Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Kjuba » stř bře 1, 2017 20:35

mike: Ale jo, já vím, že je to fórum, a tak se tu diskutuje. Jen se vždycky jednou za čas začnu zas a znova divit tomu, kam až ten blahobyt vede....

Jinak nic proti Tobě a komukoliv jinému. Máš svůj názor a víš moc dobře proč ho máš....

Ale konec filozofování. Ještě, že nejsem markeťák :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř bře 1, 2017 20:38

Jasne, v podstate i souhlasim, jen myslim, ze tohle je ve srovnani se spoustou jinych veci naprosto neskodne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod Kjuba » stř bře 1, 2017 20:45

Tak určitě..... ;-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod grco » stř bře 1, 2017 20:47

Nevidim inac nic negativneho na tom, ze ked musim dat svoje peniaze, na ktore som musel pracovat, za nieco, tak chcem aby to bolo podla mojich predstav a nie podla niekoho ineho.

Taketo kecy, ze "kam ten blahobyt vede" zboznujem. Vede tam, ze si vyberam, co si kupim. No to je strasne, jak sa vobec opovazujem.

Jak si vobec dovolujem stazovat sa na to, ze sa mi nepaci nejaka bunda, mal by som riesit len hladujuce deti v afrike, ktore nemozu hrat basketbal, lebo su slabe...

Takze ja nevidim nic zle na tom, ze si mike tak vybera, len si z neho robim srandu, lebo na jednu stranu on si robi z pp srandu, ze je konzerva, ale on je uplne rovnaky "ja mam bundu taku a vyhovuje mi a vsetko ostatne, co neni KISS (strasne trapna skratka), je proste nanic a hotovo" :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř bře 1, 2017 21:12

:smt023

Kdyby byl Atom AR o trochu volnejsi, tak ho beru. Takhle se bojim, ze mi nebude fungovat nebo bude fungovat hur a bude mne stvat. Ja si totiz, na rozdil od spousty lidi, na horsi nezvyknu ani po dlouhe dobe. Treba iPad, muze mi miliarda iOvci tvrdit, jak je to skvele a ze je to jen otazka zvyku, ale ja tam furt vidim ty veci, co mne stvou a nezvykl jsem si ani za 4 roky. Nebo DA Tornado, super vetrovka, ale nesmyslny dvojity zip mne stve porad, protoze jednak blbe funguje a jednak je tam uplne zbytecny (zase proti KISS ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod grco » stř bře 1, 2017 21:14

Jo, ved ja ta chapem, ale je to vtipne, ked v tej situacii nie som ja sam :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř bře 1, 2017 21:20

Mozna to souvisi s tim, ze (dobry) programator musi byt trochu perfekcionista ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod grco » stř bře 1, 2017 21:26

Ale napriklad, jak tu uz X rokov spolocne propagujeme primaloftky, tak ja mam od zaciatku tu Atom SV Hoody, a ta ma elasticke rukavy a vobec mi nevadia, ma bocne stretch panely a vobec mi nevadia, a ma kapucu, bez ktorej by som primaloftku nechcel, a dokonca je cierna a som s nou spokojny :) Fakt taky ten kus vybavy, ktory vobec nelutujes, ze si kupil, a beries ju so sebou vsade, ci je leto alebo zima.

Preto mi pride vtipne, ze tvoja idealna primaloftka je vlastne dost ina :D

PS: A presvedcil som aj boozeho na Atom AR a ten tiez pisal, ze je spokojny :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod monaro » stř bře 1, 2017 21:30

miku ty perfekcionisto, udelej pro nas vsechny tady, no zejmena pro sebe jednu prostou vec: kup si jednu libovolnou perovku v primerene velikosti svym telesnym proporcim, jo? At konecne poznas co takova libovolna perovka svede. A bude po tvem problemu, si dovolim tipnout.
Ak popri tomto cosi ty programujes tak chran nas boh aby to bolo max otevirani postovni schranky pres mikrospinac. Som bol presvedceny na zaklade urovne tvojho prejavu ze si max sbsak co cumi celu noc do kameroveho systemu na parkovisku.
V2 foreva
monaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon bře 19, 2012 14:55

Příspěvekod Kjuba » stř bře 1, 2017 21:39

grco: Hmm, tak pokud jsi to myslel vážně, tak na to Ti vážně nemám co říct. V tomhle ohledu žiju v jiném vesmíru než Ty. Ale naštěstí to vůbec ničemu nevadí.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Příspěvekod scinkk » stř bře 1, 2017 21:42

Proto tu ma mike nejvíc příspěvků večer a v noci ☺
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř bře 1, 2017 21:44

@grco: cerna by mi vadila ze vseho nejmin, moje do mesta cerna je (podle fotky mela byt do seda, ale prisla cerna...). Ze je booze spokojeny vim, to je pro mne plus, ale on je lehka vaha, takze bude mit prostoru vic. Teda, nevim, co ma za velikost, treba napise sam. Pro kapuci nemam pouziti, vlastne ji pouzivam jen na membranovce, kdyz prsi. Jinak si dam radej na hlavu Buff. Nepouzivam ji ani na vetrovkach, vlastne mam jednu bez ni a to mi vyhovuje.

@monaro: :roll: co kdybys konecne prestal resit, kdo, co a proc pise a psal neco k tematu? Delas to dneska cely den a uz to zacina byt otravne.

@scinkk: jj, presne proto :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod grco » stř bře 1, 2017 21:49

@mike: mne kapuca hodne zvysuje tepelny rozsah/komfort, mam kapucu aj na vetrovke, aj na primaloftke, aj na perovke, aj na membranovke, aj ked v zime mam na hlave furt ciapku a tak, tak niekedy ked sa zastavim a dost fuka, tak mi vyhovuje si dat kapucu, hlavne ked je este aj zateplena jak na tej primaloftke a je mi prijemnejsie...

mam vlastne len taku tu klasicku softshellku bez kapuce, a dost casto ked to mam oblecene, tak mi prave ta kapuca chyba...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř bře 1, 2017 21:52

Tohle ma asi kazdy jinak, mne se v kapuci strasne poti hlava. I ten Buff si davam vetsinou kvuli vetru a ne kvuli zime. Nakonec, proto slusni vyrobci delaji u zateplenych bund obe varianty, s kapuci i bez.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod grco » stř bře 1, 2017 22:00

Mne sa tiez poti hlava, nosim ciapku a buff ako potitko, aby mi netiekol pot do oci :D

Ked slapem, tak mam kapucu dole, ale prave jak mam potom mokru hlavu a fuka, tak ked stojim, tak si ju dam na hlavu...

Jedine oblecenie kde nepouzivam kapucu je lyziarska bunda, pretoze mam helmu :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř bře 1, 2017 22:05

Kombinaci Buffu a zateplene kapuce bych prezil mozna v -15 za silneho vetru ;-) To byl vlastne jediny pripad, kdy mi chybela, kdysi na hrebeni MF. Foukalo tak, ze jsem mrznul i ve dvou Buffech. Pak jsem si na to poridil PWS kuklu a pouzil ji snad jen jednou v podobnych podminkach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod monaro » stř bře 1, 2017 22:14

no jo, pán vlastní panděro - som to hneď nepochopil. Tak potom áno, nie je iná cesta ako "nie na telo".
V2 foreva
monaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon bře 19, 2012 14:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod vonkreuz » stř bře 1, 2017 23:06

Monaro přestaň se navážet do lidí. Takový zbytečný rejpání tady nepotřebujem a ani nechceme.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod GreyMouse » stř bře 1, 2017 23:32

mike píše:Nakonec, proto slusni vyrobci delaji u zateplenych bund obe varianty, s kapuci i bez.

Budeš muset do Lidlu :mrgreen:. Tam mají vždycky od jednoho typu bundy různé barvy a to jak s kapucí, tak i bez ní :twisted:


monaro 22.2.2017 píše:... žasnem, koľko ešte snáď životaschopných osôb majúcich do stareckej nevládnosti (relatívne :)) ďaleko tu plkaním o ničom trávi zvyšky svojich životov. Je tu plno užitočných informácií, no aspoň toľko isto hluchého balastu a nechápem, že ste tým ochotní tráviť svoj vlastný čas.

Za týden jsi změnil názor?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv bře 2, 2017 0:15

Proc bych musel? Obe varianty ma spousta bund. Ale dobre, ze jsi to ty, menim na slusni vyrobci a Lidl delaji u zateplenych bund obe varianty :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod monaro » čtv bře 2, 2017 5:58

To nebola urážka ale konštatovanie holého faktu, ktorý keby vlastník :^o nemlžil tak by zásadným spôsobom bolo prospelo efektivite debaty [-(
V2 foreva
monaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon bře 19, 2012 14:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pr3d1t0r » čtv bře 2, 2017 13:52

to mike: Myslím, že by ti Grcovo L bylo. Atom SV dělali ještě předtím než změnili velikosti. Sám jsem si myslel, že mám S a při zkoušení na prodejně mi to vyšlo na M. Mám také ještě původní atom kupovaný, zhruba před pěti lety a musím říct že je to super bunda, která stále funguje. Manželky Tilak Ketil vypadá mnohem hůř a to ho tolik nenosila. Sám zvažuji, že si koupím modernizovaný Atom AR.


Nedávno jsem koupil Cerium LT a prodyšnost se mi zdá zatím ok. Mám teda za sebou jen 2 menší procházky plus nějaký chození po městě. Musím říct, že mi velmi dobře sedla. Problém s rozjížděním zipu jsem také nezaznamenal. Tak uvidíme jestli vydrží tolik jako atom, materiál se mi zdá ok a větruodolnost také.
Pr3d1t0r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pon kvě 11, 2009 17:09

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » čtv bře 2, 2017 14:16

mike píše:Kdyby byl Atom AR o trochu volnejsi, tak ho beru.

Ber zvyknes si a po par vyprani je to paradni strih. Na co si budes muset oproti MHW zvyknout jsou ty strecove rukavy.
Pokud dodelas ten stroj casu, tak bys mi mohl MHW compressor koupit do zalohy. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv bře 2, 2017 17:00

@Pr3d1t0r: tohle mne u Arcteryxu stve. U jinych znacek si vyzkousim jednu, dve veci a velikost vim. Tady to nefunguje, kazda bunda je jina :?

Pr3d1t0r píše:Nedávno jsem koupil Cerium LT a prodyšnost se mi zdá zatím ok. Mám teda za sebou jen 2 menší procházky plus nějaký chození po městě.

Na mensich prochazkach se bohuzel prodysnost moc nepozna. Moje druha primaloftka je na prochazky OK, bezne ji pouzivam, ale na celodenni vylet je nepouzitelna. Potrebujes se poradne zapotit do kopce, abys neco poznal. Samozrejme, kdyz to neni uplny igelit, ve kterem se zaparis i pri cekani na MHD ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv bře 2, 2017 17:07

booze píše:Ber zvyknes si a po par vyprani je to paradni strih. Na co si budes muset oproti MHW zvyknout jsou ty strecove rukavy.

Mohl bys ty bundy trochu podrobneji srovnat? V cem je ktera lepsi, co ti ne/vyhovuje, jak jsou na tom s rozsahama teplot atd. Mne pripada Atom trochu teplejsi, ale muze to byt i tim, ze Compressor uz je hodne jety a primaloft zvaleny. Projevuje se nejak ten uzsi strih na tepelnem komfortu?

Jakou mas teda vlastne velikost ty?

booze píše:Pokud dodelas ten stroj casu, tak bys mi mohl MHW compressor koupit do zalohy. :D

Se mi tam porad pletou nejake paradoxy #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv bře 2, 2017 18:40

mike píše:.U jinych znacek si vyzkousim jednu, dve veci a velikost vim
Ale prd vis.... Jednak ma vetsina vyrobcu nekolik ruznych strihu, navic si je u ruznych bund ponekud upravuji. A nejedna znacka si mysli, ze stejne velikosti musi byt i o cislo odlisne napr. mezi zateplenou bundou a hardshellkou (jenze kupodivu nekde je to v opacnem gardu - hardshellky jsou o cislo vetsi #-o ). A to uz nepisi o znackach (vetsinou americkych) typu TNF, kde do jednoho M-ka se vejdu i se synem, ale do druheho L-ka se nevejdu ani sam. ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16553
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv bře 2, 2017 18:50

Dobre, jak u ceho, treba TNF je extrem. Zrovna u MHW jsem ale vedel, ze XL je akorat a mel jsem od nich 4 ruzne bundy a vsechny sedely. Dve kupovane pres Net. U jinych vyrobcu (treba Rab) se zas da celkem spolehnout na tabulky, co maji na Netu plus napsany strih. I u dalsich vyrobcu to sedelo, ale u Arcteryxe fakt nemuze, treba ta bunda s Thermiem mi prisla o mozna az o dve cisla vetsi, nez Atom, oboji XL.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » čtv bře 2, 2017 19:08

mike píše:Mohl bys ty bundy trochu podrobneji srovnat? V cem je ktera lepsi, co ti ne/vyhovuje, jak jsou na tom s rozsahama teplot atd. Mne pripada Atom trochu teplejsi, ale muze to byt i tim, ze Compressor uz je hodne jety a primaloft zvaleny. Projevuje se nejak ten uzsi strih na tepelnem komfortu?

Jakou mas teda vlastne velikost ty?

Bundy jsou uplne velikostne stejne. Atom ma anatomicke rukavy a manzety.
Teplotni rozsah je stejny, ale MHW je uplne slehla.
Tepelny komfort stejny, jak stara mhw s trickem kr. rukav od -8do10 se v tom da vydrzet.
Oboji jsou Mko
Fotky mas v mailu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv bře 2, 2017 19:10

Diky, Teplotni rozsah je stejny mezi slehlou MHW a novym Atomem? To mne prekvapuje...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » čtv bře 2, 2017 19:27

Ne slehla je nad nulu. Porovnavam nove.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení