Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Dromedaro » úte úno 20, 2024 15:29

mike píše:Pres Google se site:outdoorforum.cz je to lepsi.

Díky.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4385
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » čtv úno 22, 2024 1:00

Etheric píše:Někde jsi udělal chybu. Dal jsi máchání navíc? Namočil jsi předtím tu bundu?

Prave ze nenamocil ani nepridal dalsi veci do pracky. Machani navic jo.

mike píše:Tohle je IMO uplne zbytecne. Jo, nemusis tam davat 1300 otacek, taky je snizim na 800 nebo dokonce na 600, ale to uz bunde nic neudela. (...) A ano, na vsem je rucni prani na 30, ale to je tim, ze vyrobci jsou alibisti.

Mam doma starou tezkotonazni perovku, ktera se nesmi prat vubec. V dobach jeji slavy sla na chemicke cisteni, coz ji moc neprospelo, ale stale je to nejteplejsi bunda. Ted uz bych to klidne risknul, mozna ze jde o alibismus, ale vzali by ji v cistirne? Na normalni pracku je prilis velka. Viz tento archaicky clanek (byt to byla jasna reklama na cistirnu).
https://www.idnes.cz/ekonomika/test-a-spotrebitel/nekvalitni-perovou-bundu-je-lepsi-neprat-a-necistit.A_990525_190305_test_pch
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv úno 22, 2024 4:38

@Vexo: takže jsi bundu nepral, nýbrž učil plavat :D Ona pak klesla, ale nedostala se dovnitř pořádně voda s tím prostředkem, chybělo tření, takže výsledek byl, jakej byl.
V pohodě, mně se to taky povedlo, když jsem pral primaloftku poprvé. Zrovna to bylo na ubytku na Caminu. Dal jsem předepírku, extra máchání, pračku nastavil podle symbolů na bundě a pustil. Jenže když po předepírce pořád plavala, došlo mi, že takhle se to fakt nevypere. Nikdo, kdo by mi s tím poradil, tam nebyl, tenkrát tyhle bundy byly novinka.. Tak mě napadlo použít Google. Dotaz byl něco ve smyslu "how to avoid jacket with synthetic Insulation floating during washing" a vyšlo mi, že si mám na recepci vyptat kýbl, bundu nechat nacucat a přidat k ní něco, co se pere na stejnej program a teplotu, aby pračka byla zaplněná z poloviny, otrochu méně může být, více ne (u bubnu pro 5kg). To nebyl problém, vpodstatě všechno, co jsem měl s sebou, teda krom spodek a ponožek, mělo symbol třicítky a jemnýho programu.
Vlastně jsem se na tom Caminu učil používat pračku obecně... Učil jsem se prát doslova a do písmene za pochodu :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv úno 22, 2024 9:48

@Etheric: Pises trochu zbytecnost. Rekl bych, ze ta Tva bunda musela mit nejakou super zaterovy/vodenepropustny material z obou stran.

U nas se doma prali primaloftky i bundy s jinou synt. izolaci urcite uz vyssi desitky krat, nejspise uz nad stovkou. Vzdy se jen daly do pracky s jemnym pracim gelem (vetsinou) nebo specialnim "tekutym praskem" (obcas) na program pro jemne prani na 30 stupnu - a vzdy se vypraly i ususily normalne. Nekdy bunda prana samostatne, nekdy dve najednou. Nikdy ale s nicim jinym pridanym.

Jedine ze se po vyprani mejdrive prehodi pres susici snury nad vanou, at odkape vetsina vody - ano hur se voda dostane z izolace i z "pomedzi" vnejsi a svrchni latkou. Odstredujeme na 400 otacek (600 by bylo lepsi ale nase pracka ma nejblizsi vyssi az 800). Po nejake te hodine se potom normalne zavesi na susak nebo venku. Dokonce to ani nesusime polozene ale normalne zavesene kolickama za spodek na snure. Jasne, po ususeni tou bundou trochu potrepu, ale spise aby se vnitrni matros dostal zpet na misto, kde ma byt, protoze pri suseni kvuli tlaku vody trochu vyleza z rukavu.
Dokonce stejne se praly i Klimatexi primaloftky, kde vnejsi latka byla se zaterem - bez problemu, nikdy v pracce neplavala zadna. Stejne tak i nekolik primaloftek s Pertex Microlightem, resp. Quantem venku i vevnitr, kdyz jeste Pertex pouzival ucinny DWR s C8.

Jsem na OF uz i psal, ze pri DA Yungay (coz je Apex stejne jako u Calvany) dokonce doslo pri takovem prani/suseni k mirnemu zvetseni objemu. Pri poslednim vyprani Rabky se mi to zdalo taky, ale to si nejsem jjisty. Az to priste vyperu, zkusim to zkontrolovat.

Jediny viditelny (a citelny) problem nastal s TNF budnou s Thermoballem, kde se ta napln "sype" do malych sesitych ctverecku a ma to simulovat zgrupovani se peri. Jo, simulovalo to - po prani se napln v kazde kosticce seskupil tak, ze skoro centimetr kolem svu na vsech stranach je bez naplne a neda(lo) se to uz nijak roztrepat, ty "seskupeni" drzi pokope jako zlepene :twisted:.

@Vexo: Pokud jsi mel nevyprane skvrny, tak mozna zkus pouzit jiny tekuty prasek na jemne sportovni a funkcni pradlo. Sportwash sice setri vlakna ale praci ucinek ma docela mizerny. Jo - taky zkus nechat nejdrive trochu odkapat vodu a az potom susit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » čtv úno 22, 2024 23:33

Urcite to zkusim, BY Calvany maji takovy zvlastni svrchni matros, ne uplne hladky, ale nafouknout se umi, prestoze to dycha lepe nez napr. u perovek. Kdyz se neco pere desetkrat, tak uz to je asi na pracku zvykle a dela to, co ma :D
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát úno 23, 2024 7:53

apuka píše:Jedine ze se po vyprani mejdrive prehodi pres susici snury nad vanou, at odkape vetsina vody - ano hur se voda dostane z izolace i z "pomedzi" vnejsi a svrchni latkou. Odstredujeme na 400 otacek (600 by bylo lepsi ale nase pracka ma nejblizsi vyssi az 800).

Tohle bych zrovna nedělal. Izolace se může tou vahou roztáhnout a pak nebude tak izolovat. Mám bundy, který nemaj zbytečně víc švů, než je nezbytně potřeba. Pokud bude bunda prošitá jak řešeto, můžeš ju pověsit úplně nacucanou, tam se ti izolace nevytahá.. Jenže četný prošívání bund je hodně nešťastný, znehodnocuje to funkčnost při nošení..

Nemám na bundách zátěr, ale stejně dlouho plavou, když dám prát samotnou bundu. A pořádně se nevypere. Jenže já to peru špinavý, ne propocený...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát úno 23, 2024 8:53

Etheric píše:stejně dlouho plavou, když dám prát samotnou bundu. A pořádně se nevypere.
Rekl bych, ze v tom pripade mas asi prilis jemny ten jemny program :wink:. On totiz i ten musi nasimulovat rucne prani, tj. mnhonasobne promnuti bundy ve vode. Nesmi byt az prilis jemny. Jeste presneji - nektere pracky maji zvlast program Rucni prani (to je nejsetrnejsi, ale nejmin vypere) a Jemne pradlo. Nebo ja pouzivam program primo na sportovni pradlo, to je mirne jine nez Jemne, rekl bych, ze vypere trochu lip, ale tak, aby neposkozovalo ty jemne materialy, vcetne izolace.
Etheric píše:Izolace se může tou vahou roztáhnout a pak nebude tak izolovat.
To se Ti muze stat pokud vubec nepouzijes odstredeni - ale u umele izolace, hlavne te "platove" (tj. ne foukane jako Thermoplume a pod.) to pri rozumnych otackach (do 600, ale podle mne snesou i 800) nevadi. Po odstredeni tam mas si nejakou vodu, ale spise jen to, co zustalo mezi izolaci a latkou, samotna izolace se odstredenim vody zbavi. Kdyz to tak provesim, za chvili steka voda do nejspodnejsich casti, tam to muzes napr. co par minut vymackat.

Zadne roztahovani se mi nekonalo ani se skoro neprositymi bundami. BTW, pokud bys mel bundu s PL Gold (ne Active, tam nevim), tak ta izolace se musi prosivat kazdych nejakych 12 (nebo 15?) centimetru - je to pozadavek primo od vyrobce. Jen vyrobce bundy to muze udelat bud prositim jenom na jednu svrchni latku nebo ze na izolaci necha i ty kryci tenke materialy, jak se PL Gold ve svitcich prodava a prosije pouze tu izolaci. Dokonce se prodava(l) PL Gold i od vyroby s takovym prositim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát úno 23, 2024 9:04

Apuka nepostřehl, že Gold se úplně změnil. Už se prý prošívat takto nemusí, i jednu z Goldu bundu prošitou minimálně mám a je v pohodě..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát úno 23, 2024 12:13

Etheric píše:Apuka nepostřehl, že Gold se úplně změnil. Už se prý prošívat takto nemusí
Mas to nejak duveryhodne podlozene? Na technicke dokumentaci k PL Gold, co vim, je stale ta potreba uvedena. Tady mas pozadavky/doporuceni Primaloftu na zpracovani jejich izolaci. A (napr.) tady zase technicky list PL Gold Eco (je prakticky stejny jako pro jine PL Gold).

Opravdu nevim, ze by Primaloft neco na tom zmenil - to by totiz musel zmenit konstrukci materialu z hlavne tenkych kratkych vlaken minimalne na radove vetsi mnozstvi silnejsich a/nebo dlouhych/nekonecnych vlaken. Protoze prosivani je treba z duvodu, ze ty tenka vlakna maji tendenci se presouvat, "nedrzi moc na miste".

Jak rikam - pokud nevidis prositi na sve PL Gold bunde, tak bude prosita pouze izolace. Na to (mozna) mohou pouzit prositi, ktere nestahuje izolaci tak silne.
Jo - existuji specialni verze PL Gold ("needled"), ale ty se pouzivaji napr. v rukavicich nebo botach, ne v obleceni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát úno 23, 2024 12:35

Už to s tebou nebudu řešit, teoretiku. Řešil jsem to celej minulej podzim s výrobcem tý izolace i výrobci bund. I tady jsem to řešil.

A ne, na, své bundě není prošitý nic ani k vnitřní, ani k vnější látce
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát úno 23, 2024 15:29

Etheric píše: Řešil jsem to celej minulej podzim s výrobcem tý izolace i výrobci bund. I tady jsem to řešil.
Ja Ti nevim... Probiral jsi tady a kupoval (ale spise v r. 2022 ne "minulej podzim" - za lonsky podzim nic nepises v tomto vlaknu o zadnem reseni s vyrobcem ani o koupi nove bundy) tu hodne teplou syntetickou bundu, myslim, ze to mela byt Black Diamond Stance Parka, ale nejsem si jisty. Pokud ano, tam nebyl Primaloft Gold, alespon ne ve verzi, cos tady probiral. Jo, od verze 2023 tam je ve vetsi casti PL Gold Cross Core a v mensi casti PL Rise, ale pri Tve averzi vuci rozlicnym izolacim na rozlicnych mistech by me jeji koupe prekvapila. Potom jsi kupoval Torrida - ktery taky neni PL Gold.

Jedine, co by mohlo byt neprosite je PL Gold Hi-Loft, ale ten ma spolecny s PL Gold jenom nazev. Ten je z velke casti s pevnejsich dlouhych vlaken, ktere tvori jakousi konstrukci (PL tomu rika "akordeonova kostrukce"), ktera drzi tenci vlakna - a ty by taky mely byt jinak, smerovane (tj. ne nahodne) usporadane. Ta zakladni konstrukce i drzi ty tenkci a kratka vlakna, brani jim v pohybu, tudiz nepotrebuje prosit.
Co nikdo nevi je, zda se zavedenim Cross Core do toho pridali vice dlouhych a tlustsich vlaken, tudiz by mohlo dojit k omezeni nutnosti prositi.

Bohuzel o techto novejsich "derivatech" se nic moc nedozvis, krome marketingovych kecu. Kazdopadne ja jsem si myslel, ze se bavime o normalni PL Gold bunde bez privlastku, mozna jeste mac o to Cross Core, protoze posledne cca 3 roky uz bez toho prakticky Gold ani neni.

Tak se alespon pochlub, co je to za neprositou bundu z PL Gold, co mas?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát úno 23, 2024 15:49

apuka píše:Tak se alespon pochlub, co je to za neprositou bundu z PL Gold, co mas?

Houdini Dunfri. 100g/m PL Gold bez přívlastků.
Velmi ochotný a komunikativní výrobce, řešil jsem to s nimi a oni jak se mnou, tak s Polartecem. Že je Gold tenčí, že má už jinou konstrukci (ale víceméně stejný vlastnosti)...
To jsou tvrdý fakta a nic na tom nezmění, co si o vlastnostech PL myslíš ty
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob úno 24, 2024 5:24

Psal jsi nekde zkusenosti s tou bundou? Nemuzu to v rychlosti najit. Zajimalo by mne porovnani s Torridem (protoze ho mam) a prodysnost. A samozrejme cokoliv, co si myslis, ze je zajimave.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » sob úno 24, 2024 5:58

Je to takovej teplejší Torrid, holt je tam 100g/m PL Gold namísto 67g/m Climashieldu, obojí se chová jinak.
Bunda dýchá, vyzkoušeno na horní hraně teplotního komfortu a lehce nad. Schválně jsem si vzal do danýho počasí zbytečně teplou bundu abych se do kopce zapotil a pak mohl sledovat, jak se to chová dál. V batohu jsem měl náhradní, kdybych zjistil, že bunda nefunguje. Ale funguje, jako Torrid a ostatně všechny takový bundy (o těch z igelitu teď nemluvím).
Materiál není nijak extra větruodolnej, jen ochlup víc, než Torrid, avšak na dotek je mnohem příjemnější a nešustí.
Má širší a lépe zakončené rukávy, než Torrid, podstatně lépe se nosí jen na triko s krátkým.
Velikost a střih OK, nic se nevymyká (není moc široký, dlouhý, krátký...)
Kapuce je o několik tříd horší, než na Torridu. Je holt uzpůsobená na helmu, Torrid na hlavu. I při plným stažení se u krku nestáhne úplně, ale to dělaly všechny bundy s kapucí stahováním tohoto typu. Psal jsem jim, že by bylo fajn udělat dvě verze, jedna pro hikery bez helem a druhá pro alpinisty, že by byli první, pokud vím, nikdo toto nenabízí. Odpověď zamítavá nebyla, třeba to vezmou vpotaz, uvidíme časem.

Takže Dunfri má použití jako Torrid a funguje jako Torrid (samozřejmě při nižší teplotě, než Torrid, je tam víc izolace)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte úno 27, 2024 19:36

Etheric píše:Houdini Dunfri. 100g/m PL Gold bez přívlastků.
Hm...
O tom Dufri mi nejak utkvelo, ze ses pro nej nerozhodl, ale asi si to spatne spominam. Navic opravdu tam vyrobce pise o pouziti castecne PL Gold a castecne i PL P.U.R.E. (ale takova verze existuje i u PL Gold).

Ale jinak je to zvlastni, pokud Ti odepsali, cos napsal (asi jsi myslel Primaloft, resp. jeho vyrobce a ne Polartec :wink:). Pokud jsou tak ochotni, mel by ses jeste zeptat, jestli je to opravdu PL Gold bez jakehokoliv privlastku, resp. presne ktera konkretni verze tam je... Totiz stale plati, ze k PL Gold (bez privlastku, ale i k Eco) se poskytuje technicka dokumentace, kde je primo uvedena nutnost prosivani co 6 palcu, kde je uvedena tloustka 1,6 cm pro 100g/m2.

Na druhe strane opravdu neni jasne, cemu ma clovek u Primaloftu verit. Na jedne strane, co pisu vys, na druhe strane obcas vypusti materialy, ktere ukazuji odlisne hodnoty clo nez davaji v technicke dokumentaci. PL Goldu ruznych verzi je minimalne 20 (vcetne ruznych Activů), kdyz se zapocitaji i vsechny s technologii P.U.R.E., tak jeste vice. Jsou to ale nekdy vyrazne odlisne dokonce konstrukcne, majici ruzne technicke parametry. Nektere se odlisuji pridanym slovickem na papirku na obleceni, ale casto je tam jenom stejny papirek s napisem PL Gold a zlatym prouzkem...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte úno 27, 2024 19:45

Je to Gold bez přívlastků, Gold a nic než Gold, jediný použitý materiál v tý bundě, ptal jsem se se.

Dokumentaci od Polartec jsme též řešili. Všechno tu proběhlo. Prostě je to PL Gold bez přívlastků (moje verze, současná - jestli je - to může mít jinak), akorát se změnil, je i citelně tenčí než býval (ale nezdá se, že by to bylo nějak na úkor izolačních vlastností).. Tloušťka v dokumentaci nesedí, to víme my, ví to i Houdini, ale PL jim žádnou jinou dokumentaci nebyli schopni poslat. Prostě v tom Polartec dělá bordel, vsadím se, že další věc z PL Gold bez přívlastků bude zase trochu jinej matroš.. Prostě zajíc v pytli. Jako ty jejich Power dry, všechno má nápis Power dry, ale každý je jiný...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř úno 28, 2024 12:31

@Etheric: Jen pripominam znova - PL neni Polartec ale Primaloft. Je to samostatna spolecnost, ktera s Polartecem nema - krome jiste formy konkurencniho boje - nic spolecneho. Vlastne jo - asi ji uz predcil svoji marketingovou mlzici aktivitou ohledne svych vyrobku... A to teda je co rict.

Jo, jsem se ted docetl, ze od 2020. roku zacal Primaloft systematicky prodavat licence na svoje vyrobky. Takze ted se muzes vzdy dohadovat, kde tak asi (a v jake kvalite) vyrobily napln.

Docela me prekvapuje, ze spolecnost mela v r. 2022 rocni obrat jen 7,5mil. USD. TO mi teda moc neprijde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř úno 28, 2024 14:27

Mně se to furt plete nevim proč..
No prostě koncový zákazník nemá pořádně šanci zjistit, co kupuje. Výrobci oblečení na tom nejsou o moc lépe. Pěkně to doyebali
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř úno 28, 2024 17:58

Kdyz ale Primaloft nedokazal dodat zadnou jinou dokumentaci nez "standardni", tak jakou mas potom jistotu, ze se nemusi prosivat? TO je uvedeno v dokumentaci. Vlastne je otazkou i to, jestli je to fakt PL Gold bez jakehokoliv privlastku. Protoze z cca stejneho obdobi dodavek jsem videl vyrobky, ktere teda nemely mensi tloustku nez je v dokumentaci, musely se prosivat. Nebo to ve skutecnosti nebyl PL Gold bez privlastku, jen ten privlastek nebyl napsany na cedulce, ktera se k nemu pridavala. Mensi tloustku ma - z toho, co jsem videl - Active a specialni verze urcene do rukavic nebo do bot.

Na druhe strane tim svym P.U.R.E. dodavaji "sprejem" do izolace mezi vlakna nejakou pryskyrici, ktera vlakna drzi pohromade misto lepidla a aktivuje se uz pri pokojove teplote - tak to by mohlo umoznit upusteni od prosivani. Jenze zase toto uz je PL Gold s privlastkem P.U.R.E. Atd., atd. proste mas pravdu v tom, ze kupovat neco s PL Goldem (bez privlastku) je docela kupovani zajice v pytli. :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř úno 28, 2024 18:06

apuka píše:jakou mas potom jistotu, ze se nemusi prosivat?

Žádnou, musím věřit výrobci bundy, že ví, co dělá...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv úno 29, 2024 10:50

Ano - prave to bylo zakladem me otazky. Protoze i vyrobce bundy se musi na neco spolehat, mozna na nejake "neoficialni" sdeleni vyrobce izolace - a kdyz mu vyrobce izolace neni schopny dodat jinou nez standardni technickou dokumentaci (kde je predepsane prosivani), tak neco neni uplne koser...

Ale nic, my dva stejne nic nevyresime - hlavne at Ti bunda slouzi ke spokojenosti!
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pát bře 8, 2024 10:26

Nechce se mi hledat...
Nevi prosim nekdo, ktera je nejtenci zateplena bunda od Arcteryx?
ATOM SL?

Dekuju
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Předchozí

Zpět na Oblečení