Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod Krysha » úte lis 22, 2022 11:41

Quido píše:...ja uz ji mam a bez kapuce

ten rozdíl není jen v kapuci - "tvoje" Xenair Light Insulated Jacket má izolaci 40g Primaloft Gold Active+ a pod pažemi (jak na těle tak na paži) jen Pertex (úplně bez izolace) - což může být pro někoho (obzvlášť při větru) nepříjemné
ta Xenair Alpine Light s kapucí má hlavní izolaci 60g Primaloft Gold Active+ a pod pažemi (+ krk/zátylek a vrch kapuce) 40g Primaloft Gold Active+
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte lis 22, 2022 12:21

milarepa píše:jaké ovce? Před 10 léty nikdo nevěděl nic o skialpu, běh po horách byla velmi okrajová záležitost, speed hiking byl v plenkách...........a materiály byly technologicky oproti dnešku v pravěku...........lidé mezitím změnili své chování na horách, firmy jim to novými materiály a novými typy vybavením umožňují provozovat, jsou to spojené nádoby..............
milarepa píše:ty jsi dost specifický případ, který potřebuje dost specifické vybavení....:-)
Hm...

Problemem ale je, ze chovani zmenila jen cast lidi v outdooru (a to bych rekl, ze skoro jiste ne vetsina), ale firmy to vycitily jako skvelou oblast prodeje - a uz jelo a jede to, co Etheric pise jako "ovce" a vsichni jsou tlaceni do tohoto zpusobu "outdoorizmu".

Ted si muzes uzivat vyber Ty a Tobe podobni - bezci, speedhikeri "od-domu-do-domu-bez-zastaveni", ultralightisti, pripadne skialpinisti. Ale pro nas "normalni", co nebehame, co se v prirode nesnazime o co nejvetsi vykony, chceme si ji uzit i se zastavovanim, kochanim, prestavkama, nemusime mit vsechno max. odlehcene ale myslime i na vydrz a univerzalnost a ani lyze nejsou nas kazdodenni zimni zivot je ten vyber fakt tristni.

Prakticky vsechny firmy uz vyrabi "zonove" obleceni z "high-tech" materialu, takove, ktere je fajn pro nejake vyuziti - ale na "bezne" pouziti se nehodi nebo se to nesmyslne musi jeste kombinovat s dalsimi vecma, kdyz z kazdeho kusu vyuzivas cast "vykonu" a nevyuzitou cast musis kompenzovat casti vykonu jineho obleceni...
A kdyz se uz objevi nejaka nabidka, napriklad zateplene bundy, tak je to zase "funkcni" - tepelna izolace mizerna, material profoukavy, tj. zase pro bezneho turistu prakticky nepouzitelny kus.

Typicky soucasny hit - Primaloft Gold Active + Quantum Air - viz moje stiznosti na manzelcinu DA bundu s 133 g P Gold Active a Quantum Air. Predtim mela DA Block taky se 133g PL Silver s P Quantumem (ale s fleecovymi panely na bocich, coz vyrazne omezilo vyuziti). Tesila se, ze konecne ji nebude tahnout pres boky, takze to muze pouzit pri nizsich teplotach misto stare Klimatexky se 100g PL Sport (Pl Gold Acive ma oficialni clo cca jako stary PL Sport). No a vysledek? Uz pri nule kdyz jen mirne zafoukalo, tak ji ta bunda profoukla, normalne ji byla zima, citila proudeni vzduchu zvenku. Pricemz bundu Block nosila i do -10. Navic izolace v nove slehla za chvili tak na pulku, ted je bunda pouzitelna tak kolem nuly, mozna do -3, pokud si pod ni oblece jeste flisku.
Ale verim tomu, ze pro speedhikery je to "naprosto jedinecna vysoce prodysna zateplovaci bunda".

Zkus najit, jak uz bylo psano, zateplenou bundu z ne PQ Air a pod profoukavou latkou (pripominam, P Microlight byla v pohode pouzitelna), ne s "aktivni" izolaci, ne s "foukanou" izolaci a s nesmyslne castym prosivanim, izolaci rozlozenou stejnomerne. Kolik takovych najdes se 100g nebo vice? Kdyz napisu, ze nabidka je jedna velka bida, tak jsem se vyjadril jeste hodne optimisticky. Vsak se to tady taky resi casto - a krome Etherikovho BD se nabizi vetsinou neco s Apexem 67 g/m2, coz je hodne malo na zimu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte lis 22, 2022 12:25

Mawenzi píše:apuka
psal si na to blp forum neco nebo ne?
Bohuzel, ted nemam moc casu - dela se u nas ve firm prechod na cloud a na mne pada toho vice nez dost. Navic mam par tydnu problem s ocima, tak se branim prislisnemu vysedavani za PC a po praci uz jen malokdy neco delam. No a takovy prispevek si musim trochu predpripravit vcetne obrazku a "dat" bundy, takze to neco trva - a hlavne se to neda delat zpusobem, ze se tomu prerusovane venujes vzdy 2-3 minuty a potom resis hafo jinych veci.

Mam to ale pred sebou jako jeden z prioritnich ukolu. Nezapomel jsem na to.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 22, 2022 12:44

apuka
dekuju, on mesoc sem mesic tam... stejne v to to roli nehraje:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9397
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod mike » úte lis 22, 2022 16:00

Quido píše: ...ja uz ji mam a bez kapuce

Jak pise Krysha, verze bez kapuce ma bohuzel min izolace a naprosto stupidni panely uplne bez ni.

Quido píše:Edit: a jeste vaham nad touto

Tu jsem mel pred par dny na sobe, jak jsem psal vyse. Kdyby nemela uzke rukavy, tak jsem ji koupil. To je pro mne bohuzel showstopper, potrebuju tam nejaky prostor a tady zadny nebyl. Ne ze by nejak tahla, ale bylo to presne a mne to opravdu vadi. Jestli tobe ne, tak jinak vypada dobre. Vyzkousel a uvidis. Je tam teda Climashield, takze bunda je podstatne silnejsi, nez Xenairy s Primaloftem, ale z hlediska izolace to vyjde priblizne nastejno.

Krysha píše: Xenair Light Insulated Jacket má izolaci 40g Primaloft Gold Active+ a pod pažemi (jak na těle tak na paži) jen Pertex (úplně bez izolace) - což může být pro někoho (obzvlášť při větru) nepříjemné

Presne tak. Ja jsem si ji vloni zkousel a nebyt tohodle nesmyslu, tak jsem ji vzal. Jinak se mi fakt libila a sedela, ale tohle byla vylozene studena mista i venku na ulici pred kramem #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 22, 2022 16:24

milarepa píše:Před 10 léty nikdo nevěděl nic o skialpu, běh po horách byla velmi okrajová záležitost, speed hiking byl v plenkách...........a materiály byly technologicky oproti dnešku v pravěku

Coze? :shock: Takovy pp se na skialpech zrakvil uz v minulem tisicileti a diskuse na tohle tema bezi od zalozeni OF. Vetsinu sve pomerne slusne vybavy jsem pred 10 lety uz mel. Prvni primaloftku jsem si privezl z USA pred 15 lety a u nas byla k dostani o nekolik let pozdeji. V nekterych ohledech je dosud neprekonana a furt za ni nemam uplnou nahradu. Dokonce i dobre membrany jsou starsi, NeoShell tusim 12 let a dnesni PSA se mu akorat vyrovna. Za sebe vidim akorat sirsi nabidku (coz je velke plus), ale zadny zasadni zlom v technologii, jen postupny mirny vyvoj. Co se zmenilo je pristup k UL, to bylo pred 10 lety narocnejsi sehnat, dneska se v tom firmy predhaneji. V zasade plus, ale nekteri to prehaneji a produkuji stupid light (celkove ale za mne plus).

Nechtel jsi nahodou napsal 100 let? :twisted: 20 let bych mozna jeste bral, ale 10 je nesmysl, ono si staci projit diskuse tady, o jakych materialech jsme se bavili.

milarepa píše:za 10 let budou i tyhle bundy úplně někde jinde, nové materiály, technologie

Nekdy nejde vyvoj spravym smerem. Viz lyzarske obleceni, dneska se uz neda koupit bez membran, ktere ho uplne zabiji.

Co se tyce vyvoje a nakupovani dopredu... Moje nejlepsi trika maji pres 20 let a velmi lituju, ze jsem jich tenkrat nekoupil hromadu. Uvazoval jsem prave takhle, ze casem koupim lepsi, jenze vyvoj sel naopak a tohle byl nejlepsi material, ktery jsem kdy potkal a kteremu se novejsi verze jen blizi. Podobne trekove kalhoty, ktere mam pres 10 let. Tam zas vymenili skvely a prijemny material za dementni softshell, ktery mne taha za chlupy na nohach a navic zuzili strih. Nastesti jsem si trochu zasobu udelal. A ne, srovnatelne jsem opet dosud nepotkal.

apuka píše:Ale pro nas "normalni"

Coze?! :shock: Tady je dneska zabava :lol:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 22, 2022 16:32

apuka píše:Zkus najit, jak uz bylo psano, zateplenou bundu z ne PQ Air a pod profoukavou latkou (pripominam, P Microlight byla v pohode pouzitelna), ne s "aktivni" izolaci, ne s "foukanou" izolaci a s nesmyslne castym prosivanim, izolaci rozlozenou stejnomerne. Kolik takovych najdes se 100g nebo vice? Kdyz napisu, ze nabidka je jedna velka bida, tak jsem se vyjadril jeste hodne optimisticky. Vsak se to tady taky resi casto - a krome Etherikovho BD se nabizi vetsinou neco s Apexem 67 g/m2, coz je hodne malo na zimu.

HighPoint Epic: https://www.highpoint.cz/produkty/pansk ... acket.html. Ma sice Climashield 67 g/m^2 a PQA, ale dve vrstvy tj. i jako podsivku tedy mas na sobe vlastne dve vetrovky a izolaci. Pocitove je teplejsi, nez Torrid a ten mi na zimu docela staci. PQA je dostatecne vetruodolny, minimalne v tehle verzi a k tomu i dostatecne prodysny a prijemny na telo. Jak jsem psal, nebyt na mne uzkych rukavu, tak jsem ji bez vahani koupil. Pritelkyne ji ma a tvari se dost spokojene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte lis 22, 2022 16:39

@apuka: moc hezky a výstižně řečeno.

@mike: na tu HP jsem se díval, vpodstatě odolnější Torrid. Nebral bych ju ani s kapucou, páč potřebuju něco mezi Torrid a tou BD a ne, Climashield už vážně ne.
Naposledy upravil Etheric dne úte lis 22, 2022 16:43, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8088
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 22, 2022 16:42

Jo, odolnejsi a tezsi. Uvazoval jsem o ni na sneznice jako nahradu stare primaloftky. Torrid se sice taky da, ale jeho sila se ukazuje jinde, v nizke vaze a dobre sbalitelnosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte lis 22, 2022 16:45

Jj nemít Torrid a zkušenosti s Climashieldem, o tý HP bundě bych i uvažoval. Jenže 67g/m mám.
Takže potřebuju něco, řekněme minimálně 80g/m, maximálně 120, optimálně 100. A vážně raději zajíce v pytli, než jistý shit Climashield
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8088
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte lis 22, 2022 16:57

apuka píše:Prakticky vsechny firmy uz vyrabi "zonove" obleceni z "high-tech" materialu, takove, ktere je fajn pro nejake vyuziti - ale na "bezne" pouziti se nehodi nebo se to nesmyslne musi jeste kombinovat s dalsimi vecma, kdyz z kazdeho kusu vyuzivas cast "vykonu" a nevyuzitou cast musis kompenzovat casti vykonu jineho obleceni...
A kdyz se uz objevi nejaka nabidka, napriklad zateplene bundy, tak je to zase "funkcni" - tepelna izolace mizerna, material profoukavy, tj. zase pro bezneho turistu prakticky nepouzitelny kus.

Tesat do kamene tvl... Nic proti tomuto typu bund zateplených jen někde nemám, ale do psí prdele, ať to zůstane jedním z typů nabízených bund a ne že všechny budou takový :protest:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8088
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 22, 2022 18:09

mike
takze bys rekl, ze HP epic jacket by mohla byt srovnatelna torridce co v prodysnosti a vetruodolnosti (minimalne te 10/7D co mas ty?).

jako nevypada uplne zle (ne ze bych letos jakoukoli dalsi bundu chtela:D)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9397
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte lis 22, 2022 19:24

mike píše:HighPoint Epic:... Ma sice Climashield 67 g/m^2 a PQA, ale dve vrstvy tj. i jako podsivku tedy mas na sobe vlastne dve vetrovky a izolaci. Pocitove je teplejsi, nez Torrid a ten mi na zimu docela staci. PQA je dostatecne vetruodolny
No, to mi doporucujes tuto bundu na muj "pozadavek"???:
apuka píše:zateplenou bundu z ne PQ Air ... ne s "aktivni" izolaci /-toto je alespon podle nazvu splnene, i kdyz Apex patri mezi ty "aktivnejsi" typy/... se 100g nebo vice

Shanim ne dve vetrovky a mezi nimi slabou izolaci, ale jednu bundu s dostatecnou izolaci (idealne alespon 100g PL Gold nebo 133g soucasny PL Silver), klidne s normalnim Quantumem (na Yungay se mi ukazalo, ze ten matros odvadi vlhkost velice dobre, i kdyz je hodne odolny vetru). Ze je Q Air pro Tebe "dostatecne vetruodolny", stejne tak jako, ze Apex 67 g/m2 v Torridu pro Tebe "na zimu docela staci" nic pro nas "normalni" neznamena, to jsou pouze Tvoje osobni dojmy a Ty se svoji termoregulaci, resp. teplot, vetru atd., stejne jako pozadavky na pro Tebe dulezite vlastnosti materialu nepatris zrovna do te "normalni" casti populace.
Navic ta bunda nema kapuci, co je zase pro "normalni" cast populoace u zimni bundy na hory hodne dulezita vec.
mike píše:
apuka píše:Ale pro nas "normalni"
Coze?! :shock: Tady je dneska zabava
Jak pisu, "normalni" znamena normalni cast populace v Gaussove krivce. Ty tam zrovna moc nezapadas (stejne jako nekteri dalsi na OF, nekdo "vycniva" na jedne strane, jiny na druhe). Kdyby sis toto uvedomil, asi bys vicero svych prispevku na OF napsal ponekud jinak. Jinak se staci trochu koukat kolem, nejlepe na horach, kdyz mluvime o "turistech", jak se oblekaji, jak se v ruznem pocasi chovaji, atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte lis 22, 2022 19:26

@Mawenzi: Nemas Ty taky Black Yak Calvanu? Ta ma taky Climashield Apex, jen ted nevim, jestli mas tu teplejsi nebo slabsi verzi. Lisi se (mimi jine) gramazi izolace.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 22, 2022 20:24

apuka
mam obe, protoze tu slabsi pak taky zlevnili koncem zimy (unor/brrzen)na bergfreunde na nejakych v prepoctu asi 1800 a ta tepla byla moc tepla pro me na pohyb nekde mezi 0 - -10 takze sem neodolala.

ja ty bundy uziju i na tahani se psy ven a do prace, takze te cene neslo odolat a do prace mam starou bundu ze sekace, uz ji stejne zlobi zip a aspon sem vedela ze mi vyhovuje velikost.

tu slabsi sem ale uz nestihla vzit ani na vandr, takze letos ji teprv budu brat s krosnou. planuju na vetsi test jak torridku tak by calvana (bez HD).

vejde se mi pod ni i perovka, libi se mi zpevneny dost dlouhy rukavy i celkem fajn kapuce, mizerna kapsa naprsni ne...

je mozny, ze na HD letos zase zima nebude (ale zas s tema psama jo, to proste neni jak na vylete, hlavne kdyz beru muze:D

takze po 1prani fakt nic nevim, a prisly mi i prodysny celkem v pohode i dobre vetruodolny, ale na tech sneznicich to v te HD proste moc dlouho neslo, jak sem se varila (silnej vitr to zachranoval, ze sem si ji nemohla v nekterych mistech sundat:D a neHD jeste moc testnutou nemam, rikala sem si, ze i kdyby mela byt i jen do prace, tak ta cena je super.

premyslim, ze ted na vikend bych si vzala obe a na vylete je prohodila, stejne potrebuju s sebou perovku a teda neHD + torrid by pak na sezeni a cihacku na ptaci pozorovatlnu mohli taky stacit, kdyz to nema padat pod 0 nebo s pcitovkou max -2...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9397
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod Krysha » úte lis 22, 2022 21:34

mike píše:
Krysha píše: Xenair Light Insulated Jacket má izolaci 40g Primaloft Gold Active+ a pod pažemi (jak na těle tak na paži) jen Pertex (úplně bez izolace) - což může být pro někoho (obzvlášť při větru) nepříjemné

Presne tak. Ja jsem si ji vloni zkousel a nebyt tohodle nesmyslu, tak jsem ji vzal. Jinak se mi fakt libila a sedela, ale tohle byla vylozene studena mista i venku na ulici pred kramem #-o

Já si ji teda nakonec nechal, protože mi sedí jak střih (S na 180/71) tak barva (zelená) a jakmile se trochu zahřeju pohybem, tak to studit přestane, ale je mi jasné, že to každému nevyhovuje (a kdybych si mohl vybrat, tak bych asi raději taky izolaci všude stejnou - ale zatím jsem po pár testech vysloveně nenarazil na to, že by mě to nějak omezovalo)
Naposledy upravil Krysha dne sob lis 26, 2022 8:28, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 22, 2022 21:46

Jak se ti jevi z hlediska prodysnosti? Tys mas myslim i Torrid, ne? Muzes je porovnat?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 22, 2022 21:56

apuka píše:No, to mi doporucujes tuto bundu na muj "pozadavek"???

Ano, na puvodni pozadavek a ne na veci, ktere sis z nej odvodil a co moc nedavaji smysl. Pricemz ho dekoduju jako bundu dostatecne teplou a vetruodolnou se stejnou izolaci po cele plose. Takovou, ve ktere se da chodit, aniz by se clovek prehrival a stat delsi dobu na miste, aniz by moc vychladal. Jedine, co asi nesedi, je chybejici kapuce, za mne plus, ale klidne by mohli delat obe varianty.

apuka píše:Ze je Q Air pro Tebe "dostatecne vetruodolny", stejne tak jako, ze Apex 67 g/m2 v Torridu pro Tebe "na zimu docela staci" nic pro nas "normalni" neznamena, to jsou pouze Tvoje osobni dojmy

Nejsou to jen me osobni dojmy, pisu, ze ji ma pritelkyne, ktera na tom neni s termoregulaci nejlip (aspon v porovnani se mnou), a je spokojena. Zaroven pisu, ze ma dve vrstvy PQA, coz jednak zvysuje vetruodolnost a jednak pridava na izolaci. Bunda je pocitove teplejsi, nez Torrid, prestoze izolace ma stejne.

apuka píše:Jak pisu, "normalni" znamena normalni cast populace v Gaussove krivce.

Jenze ty jsi prece uplne mimo vsechny Gaussovy krivky :lol: Z uplne vsech hledisek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte lis 22, 2022 22:43

mike píše:
apuka píše:No, to mi doporucujes tuto bundu na muj "pozadavek"???
Ano, na puvodni pozadavek a ne na veci, ktere sis z nej odvodil a co moc nedavaji smysl.
Ach boze, co to zase meles? Ja mel jenom jeden pozadavek, primo na ktery jsi reagoval (teda pokud beru jako primou reakci, kdyz to citujes) s doporucenim te HP bundy - a tam jsou primo vsechny "veci, ktere jsem si z nej odvodil" ](*,) ](*,)

Manzelcina DA Freya ma taky dve vrstvy PQA (gramaz DA nepise) - a profukuje docela dobre, ze je to citit uz pri mirnem az cerstvem vetru kolem 30-35 km/h. Jak jsem psal, i pres 133g PL Gold Active, ne to jeste na rukavech pres 60g. No a ja shanim hlavne pro ni a pro vyssi hory (V. Tatry, Alpy vcetne tritisicovek+v lete 4000+), tj. pomerne bezne vitr nad 70-90 km/h, teploty klidne az pod -20. Tam takove reseto by teda mohlo byt zdravi nebezpecne.

Prave to, ze Tobe je Torrid dostatecne tepla na zimu je jeden z duvodu, proc pisu, ze Ty nepatris do "normalu". Stejne tak to, ze TI staci abys moc nevychladl, kdyz stojis na miste. Mne na delsi stani nestaci ani 100g PL Gold, protoze "pusti" teplo a telo po zastaveni uz negeneruje dalsi teplo - ale o tom jsem nekolikrat psal uz davno.

Ja davno ma Tva pritelkyne bundu s Apexem 67 g, ze pises o jeji spokojenosti v zime? Tuto zimu (ani celou lonskou) moc nizsi teploty nebyly...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 22, 2022 22:54

Nevim presne, ale minulou sezonu uz jo. Pricemz zima byla relativne normalni na nase pomery. A ne, fakt s tebou nehodlam diskutovat o teplotach a rychlostech vetru v apukavesmiru :twisted:

DA Freya jsem v ruce nemel a nedokazu posoudit, ale PQA, ktery pouziva HP, mi prijde prekvapive vetruodolny. Nejspis o kus vic, nez moje DA Tornado vetrovky, ktere jsou vetruodolne dostatecne. Zkoumal jsem i vetrovku, dychalo se pres ni trochu hur, nez pres Tornado. Taky jsem zkousel Rab Xenair taky z PQA a ten na tom byl podobne, mozna jeste vic posunuty k vetruodolnosti a proti prodysnosti. Je mozne, ze neni PQA jako PQA, nebylo by to poprve. Uvidime, co napise Krysha.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » stř lis 23, 2022 0:39

mike: jak bys porovnal velikosti u HP Epic a Torrid? HP Epic jsem zkousel v XL a sedla mi akorat, prilehala na telo vic nez moje Dynafit XXL, takze bezprostredne i vic hrala, prestoze nema 100g PL gold hi-loft a 120g PL gold crosscore na rukavech. Predlokti hralo vic nez zbytek bundy, takze pri pohybu to musi byt jeste horsi. U moji bundy rukavy hreji take vic nez telo, ale prisuzuji to pouziti jine izolace/vetsim rozmerum, ktere se odrazi hlavne na tele (a hi-loft vic slehnul). U torridu mi vychazela dle nabidky prodlouzena velikost v L.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř lis 23, 2022 0:53

Epic je o neco mensi, nez Torrid. Mne sedel v XL akorat, Torrid mam v XL trochu vetsi. Jelikoz jsem zkousel Torrid i v L, tak bych rekl, ze Epic je nekde mezi, spis bliz L. Je tam ale trochu jiny strih, HP sije na lidi s hrudnikem a rameny, Torrid je spis rovnejsi, proto jsem mj. L nechtel, uz mne trochu tahlo pred hrudnik (mam 110+), pro nekoho s uzsi kostrou by mohlo byt akorat.

Predlokti byl prave u Epicu problem, sedelo bez mezery a tudiz by tam nevetralo a potil bych se tam. Za mne design fail, u zateplene bundy tam musi byt prostor. Torrid ho ma dost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř lis 23, 2022 1:05

Jeste dodam jednu vec, na kterou bych bez delsiho odzkouseni Torridu neprisel. Jeho sila je v nizke vaze a dobre sbalitelnosti, kde se blizi perovkam. Hodi se tedy jako zalozni bunda do batohu. Na vecerni a ranni taboreni, ale taky ji muzes hodit na sebe, kdyz se udela kosa a normalne v ni jit. Vsechno uz jsem vyzkousel. HP Epic je pro zmenu bunda, kterou vezmes rano na sebe a vecer sundas. Tj. treba v zime na sneznice. Je tezsi a v batohu by zabrala vic mista, ale zas je odolnejsi a robustnejsi. Takhle pouzivam dlouha leta v zime primaloftku. Torrid se samozrejme da pouzit i takhle, ale jeho sila je IMO jinde a proto koukam po dalsi bunde na sneznice. Coz mohl byt HP Epic nebyt tech rukavu #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 23, 2022 5:57

mike
takhle chapu torrid po tvych recenzich i ja, multifunkcni nahrada perovky vsude tam, kde bych perovku mozna i chtela nosit na tele, ale perovka...

zatimco BY calvana bych si spis nechala na "rano nandam, vecer sundam", prave proto, ze je robustnejsi, (tezsi na noseni v batohu), nekde na prodirani lesem urcite vhodnejsi:D

s trochou stesti pak ty bundy vydrzi treba 5-10 let.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9397
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř lis 23, 2022 7:56

Torrid používám většinou jako Mike, jen tedy v poněkud teplejším období, pro mě je to přechodová a ne zimní bunda. Funguje skvěle, dřív jsem takto nosil klasickou primaloftku. Použití stejný, jen Torrid ušetřil čtvrt kila váhy a citelnej kus objemu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8088
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř lis 23, 2022 11:58

Ad moje slehlá Yungay - volal jsem DA. Prý tento problém ještě neměli. Zapomněli na apuku?
Každopádně to mám poslat, účet jsem našel, ještě je v záruce do půli března.
Mám se zákaznický přístupem DA, zejména s paní Janou Běhavou super zkušenosti, už mi dříve vyšli nadstandartně vstříc, ačkoliv mě mohli poslat k šípku. Ale neposlali, vyhověli, a nic navíc za to nechtěli =D>
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8088
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř lis 23, 2022 13:53

Etheric píše:volal jsem DA. Prý tento problém ještě neměli. Zapomněli na apuku?
Ale to byl jiny pripad - ja to nemel slehle pouzivanim/pranim, ale nejspise od novoty. Teda pokud to neslehlo za nizkych par jednotek hodin pouzivani v mistech, kde nic netlacilo. Videt to nebylo, citit taky prakticky ne, protoze jsem to pouzival tehdy jeste v teplotach cca jak je ted a po zahrati slapanim na kopec svlekl. Jsem na to prisel uplne nahodou, kdyz jsem si tu bundu chytl do ruky a zrovna na miste, kde - na rozdil od jinych - jsem malem necitil izolaci. Jinde to melo skoro dva centimetry, tady tak 1-2 mm.

Pokud dobre vim, u Apexu je tolerovana odchylka v tloustce pri vyrobe 10%, tady to ale bylo vyrazne vetsi.

U Tveho pripadu je zvlastni, ze nekteri vyrobci presli na Apex mimochodem i kvuli tomu, ze vydrzel nasobne, mozna i radove vice kompresi/dekompresi, loft ani izolace se neznehodnocovali tak jako u PL Gold. Ve spacacich uz skoro uplne. Ale posledni dobou jsem cetl vice stiznosti na slehnuti Apexu po par vypranich a pouzivanim. Naopak - vypada, ze u PL Gold zmenily posledne roky min. dvakrat skladbu pouzivanych vlaken, coz vedlo k velice vyraznemu zvyseni odolnosti proti znehodnocovani. (Na druhe strane to z fyzikalnich duvodu muselo vest ke snizeni izolacnich schopnosti na stejnou vahu materialu, tj. clo, ale PL pouziva v technickych materialech stale stejnou hodnotu uz dlouha leta.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod milarepa » stř lis 23, 2022 14:55

nejvyšší čas opustit tuhle slepou vývojovou větev a pokorně se vrátit k softshellu a teplé flísce....tam tyhle naschvály nezažiješ
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř lis 23, 2022 15:33

Tahle "slepa vyvojova vetev" se utesene rozrusta, zatimco u teple flisky zustanou nakonec akorat dinosauri :P Mimochodem, obcas si docela odporujes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř lis 23, 2022 18:53

milarepa píše:pokorně se vrátit k softshellu a teplé flísce....

Ani kdyby mi za to platili [-(
Není to slepá vývojová větev, nýbrž evoluce. Člověk se zvednul a zjistil, že chodit po dvou je lepší...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8088
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení