Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř lis 13, 2019 18:25

Ano, jak jsem psal výše, na doporučení zkusím kombinaci péřová vesta /à 100g husy 750cuin/ + primaloftka
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř lis 13, 2019 18:36

Vesta nemusi byt to prave orechove, ale tohle ma kazdy jinak. Mne treba vesty nefunguji vubec, potrebuju mit teplo na ruce a ramena.

100 g peri uz je na vestu pomerne hodne, treba tenhle svetr ma 65 a moje UL perovka taky tak nejak. Priklad vesty od Montbellu, co ma 45 g.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř lis 13, 2019 18:52

Jediná možnost, jak to zjistit, je to zkusit. Dřív jsem takhle používal nějakou syntetickou vestu a bylo to ok, jako velký plus tady beru víc volnosti pohybu oproti klasický bundě s rukávama. Na ruce ani nohy paradoxně chladem moc netrpím, kritickej je pro mě trup. Prostě zkoušet a zkoušet, kombinovat a zase zkoušet....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř lis 13, 2019 19:00

Jj, chce to zkusit. Kazdy to ma jinak a ty nejspis uplne jinak ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » čtv lis 14, 2019 9:47

Já používám lehké kalhoty a přes to zateplené kratasy a musím říct, že ten rozdíl je celkově dost cítit. Je ti pak mnohem tepleji na celé tělo.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv lis 14, 2019 10:50

Ja bych se taky primlouval na lepsi zatepleni nohou. Pred par tydny jsem v pohode chodil v MF, na Stohu, pod nulou, snezeni, foukalo ale bylo mi OK, zadny chlad. Mel jsem jen normalni ne moc teple kalhoty, pocitove mi bylo pri slapani akurat, nahore jsem toho na sobe mel dost, mozna i vice nez bylo treba, tam mi bylo teploucko celou dobu. Ale kdyz jsme sesli k autu (niz uz bylo citelne tepleji), zacala mi byt nejdrive kosa na nohy (ne na slapeje, na stehna) a ve vyhratem aute i pote doma, stale jsem se nemohl zahrat, normalne jsem se klepal zimou jeste na druhy den. A to uz mi na nohy bylo fajn, ale cely trup jsem mel "vychladly", ani koupel v horke vode tomu nepomohla.
Proto si myslim taky, ze zatepleni na nohou muze udelat necekane hodne i pro teplo v horni casti tela, i kdyz je pocitove z hlediska tepla na nohou vsechno v pohode.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv lis 14, 2019 11:46

@Etheric: Jeste me napadava pro Tebe jedno mozne reseni - sehnat si vyhrivanou bundu. Zadej si to do googlu a vyjede Ti jich fura. Zkusenosti s nima vubec nemam, ale principialne by pro Tebe mohly byt zachranou. Nebo alespon vyhrivana vesta.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 14, 2019 12:10

to si koupil kamos na kickstarteru, asi za 7000, prisla pouzitelna umelina s bateriema, kde si muzes regulovat teplotu, takze do saliny ubrat, ven pridat... za 2 sezony se mu zlamaly ty ohrivaci dratky ze spu prej hodne tenoucky a bunda je uz k hovnu, ale je fakt, ze si to tenkrat hodne chvalil pac on je hooodne zmrzlej taky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » čtv lis 14, 2019 12:39

Se ty dráty zlámou, vyzkratují a začneš hořet. Jo teplo ti bude :D.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv lis 14, 2019 13:14

No, z nejakeho kickstarteru bych si to urcite nekupoval. Radeji od osvedceneho vyrobce, i v cechach se to docela dost prodava - pravdepodobne se to pouziva jako pracovni obleceni, tam prece jen musi splnovat nejake bezpecnostni normy. A taky rozhodne nestoji 7000...

@Pierre111: Mas pravdu. to je taky reseni aby cloveku bylo teplo :-D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv lis 14, 2019 17:10

Pierre111 píše:Já používám lehké kalhoty a přes to zateplené kratasy a musím říct, že ten rozdíl je celkově dost cítit. Je ti pak mnohem tepleji na celé tělo.

Uz jsi na pul cesty ;-) Az vyzkousis plne zateplene, tak uvidis, ze je to jeste lepsi. Predpokladam, ze ty od Arcteryxu, co jsem odkazoval vyse, si poridis ;-)

apuka píše:Proto si myslim taky, ze zatepleni na nohou muze udelat necekane hodne i pro teplo v horni casti tela, i kdyz je pocitove z hlediska tepla na nohou vsechno v pohode.

Bingo. Vsak vy na to casem prijdete ;-) Tenhle vyvoj bohuzel brzdi vyrobci, kteri maji fakt dlouhe vedeni. Az bude zateplenych kalhot dostatek, tak si myslim, ze vetsina lidi nebude chapat, jak mohli v zime fungovat bez nich.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » pát lis 15, 2019 9:02

Nepořídím, já totiž potřebuju nohy větrat jinak mi je na ně hrozný vedro a potím se. Ty kratasy můžu sundat nebo rozepnout. Ty ale nechceš kalhoty s bočníma zipy. Kdybych si kupoval zateplené kalhoty, tak jedině se zipy abych je mohl nasazovat a sundávat. :) A takové to zateplené kalhoty opravdu jen do těžkých zimních podmínek, zatí mi bohatě stačí kratasy, které kryjí ty podstatné části a i tak je používám jen zřídka.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát lis 15, 2019 9:58

@mike: Tys to zase vzal uplne jinak, nez jsem to ja i Pierre111 napsali aby se Ti to hodilo do Tveho videni sveta.
Ani jeden z nas nepsal o nutnosti pouzivat zateplene kalhoty ve smyslu, jak to beres Ty, tj. cele dlouhe z radneho softshellu, mirne zateplene syntetickou izolaci typu Primaloft a spol. (tj. ani nahodou ne napr. P Alpha), urcite bez membrany, atd. Myslim, ze i Pierre111 to myslel stejne jako ja, ze musis mit zatepleni i na nohy - a hlavne cca pas a od pasu smerem ke kolenum (az kam je individualni), tam je to nejdulezitejsi. Vetsina outdoorovych zateplenych bund na poradne zatepleni organu kolem pasu nestaci, to by musely koncit o dost pod zadkem.
Navic v mem prispevku neni vubec ani slovo, ze to musi byt kalhoty, klidne muzes mit i zateplenou sukni :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát lis 15, 2019 17:26

@Pierre: jj, zatim. Vsak ty na to casem prijdes. Myslim, ze ti to neda a ty Acrteryxy si nakonec koupis ;-)

@apuka: kdo nevyzkousel, neuveri ;-) Koukni se na recenze u tech kalhot od Patagonie, vesmes nadsene. Protoze nohy v teple fakt delaji zasadni rozdil v komfortu. Verim, ze kratasy nebo sukne pomuzou, ale cele kalhoty jeste vic. Zvlast tem, co maji problemy s koleny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » pát lis 15, 2019 19:02

Kdyby moje lehce zateplené gatě na skialp neměly zipy, tak se v nich uvařím už v desetině kopce, takže asi tak. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát lis 15, 2019 21:48

Nosis pod nima neco nebo na hole telo?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pát lis 15, 2019 21:52

Snad nebudes chtit i fotky. :twisted:

Nevadi ti kdyz jsou ty zateplene kalhoty mokre, ze se na tebe lepi?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát lis 15, 2019 22:08

Nebudu, ale oodoow by je, na rozdil od tebe, urcite zvladnul ;-)

Nikdy se mi nestalo, ze by se na mne lepily a to ani kdyz jsem jednou zmoknul tak, ze byly fakt mokre. Normalne jsou vevnitr uplne suche. Podobne, jako primaloftka, po te taky muze tect voda a vevnitr je sucho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » pon lis 18, 2019 17:37

mike píše:Nosis pod nima neco nebo na hole telo?

Nenosím nic, už tak je to hodně teplé. Někdy teda studí, když je mám rozepnuté až k botám a hrabu se někde v hlubokém sněhu do kopce a zapadá mi to dovnitř. :D Ale to se pak lehce pořeší zazipováním a sníh uvnitř se rychle rozpustí a celé to za chvilku vyschne.
mike píše:Nikdy se mi nestalo, ze by se na mne lepily...

Jo, tyhle zateplené věci se nemají tendenci lepit, pokud jsou pořádně prodyšné. Naopak velmi rychle transportují vlhkost ven. Aspoň teda u mě, když mi nohy hodně topí.
Nejvíc se mi lepily zátěrové nepromokavé kalhoty, to byl dost nepříjmený pocit, hlavně pokud je to na holé tělo. Mnohem lepší je mít zateplené elasťáky, které se hýbou zároveň s tělem a když se namočí, tak zase rychle vyschnou.
No a pokud je už hodně pod nulou, tak naštěstí už nemůže pršet, takže beru ty lehce zateplené kalhoty.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 18, 2019 19:05

oodoow píše:Jo, tyhle zateplené věci se nemají tendenci lepit, pokud jsou pořádně prodyšné. Naopak velmi rychle transportují vlhkost ven. Aspoň teda u mě, když mi nohy hodně topí.

Presne tak a nejen nohy.

oodoow píše:No a pokud je už hodně pod nulou, tak naštěstí už nemůže pršet, takže beru ty lehce zateplené kalhoty.

Holt mas jinou termoregulaci nebo spis vykon a vytopis i slusnou zimu. Mne pres par lety na podzim malem umrzla prdel a dalsi dulezite casti tela, kdyz se po setmeni necekane ochladilo a bylo asi -8. Mel jsem normalni kalhoty a na nich jeste membranove, coz trochu pomohlo, ale ne dost.

Uplne nejhorsi bylo, kdyz jsem kdysi prijel z koleje nocnim vlakem a sel brzo rano asi 2 km domu. Bylo asi -20, nahore jsem byl v pohode (lyzarska bunda), ale na nohach jen dziny. Myslel jsem, ze to snad nedojdu a chcipnu na namesti. Muze to byt tak 30 let a jeste si to pamatuju :) Pricemz ty dziny byly klasicke silne, vyrazne teplejsi, nez bezne trekove kalhoty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » úte lis 19, 2019 9:11

Tak já jsem schopná jít tak v -10 až 15°C v tenkých kalhotách jako třeba Arcteryx Psiphon FL ne Montura Free K. Horší než mráz mi přijde silný vítr. To nemusí ani tolik mrznout a zima ti je hned. Navíc jsi potom takový "vyfoukaný".
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte lis 19, 2019 10:38

Pierre111 píše:já jsem schopná jít
Vítej v klubu genderove nerozhodnych :-D?

Jasne, vitr je previt, hlavne mrazivy. Co jsem vyse popisoval, jak jsem se po vylete na Stoh nemohl dva dny zahrat bylo pravdepodobne dusledkem "klasickeho stohoveho" mraziveho vetru. Teplotne bych to v bezvetri naprosto v pohode zvladl, klidne i o deset stupnu vetsi zimu, i s postavanim, ale tady ten vitr doslova kradl telesne teplo az do kosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 19, 2019 15:46

apuka píše:Vítej v klubu genderove nerozhodnych

Njn, byla jen otazka casu, kdy tenhle moderni trend dorazi i na OF :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv lis 21, 2019 6:18

apuka píše: v tomto pripade na flisku membranovku a az na to (i do deste!!!) primaloftku. Funbguje to mnohem lip nez naopak.

To si můžeš dovolit maximálně na jednodenní akci, nebo když máš jistý ubytko s topením. Nechat si zmoknout zateplenou bundu, obzvlášť když budeš chrápat venku, by byla nebetyčná blbost. Ve vlhku to neuschne a může to znamenat /v lepším případě/ buď konec výletu, nebo nucenou noc na hotelu. Ani jedno nechceme, natožpak umrznout kvůli tomu, že jsem si nechal zmoknout bundu... Já se teda snažím věci udržet v suchu za každou cenu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv lis 21, 2019 8:53

Etheric píše:Já se teda snažím věci udržet v suchu za každou cenu
Jenze co jsem psal je prave kvuli tomuto. Az si das delsi dobu v desti membranovku na primaloftku, bude se v ni (PL) srazet voda zevnitr a postupne i ve vsech vrstvach pod ni. Takze budes v prdeli. Kdyz das primaloftku ven a membranovku pod ni, PL sice bude mokra (ale bude jen v malo snizene mire hrat!!!) a pod ni budes suchy. Membranovka zvladne odvest vetsinu vlhkosti ven, protoze nebude na vnejsim povrchu totalne promocena od deste.

Navic primaloftku nemusis az tak moc branit proti provlhnuti - PL fakt docela dobre hreje i kdyz je nacucana vodou. Takze si ji muzes i takto oblect na druhy den.

Mel bys to vyzkouset. Ja jsem si taky myslel, ze je to pitomina, ale - a o tom jsem tady na OF uz psal - prvni prima prakticka zkusenost (ne osobni, manzelky a syna) dobre ukazuje, ze to takto funguje lip. Manzelka mela nejdrive opacne, jak si i Ty myslis, ze je to fajn, za chvili byla totalne promrzla, jak primaloftka nemohla dostatecne odvadet vlhkost pres membranovku a ta se srazela i v tricku, resp. mezi trickem a PL, tak si vspomenula, ze jsem ji nekdy rikal zkusit opacne, udelala to - a za chvili se zahrala a veci pod membranovkou se ji normalne vysusily - membranovka stihala odvadet nejenom pot ale i odparovani vlhkosti z tricka. Syn si nedal rict, tak jeste hodinu a neco takto sel promrzly, az potom to zkusil a taky zjistil, ze je to mnohem lepsi.
A nejsou jedini, co maji tyto zkusenosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv lis 21, 2019 9:02

Noo děkuji, radši zvolím jinou strategii, bundu si zmoknout nenechám...
apuka píše: PL fakt docela dobre hreje i kdyz je nacucana vodou.

Mě teda rozhodně ne. V žádný kombinaci. Je to mokrá, hnusná věc, ve který bych drkotal zubama i při +15. Jediná výhoda mokrý PL je, že oproti jinejm rychle uschne /pokud teda neni totální vlhko...
Tudy cesta nevede, aspoň pro mě ne. Hlavně fakt nejsu fanoušek nepropro bund a kalhot, mně to nevyhovuje ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv lis 21, 2019 11:29

Etheric píše:Tudy cesta nevede, aspoň pro mě ne. Hlavně fakt nejsu fanoušek nepropro bund a kalhot, mně to nevyhovuje
V tom pripade ale v desti a za prihodnych podminek ("spravny" vitr) Ti zateplena bunda stejne namokne - at uz ji mas "jen tak" nebo pouzijes nejakou plastenku/ponco nebo hoc i hodne velky destnik. Taky osobni zkusenosti :((.

Jako Te az tak uplne nechapu - z toho, coz na OF psal se da pochopit, ze nejsi nijak moc potici se jedinec, ze chodis od jara do podzimu za kazdeho pocasi ale nepropro veci nechces pouzivat. Pritom prave pro Tebe to doporucene "opacne" vrstveni by mohlo funguvat nejlepe a k naprosto plne spokojenosti.
Jinak muzes v desti fungovat slusne bez zateplene bundy se syntetickou izolaci (primaloftky), kdyz misto ni mas pod membranovkou dobre prodysnou flisku (Polartec, ja jsem nosival Classic a WindPro). Tato kombinace dest zvlada, primaloftka a na ni membranovka spatne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv lis 21, 2019 18:35

apuka píše:Az si das delsi dobu v desti membranovku na primaloftku, bude se v ni (PL) srazet voda zevnitr a postupne i ve vsech vrstvach pod ni. Takze budes v prdeli. Kdyz das primaloftku ven a membranovku pod ni, PL sice bude mokra (ale bude jen v malo snizene mire hrat!!!) a pod ni budes suchy. Membranovka zvladne odvest vetsinu vlhkosti ven, protoze nebude na vnejsim povrchu totalne promocena od deste.

Takhle to funguje u lidi, co se normalne nebo trochu vic poti a hreji. Oboji, jak kondenzace na membranovce, tak vysuseni mokre primaloftky teplem od tela. Jenze Etheric je zrejme jiny pripad a nemusi fungovat ani jedno. Takze si klidne muze hodit membranovku na primaloftku, jestli se nepoti, nema na ni co kondenzovat. Muze pouzit i igelit, vyjde to nastejno. Naopak, mokrou primaloftku nevyhreje a ta zustane mokra.

Osobne tomu teda moc neverim, clovek se obvykle poti i kdyz si mysli, ze se nepoti a hreje vic, nez vnima, ale to se da jedine vyzkouset. Klidne za sucha, vzit na sebe primaloftku a na to treba plastenku a par hodin v tom slapat. Kdyz nebude na plastence kondenzace, tak OK, je to prirodni ukaz a nemusi resit veci, ktere tu normalne resime.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv lis 21, 2019 19:41

apuka píše:za prihodnych podminek ("spravny" vitr) Ti zateplena bunda stejne namokne
Ano, ale namokne jen kousek rukávu, maximálně ještě kousek spodního lemu. Což není až takovej problém, tohle na těle doschne a to dřív, než to začne studit, narozdíl od bundy, která je mokrá celá.
A když už leje jak sviňa, že by zmoklo i víc? Kdo by v tom chodil, se schovám...

mike píše:pouzit i igelit, vyjde to nastejno. Naopak, mokrou primaloftku nevyhreje a ta zustane mokra.
Vyzkoušeno s rainctutem z dekáče. Celý odpoledne chůze a PL bunda byla mokrá jen kousek vzadu, když jsem svojí vinou pořádně nezastrčil PL pod raincut :twisted: jinak byla suchá, maximálně lehce vlhká v určitých místech. Sice to byl takovej ten pocit a la zapaření v uzavřený bublině, no furt byl v suchu. Dát si tu PL nahoru ráno bych dolezl na vlak zkroucenej jak preclik...
Bejt hříčkou přírody má občas svý výhody :) ale klidně bych si to zmísta vyměnil s někým normálním. Sice bych pozbyl spousty schopností, ještě k tomu bych se potil a smrděl jak to prase, no aspoň by mi ale nebyla 5 měsíců v roce zima :evil:
Naposledy upravil Etheric dne čtv lis 21, 2019 19:46, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv lis 21, 2019 19:46

V tom pripade nemas co resit. Primaloftku a do deste nejakou lehkou plastenku pres ni, membranovka je evidentne zbytecny luxus.

Etheric píše: bych se potil a smrděl jak to prase, no aspoň by mi ale nebyla 5 měsíců v roce zima

Vzdycky je neco za neco. Ono to poceni taky neni nic moc, spis je to fakt opruz, ale to se holt musi zazit.

(tady nikdo normalni neni ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení