny rozdil nasi garderoby je SS, ktera ac je funkci podobna pertexu a spol, ma proste mnohem vetsi odolnost a podle toho se pouziva. Obecne SS je material, co mi mnohostranne vyhovuje. Naopak pertex na hodne aerobni aktivity je mnohem pohodlnejsi nez SS.

Pravda, zrovna jsem dvakrat trhnul pertexku o krovi. Mam ale pocit, ze je to starim materialu, ma asi 16 let a takovych situaci uz zazil vic bez poskozeni.

Jeste jeden rozdil -- flisovy rolak. Ten jsem sice pred hodne lety dostal, ale po par pokusech mi od te doby visi ve skrini, protoze pro nej nemam pouziti. A to je IMO prave ta cast tve vybavy, kvuli ktere nemuzes pouzit zateplenou bundu.

Simi píše:Jo, idealni to je, ale u nekterych lidi to proste nefunguje. U me plati mnohokrat zminovany: hybu se = topim a pokud se nabalim, tak se koupu nehlede na vrchni material. Tomu se musim prizpusobit....

Ja taky topim a potim se, ale spravne obleceni + regulace hlavnim zipem to proste vyresi. Naopak, kdyz jsem zkousel podobne vrstveni jako ty, tak to nefungovalo, komfort byl pryc a musel jsem se prevlekat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Simi » stř úno 19, 2014 21:38

mike píše:... flisovy rolak. Ten jsem sice pred hodne lety dostal, ale po par pokusech mi od te doby visi ve skrini, protoze pro nej nemam pouziti. A to je IMO prave ta cast tve vybavy, kvuli ktere nemuzes pouzit zateplenou bundu.

Ten taky pouzivam jen kdyz je velka kosa a zaroven nemuzu pouzit teplou bundu (lezeni apod) nebo naopak treba na jare na skale, kdy cokoliv dalsiho je moc. Takze opet jine aktivity.

mike píše:Ja taky topim a potim se, ale spravne obleceni + regulace hlavnim zipem to proste vyresi. Naopak, kdyz jsem zkousel podobne vrstveni jako ty, tak to nefungovalo, komfort byl pryc a musel jsem se prevlekat.

Ocividne topis min. Kdyz vezmu extremni pripad - rozepnuta tepla bunda s trikem pod ni a k tomu mraz a treba silnejsi vitr(k tomu jeste klidne snezeni) - vysledkem jsou zpoceny zada a prochladly predek. Regulaci zipem samozrejme obecne pouzivam, ale ma svoje limity. Pod teplou bundu obvykle nevrstvim, pokud nepocitam situaci, kdy ji oblikam na vse ostatni pri zastaveni.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř úno 19, 2014 22:28

Kdyz je mraz, silnejsi vitr a snezi, tak obvykle zip moc nerozepinam. Neni proc, vitr pomaha ochlazovani, bunda neni uplne vetruodolna. Co mas za bundu? Neni to nejaky pancir? To taky nefunguje.

Zpoceny zada beru jako standard v cemkoliv kdyz mam batoh. V podstate o tom nevim, dulezite je, aby to nevychladlo. Prochladly predek je spatny, to je potreba zregulovat tim zipem. Kdyz snezi, tak to trochu problem byt muze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Simi » čtv úno 20, 2014 9:23

Mam Mamuta stratus s kapucou, coz je nebo spis byvala hodne tepla bunda. Ale zkousel jsem i kamosovu tenci, myslim ze od Directu, a se stejnym vysledkem. Asi to dal nema cenu, protoze se v tom neshodneme nikdy. Vnimani teplot, zahrivani a naslednou potivost mame ocividne uplne jinde.

Nicmene ze tyhle bundy nejsou uplne vetruodolny je trochu blbost, ne? Valna vetsina perovek i syntetik ma vrsek z pertexu nebo neceho obdobnyho. Navic pri profoukavosti vrsku by pak efekt bundy postradal smysl. Takova bunda ma prece drzet ohraty vzduch uvnitr. Takze argument ochlazovani vetrem je trochu mimo. Jako jasne, kdyz bude hodne ficet, tak bude protahovat kolem nebo i skrz kazdy obleceni. Urcity ochlazeni tam bude, ale pozadovany efekt je obvykle ten, aby to neprobihalo.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv úno 20, 2014 16:33

Pertex neni uplne vetruodolny. Je dost, ale ne 100%. Normalne to nevnimas, ale pri silnem vetru a zvlast kdyz jsi mokry to znat je. V lete jsem na Venedigeru zazil mozna nejsilnejsi vitr, kdyz jsem mel chvilema problem se udrzet na nohach. Bylo teplo, ale v pertexove vetrovce to proste neslo, musel jsem si oblect membranu. Jen kvuli vetru, bez nej bych mozna sel v tricku.

I u NeoShellu Polartec tvrdi, ze neni 100% vetruodolny a ze je to vyhoda. Protoze mensi proudeni vzduchu pomaha dostat pryc vlhkost zevnitr. NeoShell sice nemam, ale s argumentaci souhlasim, protoze mam stejnou zkusenost prave s tema zimnima bundama. Akorat to nesmi byt moc, moje primaloftka evidentne starne a ted uz obcas profoukne vic, nez je mi prijemne. Kdyz byla nova, tak to nedelala a u druhe, novejsi a min zatezovane, se to nedeje (tolik).

Jinymi slovy, latka, az uz tkana sebehusteji, trochu profoukne. Neprofoukne akorat neprodysna membrana tj. i GTX kvuli PU vrstve. A igelit, proto je to pocitove podobne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod budo » pon úno 24, 2014 12:36

Prosím o doporučení ohledně výběru velikosti.

Mám teď doma:

Cumulus Incredilite Endurance L

Cumulus Incredilite XL

Chci ji využívat i jako záložku na studenější večery během roku.
Pominu-li v první chvíli pertex quantum vs. pertex endurance (kdo k tomu máte co říct, rád si počtu) a budu řešit jen velikost, tak následovně.

Bundy jsem zkoušel na tričko i na 200 Polartec.

Velikost L:
PLUSY
+ je pěkně na tělo, což je jistě dobře kvůli dobré funkci izolace
+ když mrknu do zrcadla, líbí se mi, jak v tom vypadám, sportovně, štíhle
+ pěkná modrá barva
+ pertex endurance - zřejmě lepší než quantum pro odolnost vůči vodě - ale jak to je s dýcháním?

MÍNUSY
- mám asi z házený širší záda (široký sval zádový) a bunda mě mírně v těch místech a v pravém podpaží "táhne"
- s tím souvisí, že když se předkloním (sehnu k báglu např.), tak se tah na zádech ještě zvětší (loft v komorách se splácne - potencionální místo tepelné ztráty)
- kratší rukávy - projeví se např. když zvednu ruce nad hlavu

OBECNĚ
> jsem v režimu hubnutí a dále budu pokračovat (za měsíc jsem šel o 6kg dolů a ještě 10 až 13 kg sundám, měřím tělesné obvody a ty se zmenšují) takže čekám, že do budoucna bude ten "tah bundy" v problematických místech menší
> Peter Buchta z Outdoorline, který mi bundy na vyzkoušení poslal říkal, že taky váhal mezi M a L, vzal tu menší a prý maličko povolila
> vejde se mi pod ní polartec 200, ale samozřejmě je tah mírně větší, nicméně při zastavení a stavěni spaní v zimě tuto kombinaci budu používat

Velikost XL:
PLUSY
+ pocitově na rozsah pohybu se v ní cítím líp, nikde neškrtí
+ líp sedí když ji oblíknu jako vrchní zateplovací vrstvu přes Polartec (případně i přes nepropro parku HP Mania)

MÍNUSY
- při pohledu do zrcadla se v ní cítím příliš "balónovitě"
- černou moc nechci (raději modrou)
- když ji na břiše i hrudi chytnu a vytáhnu směrem od těla - je vidět, že je tam dost zbytečného místa a tím bych čekal, že může při pohybu docházet k "pumpování vzduchu" a tedy ztrátám tepla
- je to quantum, nikoli endurance, takže menší odolnost vůči vodě - ale věřím kvalitě DWR po jednotlivých vláknech před utkáním materiálu, takže ta 1000mm membrána asi nemusí být zas tak důležitý parametr a může to líp dýchat vlhkost ven - co vy na to ?
- pokud ji vezmu pod něco (např. HP Mania), budu jak balón, i když taková kombinace bude spíše ojedinělá

OBECNĚ
> mám ten pocit, že tahle bunda se dá brát spíše jako down sweter než jako down jacket (na to mám SJ Kjeraq) a tak si myslím, že by měla být spíš "více na tělo"
> pocitově tíhnu k menší modré endurance
> ale jen mám strach, abych časem při používání nedošel nějakých zjištění, že měla být raděj větší

A teď babo raď.
Díky

EDIT: fotky v obou bundách zde.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » pon úno 24, 2014 21:06

já bych si nechal o něco volnější XL, podle fotek to vypadá že ti je L trochu menši, a to i na délku, a má menší loft hlavně na zádech když zvedneš ruce, u péřovky je loft zásadní, jak nebude, tak ti bude zima, ostatně jak píšeš sám, chtělo by je ozkoušet v pořádném mrazu, pak by si poznal hned zda ti je na daná míst zima díky tomu že ti je těsnější, a jestli bude o něco méně odolná proti dešti je prakticky jednou, používat jí budeš hlavně v zimě, a to neprší, já černou barvu vůbec nemusí, a mam hodně rad modrou barvu, ale u tohohle bych barvu neřešil, já si koupi černou péřovku Sir Joseph Koteka, v ní by ses připadal teprve jako balón, ta má hodně velký loft
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod budo » pon úno 24, 2014 21:33

no - fotky jsme fotili dodatecne az po napsani mojeho dotazu a kdyz jsem se na nich videl, taky se klonim k cerne XL
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » pon úno 24, 2014 21:55

Me neprijde ze by ti to Lko bylo male, kor pokud mas v planu hubnout delka rukavu zda se byti akorat. Podle me pokud v tom nejsi narvanej, tak to na loft peri nebude mit moc vliv. Naopak to xl pri zvednutych rukach na zadech nevypada jako loft peri ale to ze uz ti ta bunde jde hodne od tela :) Jako verim, ze by v te xl mohlo byt o krapet vetsi teplo, ale otazka zda ti to stoji za to ze se v tom nebudes citit dobre :) Ale uz se to tu resilo a ja patrim spis do te skupiny, ktery ma radeji veci vice pri tele a je to taky jeden z duvodu, proc zatim perovku nemam, jen lehkou vestu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Jazz » čtv úno 27, 2014 7:59

Kratučký návrat k tým flísovým rolákom, mám Zajo Polartec Powerdry, ktorý má z vnútornej strany jemný flís http://www.zajo.net/sk/zimne-spodne-pra ... 200-1.html (tá váha je blbosť, váži cca ako Polartec 100) . Cez zimu, keď je okolo nuly prehodím cezeň Pertexku a chodím tak celý deň. V batohu mám ešte tenučké merino a na zastavenie Primaloftku 60g. Výhodou je, že sa veci dajú pokombinovať podľa potreby.
Uživatelský avatar
Jazz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 74
Registrován: pon srp 8, 2011 15:49

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod budo » čtv úno 27, 2014 8:41

Tvoje primaloftka váží 60g? To bude asi překlep, ne? Můj kapesní nožík váží víc ...

PS: bundu jsem nakonec vybral L.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod grco » čtv úno 27, 2014 8:47

Myslim, ze to myslel tak, ze ma v bunde plneni 60g/m2
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení