Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » sob zář 23, 2023 14:04

apuka píše:Tak jsem nasel prehled kolekce Dynafitu 2011/2012, podle cisla modelu na stitku z te fotky, cos sem dal je to Gorihorn PTXPadded jacket.
Ano, podla toho cisla som si dohladal ze je to tato bunda kedze som spomenul z ktorej sezony je, no uz sa tam v tom katalogu moc viac clovek nedozvie. Ci ich bolo viacej verzii tiez netusim, v tom katalogu maju uvedenu iba tuto jednu bundu v dvoch farebnych vyhotoveniach, navyse ta budna co sa predava je vyrobena na zakazku pre nejaku reprezentaciu.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pát říj 6, 2023 12:25

Od DA mi dnes prisiel newsletter na ich novu zimnu kolekciu 2023. Padla mi do oka ich tohtorocna tusim novinka, membranova zateplena bunda Narvik. Skombinovali primaloft gold active s gelantos membranou a povedali si, ze to bude teda nieco :)
https://www.directalpine.cz/bunda-narvik
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát říj 6, 2023 13:02

No jo, zacinam mit dojem, ze DA zamestnava designery, co nemaji ani potuchu o funkcnosti nekterych materialu... Dat dokopy PL Gold Active, zamereny hlavne na prodysnost s membranou Dermizac, ktera tu prodysnost doslova zabije je fakt skvely napad ](*,).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16673
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát říj 6, 2023 15:26

U DA zrejme delaji designery pejsek s kocickou a pristupuju k tomu jako k peceni dortu :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49518
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » sob říj 7, 2023 7:07

A napsali jste jim to? Tady si to nejspíš nepřečtou. Když nevím, že je problém, nemůžu ho řešit
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8165
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob říj 7, 2023 15:07

Sveho casu tu clovek od DA byl, bavil jsem se s nim a sve vyhrady jsem mu napsal. Proste si zvolili jinou cestu a cilovou skupinu. Jsou v tech nesmyslnych kombinacich materialu a preplacanem designu dlouhodobe konzistentni. Vyjimka byly jejich vetrovky Tornado 1.0 a 2.0, coz byl ale evidentne omyl, ktery ve verzi 3.0 napravili a pak ji pro velky uspech zrusili :D

Nastesti jsou tu i jine znacky, ktere jdou jinou cestou. Treba High Point.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49518
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » ned říj 8, 2023 12:57

Uvidime aka bude ta ich Epic, z vyskusania mi pride nie nejak specialne tepla, mozno aj vdaka tomu obalovemu materialu, pri tom teste s predychnutim je oproti mojim doterajsim bundam suverenne najlepsia. Uvidime aka bude ta odolnost voci vetru. U mna ani nebol tak problem s rukavmi ako s tym strihom uplne v pase, inac mi sadla ako by ju sili priamo na mna. Kvalita sitia vyzera tiez top notch.

A ked ide o HP, tak na tuto sezonu vraj neplanuju ziadnu zateplenu bundu, ich zateplena varianta je akurat ta bunda s alphou.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » ned říj 8, 2023 13:11

Etheric píše:A napsali jste jim to? Tady si to nejspíš nepřečtou. Když nevím, že je problém, nemůžu ho řešit
Myslím, že toto je s nimi zbytočné riešiť. Tam spravili zásadnú chybu, že tá budna vôbec vznikla. Ak by pri tej bunde mali odstrániť problém, tak by to už na konci nebola tá bunda, im zrejme išlo o verziu zateplenej membránovej bundy, tá bunda ale za prvé má málo izolácie aby v zime zahriala a za druhé je membránová. Takže zrejme chceli dociahnuť zateplenú bundu na neskorú jeseň, skorú jar do nepohody...

Mne by sa napr pozdávala takáto buda keby to nebola membránová bunda a mala by možno od 40 po 80g izolácie, najlepšie klasického primaloftu bez active a obalovy material niečo na štyl tej epic od HP a nemusela by mat ani kapucu, kedze v jeseni a na jar ju nie je ani treba a nemusela by mat ani vsetky farby dúhy aby sa dala nosit aj do mesta. Tento podnet im napr. môžem napísať.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » ned říj 8, 2023 14:13

Nechápu to s barvami do města, ale vůbec. Do hor můžeš nosit červenou, modrou, žlutou, černou,... A do města snad taky, ne?
Jinak u nás na podzim je kapuce dost podstatná a bundu bez ní bysem nechtěl
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8165
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » ned říj 8, 2023 20:04

Z barvou to bolo myslené, že nemusím v meste vyzerať ako účastník pride pochodu, prípadne papagáj. Stačí mi buna jednej farby a nemusí byť vo výrazných viacfarebných kombináciách, ak som v horách a chcem aby ma lepšie videl vrtulník hzs, prípadne lyžiar na svahu, tak je to plus, v meste to az tak nevyužijem.

Na jar vecsinou nefúka, na jesen ta kapuca uplatnenie v horách a za veterného počasia moze mat.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon říj 9, 2023 8:53

Blbe je, ze takova dobre zateplena membranova bunda muze mit opodstatneni - napriklad pouziti na standu na vicedelkach, kdyz je vice vlhke pocasi a nechci se potom o tu bundu nijak starat (coz se pri lezeni dost dobre ani nejde), tudiz napr. neni idealni membranova perovka, protoze jak ji clovek zmacka a hodi do batohu, muze peri navlhnout. Jenze je potom tam davat "Active" izolaci, ktera z principu je delana, aby extra nedrzela v sobe teplo naprosta blbost, spise to potrebuje pasivni, prave co nejlepe drzici teplo.

Jinak si neumim predstavit, ze nekdo pri "aktivnejsim pohybu" oceni, ze sice izolace pekne propousti vypocenou paru a nezadrzuje teplo, ale to vsechno se prakticky zastavi/velice vyrazne spomali na membrane a tam se bude nejspise i srazet zevnitr. :((

Takove "malickosti" jsou dost typicke pro DA. Oni casto vymysli naprosto genialni veci, dokonce i kombinaci materialu, ale nakonec nekdo, nejaky navrhar zacne spekulovat a vymyslet, jak to jeste vylepsit - a vysledkem je obcas znehodnoceni toho skveleho vyrobku (viz napr. mikem spominana vetrovka). Nebo si to vylepsi podle tech svych predstav, ze napr. "tady potrebuji vice vetrani, tady udrzeni tepla", tak si to tak udela a vysledkem je sice naprosto skvele fungujici vyrobek - ale pouze pro ty lidi, kteri maji naprosto stejne fungujici telo jako ten, podle koho se udelal. Napr. asi prvni verze DA Cascade plus - skvele kalhoty, ale pro mnoho lidi nektere, hoc i malinke casti, kam se misto skveleho softshellu dali vysoce prodysny a vetru ne moc odolny tenky matros od jiste teploty a -pomerne male- sily vetru je tam chladno az zima, pri teplotach pod nulou to vede az k prechladnuti slachy nebo svalu na tom jedinem miste. Takze kdyz se zrovna Ty tam negenerujes hodne tepla i pri stani, tak musis makat, aby Ti slacha neprochladla - a tudiz nakonec ty kalhoty prestanes nosit na pulku svych vyletu kvuli tomu malemu kousku "vylepseni"...

Bohuzel, fakt to nema smysl jim rikat, protoze Te odpalkuji s tim, ze mnoho lidi si prave to vychvaluje pri nekterych aktivitach. Coz je mozne - ale kdyz zrovna Ty chces univerzalni kalhoty, tak to neni volba pro Tebe. Hlavne kdyz nechces mit deset kalhot na deset aktivit, kdyz Ti stejnou sluzbu udelaji jedny tenci a jedny teplejsi jine na cely rok a celou skalu Tvych aktivit.

Jeste k barvam - zase tady je to OK, DA dela veci hlavne do hor a tam ruzne kriklave veci fakt nejsou k zahozeni, pokud alespon trochu mas v hlave i bezpecnost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16673
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » pon říj 23, 2023 11:21

Primaloft RISE (odpoved na climashield)
https://youtu.be/PL338Br4Ybg?si=evGFvgKJMIfjTzVA
f*ck this? :lol:
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon říj 23, 2023 12:58

Docela by me zajimalo, co to je za novou izolaci... Nikde jsem nenasel nic, jen, ze je to naprosto jine, jako jakakoliv jina izolace, co jste kdy videli, muze to byt tluste, tenke, jen tak v chomaci, super drzi teplo a izoluje a je naprosto odolne kompresi, vydrzi "skoro nekonecne", atd.
Nejakou technickou informaci, strukturu, jake druhy vlaken tam jsou nebo alespon clo a pod. nikde.

Bohuzel, v historii Primaloftu podobnych bombastickych prohlaseni a ohlaseni "neskutecne jinych a vykonnych" izolaci bylo uz vice, pricemz skutek ponekud utekl, puvodni PL Gold zadny nijak moc neprekonal, teda teoreticky krome CrossCore, ale ani tam nejsou zkusenosti vzdy priznive.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16673
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon říj 23, 2023 13:21

Info nula, v žádný bundě jsem to neviděl...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8165
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod abgx1 » ned říj 29, 2023 9:54

Minuly rok som si kupil rab cirrus alpine

1. Ako nova bola silne vodeodpudova. Dalo sa s nou hodiny kracat v dazdi bez toho aby premokla

2. Vypral som ju, bez avivazu, len s pracim praskom.

3. Uz nie je vodeodpudiva. Po polhodine v dazdi som bol cely mokry


Nejaky napad ako sa dostat zase do bodu 1?
abgx1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon led 9, 2023 20:24

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Bender24 » stř lis 22, 2023 16:13

Zdravím, má někdo prosím zkušenost s izolační náplní bund "Thermore Ecodown". Viděl jsem to u nás prodávané pod názvem "ekopeří". Je to jen jeden z mnoha názvů syntetiky (což jako je), která je stejná jako všechny ostatní, nebo se třeba něčím liší.
Má to třeba firma Kapriol. Recenze na ní bych také uvítal. Děkuji.
Bender24
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned bře 12, 2023 16:13

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » ned lis 26, 2023 12:05

Ma niekto doma veci od podla vsetkeho ceskej firmy silvini? Ci su to nejake igelity alebo je to pouzitelne?
Ja mam na muske ich zateplene kratasy silvini sud, pozeram ze aj nejaku zateplenu "obojstrannu" bundu s 80g primaloft gold v zlave maju.
https://www.silvini.cz/panske-kolekce-f ... rva-garden
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » ned lis 26, 2023 20:52

Já od nich měl bundu s PL Gold, tak to popisovali, no na bundě byla cedulka Gold Active, tak jsem ju obratem vrátil a žádal proplatit poštu zpět, páč mi poslali něco jiného, než popisovali
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8165
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » ned lis 26, 2023 21:19

Tych primaloft bund co maju zateplenie primaloft gold tam je tusim iba jedna, ta fornelli. To myslis tu, ci to bolo davnejsie? U nej sa prave pise 80g primaloft gold.

Tak by si to mali opravit, lebo u inych produktov maju uvedene active verziu primaloftu a potom by to bolo dost zavadzajuce. Aj ti povedli, ze to bol nejaky kiks na ich strane?

Co som posledne objednaval tu epic od HP, tak mala stitok namiesto s pertex air s pertex shield. Tak som sa dotazoval a ospavedlnili sa, ze to bol nejaky kix z ich strany.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » ned lis 26, 2023 21:29

Loni to bylo (nebo letos na jaře?). Myslím, že to byla zrovna tato. Psal jsem jim o chybě, vysvětlil rozdíl mezi materiály.... koukal jsem ze zvědavosti za několik měsíců na jejich web, furt s chybou v popisu...
Ani se neomluvili za chybný popis. Ale souhlasili, že mi proplatí dopravu zpět.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8165
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » pon lis 27, 2023 22:44

https://www.norrona.com/en-GB/products/trollveggen/trollveggen-primaloft100-zip-hood-mens/?color=5630
bunda kompletne z PL Gold Crosscore, 100g na tele a 80g rukavy a kapuce je podle me v poradku. Na svoji bunde mam 120g PL gold hiloft a na rukavech-kapuci 100g crosscore a stacilo by mene (a zaroven taky hiloft uz tolik nehreje-problem dvou ruznych izolaci)
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 28, 2023 1:04

Vexo píše:bunda kompletne z PL Gold Crosscore, 100g na tele a 80g rukavy

Kde to tam vidis? Ja tam vidim jen PrimaLoft™ Gold 100 g a bez Crosscore.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49518
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte lis 28, 2023 4:08

Tuhle jsem vyloučil z výběru právě kvůli rozdílu. Ten je moc velkej, respektive taková bunda by pro mě měla použití start - stop, ale když mám plně zateplenou, dá se v ní i zastavovat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8165
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » úte lis 28, 2023 8:09

mike píše:Kde to tam vidis? Ja tam vidim jen PrimaLoft™ Gold 100 g a bez Crosscore.

Trosku pitome maji schovany popisek-nahore u click&collect je tlacitko "Read more" kde jsou vsechny detaily.
Latka 30D nebude tak prodysna (spis vubec) jak PQA, nicmene ja mam na bunde to same.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte lis 28, 2023 9:52

@Vexo: Mas nejake srovnani izolace PL G CrossCore s normaknim PL Goldem (One nebo Silcerem/Sport)?

Protoze na BPL pri testech s termokamerou prave PL Gold CC vysel hodne bidne, skoncil pomerne vyrazne hur nez jine izolace s tabulkove vyrazne nizsim clo... (odkaz na to jsem nekde sem daval)... Ale to jsou laboratorni mereni, proto se ptam na zkusenost.

Jinak PL G HiLoft (poslednich par let je to uz - prakticky jako u vsech jinych izolacich z PL Gold/Silver serie - vetsinou s CrossCore) je jinou technologii delane jako normalni PL Gold, melo by to byt z "nekonecneho" vlakna jako napr. Apex. Ale co si spominam, tak se lide stezovali, ze slehava (a ztraci izolacni schopnosti) snad jeste rychleji nez normalni PL Gold.

Konkretne o te Norrone tady je jedna zajimava osobni zkusenost a srovnani :((:
I tested out a Norrona Trollveggen Primaloft 100 against a Montane Flux (mix of 100/60 gsm Primaloft Silver) and Atom AR (120 gsm Coreloft) over a few days a couple months ago. The AR was noticeably warmer than both, which I expected, but I couldn't really notice a difference between the Flux and Trollveggen under pretty much the same conditions.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16673
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » úte lis 28, 2023 15:03

Je to moje prvni primaloftka, kdyz nepocitam rukavice. S tim slehavanim G Hiloft to sedi i moji zkusenosti. Takze z tech dvou bych volil urcite CC. Je na omak hrubejsi nez gold v rukavicich, tak bych rekl ze vydrzi dele. Se silverem porovnani nemam.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte lis 28, 2023 15:21

Jak pisu, ted uz je skoro kazdy PL Gold xxxx, Silver yyyy s CrossCore - I HighLoft u obou verzich. Takze moc na vyber s nebo bez CC mit nejspise uz nebudes.
Zrovna ten HighLoft je zvlastni - ty nekonecna vlakna by mela z principu konstrukce izolace drzet delsi dobu loft, lip zvladat komprese, atd. Vypada ale, ze PL na to pouziva az prilis tenka vlakna (mozna jako zakladni v PL Gold) a ty jsou prilis jemna na udrzeni se. Proste ze se "zlomi".

Stale budu rad, pokud nekdo napise sve zkusenosti s PL CrossCore, idealne srovnani s "bez CC" Primaloftem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16673
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod jagrovahul » úte lis 28, 2023 16:43

prosím, je toho opravdu moc a já si nevím rady, protože se absolutně nevyznám. Chtěl bych si pořídit novou zimní bundu na běžné nošení a lehkou turistiku po horách, která by zahřála i v -10. nejlépe z tenčího materiálu, ne péřovku a cenově max do 4 000,- Nevím jestli je možné za tuhle cenu koupit něco slušného, tak alespoň mi poradit, z jakého materiálu vybírat a na jaké značky se zaměřit, abych nekoupil šunt, který ze mi za dva roky rozpadne. děkuji :)
jagrovahul
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned bře 19, 2023 9:33

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » úte lis 28, 2023 22:28

https://arcteryx.com/us/en/shop/mens/proton-heavyweight-hoody
Arc'teryx Proton Heavyweight Jacket - blizi se puvodni Proton AR - coreloft continuos rozdil v zatepleni jeste markantnejsi 100g/60g v rukavech a kapuci. Prodysnost Fortius Air 50D se na forech udava nekde okolo 20-25 cfm. Neni to 42cfm jako u Fortius Air 20D.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 28, 2023 23:26

Hmm, na prvni pohled vypada skvele, ale ten rozdil v zatepleni to zabiji :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49518
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení